Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) kisfakir válasza vargalex (#1100) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Gyári.Firmware:3.0.0.4.380_10732-g5506a3c

Ha hibatűrőbb lesz, az is elég,ha azzal lesz net :) .

[ Szerkesztve ]

(#1102) vargalex válasza kisfakir (#1101) üzenetére


vargalex
félisten

Azt nem tudom, hogy a gyáriban ez beállítható-e. Ha igen, akkor echo interval 20 és failure treshold 80.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1103) Intruder2k5 válasza vargalex (#1102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen. Gondolom ezt azért támogatják a kisebb routerek is, nem csak az RT-AX88U.

(#1104) Intruder2k5 válasza kisfakir (#1099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos ha egy router érzékeny erre, akkor azzal szívás van. Ha jól rémlik régebben valaki úgy is tesztelte, hogy bekötött a rosszalkodó router elé egy switch-et, vagy egy másik routert switch módban - erre már nem emlékszem pontosan-, és arra kötötte a routert, úgy már nem volt ilyen gond.

Ezt úgy kísérletképpen megteheted Te is, ha megvan még a TP-LINK. Kapcsold ki benne a DHCP szervert, majd a bejövő kábelt kösd az egyik LAN portjába, egy másik LAN-ba pedig az ASUS WAN portját.

[ Szerkesztve ]

(#1105) kisfakir válasza vargalex (#1102) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Gyárilag az Internet Detectoin:PPP Echo,PPP Echo Interval:6,PPP Echo Max Failures:10 beállításokon vannak.Most módosítottam 6-ról 20-ra,10-ről 80-ra,újraindítottam,net továbbra sincs.

(#1106) vargalex válasza kisfakir (#1105) üzenetére


vargalex
félisten

Igazából ezeknek szerintem a felépített, de instabil kapcsolatra van hatása.

Alex

(#1107) kisfakir válasza Intruder2k5 (#1104) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Sajnos a TP-LINK másik helyre került(70km).Vajon miért most kezdte az AC57U ezt?Igaz rövid ideje használom,újként üzemeltem be.DIGI módosíthatott valamelyik hálózati eszközének beállításán,upgrade-elt valamit?Nyilván ezt nem tudjuk meg.

(#1108) kisfakir válasza vargalex (#1106) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Igen.Sajnos most a kapcsolat fel sem épül!Innen szép nyerni!

(#1109) Intruder2k5 válasza kisfakir (#1107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt passzolom, de bármi lehet. Előfordul, hogy valami miatt turkáltak a lépcsőházi szekrényben, és megbolygatták a kábeled, az is lehet, hogy átkötötték másik portra, bármi előfordulhat.

(#1110) kisfakir válasza Intruder2k5 (#1109) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Elvileg tudok keríteni DIGIs szerelőt aki rá tudna nézni a switch-re,Cat5e másik végére a dobozukban,meglátjuk mi lesz.Köszönöm!

(#1111) kisfakir válasza Intruder2k5 (#1109) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Mértem most egyet router nélkül,Win alatt, ping:7,download:94 Mbps Upload:94 Mbps,több szerveren is ,500Mps-ért fizetek,nincs meg a garantált sebesség,tegnap még rendben volt,amikor kezdődtek a problémák rámértem.Ez már sok(k)!Mára befejeztem...

(#1112) Intruder2k5 válasza kisfakir (#1111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az tipikusan a 100Mbps kapcsolat gyakorlati sebessége, ez is erősíti, hogy az a kábel hibás. A Windows milyen sebességet mutat a kapcsolat tulajdonságainál? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1113) TeeJay válasza kisfakir (#1105) üzenetére


TeeJay
félisten

Kapcsold ki teljesen mert a DIGI switch-ek nem válaszolnak az echo-ra
legyen a kapcsolat automatikus és akkor 24/7-ben lesz bontás nélkül neted 1hétig amikor a DIGI úgyis bontja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1114) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Mióta nem lehet beállítani a Download Mastert úgy, hogy ne csak a gyökérkönyvtárba mentse a torrenteket :Y ? Lehet ez ellen valamit tenni? :W Vagy netán arra megoldás, hogy SMB megosztásba valahogy beletenni a gyökér könyvtárban található mappákat !? Vagy egyéb más megoldás valakinek? Mert ugye így minidig másolgatni kell a letöltött anyagot. :(((

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1115) vargalex válasza TeeJay (#1113) üzenetére


vargalex
félisten

Nem is a switch-nek, hanem a PPPoE concentrator-nsk kellene válaszolnia. És kötelező, mivel a szabvány része.

Alex

(#1116) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !

Van egy ASUS RT-AC57U routerem. Digis területen , csak egy utp kábel jön be a lakásba , itt szeretném beüzemelni. Szimplán csak a laptopom MAC címére kell klónoznom benne a sajátját ill. felhasználói név/jelszó párossal mennie kell a netnek ?

(#1117) Intruder2k5 válasza Tomessz85 (#1116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A DIGI-nél nincs MAC címes azonosítás, tehát azt teljesen felesleges is klónozni, csak a PPPoE kapcsolatot kell beállítani, és megy.

(#1118) Tomessz85 válasza Intruder2k5 (#1117) üzenetére


Tomessz85
tag

Rendben , akkor így fogok tenni.

HA esetleg szimplán klónozás nélkül, PPPoE kapcsolatot választom és megadom a felhasználói nevet, jelszót és nem fog menni akkor van amit esetleg plusszba állítanom kell/lehet a router konfig oldalán ?

Most jelenleng a laptopon a klasszikus internet kapcsolat varázslóval PPPoE kapcsolattal működik a net minden gond nélkül.

(#1119) Intruder2k5 válasza Tomessz85 (#1118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs, annak úgy mennie kell. Esetleg annyi, ha nem szabályosan szakítod meg a jelenlegi internet kapcsolatot, akkor kellhet várni pár percet, amíg a PPPoE session timeout-ol. De azt gondolom amíg megcsinálod az átkábelezést, és beállítod a routert, ez biztos letelik.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Kisbre válasza mezis (#989) üzenetére


Kisbre
tag

Szia.

Köszönöm a válaszod.
Igen a legfrissebb fw van rajta.
Amit észre vettem, hogy akkor csinálja ezt a router, ha a külső meghajtóra akarok másolni, vagy letölteni róla, vagy torrentezni rá, akár filmet nézni róla.

(#1121) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv mindenkinek!

Van egy ASUS RT-AC57U AC1200 routerem, kb. fél éves. Eddig nem volt semmi gond, viszont tegnap óta kb 3 percenként disconnectel, ledobja a netet, 2-3 percig semmi, aztán újra visszamegy. A WAN szakad meg, így a kábelen és a wifi-n nincs net, LAN van. Olyan mintha melegedés miatt lenne, hogy amikor ledobja hül egy kicsit, aztán vissza. De egyrészt jól szellőzik, melege sincs, másrészt nem nyúltam hozzá, ott van szépen a helyén a szekrény tetején fél éve. Megnéztem, nem poros, a kábelek is a helyükön.

Persze rögtön a szolgáltatót gyanúsítottam, de a régi szappantartó tplinkkel már egy fél napja megy minden röccenés nélkül.

Újraindítottam, ugyanaz, bár resetet nem próbáltam. Szolgáltató hwr, DHCP-vel kapok egy címet, semmi mac-es vagy hasonló dolog.

Mit próbáljak még? Vagy mehet vissza garba?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1122) Gubek-Einste válasza Forraszto (#1121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + manuális újra telepítés elsőnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1123) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Ma megjött az Asus RT-AC65P. Kell valamire figyelni beüzemeléskor? Egyelőre a gyari rendeszerrel lesz használva, amire most kell arra az is megfelelő.
Köszönöm

Csend a lelke mindennek!

(#1124) Gubek-Einste válasza gabikiraly2 (#1123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Különösebben nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1125) gabor_01


gabor_01
senior tag

Van egy RT-AC65P-m. 2 hónap stabil működés után magától átváltott a 64-es csatornáról a 48-asra.
Ez normális? A 64 messze van a hivatalosan lehetséges radar frekiktől.

(#1126) kali válasza gabor_01 (#1125) üzenetére


kali
legenda

Auto módban normális, de ha manuálisan állítottad meghatározott értékre, akkor nem.
Megjegyzendő azért, hogy az ellenoldali eszközök jelentős többségének a 36 - 48 (Indoors) tartomány az ideális.

(#1127) gabor_01 válasza kali (#1126) üzenetére


gabor_01
senior tag

Soha sem használok auto módot.
De az alap sávban (36-48) van egy másik routerem, nem akarom, hogy zavarják egymást. Annak a közelében csak azt a sávot ismerő eszközök vannak.
Egyébként volt egy D-Link routerem, az rendszeresen elváltott az adott csatornáról ugyanúgy.

(#1128) vargalex válasza gabor_01 (#1125) üzenetére


vargalex
félisten

(#1129) kali válasza gabor_01 (#1127) üzenetére


kali
legenda

Akkor nem kellene csak úgy váltania.
A két saját routered nem feltétlenül zavarja egymást, ha azonos csatornán működnek.

(#1130) gabor_01 válasza vargalex (#1128) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez akkor azt jelenti, hogy bármilyen "gyanús" jelet észlel a beállított csatornán, elugrik onnan?

(#1131) vargalex válasza gabor_01 (#1130) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem igen.

Alex

(#1132) pinnacle válasza gabor_01 (#1125) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem vettél valami új eszközt? Nekem a 100-as csatornáról mászott el állandóan. Végül kiderült, hogy a Samsung J5 2017 telefonom miatt.

(#1133) gabor_01 válasza pinnacle (#1132) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az utóbbi hetekben nem.
Arra gondolsz, hogy valami jelet kisugározna az új eszköz?

(#1134) Sanyi.mTs válasza pinnacle (#1132) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Erre hogy jöttél rá?

(#1135) pinnacle válasza Sanyi.mTs (#1134) üzenetére


pinnacle
nagyúr

100-as csatornáról egy idő után elmászott. Azt hittem valami radar kavar be, de az nem lehet. Kiderült, hogy a telefon miatt van. Ezek szerint vannak olyan eszközök, amik a routert csatornaváltásra kényszerítik. Nem tudom, hogy lehet, de a telefon azóta 2,4GHz-n van, probléma megszűnt.

Akkor gabor_01 nálad nem ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#1136) TeeJay válasza pinnacle (#1135) üzenetére


TeeJay
félisten

mikor magától vált nekem LOG-ban ott volt hogy "radar detected"
nálunk két LG G4 teló van szóval inkább más zavarhatja be de nálam mivel 1km-re vagyok a Gilice tértől simán valós lehet a radar bezavarás :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1137) pinnacle válasza TeeJay (#1136) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most vettem észre, hogy a telefon hozzá volt adva a Wi-Fi tiltólistához, (mondjuk ez érdekes, hogy tudott egyáltalán csatlakozni), azt hittem ez volt a gond, de nem, továbbra is elállítja a 100-as csatornáról. Tehát mégis a telefon miatt van. Egyébként mit csinálhat a telefon, hogy így átirányítja a routert?

(#1138) Valkűr válasza pinnacle (#1137) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt hol latom hogy atállt 100-rol? Mert lehet nalam is ez a gond, ha a telefonnal wifizek akkor a LAn sebessegem teljesen bezuhan, majd mikor ujrainditom a routert ismet jo. Bekapcsolom a wifit telon ismét lecsokken a LAN, es hiaba kapcsolom ki a wifit, nem áll vissza, csak ujrainditas után..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1139) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ha valaki RT-AC85P OpenWrt image-t használ az Asus RT-AC65P-n, de szeretné, hogy helyesen mutassa a típust: tegnap bekerült az OpenWrt forrásba a patch-em, így ma már várható a snapshot build az RT-AC65P-re is.

Alex

(#1140) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC57U-ról tud valaki belső képeket? Panel, hűtés, stb... Én nem nagyon találok hirtelen.

(#1141) blakey válasza vargalex (#1139) üzenetére


blakey
titán

:C
Nem tudod mikor lesz "rendes" "build" és nem csak "snapshot"?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1142) vargalex válasza Intruder2k5 (#1140) üzenetére


vargalex
félisten

Én már megváltam tőle, de emlékeim szerint nem volt agyonhűtve...

(#1141) blakey: nyilván a 19.07 kiadásakor. Hogy az mikor lesz, nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1143) pinnacle válasza Valkűr (#1138) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Wifi Analyzer mutatja, hogy melyik csatornán vagy. Innen szokott elmászni, ha a telefon is 5GHz-n van. Viszont a routerben meg továbbra is úgy néz ki, hogy a 100-on vagyok.

WiFiman 433 Mbps-t mutat. Lehet nekem nem megy az ac?

[ Szerkesztve ]

(#1144) vargalex válasza pinnacle (#1143) üzenetére


vargalex
félisten

A 433 Mbps linksebesség teljesen normális 1 antennás kliens (pl. a legtöbb telefon) esetén.

Alex

(#1145) inferno88


inferno88
őstag

RT-AC57U: online játék közben egy rakás szar volt, elég gyakran laggolt, hiába indítottam újra, stb. Már azon gondolkodtam, hogy felhozom az emeletre az ethernet kábelt. :W
Szóval személy szerint a router ajánlásakor azt is hozzátenném, hogy a Padawan-t kötelező rá feltenni, mert úgy már szuperül megy.

Ezúton is jár a pacsi attilav2 kollégának, amiért kirakta a firmware-t a fórumra.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#1146) gabor_01 válasza TeeJay (#1136) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nálam is ott van a logban a "radar detected".
Most kicseréltem a laptopban a wifi kártyát, azóta rövid időn belül random bármelyik DFS csatornáról átvált.
Tehát lehet, hogy egy eszköz okozhatja. Nem korrektül szűri a sugárzott frekiket.
Amúgy én is Gilicénél lakom. Az a 124-esen dolgozik és nem hiszem, hogy mellék frekiket is kisugározna.

(#1147) pinnacle válasza vargalex (#1144) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! iPaden vagy Windowson milyen programmal tudnám megnézni? Lehet azok már több antennásak.

gabor_01 videóban is mondják, hogy 1-2 MHz sávszélességben üzemelnek a radarok. Lehet érdemes lenne megkérdezni a AccessPoint Kft.-t. Nekem az időképnél szinte azonnal válaszolták, hogy Radarjaink az X-sávban, 9410 Mhz-en működnek.
DFS be van kapcsolva? Videó alatt írják,
A zavarokat a tudatosan nem megfelelően beállított és a régebbi, még a DFS kötelezővé tetele előtti eszközök okozzák jellemzően. (Melyek szoftverét nem frissítették)

[ Szerkesztve ]

(#1148) TeeJay válasza pinnacle (#1147) üzenetére


TeeJay
félisten

ácsi ha ezt bekapcsolod akkor automatikusan választja a csatornát köztük a DFS csatornákat is... én kinyomtam és fixen választok bár úgy is eláll ha radart észlel
most fixen 52-es csatornára nyomtam és úgy nincs baja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1149) pinnacle válasza TeeJay (#1148) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki a DFS-t. 100-ra van állítva, de 106-on megy.

[ Szerkesztve ]

(#1150) TeeJay válasza pinnacle (#1149) üzenetére


TeeJay
félisten

mondtam már hogy ez nem jó wifi analyzer mert fix 80MHz-en 100-104-108-112-es csatornát használja egyszerre, nincs olyan hogy 100-on van vagy 106-on hanem ez egy komplett 80MHz blokk, lényegtelen hogy melyikre állítod routerben mert ugyanazt a 3. 80MHz blokkot fogja használni.
1. blokk 36-40-44-48
2. blokk 52-56-60-64
3. blokk 100-104-108-112

160MHz-en csak egy blokk van 36-40-44-48-52-56-60-64

nyílván ha lemondasz az AC-ról és 40MHz-re engeded akkor N-es 5GHz wifi lesz 2antennával 300mbit link 3 antennával 450megabit link ott már választhatsz sokkal több blokk közül
20MHz-en meg még több

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.