Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) CoolMan válasza BigDarkJoy (#20149) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Olvasd el ezt majd kérdezd meg a topicban.

szerk: A sárkány megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#20152) BigDarkJoy válasza Spet (#20150) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

na akor veszünk olcsobb régebbi vga... hogy a film öröme megmaradjon :)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20153) quaddamage08 válasza siwok1 (#19954) üzenetére


quaddamage08
tag

Köszönöm szépen a válaszodat, sokat segítettél ! :)

A tápom egy 650W - os forrásból táplálkozik tehát jut áram belőle bőven ( szerintem ) .

Amit észrevettem : mindenképp a VGA a ludas ugyanis amint húzni kezdem programmal eltűnik a csíkozódás - de azt olyan mértékbe kell húznom, hogy meghal a gép .

Szóval viszem gariztatni . . .

(#20154) Hunork válasza szcsaba1994 (#20141) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Közben tettem-vettem, tömeg-közlekedtem... :D
Még mindig idegesít a dolog.
Én ezeket csinálnám meg mindenképp, ártani nem árt, de persze csak akkor, ha értesz hozzá, és nem gond:
1. VGA ki a slotból, kipucol, ha van, pasztáz, slot is kitisztít
2. Ha a tápból két csati jön ki, a másikat a karira dugni

Fontos: Driver uninstall, de így:
Driver uninstall, utána restart csökkentett módban, ekkor C:\-n törölni mindent (program files, users, program data) ami ATI/Catalyst mappa, ezután restart, de nem engedni a Win-nek, hogy magától feltegye, hanem TE csináld. Nyilván egy olyan drivert tegyél fel, mikor még nem csinálta ezt a fura gpu-használatot.

Azt nem írtad, hogy ez a hiba mikortól jelentkezett. Driver frissítés után, vagy valami egyéb matató-program telepítése után, Vga-bios volt-e frissítve...Volt-e tuning...
A neten találtam egy hasonló topikot, nézd meg, angolul van: [link] Itt írnak egy Trixx programról, ami egy tweak program, ha van nálad, állíts benne mindent default-ra, majd töröld. Állítólag a Catalyst 12.2 és újabb verzióival nem működik, lásd itt
Ami engem zavar, hogy 3D alatt (F1 játék) normálisan megy, míg desktop alatt felpörög...ez nem megy a fejembe, de talán lesz valaki, aki komolyabban is hozzá szól.

Aztán szólj, hogy mi a helyzet.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20155) agressiv válasza AkosAkos (#20142) üzenetére


agressiv
addikt

A processzorod alapan nagyon gyenge, négy magosból is csak Phenom II-t vegyél, athlonra nem lenne értelme váltani.

Hát még a borz.....

(#20156) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Gépet raknék össze, és érdeklődő jelleggel kérdem, hogy ti milyen VGA kártyát vennétek, ha 6 évig nem akartok a géphez nyúlni, maximum 110k Ft-ig?

Ismerősnek kéne a gép.
Régen volt PC-je valami régi masina, de vitte a Bioshock-ot medium-on, aztán váltott 2006-os MacBook White-ra, amit kivégzett mostanra és váltana vissza PC-re, de kizárólag játék céljából (több kézikonzolja és konzolja van).

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20157) szcsaba1994 válasza Hunork (#20154) üzenetére


szcsaba1994
tag

Kitisztítottam a kártáyt és a slotot is, pasztázni nem tudom, de kb. 2 hónapja volt pasztázva.
Újratelepítettem (sima install) a Catalystett, egészen újraindításig rendben volt. Most megpróbálom úgy, ahogy te írtad.

(#20158) v2


v2
senior tag

üdv, tudnátok javasolni valami jó hűtőt pny gtx 560-ra? köszi

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20159) Geresics válasza Puma K (#20156) üzenetére


Geresics
addikt

Javaslom a Milyen videókártyát topikot, az ilyen kérdéseknek ott a helye.
(Ezért a pénzért kb. a 7950-7970 kapható.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20160) khrissz


khrissz
csendes tag

Üdv szeretnék segítséget kérni windows 7 újratelepítése után az összes játék befagy becsíkozodik a képernyő vagy csak lekapcsol simán a monitor előtte ilyen gond nem volt

(#20161) BigDarkJoy válasza khrissz (#20160) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Mien VGA?
Driver? nincs ujjab belőle?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20162) szben05


szben05
tag

Már feltettem ezt a kérdést a Sleeping Dogs topic-ba, de lehet, hogy ide kellett volna.
Tehát:
Letöltöttem a Steam-ről a Sleeping Dogs demót, és amikor el akarom indítani, a monitorom azt írja ki, hogy video mode not supported. Volt már ilyen más játéknál, akkor letöltöttem egy másik drivert és megoldódott a probléma. Viszont ezzel a driverrel, nem jó a Sleeping Dogs. A kérdésem: melyik drivert töltsem le? A videokártyám egy GTX 260.

(#20163) Geresics válasza szben05 (#20162) üzenetére


Geresics
addikt

Win-reinstall előtt volt hardver-mozgás a gépben? Esetleg mozgattad magát a gépet? Érdemes kivenni a VGA-t, lehúzni a tápcsatlakozót, majd visszatenni mindent, és úgy megpróbálni.
A "video mode not supported" utalhat esetleg arra is, hogy a felbontásod rögzítve van vagy a játékban, vagy a windowsban, érdemes azt is ellenőrizni!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20164) szben05 válasza Geresics (#20163) üzenetére


szben05
tag

Igen, vettem új házat, szóval teljesen szét volt szedve a gép. Akkor megpróbálom amiket írtál.
Köszi!

(#20165) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hi!

Adott 1 nv gigabyte 9800gt 1024mb kártya. kb 10 játékból 9 kifagy 1-2 perc után.( a torchlight 2 kivételesen megy gond nélkül ) 1080p-s filmeket is gond nélkül viszi. ( természetesen a lejátszó a gpu-t használja) win7-et használok 32bit. wint már újraraktam, kártyát szétszedtem pasztáztam. Több drivert is próbáltam de a hiba még mindig megmaradt. Vga ram tesztelő progit lefuttattam de hibát nem talált... A gpu 39 fokos. Mi lehet a gond???

hmm...

(#20166) BigDarkJoy válasza Kiskutya (#20165) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Szerintem valami bezabálja a ramod, nálam ez volt a gond annó.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20167) Geresics válasza Kiskutya (#20165) üzenetére


Geresics
addikt

A leírtak alapján nem VGA gondod lesz szerintem.
Húzva van a procid? Futtass le egy Orthos tesztet, az megmondja, hogy stabil-e a CPU. Javaslom mellé a HWMonitort, hogy lásd a hőfokokat!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20168) KYZRR válasza szben05 (#20162) üzenetére


KYZRR
őstag

Nyomj egy Alt+Entert, akkor ablakban fog futni a Sleeping dogs, es be tudod allitani a Felbontast.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20169) Kiskutya válasza Geresics (#20167) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megpróbálom!

hmm...

(#20170) Kiskutya válasza BigDarkJoy (#20166) üzenetére


Kiskutya
veterán

És mivel oldottad meg?

hmm...

(#20171) BigDarkJoy válasza Kiskutya (#20170) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

feladatkezelöben leálitottam.

a google chrom szokott szivatni, csunyán tudja zabálni a ramot.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20172) AkosAkos válasza agressiv (#20155) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Akkor nincs értelme 6 magosat venni? Nem lenne nagy javulás? Meg ha most veszek egy 1 maggal nagyobbat akkor lesz nagy különbség? Mert most 5-10 FPS javulás miatt nem veszek új procit.

(#20173) Hunork válasza szcsaba1994 (#20157) üzenetére


Hunork
veterán

OKé, meg elolvastad a két linkelt oldalt? :K
Van-e valami telepítve, ami Tweak program a VGA-hoz? Konkrétan a Trixx?
Sőt, én az Afterburnert is törölném, restart, és CSAK a GPU-Z-vel nézd meg, mit mutat, az még szép log fájlt is csinál neked.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20174) Kiskutya válasza Kiskutya (#20169) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megy a orthos blend stress cpu and ram 45 perce de nem nagyon tudom itt mit kell figyelni. Hw monitornál meg a következő értékek vannak: system 35c cpu 50-53c gpu 39c

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#20175) szcsaba1994 válasza Hunork (#20173) üzenetére


szcsaba1994
tag

Nincs fent semmi VGa-hoz köthető program, csak a GPU-Z. Ott is 90+% a GPU használtsága, de bootolásnál is keményen bepörög a GPU ventije. Szerintem ez már a kártya vége.

[ Szerkesztve ]

(#20176) Hunork válasza szcsaba1994 (#20175) üzenetére


Hunork
veterán

Lövésem sincs... :( Lehet, hogy vége.
Ami továbbra is aggaszt: hogy a rákban lehet akkor, hogy 3D alatt (F1 játék), a VGA normálisan üzemelt? :F :F
Vidd el egy boltba/szervizbe, teszteljék le, akár helyben megvárod, hogy mit virít ott a kártya. Persze, előtte mondd el, hogy mi a történés.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20177) sajtee


sajtee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, nem igazán szoktam böngészni a PC-s topikokat.

Szóval. Tegnap este ráleltem az Age of Mythology Gold Edition-ömre (alapjáték+kiegészítő), gyorsan fel is telepítettem, régebben imádtam a játékot. (mondanom sem kell, hogy egy 2003-mas játékról beszélünk, alig van gépigénye.450MHz processzor, 64mb ram -xp-nél 128 - másfél giga szabad hely...)

Nagyjából fél óra után azonban elpixelesedett a kép, lefagyott a gép is, csak a restart segített. Ma megpróbáltam újra, szintén nagyjából 15-20 perc múlva ez történt.. Restart, aztán már a monitorom két szélén is lett egy-egy fekete sáv....

Régebben, még a régi gépemen csinálta ezt néhány játéknál, akkor nem bírta a táp, de most van egy 550W-os. A VGA-m ZOTAC NVIDIA GeForce 9800GT 1GB.

Letöltöttem a friss driver-t, megpróbálom, hátha segít, de kétlem.. Esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond és mi segíthet?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#20178) CoolMan válasza sajtee (#20177) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Nézd meg a VGA melegedését a GPU-Z-vel. Lehet túlmelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#20179) khrissz válasza BigDarkJoy (#20161) üzenetére


khrissz
csendes tag

9800gt a vga-m hát próbáltam a legujabb és régebbi driverrel is

(#20180) sajtee válasza CoolMan (#20178) üzenetére


sajtee
senior tag

Akkor hűtés rá? :S

Egyébként frissítettem, de ez a buzi fekete sáv még mindig ott van a képernyőmön és nem tudom eltüntetni, hiába állítgatom a felbontást... Elindítom a játékot nagyobban, hátha..

(#20181) sajtee válasza sajtee (#20180) üzenetére


sajtee
senior tag

A fekete sávot megoldottam.

(#20182) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
Valami nem stimmel a videokártyámmal.
Ahogy olyan játékkal játszom, aminek kell egy kis erő (crysis...) néhány perc játék után elsötétül a kép, hangját még hallom, de a monitor készenléti állapotba kapcsol!
Mi a fene lehet ez?
Asus x1950pro/256mb
4200+amd
4gb_ddr2/800

(#20183) agressiv válasza AkosAkos (#20172) üzenetére


agressiv
addikt

Nincs értelme 6 magosat és nem csak a magok száma számít. Ha megint egy Athlon-t veszel azzal nem sokra mész, Phenom II-t vegyél ami OC-vel igen erős is tud lenni.

szben05 Gyanítom, hogy a monitorod és a gép között nem százas a kapcsolat és DDC adatok híján nem tudja a gép, hogy mit támogat a monitor és túl nagy felbontásra, vagy frissítési frekvenciára állítja ajátékban.

Meg kell keresni a játék konfigját és átírni bennne a felbontást.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#20184) Puma K válasza Geresics (#20159) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen az útbaigazítást és a tippet is!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20185) norci84


norci84
tag

Sziasztok mesterek!Haveromtól megvennék egy ilyen 5850-et,de ilyennel még soha nem találkoztam,valakinek van vmi infója róla?? :R

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#20186) KYZRR válasza norci84 (#20185) üzenetére


KYZRR
őstag

Egybegepekben szokott ilyen lenni.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20187) Geresics válasza bszabi84 (#20182) üzenetére


Geresics
addikt

Első tippem a túlmelegedés lenne, szerintem azt ellenőrizd elsőnek!
Ha nem az a gond, akkor jó eséllyel táp lesz!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20188) norci84 válasza KYZRR (#20186) üzenetére


norci84
tag

Szóval akkor nem sokat tudni róla!

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#20189) KYZRR


KYZRR
őstag

Udv!
BF3 alatt folyton 0x0000116 atikmpag.sys hiba van. mi a teendo?
Mar vagy 34124512653126512 fele drivert kiprobaltam, es 12321x ujratettem a winfost.
Csak a BF3 alatt van ilyen.
Futtattam a fur markot kb 6 oran at, de ott nem jott elo a hibajelenseg. Csak BF3 alatt van ez, kb 3 perc jatek utan.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20190) CoolMan válasza KYZRR (#20189) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Van bármilyen tuning, mert azt nem szereti a BF3?

(#20191) TcK_Marco : Akkor szerintem, most tegyél egy próbát a "no tuning"-al is hátha.

[ Szerkesztve ]

(#20191) KYZRR válasza CoolMan (#20190) üzenetére


KYZRR
őstag

Kb 7 honapja megy a CPU 4Ghz-en. VGA jeleleg alapon.

Szerk2.:
Annyit meg hozzatennek, hogyha szerencsem van, es eppen elkapom a fagyas pillanatat egy ctrl alt cipotalppal, akkor csak annyit csinal, hogy bf3.exe mukodese leallt, es egy TDR hibat nyom elem. "A képernyőillesztő nem válaszolt utána helyreállt"

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20192) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni tőletek hogy érdemes e 128bites VGAt vásárolnom ha néha játszom is keveset.

PL: Shift,Run,BF3...stb....

Nemtudom hogy érdemes e lecserélnem igy a jó öreg Galaxy 9600Gt Oc karim.

Szeretnék ujjabat de töbnyire árban csak 128 bites VGA t találok.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20193) AkosAkos válasza agressiv (#20155) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Pontosan melyik procit ajánlanád?

(#20192) BigDarkJoy: Szerintem a 128 bites bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#20194) siwok1 válasza BigDarkJoy (#20192) üzenetére


siwok1
tag

Mindneképp van értleme. Pl már a GF 450-nel 32X vonalsimítást tudtam bekapcsolni, meg dx11. GF 9600GT-505 millió tranzisztor Gf 450GTS 1,4 milliárd tranzisztor. Fizikailag meg ennyi a különbség.

(#20195) siwok1 válasza Geresics (#20187) üzenetére


siwok1
tag

Sikerült már leellenőrizni a tápot?

(#20196) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Akkor lehet megprobálkozom vele. :R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20197) siwok1 válasza BigDarkJoy (#20196) üzenetére


siwok1
tag

JA és a memori sávszélesség ugyanakkor a gddr5 nek köszönhetően. dupla gyors/ fele akkora bit szélesség. 56,2 Gb/sec

(#20198) BigDarkJoy válasza siwok1 (#20197) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Akkor ez azt jelenti PL ez a VGA erösseb a 9600Gt nél?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20199) KYZRR válasza BigDarkJoy (#20198) üzenetére


KYZRR
őstag

Igen.
tobb szamolo egyseg van benne.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20200) BigDarkJoy válasza KYZRR (#20199) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:(

Én azt hittem hogy gyengébb a 9600gt nél az 1gb ddr3 128 bites vgak

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.