Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) pepe33 válasza Zol77 (#699) üzenetére


pepe33
tag

Pontosan így jártam én is.
A különbség csak annyi hogy 2 óra kellett hogy a 2MBIT netből 200kb/sec legyen....
De ami a legrosszabb hogy a bitcomet leállitása után is úgy maradt a dolog amig ujra nem inditottam a routert.
Az elöző USR805054-esem meg napók óta megy lassulás nélkül.
ASUS meg itt várja a megoldást az asztalon ......

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#702) seaky77 válasza Zol77 (#699) üzenetére


seaky77
tag

A torrent kliensek általában valamilyen időpillanaton belül átlag sebességet számolnak. Tehát ha te azt látod 25k val tölt fel éppen akkor attól még lehet, hogy a kérés küldés pillanatában, éppen 45k/s burst-ön van. Igy nem feltétlen maga az oldal letöltés lassú, hanem a kérések kiküldése lassu. Mivel a HTTP egy állapot mentes kérdés-válasz protokol ezért ma már egy sima statikus weboldal letöltése is több 10 kérésből állhat (amit a browser generál). Bár ezek igen pici csomagok de akkor is igényelnek némi sávszélességet. Ami a felhasználó szemszögéből úgy látszódhat mintha a letöltés lenne lassú. Ezt bizonyítja az is mint ahogy írtad hogy a statikus letöltés viszont rendesen kihasználja a sávszélességet. Sajnos a ''otthoni'' csomagokban a feltöltési sebesség a szűk keresztmetszet és nagyon befolyásolja a weboldalak mwgjelenítésének sebességérzetét. Megoldás lehet a feltöltési sebesség lekorlátozása statikusan vagy amit én szoktam csinálni ha aktivan netezek akkor korlátozom le a feltöltési/letöltési sebességet ugy hogy minimum 30k/70k maradjon.



[Szerkesztve]

(#703) seaky77 válasza dchris (#700) üzenetére


seaky77
tag

fw?

Ha jól értem a router lan portjába dugott gépre szeretnéd lemásolni a router usb-jére kötött adathordozó tartalmát és ezt a sebességet korlátozza a wan sebességére? Ez a gyakorlatban mit jelent (KiB/s)?

(#704) pepe33 válasza seaky77 (#702) üzenetére


pepe33
tag

Minden bizonnyal mind igaz amit irtál.
De nálam az UPLOAD limit 3kb/sec volt.
És a torrentezés megszünése után is lassu maradt a net mindaddig mig a a routert ujra nem inditottam vagy disconect/connectet nyomtam rajta.
És még ott van az a dolog is hogy most a bittorrentbeálitások maradtak, a csak a router lett kicserélve és igy nem lassul be a net.
Ezek alapján ugy gondolom hogy mégis csak a wl500gp a ludas a lassulás ügyében.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#705) dchris válasza seaky77 (#703) üzenetére


dchris
csendes tag

igen, ez a gyakorlatban 1 mbitet jelent, ennyi a downlimitem a szolgáltatónál.

(#706) dchris válasza seaky77 (#703) üzenetére


dchris
csendes tag

1.9.7.2 a szoftver verzió

(#707) dchris


dchris
csendes tag

felraktam az oleg féle fw-t, azonban ebben nincs nincs beépített torrent letöltő kliens. Ezzel pedig elveszik a készülék azon előnye, hogy gép nélkül tudjak tölteni. Megoldás?

Az oleg féle fw-t Az-X leírása alapján lőttem be, bár a samba beállításoknál sehol nem találtam meg, hova írjam be a host nevet. Webes felületen sambánál nem láttam.

(#708) Fisha válasza seaky77 (#696) üzenetére


Fisha
őstag

Nalam 2.2-6 az aktualis verzio. Zart torrent oldalrol toltok, szoval ha nem igazan tudom elkuldeni a torrentet, de azert koszi.

Garak: Igy tudod megnezni a verziot: ipkg list_installed

(#709) seaky77 válasza garak (#698) üzenetére


seaky77
tag

(az üzenetet töröltem mert nem ide szántam)


[Szerkesztve]

(#710) dchris


dchris
csendes tag

Milyen programmal tudom megnézni, hogy melyik portot használja az asus eredeti fw torrent kliense? Melyik programmal tudok grafikont készíteni a sávszélesség kihasználtságáról?

(#711) garak válasza Fisha (#708) üzenetére


garak
csendes tag

Enyém - dnh2.2-5 -
Az én torrentem majomparádés, kb 500 megás és olyan 200-300M letöltése után akad ki.
[link]

Szerintem csak akkor tudod letölteni, ha van accountod. Sajnos most meghívót sem lehet küldeni.

Fisha: köszi

[Szerkesztve]

(#712) Zol77 válasza seaky77 (#702) üzenetére


Zol77
aktív tag

Köszi a választ!

érdekes volt amit írtál ,ez elég logikusan hangzik, viszont nálam nem ez volt a baj. Ugyanis kipróbáltam azt , hogy feltettem egy kis progit, ami kb 0,5kb pontossággal tudja korlátozni a net sebességét egy adott gépen, beállítottam neki hogy le 50kb , fel 15kb és ugyanolyan lassú maradt minden netezés közben, ezután jött a másik ötlet, hogy kiktatom a routert , közvetlen a kábelmodemről netezek mint régen , és az eredmény ugyanaz volt, tehát nem foghatom ezt a hibát a routerre, úgyhogy valószínű a szolgáltató (fibernet :((( ) vacakol. Akinek esetleg kell ez a kis progi elküldöm szivesen. Ugyanis ez a jó kis router wifin nem akar egyáltalán korlátozni letöltési sebességet,legalábbis nekem csak akkor jött össze ha a másik gép is kábellel csatlakozik a routerhez.

(#713) phr3ak


phr3ak
csendes tag

nektek mennyit bír wifin átvinni? én úgy mértem 26Mbit/s a max tcp-vel.

(#714) atos30


atos30
aktív tag

A fórumban olvasottak alapján frissítettem a fw-t az oleg féle 1.9.2.7-7f-re.A tapasztalatom eddig: utorrentet használok és a gyári fw-el a letöltések 10-15 kb -nél áltak be.Oleggel teljes sávszélen jön a cucc 130 Kb-el.A gyárival torrentezés közben netezni már nem tudtam rendesen.Oleggel még azt is lehet ,igaz lassan ,de legalább tudok.Szerencsére a fw frissítése után megmaradtak a beállításaim csak az időt kellett beállítani újra.
Amit még mindig nem tudok: ctorrentet hogy kell( hova-mit) felrakni, mert ezt még nem sztudtam leszürni a hozzászólásokból.Valaki elmagyarázhatná nekünk kezdőknek mire is jó a samba,telnetd, meg a többi nyalánkság.
Amugy a router mostmár kezd zsír lenni.Elötte MSI volt ami a nyomtatómat nem látta.Ez meg egyből felismerte.A wifi teljesen jó: MSI -nél a kapcsolat mindig gyenge volt-ennél kiváló.Pedig a radio powert csak 20-ra állíoottam

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#715) Honkydoo válasza atos30 (#714) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha ezt: [link] végigcsinálod, ''samba,telnetd, meg a többi nyalánkság''-ra rá fogsz jönni :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#716) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hy!

Itt [link] egy magyar Linux tankönyv, az egyszerűbb paracsokról, Oleget használóknak, de ahhoz nem értőknek. :U

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#717) atos30 válasza Honkydoo (#716) üzenetére


atos30
aktív tag

Köszönöm a linkeket.Az-X -et már elolvastam egy párszor.Az a bibi, hogy én xp -sp2-ő használó voltam-vagyok-leszek.A linuxot nem vágom.Nekem ez kínai.Talán jővőre nekifutok megint ,hátha visszajön a kedvem.Csak azt a ctorrentet hogyan kell felraknom a webes felületről a router menüjében?(honnan töltsek le és mit? és azt a mit melyik menüpontnál kell
a routerre felvinnem?elvileg ezt is úgy kell csinálni ,mint egy fw frissítést?)

Elnézést a lámaságomért.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#718) Mad6 válasza seaky77 (#90) üzenetére


Mad6
tag

Hali!
ezek szerint eléggé megy neked ez a konfig. :D
Van valami jó progid is, amivel valamilyen felületen (csak ne szöveges) lehet irányítani a dolgot?
A többit sikerült megoldanom, csak ez nem akar menni, és a szövegessel meg csak letölteni tudok.
Nekem meg a Seedelés lenne a fontosabb!

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#719) Mad6 válasza dchris (#707) üzenetére


Mad6
tag

Ezt én is kerestem egy darabig, de tök egyszerű helyen van!
Nincsen sok köze a Samba-hoz!
Ipconfig/Lan&Wan
itt van 2 host name is. Én mind a 2-t ugyanarra állítottam. :D

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#720) Honkydoo válasza atos30 (#717) üzenetére


Honkydoo
őstag

Figy, nem megbántani akartalak, a tudatlanság nem bűn, én sem tudok mindent, kérdéseim nekem is vannak. Csupán csak arra akartam rávilágítani, hogy ne várd el a fiúktól hogy az alapoktól kezdve megtanítsák neked a linux használatát, mert ennek a fórumnak nem ez a célja. Ha ilyen jellegű kérdésed van (samba,telnet) javaslom pl. a google-t, vagy ilyen jellegű fórumokat, fogsz róluk infót találni. (akár még magyarul is)
Huhh, ez szép volt :)

A torrentet, meg az ftp-t az Az-X féle tutorialban látott parancssoros módból kell telepíteni, és vezérelni. Ha végigcsináltad a tutorialt a telepítésnél mi sem egyszerűbb , írd be a paracssorba: ipkg install ctorrent
Itt egy link a ctorrent weboldaláról: [link]

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#721) logout


logout
csendes tag

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

Most leltem rá a fórumra nagy örömömre mert sok hasznos információt olvastam az ASUS WL-500GP router-rel kapcsolatban. Én egy barátomtól kaptam az ötletet a router megvásárlásához. A FTP kapcsolat lehetősége váltotta ki nálam az érdeklődést.
Hogy rövid legyek a router beindításával nem volt gondom. A firmware sikeres frissitése után most 1.9.7.2 verzióval használom. Mivel nálam kábeles hálózat volt már korábban is ezért nem használom a wireless funkciót. Egy 32 Gbyte nagyságó FAT 32-re megformázott harddisk-t állítottam be az FTP céljára. Nem volt gondom vele mert azonnal rátalált az eszközre a router. Sikerült konfigurálnom a dyndns.org oldalán az IP cím frissitést is. A Virtual server opciót is sikerült beállítanom. Már már azt hittem, hogy 100%-s a hatásfokom, de aztán megtorpantam. A jelenség a következő volt.
Amikor a tűzfal be volt kapcsolva akkor a belső hálón keresztül ráláttam az FTP szerverre de a sebesség kb 27 Kbyte/sec volt (nagyon lassú). Ekkor a barátom kívülről nem tudott rácsatlakozni az FTP szerveremre. Amikor kikapcsoltam a tűzfalat akkor kivülről rá tudott csatlakozni az FTP szerverre és tudott fel/le tölteni róla. A sebesség is annyi volt amennyit a szolgáltató garantált. Nekem egy kábelnetes vonalam van ami letöltés esetén 2Mbit/sec-s és feltöltéskor pedig 192 Kbit/sec. Amikor és próbáltam WSFTP programmal letölteni a T-ONLINE FTP szerveréről tűzfal nélkül akkor 2080Kbit/sec-al jött lefelé az anyag. Amikor visszakapcsolom a tűzfalat akkor a letöltési sebbesség megint lecsökkent 27Kbyte/sec-ra. Nem tudom mi lehet a gond mert már 3 napja küzdök vele és nem találom a megoldást. Ha valaki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném.

(#722) hétalvó


hétalvó
addikt

Gyári fw-em van!

WLAN : noti
LAN1: XBOX
Lower USB: HDD

Minden megy rendben addig amíg be nem kötöm a WAN-ba a modemet. Akkor az xbox-ra csak 15k val tudok írni olvasni viszont 600-al. Akadozik a lejátszás. A noti-n pedig nem, miért nem szereti ez a dög az xbox-omat?



ha felrakom az oleg-t akkor van jó,de nekem kell a dm is és nem tudom beállítani a hdd hogy lássam a munkacsoportok alatt.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#723) Zwodka


Zwodka
csendes tag

Egy ASUS WL500g Premium routeren csináltam FoűirmWare frissítést, ami nem sikerült. Azóta bekepcsoláskor felvillan a 4 LAN LED, és utánna csak villog a Power LED. Ahogy a fórumon olvasgattam, elvileg ilyenkor a router Recovery Mode-ban van. Próbáltam a Firmware Restoration programot, de nem találja a routert. A űz elhalálozása előtt a router IP beállítása 1.1.1.250/255.255.255.0 volt. A Formware Restorationnal próbáltam úgyis, hogy a gépem 1.1.1.2 volt, de a leírásokban talált 192.168.1.2 címtartományt is, de sehogy nem találta meg . Mit tudok ilyenkor tenni?
A segítséget előre is köszönöm, esetleg úgy is, hogy valaki megcsinálja nekem (nem ingyen persze :)

(#724) hétalvó válasza hétalvó (#722) üzenetére


hétalvó
addikt

Megy már, de egy napomba került. A sávszél korlátozást senki se használja. lekorlátozta az xbox-omat 15k/secre csak azt nem tudom, hogy találta ezt ki. És miért csak akkor csinálta ha a ppoe connected volt.Na mindegy már megy. :B

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#725) seaky77 válasza Zwodka (#723) üzenetére


seaky77
tag

192.168.1.1-en próbáltad már?
Pingelni tudod?
Milyen fw-t próbáltál felrakni próbáltad?


Windows tüzfalat és minden egyéb tüzfalat állíts le. Adware spyware killereket állítsd le! Gyakorlatilag minden programot állíts le ami tüzfal funkcióval bírhat. Táp ki vár pár másodperc táp be. Majd próbáld meg a restoration toolt illetve tftp-vel is.

Ha nem megy akkor is probáld meg még párszor utána marad a pin9 v a serial de ekkor ugrik a gari.



(#726) phr3ak válasza Zwodka (#723) üzenetére


phr3ak
csendes tag

ha a router 1.1.1.250 volt, akkor állj be mondjuk 1.1.1.1 -re és bekapcsolás közben tartsd nyomva a restore gombot. pár mp múlva engedd el és a power villogni fog. ekkor próbáld meg a firmware restoration tool-t.

(#727) phr3ak


phr3ak
csendes tag

gyári firmware-rel próbálta már vki a sávszélesség beállítást??? szerintem nem csinál semmit!!!

(#728) seaky77 válasza phr3ak (#726) üzenetére


seaky77
tag

Nagy valószínüséggel ez nem fog müködni mivel a Restoration tool 192.168.1.x-en keresi a routert. Ilyen esetben a tftp segíthet.

(#729) seaky77 válasza phr3ak (#727) üzenetére


seaky77
tag

A sávszélesség korlátozás csak a lan-wan között müködik.

(#730) shev7 válasza seaky77 (#729) üzenetére


shev7
veterán

nekem csak delux van, es siman korlatozta a lan kapcsolatot is. Bar attol meg lehet, hogy a premiumban maskepp van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#731) kisorosz


kisorosz
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom, vagy nem tudom hogy fogalmazzam :)
Nem rég frissiteni akartam a firmware-t, sikertelenül (IE-ben frissitettem, mert ha beis nyomom a Restore gombot a routeren, még úgyse találja a Firmware Restoration, vagy csak bénán csináltam :) ) szóval, úgy nem siekrült a firmware frissités, hogy amikor Uploadoltam az 1.9.7.2-est akkor közben megnyitottam egy fájlt, amihez az IE volt rendelve :( ezután volt egy Restore, és amikor ránéztem, akkor már az új firmware-t írta ki...csak hát, azóta nagyon belassult a net ( gondolok itt a torrentes, ftp-s, weblapok letöltésére ), de amikor a PC-t a modemre dugom, akkor a letöltések teljes sávszéllel jönnek (90 kbps), de routerrel meg 10-15 környékén mozognak :( nem tudom hogy ez gond, vagy csak beállitási hiba (gondolok itt a lejjebb avagy feljebb [ki hogy rendezi :) ] olvasott lan-wan korlátozásra, vagy valmi hasonlóra :) ) vagy nem tudom :( de az ASUS honlapjáról leszedtem az 1.9.7.0-st, és feltöltöttem, és úgy tünik hogy mnden mükődik csak hát a letöltési sebesség :( valmi tipp?
Bármi fajta segitség jól jönne :)

[Szerkesztve]

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#732) logout válasza kisorosz (#731) üzenetére


logout
csendes tag

Üdv.

Hasonló gondom volt nekem is. Nagyon lassú volt a letöltés, igaz én csak FTP letöltésben vagyok érdekelt. Néhány napja írtam a fórumba, segítségért ez ügyben. Az egyik barátom testvére segített ebben. Nekem meggyógyult a letöltési sebességem azáltal, hogy az OLEG által készített FW-t (1.9.2.7-7f) tettem fel. Nem panaszkodom rá. Müködik szépen.
Bekapcsolt firewall-nál 2080 Kbit/sec sebességgel tudtam letölteni FTP szerverről. Feltöltésnél 200 Kbit/sec sebességgel ment a dolog. WS_FTP programmal értem el ezt a sebességet. Ezen kívűl az Internet felől is láthatóvá vált az FTP szerverem, ami a gyári FW-val egyáltalán nem ment! Javaslom próbáld meg feltenni az Oleg által készített FW-t.

(#733) Oly


Oly
senior tag

Oleg-re frissítés óta nekem is visszaesett kicsit a letőltés! Nem értem miért...
WLAN-on csatlakozom a routerre és eddig jött full (2 mega) sávszéllel... most meg olyan 170 kbps :((
Bár lehet, hogy a szerver lassult... ezt még majd tesztelem!

A másik gondom:
Néha nem tudok csatlakozni WLAN-on... gép látja, de nem csatlakozik! Nuku hibaüzi :F
Router áramtalanít ... 2 sec ... visszakapcs és megy minden rendesen! :U

Valakinek ötlet?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#734) pepe33


pepe33
tag

Már én is beltettem az OLEGET. Mostmár ha gépen torrentezek 2óra alatt nem hal be az egész net , mint a gyárival.
Láttam frissitve lettek a WEBCAM driverek is benne , de nekem valahogy nem sikerült élett lehelni a webcamerámba vele.

3 timpust probáltam mindenféle porton mindenféle beálitással de kép semmi.
TRUST, LABTEC, LOGITECH QUICQCAM MESSENGER , ezekkel probáltam ,de semmi kép nem akar jönni.
Amugy mióta OLEG van azóta látja az USBre dugott NTFS vincsiket is, igaz irni nem tud rá.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#735) seaky77 válasza pepe33 (#734) üzenetére


seaky77
tag

Csak phillips chip-es webcam-eket látja.

NTFS read only driver van benne mert ami irni tud az csak béta verióban van.

Ezt az Oleges kérdést amúgy már elég rendesen kiveséztük itt a forumban mindenkinek csak ajánlani tudom (nekem még az Oleg beta fw-k el se volt gondom)
persze a szokásos szöveggel: ''Mindenki csak a saját felelőségére telepít egy nem gyári fw-t'' hozzáteszem a gyári firmware upgrade-ek gyakrabban belehalnak a frissítésbe :DDD


[Szerkesztve]

(#736) krisz073


krisz073
tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem a routerrel kapcsolatban.

Van a hálozatba egy HP Laserjet 3015-s multifunkcios nyomtató,amit usb-n keresztül rátettem a routerre.Az összes hálozatba lévő gépre feltelepitettem és megy is szuperül a nyomtatás.Viszont és szeretném használni a nyomtató többi funkcioját is igy routeren keresztül.
Szerinztetek menni fog e vagy csak a nyomtatás az ami igy müködik?

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#737) taby


taby
csendes tag

Sziasztok,
Oleg frimware-rel használom a routert, egész jó de 24 óránként nem ártana neki egy reboot- legalább is 24 órás adsl reconnent után nem érik el a rákötött pc-k viszont a torrentek meg láthatóan mennek rajta. Tehát arra gondoltam hogy crontab ot használnám erre a célra hogy mondjuk minden éjfélkor restartolja a routert, utánna pedig a ctorrenteket szépen elinditsa egy egy screen ben, szóval egy apró kérdésem volna a crontabban hogyan paraméterezzem ezt fel, mert a transmisssion által használt félóránkénti időzités teljesen másképpen van paraméterezve mint amit találtam man-t hozzá a neten. Bocsi de kicsit láma vagyok, vagy legalább is bamba :DDD .
Szóval valaki megirná hogy hogyan paraméterezzem a rebootot.
én erre gondolok hogy igy kellene:
0/0 * * * * reboot
0/2 * * * * screen ctorrent....
0/3 * * * * screen ctorrent...
vagy lehet hogy még illene authentikálni is?
Segitséget előre is köszi.


[Szerkesztve]

(#738) shev7 válasza krisz073 (#736) üzenetére


shev7
veterán

szerintem nem, en egy epsonnal babraltam kicsit, de nem jott ossze. Ha neked esetleg megis, akkor szoljal hogy oldottad meg. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#739) phr3ak válasza seaky77 (#729) üzenetére


phr3ak
csendes tag

hogy működik a gyáriban a sávszél korlátozás ha a tc-vel listázva nem jelenik meg semmi???

(#740) phr3ak


phr3ak
csendes tag

oleggel úgy veszem észre az upnp wifi-n instabil, vezetéken ok. van egy upnp tester nevü tool, amivel látni is, hogy wifi-n eltünik majd megjelenik az eszköz 5-10 percenként vagy sürűbben. erősítsétek meg vagy cáfoljátok az észrevételem.

(#741) seaky77


seaky77
tag

Sziasztok,

Ismét tesztelőket keresek a készülő webes torrent kliensemhez. Mint ahogy már régebben is tettem [link] :)
Csak sajnos kevesen érnek rá szóval szinte bárkit szivesen látok :D ha valaki ugy gondolja és az alábbi feltételek elfogadhatoak a számára kérem jelezzen privátban:

''
Sziasztok,

A következő skill-ek kellenének a teszteléshez:
- WL500gP legalább Oleg pre7 firmware-el. (Én ezen teszteltem)
- Linux tapasztalat (Ne kelljen mindent szájbarágnom)
- Aktiv torrentező legyen (Ki tudja próbálni több torrent file-al szimultán ergo legyen elég helye)
- Türelem (nem fog lebaszni ha egy nagyobb torrent a végén hal le)
- Megigéri nemkem, hogy amíg nincs kész, CSAK és kizárólag ő próbálja ki. NEM adj oda egy másik fórumozó kollégának inkább szól nekem hogy nincs ideje, NEM rakja fel a rapidshare-re etc etc (remélem megértitek nem akarom hogy egy hulladék terjedjen el)
''

(#742) -=Jam=- válasza seaky77 (#741) üzenetére


-=Jam=-
őstag

seaky77: Hétvégén már lesz végre megint netem, és akkor tudom tesztelni újra a cuccot :)

(#743) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ennek a routernek mekkora kapcsolata van a MODEM felé, nem tudjátok véletlenül?

Azt írják, hogy az ethernet portokon 10/100, de engem a WAN port érdekelne különösképp, mivel a legtöbb routernek 10mbit a modem felé, és nekünk gyorsabb a netünk 10megánál, tehát nem tudnánk kihasználni! Fontos lenne tudnom!
Illetve a sima és Deluxe verzióknál is érdekelne ugyanez a kérdés. A simánál tényleg csak USB 1.1 van??

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#744) pepe33 válasza A_ScHuLcZ (#743) üzenetére


pepe33
tag

WAN 10/100
Kapcsolható AUTO vagy 10 vagy 100 ra.

Valaki mondjon egy webcamerát ami müxik ezzel.
KONKRÉT tipus érdekelne.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#745) maci25


maci25
aktív tag

Arra van valami megoldas ,hogy ne korlatozza le a vezeteken kapcsolodo gep internet es kulso hdd sebeseget 69-re? /honnan veszi maganak ezt az adatot ,hogy pont ennyi??:))/
Radiosan joval tobbet tud: net-400 ,HDD rol 1500 kb de meg veletlenul sem 69:(((

Arra valami megoldas ,hogy a BT .es letoltes rendesem mukodjon?/ ha ra is tudom venni ,hogy toltson akkor alandoan azt csinalja ,hogy tolt egy kicsit utanna pihi:(((((((((((


Ha nincs megoldas ra akkor tudtok e ajanlani egy masik routert ami tudashan legalab enyit tud???/ de nem a 700 -as model mert az nekem tul draga:(((


Varom a valaszokat!!

BB

(#746) maci25


maci25
aktív tag

Letezik hozza reszletes magyar leiras?

(#747) halas111 válasza pepe33 (#744) üzenetére


halas111
csendes tag

Philips PCV 680K

S10

(#748) Honkydoo válasza maci25 (#746) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hy.

Kérlek olvass vissza egy kicsit.
itt a másik fórum is: [link]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#749) Honkydoo


Honkydoo
őstag

A másik fórumban nem kaptam választ...
Megpróbálom itt, hátha ezt többen olvassák:

Tudja valaki hogy milyen csomagokat kell feltenni premiumra, ahhoz hogy fusson a Midnight Commander?
Esetleg azis jól jönne, ha valaki megmondaná hogyha sima wl500g-re felrakja az mc-t, akkor milyen csomagokat telepít még a csomag kezelő.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#750) maci25 válasza Honkydoo (#748) üzenetére


maci25
aktív tag

Koszonom azinfot de en is megtalaltam a masik forumot.

Olvastam az elozo hozzaszolasokat de en ugy vettem ki ,hogy azok a nem gyari firmware vonatkozik. Én meg nem szeretnek nem gyarival probalkozni, mert ha jon ki valami masik model ami tudja ugyan ezeket a funkciokat /de valoban nem csak papiron/akkor vissza szeretnem vinni garba.
Tehat a kerdesem ugyan azmint az elobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.