Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) BomiBoogie válasza czelu (#25050) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legfeljebb egy 7750 vagy 6770, attól függ, mekkora a kereted.
Ha később váltasz kicsit feljebb (négymagos) procit, akkor lehet 7770 is.

(#25052) albinolynx válasza M5Norbi (#25048) üzenetére


albinolynx
őstag

7770 már sok, postával együtt szigorúan 30k lesz a keret.
Nem a játékon van a fő hangsúly, de nem látom értelmét 10-15k környékén egy valamilyen lényegesen gyengébb, vagy egy használt kártyának.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25053) BomiBoogie válasza albinolynx (#25052) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor a 7750 MSI megfelelő lesz, halk és hűs.

(#25054) M5Norbi válasza albinolynx (#25052) üzenetére


M5Norbi
őstag

Aham:-) én is így akartam szigorúan 30:-)
De utólag belátom hogy jó hogy hallgattam itt többekre mert a 7770 kb 32-be volt.
De elfogadom főleg ha nem a játék a lényeg. Ott a tipp Bomiboogitól:-)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25055) albinolynx válasza M5Norbi (#25054) üzenetére


albinolynx
őstag

Meglátom hogyan jön össze a pénz. Legfeljebb nem házhoz hozatom, hanem pick-pack pontra. Ez a baj, hogy fizikailag nem lenne probléma, de pszichésen k....a nehéz meghúzni a határt. "Egy ezressel több csak, bla-bla" és hirtelen a 30k-hoz képest plusz 5k.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25056) laccy88 válasza M5Norbi (#25049) üzenetére


laccy88
senior tag

tudom, lustaság fél egészség :D de akkor nem magától kapcsol ki

(#25057) M5Norbi válasza laccy88 (#25056) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ezt megértem:-)
Csak arra gondoltam hogy pl én ha a gépről streamelek a tv re nincs beállítva képernyőkímélő amit a win kapcsol be(mást meg ki spórolásból) hanem én kinyomom a monitort.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25058) M5Norbi válasza albinolynx (#25055) üzenetére


M5Norbi
őstag

Persze teljesen igazad van.
És persze nekem még erről az asszonyt is meg kellett győznöm:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25059) laccy88 válasza M5Norbi (#25057) üzenetére


laccy88
senior tag

nekem amiatt kellene, mert sokszor csak azért megy a gép, mert szól a zene, de nem ülök előtte. Viszont ha kikapcsolom a tv-t(ami a monitorom :D) akkor meg a tv nem küldi át a hangot az erősítőbe... bonyolult :D

(#25060) spista222 válasza Vakegérke (#25040) üzenetére


spista222
addikt

Használaton kívül zabál?
Igen 10-20W között
Az XP nem hülyül meg, ha egyszerre van fent Catalist és NVidia driver?
Amennyire tudom nem.
BIOS-ban minden alkalommal át kell állítani a default eszközt, ha váltani akarok, esetleg megtehetem az XP alatt?
Ez attól függ ha a játékban ki tudod választani hogy melyik kártyával menjen akkor nem kell BIOS-ban állítgatni, de szerintem az a régi játék nem tud választani.
Két kártya, egy monitor. Létezik közösítő kábel?
Van KVM switch amivel 2 VGA-t lehet kapcsolni 1 monitorra, de drága.

Mivel 2000 előtti játékról van szó így inkább érdemes peruházni egy combosabb P3/P4-re 1000-2000Ft-ért és az minden ilyen régi játékot vinni fog:) bár az meg plusz hely/doboz stb.

[ Szerkesztve ]

(#25061) M5Norbi válasza laccy88 (#25059) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ja így már kicsit más persze ha nem megy a Tv nem is adhatja át a jelet.
Hááát nem tudom....hátha lesz valaki aki tudja a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25062) M5Norbi válasza spista222 (#25060) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ez jutott nekem is eszembe tegnap este.
Vagy egy régi laptop? Olyan 10-25 körül. Az kis helyet foglal.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25063) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez a kérdésem tárgytalan, okafogyottá vált.

Az a helyzet, hogy épp most beszéltem az üzlettel, ahol vettem a kártyát. Holnap becserélik egy GTX 650-re. Kifizetem a különbséget, de legalább nem fogok bánatosan szipogni.

Mindenkinek köszönöm, aki segíteni igyekezett. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25064) M5Norbi válasza Vakegérke (#25063) üzenetére


M5Norbi
őstag

Használd egészséggel:-)
Reméljük ezzel megy majd rendesen.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25065) Vakegérke válasza M5Norbi (#25064) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Ha ezzel se fut a SportsCar GT, akkor elsírom magam. :O

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25066) albinolynx


albinolynx
őstag

Gordiuszi csomó átvágva!
Nvidia quadro fx 3500. Dual dvi (mehet rá a 2 x 17"), nem kell kínlódnom a játékokkal sem, ellenben a CAD programomat még 1-2 kiadás erejéig kiszolgálja majd. Ráadásul olcsó volt: 8.000,- Ft és nem kell félnem, hogy a tuning miatt rövid időn belül csíkozni, szemetelni fog.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25067) M5Norbi válasza Vakegérke (#25065) üzenetére


M5Norbi
őstag

Csak pozitívan:-)
Legfeljebb tényleg veszel valami régi gépet. Vahy visszarakod a régi kártyát amíg azzal játszol:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25068) spista222


spista222
addikt

Sziasztok, lenne egy kérdésem is:).
Gondolkoztam hogy veszek egy új gépet mert a jelenlegi üresen elég sokat eszik(80W) az új tesztek szerint beérheti 40W körül is.
Jelenlegi konfig:
CPU: AMD Phenom II X3 B55 @3,7GHz
VGA: HD5670 512MB GDDR5
Mem: 8GB @ 1333MHz(nem volt értelme fentebb menni bár a ramok bírnák de 1%-al nem változott semmi ha 1600-on ment.)

Kinézett konfig:
CPU: AMD A10-5800k
VGA: Csak az APU-ban lévő(nem értem hogy miért nem lehet legalább HD7-el párosítani ami nem eszik szinte semmit ha a monitor kikapcsol, ha már a neve HD7660D :F )
Mem: Ez jó kérdés mert az APU-nak kellene minél magasabb frekvenciájú ram, mert gondolom az 1600-as visszafogná rendesen. Kezdetben 4GB 1600MHz

Kérdés:
1. Mennyire fogná az APU-t HA Mondjuk egy 2133MHz-es DDR3 helyett csak 1600-as kerülne mellé.
2. Gyorsabb vagy lassabb lenne a gép játékok alatt a jelenleginél?

(#25069) M5Norbi válasza spista222 (#25068) üzenetére


M5Norbi
őstag

Oké hogy fele annyit eszik de vajon behozza az árát valaha........
Nem kötözködöm csak nem tudom én még nem foglalkoztanm ezzel:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25070) BomiBoogie válasza spista222 (#25068) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért nincs hibrid CF 7-es szériával, hogy a következőre is lehessen hagyni valamit.

Ezt a VGA-t megtartod? Az FM2-es proci erősebb lenne.

(#25071) spista222 válasza BomiBoogie (#25070) üzenetére


spista222
addikt

Nem tartanám meg a VGA-t mert ha jól emlékszem ez is csak 60W körül evett VGA nélkül Integrált HD3000-el is 1 db HDD-vel.
Az APU-ban lévő VGA nem erősebb mint a 5670?

Lehet hogy egszerűbb lenne ebbe venni valamilyen HD7-es szériát és akkor legalább amikor a monitor nincs bekapcsolva akkor nem eszik és ilyen elég sokszor van, napi 16-órából a felét így tölti:).

[ Szerkesztve ]

(#25072) Silentfrog válasza spista222 (#25071) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én nem adnám el a konfigomat csak vennék bele egy Hd 7770 et. Ha letöltesz akkor kikapcsol a kártya és pár Wattot fogyaszt csak.
Nagyon egy teljesitményű a 5670 és a 7660D

Ráadásul a ramjaidat is cserélni kellene mert ha tényleg sebességet akarsz akkor dukál az APU -nak a 1866 mhz -es Kit ram.

(#25073) M5Norbi válasza Silentfrog (#25072) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hi! Akkor lehet hogy így a 7770 kevesebbet eszik mint az eddigi Nvidia 8600gt?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25074) Silentfrog válasza M5Norbi (#25073) üzenetére


Silentfrog
veterán

A 8600 gt ha jól tudom 50 wattos TDP-s besorolású a Hd 7770 meg 80.
Terhelve többet eszik a 7770 viszont idle majdnem ugyanannyit de ha lekapcsolja magát akkor meg szinte semmit. /ez a zerocore,pl letöltés alatt// Viszont sebességben össze sem lehet hasonlítani a két kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#25075) M5Norbi válasza Silentfrog (#25074) üzenetére


M5Norbi
őstag

Na ezt jó tudni THX:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25076) Silentfrog válasza M5Norbi (#25075) üzenetére


Silentfrog
veterán

A 8600 gt a Hd 7750 vga-val van egy fogyasztásban terhelve viszont a zero core a 7750 nél is megvan.

(#25077) czelu válasza BomiBoogie (#25051) üzenetére


czelu
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod,esetleg egy régebbi 4890x2-esvid.kártya?

(#25078) M5Norbi válasza Silentfrog (#25076) üzenetére


M5Norbi
őstag

Tök jó van hogy megy letöltésnél vagy streamnél néhány órát csak terhelés nélkül.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25079) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

hellosztok.kinéztem magamnak egy asus hd6970 dc2 vga-t.de nem tudom hogy a tápom mennyire lenne oda érte?
a táp: thermaltake lite power 600W 80+.

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#25080) Ádám741


Ádám741
csendes tag

Sziasztok!
Most cseréltem videó kártyát a gépemben (GTX550 TI OC) de valami gond van vele ha belépek pl a Call of duty 4 multiplayer be akkor egy pár másodperc után elsötétül a kép és resetelni kell a gépet mert semmit se lehet csinálni vele, vagy például a Battlefield 3 at el sem indítja rákattintok, elsőtétül a kép.
A legújabb driver töltöttem le hozzá, rendesen föltelepítettem...
Furmark 3D vel is teszteltem azzal megy..!
Mi lehet a baj? Valaki Help!!

Ádám741

(#25081) spista222 válasza Silentfrog (#25072) üzenetére


spista222
addikt

Valószínűleg akkor a HDD-k is kikerülnek a gépből mert szerintem az is fogyaszt vagy 15-20W-ot(nemsoká lemérem.) Meg hangosak is hogy nincsenek valami gumibugyiba rakva:) rezgéscsökkentőnek.

Lényegében arra voltam kíváncsi hogy lassabb nem lesz-e mert ha igen akkor nem is gondolkozok rajta tovább:)
A hozzászólásokból az jön le hogy processzor erősebb lesz a VGA meg egál.
Pl 3dm06-ban a jelenlegi konfig 10879-et ér el alapon, míg ahogy olvasgattam A10-5800k 9000 körül, 4,5GHz-re húzva és 22000MHz-es memóriával ért el 12k körül.

[ Szerkesztve ]

(#25082) Silentfrog válasza spista222 (#25081) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy hdd 7200 rpm! 8 watt.5200 rpm 5 watt noti vinyó 2.5" 2 watt

[ Szerkesztve ]

(#25083) spista222 válasza Silentfrog (#25082) üzenetére


spista222
addikt

2 db van benne RAID0-ban az már 16W:) üresen:)

(#25084) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Azt akarom kideriteni rápróbálás nélkül, hogy egy adott hűtő jó e a VGA-mra
Mit kell megmérnem hozzá? Van 4 csavar a vga-m hátlapján ami a külső borítást tartja, ezeket egymáshoz való távolságát kell? Vagy hogy a közelebbi milyen messze van a vga elejéhez? Vagy hogy a távolabbi a vga végéhez? Vagy mit?
köszi előre is

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25085) BomiBoogie válasza Vismajor01 (#25084) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen VGA és milyen hűtő?

(#25086) FlDutchman


FlDutchman
tag

Most olvastam a Peter passzív hűtőről a cikket és felmerült bennem egy kérdés a videókártyámmal kapcsolatban.
Radeon HD4890 Sapphire féle Vapor-X hűtéssel továbbra sem értem, miért üzemel 105 fok körül nem is olyan extrém esetben. :D A cikkben lévő teszteknél is 65-75 fokos terhelt hőmérsékletek fordultak elő, míg nálam 80 fok az alap.
FarCry3 maximum grafikán (DX9) néha belassul, amúgy semmi panasz. C2Duo 2,1GHz-es processzorral van megtámogatva, előfordulhat, hogy kevés neki a processzor, ezért "többet dolgozik" a vga?

(#25087) spista222 válasza FlDutchman (#25086) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg ha kevés a processzor akkor a VGA-nak sem tud annyi adattal szolgálni így az is lassul és kevesebbet dolgozik.

(#25088) Vismajor01 válasza BomiBoogie (#25085) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ati Sapphire 6950 Dirt3 edition a kari
eltört rajta az orig hűtő
egyik
másik
harmadik

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25089) persil válasza FlDutchman (#25086) üzenetére


persil
nagyúr

Ez azért van, mert a 4890 lényegében egy fűtőtest, meg gondolom a catalys-t ot használod, amiben - szerény véleményem szerint - eléggé értelmi fogyatékos módon oldották meg a hűtésszabályzást az amd mérnökei. Nekem 4870-em volt, de az is idle-ben windows-ban volt 70 fokos, mert a catalyst valami pár %-on járatta a ventit. Aztán persze játék alatt meg pörgött ezerrel, hogy ne süljön meg.

Nekem anno az volt a megoldás, hogy ati tray tools-t tettem fel és azon belül hőfökok alapján állítottam be.(hány fokon, hány %-kal tekerjen)
Egyből fain is lett.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#25090) BomiBoogie válasza Vismajor01 (#25088) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

AC Twin Turbo rá fog menni.

(#25091) Vismajor01 válasza BomiBoogie (#25090) üzenetére


Vismajor01
addikt

A csóka aki árulja, azt irta pmben, hogy nem. Vagyis, szószerint: "Hali .
Nem úgy néz ki hogy a hűtőm jó lenne neked. De azért még utána nézek !"
Azóta utána néz :D Mármint válaszoltam neki pmet, hogy nem jutott semmire? És válaszolt egy ilyet:
"Nézd , én most honnan tudjam hogy erre a kártyára jó e !!!!!!!!
Ez csak akkor derülne ki ha ráraknánk a kártyádra a ventit"

Hódmezővásárhelyre meg nincs érkezésem leutazni.
(de azért posztoltam mert ha megtudnánk bizonyosdni afelől h jó rá, akkor megvenném...)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25092) persil válasza Vismajor01 (#25091) üzenetére


persil
nagyúr

Csak megjegyzésképp: pm-et tilos idézni/bemásolni/belinkelni stb.

És tök mindegy, hogy mennyire nem személyes.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#25093) Vismajor01 válasza persil (#25092) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tudtam róla, nem akartam vele senkit megbántani, és sajnos már nem tudok editelni. :/

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25094) persil válasza Vismajor01 (#25093) üzenetére


persil
nagyúr

"Nem tudtam róla"

Tudod, hogy a tudatlanság nem mentesít egy szabály betartása alól.. :) Regisztrációkor elolvastad és elfogadtad a feltételeket. Ugye elolvastad és elfogadtad őket... ? :)

De egy alkalommal miatt nem hiszem, hogy bárki szólna érte, csak legközelebb figyelj oda.

Szrk.: offba téve.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#25095) BomiBoogie válasza Vismajor01 (#25091) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha erről van szó: Accelero Twin Turbo II, akkor ez kompatibilis a 6950-nel.

(#25096) Vismajor01 válasza BomiBoogie (#25095) üzenetére


Vismajor01
addikt

No igen, csak ez Ati readeonról ír, nekem meg Sapphire dirt3 edition van, és sokfelé riogattak, hogy akkor tök más is lehet. :/

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25097) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, egy e3300 + HD4850 mennyire életképes párosítás?
A fiaimnak lenne, olyan szintű játékokhoz mint a Lego Indiana Jones, NFS régebbi részei, stb.
FullHD TV-re lenne kötve, de nem feltétlen a maximumon akarom járatni, inkább csak az a kérdés érdemes-e ezt a kártyát berakni a e3300 mellé? Nem kevés alá az a proci?

köszönöm

(#25098) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

hellosztok.kinéztem magamnak egy asus hd6970 dc2 vga-t.de nem tudom hogy a tápom mennyire lenne oda érte?
a táp: thermaltake lite power 600W 80+.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#25099) dragonborn


dragonborn
tag

sziasztok.megtudná vki mondani,miért megy el blu-ray nézés közben a hang minden 1 percben 3 másodpercben?a lejátszo amit használok iDeer blu-ray player.ez a hiba se mindig van.lehet e a vga hibája,mondjuk hogy rossz.elöre is köszi a segitséget.

(#25100) BomiBoogie válasza papírzacsi (#25098) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A link nem jó. Mennyiért vennéd a kártyát? Én lebeszélnélek róla, nagy fogyasztású, a 7-es szériában vannak sokkal hatékonyabb kártyák.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.