Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) #30610944


#30610944
törölt tag

Na meg volt a bevasarlas ma. Voltunk 4 boltban ebbol 1 kicsi sarki noname bolt. Tudtunk venni egy 78as pelust de csak egy csomagot engedtek. Vettunk 1 db hatos wc papirt, ebbol is csak egy csomagot lehetett. Az utolso csomagok egyiket hoztuk el. Mar a sarki boltok is urulnek rendesen. Tojasbol es zsepibol is csak egyet engedtek. Amugy vicces hogy 6os tojast vettunk 2ot es vissza kellett adni az egyiket de mogottunk a csaj 12eset vett. Where ia the logic again. .. :F
Egy hetig kitartunk most kb.
Vicces hogy a boltok dugik vannak szerda ellenere. Mindenki itthon van a kornyekunkon. Nem is kell ide karanten. Be vannak szarva es otton kuksol a jonep.
:DDD
Remelem a melohelyunk nem zar be. Nem tudom mit kezdenenk money nelkul.

(#29002) #30610944 válasza #30610944 (#29001) üzenetére


#30610944
törölt tag

A dugik vannak alatt azt ertettem emberrel. Senki sem dolgozik ugy nez ki.
:)

(#29003) Yeffy


Yeffy
veterán

ne is mondd, bevasarlas nekem is mokas lesz.

matol mi is HO-ban nyomulunk, hacsak nem feltetlen be kell menni valamiert, egyik kollega, aki ma bent van, meselte, h az utcak, buszok itt is kb uresek, az irodaban is a szintunkon van vagy 12 ember a normal 150+ helyett.

edit: ez a kolleganak felettem ment volna valasznak, ha tudnek kattintani rendesen... :U

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29004) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én nem tudom, hova menjek igazság szerint. A Canning Town-nál lévő Morrisons-ban már egy hete sem volt tészta meg szósz kb, paradicsomból még csak-csak akadt. Canary Wharfra át tudok buszozni a D3-as szellemjárattal (szombaton ebéd után gyakorlatilag nem volt rajta senki se oda, se vissza), hogy elkerüljem a metrót, de a Canada Place plázában lévő Waitrose attól tartok, mostanra teljesen le van rabolva. Van itt nem annyira messze egy Coop is, soha nem voltam ott, de opció lehet, Sainsbury's és Tesco nincs...

Bár én egyedül lakom, azért így is szeretnék mondjuk egy csomag tésztánál többet venni, hogy ne kelljen minden másnap mondjuk eljárkálni valahova...zöldségből meg sajna nem lehet feltankolni, mert pár napnál tovább nem állnak el.

(#29005) #30610944 válasza Yeffy (#29003) üzenetére


#30610944
törölt tag

Egy elonye van ennek az egesz hiszterianak. 25 perc alatt hazaerek melobol mert nincs dugo a palyan. :DDD
Ja meg a benyo ara lent van. Az is jo.

[ Szerkesztve ]

(#29006) aero. válasza Alvin_ti4200 (#29004) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lidlben, tescoban voltam most. WC papír, tészta, rizs 0. Lidlben volt éppen konyhai törlő, engedtek belőle 1x4db-ot venni, csirkemellből csak csíkozott 410g-os, abból 4db volt a limit. Az a birka, aki meg elkezdte a wc papír vásárlást, kívánom neki, hogy 2 hónapig fosson, mint a murányi kutya. Amazonon kínai budipapírt lehet venni, április végi szállítással.

(15 ezres kisváros)

[ Szerkesztve ]

(#29007) Yeffy válasza #30610944 (#29005) üzenetére


Yeffy
veterán

latod, latod? :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29008) Yeffy válasza aero. (#29006) üzenetére


Yeffy
veterán

Az a birka, aki meg elkezdte a wc papír vásárlást, kívánom neki, hogy 2 hónapig fosson, mint a murányi kutya.
ez jo, meg sose hallottam! :D amugy egyetertek, idiotaknak koszonhetoen van most ez a vasarlasi korlatozas.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29009) #30610944 válasza Yeffy (#29007) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mindjart keresek egy lajtos kocsit valahonnan es teletoltom benyoval. Betarazok mert most occo azt majd ha felmegy az ara megyek a piacra. Gazdag leszek.
Looks like a plan for me.
:DDD

(#29010) Balinov


Balinov
félisten

Magyarazzatok mar el, lszi, hogy mi az istennyilaert taraznak be emberek irrealis mennyisegu wc papirt? Napok ota gondolkozom egy racionalis okon, de nem talalok semmit :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29011) Alvin_ti4200 válasza Balinov (#29010) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én már feladtam, hogy megértsem, sokkal inkább tartanék attól, hogy nem lesz mit enni, ha bezárnak a boltok vagy az adott polcon hűlt helye lesz az árunak...

(#29012) Apollyon válasza Alvin_ti4200 (#29011) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a kis boltok be fognak zárni, mármint amik importálják a cuccot (magyar tejföl stb).
A sarki boltos azt mondta, hogy még ma max. nyitva van, holnap már nem, mert nem fog kapni már árut.
Arra tippelnék, hogy a Tesco azért nyitva marad, mert ott sok a UK-ban előállított cucc. Illetve azt is vegyétek figyelembe, hogy Olaszországban sokkal súlyosabb a helyzet, és az élelmiszerüzletek / gyógyszertárak nyitva vannak. Ha van pénze az embereknek, senki sem fog éhen halni.
WC papírra azt tudom mondani, hogy az azért olyan feltűnő, mert kevés guriga is sok helyet foglal, ellentétben pl. 2-3 kiló hússal. Illetve ha üres a polc, az is látványosabb, meg azért ez is betriggereli az embereket (az üres polc látványa). Sokan félnyképezték / videózták a tömeget, üres polcokat. Ez is feszültséget kelt.

A nálunk lévő (London) Tesco vasárnap 11-kor nyitott csak. 10-kor már ott voltunk, így vártunk. 11-re elég nagy tömeg lett, mi elsőnek a húsokhoz mentünk. Nekünk még tele volt a polc, de a disznóhúson kívül minden elfogyott 25 perc alatt. WC papír, liszt, rizs, tojás dettó. A kenyeret is szénné rabolták.

Szerintem felesleges az ilyen jellegű pánik. Bármi történjék is, kaja az mindenkinek lesz.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29013) #30610944 válasza Apollyon (#29012) üzenetére


#30610944
törölt tag

Es akinek nincs penze azzal mi lesz?
:F

(#29014) Apollyon válasza #30610944 (#29013) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jelen :D
Az irónia, hogy beküldtem most az előző hsz-t, és jött a üzenet, hogy ma már ne menjek be dolgozni.
Bár őszintén szólva eddig is csodáltam, hogy egyáltalán tegnapig kihúztuk. Ja amúgy étteremben dolgoztam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29015) qqzs válasza Apollyon (#29012) üzenetére


qqzs
őstag

Aruszallitas nem all le. Lezart nemet hataron simán megjott a megrendelt aru

Eladó: GTS450

(#29016) MPowerPH válasza Apollyon (#29012) üzenetére


MPowerPH
félisten

Morrisons, Morrisons Daily, McColl's nyitva lesz. Legalabbis DHL szerint az ellatassal nem lesz problema.

Elkerulhetetlen, hogy a nagy cegek ne zarjanak be a vendeglatosok utan. Tul nagy a kockazata annak, hogy on-site kimutatjak a virust, es a munkasaik fertozottek lesznek.

En pl. penteken mentem volna a Bidfood -hoz allasinterjura, de ma hivtak, hogy el kell napolni. Ok teljesen leallnak. Logisztikan belul most olvastam Brakes belso uzenetet, miszerint hatarozatlan ideig kenyszerszabadsagra kuldik a dolgozokat, csak par ember marad, akik a care home -okba es a korhazakba elviszik az arut.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29017) #30610944 válasza Apollyon (#29014) üzenetére


#30610944
törölt tag

Asszonypajtas tegnap volt kenyszer szabin azt ma irtak neki hogy holnap is szabin lesz.
:(

(#29018) Tufa_ válasza qqzs (#28999) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Amerikaban trump lelotte a teljes vendeglatast vasarnaptol, ott semmi nem nyithat ki, hetfon 250 embert kellett elengednunk, 5 ember maradt meg.. ott a torvenyek engedik.

Ukban lay off, szoval az emberek tovabbra is employed de nem fizetett. Azoknak akik maradnak (talan 20 a 3000bol) a kovetkezo 3 honapban, havi ket het fizetetlen szabi kotelezoen. HR es is, teljes csapat.
Nekem is a kotelezo szabis megoldas van, szerencsere jol jott ki, 15.eig fizetett vagyok, 16.an kezdek egy uj melohelyen..

(#29019) Yeffy válasza #30610944 (#29009) üzenetére


Yeffy
veterán

seems legit ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29020) Yeffy válasza Tufa_ (#29018) üzenetére


Yeffy
veterán

az szep. foleg az amcsi oldalon :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29021) qqzs válasza Tufa_ (#29018) üzenetére


qqzs
őstag

Errol a Lay offrol hallottam mar csak nem ertem az ertelmet. Az ember otthon van fizetes nelkul mivel alkalmazasban van nem kaphat munkanelkui segelyt akkor mibol el? Es mennyi idore lehet ezt max?

Eladó: GTS450

(#29023) Tufa_ válasza qqzs (#29021) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Neztem hogy mi lett az embereknek adva, napi kb £30 fontot lehet kapni egy 3 honapos idoszakban, de maximum 5 nap. Szoval, gyakorlatilag semmi penz.

Normal esetben az emberek elkezdenenek masik munkat keresni, de hospitalitybol mashova menni kb eselytelen, es ugye hospitality a heten mint olyan megszunt/szunik. Notice nelkul felmondhatnak, vallalhatnak masik munkat, stb, de igen, segely az nem jarna.
Ilyenkor jon az hogy a megtakaritashoz kell nyulni, viszont akinek nincs...
Szerintem az egyetlen loketet az adja hogy csak 6 het azoknak akik lay off es utana kiderul, de kerdes hogy hany ember oldotta meg hogy felepitsen valamennyi megtakaritast hogy atveszelje..

(#29024) Tufa_ válasza Tufa_ (#29023) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kifutottam a szerkesztesi idobol, csak most erkezett meg..:

What is a lay off?

Your employer can ask you to stay at home or take unpaid leave if there’s not enough work for you.

Can the lay off period be shortened or extended?

Yes. As a business we will be keeping a close eye on developments and will keep you updated accordingly.

How long do you anticipate this lasting?

We cannot say at this time but we do hope that things will become clearer over the next few weeks.

What pay will I receive?

You’re entitled to guaranteed pay during lay off. The maximum you can get is £29 a day for 5 days in any 3-month period - so a maximum of £145

If you work part-time, your entitlement is worked out proportionally.

Will my service be broken?

You will get continuous service so this will not affect the length of time you have been employed by the company.

Will I accrue holiday while I am laid off?

Yes, you will accrue holiday as normal

What if I have holiday already booked in Fourth?

This will go ahead as normal

Can I work elsewhere during the lay off period?

Yes, but please follow the following:

· get your employer’s agreement

· make sure you’re not working for a competitor

· make sure you’re available for your original job once the lay-off

(#29025) tildy válasza Balinov (#29010) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt halottam, azert , mert azt hiszik , legalabb azt kontrollalni tudjak. Valahogy a kontrollhoz kotodik. PEdig le is lehet mosni, ugy hivjak bide ( akinek nincs, mint nekunk, ott meg kancsoba viz)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29026) tildy válasza Alvin_ti4200 (#29004) üzenetére


tildy
nagyúr

Coop, meg torok bolt Cannin townnal. Az egyik ott van a posta mellett, masik kicsit lentebb talan a Barking roadon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29027) instantwater


instantwater
addikt

Hogy kicsit eltereljem a témát a koronázási ünnepségről, egy contractorkodási segítséget szeretnék kérni:

Megkerestek egy remote melóval kapcsolatban.
A csavar csak annyi, hogy a cég USAbeli, és nekik kellene számlázni.

UK permanent bérigényt tudok fejből, UK contractor day ratet is tudok találni a neten, és kiszámolni mire elég. Viszont hogyan lehet/célszerű egy US based cégnek számlázni UK-ból?

Arra gondoltam, hogy egy LTD nyitása a legtisztább, nem akarok a sole trader és társaival vesződni, mert teljes anyagi felelősség és társai nekem nem éri meg az esetleg alacsonyabb költségeket. És az US kliens miatt talán az IR35 miatt sem kell fájjon a fejem (?)

Gondolom nekem egy napi/havi USD összegben kellene megállapodnom a céggel sikeres felvételi esetén, de én mint UK LTD számlázhatok USDben? Mennyire komplikált egy céges USD bankszámla nyitása sima GBPhez képest?

Arra gondoltam veszek egy átlag UK day ratet, azt átváltom USD-re egy apokalipszis előtti árfolyamon, és mivel USD-ben fogom kapni a pénzt, ha az USA nem hal bele pár hét múlva a járványba, akkor ahogy süllyed a Brexit hajó én annál többet fogok keresni.

(#29028) kraftxld válasza instantwater (#29027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én hasonlót csinálok most csak kicsit másik irányban.
LTD-t csináltam, és nyitottam egy céges Transferwise borderless account-ot, ahhoz jár USA bankszámla is ingyen. (másképp elég drága / gázos az USA számlanyitás). A transferwise-el rengeteget spórolok majd a váltáson.
Xero-val fogok könyvelni / számlázni, azt össze lehet kötni a TW számlával.
Még járnom kell néhány kört a kettős adóztatás elkerülése miatt meg azzal, hogy hol vagyok adórezidens, de majd alakul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29029) Mercutio_ válasza tildy (#29026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy ott a kézizuhany :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29030) qqzs


qqzs
őstag

Most pattog a font vagy felpattant? Meg kicsit megkavarodtam ugye most gyengul a forint az EUR-oz kepest es a fonthoz kepest is, a font meg erosodik az usdhez es az eurohoz kepest is, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29031) Tajrexi válasza qqzs (#29030) üzenetére


Tajrexi
tag

Szerintem épp leolvad.

(#29032) qqzs válasza Tajrexi (#29031) üzenetére


qqzs
őstag

Ja jovan hulyeseget irtam. Nem vagyok egy nagy tozsdehuszar :)
https://stooq.pl/q/?s=gbpeur&c=3m&t=l&a=lg&b=0 ha 1 fontert egyre kevesebb eurot kapunk akkor a font gyengul az euroval szemben...vagy hoyg van ez???

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29033) Apollyon válasza qqzs (#29030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pound crashes to lowest level against the dollar since 1985

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29034) qqzs válasza Apollyon (#29033) üzenetére


qqzs
őstag

Azt mondja meg valaki ha font gyengul a euroval szemben es a forint is gyengul az euroval szemben akkor a font miert erosodik a forinttal szemben?

Eladó: GTS450

(#29035) Tajrexi válasza qqzs (#29032) üzenetére


Tajrexi
tag

Igen, ha egy fontért kevesebb eurót kapsz mint eddig, akkor gyengül a font az euróhoz képest. A dollár a menekülő deviza így nagyjából minden másik valuta hozzá képest értéket veszít.

Szerk.: A font azért erősödik a forinttal szemben, mert a forint gyorsabban értéktelenedik mindennel szemben, mint a font.

[ Szerkesztve ]

(#29036) emvy válasza qqzs (#29034) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt hiszem ez kb. 5-es altalanos iskolas problema.

while (!sleep) sheep++;

(#29037) qqzs válasza emvy (#29036) üzenetére


qqzs
őstag

oh, hat akkor biztos hianyoztam, amikor otodikben a valutak viszonyulasarol tanultunk :)

Tajrexi: koszi

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29038) Balinov válasza qqzs (#29037) üzenetére


Balinov
félisten

5ikben én még max a rubeltol tanultam volna :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29039) sh4d0w válasza qqzs (#29034) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván azért, mert egyszerre gyengülnek, kb. azonos mértékben. 2 napja küldtem haza TW-n forintot 380-as árfolyamon, ma 379-esen.

https://www.coreinfinity.tech

(#29040) Mercutio_ válasza sh4d0w (#29039) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 hete még 404 volt :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29041) sh4d0w válasza Mercutio_ (#29040) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolhatod, nem voltam hepi hapi.

https://www.coreinfinity.tech

(#29042) Balinov válasza tildy (#29025) üzenetére


Balinov
félisten

Ertem en, hogy gozeke, de mi hajtja? de most komolyan, abszolute semmi ertelme nincs.

Meg ha kefirrel ennek az ecetes almapaprikat szilvakompottal, 24-7-ben, akkor megertnem....(nem, akkor sem) :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29043) Tajrexi válasza sh4d0w (#29039) üzenetére


Tajrexi
tag

+1. Én is bejátszottam ezt 16-án. 300+ fontba került a türelmetlenségem, de hát utólag könnyű okosnak lenni.

(#29044) qqzs válasza sh4d0w (#29039) üzenetére


qqzs
őstag

holnapra ujra 390 :) [link]
De mar megint mit mondott borisz ??? :)

Eladó: GTS450

(#29045) Tajrexi válasza qqzs (#29044) üzenetére


Tajrexi
tag

Kamatokat megvágták és nyomtatnak egy kis pénzt.

(#29046) #30610944


#30610944
törölt tag

Na paromnal bejelentettek, hogy vagy onkentesen elmennek fizetetlenre, vagy felmondanak vagy nagyon levagjak az orakat.
Jo hir hogy nem zarnak be es nem mondanak fel senkinek, de ez igy is gaz lesz.
Egy fizubol (amig meg nekem van melom) kell vegetalnunk kitudja meddig.
:(

[ Szerkesztve ]

(#29047) Yeffy válasza #30610944 (#29046) üzenetére


Yeffy
veterán

fasza :(

nagyon kinez egy ujabb valsagosdi a vilagban hamarosan... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29048) radi8tor válasza #30610944 (#29046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angolokat most páros lábbal rúgják: brexit és covid-19
Ha nem lett volna elég szívás a brexit, akkor most itt van ez is ráadásul egyszerre.

⭐ Stella

(#29049) Balinov válasza Yeffy (#29047) üzenetére


Balinov
félisten

nem kinez, mar itt van. ireknel pl a dolgozokepes lakossag 1/5-e is munkanelkuliseg ele nez, UK-ban ez hasonlo arannyal milliokat jelent.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29050) Maxxy10 válasza #30610944 (#29046) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nekem a cég bejelentette, hogy taxit küld értem minden reggel plusz maszkot és kesztyűt biztosít. Illetve ha nagyon félek otthon maradhatok és nem fognak kirúgni( sick pay vagy használhatom a szabim) de amíg a kormány nem szól nem fognak bezárni és folyamatosan biztosítani fogják a fizetést. Meglepően jó fejek.. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.