Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) lanszelot válasza vargalex (#1050) üzenetére


lanszelot
addikt

"A telepítéshez ssh-n jelentkezzünk be a routerre"
Nem értem mit kell csinálni. Azt értem, hogy addig jó, majd az is meg van honnan kell folytatnom, de amit kellene csinálnom azt nem értem.
Mi az az ssh? Hova írjam be azokat a parancsokat?
oprendszerem: Win10pro

(#1052) vargalex válasza lanszelot (#1051) üzenetére


vargalex
félisten

A linkelt hozzászólás 4. pontját nézd meg. Itt egy videó a putty használatáról.

Alex

(#1053) Gubek-Einste válasza lanszelot (#1042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater módban nincsen vezetékes leadás, csak admin elérés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1054) mrmft válasza Gubek-Einste (#1041) üzenetére


mrmft
senior tag

Azt az infot kaptam, hogy a regebbi AC routerekkel nem fog egyutt mukodni. Lehet, hogy ez helytelen. Anno egy elso szerias AC66U B1-el mar megjartam, inkabb nem kiserletezek.

(#1055) Gubek-Einste válasza mrmft (#1054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Honnan származik az info?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1056) bali66 válasza vargalex (#1050) üzenetére


bali66
tag

Szia Vargalex. Tudnál segíteni abban, hogy a 65P-re hogy lehet feltenni az oscam-ot? Az OpenWrt-t feltettem,jól megy, de az oscammal nem boldogulok. Nem tervezel rá egy build-ot, mint a 1043nd-re?Szerintem sokan megköszönnék.

(#1057) lanszelot válasza vargalex (#1052) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nem sikerült.
opkg update lement, rengeteg mindent csinált, de net kellene neki, azt honnan szedjek? Ezért kellene a router, hogy legyen net.

Ezért utána minden file not found.

Azért keresek másik routert mert már napok óta nem beszéltem a szüleimmel, és ezzel csak egy helyben toporgok. Nagyon jó lenne, de fogalmam sincs mit hogyan és itt vagyok hétvégén net nélkül, megint nem tudok a szüleimmel beszélni.

(#1058) lanszelot válasza lanszelot (#1057) üzenetére


lanszelot
addikt

Szereztem egy laptopot. Laptoppal wifi n át csatlakoztam netre, rádugtam a routert. Van net.
Putty elindul, látja a routert.
opkg update ugyanugy fail to download.

Netkabelt kellett dugni az internet bemenetre az asusba, onnan kellett a net neki

[ Szerkesztve ]

(#1059) vargalex válasza lanszelot (#1057) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Neked most wifi kliens kell, ha jól sejtem. Az nem lesz túl egyszerű kezdőként webes felület nélkül...
Ez kell neked. Viszont nyilván módosítani kell, ha 5 GHz-en akarsz csatlakozni. Átmenetileg nem tudod visszarakni az eredeti, jelenleg rosszalkodó routert, hogy ezt a routert mögé tudd tenni és DHCP-n kapjon netet addig, míg a webes felületet felrakod?

Alex

(#1060) woodworm válasza lanszelot (#1058) üzenetére


woodworm
veterán

Így csak a laptopon van net, a routeren már nincs.
Nem lenne egyszerűbb átköltözni arra az 5 percre a szolgáltatói eszköz mellé? HGW-router-laptop összekábelezve.

(#1061) lanszelot válasza vargalex (#1059) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Sikerült a böngésző felület.
De ez nagyon bonyolult. Semmit se találok.
Még a router IP címét se tudom hol kell módosítani.
Se azt hol csatlakozzak az internetre wifin keresztül.
Egyedül a router jelszavát sikerült megváltoztatni. A login nevet sajnos nem.

(#1062) vargalex válasza lanszelot (#1061) üzenetére


vargalex
félisten

Login nevet nem is tudsz váltani. Az IP címet a Network-Interface-LAN oldalon tudsz beállítani. De ez is, ahogy a wifi-s csatlakozás is le van írva a korábban linkelt oldalon.
Egyébként telepíthető magyar nyelv is.

Alex

(#1063) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok adott egy DS218 nas és lenne egy kérdésem a download stationt érintően. Beállitásokba beállitottam a TCP és az UDP portot de honnan tudhatnám meg hogy ezek a portok valóban nyitva vannak e ? A másik az asus routerba is beállitottam ezeket a portokat de tudni kell hogy t-homos netem van és a router ugye a HGW mögé van helyezve mivel máshogy nem lehet és a HGW nem bridge módba van. Pár kép hátha segit ez ebbe és esetleg az hogy a routeren jól nyitottam e a portokat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1064) lanszelot válasza vargalex (#1062) üzenetére


lanszelot
addikt

Az ip címet megtaláltam, de nem engedi átállítani, gondoltam nem jól csinálok vmit, de az openwrt oldalán is ugyanaz van. Nekem viszont nem engedi.
Azt írja az IPv6 hoz írjak be egy hexadecimális számot. /uhumm, ja hogy csak ennyi/
Letiltottam az IPv6-ot, de úgy se menti el.
Több órát tetem bele este, elegem lett.
Nagyon szerettem volna, de nem nem és nem
Meg kell változtatnom, mert ugyanez a szolgáltató internetes hub címe is.
Ezért hagytam veszni.
Nem csak tátom a számat és várom a sült galambot.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#1065) vargalex válasza lanszelot (#1064) üzenetére


vargalex
félisten

Biztos jó helyen próbálod megváltoztatni a LAN címet? Esetleg képet rakhatnál ide róla.
A wifi client beállításról találsz egy videót is tőlem, persze ott meg régi a felület (sajna most nem tudom linkelni). Neked nyilván a wifi tovább szórás már nem kell.

Alex

(#1066) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

65P-nél gyári fw-n be lehet állítani, hogy egy adott eszköz (MAC alapján) ne tudjon kimenni a netre, de a belső hálón lévő NAS-t elérje?

(#1067) lanszelot válasza vargalex (#1065) üzenetére


lanszelot
addikt


1 kép: LAN edit
2ik kép: ha átállítom, ott a hiba üzenet miért nem engedi
3ik kép: ha letiltom az IPv6 ot ezt kapom...azaz vissza állítja alapba

(#1068) vargalex válasza lanszelot (#1067) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ez utóbbi emlékeim szerint valami olyan, hogy ha nem éri el az eszközt 30 másodpercen belül, akkor visszaáll. Nem foglalkoztam még vele, így nem biztos, hogy segít, de mentés és alkalmazás után én megpróbálnám az új IP-n elérni azonnal (IP cím kérés után). Vagy, ami biztosabb, SSH-n bejelentkezve (putty-al) a következő parancsok:

uci set network.lan.ipaddr='192.168.4.1'
uci commit
/etc/init.d/network restart

Ezután új IP-t kell kérned és már ebből a tartományból fog osztani.

Alex

(#1069) lanszelot válasza vargalex (#1068) üzenetére


lanszelot
addikt

Az utolsó azt jelenti nem tudta átállítani ezért 30mp mulva vissza áll.
Nem lehet elérni az új ip címen.

(#1070) blakey válasza Sanyi.mTs (#1066) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1071) lanszelot válasza vargalex (#1068) üzenetére


lanszelot
addikt


Ez a putty. Ezután nem lehet sehogy elérni, majd 30mp és vissza áll 192.168.1.1

(#1072) vargalex válasza lanszelot (#1071) üzenetére


vargalex
félisten

Ekkor kért új IP-t a PC-n (mondjuk húzd ki a kábelt és dugd vissza). Ha nem vagy LuCI-ban, akkor magától biztos nem áll vissza 192.168.1.1-re.

Alex

(#1073) CheGhost válasza lanszelot (#1071) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
Ahogy vargalex is írja, ha megváltoztatod a router ip-címét (jelen esetben 192.168.4.1-re), akkor a korábbi címen (192.168.1.1) már nem fogod elérni, nem fogad parancsokat (se web, se putty).
Vagy kihúz visszadug a kábel, ahogy vargalex írja, vagy a Win-ben letiltod, majd visszaállítod az adaptert. Akkor mindenképpen kér a géped új ip-címet.
Ezután a router új ip-címén el kell érned a routert.

Pár hete üzemeltem be az AC57U-t, akkor nekem is feldobta ezt a hibát. A Luci-n az "IPv6 assignment hint" helyére, ha jól emlékszem, a sugallatként szürkén ott lévő "0"-t írtam be. Ezután már nem problémázott.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#1074) lanszelot válasza CheGhost (#1073) üzenetére


lanszelot
addikt

A megváltoztatott ip vel próbáltam.
Úgy működött, hogy amikor kész lett putty -al utána kihúztam. Mikor újra indult már jó volt.

De a wifi netre így se tudok csatlakozni.
Az openwrt oldalon azt írják csatlakozzak masik routerhez, és úgy az internetes hub hoz. Ha veszek másik routert mi a francnak ezzel bajlódni? Vagy minden lakásban kell legyen plusz egy?
Tehát az a rész megoldhatatlan.
Innen nézem

(#1075) vargalex válasza lanszelot (#1074) üzenetére


vargalex
félisten

Nem értem mi az az internetes hub. Nem arról volt szó, hogy wifi-n akarsz csatlakozni valamihez? Nyilván, ha ez a helyzet, akkor az ábrán az egyik router ez lesz. Itt a wireless client videó, amit említettem. Nyilván, ahogy írtam, már más a webes felület kinézete, de ezt kell csinálnod 1:10-ig, akkor vezetéken már lesz is neted. Nyiván az 5 GHz-es interface-on kell scannelned.

Alex

(#1076) mrmft válasza Gubek-Einste (#1055) üzenetére


mrmft
senior tag

Kisker halozat karbantartojatol. Eladtak, kivittek, beuzemeltek, nem mukodott.

(#1077) Gubek-Einste válasza Sanyi.mTs (#1066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Hálózati térkép alatt a Kliensek között rákattintasz az adott eszközre és bebillented a MAC- és IP-cím kötése és a Block Internet Access lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1078) lanszelot válasza vargalex (#1075) üzenetére


lanszelot
addikt

Internetes hub - amit a szolgáltató lehelyez, abból jön az internet, kábelen, wifi 2,4Ghz, wifi 5Ghz
Régen csak modemet adtak, jó pár éve csak hub -ot,

Az a videó semmit sem ér, mert nem is hasonlít, illetve 2,4Ghz -ra kapcsolódik.
De ott valahol állítottam, csak az 5Gzh vel kapcsolódtam. Kérte a jelszót, beírtam, mentettem, engedélyeztél a létrejött kapcsolatot, de
Természetesen nem működik:
0% wireless is not associated

Állíthatok bármit, már csinaltam neki 25 fekvőtámaszt, de ugy se :D

[ Szerkesztve ]

(#1079) vargalex válasza lanszelot (#1078) üzenetére


vargalex
félisten

Az a videó pontosan mindent meg utat, csak design-ben tér el a két felület. Az pedig a beállítás szempontjából teljesen mindegy, hogy 2,4 GHz-en, vagy 5GHz-en csatlakozol...
Miért van egyáltalán wwan2?
Egyáltalán 5 GHz-en szór az az eszköz, amihez csatlakozni akarsz? A felderítésnél látszik? BSSID miért nincs kitöltve? Oda jönne a "master" wifi eszköz MAC címe, amit felderítés használata esetén ki is töltene automatikusan...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1080) lanszelot válasza vargalex (#1079) üzenetére


lanszelot
addikt

az egyik scan a 2,4Ghz -t a másik az 5Ghz-t látja. Mindkettőn szór a hub, le is írtam.
A miérteket nem tudom.
1 képen nyomtam? scan, kiválasztottam a hub-ot, beírtam jelszót, save, enable
Majd átraktam a chanel-t auto -ra , hátha.
De nem.

(#1081) lanszelot válasza lanszelot (#1080) üzenetére


lanszelot
addikt

most vettem észre, az a kérdöjel véletlen, ott nincs semmi :)

(#1082) vargalex válasza lanszelot (#1080) üzenetére


vargalex
félisten

Client módban nem is kellene tudnod állítani a csatornát. Itt valami egyebet is csináltál! Tényleg kövesd a videót!

Alex

(#1083) lanszelot válasza vargalex (#1082) üzenetére


lanszelot
addikt

A leírtakat csináltam, semmi mást.
A videót nem lehet követni, mint írtam, mert olyan mintha trabant kézikönyvet használnék egy ferrari szereléséhez. Köze nincs egymáshoz. Épp azért írtam le mit csináltam.

(#1084) vargalex válasza lanszelot (#1083) üzenetére


vargalex
félisten

Tudom, hogy miről beszélek, mikor azt írom, hogy igazából ugyan azt kell csinálni. De ha zavar a kinézet különbsége, akkor tedd fel az OpenWrt témát...

Alex

(#1085) lanszelot válasza vargalex (#1084) üzenetére


lanszelot
addikt

Megérkezett a TP-Link, kapta a DDWRT -t beállítottam, és hasít.
Bár beta van csak hozzá, de legalább működik.
TP-Link nyert, Asus megy vissza.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#1086) vargalex válasza lanszelot (#1085) üzenetére


vargalex
félisten

Te tudod. De szerintem hamar feladtad és továbbra is tartom, hogy nem azt csináltad, amit kellett volna...

Alex

(#1087) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Sziasztok!AC57U routerem nem autentikál be a DIGI-hez.Tegnap délután kb fél órára megszakadt már a kapcsolat,gondoltam rövid karbantarás.Ma déletántól viszont nincs wan ip-m.Újraindítás,reset,gyári beállításra vissza is megvolt.FTTB terület,kábelen o.k.Firmware:3.0.0.4.380_10732-g5506a3c.Az eszköz kb.2 hónapos,"piszkálva" nem volt.Azt nem tudom volt e most Firmware frissítés ami hazavághatta,mert az automatára volt állítva.Valami tipp ,mi lehet a probléma oka?

[ Szerkesztve ]

(#1088) Intruder2k5 válasza kisfakir (#1087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem hiszem, hogy frissítés okozta ezt, szerintem inkább a kábel rossz ami bejön lakásba. Volt már többször példa hasonlóra, érdekes mód mindig FTTB rendszeren, soha nem FTTH-n. És igen, PC-n meg megy gond nélkül, valahogy annak nagyobb a hibatűrő képessége. Ismerős a helyzet... Ha van krimpelő szerszámod esetleg próbálj rászorítani a csatlakozóra, vagy lecserélni azt.

(#1089) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Nyomtam rá másik plugot,jó lett!Erre nem gondoltam volna!Köszi! :)

(#1090) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Elkiabáltam...megint rossz... :((( .

(#1091) Intruder2k5 válasza kisfakir (#1090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet meg van törve a kábel, vagy épp a kinti csatlakozó vacakol. Az meg ugye "szívás", mert ahhoz a DIGI kell, ők meg nem nagyon foglalkoznak vele ha PC-vel működik, illetve ha ragaszkodsz a cseréhez, akkor kiszámlázhatják annak a díját.

(#1092) lanszelot válasza vargalex (#1086) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Tudnál segíteni DDWRT-ben?
A gondom, hogy dual band -es a router, és nem tudom, hogy a 2,4 Ghz -vel mit kezdjek.
5Ghz veszi a netet az internetes hub-ról, Van net, minden ok.
De a 2,4 Ghz leadja a netet, méghozzá jelszó nélkül, így bárki rámászhat, és rá is fog mindenki.
Hogy tudom letiltani, vagy legalább jelszavasítani?
Ha írok a 2,4 Ghz -nek jelszót, akkor nem veszi a jelet az 5 Ghz.
Ha ismét kiveszem a jelszót, ismét van net.
[kép] így működik [kép]

(#1093) lanszelot válasza lanszelot (#1092) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült :)
Túl gondoltam a dolgot, Wireless Network Mode : Disabled

(#1094) kisfakir válasza Intruder2k5 (#1091) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Holnap feldobok a végére másik routert,aztán meglátjuk...

(#1095) vargalex válasza Intruder2k5 (#1091) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt már anno sem igazán értettem, hogy miért ne foglalkozna vele a szolgáltató. Neked, mint ügyfélnek nem kell, hogy legyen vezetékes végpontod a routereden kívül. Az, hogy a szerelő hoz egy notebook-ot, amin működik, semmit nem jelent, hiszen mondhatod pl., hogy azon csak 100 Mbps-es portok vannak, vagy akár azt is, hogy az egy preparált példány. Így joggal kérheted, hogy nézze meg egy kábel tesztelővel. Azzal rögtön ki kell jöjjön, hogy hibás-e a bekötés...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1096) Dragon3000 válasza vargalex (#1095) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem is volt net gondom a digivel, jeleztem nekik szombat este, hogy szar a net, vasárnap jött a szerelő. Se a gépen se a routeren nem ment, neki a notebookkal igen, de gyatra sebességgel, utána nézet és meghalt a lépcsőházi eszköz gigabites portja, ahova kötve voltam. Teljesen meg voltam elégedve a szolgáltató hozzáállásával, bátyámnál más szolgáltató van, na ott hétfőig nem foglkoztak volna vele a 72 órás szövegre hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

(#1097) kisfakir válasza Intruder2k5 (#1091) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Reggelre volt net.Routert ezért nem cseréltem.Működött is kora délutánig.Valószínű a következővel lesz a gond:"Timeout waiting for PADO packets",ez szerepel legtöbbet a Rendszernapló logjában,az utolsók is ezek.

(#1098) vargalex válasza kisfakir (#1097) üzenetére


vargalex
félisten

Nem érkezik meg a küldött PADI-ra a szervertől a PADO válasz. Simán okozhatja rossz kábel is.

Alex

(#1099) kisfakir válasza vargalex (#1098) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Kicsit olvasgattam a probléma után,a WAN beállításoknál a PPP Echo Iterval és PPP Echo Max Failures módositás megfelelő értékekre megoldás lenne?Kábel max a DIGI felén lehet rossz.Mondjuk a nemrég lecserélt ősrégi TP Link 1043nd v1.DDWRT-vel kezdetek óta nem volt ilyen gond a cseréig ugyanezen hálózaton,de az már nincs kéznél próbára.Van egy komolyabb AP-m is,de kell a 4 LAN,azon pedig nincs.A problémára minden megoldás érdekel,egyelőre szoftveres próbálkozással.

[ Szerkesztve ]

(#1100) vargalex válasza kisfakir (#1099) üzenetére


vargalex
félisten

Az említett paraméterek módosításával igazából a routert teszed hibatűrőbbé.
Milyen firmware van rajta?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.