Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) v.tom válasza lorcsi (#6847) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi, ez tényleg elég jónak tűnik!

A második link nekem nem jó

(#6852) v.tom válasza Raysen623 (#6848) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, pontosan erre: anyag + mennyiségre van szükségem elsősorban valamilyen rendszerezett formátumban, amiből adatbázis építhető.

(#6853) v.tom válasza copass (#6849) üzenetére


v.tom
őstag

Nem IFC kezelő lesz, teljesen más a cél, a modellek feldolgozása nem is kell, kizárólag az anyagok. Sokkal többet egyelőre nem oszthatok meg a publikummal erről a projektről, de nem világmegváltó dologról van szó, legalábbis azok számára biztos nem, akik nem a kivitelezésben érdekeltek.

@daninet
A leírásod alapján ez egy olyan feature aminek a használatára valószínűleg nem lehet csak úgy rávenni bármelyik tervezőt.

[ Szerkesztve ]

(#6854) daninet válasza v.tom (#6853) üzenetére


daninet
veterán

Ennél jobb. Elkészítheted és betölthetik a meglévő tervükbe.
Viszont ahogyan copass mondta egy előfeltétele ennek az egésznek az, hogy jó legyen a modell. Sajnos ez sem garantálható de elvárható :)

Az archicad demo verziója mindent enged a mentésen és a copy-pasten kívül szóval ha van hozzá kedved/időd rakd fel és próbálgasd. Asszem a trial periodban tán még menteni is tudsz.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6855) copass válasza v.tom (#6853) üzenetére


copass
veterán

IFC a legjobb irány amúgy, persze ott se mindegy hogy hogyan mentik le.
lehet kevés adatmennyiséggel is menteni és "kúrvasokkal" is! :D
a sokkal az a gond, hogy nagy lesz a fájlméret és nem lehet majd akármiben megnyitni majd. de abban minden benne lesz, felület,terület,térfogat,stbstb.

pl: rétegese falszerkezeteket (gipszkarton) lehet úgy menteni ifc-ben hogy szétszedi rétegekre teljesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6856) lorcsi


lorcsi
veterán

A helyiseg pecsetet hogy lehet atlatszora megcsinalni ?
pl egy lepcsohaz eseten latszo legyen a lepcso.. de a pihenoben a nm is lathato legyen

(#6857) Hunattila válasza lorcsi (#6856) üzenetére


Hunattila
tag

Alapból átlátszó

(#6858) lorcsi


lorcsi
veterán

nálam valami sárga szín van kiválasztva, ami mindent eltakar

(#6859) Raysen623 válasza lorcsi (#6858) üzenetére


Raysen623
addikt

Zóna kategória színt le tudod kapcsolni elvileg a modell nézeti beállításokban. De elég ha átváltod egy másik előbeállításra és el fog tűnni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6860) snowman válasza lorcsi (#6858) üzenetére


snowman
tag

Korábbi verziókban a modellnézet beállításoknál lehetett eltüntetni a helyiség kategóriaszínét. Amióta van grafikus felülírás, azóta már csak ott lehet: a "Minden helyiségkitöltés: nincs háttér" szabállyal próbálkozz.

(#6861) Raysen623 válasza snowman (#6860) üzenetére


Raysen623
addikt

Teljesen igazad van, bocsánat. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6862) lorcsi válasza snowman (#6860) üzenetére


lorcsi
veterán

Minden helyiségkitöltés: nincs háttér" szabállyal próbálkozz.

ezt merre találom? :B

(#6863) daninet válasza lorcsi (#6862) üzenetére


daninet
veterán

az ablak alján jelenleg azt irja neked "Nincs felülirás" és egy szürke és fehér kis négyzet a jele. Arra kattints ott tudod a grafikus felülirásokat kezelni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6864) lorcsi válasza daninet (#6863) üzenetére


lorcsi
veterán

Fu basszus
mire ezt az icipicit megtalaltam :U
es ez sem valami egyszeru atallitas resz :F

(#6865) daninet válasza lorcsi (#6864) üzenetére


daninet
veterán

A logikája ugyanaz mint minden másnak a szoftverben, preset alapú. Tehát csinálsz felülírási preseteket aztán azokat hozzá tudod adni a nézet felülírásaihoz.
Ez a helyiségkitöltés az alap templateben benne van csak hozzá kell adnod. Ha valami régi archicad templatet görgetsz ami a felülírások előtti akkor elképzelhető, hogy nincs benne, akkor létre kell hozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6866) lorcsi válasza daninet (#6865) üzenetére


lorcsi
veterán

24-es van fent
de az hihetetlen, h ezt nem lehet egyszerubben :O

atallitottam benne valamit
fekete satir szeru rajzom lett :Y

(#6867) Raysen623 válasza lorcsi (#6866) üzenetére


Raysen623
addikt

Bár angol nyelvű, de röviden ezek a lépések. Persze ezt a beállítást a nézethez is társítani kell még utána, úgy lesz teljes a felhasználói élmény.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6868) lorcsi válasza Raysen623 (#6867) üzenetére


lorcsi
veterán

Nagyon koszi :R

(#6869) daninet válasza lorcsi (#6866) üzenetére


daninet
veterán

A grafikus felülírások egy csomó másik funkciót váltottak ki egyben illetve kiváltotta a tollkészletek színeivel variálást. Használd kicsit és kitisztul majd a kép.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6870) daninet


daninet
veterán

Na ez mi lesz vajon? Új ífc fordító vagy a natív formátum import lesz fejlesztve?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6871) Raysen623 válasza daninet (#6870) üzenetére


Raysen623
addikt

Első olvasásra egy felhő alapú átjárást sejtet a két fejlesztő cégcsoport szoftverei közt, amire lehet majd fejleszteni elvileg Third-party progikat is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6872) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Nővérem egyelőre 19-es Archicadet használ. Gépcsere előtt áll, de viszonylag kicsi a keret. Ryzen 5 4600G-ben található Vega 7 jó lehet, vagy mindenképp kell hozzá dedikált kártya?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6873) daninet válasza vzsryl (#6872) üzenetére


daninet
veterán

nem létszükséglet a dedikált kártya, de a projektek méretének tekintetében limitál. Egy bizonyos mennyiségű elem felett a képernyőn drasztikusan lassú lehet.
Szerintem családiház mérteben ha nem csinál rendereket elég lehet

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6874) vzsryl válasza daninet (#6873) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi a választ! :R
Ha netán úgy érzi, hogy nagyobb sebességre van szükség a rendereknél, akkor milyen kártyát érdemes bedobni?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6875) copass válasza vzsryl (#6874) üzenetére


copass
veterán

AC alap engine nem használ GPU gyorsítást, csak cpu kell neki.
AC19-ben még nincs Redshift, az használja csak a gpu-t egyedül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6876) daninet válasza copass (#6875) üzenetére


daninet
veterán

3d nézet GPU-t használ (ha openGL-t használod ami a default)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6877) copass válasza daninet (#6876) üzenetére


copass
veterán

az csak megjelenítést gyorsítja.
a render gyorsítás egész más történet...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6878) daninet válasza copass (#6877) üzenetére


daninet
veterán

elég az :) integrált GPU-val megnyitottam egyszer egy részletesebb csarnok modellt, teljes diavetítés volt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6879) copass válasza daninet (#6878) üzenetére


copass
veterán

régen quadro-k is elvéreztek egy részletes 3D-nél! :D
2D-ben úgy ment mint az álom, de 3D-ben elverte bármelyik geforce.
mondjuk én már munkaállomásokba rtx 3060 12 GB alá már nem megyek. mert az már megy redshift,twinmotion pathtrace-el is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6880) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
MacBook Pro 16" 2019 (intel), macOS Sonoma 14.4.1 rendszeren nem tudom feltenni az AC20-hoz a frissítést.

Az a Java verzió van telepítve ami kell az AC20-nak. Nem tudom engedélyezni ezt a plugint, csak a move to trash vagy a cancel a lehetőségem. Miután valamelyik opciót kiválasztom, csak utána jelenik meg a rendszerbeállításoknál az "Allow" lehetőség, de addigra a telepítő bezárul.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6881) Raysen623 válasza OgreImre (#6880) üzenetére


Raysen623
addikt

Régen hasonló gondom volt PC-n is. A megoldás az lett, hogy a teljes JAVA-t le kellett gyalulni a gépről, majd az AC telepítővel szállított JAVA verziót kellett telepíteni és utána a program gond nélkül felment. JAVA-t ezt követően lehetett frissíteni a legújabbra.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6882) OgreImre válasza Raysen623 (#6881) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, erre én is emlékeztem, hogy többször szívtunk vele, és megcsináltam itt is, de sajnos nem segített.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6883) Raysen623 válasza OgreImre (#6882) üzenetére


Raysen623
addikt

Találtam egy YT videót témával kapcsolatban, nem AC telepítés, de a körülmények és a probléma nagyon hasonló. Próbáld meg ezt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6884) OgreImre válasza Raysen623 (#6883) üzenetére


OgreImre
senior tag

köszi
másik topikban találták

:D

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.