Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Malanrion válasza attoss (#800) üzenetére


Malanrion
tag

nem lehet valami driver probléma?

(#802) attoss válasza Malanrion (#801) üzenetére


attoss
csendes tag

ha az artlantiszra enyire ki hat akkor nem hinném h az lenne mert akkor elég sok mindent nem tudnék csinálni rajta mármint a gépen

(#803) Malanrion válasza attoss (#802) üzenetére


Malanrion
tag

lehetséges, nekem néha a net szokott felborulni, de nem a CAD meg ezek, max akkor, ha már nembírja el a gépem..:D

(#804) copass válasza attoss (#800) üzenetére


copass
veterán

biztos hogy minden ugyanaz? arhicad verzió, artlantis exporter verzió? artlantis 4.1.8 eredeti gondolom. próbáld meg egy korábbi verzióval.
ha régebbi dolgokat is rosszul nyitja meg az nem jelent vmi jót. vinyó döglik meg talán.
más gépen kéne még kipróbálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#805) nagyt0m


nagyt0m
tag

Tud valaki olyat esetleg, hogy kétszárnyú pallótokos ablak lenne valahol valamelyik könyvtárban?
Eddig csak 1 szárnyúval találkoztam. Gerébtokosból van mindenféle, jól paraméterezhető, de pallótokos csak 1 db van. Köszi.

Üdv.

(#806) Malanrion válasza nagyt0m (#805) üzenetére


Malanrion
tag

itt körülnéztél már? ezen az oldalon vannak jó dolgok, egyébként még itt is vannak jó dolgok:)

(#807) nagyt0m válasza Malanrion (#806) üzenetére


nagyt0m
tag

Köszi, igen ezeket ismerem. GDL Centrum újra működik? :)
Ezeken az oldalakon a gyártók termékei szoktak fenn lenni.
Kapcsolt gerébtokos ablakot is először az 10es AC magyar kiegészítő könyvtárában találtam.
A régi típusú nem gyártmány ablakokat a gyártóknak nem érdeke megcsináltatni sajnos. Pedig milyen jó lenne egy klasszikus-, hagyományos ablak elemtár.

(#808) attoss válasza copass (#804) üzenetére


attoss
csendes tag

max még annyi hiányzik a gépről h csak a 16os cad van rajta mert előtte még a 15 is rajta volt meg a vinyó az tuti jó mert nem rég vettem zsír újonnan szinte használatlan a másik gépen a régi mentések azok jók de az újak azok ugyan ez.

(#809) daninet válasza attoss (#808) üzenetére


daninet
veterán

nekem is volt ilyen gondom, akkor quicktime és minden archicad-ehz és artlantishoz szüksége dolgot ujratelepítettem, ideiglenesen pedig másik gépen mentettem ki az artlantis fájlt, és úgy már voltak színeim.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#810) Malanrion válasza nagyt0m (#807) üzenetére


Malanrion
tag

elkészíted külön, és elmented ablak elemként, csak hát az nem 2 perc lesz..:DDD

(#811) daninet válasza Malanrion (#810) üzenetére


daninet
veterán

ez annyira... autodesk féle hozzáállás :D 3 hétig használtam a revitet és pont ezt utáltam meg benne, hogy mindent magadnak kellett így megcsinálni, de tök alap dolgokat is (mert revitcity-n nem voltak fenn persze).. nem értem hogy lehet azt mindennapokban használni :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#812) nagyt0m válasza Malanrion (#810) üzenetére


nagyt0m
tag

ezzel nem is lenne gond, csak jó lenne ha nem nekem kellene, hanem a kedves graphisoft-os programozók megcsinálnák, ha már van egy egyszárnyú pallótokos ablak abból nem hiszem hogy sok megcsinálniuk egy kétszárnyú verziót.

(#813) Malanrion válasza nagyt0m (#812) üzenetére


Malanrion
tag

igen, van néhol gond, de könnyebben kezelhető mint az autoCAD, legalábbis szerintem

(#814) daninet válasza Malanrion (#813) üzenetére


daninet
veterán

Írjatok a Graphisoftnak, akik a könyvtárat foltozzák szeretik a tippeket, nekünk pl egyik emberke legyártott egy gdl függönyt aminek mindene állítható volt, pl hány hullámban legyen felgyűrve stb. csak később valamiért nem került bele a végleges könyvtárba

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#815) nagyt0m válasza daninet (#814) üzenetére


nagyt0m
tag

Köszi, ez jó ötlet.

(#816) copass válasza nagyt0m (#812) üzenetére


copass
veterán

az ablakszárnyba beraksz egy osztást és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#817) nagyt0m válasza copass (#816) üzenetére


nagyt0m
tag

az nem túl elegáns :)
legegyszerűbb megoldás most: 2 ablak az egyik kifele nyílóra megcsinálva, kívül tok takarással és egy másik amelyik befele nyílik.

(#818) copass válasza nagyt0m (#817) üzenetére


copass
veterán

elegancia le van ejtve!:D
konszignálásnál meg szépen duplázza az ablakok számát,meg duplán kell módosítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#819) nagyt0m válasza copass (#818) üzenetére


nagyt0m
tag

itt ilyen nem lesz most a megjelenés fontosabb mint a konszignáció.

(#820) daninet


daninet
veterán

Van rá mód, hogy pl Bramac kiegészítőt használjak csapatmunkában?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#821) copass válasza daninet (#820) üzenetére


copass
veterán

a beépülőset vagy a könyvtárat?a beépülőset (api) csak ha van hozzá jogosultságod csapatmunkában. az elemkönyvtárat meg ha bevan töltve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#822) Zoktondi


Zoktondi
csendes tag

Hali !
Kis segítségre lenne szükségem.Egy jurta oldalát szeretném megrajzoltatni az ArchiCad 16-tal.Az építőanyagok miatt nem kör hanem egy 24 oldalú sokszög a formája minden oldal 1.25 m tehát a jurta kerülete 24 x 1.25 azaz 30 méter. Átló, ahogy kijön. Magasság 2 méter. Körző vonalzóval gyerekjáték, de akkor minek a progi.
Köszi a segítséget.

(#823) nagyt0m válasza Zoktondi (#822) üzenetére


nagyt0m
tag

A program arra jó, hogy a monitort ne csak egyszer tudd használni, egy körzős szerkesztés után ;]
A jurta oldala alatt mit értesz, oldalnézet vagy kiterített palást?
A cikkejek is szakaszokból, lesznek a tetejéig, vagy azok körívből?

Üdv

(#824) Zoktondi válasza nagyt0m (#823) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Egy egyenes szabályos sokszöglap (jelen esetben 24 szöglap) alapú hasáb palástjáról lenne szó. A jurta oldala alatt az oldalfalát értettem abban az állapotában ahogyan majd felállítva kinéz, ha lehet 3D-ben. A cikkejek is szakaszokból lesznek, ha jól fogalmazok. A körív az kizárva mindenesetre.

(#825) daninet válasza Zoktondi (#824) üzenetére


daninet
veterán

kör, sugarát megrajzolod, majd kijelölöd.
ctrl+U és ott az elforgatást választod és egyenletesen elosztva beírod hány fokonként ossza el (360/24)
most megvannak a pontok. összekötöd egy helyen, azt ugyanígy elforgatod, mostmár sokszög.
merőlegest állítasz, és egy oldalára megrajzolod a háromszöget, majd ismét ctrl+u kör középpontjával forgatsz.

ha nemsikerül írj mert ez egy 30mp-es művelet vki megrajzolja másnem...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#826) nagyt0m válasza Zoktondi (#824) üzenetére


nagyt0m
tag

3D-ben:
- tetőből: összetett geometria beállításaival, összesen 6 tetősíkod lesz
- héjszerkezet eszközzel
- falból, összetett profil segítségével.

(#827) Zoktondi válasza daninet (#825) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat az éjjel már nem volt erőm kipróbálni. Ma azonban igen már az elején elakadtam.A kör megvan Ctrl+U is beírtam, hogy 15 ki is mérte aztán ennyi.
Nem tudom, hogy hol kell azt az elforgatást választani én nem találok sehol ilyet ! A másik a Ctrl+U az ugyanaz, mint a Ctrl+u ? Ja, és hogyan lehet egy elcseszett objektumot törölni, mert ez miatt vagy 12 szer újrakezdtem a nulláról. Radir nincs.

[ Szerkesztve ]

(#828) Cheesy válasza Zoktondi (#827) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyszerűbb mint hinnéd:

24 oldalú sokszöget akarsz szerkeszteni, oldalhosszúság 1,25m.

1. Rajzolsz egy tetszőleges nagyságú kört
2. Vonal eszközzel húzol a középpontból a kör vonaláig.
3. kijelölöd a vonalat, CTRL+U és "Forgatás"-t jelölöd, majd "Elosztás"-t, "Másolatok száma" 24 legyen. A kör középpontjába kattintasz egyszer, majd a vonal és a kör vonalának találkozási pontjára mégegyszer és szépen valamelyik irányba - a körön belül - teszel egy 360 fokos húzást.
4. Összekötsz két szomsédos pontot ahol találkozik a vonal és a kör vonala.
5. Kijelölsz mindent, majd CTRL+K, (grafikusan adod meg) és az előbb húzott vonal egyik, majd másik végébe kattintasz mégegyszer, innentől kezdve a kijelölésed átméretezését ennek a szakasznak a hossza határozza meg. Koordinátaként "R"-hez 1,25-t adsz meg és voilá.

Remélem segítettem :)

www.vakbelmutet.hu

(#829) daninet válasza Zoktondi (#827) üzenetére


daninet
veterán

del értelemszerűen a del :P :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#830) Cheesy válasza Zoktondi (#827) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem gondolom, hogy be kéne mutatnom a DELETE billentyűt, ezért azt feltételezem, hogy nem arra gondoltál. Ezek a tanácsok is segíthetnek rajtad:
- ha egy összetett vonalat/falat/bármit, szerkesztesz és elrontod, nem kell elölről kezdened. Nyomj egy BACKSPACE-t, hogy a legutóbb lerakott pontot töröld (iszonyat sokat segített rajtam a legelején, mikor ezt megmutatták :) )
- nics olyan billentyűkombináció alapból, hogy SHIFT-et is nyomni kellene. Tehát a CTRL+u az simán "kis u" :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#831) nagyt0m válasza Cheesy (#830) üzenetére


nagyt0m
tag

szerintem van olyan bill.kombináció nem is egy amihez van shift is, általában a másolás parancsok ilyenek, pl. ctrl+shit+D :) de igazából egyéni beállítás kérdése.

(#832) Cheesy válasza nagyt0m (#831) üzenetére


Cheesy
őstag

Affene és tényleg... (+SHIFT = másolat) Nem tudom miért nem jutott eszembe, pedig naponta használom :)

Úgy értettem, hogy "nagy U" és "kis u" között nincs különbség, mert úgy fogalmazott...

www.vakbelmutet.hu

(#833) nagyt0m válasza Cheesy (#832) üzenetére


nagyt0m
tag

tudom, hogy így értetted, csak pontosítottam a félreértések elkerülése végett.

(#834) Zoktondi válasza Cheesy (#828) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Kedves Cheesy !
A 3.-pontnál elakadtam. Az addig rendben, hogy kijelölöm a vonalat Ctrl+U de nálam nincs olyan funkció, hogy
"Forgatás","Elosztás"meg "Másolatok száma".
Utána megcsináltam ahogy írtad: A kör középpontjába kattintottam egyszer, majd a vonal és a kör vonalának találkozási pontjára mégegyszer és szépen valamelyik irányba 360 fok.(én most balra).Az történt,hogy még az a két 15 fokos szöget bezáró vonalam is eltünt.

[ Szerkesztve ]

(#835) nagyt0m válasza Zoktondi (#834) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha még soha nem használtál ArchiCAD-et akkor javaslom, hogy kicsit nézzél bele a Súgó-> AC16 felhasználói kézikönyv-be az alapok is le vannak írva. Nehéz úgy segíteni, ha semmi ismereted nincs a programmal kapcsolatban.

(#836) Zoktondi válasza nagyt0m (#835) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Az AC 12 felhasználói kézikönyvét olvasom de sajnos abban sem találtam ilyen funkciókat.Ezeket úgylátszik könyvből nem lehet összeszedni. Vagy egyszerűen a 16-ból kimaradtak ezek a funkciók.Amúgy igazad van.

(#837) daninet válasza Zoktondi (#836) üzenetére


daninet
veterán

Dehogy maradt. Ha ez kimaradna kitörne egy háború. Menj fel archigurura, magyar nyelvű oktatóvideókkal tele van ingyenes regisztráció után

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#838) copass


copass
veterán

bírom azt a fajta hozzá állást, amikor vmit nem tudok megcsinálni egyértelműen a program a hibás, pedig felhasználói hiba áll az esetek 99%-ban! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#839) Cheesy válasza Zoktondi (#834) üzenetére


Cheesy
őstag

Ne ijedj meg :)

Két speckó arancsot kell használnod összesen:
Szerkesztés / Mozgatás / Sokszorozd... (CTRL + U)
és
Szerkesztés / Átalakítás / Méretezd át... (CTRL + K)

Ott vannak azok, nem bújtak el. Csak akkor aktívak ezek a parancsok, ha kijelölsz valamit amivel el akarod végezni.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#840) Zoktondi válasza Cheesy (#839) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

OK . Megtaláltam a : szerkesztés - mozgatás - sokszorozd
és a : szerkesztés - átalakítás - méretezd át funkciókat is csak nem aktívak, mivel szürkék.
Valószínűleg azért, mert csak nem sikerült őket kijelölnöm (pedig meg voltam róla győződve, hogy igen),és bármit is csinálok nem sikerül.
Már csak az a kérdés, hogy honnan lehet azt tudni hogy valami ki van jelölve ?
Már csak egy ugrás a sugár.

[ Szerkesztve ]

(#841) Cheesy válasza Zoktondi (#840) üzenetére


Cheesy
őstag

Hah! "Kitolok veled" és csinálok neked róla videót, ez már nem hagy nyugodni :)
Kerítek egy Frapsot előtte.

www.vakbelmutet.hu

(#842) Zoktondi válasza Cheesy (#841) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Köszönöm várom.
Csak az első milliót nehéz megszerezni a többi már jön magától !

(#843) Cheesy válasza Zoktondi (#842) üzenetére


Cheesy
őstag

Íme a video.
24 oldalú sokszög szerkesztése ArchiCAD v16-ban. Mellőztem a gyorsbillentyűk használatát, ezért egy kicsit botladozós néhol :)

www.vakbelmutet.hu

(#844) Zoktondi válasza Cheesy (#843) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Köszi szépen !
Megnéztem vagy négyszer,holnap megpróbálom lekoppintani.Annyi már most biztos, hogy nálam a progi bal oldala tök nem így néz ki. Valamiket testre kell szabnom addig. Majd beszámolok az eredményről.

(#845) lorcsi válasza Cheesy (#843) üzenetére


lorcsi
veterán

azta :R
nagyon tuti :Y

(#846) Cheesy válasza Zoktondi (#844) üzenetére


Cheesy
őstag

A bal oldal csak egy átszabott eszközsáv, neked is ugyanezek az eszközök állnak rendelkezésre alapból, a piktogramokról felismered majd őket.

www.vakbelmutet.hu

(#847) daninet válasza Zoktondi (#840) üzenetére


daninet
veterán

egyébként nem akarok indiszkrét lenni, de neked nem csak az archicaddel vannak gondjaid.. egy sima word-ben sem tudsz két szót szerkeszteni anélkül, hogy kijelölnéd őket. Ezek tök egyszerű számtech alapok bármelyik programban. Kicsit találd fel magad ilyenek terén.
Egyébként az ablak legalján mindig írja mit kell csinálnod, ha elindítasz egy parancsot, mondjuk a ctrl+d (ez a másolás) kiírja, hogy most kattintson egy pontra aminél fogva másolni akar bla-bla...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#848) nagyt0m


nagyt0m
tag

A gyári ablakkal "ABL3 3 15" van egy kis problémám. Az alaprajzi falnyílásba való megjelenítése és a 3d-ben megjelenő elem között 15 cm eltérés van, úgy hogy az ablak kifelé el van tolódva. Ezt esetleg hol lehet átírni a gdl leírásban?

(#849) nagyt0m válasza nagyt0m (#848) üzenetére


nagyt0m
tag

Meg van a hiba, a profilos fal esetében az alaprajznál az aktuális magasság mérvadó a nyz. elhelyezésénél, de 3d-nél (metszet is az) a fal legszélső pontját veszi figyelembe.

(#850) copass válasza nagyt0m (#849) üzenetére


copass
veterán

olvasd el: ac15 felhasználói kézikönyv 941. oldala

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.