Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4984) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy minden bekapcsolásnál vissza áll alapra a képernyőfelbontás, pontosabban a win7 nem ismeri fel a videókártyát holott már fel lett telepítve és kitünően működött. Újraindítás után nem minden alkalommal történik meg, hosszabb ideig kell állnia a gépnek, hogy ezt produkálja. Tegnap újraraktam a rendszert (Win7 x64 ultimate) legfrisebb driver (280.26) legújabb alaplapi meghajtó stb. Este kikapcsoltam a gépet, akkor még minden ok volt. 10 perccel ezelőtt kapcsoltam be és megint ez a probléma a friss rendszeren! Ilyenkor még nem is lehet az nvidia drivert újra felrakni mert az a hibaüzenet jelenik meg a képernyőn, hogy a driver nem talál kompatibilis grafikus hardvert. Újraindítás után felrak a win7 automatikusan egy drivert, onnantól gtx560-nak látja a kártyát, ha ekkor rárakom az nvidia driverét akkor az újabb újraindítás után gtx570-nek ismerifel majd egy újabb indítás után hol gtx 570 marad hol gtx560 lesz ismét vagy gtx580 ami eredetileg is. A kártya nem volt moddolva vagy tunungolva, bios-hoz hozzá sem lett nyúlva! Csak az újraindítások után változik a tipusa! A kártya hibátlan, nem feszül az alaplapban, nincs semmi gond vele tökéletessen teljesít játék közben is, 560,570,580-ként is. Aztán gondol egyet és egy újabb ki majd későbbi bekapcsolás után megint a 800x600-as asztal fogad és kezdődik minden előlről!

Ha van ötlet vagy konkrét megoldási javaslat a gariztatást kivéve akkor hálás lennék a segítségért!

Konfig: ASRock z68 extreme4
Gianward gtx580
8gb g.skill
I72500k

Köszönettel: ezsolti

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.