Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) ildi_


ildi_
csendes tag

Sziasztok!

Feltennék egy találós kérdést, vagyis inkább a segítségeteket kérném. A számítógépem leírása az adatlapon van. Két hete cseréltem alaplapot, processzort, memóriát és lett még egy plusz WD winchesterem is, tárolásra.

Az azóta fenálló problémák a következők:

1. Win 7 64 bit van feltéve, gyakori (mondjuk félórénként de van, h gyakrabban vagy ritkábban) kék halál és újraindulás. (32 bites is volt feltéve, ugyanez volt a probléma)
2. Letöltök valamit, akár utorrenttel, akár csak valahonnan közvetlenül, mondjuk szoftverbázisról, mindig kihagy valamit. Pl. ha programot töltök azt nem tudom feltelepíteni, ha becsomagolt filmet, akkor sok a hibás fájl.
3. Kiírtam pár dolgot, nem sikerült az írás egyik esetben sem.
4. Bármelyik winchesterre töltök, hibás lesz a fájl. Többszöri próbálkozáskor előfordult, hogy sikerült jól letöltenem a fájlt és telepítenem.

Esetleg van ötletetek mi lehet a probléma? Memória letesztelve (memory golddal), nem azzal van probléma.

Előre is köszi!

(#25752) PhoenixK válasza ildi_ (#25751) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kék halál esetén a hibakód kell, az adathibák miatt meg tegyél fel egy hard disk sentinel-t.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#25753) superecneB


superecneB
őstag

Helló!

Adott egy Asus Xonar DG hangkártya amelynél ha hátulra dugom be a mikrofont, nem érzékeli/nem vesz jelet, ha viszont a gépház előlapi paneljére dugom akkor tökéletesen megy. Ez lehet valami szoftveres hiba, vagy maga a hangkártya kuka? (A legfrissebb Asus Driver van fent.)
Illetve mikor a driverben 5.1-re állítom (Logitech X-540-em van) és nyomok egy hangszóró tesztet, a center, a sub és a két hátsó szatelit nem szól. Viszont filmet vagy zenét ha elindítok akkor tökéletesen mennek, ez végülis nem zavar de ennek rendesen kéne működnie gondolom...

Az asus ügyfélszolgálat kedvesen elárulja hogy "sajnálattal közöljük, de ehhez a termékhez nincs telefonos ügyfélszolgálatunk, kérjük keresse fel on-line a supportot" Az Asus support oldala pedig több mint sz*r. A soundcard szóra keresve 0 találat, de a troubleshooting-nál alapból sem lehet választani egyéb komponenst vagy hangkártyát...

[ Szerkesztve ]

(#25754) huh87


huh87
tag

Sziasztok!

CSAPATCH (Catalyst Socket A Patch) : lehet használni Intel Socket 478-as procival?
(Ugyanolyan tüneket produkál a gép, mint AMD-nél leírtak.)

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#25755) PhoenixK válasza huh87 (#25754) üzenetére


PhoenixK
őstag

Személy szerint kizártnak tartom. Mik a tünetek pontosan?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#25756) pumatom válasza Synthwave (#25749) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszi! :R

(#25757) mezis válasza ildi_ (#25751) üzenetére


mezis
nagyúr

Processzor hűtője jól van feltéve ?

mezis

(#25758) huh87 válasza PhoenixK (#25755) üzenetére


huh87
tag

Alaplap: Abit IS7-E2, legfrissebb BIOS
Proc: P4 3.0GHz Prescott magos
RAM: 1db KINGMAX 1GB DDR1 400-as
VGA: ATI Radeon Sapphire HD3650 512MB DDR2 64bites AGP8x
Op.rendszer: XP SP3, naprakész frissítés. Catalyst driver SlimDriver proggal szintén naprakész. (Catalyst hotfix segíthet?)

Tünetek: - Fagy, majd Belinea CRT monitormat elküldi alvó módba.
- Újraindul magától, monitor marad alvó módban, miközben hallom, hogy megy a bootolás.
- Fagy, kép áll. Reset, monitor alvó módban marad, miközben bootol.
Monitornál nem segít a ki-be kapcsolás, resetek sem. Teljes áramtalanítás után rendben elindul, de akár egy böngésző indításakor fagy.

Visszatettem a régi VGA-t (Abit 9550 CDT 128MB 128bites) ezzel rendben megy minden, fagyás nincs.

Memtest 20kör után hibátlan. VGA stress teszt szintén.

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#25759) PhoenixK válasza huh87 (#25758) üzenetére


PhoenixK
őstag

- Nézz szét az eseménynaplóban hibák után (start -> futtatás -> eventvwr)
- Futtass le egy memória-tesztet (legalább 3-4 teljes futás)
- Ha van rá mód, próbáld ki egy másik videokártyával a gépet, esetleg a kártyát valahol más gépben

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#25760) huh87 válasza PhoenixK (#25759) üzenetére


huh87
tag

Már letelt az 5perces időkorlát a szerkesztésre, azt elfelejtettem írni, hogy egy Asrock P4i65GV alaplapban, legfrissebb BIOS-szal és Sony TFT monitorral is volt próba.
Jelet sem adott a monitornak, az egyből ment alvóba, miközben háttérben bebootolt.
+ Abitban vissza kellett állítani egy 3nappal ezelőtti XP rendszert, mert boot után egyből újraindult a gép.
Az eseménynapló hány nap eseményt képes tárolni :B ?

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#25761) Synthwave válasza huh87 (#25760) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen tápegységed van?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25762) molnarpeter válasza superecneB (#25753) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#25763) kaktusztea válasza molnarpeter (#25733) üzenetére


kaktusztea
tag

@molnarpeter:
"Természetesen működnie kell :) Viszont vigyázz, mert a 965-nek semmi értelme, a 955-öt vedd."

Köszönöm a választ.
Láttam, hogy a 955-öt ajnározzák, de nem látom, mi a gond a 965-el..
Mondjuk az alacsonyabb órajel a 955-nél gondolom kisebb teljesítmény felvételt is jelent, ami pozitív, mert a halk gép nálam nagyon fontos. Meg olcsóbb is jópár ezressel..

(#25764) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!

Acer 2920Z gépem van. Win7 fut rajta Vista helyett. Minden jól műkszik, kivéve két dolgot.
A hangerőszabályzó kerék és a hangszóró némítás (fn+F8). A némítás használatakor megjelenik a hangszóró ikon, de nem némul el. Az ikon sem "húzódik át", és ugyanúgy szól tovább. A kereket is hába tekergetem. Amúgy a tálcán tudom állítani a hangot. Próbáltam vistás meg xp-s (Win7-es nincs, legalábbis én nem találtam) Realtek drivereket telepíteni, de nem engedi.

A két hiba összefüghet?
Valamiféle driverrel rá lehetne venni a kereket meg az fn+F8 kombinácót a működésre, vagy Win 7 alatt nem?
Egyáltalán szoftveres a hiba?

Kérem, aki tud segítsen! Előre is köszi!

Laci

(#25765) Воланд válasza falaci2002 (#25764) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem az Acer oldaláról kellene a megfelelő drivert leszedni az fn-es funkcióbillentyűkhöz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25766) molnarpeter válasza kaktusztea (#25763) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A 955 és a 965 tuningprocik, ezt vedd figyelembe. Ha viszont ennyire számít a fogyasztás, a Sandy Bridge-et ajánlom. A fogyasztást egy kis alulfeszeléssel könnyen megoldhatod, ha kell segítek. A hangosságra pedig egy komolyabb hűtő a megoldás :) Ha már hűtő: tudtommal a BE (ilyen a 955 is) mellé nem adnak gyári coolert.

mp

[ Szerkesztve ]

(#25767) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!
Az hogy lehetséges hogy van egy barátom akinek van egy AMD Phenom II X2 555 Black Edition procija és egy 1GBos 4850-es videókártyája és neki 400-500 FPS-e van CSS-ben és más játékokban is több míg nekem CSS-ben jó ha megvan a fix 100, tudom hogy nem számít, hogy mennyi, de mégis zavar eléggé, mi lehet probélma? ha valaki tudja esetleg segítsen! Videókártya driverem a legfrissebb.

(#25768) huh87 válasza Synthwave (#25761) üzenetére


huh87
tag

FSP Saga 2. 500w

Eseménynapló:
Az eseményazonosító ( 45061 ) leírása a forrásban ( ati2mtag ) nem található. A helyi számítógép nem rendelkezhet a szükséges rendszerleíró információkkal vagy az üzenet DLL fájljaival ahhoz, hogy távoli számítógépekről kapott üzeneteket tudjanak megjeleníteni.

???
7végén valszeg xp reinstall lesz, talán megoldódik egy hotfix-szel.

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#25769) Brutforsz válasza molnarpeter (#25766) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De, adnak a 955 BE mellé gyári hűtőt.
Így néz ki.

Mondjuk, pont amit hirtelenjében linkeltem, drága, úgy 2.000 környékén mennek el az apróban ezek.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25770) molnarpeter válasza csokad (#25767) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amíg 35 felett vagy ne panaszkodj :D Amúgy a driverben ha kiveszed az élsimítást és hasonlókat könnyen növekedhet az FPS-ed.

Brtuforsz: Köszi az infót :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#25771) csokad válasza molnarpeter (#25770) üzenetére


csokad
senior tag

driverben hol?
(évekig játszottam 35 alatt :) )

(#25772) kaktusztea válasza molnarpeter (#25766) üzenetére


kaktusztea
tag

@molnarpeter:
A platform már fix, most vettem alaplapot (Asus M4A78-E), amiben még egy Athlon II 5000+ fut, de szeretnék egy ütősebb processzort bele - főleg videovágáshoz és néha játékhoz.
A DDR2-es (Geil 2x2GB) RAM-ok belementek a fenti lapba, így azokat se kellett kidobnom és az a kis teljesítményveszteség nekem belefér.

A hűtőm elég jó (Zalman CNPS10X-Quiet) szóval a hanggal nem lesz gond. Kézzel tudom tekergetni a fordulatot, ha megküldöm pl. video kódolással, akkor majd feltekerem. Ilyenkor nem baj, ha hangosabb, de alapállapotban (pl. netezés) legyen halk.
Tuningolni nem igazán akarok, de ha megvan a lehetőség, az nem baj (az alaplapom is elég jó ebből a szempontból, bár nem ezért választottam).

A 955 (vagy 965) elég bikának tűnik a 4 maggal, ezért néztem ki azt.

(#25773) molnarpeter válasza csokad (#25771) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gondolom a CCC-ben, ha jól tudom (nv-t használok, de ATi-AMD párti vagyok videokarik terén :) )

kaktusztea: Ez esetben szerintem húzd fel egy kicsit a procit, itt egy kis segítség. Ha van annyi pénzed, akár egy 6 magosat is megpróbálhatsz, bár ahhoz inkább a DDR3 illik ;)

mp

[ Szerkesztve ]

(#25774) Synthwave válasza huh87 (#25768) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, akkor nem valószínű, hogy tápgond lenne.
Csak azért gondoltam, hogy az is lehet, mert a régi Radeon-nal ment, az új HD-val meg csesződik.
Próbáld akkor az általad említett Win reinstall-t. Ha az sem, meg a hotfix sem segít, akkor valszeg. valami hardware-es VGA-gond lesz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25775) bmatty


bmatty
tag

Hello
alaplap: AsRock K8nf4g vsta
proc: AMD sempron 3000+
ram: 1 GB noname
video: ATI x800
tap: noname(powerlink) 550

17-18 ik probalkozasra kapcsol be :W :W :W Mikor betolt a desktop par masodperc es kikapcsol, ha veletlen elindul nincs vele gond. Meg mikor nem akar indulni akkor minndig ki jon a dvd iro talcaja es ha visza nyomom ujra ki jon, nem lehet bent tartani win elindulasakor nincs vele gond. Az iro ID kabelen meg volt serulve a szigeteles de kicsereltem de meg most sem indul elsore csak tobszori probalkozasra. Remelem tudtok valami otletet adni mi lehet a gond

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#25776) falaci2002 válasza Воланд (#25765) üzenetére


falaci2002
tag

Köszi a választ!

Csak tudnám, hogy melyik driver az fn kombinációké!

(#25777) molnarpeter válasza bmatty (#25775) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elsőként próbáld ki egy másik táppal. Ha a környezetedben nincsen jó, vegyél egy ilyet.

mp

(#25778) csokad válasza molnarpeter (#25773) üzenetére


csokad
senior tag

lent van minden mármint alapon, no AA, vertycal off, stb. nemértem akkor.

(#25779) veze válasza bmatty (#25775) üzenetére


veze
őstag

hasonlo gondom volt egy Abit lappal ( bár annál a dvd tálcája nem jött ki)
szval sokadikra indult csak..ha elindult aztan már nem volt gond vele
elöször probáld szerintem is egy másik táppal, ha akkor is ugyanez a helyzet.. nézd át a tápcsatlakozó körül a kondik tetejét. Általában van sorban pár darab mellette / körülötte.. Nekem azok között voltak enyhén púposak, kicseréltem öket (vagy négyet) utána egyből megjavult, azóta is jó.

(#25780) Воланд válasza falaci2002 (#25776) üzenetére


Воланд
titán

Gondolom utility címszó alatt kell keresni, meg meg kell nézni a driver leírását.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25781) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

1. 64 bites Windows 7-nél 4 Giga fizikai RAM mellett mekkora swapot édemes beállítani?

2. Szerintetek hagyjam az alaplapi Realtek 8111ett, vagy vegyek helyette valami gigabites pci hálókártyát? Régebben elég rendesen lefogták a gépet az alaplapra integrált cuccok, de mostanában mi a helyzet?

(#25782) Воланд válasza Hauptmann (#25781) üzenetére


Воланд
titán

1.
Hagyjad, hogy a win7 automatikusan kezelje.

2.
Milyen alaplapról van szó?
Szvsz teljesen jók a mai alaplapokra integrált hálózati kártyák.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25783) nyunyu válasza Hauptmann (#25781) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintetek hagyjam az alaplapi Realtek 8111ett, vagy vegyek helyette valami gigabites pci hálókártyát

PCI sebesseg limit az osszes eszkozre egyuttesen 133MB/sec! (32bit 33MHz-t feltetelezve, ugye van 64bit*66MHz-s PCI-X is, ott 533MB/sec a max, de egy olyan ws alaplapra a gatyad is ramenne :DDD )

Alaplapi RTL8111 PCI-E-t hasznal, ott az 1x csati 250MB/sec-et tud (PCI-E 2.0 ota 500-at)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25784) molnarpeter válasza csokad (#25778) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet, hogy a driverbe épített védelem az oka (túl magas fps-től véd, nv karikat a SC2 pl gyilkolja).

(#25785) XP NINJA


XP NINJA
őstag

telepítenék win 7 et dvd ről, és nem lehetett bootolni a dvd írómról. kicseréletm a kábeleket, akkor sem veszi észre. a másik gépből elhoztam a dvd olvasót, ami ott jó, és nálam nem volt jó. beléptem media playerbe --> cd kiadása és nem történik semmi. áramot kap, cd--t kiadja, de nem csinál semmit.

mi lehet a gond? alaplap?

(#25786) Hauptmann válasza Воланд (#25782) üzenetére


Hauptmann
addikt

1. Ha hagyom automatikus kezelésen, mekkora külön partíciót készítsek neki?

2 Gigabyte P35-DS3

[ Szerkesztve ]

(#25787) Hauptmann válasza nyunyu (#25783) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor elvileg egy sima PCI kártyával még rontok is a helyzeten?

(#25788) Воланд válasza Hauptmann (#25786) üzenetére


Воланд
titán

1.
Miért kell neki külön partíció?

2.
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25789) molnarpeter válasza Hauptmann (#25786) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem kell külön partíció. Ha 2 felé van osztva a vinyód (rendszer, adatok), akkor az adatok partíciójára berakod a lapozófájlt és kész :)

mp

(#25790) PhoenixK válasza molnarpeter (#25789) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem inkább a rendszerpartíción kellene lennie? Ha másért nem is, de az esetleges memory dump-ok miatt...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#25791) Hauptmann válasza molnarpeter (#25789) üzenetére


Hauptmann
addikt

Néhány évvel ezelőtt ajánlatos volt a swapot külön partícióra, ahol csak saját maga van a defragmentáció és a gyorsabb elérés miatt. Ez már akkor a mai hardverek mellett nem lényeges?

(#25792) Воланд válasza Hauptmann (#25791) üzenetére


Воланд
titán

Nem, nem lényeges.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25793) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Van egy micro SD kártyám. Berakom kártyaolvasóba nem látja a gép (nincs eszköz). Berakom a telefonomba, kódot kér. Szerintetek tudok kezdeni vele valamit?
Üdv: Huszi

www.dongosofor.hu

(#25794) mefistofeles

Két kérdésem lenne:
1.Miért van az, hogy a lomtár (win7) tulajdonságok menüjében, hiába jelölöm ki azt, hogy:
"A törölt fájlok ne kerüljenek a lomtárba hanem azonnal semmisüljenek meg" mégis mindig feltelik szeméttel. Ezt szoktam használni mindig, de az eddigi windows verzióknál gond nélkül működött.
2. Hogy lehet a lomtár ikont eltüntetni? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#25795) Воланд válasza mefistofeles (#25794) üzenetére


Воланд
titán

Asztalon jobb klikk, személyre szabás, asztali ikonok módosítása.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25796) Synthwave válasza mefistofeles (#25794) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem hasznos azért, ha ott marad meg beleürít. Nekem egyszer-kétszer már nagyon jól jött. :)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25797) #65675776 válasza mefistofeles (#25794) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés, hogy minden partícióra beállítottad-e mindezt, vagy csak az egyikre.

(#25798) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

a ha a jelenlegi konfigomba beletennék még 1 db 6950 twin frozr II 2 GByte VGA-t,
akkor azt elbírná a jelenlegi Chiftech CFT 650 Active PFC tápom?
Kössz.

(#25799) Synthwave válasza Rabbitf_24 (#25798) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kb. simán.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25800) Rabbitf_24 válasza Synthwave (#25799) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Csak nem értem, hogy miért írnak akkor a dobozra olyat, hogy 1 kártyához min 500 W os PS kell.. ebből az ember fia azt gondolná, hogy 2 darabhoz, ha nem is 1000W de ahhoz közeli táp kell. Azért köszi az infót. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.