Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) deflex válasza blakey (#1250) üzenetére


deflex
tag

Snowman58 jóvoltából van Tomato B1-re is, csak a CTF nem működik, így max 300Mbit-ig használható.

(#1252) t.kristof válasza deflex (#1248) üzenetére


t.kristof
senior tag

Így is elég jó, köszönöm! Ahogy nézem drágább is 66u illetve mókolni kellene hogy erősebb legyen a wifi. Most rá kerestem a "milyen routert?" topikban a 66u-ra, sokszor volt szó róla és a 65p ről. Lehet elsőnek a 65p-t próbálnám meg, és ha esetleg nem válik be akkor ráfizetéssel kicserélem egy 66u b1-re. Már csak az lenne a kérdésem hogy a média tartalmak megosztása hogyan működne ha hdd van a routerre kötve?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1253) vargalex válasza deflex (#1249) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam 82 nm családi háznál nincs gond a lefedettséggel, sőt az utcán is elérhető. De házon belül az 5 GHz mindenhol nagyobb sebességet produkál.

Alex

(#1254) deflex válasza t.kristof (#1252) üzenetére


deflex
tag

Ok.
Majd használat közben kiderül milyen lesz a lefedettség.
Kis szerencsével az olcsóbb is tökéletes lehet.

(#1255) deflex válasza t.kristof (#1252) üzenetére


deflex
tag

U.i.: A 65p-t is mókolni kell, mert a gyári fw nem tartalmaz torrent klienst.

(#1256) t.kristof válasza deflex (#1255) üzenetére


t.kristof
senior tag

Ooooo :O Esetleg van róla részletes leírás? Jár ez garancia vesztéssel pl?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1257) MaCS_70 válasza t.kristof (#1242) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 66-os dobozból kivéve is tartalmaz torrentklienst, a 65P-nél hegeszteni kell hozzá.

Amúgy szerintem (amivel sokan nem értenek egyet), nem versenyszerű, azaz néhány szálas torrentezésre ezek az eszközök alkalmasak.

Sok ismerősömnél futnak AC56, 65, 66, 68, illetve erősebb Asus routerek, sőt, több N18-as is akad, amelyeken évek óta torrenteznek simán a család kiszolgálására, pár hetes seedeléssel, a legkisebb panasz nélkül, akár gigabiten teljesítő net mellett is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1258) mezis válasza powerup2 (#1244) üzenetére


mezis
nagyúr

"Miért nincs valami fw amivel lehet nővelni a wifi teljesitményét "

Egészséged védelme okán. Moddingold a mikródat, és akkor ám WiFi ! Aztán ha elkezdesz puhára főni, rántsd ki a konnektorból....

mezis

(#1259) TeeJay válasza deflex (#1248) üzenetére


TeeJay
félisten

pontosítsunk kicsit mert nekem 8hónapig volt AC66U B1 most meg május vége óta van AC65P

65P nem alacsonyabb üzemi hőmérséklet hanem konkrétan alig langyos
1 gyári FW jött ki rá így csak a kötelező van benne de még lehetséges hogy fog bővülni
gigabites pppoe netet konkrétan CPU terhelés nélkül viszi mivel a CPU csak a wifi titkosításért felel

66U B1 nem gyengébb HWNAT hanem konkrétan bohóckodó szoftveres móka van benne semmi HWNAT, magasabb üzemi hőmérséklet konkrétan süt mint a kályha, 70-80fok simán lehet bent nyáron, nekem 12cm venti ment alatta 5V-on és úgy volt 50-54fok körül... gigabites pppoe netes mérésnél core1 99%-on core 2 80% felett volt és ez csak egy szimpla mérés
torrentnél ahol van oda vissza forgalom 80-90MB körül tudtam maximum tölteni és akkor már horror volt böngészni...
HGG-vel wifi teljesítmény emelhető cserébe még jobban fog égetni a kazán és a vissza irányra ez nincs hatással...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1260) deflex válasza TeeJay (#1259) üzenetére


deflex
tag

Ez picit lehúzósra sikeredett. Tudom a Te igényeidnek sokkal jobban megfelel a 65p.
Nagyon jó hardver, ha a szoftveres rész is utoléri, szerintem ez lesz az árkategória legjobbja. De jelenleg a 66UB1 gyári fw-e is több szolgáltatással kecsegtet, a többi custom fw-ről nem is beszélve. Én is gondolkodtam a 66UB1 cseréjén, de nekem a 120Mbit nethez, kis torrentezéssel így is tökéletes. A burkolati 40-45 fok hőmérséklet nem zavaró. Jól jön a torrent kliens, a printszerver, a két USB csatlakozó, az emelt Wi-Fi teljesítmény stb.

(#1261) vargalex válasza deflex (#1260) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, szerintem az RT-AC65P esetén semmi értelme még jobban emelni a wifi teljesítményt. Még simán használom az utca végén (4 házzal távolabb). Az OpenWrt pedig minden igény kielégít custom firmware esetén...

Alex

(#1262) deflex válasza vargalex (#1261) üzenetére


deflex
tag

Nekem a 2.4G jobb lefedettséget biztosít, bár tény hogy lassabb mint az 5G, de csak telefonok mennek róla.
Viszont érdekelne, hogy a 65p-nél openwrt alá entware telepíthető-e?
Köszi.

(#1263) Intruder2k5 válasza deflex (#1262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az OpenWrt-nek saját tárolója van saját csomagokkal, miért akarsz arra entware-t telepíteni?

(#1264) deflex válasza Intruder2k5 (#1263) üzenetére


deflex
tag

Az általam használandó csomag nincs az OpenWrt tárolójában, ellenben az Entware-ban megtalálható.

(#1265) vargalex válasza deflex (#1264) üzenetére


vargalex
félisten

Melyik csomagról van szó?

Alex

(#1266) deflex válasza vargalex (#1265) üzenetére


deflex
tag

Több is van, de pl: Mediatomb

(#1267) powerup2 válasza deflex (#1262) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam családi házba a konyhába egy szinttel alattam alig van jel lehet kéne vennem még egy AC65P és azt meg jeltovábbitásra befogni.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1268) deflex válasza powerup2 (#1267) üzenetére


deflex
tag

Hogyan kapcsolódnának a készülékek, kábelen vagy Wi-Fi-n?

(#1269) powerup2 válasza deflex (#1268) üzenetére


powerup2
addikt

Wifi amúgy az a vicc lent a nappaliba még jó a jel a konyhába onnan pár méterre meg már épp hogy van

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1270) MaCS_70 válasza powerup2 (#1269) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérlek, tiszteld meg annyival az úri közönséget, hogy legalább minimális központozást használsz. Senkinek sem jó, hogy többször is el kell olvasnia az Általad leírtakat ahhoz, hogy megértse.

A wifi egyébként sajnos ilyen jószág: számtalan olyan tényező befolyásolja, amit mi észre sem veszünk, mindezt ráadásul komplex módon.
Az emeletek közti átvitel amúgy is zűrösebb, mivel tengelyirányban azért még a kisebb nyereségű antennák is gyengébben adnak-vesznek, és a födémek is masszívabbak és jellemzően több vasat tartalmaznak, mint a közfalak.
Esetleg érdemes lehet eljátszani a külső antennák döntögetésével -- ha olyan az eszköz.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1271) powerup2 válasza MaCS_70 (#1270) üzenetére


powerup2
addikt

Köszönöm az észrevételt. Probálgattam én az antennát döntögetni azért nem vagyok olyan tudatlan csak azért csodálkozok ezen az egészen, mert a t-home-os Hgw erősebb jelett sugárzott.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1272) MaCS_70 válasza powerup2 (#1271) üzenetére


MaCS_70
félisten

És pont ugyanott volt a T-Home HGW, mint a router? A wifinél harminc centi elmozgatás már teljesen felül tudja írni a szabályokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1273) powerup2 válasza MaCS_70 (#1272) üzenetére


powerup2
addikt

Ugyan ott máshova nagyon nem is tudnám tenni nasnak a közelébe kell lenni a kábel hossza miatt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1274) vargalex válasza deflex (#1266) üzenetére


vargalex
félisten

Magában a repo-ban nincs, de github-on elérhető az OpenWrt-s Makefile-ja és patch-ei.
Viszont a repo-ban valószínűleg azért nincs már benne, mert több, mint 9 éve senki nem tartja karban. Így nyilván x86-on is valószínűleg csak patch-ekkel lehetne lefordítani.
Ráadásul sokkal nagyobb erőforrásigényű, mint pl. a minidlna.

A MediaTomb 0.12.1 egyik forkja a Gerbera, az is elérhető feed-ként OpenWrt alá.

Alex

(#1275) deflex válasza vargalex (#1274) üzenetére


deflex
tag

Nagyon köszönöm az infót, és az utánjárást, a segítséget.
De kicsit elkanyarodtunk az eredeti vonaltól, hogy telepíthető-e Entware OpenWrt alá?
Ha igen, van-e valami leírás a folyamatrol?
Előre is köszi.

(#1276) Ceko válasza Intruder2k5 (#1185) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszönöm szépen! :R Fel is raktam, elméletileg minden rendesen lezajlott ellenben a a router admin felületére nem akar beengedni sem az admin admin kombóval sem a admin "régi jelszó" kombóval :F Valkinek valami ötlet? Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1277) vargalex válasza deflex (#1275) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván az OpenWrt csapat a saját repojáért vállal felelősséget. Így elsődlegesen abból kellene alternatív megoldásokat keresni, ha valami valóban nem létezik (de megírhatnád, hogy mire lenne még szükséged).
De egyébként ahogy elnézem, egyszerűen az etnware repo-t kellene csak felvenni az opkg.conf-ba.

Alex

(#1278) Intruder2k5 válasza Ceko (#1276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomd a router hátulján a reset gombot áram alatt ~10mp-ig, utána be kell engedjen az admin / admin párossal.

(#1279) vargalex válasza vargalex (#998) üzenetére


vargalex
félisten

Kiderült, hogy a problémát az mt7615 driver async betöltése okozza. A revert-re már be küldtek patch-et, úgyhogy ha jóváhagyják, megszűnik a probléma.

Alex

(#1280) krisztian7


krisztian7
tag

AC57U routerem van, az szerintetek normális, hogy Ac-s wifin lévő laptop ( kliens és PC között csak 40MB/s-el tudok másolni? 2 méterre vannak egymástól.

(#1281) Dragon3000 válasza krisztian7 (#1280) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amíg nem tudjuk, hogy milyen laptop, ez által milyen wifi van benne, nehéz lesz erre válaszolni.

(#1282) Valkűr válasza krisztian7 (#1280) üzenetére


Valkűr
őstag

Hat ha a laptop nem kezeli a nagyobb sebesseget akkor igen

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1283) krisztian7


krisztian7
tag

Basszus, először kitöröltem véletlenül a hozzászolást, mikor újra írtam már nem írtam bele :( Intel Dual Band Wireless-AC 7265 802.11 ac (2X2) Wi-Fi + Bluetooth

(#1284) mezis válasza krisztian7 (#1280) üzenetére


mezis
nagyúr

40MBps = 320Mbps, egészen jó sebesség.

A WiFi kapcsolat a közeli szomszédoktól is erősen függhet.

mezis

(#1285) Conv


Conv
csendes tag

Segítséget kérnék. Asus routert cseréltem le otthon egy másik ASUS típusra. A leszerelt példányon rendben működött a DDNS (XXX.asuscomm.com). Az új példány (65P) üzembe helyezésekor viszont az XXX.asuscomm.com nem működik, azt írja, hogy már regisztrált. Holott nyilván klasszikus módon nem kellett soha az XXX-t regisztrálni, beírtam és nyilván szabad volt, működött is 3 évig rendben. Ha egyszer a régi készüléket 2 napja végleg kikapcsoltam, akkor vajon az új 65P-n miért nem működik ugyanaz (XXX)?
Természetesen más nevet beírva rendben, de ha lehet nyilván meg szeretném őrizni az eredetit. Köszönöm, ha valaki megmondaná mit bénázok el. Ja, és nem használta fel senki más időközben az XXX-t, erről megbizonyosodtam.

[ Szerkesztve ]

(#1286) Intruder2k5 válasza Conv (#1285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A cím sajnos routerhez is van kötve, csak arról működik, amiről anno beregisztráltad. Ha cseréled az eszközt, akkor az ASUS supportal fel kell venni a kapcsolatot, ők tudnak segíteni benne, hogy másik eszközben újra használni tudd.

https://www.asus.com/support/FAQ/1035881/

(#1287) blakey válasza Conv (#1285) üzenetére


blakey
titán

Ha a régi routeren megváltoztatod a DDNS-et, azaz azt regisztrálod akkor elméletileg az új routeren tudod használni azt amit korábban használtál. Egyszer mintha így csináltam volna és jó volt, de már rég volt, azóta minden routeren mást használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1288) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy asus rtn56u routerem, ami mar kb 5eve hu tarsam, de most ott tartunk, hogy lan ban nem ad internetet egyik porton sem illetve melegszik is. Az internetezes pedig mar egy remalom rajta, mert nem igazan akar betolteni oldalakat, vagy tudok kettot lepni egy weboldalom, de 3.jara mar megakad.
Ez jelentheti azt hogy megunta a munkat, vagy javithato esetleg?
( reset termeszetesen tobbszor volt, meg par napos pihi is )

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1289) Conv válasza Intruder2k5 (#1286) üzenetére


Conv
csendes tag

Köszönöm, így fogok tenni.

(#1290) Intruder2k5 válasza Conv (#1289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért előtte próbáld meg blakey javaslatát is, az ötlet nem rossz, főleg ha még mindig működik. Persze amennyiben kéznél van még a régi router.

(#1291) mezis válasza DefJamHUN (#1288) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítsd a firmware-ét, aztán majd meglátjuk.

mezis

(#1292) DefJamHUN válasza mezis (#1291) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Az elso egy evbe folyamatosan eldobalta a netet aztan egy veletlen muve miatt megkapta a legujabb fwt es szerencsere az eltunt azota par ev eltelz, sajnos ez rajta nem segitene

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1293) mezis válasza DefJamHUN (#1292) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi újság az éteredben ?

mezis

(#1294) DefJamHUN válasza mezis (#1293) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Ezt nem teljesen ertem :C :U

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1295) mezis válasza DefJamHUN (#1294) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#1296) woodworm válasza DefJamHUN (#1288) üzenetére


woodworm
veterán

Az összes lan portot használtad?
Most csak wifin használod?
Sima n56u vagy B1?

[ Szerkesztve ]

(#1297) DefJamHUN válasza woodworm (#1296) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Igen, eddig tv, xbox volt rajta egyik sem ment egy porton sem.
Most 2,4 es 5ghzen hasznalom.

Mezis: ennyire sajnos nem vagyok benne. Nekem ez kinai

[ Szerkesztve ]

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1298) mezis válasza DefJamHUN (#1297) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ajánlott programok valamelyikét letöltöd, installálod az okosod vagy laposodra és feltérképezed vele a lakásodban fogható WiFi AP-ket.

mezis

(#1299) DefJamHUN válasza mezis (#1298) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Ennek van koze a wan portjaimhoz?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1300) mezis válasza DefJamHUN (#1299) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi :o , de WAN portból csak egy wan a rtn56u-én. :DDD
Ma már egyetlen háztartásból sem hiányozhat az ajánlott vagy hasonló programok valamelyike! Mintha használnád a WiFi-t is... :K
Próbálj meg másik tápegységet a rtn56u-hoz.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.