Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26651) molnarpeter válasza dr_ace (#26649) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Biztosan jól van bekötve?

mp

(#26652) dr_ace válasza molnarpeter (#26651) üzenetére


dr_ace
aktív tag

hát a színkódolás szerint kötöttem be, nem nagyon lehet elrontani. megpróbáltam azért máshogy is, akkor egyáltalán nem adott képet. bár igaz, hogy csak 2 variációt próbáltam a lehetséges 9ből... de nem próbálgatnám végig, csak ha biztosan az a megoldás.

szerk: egyébként csak itthon vettem észre, hogy nem sértetlen a kábel csomagolása, ez már eleve gyanús volt kicsit. ha még a boltban észreveszem biztos rákérdezek, csak ügyesen betették szatyorba mielőtt átadták nekem és így nem látszott...

[ Szerkesztve ]

(#26653) gban válasza Tompo92 (#26650) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én sem az egér miatt írtam hanem a port miatt.
Egyszer láttam hasonlót, ott újra kellett telepíteni, és - ne nézzetek hülyének - totál vírusos volt a gép, és ez okozta. Valószínű sérültek a rendszerfájlok, vagy nem is tudom igazából, de itt is ha átmentünk azon hogy üdvözölt billgates, akkor utána már nem fagyott.
Annál a gépnél az segített, ha egy betöltési foknál az ember nyomkodta a billentyűzetet.
Ne kérdezd hogy jöttem rá, egy 12 éves kissrác (övé volt a gép) mutatta hogy így jó lesz...
Reinstall után leellenőriztem, jó volt a gép teljesen, és még pár hónap múlva sem volt semmi gond vele.
Azért a szokásos Orthost ennél a fagyásnál sem hagynám ki.

Postázást nem vállalok.

(#26654) Újoncka válasza dr_ace (#26652) üzenetére


Újoncka
tag

csomagolás sérülés ilyet nem okoz :)
Próbálj másodlagos képernyőre felbontást állítani valahol ott lehet a kutya elásva!

Olyan mint mikor régen első ati 9600xt-met próbáltam s-videóval kikötni tv-re ott is az volt a baj hogy nem állítottam másodlagos kimenetet normálisan be!
Ez csak ötlet nem biztos hogy jó! :R

(#26655) dr_ace válasza Újoncka (#26654) üzenetére


dr_ace
aktív tag

a csomagolás sérülésével arra akartam burkoltan célozni, hogy esetleg egy olyan kábelt adtak el nekem amit már valaki visszacserélt, mert rossz.
a felbontást próbáltam állítani, az összes többinél egyáltalán nem ad képet. :(

(#26656) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

Megszeretném kérdezni, hogy Windows 7 alatt lehet-e olyat csinálni, hogy a meghajtókon lévő összes mappa nézete Lista nézetre legyen beállítva?

Előre is Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26657) Argos válasza molnarpeter (#26638) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

:R

Köszi, átnézem / kérdezek ott.

...elmúlik...

(#26658) Tompo92 válasza gban (#26653) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát akkor átnézem egy vírusirtóval a rendszert és jelentkezem.
Igazából nem használok semmi tűzfalat vírus irtót ilyesmit, szerintem hülyeség.
Ha tudja az ember mit csinál akkor nem lessz gond. 4 éve semmi vírus problémám nem volt.
Remélem most se.

(#26659) Brutforsz válasza Mozaart (#26656) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szia!

Kiválasztasz egy sima mappát > Listára állít > Rendezés > Mappa és keresés beállításai > Nézet > Mappanézetek > Alkalmazás a mappákra

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26660) Tompo92 válasza Mozaart (#26656) üzenetére


Tompo92
senior tag

Nyisson meg egy mappát, kattintson az eszköztáron a Nézetek gombra, és válassza ki a kívánt nézetbeállítást.

Kattintson az eszköztár Rendezés gombjára, majd kattintson a Mappa és keresés beállításai parancsra.

A Mappa beállításai párbeszédpanelen kattintson a Nézet fülre, az Alkalmazás a mappákra lehetőségre, azután az Igen, majd az OK gombra.

Parancsolj! :R

(#26661) Újoncka válasza dr_ace (#26655) üzenetére


Újoncka
tag

ha ma vetted akkor vidd vissza hogy nem jó a kábel és kicserélik ill vissza adják a lóvét :) szerezz be egy vga-vga kábelt Médiába kapható :R jobb ötletem nincs sajna :R

(#26662) Tompo92 válasza gban (#26653) üzenetére


Tompo92
senior tag

Na lefuttattam egy Avast-ot és minden rendben volt.
A kifagyás még most is fent áll.

Mindenki: Az eszköztárat, hogy a nyavajába lehet eltüntetni mindig előhozom VÉLETLEN és nagyon irritál:D:D
De sose tudom eltűntetni már a Böngészőn, MSN-en, Sajátgépen is ottvan a szemétláda :(((
Erre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#26663) dr_ace válasza Újoncka (#26661) üzenetére


dr_ace
aktív tag

erős volt a gyanúm hogy csere lesz, de gondoltam megkérdem itt a hozzáértőket, hátha mégis én csinálok vmit rosszul.
kíváncsi vagyok, mennyire lesznek készségesek velem holnap az üzletben...

(#26664) fatal` válasza Tompo92 (#26662) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem eszköztár, hanem menü :D

Jobb click és show menü bar elől vedd ki a pipát :D

(#26665) telya


telya
aktív tag

hali. win7-em van, egy ideje felfigyeltem ra hogy bongeszes kozben (ff4) neha (naponta parszor, max mondjuk 5szor) par masodpercre megfagy az egesz program (nem valaszol), aztan egy kis ido elteltevel (5-10 masodperc) visszajon minden. eddig a bongeszore gyanakodtam, azonban mar ujratettem tobbszor is es legutobb arra lettem figyelmes hogy egy ilyen megfagyas alkalmaval nem csak a bongeszo fagy be, hanem pl egy mappa megnyitasa sem ugy tortenik mint ahogy kene neki, egy ideig nem hoz be semmit. raneztem most a system log-ra es meglepve tapasztaltam hogy az errorok kozott minden ilyen osszeomlas idopontjaban keletkezik 5-10-20 bejegyzes atapi-hoz kapcsolodoan, az osszes ugyanazt mondja: "The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort0.".
mar honapok ota csinalta ezt a gep, az idonkenti "felig meghalason" kivul mast nem tapasztaltam. szerintetek jogosan gondolom hogy hardveres problema van a vinyoval vagy mas is elkepzelheto? aggodnom kene? :) az a gaz, hogy tele van nelkulozhetetlen adattal, amiket lementeni sem tudok rola tarhely hijan igy a szervizeltetes sem lenne egyszeru.. elvileg meg garis az egesz gep.

(#26666) Brutforsz válasza telya (#26665) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem tudni mi ez, lehet, hogy csak az IDE kábel tört meg vagy csúszott ki egy kicsit (legjobb eset), de az is lehet, hogy rossz a csatlakozó vagy éppen haldoklik a merevlemezed.

Éppen ezért, hovatovább és egyáltalán:
"tele van nelkulozhetetlen adattal, amiket lementeni sem tudok rola tarhely hijan" ⇒ :Y
Mielőtt bármit is tennél, szerezz tárhelyet, és ments!

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26667) Tompo92 válasza fatal` (#26664) üzenetére


Tompo92
senior tag

jó, de hol jobb klikk? az se mind1.
Msn-en sikerült és a böngészőben is.
Már csak a sajátgépnél kéne de az istennek se találom.

[ Szerkesztve ]

(#26668) fatal` válasza Tompo92 (#26667) üzenetére


fatal`
titán

Sajátgépnél meg a rendszer dolgainál nem lehet eltűntetni.

(#26669) Tompo92 válasza fatal` (#26668) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hogyne lehetne. Ma hoztam elő valahogy.

(#26670) Synthwave válasza Mozaart (#26656) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Használj Total Commander-t. ;)

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26671) Tompo92 válasza Synthwave (#26670) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ezt meg se hallottam:D

Amúgy csak azt használok igazából, de ha már az msn, meg a böngésző is jó akkor miért ne lehetne a sajátgép is?

[ Szerkesztve ]

(#26672) fatal` válasza Tompo92 (#26669) üzenetére


fatal`
titán

Hm, valami elnéztem, nálam sincsen menü. :D Mentségemre szóljon, hogy már a win95ben sem használtam ezt a hulladékot :D

ALT-tal jön elő, de hogy eltűntetni hogy lehet azt nem tudom.

(#26673) Tompo92 válasza fatal` (#26672) üzenetére


Tompo92
senior tag

én se használom de ott van.
Igen igen ALT al elő jön de el már nem akar. :W

(#26674) Synthwave válasza Tompo92 (#26671) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Böngészőnek ott a Chrome. Ott alapból nincs menü. :) Kár, hogy az options-a olyan, mintha analfabéta szellemi fogyatékosoknak készítették volna. :C :W
MSN-t nem tudom. Ipari hulladékot nem kényszerítek magamra. :D Skype only. ^__^
Intézőt meg kb. MS-DOS 5.0 óta nem használok. De most, hogy mondod...rémlik valami...Mintha egyszer megnéztem volna, hogy milyen is az...de aztán csak arra emlékszem, hogy lerókázom a monitort. :DDD

Amúgy az Organize--->Layout--->Menu bar kapcsolóval állíthatod.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26675) gban válasza Tompo92 (#26658) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor ki kellene szűrni a hardveres hibát, Orthossal és HD Sentinellel. Előbbire kevésbé tippelnék hogy hibát dob a hiba jellege miatt, utóbbi sanszosabb.
Ha egyik sem, akkor sajnos újratelepítés.

Postázást nem vállalok.

(#26676) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

S.o.s-be kérném a segítségeteket. Olyan problémám akadt, hogy bekötöttem a gépbe egy új winyót és este nem indult a gép azzal, hogy nem látja a bootmgr-t. Elindítottam a windows7 telepítőt, hogy helyreállítom erre kiderült, hogy felcserélte a betűjeleket. Amin a rendszer volt az lett az e ami pedig az új winyó volt az lett a c.
Hogy tudnám megcserélni a betűjeleket anélkül, hogy újrarakom a rendszert?
Bootolható partition magicre gondoltam még esetleg de nem tudom mennyire válna be...

(#26677) PhoenixK válasza rhonin (#26676) üzenetére


PhoenixK
őstag

BIOS-ban a régi vinyó van beállítva a boot sorrendnél elsőnek?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#26678) rhonin válasza PhoenixK (#26677) üzenetére


rhonin
senior tag

Hu igazad volt és már emlékszem, hogy alaphelyzetbe raktam vissza a bios-t, de nem gondoltam volna, hogy felcseréli a sorrendet.
Köszönöm a segítséget! :R

(#26679) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Nagyon Szépen Köszönöm! -> #26659, #26660 :K

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26680) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hy!

Mi történ ncore.cc-vel? Nem megy a letöltés. :U

(#26681) Újoncka válasza rhonin (#26676) üzenetére


Újoncka
tag

Szia! Megkéne nézni a sorrendet.
ha sata akkor amin a rendszer vam legyen sata1 konektorban a másik a sata2
ha ata lemezekről van sző és 1 kábelen vannak akkor jumperelés primary az első és secondary a másodlagos! Ha ez áll fent akkor a jumperelés kiütheti a kábel sorrendet!
Állítsd mind 2 jumpert cable selectre vagy jumpereld primary és secondary-nak! Előfordulhat hogy ez se hoz megoldást mert nem látja majd mind 2 meghajtót a gép ilyenkor megoldás lehet még a cable select! Vagy rakd különböző ata kábelekre ha több van! Slave,Master remélem sikerült segítenem :R

[ Szerkesztve ]

(#26682) Újoncka válasza Tompo92 (#26662) üzenetére


Újoncka
tag

nyomd meg az alt gombot és eltűnik nyomd meg az alt gombot és előjön :R
2 féle van altal eltűnik altal megjelenik altal eltűnik és ideiglenesen marad akkor mellé kattintasz és eltűnik! De ez program függő! Milyen progiról van szó ?

Még olyan lehet hogy bevan kapcsolva a rögzített menü! És azért nem tűnik el ha újra előhozod!

[ Szerkesztve ]

(#26683) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Van nekem egy kisebb gépem ezzel a lappal 2800 as celeron van benne ,
És egyik percről a másikra nem működik a hálókártya a lapon vagy LAN ahogy tetszik ,a vezeték az jó ,lehet az hogy csak úgy tönkre megy a hálókártya a lapon??
Kukázzam ki vagy hálókártya és mehet tovább ,ez lenne a kérdésem .
Csak letöltésre használom ,.

[ Szerkesztve ]

(#26684) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok ismét! :D

Tudtok-e nekem olyan Gadget-eket (Oldalsávban futó programok), mondani amiben az idő, valamint a kikapcsolás, újraindítás, kijelentkezés gomb együtt van? Valamint egy olyan progi kéne amivel tudom szabályozni a ventiket a gépházamban. És ha lehet akkor annak a proginak is lenne gy Gadget-je. :)

A mostani Gadget-eim itt vannak:

http://prohardver.hu/dl/upc/2011-03/19/294289_kts8mccf2epqycqu_asztalom.jpg

Amúgy milyen az asztalom? :DD

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26685) Воланд válasza Mozaart (#26684) üzenetére


Воланд
titán

Kinek milyen a desktopja? / Olvasd el az első hsz-t ! /

Milyen program, ami .......?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26686) Mozaart válasza Воланд (#26685) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszi! De ha már egyszer azonnali kérdések órája a topic neve. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26687) Воланд válasza Mozaart (#26686) üzenetére


Воланд
titán

Értem én, de a megfelelő topicokban tuti előbb fogsz választ kapni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26688) Mozaart válasza Воланд (#26687) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igen, az lehetséges. :DD

Amúgy, jó az aláírásod.

Lenne, még egy olyan kérdésem, hogy van most nekünk 3 gép hálózatban egy router segítségével és a 3-dikra rá van dugva egy nyomtató. Hogy lehetne a maradék 2 gépet megjeleníteni a 3-dik gépben? Tehát, megnyitom a sajátgépet és ott lenne a gépem, és csak áthúzom arra a gépre, hogy kinyomtassam.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26689) gban válasza zolisx4 (#26683) üzenetére


gban
Közösségépítő

Simán tönkremehet bármi, így egy hálókártya is. Másik bele, és mehet tovább.

Postázást nem vállalok.

(#26690) gban válasza Mozaart (#26688) üzenetére


gban
Közösségépítő

Miért nem adod hozzá az első két gépen a nyomtatót hálózati nyomtatóként, és tudnál azokról nyomtatni? Egyszerűbb lenne mint a fájlokat rakosgatni, meg engedélyezni mindezt.

Postázást nem vállalok.

(#26691) Mozaart válasza gban (#26690) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Tehát a maradék 2 gépről is tudnék nyomtatni? xD Hogyan kell beállítanom?

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26692) Воланд válasza Mozaart (#26691) üzenetére


Воланд
titán

Milyen oprendszer?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26693) Újoncka válasza Mozaart (#26691) üzenetére


Újoncka
tag

Lásd windows súgó hálózati nyomtató megosztás!

[ Szerkesztve ]

(#26694) Mozaart válasza Воланд (#26692) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Amire a nyomtató csatlakoztatva van az Xp és a maradék 2 meg 7.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26695) fatal` válasza Воланд (#26687) üzenetére


fatal`
titán

Most nézem az aláírásod. Úristen :DDD

Ezt hol követte el ez a nem sok ésszel megáldott valaki?:D

(#26696) Mozaart válasza Воланд (#26692) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Sikerült megcsinálni, azért Köszönöm! :DD

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#26697) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Üdv!

Milyen megoldást tudnátok ajánlani a következőre:
Kéne egy internetes "tárhely", amire dokumentumokat tölthetnénk fel és jelszóval lehetne belépni. Max. 5 GB hellyel és 0-24 elérhetőséggel, min 100KB/S letöltés sem ártana.
FTP szerver bérlés az kicsit drága lenne erre a célra (vagy csak nem találtam olcsót), e-mailozni sem szeretnénk. Évente 8 ezer körüli költségig még jó lenne.

Erre kéne valami megoldás, hogy a tanagyagot ne kelljen mindig e-mailozni, hanem egy átlátható rendszerben legyen.

Live poor, die ritch.

(#26698) SzalaiG válasza SzalaiG (#26680) üzenetére


SzalaiG
addikt

Újra működik. :DD

(#26699) fatal` válasza gyáliSanyi (#26697) üzenetére


fatal`
titán

MS Live és Skydrive? Ingyenes. :)

(#26700) gyáliSanyi válasza fatal` (#26699) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Milyen a megbízhatóságuk? Nem 1-2 hónapig kell csak.

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.