Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) mrobes válasza -Sawyer- (#36196) üzenetére


mrobes
tag

Szia!
Én régen jártam úgy egy asztali PC-vel,hogy nem engedte feltelepíteni a drivert,akkor a kártya volt a hibás.
Volt kép,de se felbontást,se mást nem engedett állítani,és az eszközkezelőben ismeretlen eszközt írt a kártyára.
De lehet,hogy Neked nem ez a probléma.

(#36202) -Sawyer- válasza mrobes (#36201) üzenetére


-Sawyer-
tag

Nem, nekem a számítógép felismeri a kártyát, csak az a r*hadt AMD driver letöltő program nem...

(#36203) HoReSz1975 válasza Vakegérke (#36192) üzenetére


HoReSz1975
őstag

az biztos :U :K :B

(#36204) Vakegérke válasza -Sawyer- (#36200) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, most tényleg nincs mit. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36205) ST05 válasza -Sawyer- (#36202) üzenetére


ST05
őstag

win update-eket felengedtél mindent? servece pack-ot.. stb esetleg a keretrendszer lemaradt? Azthiszem erre is szükség lehet...

(#36206) Rick3D válasza os! (#36109) üzenetére


Rick3D
senior tag

Történet : Valamikor 2008 2009 környékén neki indultam új configot összerakni és végül a 4870x2nél jutottam ki hogy asus volt-e avagy sem fogalmam sincs.160ezer forint volt az akkori időkben ami ma is sok pénz egy kártyáért.Tehát elkezdtem vele játszani/videózni és nekem sem használta ki a 2gpu-t és ez semmi fps em nem volt low grafikán egyik játékba sem.Utána jöttem fel ide prohardverre kérdezgetni googléztam vagy 3napon át hogy mi a gond és mindenhol az volt hogy az X2 széria hibás ... Nem voltam képes agyilag felfogni hogy ez pont velem történik aztán még 1hétig használtam és hirtelen megjavult a hét végére teljesen meghalt a kártya csíkozás fekete képernyő stb... (MINDEN GYÁRI ÓRAJELEKKEL MENT) Viszem vissza na gari meg minden ... Persze kötekedtek hogyan lehet egy ilyen drága kártyával gond és lecsekkolták.Teljes mértékben megfőztem a kártyát 112fokig felment elvileg és ott meghalt a gpu.Ezek után csak néztem mint a vásári majom hogy mi van?a catalysit nekem 32fokot jelzett és még maxra sem húzta magát ! Ezek után hosszas procedura ami 2hónap volt és azzal ért véget hogy fogyasztóvédelemmel fenyegetőztem kaptam 2db 6870 es kártyát ! Nos ez lehet másnak olvasva nem nagy ügy de én akkor poklot jártam meg ezzel a kártyával.És muszáj volt beletörődnöm hogy ez megszívtam. Végszóként pedig ha elküldöd nekem a kártyát megteszem hogy kivágom a 10edikről és bontok rá egy pezsgőt esetleg ha csatlakozol akkor veled együtt ! ;] ;]

(Jó tanácsként mondom : Ha garis vidd gariba ha nem akkor ne foglalkozz vele nem éri meg az agybajt ! ) :W

(#36207) Dijundisun válasza Rick3D (#36206) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Nekem is volt és semmi baja nem volt... Megfőni meg nehezen hiszem hogy meg tud, előbb kapcsol ki a gép :R de cserébe kaptál jobbat újabbat, bár a hercehurca az kellemetlen tud lenni_!

(#36208) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Szerintetek egy i3-3225 meg fog fogni egy 2 gigás gtx 650 ti boost-ot?
Blizzardos játékok minden mennyiségben, StarCraft esetleg, nem? 4v4 200/200-ban :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36209) Dijundisun válasza nonsen5e (#36208) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Szerintem kihajcsa :D De fögg a felbontástó is 800*600-ban már nem teszem rá a fél karomat :DDD

(#36210) Rick3D válasza Dijundisun (#36207) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen én is olvastam olyanokról akiknek semmi bajuk nem volt vele , viszont ez volt a kisebbség :O Ha bárki kételkedek abban amit mondok 2008 2009 körüli prohardvert nézze csak meg :D aszem külön topikja is volt ahol a könnyünket hullattuk.Egyébként igen nekem is ezzel a kikapcsol a gép dologról magyaráztak de nem :D szal azóta már jóval komolyabb szinten a vga-k hoz is és majdnem 100ig lefogadom hogy driver hiba volt a 32fok. A szakik meg műszerekkel lemérték és ezt mondták ahhoz nem tudok hozzászólni :P Igen kaptam jobbat ez tényleg így van viszont az a rengeteg végig idegeskedett óra meg hogy mással nem tudtam hatni rájuk csak a fogy. védelemmel .. nem az én stílusom :(

(#36211) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

mostmár ki vagyok akadva, felraktam egy pár programot és megint csinálja, úgy látszik nem az MSI dolgai zavarják, azt sem értem, hogy a 8gb ramom miért használ majdnem 95% -ot.

Semmi különöset nem raktam fel pedig, nem vágom már :O :(((

chrome, firefox, total commander, winrar, origin, steam, daemontools, AVG internet security 2014, CD labelprint, office 2013

Lehet az AVG, mindjárt meglesem :U

(#36212) Dijundisun válasza HoReSz1975 (#36211) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Kapj le mindent és minden progi után nézd meg csinálja e a tüneteket, így ki lehet szűrni :R Mindazonálltal elég szeszélyes a masina az fix :DDD

(#36213) HoReSz1975 válasza Dijundisun (#36212) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Az AVG a húnyó, most nem csinálja, hogy letiltottam, de mi a francért, mit nézzek meg a tűzfalnál, vagyis az AVG -nél :F

(#36214) Dijundisun válasza HoReSz1975 (#36213) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Megmondom neked őszintén hogy én nem használok vírusírtót azóta hogy game közben állandón ledobállt mert mindíg volt valami kínja... plusz egy hosszú scennelénél egyszerűbb ha leghostolom a rendszert, és ha kell visszateszem úgy :DDD

(#36215) Rick3D válasza Dijundisun (#36214) üzenetére


Rick3D
senior tag

Te dolgod de vírusirtó nélkül aktív játékosként elég bátor^^ Én ajánlom neked is és mindenkinek : Avast premier+Malwarebytes ez a kombó felülmúlhatatlan legalábbis ennél jobbat nem találtam :C Nem ütköznek egymással fájlolvasásnál ami azért fontos és mind2 teszi a dolgát a legjobb minőségben.Amit még ajánlok az A Norton viszont ennél túlságosan érzékenyre rakták a védelmem olyanokra riaszt be ami nem is létezik , viszont biztonságos :C (Anno mikor az ipmel beakartak jutni a rendszerembe azt is jelezte és így időben letudtam állítani a folyamatokat ;]

(#36216) Dijundisun válasza Rick3D (#36215) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

:R Megtisztelsz, de ha eddig megvoltam nélküle ezután is megleszek :R

(#36217) nonsen5e válasza Dijundisun (#36209) üzenetére


nonsen5e
addikt

Felbontás az ezernyócvanpé. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36218) Dijundisun válasza nonsen5e (#36217) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Simán jó lesz! :R

(#36219) xabee


xabee
tag

Sziasztok! Tehetetlen nagyok már a problémámmal! Remélem, h tudna itt valaki segíteni! Azért írtam viszont ide, mert a legfőbb probléma mégis a képpel kapcsolatos! A problem a köv.: adott egy PC (Asrock870Ex+Phenom x4+MSI R6850 CyclonOC+CorsairSSD+CorsairTX650w9 és benne 2x4GB+2x2GB Corsai xms3-s ddr3-as ram. Ha dual chanelben használom és benne van a gépben az összes ram, nagyobb igénybevétel esetén összeomlik az egész! konkrétan, hangyás lesz a kép (mnt amikor nincs a tv-ben adás!!!) és kiakad a hang (csak búg/berreg!!!). Azért a ramra tippelek, mert ha csak 1 db 4GB-os modult hagyok benne,akkor nem csinálja ezt! Próbáltam már softot is frissíteni, de semmi! És a mi a legérdekesebb,h ez spontán kezdődött egy 1éve összerakott és nem piszkált házban! már kiszedtem minden fölösleges dolgot, hátha a tv tuner okozza, de változatlan... Esetleg valaki valami ötletet tudna adni? Az összeomlást amúgy arra tudtam lekorlátozni:
-ha 1080p-s anyagot kezdek youtubon;
-játékoknál, akármilyen igénybevétel esetén és több játékban is!
-3D-s film lejátszásakor!

Próbáltam már win.-t is cserélni, de a rendszer típusa ugyan az mint ezelőtt (Win7 x64, UPDATE OFF!!!) Frissítettem biost az alaplapon, de nem segített!

Köszönöm szépen előre a tippet és az ötleteket! Hálás vagyok, minden ötletért! Sziasztok! :)) :R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

(#36220) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Megadta magát öcsémék 8600 GT-je. Vagyis, venti pörög, csak a kép nem jön be, semmi.
Másik gépben is lett próbálva, ott is ugyanez. Kuka az egész, vagy egy sütést megér? :DDD

(#36221) Dijundisun válasza xabee (#36219) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Abból lehet gond hogy ha a ramok nem ugyan olyan sebességűek, vagy nem ugyan olyan az időzítésük, és lehet az asztalon stabil a rendszer, de terhelésre eldobja magát, használd csak vagy 1* 4 gb-al vagy a 2*2-vel és problem slowed! :R vagy vegyél egy 8 gb-os kittet, és akkor biztos lehetsz benne hogy a ramjaid ugyan olyanok!

Tomi0703:
Ha a venti pörög az azt jelenti hogy áramot még felvesz a nyák... kondi nincs meghasadva rajta, égés nincs a pcb-n? mindazonálltal, én nem sütögetném, ha nem kuka... ha sikerül is megsütni amire az esél 2% akkor is csak ideig óráig lesz használható vagy még annyira se!

kiszi07:
Kicsit pontosabban mik az a gamek ahol meg volt az 50 fps?

[ Szerkesztve ]

(#36222) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, minden játékban 50 FPS fölött van csak Counterstrike: Global Offensive-ba nem. Gép újra telepítése is megtörtént. Gainward GeForce� GTX 460 SE
Windows 7 64 bit
ui: minden le lett minimumra véve, köszi a válaszokat, 3DMark futtatva ott is volt FPS:)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#36223) Rick3D válasza xabee (#36219) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szia !
Egyetértek Dijundisun kollégával a ramoknak az időzítése a bajuk.Nekem is volt hasonló problémám és csak az orvosolta hogy egyformákat raktam bele és azonos nagyságút.Veszel bele egyforma ramokat és jó lesz :C

(#36220) Tomi0703 : Hóhó kuka :D de ha akarod 300fok fél órára a sütőbe és ropogósabb lesz mint valaha :DDD

(#36224) Rick3D válasza kiszi07 (#36222) üzenetére


Rick3D
senior tag

Hali !
Nem hinném hogy a vga-val van a gond legalábbis teljesítmény értelemben.Több mint valószínű hogy ennyi telik tőle maximum.Esetleg ki kellene pucolni ha autóhuzosra raktad mivel gyorsabb melegedés miatt (persze ha eléri azt a hőfokot) lejjebb veszi a gpu-t ami fps csökkenést okozhat.Amit kétlek de előfordulhat hogy hardveres a problémája a vganak.
(Ennyi infóval csak ezt tudtam összehozni.A gamek listája amiben több mint 50fpsed volt érdekelne +milyen felbontásban játszottad őket (csgo-t is beleértve)

(#36225) Tomi0703 válasza Dijundisun (#36221) üzenetére


Tomi0703
őstag

Kondik jók, égés sincs rajta.

(#36226) Dijundisun válasza Tomi0703 (#36225) üzenetére


Dijundisun
csendes tag

Akkor ha már úgy is mind1 fűszerezzétek és legyen ropogós... viccet félre téve szerintem kuka :R

(#36227) kiszi07


kiszi07
senior tag

Dijundisun és Rickboy 1024x768 felbontás Fifa14, Dota2 jó ezek nem a legerősebbek. Viszont 4 magos amd proci

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#36228) Tomi0703 válasza Dijundisun (#36226) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hmm... Kár érte. Valamit esetleg megpróbálni rajta, háthja vissza lehet hozni az élők sorába? :DDD

(#36229) Wiz Khalifa válasza Tomi0703 (#36228) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem a Sapphire Radeon HD6770-es karimmal jártam szintén így. Egyszer nem adott képet. De a venti forgott. Teljesen szétkaptam a GPU-tól leszedtem a pasztát. Nézem, nézem.... Egy 10perc után láttam rajta valamit ami nem odaillő. :DDD Nagyító alatt meglesem tényleg az van amire gondoltam. A GPU sarkából egy milliméteres sarokrész mint ha letört volna... De mivel sosem basztattam ismerősöm szerint ott távozott a füst. :DD Azóta polcdísznek nagyon megvagyok vele elégedve. Nem nyivákol, nem éhe néha kér egy kis portalanítást. :)

Smoke some weed nigga!

(#36230) csana


csana
senior tag

Üdv!

Nemrég beszereztem egy GTX 660 TI kártyát. Pár napig minden oké volt, viszont most valamiért minden "első" indításkor néhány másodperc után eltűnik a kép. Az oprendszer (win 7 - 64) feláll, viszont kép nincs. Mikor ezt tapasztaltam, kikapcsoltam a gépet, majd ismét bekapcsoltam, és minden simán ment. Azóta valamiért elsőre nem ad képet. Azért is gondolom, hogy talán nem az oprendszer a ludas, mivel még boot-olás alatt ha belépek a BIOS-ba, ott is elmegy a kép.
Legutóbb mikor ezt csinálta, kipróbáltam mi lesz ha menet közbe lehúzom a monitort (samsung 740 BF) a kártyáról. A kép visszajött..

Alaplapom: Gigabyte GA-H87-HD3

Valaki tapasztalt már ilyesmit? Illetve mi lehet vajon a gond?

(#36231) tajcsi válasza csana (#36230) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ha garis akkor azonnal kuldd vissza, ha esetleg mar probaltal masik drivert...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36232) csana válasza tajcsi (#36231) üzenetére


csana
senior tag

Másik drivert még nem próbáltam felrakni, mert hamarosan az egész rendszert újra rakom. És próbálom majd leszűkíteni a hibaforrás okát, ha megint előjönne. Az alaplapba is van integrálva valamilyen grafikus ketyere, lehet hogy azzal nem kedvelik egymást..

(#36233) tajcsi válasza csana (#36232) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az uj rendszer az megjobb mint az uj driver, ha eppen ugyis tervezted ujrarakni az egeszet.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36234) Tomi0703 válasza Wiz Khalifa (#36229) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát akkor kuka. Vagyis megvan még a doboz és megy vissza abba.
Az ilyenek érnek még valami pénzt amúgy? :DDD

(#36235) pritor


pritor
tag

A vga vagy alaplapom lehet rossz?
Több játéknál is ezt csinálja, készítettem egy videót [link] mi lehet a baj?
Meg firefox videó-t nem nagyon tudok nézni yutubon mindig hiba üzente ír

[ Szerkesztve ]

(#36236) ST05 válasza pritor (#36235) üzenetére


ST05
őstag

friss driver a vga-nak? milye nvga milye ndriverrel?? win-update-ek is legyenek naprakész.. ez nemhinném ,hogy hardver hiba, ez szoftveres szerintem.

(#36237) pritor válasza ST05 (#36236) üzenetére


pritor
tag

Videó nem hullámzott, csak valamire rákérdezett oszt így javította ki. :S
Legfrissebb driver ami van 4830-hoz 13.9-es.Win-updatek-at azokat nem szoktam engedélyezni ,mert csak helyet zabál , de nem hiszem az segítene-e rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36238) Thrawn válasza pritor (#36237) üzenetére


Thrawn
félisten

"Win-updatek-at azokat nem szoktam engedélyezni ,mert csak helyet zabál"

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36239) pritor válasza Thrawn (#36238) üzenetére


pritor
tag

Sok helyet elvesz és még be is lassul a sok s*** frissítéstől gép, nem látom értelmét! A játékhoz meg nem hinném hogy sok köze lenne!

(#36240) Thrawn válasza pritor (#36239) üzenetére


Thrawn
félisten

A hely visszanyerhető a Lemezkarbantartót kell csak lefuttatni hozzá és nem véletlenül adnak ki frissítéseket sem. Arra nem gondoltál, hogy attól lassul be a géped, mert összeszedsz valami szemetet amiatt, hogy nem telepítettél fel egy biztonsági frissítést?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36241) ST05 válasza pritor (#36237) üzenetére


ST05
őstag

pedig sajnos sokszor elengedhetetlen, millió javítás, védelem, keretrendszerek stb. Nekem anno volt, hogy akkor virust kaptam, még a virusirtót sem volt 5 percem feltenni, rakhattam újra a windowst. Tehát telepítésnél: win fel,virusírtó azonnal-erre ráfríssíteni, és nyomban fel minden win update. Én sem vagyok oda érte, hogy 3 naponta bekapcsolom a notit, és szinte már mindig jön valami apróság update win7-re , de muszáj, mert annélkül esélyünk sincs stabil rendszerre. Ha ezek rendben vannak, akkor éveket is kihúz a rendszer stabilan.
( és akkor még örüljünk mint majom a farkának, hogy az MS engedi használni a sok feltört szart, mert merem feltételezni ,sem a windowsod, sem a játékaidért nem adtál egy forintot sem, nemhogy kemény 10ezreket... :U )

[ Szerkesztve ]

(#36242) pritor válasza ST05 (#36241) üzenetére


pritor
tag

Egyenlőre még nem szeretném feltenni a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#36243) pritor


pritor
tag

Csak rászeretnék már jönni mi lehet baj! Hogy Alaplapot kéne vennem vagy videó kártyát másikat ?.Mert így nem élvezetes játszani , hogy hirtelen kiegészíti a pályát , főleg az erdős részeken idegesítő. Nézzétek meg videót még 1x, mert előbb javítva volt, most visszatettem az eredeti változatra.Lehet látni a dobozokon jelet, meg sok minden olyat aminek nem úgy kéne lennie.
Hátha valaki tudja ,hogy mi lehet a gond

[ Szerkesztve ]

(#36244) -Sawyer- válasza ST05 (#36205) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, tegnap letöltöttem a net keretrendszer 4.0-t, utána windows updaten minden frissítést telepítettem még a nem kötelezőket is, a 4.0-ás keretrendszerhez is töltött le frissítést, de mindig hibát ír ki! :O

(#36245) lsc válasza -Sawyer- (#36244) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak a radeon van a gépben vagy van mellette intel is?

Az élet kegyetlen .

(#36246) Wiz Khalifa válasza Tomi0703 (#36234) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Talán a hűtése ha hangtalan. :) Meg a doboza is érhet valamit. Én is most akarok venni egy XFX GTX280-as dobozt de senkinek sincs. :(( De annyit nem kapnál érte szóval inkább megy dísznek. Vagy ideadod nekem egy ezresért. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#36247) -Sawyer- válasza lsc (#36245) üzenetére


-Sawyer-
tag

csak radeon

(#36248) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Milyen vga-nak felelne meg 2 db 7770 1gb kártya? érdemes két kártyát hajtani vagy jobb az egy erős kártya?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#36249) Tamage


Tamage
csendes tag

Nvidia Geforce kártya elsődleges kimenet Dsub legyen ne a DVI. Szóval ha egyidejűleg a Dsub megy a moncsira és be van dugva az LCD TV-re a DVI akkor a gép bekapcsoláskor ne a DVI kimenetre adja a jelet.
Valakinek van ötlete?
Üdv: Tamage

(#36250) Sonja


Sonja
veterán

Most, hogy az Intel HD 4000-et HDMI-n is használom a TV-n (DVI-on meg a monitorom van kötve), azt vettem észre, mintha lassabb lenne a megjelenítés. :F Mind a desktopon látom, mind akkor, amikor pl. VLC-vel játszom le egy TV csatorna stream-jét. 1080p @ 60Hz-en használom a TV-n is. Olyan furán hangzik így leírva, de talán ahhoz tudom hasonlítani, amikor egy online FPS játékban (BF4, TF2, CS, stb) érződik, hogy nem pl. 100fps-el fut, hanem csak 50-60fps-el. A monitoron továbbra is jó a kép, semmi gond vele, de TV-n nézve nem az igazi. :( Nem tudom, hogy átjön-e a problémám?! :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.