Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) troll81 válasza Tiger. (#75900) üzenetére


troll81
addikt

még ha hátul is van az aku,mindenképp cseréld min25 de ha előről jön akkor 35 mm2.
és biztosíték elöl hátul az nem baj ha van az erősítöben pluszban :R

(#75902) Tiger. válasza troll81 (#75901) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha gyenge hozzá a kábel, mit produkál?
Hozzá teszem, kB 3 éve így vannak.
Van még egy 1.2 farados kondi bár még nincs bekotve.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75903) troll81 válasza Tiger. (#75902) üzenetére


troll81
addikt

Áram nélkül nincs teljesítmény.
A vékony kábel melegszik....

(#75904) Tiger. válasza troll81 (#75903) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az nem volt meleg. Az erősítő nincs ki használva.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75905) Ear001 válasza Tiger. (#75902) üzenetére


Ear001
addikt

Melgszik, nő az ellenállasa, nő az erősítő torzítása, beszűkül a dinamika. A kondi ezen nem segít, sőt.

(#75906) ThodEE válasza troll81 (#75903) üzenetére


ThodEE
őstag

Inkább a feszültség csökkenése ami fontos, melegedés sokára jön elő :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75907) Reweall


Reweall
csendes tag

Sziasztok, aránylag új vagyok a témában, nyilvan van pár alap ismeretem, de inkabb fordulok nálam hozzáértöbb személyekhez.

Adott egy Toyota MR2 Spyder. Olyan fejegységet szeretnék aminek van Android auto/Car Play funkciója, de teljesen elvesztem a különböző árfekvésekben es márkákban. (plusz pont lenne, ha auto diagnosztikát is tudna OBD2vel pl.)
Egyrészt emiatt fordultam hozzátok, másrészt pedig elkezdett recsegni az egyik gyári hangszóró így ezeket is cserélném. Örülnék telt hangzásnak, persze ez egy roadster és nem a nagy zenéről szól tudom :DD

Beszerelésről ezt a videót találtam, ez alapjan keresgéltem hangszórókat.
[link].

(gondolkodtam lapos ülés alá rakható aktív mélysugárzon, erről is érdekelne a véleményetek)

A segítséget előre is köszönöm. :)
W. R.

Youtube/Steam/Origins/etc.: Reweall

(#75908) Lockheed7


Lockheed7
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég lett egy 4es Golfom melybe utólag szereltek az első ajtókba 4 hangszórót (nem tudni milyen márka) mindez jól szól és van hozzá egy Pioneer fejegység auxal, de ebből én hiányolom az igazán mélyet, ha már a lakásban nem mehet a hangos 5.1 :D
(meg amúgy is zajszűrős Sony fülesekhez vagyok szokva)
A fejegység kiválasztáshoz még lehet értek, de a beszereléshez egyáltalán nem, de leginkább sajnos időm se eszközeim nincsenek hozzá jelenleg, még ha értenék is hozzá. :(
Tud valaki ajánlani megbízható hozzáértő szakembert aki ilyennekkel foglalkozik Békéscsaba környékén?
(Olyanra gondolok aki nem ipari mennyiségben szerel ilyet gondos kiválasztás nélkül a hangminőségre igényteleneknek, hanem tudja mi a jó márka mindenből és be is tudja az egészet állítani stb.)

Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#75909) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok! Van egy alig használt, de nem is új Hertz HBX-30-asom illetve Mac Audio Micro XL 4000-rem. Van valakinek otlete, hogy hol es mennyiért lehetne eladni?

[ Szerkesztve ]

(#75910) dmad válasza Sumi (#75909) üzenetére


dmad
aktív tag

:)
Itt is van autóhifi rovat, pl. ott. :)
Vagy ha van Facebookod, ott rengeteg csoport van ahol az autóhifi adás-vétel lehetséges.

Élj úgy, hogy.......

(#75911) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Mennyi lehet a reális használtpiaci ára a következő készülékeknek?
Dls Ultimate A1 végfok
Dls Ultimate A5 végfok
Dls 1 Farad kondenzátor
Tudom, hogy ez nem a beárazós topic de nem találtam alkalmasabb helyet.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#75912) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!
Tud valaki gyári rádió usb bemenetre bluetooth vevőt, ami jól is működik?
Kompakt méretű kellene. Priviben is jöhet, hogy ne offoljak.

(#75913) troll81


troll81
addikt

Szerzemények...hátha valaki ismeri ezekett [kép]

(#75914) bl555


bl555
csendes tag

Bocs a hülye kérdésért, most hirtelen nem tiszta, dupla lengőtekercses hangszórónál lehet sorba is kötni a tekercseket(a megfelelő impedancia illesztés miatt), vagy csak párhuzamosan érdemes? A max teljesítmény kicsikarása így is és úgy is lehetséges?

(#75915) ThodEE válasza bl555 (#75914) üzenetére


ThodEE
őstag

Lehet sorba is, ugyan annyi a terhelhetősége :R
Nekem zenére azt javasolták hogy inkább 4Ohm legyen mint 1 ;]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75916) draco31


draco31
veterán

Hello!
Azt jól látom, hogy márkásabb fejegységek esetén ha szeretnék Bluetooth támogatást is, akkor 30e alatt semmi nincs?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75917) migabi24 válasza draco31 (#75916) üzenetére


migabi24
nagyúr

Manapság 30 ezret a bolti bevásárlásnál szoktunk otthagyni :D

(#75918) troll81 válasza draco31 (#75916) üzenetére


troll81
addikt

Van csak használt.de szerintem inkább 40 50 ezer egy értelmesnek mondható fej. :R

(#75919) ZolkoW válasza troll81 (#75918) üzenetére


ZolkoW
őstag

erről jut eszembe, amikor 1-2 hete olvastam az összefoglalót, sajnos azt tapasztalatam, hogy az összes ajánlott 1U magas egység kifutott, pedig nincsenek nagy igényeim. CD nem kell, de pendrive-ról, esetleg SD kártyáról szóljon jól, amennyire lehet. (mp3, tök vegyes minőségben, de ha tehetem abból legalább jobbféle) A régi autómba egy Pioneer alap cuccot vettem, most vagy átrakom, vagy feljebb lépnék. BT sem érdekel. Arra van esély, hogy a kormányról működjön a hangerőállítás, esetleg a fordulatszámmal automatikusan emelkedő hangerő?
Most egy 10 éves Audi A3-ba kéne, 2 din magas is elfér, de ez annyira nem mozgat, max ha egyszer lesz tolatókamera.
Árban mondjuk ez a 40-50, amit rászánnék, lehet 1 vagy 2 egység magas, ne mozogjon a kijelző, a valódi gombokat jobban szeretem, és ezen a kategórián belül lehetőleg szóljon valahogy. Így tudtok mondani valami jó vételt, vagy hogy merre keresgéljek?
Köszi.
CD sem baj, ha van, szóval nyilván nem kizáró.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#75920) bl555 válasza ThodEE (#75915) üzenetére


bl555
csendes tag

Köszi, én is így gondoltam, csak megerősítés kellett.

(#75921) albert8


albert8
addikt

Sziazstok! Egy ilyen subot szerintetek megéri feléleszteni?
A transporterembe szeretnék egy kis mélyet, mert nem igazán volt még benne anno 87-ben. Elől van egy utólag beszerelt 15cmes pioneer és egy mnc phantom touch fej. Tudom hogy nem egy főnyeremény, de nem szeretnék 100 ezret rákölteni. Lenne mellé egy sal rfx 7430, amivel ki tudnám próbálni.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#75922) Karcsiiik


Karcsiiik
csendes tag

Sziasztok.KENWOOD DPX-M3200BT fejegységet be lehet állítani,hogy nagyobb hangerőn ne vegyen vissza a mélyhangból?20-as hangerő felett csak a közép és magas tartományban erősődik a hang.A mélynyomó is szépen erősödik,majd 20-tól feljebb semmi.Pioneer rádióval nem tapasztaltam ezt.

(#75923) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok,

Volt egy kis upgrade és azt vettem észre, hogy nagyobb hangerőn villog a műszerfal a basszus alatt ha ég a tompított.

Az új szerzemények, egy Gladen SQX-10 zárt ládában amit egy AS F2-300 hajt.
Az akksiról egy Dietz kábel megy hátra pozitívnak, papíron 21mm2 kábel, tuti nem OFC. Kb 4.5 méter (Focus mk1 hatch) (Én erre tippelek mint hibaforrás.)
A negatív egy 25-ös ilyen kábel kb 1-1.5 méteren.
Nem rég 25-ös hegesztőkábel lett húzva a generátor-akksi, akksi-kasztni, motor-kasztni bermuda közé is.
Az akksi egy kb 1 éves Excell Exide 60Ah-s.
Generátor gyári. Töltésem eddig 13.5-14.0V között volt, mióta meg volt a hármas upgrade, stabil 14.4V (néha felmegy 14.7V-ra is :DDD )

Jó az irány a Dietz kábellel vagy más felé keresgéljek? Jelenlegi árak mellett, 25-ös hegesztőkábelt raknék a helyére.

Lesz az első szetthez egy Sony XM-2025 is nem sokára bekötve, de mielőtt az bekerül, jó lenne ha a villogás megszünne.
Előre is köszönöm! :R

(#75924) Lite válasza DaFok (#75923) üzenetére


Lite
őstag

Jó az irány, de valahol testhiba lesz. Akkor lenne egyértelmű, ha test visszamenne az akksira.

(#75925) Marci1899


Marci1899
újonc

Sziasztok adott egy dd512b-d4 nyomó, ez elvileg 2x4 ohm. Ha én ezt szeretném 4 ohmra bekötni úgy hogy egy darab ilyen nyomót, akkor azt hogyan kell? Köszönöm a válaszokat

(#75926) ZolkoW válasza Marci1899 (#75925) üzenetére


ZolkoW
őstag

érzésem szerint sehogy, ez vagy 2, vagy 8 ohm lehet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#75927) bl555 válasza ZolkoW (#75926) üzenetére


bl555
csendes tag

Vagy, csak egy tekercset köt be, a másikat hagyja levegőben és akkor 4 ohm. Cserébe persze fele akkora teljesítmény.

(#75928) troll81 válasza Marci1899 (#75925) üzenetére


troll81
addikt

A legjobb módja ennek hogy veszel mellé még egyet és tudod kötni
4 ohmra.
Vagy eladadod és veszel egy megfelelő impedanciaval rendelkező hangszóró t, amit az erősítőd ki tud hajtani rendesen.

Meg egy kicsit reszletesebb leírás jöhetne gondolom nem a vonóhorogra kotned.
Sokan vannak sok tapasztalattal és ha tudnak segítenek.
Nem mindig tetsző választ kap az ember, el kell fogadni. :)

(#75929) Marci1899 válasza troll81 (#75928) üzenetére


Marci1899
újonc

Igen közben 2 ohmra lett kötve, kaptam hozzá egy erősítőt, régebbi fajta sokat nem is tudok róla, meghajtja de azért nem hozza ki belőle teljesen.
Milyen erősítőt ajánlanál hozzá ami 2ohmon szépen meghajtja? Köszönöm a válaszod

(#75930) Marci1899 válasza Marci1899 (#75929) üzenetére


Marci1899
újonc

Aztán majd lehet veszek mellé egy ugyan ilyet, de most egyelőre így marad. Igazából párban tudtam volna venni, de egyes ládát sikerült szerezni, én meg csak most kezdem a dolgot, szóval akkor ha tudnál segíteni hogy 2 ohmon hajtva milyen erősítőt vegyek hozzá ami szépen kihajtja azt megkoszönném

(#75931) ThodEE válasza DaFok (#75923) üzenetére


ThodEE
őstag

Szóval azt feltételezed hogy a kábel miatt a műszerfal világításod villog? :DDD
Az erősítő miatt villog mert az tud változtatni az akkumulátor kapocs feszültségén :R

Egyébként szó szerint villog vagy csak a pulzálást hívod így? Mert egy egy basszusnál hogy kicsit beesik a tápfesz teljesen normális is lehet, a bent lévő rízsszem izzók meg 1-2V-al lejebb már nem ugyan azt a fényerőt adják :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75932) DaFok


DaFok
csendes tag

Nem villog, jogos. Csak pulzál. Ezt is csak akkor amikor már nagyobb hangerőn van hajtva. :DDD

(#75933) troll81 válasza Marci1899 (#75929) üzenetére


troll81
addikt

Mi a cél az építéssel hangerő vagy zenehallgatás?
Milyen erősítő t kaptál hozzá?
A régi nem biztos hogy hátrány.

(#75934) Marci1899 válasza troll81 (#75933) üzenetére


Marci1899
újonc

Pont ma szereztem hozzá egy dd audio c4c négycsatis erősítőt, most a nyomó 2-ohmra van kötve és úgy hogy ch1- ch2+ szóval 2 csatira, gyönyörűen hajtja. Még hallottam olyat hogy lehet hidalni, azt szerinted érdemes lenne, vagy lehet így egy nyomót úgy kötni? Bocsi ha hülyeséget kérdezek. Aztán majd közeljövőben veszek hozzá egy párt, de most egyelőre így hagyom.
Ha esetleg lenne valami elerhetoseged ahol könnyebb beszélni azt megkoszönném mert lenne pár kérdésem még. :DD

(#75935) ThodEE válasza Marci1899 (#75934) üzenetére


ThodEE
őstag

Előbb olvasunk aztán kötünk vagy mifene, RFM!!!
Na mindegy ha így is működik te dolgod de igazából már hídba(bridge)kötötted.
Érdemes lenne a manuálban szereplő kimeneteket használni a biztonság kedvéért, ha már a kedves mérnök így tervezte :R
A hozzá tartozó Crossover-t is állítsd be ;) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75936) ThodEE válasza Marci1899 (#75934) üzenetére


ThodEE
őstag

Sehol nem találtam megerősítést arról hogy hídban lehetne 2 Ohm-al terhelni :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75937) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok,
Audio system twister F2 szerianal, ha egy mely van raakasztva hidban, a HP filter szolgal infrasonic(subsonic) filterkent?
Manual nem ir rola semmit. :F

(#75938) ThodEE válasza DaFok (#75937) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha nincs benyomva akkor LP azaz LowPass magyarul alul áteresztő szűrő, ez kell neked a ládához, aztán a potival meg beállítod mi legyen a felső freki ami még rámehet :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75939) DaFok válasza ThodEE (#75938) üzenetére


DaFok
csendes tag


Nekem ez a verzió van :DDD , ha jól tudom több széria is volt. LP 80Hz-en van erősítőn és rádión is.
Volt előtte egy ESX erősítőm és ott a HighPass volt mono módban az infrasonic(subsonic) filter, ezért is gondoltam rá, hogy ezeknél is így lehet.

(#75940) ThodEE válasza DaFok (#75939) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerintem a LowPassnak benyomva kell lennie hogy aktív legyen :R

"What is a low-pass crossover?A low-pass crossover allows the low frequency signal in the 50Hz-250Hz range (generally) to be passed to the speaker/sub with the higher frequencies blocked."

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75941) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
A 7-es Golfomnak szeretném upgradelni picit a hangszendszerét. Harman (gyári) fejegység van benne, aktív hűtéssel. Alapvetően a gyári noname hangszórópár sem szólt (szerintem) katasztrofálisan rosszul, de annyira rossz minőségű anyagokból készült, hogy már a gyárban szegecseléskor is körben megrepedt a műanyag rögzítőpereme. Egy extra beépítésénél pedig ki is kellett szednem őket teljesen, így már esélytelen volt stabilan visszarögzíteni. Így úgy döntöttem, hogy akkor már rakok bele valami komolyabbat, illetve az ajtó rezgés/zajszigetelését is egyúttal megcsinálom.
BLAM 165 RX típusú komponens szettet ajánlottak a webshopban, ahol érdeklődtem a lehetőségekről. Javasolták, hogy egyúttal a hátsó ajtókban levőket is cseréljem, mert egy nagy katyvasz lesz a hangzásom. Ugyanebből a szériának a koaxiális verzióját javasolták hátra, de gyárilag van az ajtóban csipogó is.
Rakhatok hátra is komponens szettet, nem lesz hátrányom belőle?
Illetve a 165 RX-ben 6/12 dB/octave hangváltó van, de létezik egy olcsóbb verzió a BLAM 165 RS, amihez 6 dB/octave high-pass hangváltó tartozik. Érdemes a 6/12 dB/octave hangváltósat megvenni?
Melyik beállításával érdemes elsőkörben próbálkozni? (6/12 dB)
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75942) Lite válasza malisonX (#75941) üzenetére


Lite
őstag

Ajjajj... Szakértők árulják az okosságot... :Y :W
Szóval:
1. fejről hajtanád, nincs erősítőd? - ha tényleg 95 dB érzékenységű, akkor nagyon könnyen hajtja majd a fej, feltéve, hogy bírja a 2 Ohm-ot (ez nem olyan biztos, ha van gépkönyve a cuccnak, ellenőrizd le)
2. egyedül hallgatod, vagy rendszeresen többen? - a hátsó ajtó valóban rontja a hangképet, ha egyedül vagy, egyszerűen a fader-t tedd előre, egész más világ lesz (plusz, egy szett árát meg is spóroltad). Ha többen és számít a hátsó hang megléte, akkor, ha a gyári kialakítás komponens szettre van kitalálva, ne rontsd el koax-szal! Akkor már a legjobb, ami tehetsz, hogy egyforma az első-hátsó szett és kiszigeteled bitulappal mind a négy ajtót. Az még egész emélszthető produkcióra fog vezetni.
3. hogy miért kezdtem úgy, ahogy? - Mert senki sem nézte meg a gyári adatlapot. Ez áll benne:
"System includes two 165 mm (6.5”) woofers, two 20 mm (3/4”) soft dome tweeters, two 2-way crossovers: 12 dB/octave high pass and 6 dB/octave low-pass with adjustable tweeter level: +3 dB, 0 dB or attenuated -3 dB." - azaz a váltási freki és meredekségek adottak, ott nincs választási lehetőséged (a magas 12 dB/oktávval halkul, a mély 6 -al, a váltási pont felé közeledve, ahol számukra egyre nehezebben lejátszható frekvenciákat kellene megszólaltatniuk). Amin tudsz változtatni, hogy a magas hangereje milyen legyen, ott van a 0-hoz képes 3 dB erősítés, vagy 3 dB halkítás.

Szumma: ha bírja a fej a 2 Ohm-ot, akkor ilyen szettet vehetsz, és szigelteld ki az ajtókat. Ha elöl 2 Ohm-os szett lesz, hátul pedig a gyár 4 Ohm-os, akkor borzasztó hang lesz a kocsiban, majd jó eséllyes füst is, mert a fej az ilyen bekötést nem tolerálja a végtelenségig. Azaz hátul vagy lehalkítod nullára, vagy dupla szett + 4 ajtó szigetel. Az mondjuk még tényleg jó is lehet!

(#75943) malisonX válasza Lite (#75942) üzenetére


malisonX
aktív tag

Szia!
Köszi szépen, így már "picit" jobban képbe kerültem. :)
1. Igen, egyelőre gyári fejről menne és az tudja kezelni a 2 Ohm-os hangszórókat is, ennek utánanéztem. (Bár azt nem tudtam, hogy amiatt elfüstölhet, ha a 2X2Ohm mellett meghagyom a 2x4Ohmot is hátul.)
2./3. Úgyhogy akkor mihamarabb veszek mégegy ugyanilyen komponens szettet és szigetelem mind a 4 ajtót. :R
Ha esetleg később tennék be egy plusz erősítőt is, tudsz olyat ajánlani, amit el lehet rejteni a műszerfalban (tehát valami kisebb méretűt) és megfelelően meg tudja hajtani ezeket a hangszórókat?

(#75944) szabcsa26


szabcsa26
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy JVJ DVD-7803 WinCE fejegység. Sajnos elhagytam a rá való IGO navigációt. Valaki esetleg tudna linkelni egyet ami működik rajta? Köszönöm előre is a segítséget.

(#75945) Lite válasza malisonX (#75943) üzenetére


Lite
őstag

Az elfüstölés nem biztos, de azért könnyen előfordulhat, hogy a 2 Ohm megzavarja.
Ezekhez pici erősítő is elég lesz, mert borzasztó érzékenyek. Inkább az lesz a kérdés, hogy a fejről van-e alacsony jelszintű kimeneted (rca pléldául), vagy csak nagyjelszintet ad ki a fej (azaz a hangszórók kivezetéséről kellene átmenni az erősítőbe).
Utóbbinak két kiegészítése van:
1. vagy olyan erősítőt veszel, ami kezeli a nagy jelszintet, 4 csatornás, és akkor minden funkciód működik tovább, vagy veszel egy jelcsökkentőt, onnan osztod tovább a jelet, ez főleg akkor érdekes, ha szubot is akarsz (de az a 4 zenélő ajtóval kb. összehozhatatlan lesz, inkább kiolt majd, mint szól, fázisokról meg ne is beszéljünk). Nagy jelszintes, kicsi, műszerfalba tehető erősítőben Match 54DSP, Focal Impulse 4320 darabokat nézném, az első még megoldás is lehet a DSP miatt a kettes pontban lévő "problémára"
2. a gyári fej rendelkezhet bizonyos DSP-jellegű beállításokkal, hogy a gyári hang elfogadhatónak tűnjön. Azaz basszuskiemelés, csatonánként más frekvenciamenet, késleltetés, stb. Nem biztos, hogy lineáris átvitel jön ki mind a 4 csatornán, ha nagyjelszintet használsz, ez megjelehet. Ha lenne vonalszintű jeled (nem a lecsökkentett hangszórókimenet!), az lienáris lenne, akkor lehet igazán erősítőzni, DSP-zni, akkor lehet jobb eséllyel nagy csodákat kihozni a rendszerből. Ellenben, ha egy nagyjelszintes DSP-s erősítőt kötsz rá, amit fent írtam, azzal sokat lehet majd javítani a hangon.

De egyenlőre a legtöbbet az ajtószigetelés fogja hozni, még gyári hangszórókkal is. Ha szabd javasolnom, kezdj azzal, lehet, hogy a végén még hangszórót sem fogsz cserélni, mert tetszeni fog a végeredmény.
A 7-es Golfhoz a Focal-nak is van mókolás-mentes direkt szettje, IS VW 155/165/180 néven találod, hangszórómérettől függően, gyári beépítőkeretben. Azokat többen dícsérik (én egy Passat B8 hangjának feljavításán agyalok), a BLAM-ot sehol sem írták.

(#75946) Ear001 válasza Lite (#75945) üzenetére


Ear001
addikt

A Blam nagyon jó hangú cuccokat tud csinálni.

(#75947) Lite válasza Ear001 (#75946) üzenetére


Lite
őstag

Nem vonom kétségbe, nem minősítem, mert nem ismerem, én személyesen nem hallottam és VW (specifikus) hangszórók témában nem találkoztam vele. Csak ennyi lenne amit a posztomban érzékeltetni szerettem volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#75948) Lusu válasza Lite (#75947) üzenetére


Lusu
aktív tag

Akkor még egy kis hifi óra grátiszba :) A BLAM-ot egy a Focal-tól elvándorolt mérnök alapította meg. És ha jól inromálódtam az érzelemdúsabb zenei megjelenítés volt a cél.

(#75949) Marchello19 válasza Lusu (#75948) üzenetére


Marchello19
tag

Sziasztok!
2006-os Chevrolet Aveo Sedanban szeretném cserélni a gyári veszedelmesen gagyi hangszórókat. A terv az lenne, hogy elöl - hátul JBL Stage 3 koax hangszórókat szereltetek be, amik rá vannak kötve a fejegységre (Pioneer MVH S320BT), mélynyomóból meg egy aktív laposat ülés alá. Ez az összeállítás így helyes? Igazából néztem erősítőket is meg passzív ládákat, de úgy drágábban jönne ki, mint egy aktív lapos mélynyomó, nekem meg számít a hely. Ha mégis a csomagartóban lenne a mélynyomó, a mély hangokat tudja befolyásolni az, hogy el van különítve teljesen a csomagtér az utastértől a sedan kivitel miatt?

(#75950) Lite válasza Lusu (#75948) üzenetére


Lite
őstag

Ahogy néztem a sub-jaikat, határozottan az egyik (budget) kedvencem, a Focal Sub P 25 DB ugrott be.
Így már érthető. Mondjuk, a nagyováljaik, a régi Sinus Live hangszórókat idézik. Ami szintén nem volt rossz, főleg az áráért. :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.