Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) H.Z. válasza htoms (#250) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Egyelőre az. De már nem sokáig. Megnézem még az Open-WRT-t, aztán ha azzal is ilyen sikeres lesz a cucc, akkor jön vissza a Zyxel, az legalább megbízhatóan hülye. :) :W

(#252) H.Z. válasza H.Z. (#251) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Ez se rossz. Elmegyek az asus lapjára, hogy legalább visszarakjam a korábbi fw-t, mert azzal legalább nyomokban működőképesnek tűntek a routoláson túl egyéb funkciók is, dehát hozzák a jól megszokott kínai minőséget ott is: a kereső öt perc után sem válaszol, letölteni jó, ha 4-5KB/sec tempóban lehet, stb...
(röhej az egészben, hogy úgy 5 éve, tán több is, hogy kerestem náluk valamit és már akkor is ilyen undorítóan lassú sz@r volt a hálózatuk. És persze akkor is igérgették, hogy rövidesen bővítenek, ahogy most is ez volt a reakció)

(#253) htoms válasza H.Z. (#252) üzenetére


htoms
tag

szerintem nezd mef oleg firmware-t ha nem akarsz sokat hekkelni. Nekem az fut rajta. SSH, telnet, NFS megosztas, SAMBA, pendrive, nyomtatas stb stabilan megy es a szemkozti epuletbe is megy a net rola ~30m. Stabil es eddig nalam a legmegbizhatobb firmware es router paros. Egyedul a bandwith management nem megy ami fontos lenne nagyon de meg nem jottem ra mifan terem.

(#254) htoms válasza H.Z. (#252) üzenetére


htoms
tag

itt a firmware [link]

(#255) -=Jam=- válasza bbaccsi (#245) üzenetére


-=Jam=-
őstag

php-thttpd a nevéből adódóan gondolom tud PHP-t :)
Most megint későn értem haza, és nincs kedvem tökölni vele, de hétvégén feltétlen nekiesek :) Majd írom a tapasztalatokat.

(#256) htoms válasza -=Jam=- (#255) üzenetére


htoms
tag

En is hetvegen teszem meg majd ezt a lepest. Remelem sikerul. Nincs kedvem igy este nekiesni mert ha elbuzeralom nagyon akkor meg nem lesz pihenes :)

(#257) H.Z. válasza htoms (#254) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Köszi, én most inkább egy eggyel korábbi gyári fw-t keresnék...
(1.6.7.x-nél korábbi angol nyelvűt)
Ha netán van még valakinek ilyen az archivumban... esetleg... ;)

Persze a hétvégén, ha a melómmal végeztem, valószínűleg valami másik szoft után nézek majd. Csak az a gáz, hogy állítólag az nvram írási ciklusa meglehetősen korlátozott. (valahol 1000-10000 között) és félek, hogy ha így folytatom, előbb-utóbb ebbe fog beledögleni szegény.

(#258) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Egy dologra jó volt ez is: sokáig gondolkodtam, hogy esetleg a köv. gépcserénél ASUS+AMD párosra szavazok, ez a minőségi support egy életre eldöntötte, hogy maradok az Intelnél.

(#259) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Na jó, én ezt feladom. Elolvastam néhány itteni hozzászólást és szomorúan állapítottam meg, hogy vettem egy a dokumentációnak megfelelő, pláne biztonságos működésre képtelen bughalmazt.
Ha valakit érdekel, mondjuk 20000Ft-ért átadom.
(két napja vettem 25000-ért, számla megvan, fw a legfrissebb gyári)

(#260) htoms


htoms
tag

Nem értem. Inkább azt mondod, hogy eladod és szar és nem érdekel, minthogy feltegyél egy működő fw-t??? Te tudod. Miért félsz egy oleg féle fw-től? Marad a webes konfig, marad minden majdnem a régiben csak lesznek ''plussz'' szolgáltatások amik működnek is.

(#261) htoms


htoms
tag

Ahogy lefelé downgradeled a firmwareket úgy lesz egyre szarabb a routered :( :W

(#262) jamez


jamez
senior tag

A router beállításiban van gond ha semmi mást nem indítok el csak a szolgáltatóm ftp szerveréről egy letöltést és csak 55K-val jön?
http-ről jön teljes sebességgel. :F

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#263) htoms válasza jamez (#262) üzenetére


htoms
tag

Nem megy a bandwith management véletlenül? Milyen firmware?

(#264) H.Z. válasza htoms (#260) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Nézd, annyit szoptam már a különböző routerekkel, hogy elegem lett.
Kezdtem egy még wifi-mentes D-Linkkel. Erősen bugos, nem javították.
Aztán jött a legkitartóbb Zyxel. Ezzel csak annyi a bajom amit már korábban is írtam: sokat elvesz a sávszélességemből, ''elfelejt'' lekapcsolódni, olyankor is pofázik a wifi-n amikor nem kéne (nomeg még 1-2 apróság, ami inkább csak bosszantó)

Volt egy draytek-em kb. két napig, de olyan helyen vettem ahová évekkel ezelőtt megfogadtam, hogy többé nem megyek garanciális ügyet intézni, ez meg valószínűleg fizikailag hibás darab volt. Úgyhogy kuka.
Volt egy kölcsön Linksys ami egy paraméter átkapcsolás (tán wifi kikapcs v. vmi hasonlóan nagy súlyú dolog) után nem volt hajlandó magához térni. Félórával később valahogy mégis sikerült működésre bírni, de addig még a hardreset sem ment. Azóta se tudom, hogy miért, nem is érdekel.

Most itt van ez és ugyanott tartok: használhatatlan support, bugos firmware, nem működő szoftver.

Mindössze annyit szeretnék egy qrva routertől, hogy
- legyen üzembiztos, bugmentes
- tudjam pontosan szabályozni a rajta átmenő forgalmat
- esetenként tudjam ellenőrizni, hogy mit művel (mondjuk vmi tcpdump jellegű alkalmazással)
- értelmezhető logot gyártson
- ne vegye le harmadára a sávszélességemet
- a doksijában leírtaknak 100%-ig feleljen meg


Na egy ilyet mondjon valaki SOHO kategóriában!


szerk:
természetesen mindezt ''célhardveren'', mert ha kicsit megerőltetem magam, egy PC-ből +FreeBSD-ből vagy linuxból én is megcsinálom, de épp erről van szó, hogy nem akarok plusz PC-t üzemeltetni és nem akarok én játszani az összerakosgatással sem. Lusta vagyok.



[Szerkesztve]

(#265) htoms válasza H.Z. (#264) üzenetére


htoms
tag

Ugyan ugyan. Ha te ezt simán összehozod BSD-n amit az asus router tud akkor nem értem miért nem raksz már fel egy tetü firmware-t ami jó is és esetleg ssh-n managelve meg még a plussz szolgáltatásaidat is megoldhatod és igen jókis célhardvered lesz. Már komolyan úgy hangzik a dolog mintha te elkötelezett ASUS útáló lennél és nem is szeretnéd használni csak szidni, hogy milyen szar. Ami alap esetben igaz de nem értem ha van lehetőséged megcsinálni egyszerűen akkor miért téped a hajad inkább? Nem fogsz kapni egyik gyártótól sem ebben a kategóriában hibátlan Routert. Sokszor még Cisco-tól sem várhatod el (bár ott már más dolog :D).

Bugzik mint a fene persze, mint mindegyik. Linksys WRT54GL-es is hibádzik gyári firmware-el sokszor persze. Mint mindegyik. De ott a lehetőség és szinte mindenki aki stabil, jól managelhető routert akar magának az él is vele.

Nah mindegy én nem szeretnélek megtéríteni, de fölösleges a router topikját teleírkkálnod, hogy szar szar szar mert semmi intuíciót nem látni az irányban, hogy szeretnél jót belőle mert tetszik az alapötlete stb stb. :( :F

(#266) H.Z. válasza htoms (#265) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Mondom: LUSTA VAGYOK!!! ;)


+1: sok helyen, igen nagy betűkkel figyelmeztetnek, a hekkelt fw fizikailag is tönkreteheti a routert. Egy pc-t nem vágok agyon azzal, ha hülyeséget csinálok az op.rendszerben. (legalábbis többnyire :) )
Ez meg egy életveszély ilyen szempontból. Persze ha nem tudom rövid időn belül elpasszolni, akkor kukázottnak tekintem és nyugodt lélekkel felnyomom rá akár a DD-WRT-t is. Csak nem kicsit bosszant, hogy még a nagy nevű cégek is milyen szemetet adnak ki a kezeik közül :(

[Szerkesztve]

(#267) htoms válasza H.Z. (#266) üzenetére


htoms
tag

Jaaaa :D az más. Figyi a sok szar asus fw helyett bedob amit belinkeltem oleg féle fw-t. Ekkor még csak egy már nem asus által javított fw lesz a routeren szal nem lesz különbség viszont persze ujra kell konfigolni. Próbáld meg szerintem de figyelj oda az a lényeg. Hogy jobban jársz az tuti. Én is pipa lettem először, de az első guglizás után mentem is flash-elni. És azóta csak építgetem mint az állat mert működik és stabil is.

(#268) htoms válasza htoms (#267) üzenetére


htoms
tag

Fizikailag nem tesz tönkre semmilyen router t a fw maximum ha elb*szol valamit akkor az kérdés, hogy milyen szintű szakértelem kell a visszaállításához. De egy oleg féle firmware nem fogja elbaszni. Mondjuk nem wifin keresztül, webes felüleleten kell flashelni miközben megy rajta 2 kliens meg torrent, dc, msn, ftp, web meg egyebek.

(#269) H.Z. válasza htoms (#268) üzenetére


H.Z.
csendes tag

naaaa... azé' ez durva volt ;)
Bár az is igaz, hogy amikor először fel akartam rakni rá a frissített fw-t, annyira kapkodtam, hogy még élő kapcsolataim is voltak kifelé...
De még időben észbekaptam és lelőttem mindent, kihúztam, stb :)

(#270) htoms válasza H.Z. (#269) üzenetére


htoms
tag

Figyi egy fw mit tenne tönkre? Kiforrasztja a TSOP flash-t? Összeveri az alaplapot? Ha rosszul flash-eled az teheti ''tönkre'' de az is csak ideiglenesen :D Nem volt durva az...

(#271) jamez válasza htoms (#263) üzenetére


jamez
senior tag

1.9.7.2.
Kikapcsoltam. Most megy rendesen. :)
A kérdés, hogy miért csak az ftp-t veszi le, ha semmi más nem megy?
Ugye itt priorizálás van, legalább is nekem ezt jelentene.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#272) htoms válasza jamez (#271) üzenetére


htoms
tag

Elvileg portra lehet neki megadni, hogy melyik porton korlátozzon melyik kliens ip-n. Akkor te azon szerencsések közé tartozol akinek ez működik :D Mondjuk a gyári fw-ben igen érdekesen állítható ez is. Mindegy... lényeg, hogy működik.

(#273) H.Z. válasza htoms (#270) üzenetére


H.Z.
csendes tag

''Mondjuk nem wifin keresztül, webes felüleleten kell flashelni miközben megy rajta 2 kliens meg torrent, dc, msn, ftp, web meg egyebek''

Erre céloztam, hogy durva volt :)))


Egyébként mivel nem igazán értek ezen kütyük hardveres részéhez (és akkor most agyondícsértem magam), viszont többen állították, hogy valóban tönkretehetem vele a routert, inkább óvatos vagyok.
Olyat pl. láttam tegnap, hogy gyári értékek visszaállítása után nem bírt újraindulni.
De állítólag elkefélődhet az nvram tartalma is annyira, hogy többé nem szólal meg. És még nem tudom, hány egyéb sérülékeny pont van rajta.

(#274) htoms válasza H.Z. (#273) üzenetére


htoms
tag

persze sajnos vannak buktatók mindíg. Azért mondtam, hogy ne az öreg mégszarabb asus firmwar-ekkel vacakolj hanem inkább azzal ami bevált sokhelyen. Rengeteg doksi és howto van oleg cuccaihoz. Szerintem ha érdekel a dolog és szeretnéd is összehozni akkor menni fog az.

(#275) -=Jam=- válasza H.Z. (#273) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Oleg féle firmware nyugodtan mehet rá, az az eredeti firmware-nek a módosítása, úgyhogy nem fog semmit elcseszni, simán vissza lehet tenni a régit ha nem tetszik...stb :)
De messzemenően jobb router lesz belőle :D

(#276) H.Z.


H.Z.
csendes tag

OK, köszi mindenkinek - hétvégén megpróbálom. Végülis már nincs rajta vesztenivalóm.

(#277) reasonfan039


reasonfan039
csendes tag

Sziasztok,

van előrelépés a ''Download manager lecserélése más, használhatóbb BT kliensre'' a routeren projektben? az USB-s vinyó történet már jól van kezelve az olegben?
Még nem vettem meg a routert, de szeretném, ha erre van/lesz megoldás...nem vagyok linux-guru, megvárnám a nálam jobban hozzáértők megoldását, köszönettel :D

(#278) -=Jam=- válasza reasonfan039 (#277) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Van egy cgi scriptes webes torrent kezelő, az már kezd kiforrni, de hétvégén fogok probálni egy PHP-s webes klienst, majd leírom a tapasztalataimat, hogy mire jutok vele.
USB-s wincsi nekem teljesen jól müxik Oleg-gel!

(#279) htoms válasza reasonfan039 (#277) üzenetére


htoms
tag

Szerintem az az egyetlen hibapontja ennek a dolognak az a nyavajas download manager. Én nem vacakoltam vele mert ugye windows-os a lelkem azmeg nekem nincs, de nemis igazán érdekelt a dolog, hogy utána meg az USB HDD-ről keljen a gépre felmásolni a cuccokat meg mittomén :D Ha maradni szeretnél a grafikus torrent buzerállásnál akkor szerintem nincs és nemis igen lesz megoldás erre. Bár kitudja. A ctorrent gyönyörűen tud működni csak az meg karakteres felületű.

(#280) ekrisztian válasza H.Z. (#273) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..én is pipa vok a routerre...de itt vége is...se jót se rosszat.. :)


1972 fw-vel használom...

mivel linuxban tök hülye vok..és nem fogom plussz cuccokra rábírni...így beérem avval amit a gyári fw tud(na)..

2 gép használja a routert
dc++ megy
ftp megy
dyndns megy
radmin megy
DM megy
nyomtatás megy WAN-ról is...ez tetszik különösen..bár mi értelme munkahelyről haza nyomtatni.. :D :W ?
webcam nem megy...még...
bandw...1× próbáltam...akkor jó volt..
wireless is jó...ha kikapcsolom nekem is megy a led...de hálozat nincs..
windowsból is elérem hálozati helyként..ezt nemtudom hogy mondják szaknyelven :D \\asusWlgp\pub\shared\....
:R

ja és olegen én is túl vok..ennyi..

(#281) -=Jam=- válasza ekrisztian (#280) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Többen írtátok, hogy kikapcsoljátok a Wi-Fi-t és ugyanúgy ég az Air led...
Fura, én kikapcsoltam újraindítottam a routert és nem ég a led.

(#282) htoms válasza -=Jam=- (#281) üzenetére


htoms
tag

senkinek nem világít ''Apply - > Finish - > Save&Restart'' után :DDD

(#283) ekrisztian válasza -=Jam=- (#281) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..na majd ránézek...mert rétlán kell felnéznem..és nem nézem minden frissités után ég-e.. :D


...és kövezzetek meg...hazudtam...ftp wanról dyndns-el csak kikapcsolt router tűzfal melett megy....nem jöttem rá miért...

...egy sörrel jövök annak aki megmondja..

:R

Krisztian

(#284) -=Jam=- válasza ekrisztian (#283) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Engedélyezni kell a tűzfalon a 20 és 21-es portokat.

(#285) htoms válasza -=Jam=- (#284) üzenetére


htoms
tag

bahh tiéd a sör. :DDD :C

[Szerkesztve]

(#286) -=Jam=- válasza htoms (#285) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Átadom neked én nem élek alkohollal :DDD

(#287) H.Z. válasza htoms (#282) üzenetére


H.Z.
csendes tag

De. Nekem igen. Mióta felraktam az új fw-t.
Illetve most nem, mert a dobozt is kikapcsoltam. :)

(#288) htoms válasza -=Jam=- (#286) üzenetére


htoms
tag

Én se alkohollal élek hanem az asszonnyal. Nah ezért kell a sör :DDD

[Szerkesztve]

(#289) ekrisztian válasza -=Jam=- (#284) üzenetére


ekrisztian
senior tag

virtual server rész?

vagy wan to lan szűrés?

THX!

..legyen cóla..én sem iszok alkoholt.....:)

(#290) -=Jam=- válasza ekrisztian (#289) üzenetére


-=Jam=-
őstag

virtual server

(#291) htoms válasza ekrisztian (#289) üzenetére


htoms
tag

''..legyen cóla..én sem iszok alkoholt.....''

Nah azt én nem iszom meg. Nem azért mert nem alkohol hanem mert kicsinálja a nyálkahártyámat.

(#292) htoms válasza ekrisztian (#289) üzenetére


htoms
tag

majd preferálj.

(#293) reasonfan039


reasonfan039
csendes tag

Sziasztok,

köszi a válaszokat - ha jól értem, ''a buherálás kezdi látni az alagút végét''? szép magyarul... :)
Azért (mivel hülye vagyok) :), összefoglalnám, mire szeretném használni:
-WIFI-vel két laptop csatlakozna
-LAN-on 2 asztali gép csatlakozna
-mindegyik használna http-t, ftp-t, skype-ot, az egyik asztali BT-t, DC++t is
-a skype-nak (alkalmazás alapon), illetve az egyik laptopnak (MAC alapján) sávszélesség prioritást szeretnék adni (hogy a bt-t ne kelljen lekorlátozni, hanem hadd menjen, ha tud), ha a laptop feljelentkezik, kapjon mondjuk 100k el, 20 fel, garantáltan, ez a laptop VPN-t is használna.
-USB2-es külső vinyó a routeren, a felhasználók hálózati mappaként (különböző jogosultságokkal) látnák
-a vinyón lévő, az előző megosztással nem feltétlenül azonos anyagokat ''ftp-n'' kívülről is, különböző jogosultságú felhasználók láthatják
-valamilyen, az utorrenthez hasonló képességekkel (egyszerre hány torrent, torrentenként és globálisan hány szál, prioritás, torrenten belüli file-onkénti kiválasztás, letiltás, stb.) rendelkező torrent kliens letöltene a vinyóra és seedelne vissza
-hálózati nyomtatóként működne a rákötött nyomtató
-később jó lenne az USB kamerás történet is, távolról, jogosultság alapján megnézhető lenne

Ha jól értem, a nagyja már most megy, igazából csak a kamerás rész a kérdés? (természetesen, ha megoldódik a pl. azuerus kliens telepítése. A ctorrent-et nem ismerem, parancssoros? Az még nem annyira nagy baj, ha állíthatok az egyes torrentekben kb. olyasmit, mint amit feljebb leírtam)

Előrei is köszi a válaszokat!

(#294) htoms válasza reasonfan039 (#293) üzenetére


htoms
tag

szerintem az azureus az felejtős. Eszeveszetten szűk a hardveres keresztmetszet ahhoz. Amiket leírtál az sok sok sok olvasással és egy oleg fw- vel meg kis linux ismerettel tehető igazán kezelhetővé mert ezeket a webes vizardban az eletben nem hozod össze. Nem nagyok az elvárásaid, csakhát látod sokan panaszkodnak, hogy erről volt szó de mégsem ezt kapta. Egy dolgot vegyél figyelembe. Ezekhez az opciókhoz szükség van némi hálózatos alapismeretre is ha azt szeretnéd, hogy stabilan működjön, és mielőtt leírod, hogy szar ez a router (nehogy félre értsd :D) azelőtt mérd fel, hogy te érted e már az összes lehetőségét.
Huhh ez kicsit szédítőre sikerült. :Y

(#295) reasonfan039 válasza htoms (#294) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

szia,

köszi, valamennyire azért értek a dolgokhoz, de annyira nem, hogy oleg-et továbbreszeljek a saját igényeim szerint. Ezért foglaltam össze, hogy hátha van valaki, akinek kb. mindaz (vagy még akár több minden is) kellene szolgáltatásként (s ez nagyjából az, amit a gép leírása ígér, mellesleg...), szóval akinek ugyanez kell és már megoldotta a problémát, attól kérném a fw-t, hogy feltölthessem én is a leendőre :)
Amúgy nem fogom sz@rozni, először magamban keresem mindig a hibát :D

Köszi mégegyszer, remélem, lesz a közeljövőben megoldás.
Ha az Azuerus nem is fér fel rá, megoldható az, hogy router+laptop letöltsön, de amolyan ''birka-mód''-ban? Tehát ne a mostani DM-el... :)

Üdv,

RF

(#296) htoms válasza reasonfan039 (#295) üzenetére


htoms
tag

Valamit félre értettél. Nem oleg firmware-jét csiszoljuk tovább, hanem Oleg fw-el működő router Linux alaprendszerére telepítünk különböző csomagokat amire szükség van és ezek konfigurációja és egy kis iptables, route párosítással tulajdonképpen össze tudod hozni amit csak akarsz. Semmi programozói ismeretre nincs szükség. Az oleg fw betöltése után bejelentkezel telnet-el a routerre és ipkg csomagkezelővel már teheted is fel amit szeretnél. Ellenben itt inkább linuxos ismeretek szükségesek. De ott van asszem Az-X ph-s srác leírása pl. Sokat segíthet. [link]
Nincs mitől tartani ezek még simán gyári állapotra hozható változtatások.

(#297) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Ugyan nem teljesen ez a kutyu van nekem, hanem egy wlhdd, de hatha van tapasztalatotok ctorrent ugyben (termszetesen olegs firmware). Szoval az a nagy szivfajdalmam, hogy nem lehet az ossz feltoltesi sebesseget szabalyozni. Csak torrentenkent lehet megadni az upload limitet. Ha tobb dolgot seedelek, ugyebar nem tudhatom, hogy eppen melyikeket akarjak tolteni, igy vagy kihasznalatlanul megy a savszelem, vagy annyira megeszik hogy mar a letolteseim se mennek rendesen. Mi a megoldas?

Elore is koszi,
Fisha

(#298) seaky77 válasza reasonfan039 (#277) üzenetére


seaky77
tag

Készítem a CTorrent-hez a webes felületet, amihez semmi extra package-t nem kell majd installálni. (Persze az enhacned-ctorrent kell hozzá)

v 0.0.1 állapot:
~~~~~~~~~~

- Test phase:
Busybox_httpd-jét használja és a torrent feltöltés és enhanced-ctorrent process indítás már megy weben keresztül. A cgi shell scriptben készül.
- Fejlesztés alatt:
A CTCS szervert implementációját írom hozzá amin keresztül on-the-fly lehet majd a ul-dl limited állítani akár torrentenkén akár globálisan. C ben íródik.
- ToDo:
-Webdesign
-Watchdog
-Help irás

Szeretnék majd segítséget kérni ha esetleg van valakinek ideje. A webdesing-ba illetve a help angol megírásába vagy tulajdonképpen bármiben:)

Üdv,
Seaky

(#299) seaky77 válasza Fisha (#297) üzenetére


seaky77
tag

Megvárod míg elkészül a webes felületem. :C :W :U :O

Vagy az enhanced-ctorrent álltal használt portra adsz egy korlátozást.

üdv,
seaky

(#300) H.Z. válasza htoms (#294) üzenetére


H.Z.
csendes tag

''és mielőtt leírod, hogy szar ez a router ''
Merd leírni azt, hogy jó! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.