Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Engineer086


Engineer086
Modder

Köszi az együtt érzést...igen, debreceni diák voltam, most pedig diplomás munkanélküli. Ez van, de nem kell megszokni, keresni kell, aztán majd lesz valami.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#952) Cheesy válasza lorcsi (#950) üzenetére


Cheesy
őstag

Érdekes, hogy sokkal több DE-MFK-n végzett emberrel találkozok a szakmában és a kereskedelemben, mint azokkal a magasságos és megfoghatatlan MŰegyetemistákkal :D

www.vakbelmutet.hu

(#953) tyan válasza copass (#919) üzenetére


tyan
senior tag

Kováts Ákos és tsai? Ismerem őket, "szép" kis tervtanács...

(#954) tyan válasza Manitou (#949) üzenetére


tyan
senior tag

:DDD

(#955) lorcsi válasza Cheesy (#952) üzenetére


lorcsi
veterán

keletet ők népesítik be a műszakis területen..gondolom a BME meg a nyugatra termel :D

csak nem te is a de-műszakin voltál?

(#956) Cheesy válasza lorcsi (#955) üzenetére


Cheesy
őstag

Én tavaly februárban hagytam végleg ott több év végzősködés után :) (Mellette több éve dolgoztam már, így kicsit nehézkesebb volt...) Hiába no, a mechát nehezen lehet megúnni.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#957) daninet


daninet
veterán

Egy pollackos sincs? :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#958) Cheesy válasza daninet (#957) üzenetére


Cheesy
őstag

Az valami műanyag ivóedény? :DD

www.vakbelmutet.hu

(#959) daninet válasza Cheesy (#958) üzenetére


daninet
veterán

ezt most nemhallottam :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#960) Malanrion


Malanrion
tag

ybl-ről?:D vagy esetleg aki építőmérnök?:D

(#961) decens válasza Malanrion (#960) üzenetére


decens
tag

ybl-ről?

jelen!

(#962) Manitou válasza Malanrion (#960) üzenetére


Manitou
addikt

Én DE-MFK építész + BME Építő - Szerkezetépítő szakirány

[ Szerkesztve ]

(#963) Malanrion


Malanrion
tag

akkorjó, nem csak egyedüli (folyamatban lévő) építős vagyok :)

(#964) Cheesy


Cheesy
őstag

Nem tudom ez csak nekem jelent-e kényelmetlenséget, de a v16-os ArchiCAD valamiért nem hajlandó forgatni a KÖR objektet. Ez így leírva hülyeség, de a 4 negyednél lévő pontokat sok esetben jlól jönne, ha oda tudnám igazítani valamihez úgy, hogy közben magát a kört az adott pont körül forgatnám... de ez csak egy példa.
Most hegesztek egy parkoló- és rendezési tervet (a csarnokhoz) és a fordulóívek, lekerekítések, stb. megrajzolásához jól jönne...
Eddig is zavart, de most jutott eszembe leírni :)

www.vakbelmutet.hu

(#965) daninet válasza Cheesy (#964) üzenetére


daninet
veterán

hát igen, viszont mágnes nélkül így közel képtelenség lenne megfogni egy körívet

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#966) Cheesy válasza daninet (#965) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezt nem értem, mágnes nélkül is ki tudsz jelölni egy körívet, ha a körív vonal(szakasz)ára kattintasz... vagy hogy értetted?

www.vakbelmutet.hu

(#967) Engineer086


Engineer086
Modder

Akkor jövök én is egy anomáliával. Miért van az, hogy a fal beállító tábláján falazó blokk kitöltést állítok be, de a kiválasztott fal megrajzolása után tömör, fekete kitöltéssel rendelkezik? A szinét tudom változtatni, de a kitöltést nem.

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#968) lorcsi válasza Engineer086 (#967) üzenetére


lorcsi
veterán

ti tanultátok rendesen az archicad használatát a főiskolán ?

(#969) Manitou válasza lorcsi (#968) üzenetére


Manitou
addikt

hahaha :DDD
Nekünk heti egy óra volt, úgy rémlik, de az is olyan komolytalan volt, hogy említére sem méltó :DDD

(#970) Engineer086 válasza lorcsi (#968) üzenetére


Engineer086
Modder

Nekünk három féléven keresztül volt heti két óránk. NEm valami sok, ráadásul a tanár borzasztó gyorsan mondta és csinálta a dolgokat, ha egy pillanatra elbambultál már nem is értetted mit csinál. Ebből kifolyólag mi is autodidakta módon tanultunk meg nagyon sokmindent.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#971) nagyt0m válasza lorcsi (#968) üzenetére


nagyt0m
tag

Nekünk 1 vagy 2 év volt amit tanultunk fősulin, még AC 4.55-ös. Komolyan volt véve, rendesen tanultuk, tanították. SzIF+BME kieg. A műegyetemen már csak az első órán voltam amikor megírtuk a vizsgát. Addigra volt pár év AC gyakorlat újat nem nagyon tudtak volna mondani.

(#972) copass válasza Engineer086 (#967) üzenetére


copass
veterán

a megjelenítésnél felül van írva a metszeti kitöltés, mindegy mit állítasz be tömör kitöltésként fog megjelenni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#973) Engineer086 válasza copass (#972) üzenetére


Engineer086
Modder

Ezt picit kifejtenéd? Picit szájbarágósabban elmagyaráznád, hogy mit hol állítsak vissza?:)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#974) hfrankee


hfrankee
senior tag

bocs,rossz topik... :B

[ Szerkesztve ]

(#975) copass válasza Engineer086 (#973) üzenetére


copass
veterán

dokumentáció-modellnézeti lehetőségek
kitöltés megjelenítés felülírása fül

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#976) nagyt0m


nagyt0m
tag

Használ valaki Lindab kiegészítőt?
Elég sok bosszantó bug van benne.

(#977) Cheesy válasza lorcsi (#968) üzenetére


Cheesy
őstag

Hah, 3 félév, heti 2 óra, 80% be sem járt. Akkoriban voltam koleszos és kaptam meg a próbamunkámat ahhoz a céghez, ahol később dolgoztam 5,5 évig. Egy tanulmánytervet kellett csinálni pályázathoz, aminek keretében Szolnok Széchenyi városrésze mögé a pusztába egy jó nagy sportkomplexumról. Modellel, minden.
Akkor raktam fel először az AC 9-et :) Utána az órák azzal teltek, hogy néhány elvetemülttel aki bejárt rajtam kívül órára, ezt elemezgettük, hogy mit hogy kell csinálni. Így kezdtem megtanulni AC-vel dolgozni.
Félév végén szívtam meg (ez Szgép tervezés I. volt), mert nem az volt a tantárgyfelelős, mint aki "tanította", viszont az meg a gépészeket oktatta, így én mint építész (nem tudom a többi építész hogy végezte) ismeretlen voltam előtte, így 3-ast kaptam, míg a többi lógós 4-5-t :DDD Éljen DE-MFK!

www.vakbelmutet.hu

(#978) copass válasza nagyt0m (#976) üzenetére


copass
veterán

igen, bug? uccsó verzió van fent? nekem jól megy.
éptárosok jókat csinálnak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#979) lorcsi válasza Cheesy (#977) üzenetére


lorcsi
veterán

így magunk közt..jó hülyék lehettek azok is akik nem jártak be...fele se fogta fel miylen hasznos az AC..

nekem meg senki sosem tanította, egyszer egy hírdetőn láttam a modi studio 2 napos ingyenes fejtágítót hírdetett..mind a 2 nap részt vettem, és akkor jöttem rá, hogy az összes eddig tanult és ezután következő tárgyam nem és egy fabadkát sem ehhez a 2 naphoz képest. de akkor már úgy voltam vele, hogy befejezem ezt a angy bü..semmit

a jegy nem ér semmit..inkább amit tudsz és megtanultatok a többiekkel tuti hasznosabb volt mint bármi más

csak nem a Tiszaligetben a sportközpontot terveztétek ?

Engineer086:
nevet tudnál, hogy ki tanította ?

[ Szerkesztve ]

(#980) daninet válasza Manitou (#969) üzenetére


daninet
veterán

Nálunk két félév AC, a ZH pedig időre rajzolásvolt, engtervet elénk dobtak papíron, és minél gyorsabban felrajzolni ugyan azt. Aztán második félévben meg két egymásnak borított mcdonalds jelet kellett rácsostartóból megcsinálni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#981) Engineer086 válasza daninet (#980) üzenetére


Engineer086
Modder

Akkor nálatok sem volt lazsálás, nálunk félév végén kellett egy családi házat eng.tervszinten megcsinálni. Nemrég néztem vissza azt a feladatot, hát ma már elég kacagságos, ahogy kinéz, de akkor bizony vért izzadtunk vele...

lorcsi: Fejes-Tóth István

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#982) nagyt0m válasza copass (#978) üzenetére


nagyt0m
tag

Letöltöttem az éptárosat 2012-es végüt. Azzal is ugyan az a bajom. Van egy csarnokom, egyszerű téglalap alaprajz. Az egyik falban módosítok egy ablakot akkor a két csatlakozó falról a Lindab burkolat eltűnik :(
Nem tudom mi lehet a baj, de lehet, hogy valahol máshol lehet benne valami gikszer, mert azok a burkolatok hajlamosak az eltűnésre. ha csak egy falat tolok arrébb akkor is eltűnik, pedig gondolom interaktívnak kellene lennie.

(#983) copass válasza nagyt0m (#982) üzenetére


copass
veterán

én a lindab tervezői portálról szedtem le,asszem csak onnan lehet leszedni regisztrálás után.
nekem működik az összes ilyen falkieg cucc ami éptáros: creaton, lindab,kingspan, rw-bautech.
ac15 b3602, próbáld meg úgy hogy egy új tervben leraksz két falat,ablak,ajtó rávágod a kieget és ha akkor is rossz, akkor tényleg búg, de ha nem ,akkor a terveddel van vmi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#984) nagyt0m válasza copass (#983) üzenetére


nagyt0m
tag

A Lindab oldaláról 2011-es könyvtár tölthető le, viszont az éptárról a 2012-es.
A tetővel vágást nem szereti azt hiszem akkor ha ablak is van benne. Vagyis kipróbáltam hogy mi történik, ha tetővel levágom a sima falat, eltűnik a Lindab burkolata, de újat se tudok rá rakni, mert az se látszik, viszont ha belerakok egy új ablakot akkor "visszajön", megint látszik, de a tető vágás eltűnik. Ha megint levágom tetővel akkor ismét eltűnik, viszont ha eltolom a falat akkor látszik és minden a helyén van :D :F
Már két gépen is próbáltam AC 15.4056 HUN / WIN7 Prof. nem tudom hogy ez számít e valamit.

(#985) copass válasza nagyt0m (#984) üzenetére


copass
veterán

nekem a lindab tervezőiről van meg, megcsinálja ha tetővel levágatom vagy szilárdtestel kivonom és kapcsolatban marad a fallal a kiegészítő.
nem lehet hogy vmi 3D-s megjelenítési probléma áll a háttérben?
azt nézd meg hogy metszeten és homlokzaton is eltünik a burkolat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#986) nagyt0m válasza copass (#985) üzenetére


nagyt0m
tag

Az alaprajzon is eltűnik, ott tűnt fel először, és csak utána a homlokzaton és a metszeten.
Úgy tűnik, hogy az utólag módosítást nem szereti, már attól is eltűnt, hogy az ablak beállításiban kikapcsoltam a nyitásirány megjelenítését.

(#987) copass válasza nagyt0m (#986) üzenetére


copass
veterán

hát passzolom, legfeljebb küld át a pln-t csak úgy magában és megnézem hogy nekem is csinálja-e.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#988) Engineer086


Engineer086
Modder

Láttam korábban, hogy valakinek olyan problémája volt, hogy a kottázáson rossz oldalra tette a CAD a számokat, mert a dőlésszög becsapta a programot. Belefutottam én is ebbe a dologba, hogy lehet orvosolni?
:R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#989) daninet válasza Engineer086 (#988) üzenetére


daninet
veterán

nekem volt de sehogy. ha csak egy fokkal eltérsz már túloldalra rakja, és sajnos nem állítható a tűrése :(
egy 3-5fok eltérésig még simán rakhatná balra

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#990) Engineer086 válasza daninet (#989) üzenetére


Engineer086
Modder

Sikerült olyan jól átforgatni a "kézzel" mért értéket a másik oldalra, hogy észre sem venni. Kicsit pepecs meló volt, de megoldottam.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#991) Hunattila


Hunattila
tag

Fiúkák!

Én abba a műanyag ivópohárban jártam immáron 43 éve. Akkoriban a bőrpausz, redisztoll, zsilett járta, no meg jó nagy púp a hátra, mire elkészült az emberke egy beadással.
A "kompjuter" valami szitokszó lehetett. Egyszer a tanulmányi kirándulást szerveztek West Deutschlandba (akkoriban ez a csoda kategóriába esett a derék elvtársak jóvoltából). Ott mutattak egy háromajtós szekrényt tele diódával, meg mágnesszalaggal, lyukkártya leolvasóval és talán 7"-os fekete-fehér monitorral. Cca. 10 percbe került, amíg kiköhögte azt, hány lottószelvényt kell kitölteni egy tutti ötöshöz.
Ehhez képest ma egy csipogó is többet tud. Nagyon becsüljük meg azt a lehetőséget, amit az ArchiCad biztosít! Ezzel a rutinosabbak hamar összekalapálnak egy tervdoksit. ... és ne feledjük a látványterv lehetőségét se. Akkoriban heteket vett igénybe, amíg megrajzoltuk, hőmásoltuk. A látványt csak a nagyon jó rajzkészséggel és művészi vénával megáldottak próbálták mellékelni. Ezért ez nem is volt annyira jellemző.
Én mostanában álltam rá az ArchiCad-re. Nem az én generációm eszköze, de keményen megküzdve érek el lassan, de biztosan jó eredményeket. A fórum nagyon jó, mert többször átolvasva is tanulok belőle rengeteget. Az AC súgó nem magyar agyra van kitalálva, így számomra sokkal hasznosabb, amit Ti írtok itt le :W .

(#992) daninet válasza Hunattila (#991) üzenetére


daninet
veterán

2,5 év most is kötelező csőtollazás az egyetemen nálunk :U Pont annyira elég, hogy kimostam őket, és többet nem akarom a kezembe venni :D (bár tény, hogy nagyon mutatós rajzokat lehet vele csinálni) Annyi változott, hogy most a turbó asztal a fiatal egyetemisták legnagyobb kincse :)
Viszont nem is baj, hogy eltűnt, pontatlan volt, még ha az analógiát nem is nézzük.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#993) copass válasza Hunattila (#991) üzenetére


copass
veterán

kis rutinnal már elég hatékonyan lehet tartani a legelmetegebb határidőket is archicaddel, itt most nem egy átlag újépítésű 100 m2-es családi házra gondolok ami rossz esetben is 2 nap.
hanem amikor kitalálja a megrendelő hogy a 10.000m2 iroda-csarnokhoz, két engterv készüljön, egy iroda, majd az irodát bővíteni a csarnokkal. úgy hogy már kész van az egész egyben 95%-ban engesre!:D
az átépítő funkció nélkül szétkarmoltam volna magam!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#994) Cheesy válasza Hunattila (#991) üzenetére


Cheesy
őstag

Nálunk is kellett csőtollal rajzolni nem is keveset. Egy magamfajta gimnáziumból jöttment életében akkor fogott tust először a kezébe, emlékszem, hogy vért izzadtunk a ma már nevetségesnek tűnő alaprajz (Épszerk I.) megrajzolásával is... utána még ki kellett festeni, színezni, utána kertterv, brr..

Az ArchiCAD jó dolog, de 0-ról tervezéssel együtt (NEM csak rajzolás) 2 nap alatt egy ház engtervét megnézem ki csinálja meg :) Az vagy típusterv, vagy gányolás.

www.vakbelmutet.hu

(#995) copass válasza Cheesy (#994) üzenetére


copass
veterán

egy családi ház enges feldolgozása igényes,látvánnyal együtt nem nagy vasziszdasz, nem kell túlmisztifikálni. egy skicc meg hamar megvan egy rutinos építésznek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#996) Hunattila


Hunattila
tag

A redisz toll egy kissé macerásabb, ősibb, mint a csőtoll. A csőtoll az már igazi megváltás volt akkoriban, már ha hozzájutott valaki. Rotring nem volt kapható. Szerencsés esetben az NDK-ból lehetett szerezni Pelikánt, de akkor az is csúcs volt. A redisszel dolgozni kész művészet volt. Ha előző este a sörtanszéket látogattuk, akkor aznap redisszel húzogatni a vonalat szinte lehetetlen volt. A trémólót nem bírta a szerkezet.
A pipettával megcélozni és beletalálni a tustartályba egy olimpiai céllövészettel felérő tett volt.
Mellékelek képet erről a hatékony és őszhajszálkészítő szerkezetről frissítésképpen.

(#997) Manitou válasza Hunattila (#991) üzenetére


Manitou
addikt

Én szerettem kézzel is rajzolni. Én még kézzel csináltam a diplomatervemet. Igaz akkor már volt egy két ember aki CAD-es tervet adott be.
Ismerős nekem is a sok éjszakázás :)) Pengézést meg művészi szintre lehetett vinni egy idő után :D
Változnak az idők, régen pl 10 évig terveztek/rajzoltak egy nagyobb szállodát, ma erre van 2-3 hónap.

(#998) Engineer086


Engineer086
Modder

Én építőipari szakközép iskolát vézeztem, ott minden rajzunkat csőtollal kellett megcsinálni, máig megvannak azok a rajzok. Szeretem őket elővenni és nézegetni, sok munkám volt velük, épp ezért tudom jobban értékelni a kézi rajzolást. A technikusi elvégzése után az egyetemen is sokat rajzoltunk még hagyományos módszerrel, eleinte nem is igazán szerettem géppel rajzolni, függetlenül attól, hogy mennyivel egyszerűbb volt így elkészíteni egy rajzot.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#999) Manitou válasza Engineer086 (#998) üzenetére


Manitou
addikt

Péchy?

(#1000) Engineer086 válasza Manitou (#999) üzenetére


Engineer086
Modder

Talált süllyedt! :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.