Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Stílus: japán akció RPG

Célplatformok: PS4 (egy évig exkluzív, utána várható PC és Xbox)

Megjelenés napja: 2020. április 10.

A játékról:
A Final Fantasy VII Remake az eredeti, 1997-es játék újragondolása a kornak megfelelő látvánnyal és játékmenettel. A most megjelenő játék a teljes történet első pár fejezetét dolgozza fel, Midgar városára koncentrálva. Minden helyszín, minden szereplő teljes 3D-ben lett újraalkotva, szinkront kapva.

Arról egyelőre nincs semmilyen infó, hogy a történet folytatása mikor és milyen formában fog majd megjeleni.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#3) penge111 válasza ldave (#2) üzenetére


penge111
addikt

Visszatalálós hozzászólás. A héten megpróbálom a demot kipróbálni...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#4) ldave válasza penge111 (#3) üzenetére


ldave
félisten

Ma este biztos szakítok rá egy órát, akármi is lesz :)

A Slime draws near! Command?

(#5) Kai_Rong válasza ldave (#4) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Én is, én is :D Bár tényleg nem egy hosszú demó, 1 órás walkthrough-k vannak fenn a YouTube-on.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#6) penge111 válasza Kai_Rong (#5) üzenetére


penge111
addikt

Lehet akkor én is nekiesek még ma, míg csordogál lefelé hátha sikerül a Hollow Knight Phanteon of Knight bossocskáit eltángálnom... Az 5. pantheon az úgy is kb. minimum 10 órámat felemészt majd...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#7) ldave válasza Kai_Rong (#5) üzenetére


ldave
félisten

Hétvégén már edzettem picit :)

PS minin játszottam 3-4 órát, jó volt picit nosztalgiázni.

A Slime draws near! Command?

(#8) ldave


ldave
félisten

Most olvasom, hogy Red XIII nem lesz játszható karakter :(

A Slime draws near! Command?

(#9) Sordoran


Sordoran
addikt

Ha már van topik, megkérdezem: van információ arról, hogy itthon esetleg 1 nappal előbb megjelenik a játék lemezen? Húsvét miatt ugye pont nagy péntek, munkaszüneti nap lesz április 10. És a hosszú hétvégét azért mégis kihasználnám, de így lehet csak a digitális lesz a járható út.
Platinum shop annyit írt, hogy egyeztetnek a beszállítóval, mennyi reményt lehet ehhez fűzni?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10) ldave válasza Sordoran (#9) üzenetére


ldave
félisten

Gyakran előfordul, hogy egy-egy konzol bolt már megjelenés előtt elkezdi átadni a lemezes példányokat. Hivatalosan ilyet nem lehet, szóval ha lesz is ilyen, akkor az a pult alól kerül majd a kezedbe.

A Slime draws near! Command?

(#11) Sordoran válasza ldave (#10) üzenetére


Sordoran
addikt

Akkor a házhoz szállítás kizárt, maximum konzol boltban. Egy ilyen bolt van közelben, megérdeklődöm ott, ha nem megy, akkor marad a digitális. Jól kitoltak velünk. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#12) oriic válasza ldave (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekes döntés, mondjuk én anno sosem vittem magammal ha jól emlékszem. :D Tippre Cait Sith is hasonlóan végzi majd szerintem.

Live-Die-Respawn

(#13) ldave válasza oriic (#12) üzenetére


ldave
félisten

Ugye azt írják, hogy azért nem lesz játszható karakter, mert a játék végéfelé kapjuk meg és már nincs annyi hátra ott, hogy rendesen kidolgozott csapattag legyen. Ezzel lényegében megerősítették, hogy meddig tart majd a játék története ebben a részben.

A Slime draws near! Command?

(#14) KaitouP


KaitouP
veterán

Na, mehet a hype train meg a kibeszélősdi. :D :C

(#8) ldave

Mondjuk nyilvánvaló volt, hogy a Part I nem jut el addig hogy társuljon Red XIII is, pedig nincs az olyan messze az eredeti játékban. Kíváncsi leszek, mennyi lesz a game time (nem tötymörögve, de szabad futkározással).

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#15) ldave válasza KaitouP (#14) üzenetére


ldave
félisten

Pedig lehetne már itt is csapattag az eredeti játék alapján, de valamiért úgy döntöttek, hogy mégsem. Ezek szerint négy lehetséges party tag lesz: Cloud, Barret, Tifa és Aerith.

A Slime draws near! Command?

(#16) Jigoku válasza ldave (#15) üzenetére


Jigoku
tag

Hát mondták is, hogy nem 1:1-ben lesz az eredeti remake-je (már a trailerekben is voltak tökre új dolgok), és a régi FF7 Compilationbe se fog valszeg illeszkedni. De ez még így se rossz, Part 1-ben összeáll a csapat egyik fele, Part 2-ben meg talán a csapat másik fele is "befut". :D

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#17) Kai_Rong válasza ldave (#10) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Ráadásul pont a Platinum az, aki eléggé betartja a szabályokat. Én amióta konzolozolom, azóta náluk vásárolok, de még így, törzsvásárlóként se se tudtam kisírni, hogy bármelyik Yakuza játékot a megjelenési időponthoz képest egy nappal hamarabb haza tudjam vinni, pedig az azért nem az a tipikus AAA irigyelt cím...

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#18) KaitouP válasza ldave (#15) üzenetére


KaitouP
veterán

Lehetne, nem tudom, meddig visz minket a Part I, valahogy nem vagyok bizakodó a hosszúságával kapcsolatban, már abból kiindulva hogy Red nem lesz még jelen, viszont nem gondolnám hogy ne ott jelenne meg a karakter, ahol az eredeti játékban is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#19) ldave válasza KaitouP (#18) üzenetére


ldave
félisten

Jelen lesz, csak nem lesz irányítható csapattag.

A Slime draws near! Command?

(#20) KaitouP válasza ldave (#19) üzenetére


KaitouP
veterán

Jaaa, na így már más a leányzó fekvése. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#21) penge111


penge111
addikt

No, közel egy óra alatt végeztem a demoval. Amit vártam azt hozta, megvan még a varázslat, kb. azt éreztem amit 1997 ben kamaszként, ennek a játéknak köszönhetem, hogy a jrpg felé fordult a figyelmem, és tart mai napig is a lelkesedésem. A főcímzene is már szinte könnyeket csalt a szemembe, jó lesz ez gyerekek :K Csak a fenének kellett feldarabolni részekre :O

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#22) ldave


ldave
félisten

Nekem kétszer is lefagyott játék miután Barret csatlakozik, szóval nem tudtam továbbjutni onnan, save game pedig nincs a demóban :( Majd holnap megpróbálom újra.

A Slime draws near! Command?

(#23) penge111 válasza ldave (#22) üzenetére


penge111
addikt

Nálam semmi anomália nem volt

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24) M3oH


M3oH
addikt

Este elkezdtem a demot. Így elsőre minden szép, de nekem fura, hogy nem körökre osztott. Ez nem tetszik annyira.

(#25) penge111 válasza M3oH (#24) üzenetére


penge111
addikt

Valamilyen szinten a classic mód, ezt a régi körökre osztott módot kívánja pótolni. De sajnos, csak annyi, hogy nagyobb szabad kezet kap az ember az ember a karakterek irányítása felett... Még nekem is szokatlan, de megbékélek majd talán vele ;)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#26) M3oH válasza penge111 (#25) üzenetére


M3oH
addikt

Easyben kezdtem, de akkor rálesek a classic módra.
Amúgy, ha nem is startnál, de később én is beszerzem. PS1en sok kellemes órát okozott anno :)

(#27) penge111 válasza M3oH (#26) üzenetére


penge111
addikt

Én azt tervezem ha kint lesz egyben az egész valamikor 2030 tájékán talán :F , akkor veszem meg. Ez a darabolósdi nem tetszik, ki a fene tudja majd tudni kivárni a kövi részig így... De aztán lehet én leszek az első, aki megveszi részenként :U

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#28) Adam_Shepard válasza M3oH (#24) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A mostani rendszer egyfajta tisztelgés a Crisis Core előtt(enyhe Kingdom Hearts áthajlással).

ÉN őszintén szólva csalódtam volna, ha megint egy menus FF-et kapnánk.

Aki menuzni akar annak ott a Dragon Quest XI. :R

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#29) KaitouP


KaitouP
veterán

Demó végre végigjátszva! :DD

Huh... emlékszem arra, amikor bejelentették, arra, amikor elmondták az elképzelésüket, a megvalósítás ötletére, és arra is, hogy mennyire kételkedtem abban, hogy ebből bármi jó kisülhet. Nem akarom elkiabálni, de úgy érzem, minden kételyt eloszlatott ez az 1-1,5 órás igazi, tömör Final Fantasy élmény!

Vesézzük ki akkor a dolgokat:

A játék audiovizuálisan top tier, grafikailag gyönyörű, szerintem majdnem minden ki van hozva a konzolból. Egy hangyányit zavaró a 30 képkocka másodpercenként, de élhető, talán megy ez majd a következő generáción 60-al is, valamint néhány helyen a textúra nem a legélesebb, na de efölött egy legyintéssel szemet tudok hunyni. Minden más kárpótol. Gyönyörű a grafika. :K Még a mellékkarakterekre is extra figyelmet fordítottak, eszem megáll. :D A hangzás is remek, pedig most csak egy basic Logitech PC hangszórópáron játszottam végig, kíváncsian várom hogy mit tud fejhallgatón - megér még egy próbát a demó, azt hiszem. :D A szinkronhangok közel tökéletesek, bár mintha az Advent Children movie szinkronhangjai egy csöppet szimpatikusabbak lettek volna.

A harcrendszer... az állam a földön, a hajamat leteszem... hogy jellemezzem még? Zseniális! Na ez az, ami többek között a legutolsó "csodajátékban", a XV. részben nem volt meg. Itt végre nem szimpla kör-gomb nyomogatásból áll az egész (PS4-ről beszélünk, ugye), minden egyes spell, ability, Limit meg van tartva az eredeti játékból, az ATB kell, az alap attack parancs használható amíg nem lehet egyéb parancsot adni, tehát amíg az egyelőre két részre osztott ATB gauge nem telik meg, vagy legalább az egyik - és végre ésszel, megfontoltan kell harcolni. Van létjogosultsága a Potion/Ether item-nek, ki kell taktikázni hogy a használható ATB-t mire lövi el az ember, inkább spell legyen vagy HP recover - ömlik a szivárvány a számból, hogy mennyire zseniálisan sikerül úgy modernizálni a harcrendszert, hogy közben fluid legyen és látványos, de legyen meg a körökre osztott, parancskiadós jelleg.
Király a harc közbeni karakterek közti interakció, a néha mókás odaszólások. :K

Összesítve:

Ha az egész játékot ilyen részletességgel valósítják meg, nem lesz összecsapva, összehányva, akkor miattam mehet akár évekig a különböző szeletek kiadása. Tetszik, amit eddig láttam, mondanám, hogy 10/10, de persze azért várjuk csak ki a végét. Mindenesetre a bizalmamat elnyerték egyelőre. :K (Amit a XV-vel elvettek.)

Ami kevésbé tetszett:

- Cloud arca túlságosan femininné lett animálva, ezen csiszolhatnának még, viszont Aerith, Jessie... atyaég! :Y Tökéletes modellezés! :K
- A map-en még variálhatnának egy kicsit, túlságosan puritán, egyszerű

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#30) RangerFox


RangerFox
veterán

A KV-nál nem lehet majd hamarabb átvenni a játékot, majd a megjelenés utáni első munkanap szállítják ki az előrendelt példányt. :(

(#31) KaitouP válasza RangerFox (#30) üzenetére


KaitouP
veterán

Fasza. Kiváncsi leszek a PlatinumShopra, ők egy nappal előbb szállították a Doom Eternal-t. De én kiegyeznék a megjelenés napjával is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#32) Sordoran válasza KaitouP (#31) üzenetére


Sordoran
addikt

Pár hete érdeklődtem náluk, akkor még azt írták egyeztetnek a beszállítóval. Rájuk írok most mi a helyzet, de én magamban már a digitális előrendelés tényébe kezdek belenyugodni, főleg a jelenlegi helyzetben. :(

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#33) KaitouP válasza Sordoran (#32) üzenetére


KaitouP
veterán

Nekünk igazából mindenképp a fizikai deluxe edition kellene az extrák miatt, tehát ha kell akkor mindenképp várunk, de azért jó lenne a megjelenés napján kézhez kapni a programot. Érdeklődök én is és szólok mire jutottunk.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#34) ldave


ldave
félisten

A Square nemrég olyasmit nyilatkozott, hogy nem tudják garantálni mindenhol a megjelenés napjára a fizikai példányt.

A Slime draws near! Command?

(#35) Sordoran válasza KaitouP (#33) üzenetére


Sordoran
addikt

Annyit válaszoltak nekem, hogy addig míg nem kapnak értesítést arról, hogy nekik feladták a játékokat, nem tudnak mondani semmi biztosat mikor érkezik. Én már azon vagyok, hogy digitális formába megveszem, de itt előrendelői bónusz és pre-loading miatt ráérek akár 8-án este is megvenni, ha addig nem kapják meg, nem fogják tudni feladni nekünk se. (fizikai bolt nekem amúgy is elérhetetlen lenne, de most be is zártak, így csak a házhozszállítás opció)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#36) ldave


ldave
félisten

Ha jól láttam, akkor bizonyos helyeken már elérhető lett a játék, azért megkérnék mindenkit, hogy az itthoni hivatalos megjelenésig szerintem itt kerüljük a spoiler tartalmat. Ha neked megérkezett korábban, akkor játsz nyugodtan, de ezt a pár napot bírd ki, hogy ide írsz róla ;) Remélem a többiek is hasonlóan gondolják :)

A Slime draws near! Command?

(#37) KaitouP válasza ldave (#36) üzenetére


KaitouP
veterán

Pontosan. :K Esetleg egy spoiler gombot még kérhetnénk a topikba.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#38) Jigoku válasza ldave (#36) üzenetére


Jigoku
tag

Abszolút! Így is durva, mi megy már Twitteren... :( Szóval mi csak maradjunk normálisak és spoilermentesek a hivatalos megjelenésig. :K

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#39) Sordoran válasza ldave (#36) üzenetére


Sordoran
addikt

Azért annyit megírhatnának, hogy melyik üzlet adja ki előbb itthon. Nincs nagy kívánságom, csak húsvét előtt (legkésőbb 9-én) hozza a futár. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40) KaitouP válasza Sordoran (#39) üzenetére


KaitouP
veterán

Az itthoni nagyker (Cenega asszem) azt nyilatkozta nemrég, hogy mindenki időben megkapja a játékát.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41) Sordoran válasza KaitouP (#40) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez elég semmit mondó konkrét dátum nélkül, de hátha. Legtöbb országban munkanap húsvét péntek is, de itthon ugye munkaszünet lesz, így 1 nappal előbb el kell jutni mindenhova. Én preferálnám a fizikai formátumot továbbra is. Szerintem berendelem platinumshop-ból, mivel ők mindig egyeztetnek telefonon postázás előtt, így ha szerdán nem szólnak ide, lemondom és marad a digitális.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#42) KaitouP válasza Sordoran (#41) üzenetére


KaitouP
veterán

Igyekszem előkotorni a nyilatkozatot, annyit mondtak, hogy a nagypéntekre való tekintettel egy nappal előbb kapjuk meg a játékot.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#43) KaitouP válasza Sordoran (#41) üzenetére


KaitouP
veterán

Tessék, házon belüli írás by oriic: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#44) Sordoran válasza KaitouP (#43) üzenetére


Sordoran
addikt

Na, ez örömteli hír. Nem tudom miért, de platinumshop-nál még rendelhető a Deluxe edition (mindenhol máshol elfogyott több hete), szóval lecsaptam rá. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45) Beleth


Beleth
csendes tag

Nekem a Konzolvilágnál azt mondták, hogy nem tudják küldeni csak az ünnep után. :( Még ha időben is érkezik hozzájuk, akkor se.

Most gondolkozom hogy felhívom a Platinumot, ha még elérhető náluk és ők hátha elküldik.

(#46) Sordoran válasza Beleth (#45) üzenetére


Sordoran
addikt

Ők mindig előtte való nap hívnak, hogy áll-e a rendelés és küldik. Most is a Persona 5 Royal-t előrendeltem vasárnap, hétfőn hívtak, hogy küldhetik-e, és kedden a megjelenés napján itt volt. Tehát ha megkapják 8-án délelőtt, akkor aznap postázni fogják. (Death strandinget megjelenés előtti nap délután fél 3-kor rendeltem, és még feladták aznap)
Konzolvilághoz én akkor rendelek, ha személyesen érte tudok menni, de jelen helyzetben ez kizárt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#47) Beleth válasza Sordoran (#46) üzenetére


Beleth
csendes tag

Platinumnál azt mondták, hogy fixen meglesz csütörtökre.
Konzolvilágnál meg ma kaptam egy emailt, hogy kérem e a Deluxe változatot, szóval szerintem onnan is meg fog jönni az ünnepek előtt, csak akivel beszéltem nem volt tisztában vele.

(#48) ldave


ldave
félisten

Final Fantasy VII Remake - Final Trailer | PS4 - ez már eléggé spoileres videó lett :)

A Slime draws near! Command?

(#49) Sordoran válasza ldave (#48) üzenetére


Sordoran
addikt

Kontextus nélkül nem annyira, de tény hogy vannak olyan jelenetek benne amiket én már a kis tudásommal is a játék végére teszek és így kissé WTF. Viszont biztos nem maradnak meg fejemben (egyszer néztem csak meg), így nem rombolják le a dolgot. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50) Kai_Rong válasza ldave (#48) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A fiatal Tifának tüdő tájon jót tett a pubertás :D

Olvasgattam spoilermentes beszámolókat, játékidőre 20-25 óra körül lesz sidequestekkel együtt, az azért nem kevés, ennyi idő alatt az FF7-et teljes egészében befejezem így tizensokadik végigjátszásra, itt meg csak Midgar ennyi.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.