Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) vargalex válasza megane76 (#1481) üzenetére


vargalex
félisten

A régi router milyen típusú?
Én is hajlok a kábel probléma, vagy auto negotiation hibás működés felé.

Alex

(#1502) nimfas válasza nimfas (#1499) üzenetére


nimfas
addikt

(#1500) szaboi6512 köszönöm.

Gondolom ezen a routeren simán be lehet állítani ha a WAN oldalon egy Huawei 525 4G LTE asztali router van. Azon jön a net és ez szórná tovább wifin és lanon.

(#1503) TeeJay válasza megane76 (#1494) üzenetére


TeeJay
félisten

nincs annak a routernek semmi baja
nyomj egy hosszú resetet és újra beállítád aztán frankó lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1504) megane76 válasza vargalex (#1501) üzenetére


megane76
csendes tag

Jó kis tp-link841, kábelt cseréltem de nem segített.

(#1505) megane76 válasza TeeJay (#1503) üzenetére


megane76
csendes tag

Párszor már hosszan reseteltem újra beállítottam, de semmi :W

(#1506) TeeJay válasza megane76 (#1505) üzenetére


TeeJay
félisten

tuti jól írod be a pppoe adatokat?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1507) Dragon3000 válasza megane76 (#1505) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amit TeeJay is ír tesztelheted, ha közvetlen a gépet kötöd az ont-ra és gépen hozol létre egy netkapcsolatot, ha ez sem megy, akkor valamit rosszul írsz be.

(#1508) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "pppd[530]: Timeout waiting for PADO packets" nem jelszó hiba, ez biztos. Ez valamilyen kapcsolati probléma lesz.

megane76, próbáltad az ONT 100Mbps portjában, ott sem megy?

[ Szerkesztve ]

(#1509) herdsman12 válasza Gubek-Einste (#1471) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, az volt az eredeti elképzelés, csak én filóztam tovább.
Nem százas ez az USB stick-es megoldás?

Az ASUS honlapján lazán kezelik a specifikációt, összehasonlítás vagy funkció választás szerint az RT-AC65P nem 3G/4G képes, az ismertetőben meg az.

(#1510) Janusz001


Janusz001
őstag

AC57-U -n 5G -n van valami ajánlott wifi beállítás? Tegnap csatlakoztattam rá egy tv -t, de a youtube filmek fullhd -ban rendszeresen pufferolnak, utána pedig újra sem indulnak. Jobban megfigyelve más eszköznél is megfigyelhető ez (pl. kültéri kamera) , csak eddig nem szúrt szemet.
Ma még megpróbálom áttenni 2.4g -re, yt -n ennyin is mennie kéne. Wifi jel erős a tv -nél, nincs másik router/ek a környéken, amik esetleg bekavarnának.

(#1511) Gubek-Einste válasza herdsman12 (#1509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én mindig az angol nyelvű oldalnak hiszek, sok minden nincsen fent a magyaron és ha igen akkor is csak késve kerül fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1512) keke69


keke69
őstag

RT-AC65P nekem is automatikusan feltette a friss firmware-t! Bár én semmiféle lassulást nem vettem eddig észre!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1513) megane76


megane76
csendes tag

mindent próbáltam amit tanácsoltatok...de semmi, ugyan azt a hibát dobja mindig fel... :W
Küldöm vissza, nem szenvedek vele tovább... :(
Csak tudnám melyik routerrel nem járok így... :F (a régi kivételével)

(#1514) Valkűr


Valkűr
őstag

AC65 19 korul megy black friday...Asszem emagon lattam

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1516) -=Jam=- válasza Hzsolt11 (#1515) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ennyi különbségnél mindenképp az AC65P, főleg, hogy az 57U simán lehet V2 is, ami nem igazán jó vétel.

(#1517) Hzsolt11 válasza -=Jam=- (#1516) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
Köszönöm szépen a segítséget
:R :R :R

(#1518) velizare válasza megane76 (#1513) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem menj át a problémáddal a digi internet topicba, ott mintha rendszeresen előfordult volna. meg van itt egy ilyen is. [link]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1519) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ha vásárolnék egy Asus AC65P-t Digi gigabites internethez, mit nyernék vele a tőlük kapott: Huawei HG8121H-hoz képest, mint teljesen amatőr felhasználó? Készülékek: Samsung Galaxy S7 mobiltelefon, Qnap TS-231 NAS, Asus X556U laptop, 2db 4k-s Samsung, és egy LG okost tv. Amikből, csak néhány működik egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#1520) Intruder2k5 válasza kalolaci (#1519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha mást nem hát annyit mindenképp, hogy valamilyen szinten védett lesz a saját LAN hálózatod, és ehhez elég ha beállítasz egy jó admin jelszót, és WiFi titkosítást a routeren. Sajnos a DIGI-től nem egyszer láttunk súlyos konfigurációs hibákat, amikor az ONT-ok defaultban elérhetők voltak távolról (lehet mégis most is azok), vagy épp WAN oldalra is osztottak IP címeket, így random kliensekkel találkozhattál a saját otthoni hálózaton, stb. A többi dolgot meg ha használod rajta, az már csak hab a tortán.

(#1521) Hzsolt11 válasza kalolaci (#1519) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem és köszönöm
Az meg tudnád esetleg még mondani hogy hol lehet a legjobb áron hozzájutni ?
:R

(#1522) szaboi6512 válasza Hzsolt11 (#1521) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jelenleg itt

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1523) -=Jam=- válasza Hzsolt11 (#1521) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Itt 100 Ft-tal olcsóbb, mint az emagon és itt ingyenes a szállítás.

lassú voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1524) kalolaci válasza -=Jam=- (#1523) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én is ezen gondolkodom, de sajnos nem értek a beállításokhoz. (Igaz, itt a fórumon, nagyon sok segítséget kap az ember.) Alapbeállításnál viszont, lehet nem sokat nyernék vele. Különösen, hogy nekem a jelenlegivel sincs gondom.

[ Szerkesztve ]

(#1525) Hzsolt11 válasza -=Jam=- (#1523) üzenetére


Hzsolt11
tag

Oké
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#1526) anulu


anulu
félisten

sziasztok!

adott egy rt66u_b1 router, ASUSWRT-vel. openvpn (udp, NordVPN felé) felépíti induláskor, megy is. a bajom az, hogy 30% CPU használat mellett a plafon 10/10MBit (Speedtest-el mérve), 120/10 UPC net mögött. nem tweakeltem szét (egyelőre), hátha valaki tudja "fogni a kezem", hogy ne barmoljam szanaszét.
openvpn tcp-vel 5/5 a tető, 100% CPU használat mellett.

valahogy lehet ezt feljebb tornászni, vagy tényleg ennyit tud? 1080p streaminghez édeskevés :(

előre is köszönöm a segítséget!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1527) Intruder2k5 válasza anulu (#1526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Körülbelül reális lehet az érték, mert régebben valahol - talán a linksysinfo vagy az openlinksys fórumon - olvastam, hogy OpenVPN-el max-25-30Mbps-t tud egy ilyen kaliberű ARM alapú router. Mondjuk azt már nem értem, hogy miért áll meg nálad 10Mbps-nél és 30% CPU használatnál, amikor tekerhetne feljebb is.

(#1528) nimfas válasza -=Jam=- (#1523) üzenetére


nimfas
addikt

Sok nem lehetett... Elfogyott.

(#1529) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!
Vettem egy Asus AC66U B1 routert a digis netemhez, kábelen jön a 600Mbit/s körüli letöltés, viszont WiFi-n csak ilyen 30-40. Próbáltam többfajta WiFi konfiggal, sáv auto választása, csak ac, csak n, illetve a vezérlőcsatornákat is próbáltam állítani, de sajnos semmi előrelépés, 2,4Ghz-en és 5Ghz-en is próbáltam, max ilyen 55Mbit/s-re megy fel, mi lehet a baj?

(#1530) valakky válasza gyuri.sza (#1529) üzenetére


valakky
aktív tag

milyen eszköz van a másik oldalon? vagy eszközök? ott esetleg driver frissítés, egyebek?

(#1531) gyuri.sza válasza valakky (#1530) üzenetére


gyuri.sza
tag

Lenovo Thinkpad laptop 16GB RAM-mal, core i7-es procival, SSD-vel, AC képes háló kártyával. Drivert firssítettem, 2,4Ghz-en nem változott semmi, 50Mbit/s a letöltés, 5Ghz-en viszont a letöltés 140, a feltöltés pedig 253Mbit/s, ez már jobb, de nem az igazi, egyéb ötlet?

(#1532) valakky válasza gyuri.sza (#1531) üzenetére


valakky
aktív tag

én is ezzel szenvedek túlképp, intel ac7260, ac57u. van, amikor megvan az 500/350, aztán eltelik fél óra, semmi más változás nincs, és 300/150.
kikapcsolok, bekapcsolok bármit az asus felületén a wifi prof részen, megint jó egy darabig.
nekem előtte egy ac66u volt, de még a régebbi hardverrel + tomato, ott azért megvolt a 350/300 stabilan. több nem igazán.
úgy emlékszem, a b1-hez is van tomato, szerintem egy próbát megér, én kedvelem nagyon azt a felületet meg a beállítási lehetőségeit, sokkal stabilabb és jobb szerintem, mint bármelyik gyári asus. azelőtt egy rtn16 volt, ott is stabilan tudott mindent. egy próbát bőven megérne feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#1533) woodworm válasza valakky (#1532) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az intel 7260 és 7265 elég hírhedt a rapszodikus viselkedéséről.

(#1534) gyuri.sza válasza valakky (#1532) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi szépen a választ, megnézem akkor ezt a tomato-t, esetleg ha bárkinek van valami egyéb ötlete, akkor azt szívesen fogadom :)

(#1535) anulu válasza Intruder2k5 (#1527) üzenetére


anulu
félisten

no igen, én is emiatt vakarom a fejem. tcp OK, az az 1 CPU lelkét is kihajtja. 20-nak már örülnék, az elég a 1080p Disney+ -hoz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1536) TeeJay válasza kalolaci (#1524) üzenetére


TeeJay
félisten

azért a DIGI féle ONT meg egy AC65P között fényévnyi különbség van
már csak a beállítások miatt is...
a 4darab gbit LAN meg a 4antennás 2,4 és 5GHz wifit nem is említem
ráadásul abból is wave2 MU-MIMO-s tehát jó kliens esetén 1733mbit linket el tudsz érni AC wifin gyári FW-el vagy 2antennás wave2 MU-MIMO-s routerrel openwrt esetén szintén ugyanennyit.

2,4GHz-en pl 60-65megabitet érek el vele miközben a 1043ND V2 ugyanitt jó ha 40-45megabitet össze tud szenvedni

portnyitás 2kattintás, 3 külső 1 belső antenna miatt jobb lesz a wifi lefedettsége is
meg 1/1gigabit pppoe netig tökéletes lesz ez a router :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1537) valakky válasza woodworm (#1533) üzenetére


valakky
aktív tag

és ezen a kettőn kívül a Mini PCI E vonalon mást nem nagyon lehet kapni, aminek még vmi supportja is van. az AzureWave=broáfcom vonalat meg inkább hagyjuk (fit all brand laptop, no include Dell/HP/Lenovo. aha, végül is utóbbi 3 csak a piac legnagyobb %-át adja :DDD )
gondolkodtam egy M.2 NGFF to Mini PCI E Converter Adapterbe
[link]
de kb. semmi gyakorlati infó se tudtam összeszedni róla pro és kontra.

[ Szerkesztve ]

(#1538) kalolaci válasza TeeJay (#1536) üzenetére


kalolaci
senior tag

Olyan sok pozitív dolgot írtak már róla, hogy teljesen amatőrként is, ki kellene próbálnom. Csak már elvitték a legtöbbet, jó áron.

(#1539) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

múlt héten vettem egy ac65p routert.
Rendben működik, kivéve egy dolgot. DDNS-t beállítottam a már évekkel ezelőtt regisztrált no-ip címre, azonban nem frissít automatikusan és így pár óra használat után már nem tudom elérni kintről a NAS-omat. Ha bemegyek a DDNS menübe és rányomok az alkalmaz gombra akkor utána pár órán át ismét működik.

Nov 22 21:04:03 ddns update: ez-ipupdate: starting...
Nov 22 21:04:04 ddns update: connected to dynupdate.no-ip.com (54.219.9.206) on port 443.
Nov 22 21:04:06 ddns update: request successful
Nov 22 21:04:06 ddns update: asusddns_update: 0
Nov 22 21:04:06 ddns: ddns update ok
Nov 22 21:04:06 ddns update: exit_main

Van ötletetek mit csinálok rosszul?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1540) woodworm


woodworm
veterán

Manuálisan elő lehet hozni rejtett menüpontokat, kipróbálni nem tudom, hogy valóban működik-e.
http://router.asus.com/Advanced_Modem_Content.asp

(#1537) valakky
Aliról 9260 és ax200-asok 4-5ezerért beszerezhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#1541) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!
RT-AC68U

A következő problémával fordulok hozzátok:
Nemrég bekötötték az 1000-es diginetet hozzánk. Minden szép és minden jó volt, de aztán a sebesség elég gyenge lett kábelen keresztül. Ha a HW NAT automatikusra volt állítva, akkor a sebességgel minden okés volt, ha le volt tiltva, akkor a letöltés 150-200 Mbit/s max., a feltöltés pedig 300 Mbit/s.
Kihívtam a szerelőket, kijöttek és a hiba állítólag nálam volt. Azért nem értettem ezt az egészet, mert modemre rácsatlakozva is mértem sebességet közvetlenül és akkor is a garantált minimum alatt volt. Hard reset a routeren, majd a modemen és láss csodát, a sebességem meg volt 800-900 Mbit/s.
Aztán most megint ugyanaz van, hogy csak akkor lesz 800-900 Mbit/s, hogyha a digi eszközt újraindítom.... Nem gondolnám, hogy a routeremnek lenne baja.... vagy mégis?

- mozi bolondéria -

(#1542) valakky válasza woodworm (#1540) üzenetére


valakky
aktív tag

már 3500-ért is találni. sőt az adaptert is úgy hirdetik pár helyen Intel 9260 8265 NGFF M.2 Key A Wifi BT Card to Mini PCI-E Converter Adapter Card. majd egyszer teszek vele egy próbát. most majd ha lesz kedvem, akkor egy padavan megy fel

(#1543) TeeJay válasza devil-k (#1541) üzenetére


TeeJay
félisten

Abban a routerben nincs hardveres NAT csak szoftveres de ha még azt is kikapcsolod akkor prociból ennyit tud maximum... Auto módon jó az teljesen, és akkor megvan a teljes sebesség úgy látom.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1544) devil-k válasza TeeJay (#1543) üzenetére


devil-k
nagyúr

Okés, de mi a magyarázat arra, hogy aztán x nap múlva ismét lelassul az internet? És csak akkor tér magához, ha újraindítom a modemet?
Akkor eladom a routert a picsába ;]

- mozi bolondéria -

(#1545) TeeJay válasza devil-k (#1544) üzenetére


TeeJay
félisten

Amikor lassú olyankor próbáltad azt hogy csak a routert indítod újra? ONT-t nem mert akkor nem a router q hibás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1546) devil-k válasza TeeJay (#1545) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a verziót nem, de le fogom tesztelni. :R

- mozi bolondéria -

(#1547) mezis válasza devil-k (#1544) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyenge sw csinálhat ilyet. Pufferek kezdenek tele lenni, memória területek fölöslegesen maradnak foglaltak,....
A Holdra szálló Apollo számítógépének programjait bit művészek írták (PDP-8: a RAM max. 42kByte lehetett). Aztán jött a PDP-11 aminek ár MByte-ban mérték a RAM-ját. Ennek op. rendszereit iparosok írták. Amióta a RAM-ot GByte-okban mérik, azóta igencsak felhígult a programozók tábora....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#1548) woodworm


woodworm
veterán

Nem tudom mennyire ismert, de openwrt alatt felcserélődnek a mac-címek. Volt egy pár kellemetlen pillanatom mire leesett, hogy emiatt nincs internetem (upc koax, CB). Természetesen az újraindítások után azonnal csatlakozott.

Nem kísérleteztem vele, de már az új router beüzemelésekor is gyanús volt, hogy nincs már a 3 db párhuzamos csatlakozás. Akkor sem volt elég átdugni másik portba az utp-t.

(#1549) Friss


Friss
csendes újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. DigiNet 1000-es netem van otthon és egy RT-AC66U_B1 típusú Routerem.

Szeretnék egy portot nyitni a Plexnek de hiába állítom be a Port továbbítás menüpont alatt nem lesz nyitva. A belső hálózaton fix IP címe van a szervergépnek.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1550) Gubek-Einste válasza Friss (#1549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAT-ból kivetted magad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.