Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Intruder2k5 válasza Benoe77 (#1950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A radar detektálást viszont nem tudod letiltani, erre szándékosan nincs opció. Valószínűleg radarjelet érzékel a router, és a zavarás elkerülése végett csatornát vált.

(#1952) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1951) üzenetére


TeeJay
félisten

tuti meg lehetne oldani hogy legyen gomb letiltásra csak gyári FW-ben nincs :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1953) Intruder2k5 válasza TeeJay (#1952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, csak aztán ha sokan rászoknak az ilyen hekkelt szoftverre, akkor az NMHH a TEK-el karöltve kivonul, beháromszögelnek, aztán jól megmogyoróznak érte. Nem véletlenül van az úgy kitalálva, ahogy.

(#1954) Kiratheonly válasza vargalex (#1944) üzenetére


Kiratheonly
tag

Köszönöm, sokkal jobb. Most már stabil tényleg a 5G-s wifi, legalábbis 36-os csatornán 80mhz-val. Majd még kísérletezgetek, de eddig kínszenvedés volt, és azt hittem én vagyok a hülye.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#1955) woodworm válasza vargalex (#1932) üzenetére


woodworm
veterán

Az iwpriv van még, de elég soká esett le a tantusz, hogy a kimenete a logban jelenik meg.

(#1952) TeeJay
Az iwpriv-vel sok minden beállítható, köztük ez is.

(#1956) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#1953) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arról nem is beszélve, hogy nem véletlenül működik ez a radardetektálás. A Gilice tér már így is csak részlegesen tudja ellátni a feladatát a szennyezett hullámsáv miatt, és a meteorológiai rendszer működése egy pöttyet talán fontosabb, mint pár csatorna az otthoni wifiben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1957) golfnyeres válasza vargalex (#1944) üzenetére


golfnyeres
tag

Köszi a javítást, cserélem is.

(#1958) samujózsi válasza Intruder2k5 (#1953) üzenetére


samujózsi
tag

A TEK-et és a feltételes módot elhagyhatod.
Feltéve, hogy hihetek a forrásomnak.
(Nem személyes ismerős, szóval mérget nem vennék arra amit állított :DD )

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#1959) samujózsi válasza MaCS_70 (#1956) üzenetére


samujózsi
tag

Azért ezt nem is értem: a (meteo) radarok mindenhol ugyanazt a frekvenciatartományt használják, ha helyes a feltételezésem (*), de akkor a router gyártók miért nem voltak képesek más, magasabb vagy alacsonyabb frekvencián működő eszközöket kitalálni?

* = a feltételezés, hogy fizikai oka van az 5GHz használatának, nem csak azért működnek ebben a tartományban, mert a tervezőjük ezt álmodta egy átbulizott éjszaka után

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#1960) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Hi!

RT-AC65P routernél ha letiltom a LED-eket, pár óra múlva újra világítanak, másnál is?

(#1961) Benoe77 válasza Intruder2k5 (#1951) üzenetére


Benoe77
őstag

Az lehet, a Gilice tér itt van a közelben :(
Vajon az 52-ről is le fog dobni emiatt?

(#1962) tamas.nick válasza mQWeXgsf (#1960) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Igen, kivéve a LAN LED-ek.

(#1963) mQWeXgsf válasza tamas.nick (#1962) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Thx, akkor marad a szigszalag, hihetetlen... :W

(#1964) blakey válasza vargalex (#1944) üzenetére


blakey
titán

Este óta működik, egyelőre nincs gond és most már valóban jobb a gyárinál, jobb értékeket kapok. Végül "maradok" a US Wifi beállításainál, így minden megvan ami kell:
country US: DFS-FCC
    (2402 - 2472 @ 40), (N/A, 30), (N/A)
    (5170 - 5250 @ 80), (N/A, 23), (N/A), AUTO-BW
    (5250 - 5330 @ 80), (N/A, 23), (0 ms), DFS, AUTO-BW
    (5490 - 5730 @ 160), (N/A, 23), (0 ms), DFS
    (5735 - 5835 @ 80), (N/A, 30), (N/A)
    (57240 - 71000 @ 2160), (N/A, 40), (N/A)
Kérdéseim:
1. AC65p esetében ez a "build" nagyjából hol tart a most elérhető Snapshot-okhoz képest?
2. Mikor érdemes frissíteni illetve a telepített csomagokat frissíthetem ha netán elérhető új csomag?
3. A NAT megléte automatikus vagy valamit be kell kapcsolni? (iváncsiságból kérdezem)
4. Új csomagot telepíthetek ha netán szükségem lenne valamire, pl. új Luci témára :)?
5. Wifi esetében van valami ami a gyári beállításokon kívül érdemes még be- vagy kikkapcsolni? Beállítottam az SSID-t, a titkosítást, az országkódot és a csatornákat.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1965) gabor_01 válasza Benoe77 (#1961) üzenetére


gabor_01
senior tag

Minden DFS csatornáról ledob előbb-utóbb.
Amit kipróbálhatsz, hogy a csatlakoztatott eszközeidet távolabbról használod,pl. egy fal közbeiktatásával.
Nekem az a gyanúm, hogy ezek az egyszerű wifi adapterek sok, nem hasznos frekin is sugároznak,pl. a radarra emlékeztető jelet, ezért a router hivatalból átvált.
(Az 52, 100 csatornákon nincs sehol radar.)

(#1966) Intruder2k5 válasza samujózsi (#1959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy a router gyártók milyen frekvenciákat használhatnak, azt sajnos nem ők döntik el. Azt meg, hogy miért tették egy "szabad" frekvenciasávba az időjárási radarokat, vagy épp fordítva, miért tették a szabad, polgári célú felhasználású frekvenciát az időjárási radarokkal egy sávba, ne tőlem kérdezd. :)

(#1967) samujózsi válasza Intruder2k5 (#1966) üzenetére


samujózsi
tag

Az egyértelmű, hogy nem használhatnak akármilyen sávot, csak az a rejtély, hogy aki ezt kitalálta/kijelölte, az mit ivott előző nap. :C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#1968) body007


body007
addikt

Távolról be tudok lépni a router felületére? Ddns beállítva, elérem a kis szerverem.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1969) MaCS_70 válasza samujózsi (#1967) üzenetére


MaCS_70
félisten

A meteorológiai radarok frekvenciatartományát maga a fizika határozza meg, ugyanis az általuk megfigyelt légköri képződményekre adott az optimális hullámhossz.

A wifi nemzetközileg elfogadott frekvenciája meg egyszerűen a célra alkalmas, másra még nem foglalt tartományból jön, amibe viszont belerondít a meteorológiai radarok mozdíthatatlan értéke. Ezt a kompromisszumot meg kellett kötni, mert egyszerűen ez volt a legkevésbé rossz megoldás.

Egyébként érdekes, hogy anno az Iridium hőskorában Magyarország volt az egyetlen olyan ország, ahol a szolgáltatást hivatalosan műszaki okok miatt nem lehetett használni, ugyanis a honvédség valamelyik tartalékfrekvenciájával ütközött, ezért nem volt engedélyezhető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1970) Lattila88


Lattila88
csendes tag

Sziasztok!
ac65p usb sebességéről lehet tudni valamit?
usb 3-as vinyómat rádugtam, de a gépről csak max 5-6MB-tal tudok rá másolni.
Ha a gépre dugom akkor meg 60-80MB. Mi lehet a gond?
Látom hogy felmegy a router memória használata fullra, ha megállítom a másolást, akkor sem esik vissza...
Nem vagyok képben mi lehet a gond :(

(#1971) devil-k válasza Lattila88 (#1970) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért akarsz így másolni? Mi ebben a ráció?

- mozi bolondéria -

(#1972) samujózsi válasza body007 (#1968) üzenetére


samujózsi
tag

Elvileg be, gyakorlatilag nagyon nem ajánlott az ismert és még ismeretlen biztonsági problémák miatt. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor a minimum, hogy csak a https-t engedélyezed.
De javasolnám ilyen célokra az openvpn használatát, ha tud olyat a routered.

(#1970) Lattila88
Szerintem a router processzora kevés a nagyobb sebességhez. A memória meg... azt hiszem, a cache-t látod, amit a linux kernel dinamikusan kezel. Ha diszket használsz, jó eséllyel állandóan 100%-on lesz, de nem kell törődni vele. Ha másra kell a memória, úgyis csökkenti a cache méretét.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#1973) blakey válasza Lattila88 (#1970) üzenetére


blakey
titán

A routerek szoftverei Linux alapon futnak, egy NTFS-re formázott HDD-t nem tud rendesen "kihajtani", ext4-re formázva megnőne a másolási sebesség. Az sem mindegy, hogy mennyire jó a router szoftverének ezen része. Gyári rendszeren néha gyengébb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1974) woodworm válasza blakey (#1973) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal a gyári csak ext3-at ismer, ha vált, arra érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#1975) nimfas válasza blakey (#1973) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem a régi routerem tplink 1043 openwrt alatt is tudott 13-14MB/s sebességet, igaz ext4 volt. Ettől illene azért gyorsabbnak lennie. 😉

(#1976) Lattila88


Lattila88
csendes tag

Gondoltam, majd a routerre kötött hdd-re torrentezek.
Ez felejtős?
Akkor mire jó az usb3 az ac65p-n?

(#1977) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1953) üzenetére


TeeJay
félisten

ja persze...
Itt jegyzem meg az AC66U B1 miért nem állt el hetekig a 100-as csatornáról?
Magyarul ez a "radar detect" funkció nem azért van hogy én ne zavarjam a radart hanem a radar zavarja a wifit és más blokkra áll át

Mellesleg megnéztem google maps segítségével 1,65km-re vagyok a Gilice téri radartól légvonalban, biztos majd az én 5GHz-es wifim fogja zavarni ilyen távról egy panel telepről amikor ha kimegyek a bejárati ajtón ami full acél (Nívó) és becsukom kb. megszűnik az 5GHz vétel mert akkor a router már 2darab 15cm vasbeton fallal meg egy 7cm acél ajtóval van elzárva.
Úgyhogy jöhet a TEK nyugodtan...

Vargalex openwrt alatt is átáll magától a 100-as csatornáról a wifi?
Valahogy kicsit túl agresszívnek érzem ezt a radar detect funkciót hiszen az AC66UB1-nek is át kellett volna állnia ha lenne zavaró radar de az mégsem tette
Sőt AC65P-vel mikor benyomom 100-as blokkra azon mérem a legjobb sebességet 310-320megabiteket, ha zavarná radar akkor nem így lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1978) samujózsi válasza TeeJay (#1977) üzenetére


samujózsi
tag

Nézegesd rendszeresen a met.hu radart, viszonylag gyakori eset, hogy nem létező, szabályos egyenessel határolt "csapadékot" talál. Na azok a rosszul beállított 5GHz-es wifik általában.
(forrás: met.hu egyik munkatársa pár éve)
Nekem AC68U-m van. Mióta használom, legalább három-négy alkalommal eldobta a 100-as csatornát a radarra hivatkozva. Pedig én is több kilométerre vagyok a legközelebbi radartól.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#1979) blakey válasza nimfas (#1975) üzenetére


blakey
titán

Gyorsabb is, de a hsz-edben a válasz. NTFS fájlrendszert nehezebben kezel egy Linux és nem csak routeren.
Új Válasz 2019-12-07 16:11:44
Akkor mire jó az usb3 az ac65p-n? - amire a férfiakon a mellbimbó. :D
Jó az csak nem NTFS fájlrendszerben nagyobb mennyiségű adat másolásához. Ha valamelyik "ext" verzióra formázod akkor gyorsabb lesz. Megy az 30-40MB/s-el is. Sokmindenre használható az USB, nem csak HDD-hez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1980) vargalex válasza blakey (#1964) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

1. Éppen az aktuális snapshot-nál, csak az mt76 wifi driver frissebb
2. Kernel csomagokat szigorúan tilos, hiszen azok a firmware-ban található kernelhez kell, hogy "passzoljanak"
3. HW NAT-ra gondolsz? Nincs bekapcsolva, LuCI-ban a Hálózat->Tűzfal oldalon tudod bekapcsolni a Software flow offloading-ot, majd utána ha kell a Hardware flow offloading-ot. Nálam nincs bekapcsolva, de nincs is csak 500 Mbps-es netem.
4. Persze, csak ne kernel csomag legyen
5. Ennyi. Ha akarsz MAC szűrést, akkor még azt lehet, bár sokat úgysem ér...

Alex

(#1981) blakey válasza vargalex (#1980) üzenetére


blakey
titán

:R
Én is így gondoltam csak rég volt amikor OpenWRT-t használtam és biztos alapon inkább megkérdeztem.
Lassan egy nap működés után annyit tudok írni róla, hogy qrva jó. Maga a hardver eleve jó csak gyárilag a szoftver egy picit gyengusz viszont OpenWRT-vel egy nagyon jó router. Szerintem minden reakció gyorsabb. Ma sokat dolgoztattam, senki nem panaszkodott és minden hibátlanul működött, remélem így is marad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1982) MaCS_70 válasza Lattila88 (#1976) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem felejtős, alapszintű torrentezést ez a router simán, gond nélkül elvisz. Sok barátom torrentezik Asus routerrel hosszú évek óta -- olyan is van, aki a nagy torrentsite-on az élcsapatban van egy RT-87-essel, NTFS-en.

Amúgy az NTFS sem az ördögtől való. Elvben valóban erőforrásigényesebb az ext-nél, tehát lassabbnak illene lennie. Ezzel szemben én az eddigi összes Asus routeremen írásban egy kicsit gyorsabbnak mértem az NTFS-t, mint az ext-et (szerintem egyébként 4...).

Konkrétan:
Asus RT-AC87 NTFS: 26 MBps fel / 28,9 MBps le
Ugyanez a router ext: 24,9 MBps fel / 28,9 MBps le

Asus RT-N18 NTFS: 23,3 MBps fel / 25,9 MBps le
Ugyanez a router ext: 21,7 MBps fel / 26 MBps le

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1983) ferslaci


ferslaci
friss újonc

Üdv!
Az openwrt topikban már kérdeztem, de úgy látom, hogy ez a topik jobban pörög.
Az Asus RT-AC57U-ra melyik fájlt kell feltölteni? Az asus_rt-ac57u-initramfs-kernel.bin-t vagy az asus_rt-ac57u-squashfs-sysupgrade.bin-t?

(#1984) woodworm válasza ferslaci (#1983) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg mi van a routeren?

(#1985) velizare válasza TeeJay (#1977) üzenetére


velizare
nagyúr

ilyen egy wifi zavart meterológiai radarkép:

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1986) ferslaci válasza woodworm (#1984) üzenetére


ferslaci
friss újonc

A gyári firmware.

(#1987) TeeJay válasza velizare (#1985) üzenetére


TeeJay
félisten

elfogadom de most pont az én wifim zavarná be 1,65km-ről panel épületből?
Jó lenne ha lehetne állítani legalább hogy mennyire agresszíven álljon át 100-as csatornáról mert ha 3-4napig lazán megy rajta akkor annyira mégse zavarom a radart vagy zavarja a radar a wifimet :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1988) woodworm válasza ferslaci (#1986) üzenetére


woodworm
veterán

Elméletileg a factory kellene ilyenkor, de az nincs. A leírás szerint jó lesz a sysupgrade is.

Via TFTP:
1. Set your computers IP-Address to 192.168.1.75.
2. Power up the Router with the Reset button pressed.
3. Release the Reset button after 5 seconds.
4. Upload OpenWRT sysupgrade image via TFTP:
> tftp -4 -v -m binary 192.168.1.1 -c put <IMAGE>

Via SSH:
Note: User/password for SSH is identical with the one used in the
Web-interface.
1. Complete the initial setup wizard.
2. Activate SSH under "Administration" -> "System".
3. Transfer the OpenWrt sysupgrade image via scp:
> scp owrt.bin admin@192.168.1.1:/tmp
4. Connect via SSH to the router.
> ssh admin@192.168.1.1
5. Write the OpenWrt image to flash.
> mtd-write -i /tmp/owrt.bin -d linux
6. Reboot the router
> reboot

(#1989) ferslaci válasza woodworm (#1988) üzenetére


ferslaci
friss újonc

Köszi a segítséget!
Lenne még egy kérdésem.
Az openwrt vagy a padavan a jobb az AC57u-ra?

(#1990) velizare válasza TeeJay (#1987) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, akár a tiéd is. jelenleg feltételesen használhatóak ezek a csatornák. aztán ha az nmhh megunja, mert nem bírja kezelni a dolgot, egyszerűen megtiltja a polgári célú használatát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1991) MaCS_70 válasza TeeJay (#1987) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, mondhatjuk, hogy pont a Te wifid zavar be, de nem egyedül. A sok Te wifid.

Sajnos csak így működhet: csak következetesen lehet szabályozni.

Ez a radarzavarás ráadásul egy kicsit összetettebb probléma, mint a sima wifi-vétel, sokkal aszimmetrikusabb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1992) woodworm válasza ferslaci (#1989) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs egyértelmű válasz, legtöbbször szubjektív okok állnak a végső döntés mögött. Próbáld ki mindkettőt.

(#1993) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#1991) üzenetére


Dragon3000
veterán

Abban egyetértek TeeJay-jel, hogy miért is zavar be az 5GHz wifi, amikor kimegyek a lakásból és már nem is fogja semmi sem?

(#1994) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#1993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom egy időjárási radarnak azért más az érzékenysége mint egy iPhone-nak, így nem meglepő, ha esetleg egy néhány kilométerrel távolabbi WiFi jel is bezavarja.

(#1995) MaCS_70 válasza Dragon3000 (#1993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mert a radar egy aktív eszköz, és interferenciát okozhat egy olyan rádióforrás is, amelyik gyenge ugyan, de az érzékeny radarvétel esetleg már megérzi.

Egyébként itt is érvényes a távolsággal négyzetesen arányos hatáscsökkenés, de egyszerűen más ligában játszanak ezek az eszközök, mint az otthoni wifi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1996) velizare válasza Dragon3000 (#1993) üzenetére


velizare
nagyúr

mert a radar máshogy működik, mint egy wifi router rádiója. nagyteljesítményű impulzusokat bocsájt ki, és a visszaverődéseket vizsgálja. a kibocsájtott és a visszavert jel közötti időablakból számítható a távolság, az intenzitásból pedig ha kompenzálják a távolságnak megfelelő csillapítással, becsülhető a csapadékcseppek mérete és sűrűsége.
amikor a radar antennája ránéz a wifi routeredre, akkor az általa kibocsájtot rádiójel is feldolgozásra kerül.
a wifik jellemzően földközeli eszközök, emiatt a radarok jellemzően akkor tudnak ránézni, ha hatótávolságuk maximumát nézik, azaz a horizontot. az nmhh ajánlása alapján a radar bázisállomásának 30kmes körzetében kerülendő a radar által használt frekvenciák, és azoknak az 50MHz széles környezetének használata, de gyakorlatilag 50km-ről is észlelhető a zavarforrás. ez a 34 meterológiai radart tekintve az ország területének kb. negyede. ;)

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1997) TeeJay


TeeJay
félisten

tegyék át a radart 6GHz-re és csá :D
továbbra is azt mondom ha kötelező lenne a radar detect a routerekben akkor az AC66U B1 Merlin FW-el miért nem állt át 100-as csatornáról 2-3nap után?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1998) Intruder2k5 válasza TeeJay (#1997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert lehet gyengébb volt a vételi érzékenysége, és nem észlelte a radart.

(#1999) velizare válasza TeeJay (#1997) üzenetére


velizare
nagyúr

nem fogják, az eső ebben a tartományban radarozható jól.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2000) samujózsi válasza velizare (#1996) üzenetére


samujózsi
tag

Az AC esetén, legalábbis elméletileg, van pici hasonlóság. Legalábbis a helpben olvasott beamforming leírás erre enged következtetni.
Tény, fogalmam sincs, valójában mit csinál, de azt olvastam, hogy gyakorlatilag a kliens felé irányítja a rádiójelet ( :F )

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.