Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26901) Phvhun válasza kiralytom (#26900) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem hinném hogy menetközben elmászkálnának az irq-k.
Sima kontakthibára gyanakodnék.

Szerk: az a topik ahol irqkonfliktolnak 2004-es, lehetséges hogy még xp előtti oprendszere volt az emberünknek.

[ Szerkesztve ]

(#26902) fatal` válasza kiralytom (#26900) üzenetére


fatal`
titán

"A hiba a következő: az egér kikapcsolja vagy újraindítja magát."

Most olvasom csak. :D Nem IRQ probléma, hanem megtört/kontakthibás a kábele, sajnos régi MS egerek hibája. Kénytelen leszel újat venni, több 1.1a halt meg nálam így, de pl. kollégáé évek óta hibátlanul működik. A LaserMouse 6000-el pl. még nem láttam ilyen problémát.

Sajnos semmilyen IRQ probléma nincs, ma már nem is szokott lenni, ezért is nem tudod állítani a BIOSban.

[ Szerkesztve ]

(#26903) Lompos48 válasza Qtya123 (#26889) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez jól gondolom, hogy azt jelenti, hogy földeletlen az aljzat, amibe a gépem van...

Elképzelhető, de nem biztos. MIndenesetre, ha földeletlen, akkor valószínűleg hangosabban búg. És azért a mélynyomó, mert az 50Hz az ő "dolga", bár a többiben is jelen van a jel.
A lényeg, hogy környezetünk tele van 50Hz-es elektromágneses térrel. Minden árammal működik, ezért ez nem csoda. Ezen alapulnak az érintéses fényerőszabályozók például. Ha testre teszed a dugót akkor létezik egy hurok, ami antennaként veszi ezt a teret.
Semmiképp nem statikus elektromosság (lásd Újoncka kommentjét), mert annak nincsen váltóáramú "változata", na meg a nevében is benne van az, hogy statikus, azaz egyenáram.

(#26904) falaci2002 válasza fatal` (#26899) üzenetére


falaci2002
tag

Hát igen, de nemcsak az "fn+ valami" gyorsgombok nem működnek, hanem sehogy.

Hiába megyek bele a beállításokhoz, és az egérrel húzkodom a pótmétert, akkor sem reagál.

Esetleg összefüggésben lehet a gombokkal?

(#26905) fatal` válasza falaci2002 (#26904) üzenetére


fatal`
titán

Hiányzik a szoftver hozzá.

(#26906) kiralytom válasza fatal` (#26902) üzenetére


kiralytom
aktív tag

szerintem nincs megtörve pláne kicsi az esélye, hogy 5böl 5 egér kábele meglenne. teszteltem, tekergettem , ráztam és semmi reakció nincs nem volt. álló helyzetben is képes kikapcsolni ami tovább csökkenti a kontakthiba lehetőségét

érdekes, hogy nem produkálja a hibát a pl. a pcbolt gépén (már ha letesztelték)

[ Szerkesztve ]

(#26907) fatal` válasza kiralytom (#26906) üzenetére


fatal`
titán

"szerintem nincs megtörve pláne kicsi az esélye, hogy 5böl 5 egér kábele meglenne. "

Széria hiba, belső kontakthiba, hiába tekergeted, szar, búcsúzz el tőle.

Dehogy tesztelték, leszarják.

(#26908) kiralytom válasza kiralytom (#26906) üzenetére


kiralytom
aktív tag

leáll az egér -> eltávolítom az eszköztárból -> majd új hardver felismerésére megyek és láss csodát újra elindul. a problémás egér mozgatása nélkül, hisz másik egérrel teszem mindezt. nem gondolom lehetne ezek után is kontakthibára gyanakodnom.linkeltem a fórumot ahol egy srác irq coflictet jelöl meg a probléma forrásaként. ezért akartam ennek utána keresni elsősorba.

(#26909) fatal` válasza kiralytom (#26908) üzenetére


fatal`
titán

Mondom, hogy szériahibás az egér, rengeteg régebbi ms egér döglött meg így. De szenvedj vele tovább, ha nem hiszel nekem.

Nincs IRQ probléma a mai gépeken már.

(#26910) kiralytom válasza fatal` (#26907) üzenetére


kiralytom
aktív tag

igen , de nem akartam előítélettel indítani, szándékosan!

(#26911) kiralytom válasza fatal` (#26909) üzenetére


kiralytom
aktív tag

értem de a garanciát így nem tudom érvényesíteni ha nem produkálja náluk a hibát azalatt hogy bemegyek

(#26912) Phvhun válasza kiralytom (#26911) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem tudom hol vetted, de lambda computerben razer egeremet ugyanilyen problémával szó nélkül, próba nélkül kicserélték.

(#26913) marsu válasza fatal` (#26898) üzenetére


marsu
addikt

Igen, nyomogattam én a RESET gombot, de nem elég sokáig.

Press any key to continue ...

(#26914) fatal` válasza kiralytom (#26911) üzenetére


fatal`
titán

Ja hogy még garis, na erről lemaradtam, mert elég régi modell. Nem tudom mit lehetne tenni. :S Vedd fel videóra, nincs jobb ötletem. :D

(#26915) kiralytom válasza Phvhun (#26912) üzenetére


kiralytom
aktív tag

AB Informatika. A probléma hogy itt Szegeden megszűnt a helyi képviselet a helyükön a régi cégtábláva, régi személyzettel de más cég. Azt mondták bár nem hozzájuk tartozik de ránéznek és megpróbálják megoldani. Gyanús volt nekem ez az egész és bűzlött, mert azt mondta 2-3 napot teszteli , majd telefonál mi a helyzet, kiderítik melyik nagyker. és felküldik Pestre. 2-3 hét....
Ehhez képest 2 hét után én mentem be az üzletbe mi van, azt mondta egy hétig próbálta és semmit nem produkált és felküldheti de így nem valószín hogy sikerrel járok.

Mivel Pesten még van AB Info írtam nekik 2 levelet, hogy mi a problémám a vásárlás minden adatával, de nem válaszoltak 2 mail után se egy hét alatt!

(#26916) kiralytom válasza fatal` (#26914) üzenetére


kiralytom
aktív tag

igen, nekem is ez az egyetlen épkézláb ötletem

(#26917) fatal` válasza kiralytom (#26915) üzenetére


fatal`
titán

Mondjad neki, hogy küldjék fel. A legtöbb nagyker nem szarozik egy egérrel, általában kicserélik. De ha mégsem akkor is letesztelik rendesen, már, ha jó a kapcsolata boltnak a nagykerrel.

Két hétig tesztelte, persze. Ki tesztel két hétig egy egeret? Vagy nagyon nincs munkájuk, vagy senki. Szerintem a sarokban porosodott...

(#26918) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok! Linxos gépen hogy tudom megnézni, hogy milyen hardverek vannak benne (olyasmira gondoltam mint windowsnál a dxdiag) Köszönöm

www.dongosofor.hu

(#26919) kiralytom válasza fatal` (#26917) üzenetére


kiralytom
aktív tag

igen én is így gondoltam egy hétig majd a megbeszéltek ellenére nem szól?....

(#26920) Spet


Spet
addikt

Üdv mindenkinek olyan kérdéssel frdulok hozzátok hogy van nekem egy Neovo S17 típusú monitorom, ami elég érdekes tünetet mutat. Normál indítás során az asztal betöltése utána kép szétvan hullva, csíkos, mintha a vidkari memóriája meglenne sülve. Csökkentett módban azonban minden normálisan betölt. Ez vajon mitől lehetséges? Ati 2600xt-nél és egy régebbi 9xxx-es AGP-s vidkarinál is ezt csinálja. A kábele nem tűnik töröttnek eddig minden klafán üzemelt vele. Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26921) fatal` válasza Spet (#26920) üzenetére


fatal`
titán

"Csökkentett módban azonban minden normálisan betölt. Ez vajon mitől lehetséges?"

Csökkentett módban nem töltődik be a vga drivere, így gyakorlatilag semmilyen terhelést nem kap. A régebbi 9xxx-es AGP vidkari tuti, hogy működik? Mert én mindkét esetben vga hibára gyanakszom, ha monitor gond lenne már biosban / csökkentett módban is jelentkezne a probléma.

(#26922) sCr89


sCr89
tag

Hali, hibernálás után bejön hogy Win folytatása aztán csak villog a kurzor, nem megy, mi lehet a hiba? /Asrock 770 Extreme3/

(#26923) Spet válasza fatal` (#26921) üzenetére


Spet
addikt

A 2600xt esetében én személy szerint kizárom a vga hibát hiszen elötte egy Benq920WL-re volt rákötve és tökéletesen működött. Hacsak nem az okozza a gondot, hogy a benq-n 720p-ben használtam a rendszert és azt a felbontást S-17 viszont nem tudja megjeleníteni. A 9xxx szériás kártya lehet hogy halott, mivel a ventrie meghalt viszont a melett szép nagy aluminium bordázata van, ami csak elvinné passzívban csak rendszer futtatást (véleményem szerint :B ). Viszont még van egy HD3650-esem amivel megtudnám nézni, hogy azzal működik-e.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26924) sklopp válasza Spet (#26920) üzenetére


sklopp
őstag

Azért egy driver újratelepítés megérne egy próbát.
Most olvasom hogy előtte más felbontásra volt állítva, azt azért illett volna visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#26925) falaci2002 válasza fatal` (#26905) üzenetére


falaci2002
tag

Köszi mégegyszer!

Ez elég nagy lúzerség lenne a lenovo részéről!
Inkább az én bénaságomra tippelek.

(#26926) fatal` válasza falaci2002 (#26925) üzenetére


fatal`
titán

Átfogalmazom: Nem telepítetted fel a szoftverét. :)

(#26927) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv!

Routert szeretnék vásárolni 10.000FT környékén. Mi lenne a legjobb választás?

Ezt néztem ki magamnak, de nem tudom hogy mi az értelme a 3 antennának! :F

Valaki tudna segíteni?

(#26928) falaci2002 válasza fatal` (#26926) üzenetére


falaci2002
tag

Ezt mondom én is! :)

(#26929) Spet válasza sklopp (#26924) üzenetére


Spet
addikt

Oké visszadugom, majd holnap rá a benq-t visszaállítoma felbontást és megmondom mire jutottam vele.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26930) fatal` válasza XP NINJA (#26927) üzenetére


fatal`
titán

Mi is az az ezt?:)

(#26931) Z86 válasza XP NINJA (#26927) üzenetére


Z86
őstag

Jobb vétel illetve adás teljesítmény és minőség. Nagyobb nyereség, eltérő polarizációs irányból adódó veszteség kiküszöbölése meg ilyenek.

(#26932) tomgabor


tomgabor
senior tag

Egy egyszerű kérdés mi kell ahhoz hogy multiplatformos legyek, mert amikor megvettem a Wii-t ezt a hsz.-t kaptam:
Grat a kis géphez, abszút multiplatformos leszel :D

[ Szerkesztve ]

(#26933) Atticus85


Atticus85
tag

Hali!

Kinek van 80 megás vagy e körüli nete?

(#26934) dudika10 válasza tomgabor (#26932) üzenetére


dudika10
veterán

Te már multiplatformos vagy a számítógéppel, PS3-al, PSP-vel, Xbox-al és Wii-vel.
Minegyik egy-egy platform, együtt pedig multi-platform. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26935) XP NINJA válasza fatal` (#26930) üzenetére


XP NINJA
őstag

(#26936) tomgabor válasza dudika10 (#26934) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm :R , csak a leszel szó megtévesztett :DDD

(#26937) Újoncka válasza XP NINJA (#26927) üzenetére


Újoncka
tag

3antena általában N-es routereken van:
A-B a leggyengébb: házon belül 2-3 szobára
G közepes már elbír egy nagyobb házat
N már alkalmas házon kívüli sugárzásra is!
Ajánlot márkák: D-Link,NetGear,Edimax

"Jobb vétel illetve adás teljesítmény és minőség. Nagyobb nyereség, eltérő polarizációs irányból adódó veszteség kiküszöbölése meg ilyenek."

Helytálló :R

Nem rossz kis router :) Bár attól függ hogy mire akarod használni!

[ Szerkesztve ]

(#26938) sklopp válasza Újoncka (#26937) üzenetére


sklopp
őstag

A Linksys kimaradt... :K

(#26939) Lompos48 válasza Újoncka (#26937) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért mintha nem ez lenne az osztályozás alapja... N, mint nature? :Y

(#26940) molnarpeter válasza XP NINJA (#26927) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#26941) XP NINJA válasza Újoncka (#26937) üzenetére


XP NINJA
őstag

csak annyira kéne hogy házon kívül-belül telefonon internetezzek. szóval semmi gamer pc-n való igényem nincsen.

hogy most akkor kell-e nekem 3 antenna vagy sem. inkább a hatótáv érdekelne.

(#26942) fatal` válasza Újoncka (#26937) üzenetére


fatal`
titán

A szabványnak semmi köze a távolsághoz:

G 54mbit
N 300mbit

Honnad vettek ezeket? Amúgy a három antenna valóban jobb vételt és minőséget biztosít.

(#26943) fatal` válasza sklopp (#26938) üzenetére


fatal`
titán

Nem csak a Linksys, de a Netgear is.

(#26944) sklopp válasza fatal` (#26943) üzenetére


sklopp
őstag

Azt írta.

(#26945) XP NINJA válasza sklopp (#26944) üzenetére


XP NINJA
őstag

Már biztosan fáradt :DDD

(#26946) fatal` válasza sklopp (#26944) üzenetére


fatal`
titán

Tényleg, bocs :D

(#26947) moha21 válasza fatal` (#26943) üzenetére


moha21
addikt

Cisco kimaradt. .>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26948) Újoncka válasza fatal` (#26946) üzenetére


Újoncka
tag

Soroljuk fel az összes gyártót!
Bocs ha kimaradt valami meg balgaságot írtam
megesik ... Honnan vettem című fejezet a nem tom nem emlékeszem!
"nem én voltam bíróúr"

Azt tudom hogy sebesség függő! De úgy emlékszem hatótávban is van különbség! Bár lehet hogy ez antena függő ? Úgy tudtam hogy más erősítővel szerelték a routereket lehet rosszul tudtam SRY :(

(#26949) LeC válasza fatal` (#26886) üzenetére


LeC
addikt

akkor a másik gépen, amire szintén ugyanaz a net van dugva, miért jók az oldalak :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#26950) LeC válasza fatal` (#26886) üzenetére


LeC
addikt

ezzek a kis progival sikerült megoldanom: [link]

Vmi a regeditben romolhatott el

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.