Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Remekelek28 válasza MunezXBK (#74250) üzenetére


Remekelek28
őstag

Egy autohifihez nem tartozik hozzá a fejegyseg :F

(#74252) troll81 válasza Remekelek28 (#74251) üzenetére


troll81
addikt

A hifi nem fér bele az általad keresett hangkeltőeszközbe. :DDD
2 dinből rendes hangot előhozni lehet de kb 800 eu tól indulnak az értelmesebbek.

(#74253) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok 2-es suziki swiftbe (gombóc, vasaló) keresek valami vállalható ár érték arány bajnok hangszorót. mi az a legolcsóbb megoldás amiért még érdemes pénzt adni ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#74254) V8engines válasza troll81 (#74252) üzenetére


V8engines
tag

De ettől függetlenül még autóhifi kategória. Nem mondhatod hogy pékáru termékcsoport.
Nem értem miért nem lehet ezt a témakört itt felvetni.

-Leszokom már lassan itt az olvasgatásról is. (Nem is lesz mit.)
Példának, unalmas már, hogy csak szigetelt ajtóval és számotokra fontos -nem, helyesbítek- a célnak megfelelőbb, fentebbi árképzésű motyókkal létezik számotokra "zene".

(#74255) troll81 válasza V8engines (#74254) üzenetére


troll81
addikt

Szerinted miért nem jövök semmi értelme.
Inkább hobby a autót építek magamnak ennyi. Abban is van buli igaz zene nem lesz. Egy jó 2 din 6 800 eu a minőség fogalma nem tiszta az embereknek sajnos. Meg persze kinek mi fér bele.figyelj én elég hosszú és drága utat jártam be... A zenélés ben. Én csak olyat építek magamnak ami jó és nekem tetszik a többi nem érdekel. :R
Nem pekaru a persze zene az is :R

(#74256) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Adott egy (nem olcsó) kínai fejegység, teljesen érintőkijelzős. Megcsináltattam rajta, hogy kormányról vezérelhető legyen a hangerőállítás-némítás. Járó/álló motornál tökéletesen működik, menet közben nem. Megállok nullára ismét megy.

Soha nem találkoztam ilyennel, valaki igen? :))

(#74257) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Tudom, hülye kérdés, de a környezetemben mindenki mást mond, lassan nem tudom kinek higgyem el amit mond. Mindkét oldal lehülyézett már :D
komponens szettnél az erősítőt Hi vagy Full állásba kell állítani? Ugyanez a kérdés koaxális hangszóróknál.

(#74258) Lajos1966 válasza kovbandi82 (#74257) üzenetére


Lajos1966
tag

Lehet,hogy nem pontosak az infóim,de ha van mélyláda akkor Hi állásba szokták állítani és lehet játszadozni a beállításokkal.Értelemszerűen,ha nincs mélyláda,akkor Full állásba.

(#74259) kovbandi82 válasza Lajos1966 (#74258) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Van mélyláda, az természetesen Low állásban van. Igazából akkor jó így is, úgy is?

(#74260) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A másik kérdésem a következő lenne. Az autó egy E39 touring. 2 db. 4 csatornás erősítő van. Az egyik 2 csatornája hajtja a mélynyomót hídban, a másik 2 csatornán a tetőkárpitban lévő 13 cm-es koaxiális hangszórók vannak.
A másik erősítő az első szetteket hajtja, az 13 cm-es komponens szett. Viszont hátul kevés a magas. Az ajtókárpitban a hátsó ajtón csupán 1 db nagyjából 35 mm-es hangszórónak van hely (nagydifisnél volt ott hangszóró), nekem üres, a gyári hangszóró "medium treble loudspeaker" néven fut, a linken látható...
[link]
Nos oda ha beépítek egy magasugárzó párt, akkor azt az erősítőről vagy a fejegységről hajtsam meg? A magassugárzóhoz adnak gondolom hangváltót, azt ugyanúgy a erősítő/fejegység és a hangszóró közé kell rakni, és levágja a nem kívánt hangokat.
Vagy esetleg oda valami másfajta hangszórót ajánlotok?

(#74261) V8engines válasza kovbandi82 (#74260) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Szerintem vegyél egy pár komponens szettet, ahhoz tuti van hangváltó is, úgy kösd be erősítőre, ha minden azon van.
De nem lesz igazi a hangzásod, mert a közép mély (talán az lehet), a csomagtérben van, a tető két sarkában hátul. -Ja nem a sarokban, de elég sz@r hely. Meg nem egy komoly méretezés, ahogy elől sem.
Ha magas hiányuk van hátul, inkább oda raknék magasakat a két sarokba.
De majd tőlem okosabbak megírják.

[ Szerkesztve ]

(#74262) kovbandi82 válasza V8engines (#74261) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Magyarul kalap sz@r ahogy megkreálták a hangszórók elhelyezkedését a tervezők :D

(#74263) V8engines válasza kovbandi82 (#74262) üzenetére


V8engines
tag

Gyári fejegységgel a hozzárendelt hangszórókkal nem annyira, de alulméretezték azért a 13-asokkal.

(#74264) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv erről a pioneer cuccrol mi a véleményetek? [link] Zavaró ha nincs fizikai hangerőállito? Illetve androidot lehet tükrözni vezeték nélkül?

(#74265) V8engines válasza Remekelek28 (#74264) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Egyén függő ez is, kinek mi zavaró.
Nekem sincs és nem zavar. Sőt, letisztultat akartam.
Másik kérdésre nem tudom a választ.

(#74266) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Sajnos egyáltalán nem értek a hangcuccokhoz azon kívül, hogy van magas közepes ill mély hangsugárzó. Elolvastam az összefoglalót de igazából nem sokat segített nekem mert félig az is kínai.

A lényeg : 100e Ft ból ki lehet hozni olyan hangrendszert erősítő, kábel, feljegység, hangszóró ból ami gyönyörű en szól és még van egy kis ereje is?

(#74267) Ear001 válasza M4T4D0R (#74266) üzenetére


Ear001
addikt

Nem.

(#74268) troll81 válasza Ear001 (#74267) üzenetére


troll81
addikt

:DDD tömör :R

(#74269) M4T4D0R válasza Ear001 (#74267) üzenetére


M4T4D0R
tag

Értem. Mi az amit rá kellene szánnom? Nem kell, hogy nagyon hangos legyen. Csak szóljon szépen. Igazából mindenféle zenét hallgatnék benne, de ami leginkább fontos lenne az a rock, illetve mindenféle disco zene. :)

Pld:
[link]
[link]

(#74270) Mukucs válasza Mukucs (#74256) üzenetére


Mukucs
senior tag

Valaki erre? :U

[ Szerkesztve ]

(#74271) Ear001 válasza M4T4D0R (#74269) üzenetére


Ear001
addikt

Egy rendes kábelezés, rezgéscsillapítás kábé egy százas. Fejegység-erősítő-első szett-szub használtan szerencsével kábé ötven per darab. És ez kábé az alsó határ.

[ Szerkesztve ]

(#74272) dmad válasza Ear001 (#74271) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Nem csak Neked szánom válasznak, sokaknak.
Nem mindenkinek van igénye olyan zenére amihez szigetelés, kábelcsere, stb.. kell.
Itt a topikban már régóta csak az számít "hifinek" ami ezekkel jár, de sokan csak egy kicsit szeretnének jobb zenét mint ami éppen van nekik és szerintem azt is lehet autóhifinek nevezni...
Én is hifiztem sokáig, volt komoly zene nekem is kocsiban, cserélgettem a komponenseket mint más az alsógatyát.
Ma már megelégszem annyival, hogy ha néha megzavarom, akkor szóljon egy kicsit hangosan, jobban mint a gyári.
Lehetne néha olyan tanácsokat is adni, ami nem százezrekbe kerül, de mégis jól szól.
Pl. az alap, hogy előre szett, hátra nyomó, lehetőség szerint erősítőről hajtva mindkettő...
Tudjuk, hogy SAL és társai nem minőséget képviselnek, de néha jó lehet az is, ha valaki nem vájtfülü...
Ez egy lejtő, ha valaki komoly rendszert akar, úgyis elindul rajta. :)
És még azt hozzátenném, hogy az összefoglalóban azért sok minden le van írva ajánlásnak a kezdéshez...
Béke. :D

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74273) ThodEE válasza dmad (#74272) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez működhetne is, és igen össze lehet hozni 10-15/db áron is ezeket de a kérdező feltétele volt: " gyönyörű en szól " , az nem ez a kategória :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#74274) troll81 válasza dmad (#74272) üzenetére


troll81
addikt

Jó a meglátás.a két linkelt zene elég jó forrást és komponens részeket kér.
El kell ismerni hogy ezeken a zeneken sok komponens szett is elvérzik simán.
Az igény a minőség meghatározása kérdéses...ami nekem jó neked rosszul szól...itt az egyéni nézőpont az egyéni igények kinek mi.nem tudsz jól jót válaszolni. :R
A múlt héten adtam el 2 Genesis four Chanel t meg egy dual monot nem jött be a hangja...ennyi.

(#74275) dmad válasza ThodEE (#74273) üzenetére


dmad
aktív tag

Nem kötözködés, de szerintem a "gyönyörűen szól" és a "szépen szóljon" nem ugyanaz...
Mint írja, nem kell hangosan, csak szépen...Azért azt el lehet érni "normális" áron is.
Én csak azt akartam ezzel jelezni, hogy sokaknak olcsóbb megoldás is elég, ha már érzi a különbséget a váltás után.
Persze sokan vannak akiknek hiába adsz tanácsot, azt sem tudják megérteni, hogy miért nem lehet sima hangszóróból mélyhangot csinálni...
@troll81
Abszolút egyetértek, mindenkinek más az igénye, amikor nekem közel 1 millába volt a zene, volt aki beült és nem vett észre különbséget a saját autójában lévő gyári zene és ez között, csak azt, hogy a mély erősebb mint az övébe... :)
Végszónak szánnám, hogy az összefoglaló elolvasása és értelmezése sokaknak megkönnyítené az életét, és azt gondolom, hogy átlag igényeket az első szett+mélyláda erősítőről kombó indulásnak bőven elég lehet.A fejegység meg úgyis egyedi, kinek mire van szüksége (Cd, USB, BT, stb...), aztán lehet tovább menni, ha valakinek nem elég.
:C :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74276) Ear001 válasza dmad (#74272) üzenetére


Ear001
addikt

A kérdező azzal indított, hogy elolvasta az összefoglalót. Azon kívül halkan is szeretne zenét hallgatni úgy, hogy némi dinamika is legyen benne. Ez otthon sem könnyű, de autóban meg pláne nehéz. Te ezt hogy legóznád ki 100 000-ből?

[ Szerkesztve ]

(#74277) MunezXBK válasza dmad (#74275) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erősítő nem azért szükséges, hogy hangosabban szóljon.

Épp ellenkezőleg, azért, hogy halkan is legyen dinamikája.

Így már érted?

(#74278) V8engines válasza dmad (#74272) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Ezt én se írhattam volna le jobban.
Teljesen egyetértek. Köszönöm! :K :R

(#74279) V8engines válasza ThodEE (#74273) üzenetére


V8engines
tag

De kinek mi a gyönyörű. Embere válogatja. Attól még nem biztos hogy szigeteléssel kell kezdeni. Nálam sincs és jól meg vagyok vele. De nem mai "műanyag" autó, amiken ki van könnyítve minden elem.

De peace! Vitát nem kezdek, csak vélemény.

(#74280) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Köszönöm a válaszokat urak!

Igazatok van nem mindenkinek egyértelmű a szép és gyönyörű szó. Nos nekem szerintem érzékeny a hallásom ilyenekre, van amit más nem hall én azt is hallom. Elolvastam az összefoglalót, azonban nem jutottam előbbre. Igazából szakszavakat szakszavakkal magyaráznak el ami egy hozzá nem értőnek ez nem olyan nagy segítség. Számotokra biztos megvan benne ami kell.

Viszonyítási alap: vettem anno egy AKG K92 fejhallgatót amit a prohardver en ajánlottak. Nem szól rosszul elismerem. Vettem egy olcsó Superlux HD 681 Evo t. Csak 9 ezer ft volt de jobbam szólt. Most vettem egy HyperX Cloud II t, ami ennél is jobban szól.
Szóval érdekes ez az ár dolog mert hiába a márkás cuccok nem mindig jelenti a hangminőséget.

Szüleim autója Toyota Auris a zene dinamikusabban és szebben szól, mint a fejhallgatómba, mégsincs ereje vagy nem tudom hogy fogalmazzak.

(#74281) troll81 válasza M4T4D0R (#74280) üzenetére


troll81
addikt

Ez nehéz volt így kell valaki a akinél tudsz meghalgatni egy kész rendszert... Onnantól van kiindulási pont alap.
Így könnyen könnyebben kezelhető a dolog.
Hol laksz a környéken autohifis bepito műhely és munkai közül hallgass meg párat.
Vaktában 100 ezrekkel senki nem dobalozik. Nekem a hangszóró kábel volt 40k a szett 250 eu fej prs 80 299 eu mosconi 130.4 volt először majd steg qm105. 4 majd k4.02. Csak így a nagyja osszedobalva árakban. Meg ugye sub meg az erősitoje. Rengeteg pénzt bele lehet locsolni. Nem szabad :D kell egy határ és abba építkezz epittess és fogadd el. :R

(#74282) dmad válasza MunezXBK (#74277) üzenetére


dmad
aktív tag

Mintha ezt írtam volna én is...
" átlag igényeket az első szett+mélyláda erősítőről kombó "
az előzőben pedig.."Pl. az alap, hogy előre szett, hátra nyomó, lehetőség szerint erősítőről hajtva mindkettő..."

Értem!! :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74283) ThodEE


ThodEE
őstag

Nálam most egy 3/3as megane van, teljesen gyári fej, elől egy Kicx ICQ szett 13cm a csipogó az ablakba gyári helyen, a hátsóban Kicx ICQ koax 13cm, gyári helyen , semmi szigetelés, jobban szól mint a gyári de elég vérszegény, ez van megtámogatva egy Emphaser 1800d + 2db Rockford HX2-vel, kevés a magas, szinte nulla a közép, a basszus meg szétszed, én mondjuk ezt élvezem :P :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#74284) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

az Alpine 3566-ról mi a vélemény? Mennyit ér kb, mennyit érdemes adni érte? (mi a piaci ára?).

Érdemes rá lecserélni egy Alpine 3554 + MRV-1000 kombót? Hangerő nem lényeges, csak a zenei minőség Az MRV csak a mélyládát hajtja (zárt 33-A), a 3554 pedig egy kitet aktívan (Morel elate 6.2)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#74285) Lusu válasza M4T4D0R (#74280) üzenetére


Lusu
aktív tag

Pedig az elég ritka, hogy egy ajánlott füles szarabbul szólna mint egy budget kategória :) Az viszont nagyon is lehetséges, hogy a budget fülesnek jobban fekszik az előtte lévő elektronika és jelforrás, az AKG pedig megmutatta ezen eszközök hibáit ami neked nem tetszett. Az ár az esetek döntő többségében igenis jelenti a hangminőséget, de ehhez rendszerben kell gondolkozni. Hiába van 3-400 ezres fülesed, ha alaplapi hangkártyáról, vagy 3 ezer forintos mp3 lejátszóval akarod hajtani, ezek nem képesek kihozni azt ami benne rejlik és így valóban pénzkidobássá válik... kell elé egy kb. ugyanúgy 3-400 ezres fejhallgató erősítő ami meg is tudja hajtani és akkor a forrásról még nem beszéltünk vagy a lejátszott zene minőségéről.
Vagy ha már úgyis autóhifi, akkor pl. a beépítés minősége ugyanúgy része a rendszernek: a jó kábelezés, masszívan és jó pozícióba rögzített hangszórók, mindezek hangolása... rengeteg apróság, ami sokszor semmibe se kerül, csak jó döntésbe, vagy egy kis munkába.

De szumma, ha autóhifi magadnak, akkor sok pénz, rengeteg utánajárás, tanulás, az építés öröme. Vagy építteted, szintén sok pénz, cserébe - ha szakember építi be, akkor- boldogság. A többi meg, ami nem képes egy sztereo tér megjelenítésére, megszólalni egy tisztes spektrumon, hallgathatóan egyenes frekvencia átvitellel... nem tudom miért érdemelné a high fidelity megnevezést.

Persze ezzel neked nem sokat segítettem, de talán érthetőbb lesz számodra, hogy aki foglalkozik ezzel, benne van és költ rá miért ajánlja azt amit. Te pedig akkor fogod ezt legkönnyebben átélni, ha beülsz egy jól megépített autóba és meghallgatod. Egyúttal edöntheted van-e erre szükséged, valamint jó eséllyel kapsz kimerítő magyarázatot a hogyanokról és miértekről.

Ha egy autó gyári hangrendszere számodra jobban szól mint - most megkockáztatom, kb. - bármilyen füles, akkor tényleg nagyon nagyon gyenge forrásról hajthatod azt a fülest...

(#74286) Lite válasza Mukucs (#74270) üzenetére


Lite
őstag

Valószínűleg bekötési és/vagy beállításokban engedélyezési gond lesz. Menet közben az ilyen motyók lekapcsolják a képet, hogy az útra figyeljen az ember, ne a filmet nézze...

(#74287) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Vásároltam egy JVC KD‑X351BT típusú fejegységet. Iphone 7 kábelen (USB) használva Spotify néha átáll "USB Error" üzenetre. Leírás alapján túl nagy az áramfelvétel. Nem értem, mert gyári és minőségi kínai adatkábellel is képes produkálni ezt a problémát főleg 40% akkumulátor töltöttség alatt.

Fejegység adatlapja alapján 1.5A 5V-ig működik megfelelően. Ha egyszerre Waze és Spotify is működik akkor 70% akkumulátor töltöttségnél is képes leállni.

Spotify és az adatkábelen való akkumulátor töltés is leáll.

Autó: Ford Focus Mk 1.5 2004 1.6 benzin. Gyári kábelek ISO csatlakozó átalakítóval.

Akkumulátor : új 60Ah (1 hetes) Kapocsfeszültség: 12.7V, terhelés alatt is 12.7V, indítózásnál 10V alá nem esik be. alapjárati generátor: 14.5V töltéssel, teljes elektromos terhelés mellett is 1.200RPM-en 14.5V-al tölt, 3000RPM nincs feszültség emelés.

Az egység kikapcsolása majd vissza hol 1 hol 3 perc után áll le.
Firmware az oldalon található 0115 (tehát a legújabb).

Eléggé zavaró ez a funkció mert vezetéken jobbnak érzem a hangminőséget és tölteni is kellene a telefont. Ugye az Apple gyári töltőfej 1A-t ad le.

[JVC KD‑X351BT]

Szerintetek mi okozza ezt az anomáliát? Valaki találkozott hasonlóval? Van rá megoldás, más típusú fejegység mellett is érdekelne?

(#74288) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok,

Előre is bocsi, hogy ha offopic, kérlek irányítsatok el a megfelelő helyre ha nem idevaló.
2008-as V70 esetén nem igazán van a gyári fejegység helyett más. Gyári bluetooth kiegészítés is közel 200k és nem is biztos, hogy a2dp menni fog (ez a hivatalos válasz, ki kell próbálni).
Egyelten, amit találtam és működhet az ez.
Szerelt már valaki innen Bluepower fejegységet? A termékről is érdekelne vélemény illetve a beszerelésről is. Mennyire kezdhetek neki 0 tapasztalattal?
Itt egy install manual.

Köszi

(#74289) M4T4D0R válasza Lusu (#74285) üzenetére


M4T4D0R
tag

Sound Blaster X Fi HD m van azzal szólaltattam meg mindent. De havernak van egy Asus Xonar ja és azzal sem jobb az AKG. Az én véleményem az, hogy vannak olcsón jó cuccok. Nem feltétlenül kell nagy összeget kifizetni jó hangzásért.

Köszönöm a válaszodat. Nagyjából ezekre a válaszokra számítottam. Az összefoglóban nincs konkrétan leírva milyen hangszórót vegyek. Így igazából nem jutottam sokkal előrébb. Tudom, hogy ez nem egyszerű dolog de valami konkrétum akkor is jó lenne kiindulásnak, hogy mi a jó.

Remélem érthető. :D

(#74290) Lusu válasza M4T4D0R (#74289) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ok, lehet, hogy valóban megtaláltad a kincset, de általánosságban tekintve, sajnos nem ez a helyzet.

Mert azt elég hosszadalmas lenne az összefoglalóba leírni, hogy melyik esetben milyen hangszóró kell neked és konkrét márka akkor sem lenne, mert adott specifikációkkal, T/S paraméterekkel nem csak egy gyártó csinál hangszórót... Plusz, látatlanul, hallatlanul a fene se tudja megmondani mi lenne az igényed?
Bár egy támpontot adtál, hogy 100K a keret. Ebből mindenképp lehet a gyári cuccnál dinamikusabb, hangosabb, talán szebben szólóbb zenét is csinálni, feltéve, hogy bevállalod a használt cuccokat. De akkor elment a 100 ezred és, hogy csalódás vagy öröm lesz az eredmény, senki sem tudja megmondani.

Mert mondhatnám, hogy Carpower Neoset 165, használtan most volt fenn FB csoportba 35-ért. Garantáltan megéri a pénzét. De be fogod építeni rendesen? Be fogod kábelezni rendesen? Lesz forrás ami elég részletesen meg tudja szólaltatni? Interconnect amin elégségesen átmegy a hang? Erősítő ami nem szól bele a hangba?

Szóval látatlanul ezért lehetetlen konkrétumot ajánlani, ami biztosan jó lesz és megfelel az elvárásaidnak. Ha csak az kell, hogy néhány paraméterében (leginkább hangerő) jobb legyen a gyárinál, azt kb. bármelyik fejegység, erősítő, hangszóró összeállítás tudja, szinte mindegy milyen kábelekkel, talán egyedül a renegade, first és auna márkák kerülendők.

De ha nem akarsz totál ismeretlenül belekezdeni, írd be merre laksz és kérdezd meg van-e a környékeden aki foglalkozik legalább hobbi szinten a dologgal, találkozzatok, hallgasd meg, beszélgessetek. Máshogy csak a saját károdon tanulod meg és arra 100 ezer nem lesz elég, a beleölt időről nem is beszélve.

(#74291) M4T4D0R válasza Lusu (#74290) üzenetére


M4T4D0R
tag

A helyzet az, hogy ezzel őszintén szólva el vettétek a kedvem ettől. Azt gondolom 100e ft elég sok pénz és ebből nem lehet normális hangrendszert építeni hát... Fájdalmas, de legalább őszinte és nagyjából kapisgálom a dolgokat. Nem a nagy hangerő a lényeg számomra, nem akarok megsüketülni csak szép zenét hallani. Persze azért legyen ereje de nem ez a hangsúly. Igen egyébként tényleg relatív mi a szép és mi a jó. Szerintem nekem nagyon érzékeny a hallásom ilyenekre, úgyhogy lehet 200e ft is kevés lenne, hogy ne legyen csalódás.

De legalább tudom, hogy mennyit kellene áldozni rá... Majd ha gazdag leszek. :C

(#74292) troll81 válasza M4T4D0R (#74291) üzenetére


troll81
addikt

ne add fel sokan azt teszik.az őszinteség jobb mint a felesleges kidobott pénz.
vedd meg komponensenként használtan olvasgass kerdezgess.
menni fog de idő be tellik :R

(#74293) Lusu válasza M4T4D0R (#74291) üzenetére


Lusu
aktív tag

Egyébként szerintem 100 ezerből egy rettentő jó kiindulási alap pl. ez vagy hasonló társai. (ha jobban előre gondolkodik az ember akkor rögtön 6 csatornásat vesz, mert úgyis mindig 3 út lesz a vége ;)) Még marad keret kábelekre és egy minimális rezgéscsillapításra is akár. Gyári hangszórókat (csatornánként egyet) ráakasztani, Bluetooth-ról megetetni zenével. Ha van aki jól be tudja lőni a DSP-t, - leginkább mérőmikrofon és szoftver párossal - még a gyári hangszórók is olyan zenét fognak eléd tenni ami már nagyon is hallgatható lesz. Utána már könnyebb lesz összeszedegetni a többi komponensét a dolognak.

Én annó csak egy Alpine 9887r fejjel, (aminek a linkelt Axton erősítőhöz képest buta DSP-je van) és erősítővel játszottam el, de már ég és föld a különbség amikor beállítottam, pedig nem is jól mert csak fülre ment a dolog.

Mai fejemmel tuti egy ilyen erősítővel kezdeném és lehet végezném is :)

Ami a lényege és esszenciája a dolognak (a hangszórók lehető legjobb beépítésén túl) a hangolás. Ha nincs aki beállítsa jól a DSP-t akkor nem szabad belekezdeni, mert fülre, tapasztalat nélkül esélytelen...

Na? Mocorog az a kis bogár a füledben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#74294) M4T4D0R válasza Lusu (#74293) üzenetére


M4T4D0R
tag

Most egy kicsit megkavartál, szóval ez az erősítő egyben fejegység is? Mert azt írtad az Alpine fejegység butább DSP vel rendelkezik, mint az Axton. Tehát ezzel közvetlen tudok zenei forrást? Az, ha saját füllemmel állítom be nekem az szerintem elég. Csak úgy nyomkodom a gombokat, hogy szép legyen és kész. :D

2004 es Toyota Corolla autóm van. 1.6 benzin nem tudom ez számít-e. Alapjáraton nincs rossz hangja, csak erőtlen.

(#74295) Gézengúz válasza Lusu (#74293) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem egy ilyet hajt az android fejegység, mennyire számít jónak, azon kívül, hogy én maximálisan elégedett vagyok vele?

[link]

(#74296) Lusu válasza M4T4D0R (#74294) üzenetére


Lusu
aktív tag

Úgy fejegység, hogy BT-on kommunikál, a telefonod úgy kezeli mint pl. egy BT-os fejhallgatót. Valamint a DSP-t is telefonról tudod beállítani.
Hát izé... ha még nem tudod/nem csináltál DSP-s beállításokat... keresztváltások, időkorrekció, parametrikus EQ, nagyon el lehet baszni és csak csalódás az embernek, ha nem sikerül kihozni belőle azt amit amúgy tudna. Persze lehet szerencséd is elsőre ;) de én javasolnám, hogy egy szakmber állítson, már csak azért is, mert egy magassugárzót könnyen ki lehet ám csinálni ha rászabadítod az egész frekvenciatartományt. Valamint a gombok nyomkodása sem biztos, hogy véletlenszerűen eredményre vezet, mert van minimum 4 csatornád, mindegyikhez 31 sáv parametrikus EQ, időkorrekció és a keresztváltók. Ha ezekből valaki kiszámolja hány lehetőség van és igazából csak néhány lesz jó belőle... elég esélytelen.

Az autó igazából mindegy, van amibe könnyebb jó zenét építeni mert jobbak az adottságai, de egy idő után úgyis egyedi dolgokat kell csinálni, ha finomítani akar az ember.

(#74297) Lusu válasza Gézengúz (#74295) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ha elégedett vagy vele, örülj neki, ideális állapot :)

Elnézve a belvilágát a végfok IC-k kb mint egy fejegységé, szóval a ráírt teljesítmény részemről kérdéses, valamint a kipréselt minőség sem hiszem, hogy egy normális erősítő szintjét meg tudná ütni. Ugyanolyan autóba került amiből származik? Vagy ez gyári hifi?Csak mert a vágások és társai nem biztos, hogy más autóban, más hangszóró elhelyezéssel ideálisak lesznek. Persze nem értek hozzá annyira és gondolom kis pénzért hozzájutottál, akkor meg pont jó.

(#74298) Gézengúz válasza Lusu (#74297) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gyári állapot, E46 touring, kijött a cd váltó, meg előlről a kazettás rádiós fejegység.
Lear gyártmány olyan rossz nem lehet, pláne, hogy az android fejegységgel 1 klasszissal jobban szól mint a gyárival.

(#74299) Lusu válasza Gézengúz (#74298) üzenetére


Lusu
aktív tag

Azért azt nem nagyon lehet elvitatni, hogy főleg a prémiumabb autóknál azért van tervezés a gyári hangtechnika mögött, hiszen csak egyszer kell megtervezni, tesztelgetni, hangolgatni, utána CTRL+C - CTRL+V az összes többibe :) Nem véletlen, hogy ha csak a hangszórót akarod valami másra cserélni az eredmény rosszabb lesz, borul az "egyensúly". Viszont, ha a jelforrás javul, az mindig jótékony hatással van egy rendszer lelkivilágára, főleg ha még van benne tartalék, hogy a minőség javulást meg is jelenítse.

Ambár a gyári hifik hátránya, hogy minden hallgatónak meg akar felelni az utastérben, ezt egy autóban nem lehet kivitelezni. Ezért egy egyedileg épített, a hallgató köré hangolt randszer minden esetben ég és föld. Ezt persze leírni nemigen lehet, hogy miért jobb, hallani kell... a tengerparti napnyugtát sem lehet elmesélni :)

De csak jártatom a szám, ha neked így tetszik és megfelel csak jó, mert nem kell vele sem dolgoznod, sem százezreket belelocsolnod ;)

Kedvcsinálónak amúgy mindenkinek javasolhatom PSSOUND csatornáját a youtube-on, ha tudsz angolul és érdekel a téma...érdekes és informatív.

(#74300) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok! Ez: [link] a komponens szett mennyire felelne meg fejegységről hajtva?
Köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.