Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) tildy válasza Wyco (#6600) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ja, errefele szobaárak vannak ennyiért. Bár nagyon filózunk önkormányzati lakáson idővel, legalábbis a jelentkezést lehet beadjuk, aztán kiderül kapunk-e.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6602) Wyco válasza tildy (#6601) üzenetére


Wyco
tag

Kerdes akarsz-e olyan kornyeken lakni...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6603) kraftxld válasza Wyco (#6600) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aucklandben heti $300-ert (ez kb heti 150 font) mi egy kb 40m2-es lakreszt bereltunk, furdo, egy halo, nappali-konyha egyben, de ebben benne volt a net, viz, villany, szemetdij minden.
Most videken egy 35 ezres varosban heti $270bol megvan egy kb 130m2-es 2 szobas haz, garazzsal, 1 sarokra a varoskozponttol, erre plusz koltsegkent csak a net es a villany jon, ami osszessegeben havi $250 korul van, mast nem kell fizetni.
Es nem rossz kornyeken van, itt a szembeszomszed :) [link]
Ez meg a szembeszomszed melletti putri :D [link]

A feketezes az ausztraloknal se divat, itt max az indiai meg brazil kontraktorok alkalmazzak feketen az indonezeket meg az egyeb szigetlakokat a mezogazdasagban, de ott teljesitmenyberre nyomjak.

Itt is lehet flatmate-kedni, divat is, de mi mar oregek vagyunk ehhez, annyival nem kerul tobbe egy teljes haz mint amennyivel a komforterzet romlik :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6604) tildy válasza Wyco (#6602) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérdés : olyanban lakok-e jelenleg is?! Tudomásom szerint ahol most lakunk részben önkormányzati lakásokból álló háztömb.

Viszont a környék maga nagyon jó, szeretünk itt lakni . (Hackney Homes , ez van a falakon , Hoxton stationtől egy köpésre, 1/2 zónahatár, Kingsland road mellett )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6605) Wyco válasza kraftxld (#6603) üzenetére


Wyco
tag

Nem rossz. Itt ilyen lakasokat ketezer font per ho korul mérnek amik a képeken vannak.
Na majd ha letellik a hat évem itt, lehet továbbállok oda, mostmár megvárom. :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6606) kraftxld válasza Wyco (#6605) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi azert nem ilyenbe lakunk, ez csak a szembeszomszed. :) Amugy nem is kene, tul draga meg kettonknek folosleges.
A hat eved mikor telik le?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6607) tildy válasza tildy (#6604) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja itt van benne a címünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6608) Wyco válasza tildy (#6607) üzenetére


Wyco
tag

Hat, sok sikert :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6609) Balinov válasza tildy (#6599) üzenetére


Balinov
félisten

Tildy, de az a AU$400 az heti, nem havi. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6610) eszgé100


eszgé100
őstag

azt meg tudná valaki mondani nekem, hogy a Lloydsnál hogy lehet az internetbankból utalni? Make a payment-re mentem, de úgy a szolgáltatók jelentek meg példának, így nem voltam biztos benne, hogy ez a jó, félrenyomni meg nem akartam.
Anyum Lloyds számlájára szeretnék utalni. tudnátok segíteni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6611) kraftxld válasza eszgé100 (#6610) üzenetére


kraftxld
nagyúr

RTFM? :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6612) eszgé100 válasza kraftxld (#6611) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi sikerült, csak elfelejtettem egy fület átállítani... :B azért csak a szolgáltatókat hozta be

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6613) tildy válasza Balinov (#6609) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom, de 1600 nzd se sok olyan vészes egy hónapra, mert abból ott egy lakás kijön itt meg kb egy szoba csak. (kb 730 gbp 1600 nzd)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6614) Balinov válasza tildy (#6613) üzenetére


Balinov
félisten

na, az arfolyam az amit nem neztem meg, igy persze mindjart mas

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6615) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek a repülőre (Wizzair) fel lehet vinni notebookot, külső winyót, telefont és elektromos borotvát?
Most pakolunk azt ezek maradtak a poggyászban.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6616) Mawyx válasza legiaap (#6615) üzenetére


Mawyx
senior tag

Persze, miért ne lehetne?! Annyi, hogy a laptopot a biztonsági ellenőrzésnél külön ki kell venned a kézipoggyászodból és külön ládikóba tenni, azt külön átvilágítják és megkérik nyisd ki, átforgatják, majd visszaadják és lehet elpakolni vissza a táskádba.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6617) legiaap válasza Mawyx (#6616) üzenetére


legiaap
nagyúr

A Wizz Air oldalán ijedtem meg, mert ott pl. azt is írja, hogy

c) számítógép, videokamera, fényképezőgép, mobiltelefon, más értékes elektromos készülék, műszaki cikk, illetve ezek tartozékai;

i) a légijármű biztonságát, a fedélzeten tartózkodó személyek életét, egészségét, testi épségét vagy vagyontárgyait veszélyeztető tárgy, anyag;

b) fegyvernek vagy robbanóanyagnak látszó tárgy, anyag

A borotvám
végül is lehet fegyver is nem, ha nagyon akarom... :)
Vagy veszélyeztethetem másik testi épségét is, pl. hirtelen megugrik a kezemben azt leborotválom mások haját... :)
A laptop meg számítógépnek számít... :)
Mert ha aszngyák, nem vihetem fel a borotvát, akkor mit csinálok vele?

Ja azt nem írtam, az előbb, hogy kézipoggyászról van szó.
:B
Szóval ezek miatt aggódok.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6618) #47053824 válasza legiaap (#6617) üzenetére


#47053824
törölt tag

hát ezt jol osszeolloztad. :)

a c pont a feladott csomagra vonatkozik, tehet a borondodbe nem teheted bele, nehogy a ferihegyi sracok megsummantsak. kezibe mehet nyogodtan minden amit felsoroltal.

(#6619) Mawyx válasza #47053824 (#6618) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pontosan, ezeket épeszű ember eleve nem adja fel, mert az alap, hogy darabokban kapja vissza a laptopját lego formájában és ez még a jobbik eset, hogy visszakapja és nem summantják meg.
A kézipoggyásznak van egy mérete, abba bele kell férnie mindennek, laptop, kaja, amit magaddal viszel a fedélzetre, nem foghatod külön a laptopot, de a borotvádat szerintem foghatod, ha ragszkodsz hozzá, de ne borotválj le senkit :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6620) tildy válasza #47053824 (#6618) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt nem tudod, hogy a kézibe bele kell-e férnie a duty freeben vásárolt dolgoknak?

Amúgy mavyxnak is igaza van. Feladottba lehetőleg semmi értékest. Illetve LAKATOLNI!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6621) Mawyx válasza tildy (#6620) üzenetére


Mawyx
senior tag

Bele kell férnie és 1db (egy darab) lehet nálad! (Wizzről beszélek)
Ami külön lehet azok csak ezek:
14.1.4. A Kézipoggyászon kívül az Utas az alábbi tárgyakat viheti magával a légijármű fedélzetére:
a) kabát vagy takaró; (tehát ez se lehet mindkettő)
b) mobiltelefon;
c) úti olvasmány;
d) két éven aluli gyermek részére úti élelem, utazókosár vagy összecsukható babakocsi;
e) mozgáskorlátozott utas részére egy pár mankó.

Persze előfordul, hogy nem nézik, de ha nézik és megálljt parancsolnak, az jogos. Vagy a cuccot hagyod ott a földön vagy cuccal együtt maradsz te is és integetsz a gépnek, mivel bentről már ki se jöhetsz feladni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6622) #47053824 válasza tildy (#6620) üzenetére


#47053824
törölt tag

En csak a Ryanair-t szoktam hasznalni es ott sajnos bele kell tenni. Nezik is kemenyen es buntetnek erte. Ha jol remlik 40 font!

(#6623) Mawyx válasza #47053824 (#6622) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ryanairnél minden csomagot belerakatnak a keretbe újabban, volt, hogy tényleg mindenkinek bele kellett tennie, az egyértelműen beleférőket is, mondjuk az nemtom mire volt jó. Volt akié beleszorult és mivel 10perc alatt se birták kiszedni, engedték a sort végre méretkezés nélkül tovább :D arról meg vagy úgy vágták le a keretet vagy vitte a csomagját kerettel együtt haza vagy otthagyta az egész csomagot :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6624) Bubee82 válasza #47053824 (#6622) üzenetére


Bubee82
őstag

Nekünk csak a mérlegre kellett rátenni. De mellette ott volt a mérőkaloda :) Igaz ez a dániai oldalon volt, de akkor is Ryanair. Who knows...

(#6625) Wyco válasza #47053824 (#6622) üzenetére


Wyco
tag

En egy ideje mar nem jarok Ryanairrel, viszont a BA konkretan tojik rá szerencsére. Volt mar h ket laptoppal, teljes fotosszettel es miegyebbel a hatizsakban mentem, es sose voltak ra kivancsiak hogy ez hany kg lehet.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6626) Wyco válasza Mawyx (#6621) üzenetére


Wyco
tag

Az 'egy darab' dolog sajna nem Wizz/Ryanair dolog hanem brit dolog, valami bolond torveny eloirja h az innen felszallo gepekre csak egy dolgot vihetsz fel. A leszallo gepekre nem vonatkozik, szoval visszafele hozhatsz ket dolgot a fedelzeten.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6627) Mawyx válasza Wyco (#6626) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem brit dolog, vagyis lehet az is, de akkor nem csak az, mivel én konkrétan voltam már pár helyen és Wizznél, Ryanairnél meg Easynél 1db kézipogyód lehet, Malévval turista osztályon szintén 1db, businessen lehet 2db. Mentem Olaszországba, Spanyolországba többször is, szigetvilágba is, Hollandia, Belgium, Anglia, Írország, Görögország és Bp- ről szálltam fel, tehát nem arról van szó, hogy a britek nem engedtek volna felszállni több táskával, hanem a légitársaság nem engedi fel az embert, tessék feladni csomagot, az ennek a lényege.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6628) legiaap


legiaap
nagyúr

Bakker ma újabb nehézséggel találkoztam.
Be akartam váltani a pízem angol fontra. Kinéztem hol váltják a legjobban. (csak bankokat néztem, ilyen kis fabódés-árusokhoz nem megyek) Bementem a Bankban. Ki sem szolgáltak, mert nincs ott folyószámlál, másrészt ekkora összeget (3090 Font) nem tudnak adni, csak rendelés útján.
Bementünk, akkor ahhoz a bankhoz, ahol van folyószámlál. Ott adtak volna, ha lett volna ennyi font, de ott sem volt. A csaj megkérdezte a nevem, azt kérdezte biztos köll? Mondom igen. Aszonta Szombatra megjön. Mázli, hogy a Szombat munkanap, mert akkor vasárnapig nem tudtam volna beváltatni sehol sem. Persze, ha Budapesten laknék lehet már a kezemben lenne.
Már csak azon izgulok, hogy tényleg megjöjjön, mert ha nem akkor nagy gebaszban leszünk... :F

A cuccunk meg igen nehezek. Mindkettőnké kb. 20-25 kiló körüli, de még megy bele pár cucc, de már nem igen van, hely. Azt hiszem holnap újra kell gondolni a tömörítést.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6629) Wyco válasza legiaap (#6628) üzenetére


Wyco
tag

Nekem az a tapasztalatom hogy a fadobozos emberkék neha jobban valtanak mint a bankok es elo tudnak teremteni haromezer fontot egy-ket ora alatt ha szukseges, szoval ha surge a penz akkor nezd meg oket is.
Tomorites: hasznalj RAR-t :P

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6630) Wyco


Wyco
tag

Arrol tud valaki valamit hogy tolmacsolasnak mi itt az óradíjja? Vki be akar szervezni egy birosagi tolmacsolashoz, de nem tudom mennyit lehet kérni érte. (per óra)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6631) kraftxld válasza legiaap (#6628) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A folosleges cuccot otthon kell hagyni aztan kesobb mikor stabilizalodott kicsit a helyzet akkor vagy Arva transsal elkuldeni vagy mikor jottok latogatoba kivinni. En belefertem a 20kg-ba, pedig 2 uveg whisky-t is pakoltam :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6632) tildy válasza legiaap (#6628) üzenetére


tildy
nagyúr

mi azért nem jöttünk ekkora összeggel, miért nem azt csinálod, hogy itt veszed fel ? Más: A legjobban emlékeim szerint a nyugatiban a meki felöli oldalon lévő váltó váltja, én ott szoktom váltani, eddig még mindig az váltotta a legjobban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6633) siriq válasza kraftxld (#6631) üzenetére


siriq
őstag

Bakker en 50 kilo alatt nem usztam meg. Lehet tul kenyelmes vagyok:D
Ugyan igy utaztam USA-ba es vissza is.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#6634) kraftxld válasza siriq (#6633) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jo, de az USA-ba lehet ket borondot feladni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6635) legiaap válasza tildy (#6632) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ott automatából lehet felvenni ennyi pénzt?
Vagy ilyenkor bármelyik bankban tudok felvenni az OTP-s kártyámmal?
Amúgy nem Pesti vagyok így itt vidéken kicsit korlátozattabbak a lehetőségek.
Tényleg a reptéren nem fognak szólni ennyi kp miatt?

Azért egyre jobban kezdek izgulni az utazás meg úgy minden miatt.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6636) Wyco válasza legiaap (#6635) üzenetére


Wyco
tag

Ne aggodj ennyit, nem tesz jot neked. :)
Penz: haromezer fontot nem tudsz kivenni egyszerre de napok alatt igen. Plusz ugye van egy kartyalimited is valoszinu. Egyebkent lehet tobbe kerul elutaltatni mert vonnak miatta de jobb nem ennyi penzzel rohangaszni. A repteren nem foglalkoznak vele. Technikailag nem nezik meg mennyi penzed van, jogilag meg tizezer fontot behozhatsz indoklas nelkul.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6637) tildy válasza legiaap (#6635) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert akarsz egyszerre felvenni ennyi penzt?
Amit erdemes megcsinalni: 1000 fonttal kijonni, minnel hamarabb bankszamlat csinaltatni, majd pedig az otthonirol az ittenire atutalni. Nekem valami 2000 ft volt 700000 ft átutalása?!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6638) siriq válasza kraftxld (#6634) üzenetére


siriq
őstag

Angliaba is igy ment. Igaz rendesen is fizettem erte:D

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#6639) Bondi


Bondi
csendes tag

Az Easyjetnél úgy vettem észre, csak az ajtónálló sztyuvik IQ-jától függ az, hogy belekötnek-e a csomagodba. Bár az utóbbi időben sajnos egyre angolosabban csőlátásúak a Ferihegyen is (nemlehetbazmeg-merezaszabály). De alapból ha már átjöttél a molesztáló kapun és megvetted a dutyi free-ben az akármit hatszoros piaci áron, akkor külön szatyorban simán felviheted a gépre.

A pénzváltásnál-átutalásnál arra figyeljetek, hogy a pénzintézetek hivatalból figyelnek minden olyan pénzmozgást, ami kb. 300-400 ezer HUF összegnek megfelel. (Szép új világ, a Nagy Tesó mindent lát, a pénzmosást manapság csak a politikusoknak nézik el.) Szóval tisztázatlan forrásokból származó jövedelmet csak készpénzben, minél kisebb tételekben. De ezt én is csak úgy hallottam, én heti 40 órában dolgozom igazolhatóan.
A vámosnak tényleg semmi köze hozzá, mennyi készpénz van nálad, hacsak nem bőröndnyi, mint Wyco is írta.

[ Szerkesztve ]

(#6640) tildy válasza Bondi (#6639) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nem okés volt minden átutaláskor :D Talán mert látáka korábbi lekötéseim.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6641) legiaap


legiaap
nagyúr

Ha holnap, 20-án veszünk havi bérletet, akkor az csak hó végéig érvényes vagy 30 napra?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6642) Wyco válasza legiaap (#6641) üzenetére


Wyco
tag

Oyster? 30 napos.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6643) legiaap válasza Wyco (#6642) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen. Úgy tervezzük, hogy veszünk két osztrigát, azt kérünk rá egy-egy havit.
Azért kérdeztem, mert ha nem 30 nap az érvényessége, akkor kezdésnek 1 vagy 2 heteset vennénk a karira.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6644) tildy válasza legiaap (#6643) üzenetére


tildy
nagyúr

Neeeeee
Légyszi , hallgass rám. NE, ne vegyetek egy hónaposat, HÜLYESÉG.

Nem sokkal drágább a hetibérlet a havinál, viszont vannak napok, mikor nem fogtok utazni, és felesleges pénzkidobás . Mi is belestünk ebbe a hibába, hogy megvettük , holott volt, hogy nem mentünk semerre, nem éri meg!

A másik : jóval olcsóbb a busz. ÉS szinte bárhova el lehet jutni vele. Szintén beleestünk abba a hibába, hogy metróbérlet - a metróknál meg ugye tömeg meg delay - mindezek mellé még kétszeres ár. No way! Buszbérlet havi 70ből megáll, metróbérlet meg csak az 1-2es zónára 120 havonta.

Szóval először próbáljátok ki a heti bérletet. Meglátjátok az utazási szokásotokat, és ha tényleg kell a metrós havibérlet mert már van munka, akkor vegyetek csak ,

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6645) kem válasza legiaap (#6641) üzenetére


kem
addikt

Eddig aki havi bérletet vett az ismerősök közül, az mind elhagyta:D

Köszi!

(#6646) Wyco válasza legiaap (#6643) üzenetére


Wyco
tag

Ameg nincs munkad addig topupolj, annyira sokkal nem dragabb. A hetiberlet is csak akkor jo ha legalabb asszem 5 napon utazol egyet oda-vissza, egyebkent nem éri meg.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#6647) eszgé100 válasza kem (#6645) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem még a hetit is sikerült elhagynom :DDD ja meg mellé az összes kp-m. szerencsére nem volt sok

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6648) legiaap


legiaap
nagyúr

Na szevasztok!

Londonból írok már. Sikeresen megérkeztünk.
Gyakorlatilag 30 órája nem aludtunk, szóval kicsit kivagyunk. Éjfél után pár perccel indultunk el kocsival Nagykanizsáról Ferihegy 1-re. Sikeresen becsekkoltunk. A gép szinte percre pontosan indult és érkezett. A gépen még találkoztunk a Showder klub sztárjaival. (Aranyosi, Belicai, Trabarna) A Luton-on is könnyen megtaláltunk mindent. A csomagunknak sem lett semmi baja. Az enyém egy vállon hordhatós sporttáska volt, még lezárni sem zártam le, de minden okés volt vele. Greenline-al 2*10 Fontért mentünk el Hight Park Corner-ig, ahonnan metróval mentünk tovább a Picadily Line vonalon a Manor House-ig. Vettünk két osztriga kártyát 7 napos bérlettel 2*32 Fontért. Egészen a Manor-ig minden okés volt. Aztán kezdett gyanús lenni a környék. Szemét az utcákon és a járdákon, bandázó csávókák a fodrászszalonban és négerek mindenhol. A Sainsbury's-ban is csak elvétve találkoztunk igazi angolokkal. A szállás a Green Lanes-en van egy eléggé gettós helyen. El is ment a kedvünk mindentől. A szoba retkes, két konnektort érek el, amiből csak 1 működik, repedezett fal, csöpögő csap, szinte nincs olyan dolog, ami kifogástalan lenne. Ja és úgy volt, hogy francia ágyas szobát kapunk erre két külön ágy van összetolva, melyre ha ráfekszek a földig süllyedek. Szóval 100 % gerincbarát.

Összefoglalva ki lett cseszve velünk. Amint lesz munkánk, szarunk a kaucióra, azt elhúzunk innen a retekbe, mert ez lakhatatlan környék.

Ha valaki netán tud jobbat, az szóljon.

Üdv.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6649) tildy válasza legiaap (#6648) üzenetére


tildy
nagyúr

:S

ÉRdekes, mi is voltunk abban a sainsburyben, és abszolút nem volt problémánk vele. Oké , minket nem zavarnak a fekák , ha nem kizárólag ők vannak, és nem megy a bandázás. Amikor először hackneyben néztünk lakást, na akkor feltűnt, hogy alig van fehér ember, de Harringeyre ez azért nem igaz.

Atrocitás ért benneteket, vagy alapból elutasító vagy velük?

Nálunk itt amúgy a lakásban van egy szoba fenn, de drága is, meg szerintem csak egy embernek adják ki.

Mi 7 hónapig laktunk a Hermitage-n , abszolút nem ezt éreztük, amit te leírsz.

Az iránylondonosoknak meg szóljatok, hogy nem igazán erről volt szó , legyenek szívesek azt adni, amit megbeszéltetek. (gondolom nem találkoztatok még velük) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6650) tildy válasza legiaap (#6648) üzenetére


tildy
nagyúr

gumtreen nézz amúgy szét albérlet ügyben , 1 hét alatt lehet normális albit találni. Mondjuk bentebbi kerültetek jobbak, de általában drágábbak is.

bentebb van az pl ez .
[link]
Pirieket meg nyaggasatok . :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.