Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) legiaap válasza Bubee82 (#17000) üzenetére


legiaap
nagyúr

Engem csak az zavar, hogy azért hogy nézegessen a pontjaim adjak ki pénzt. Nem tudom pontosan mennyibe kerül egy ilyen havidíj. Ennyi csak a haszna, hogy látom a pontjaim és fel tudom használni ha elküldenek a fenébe?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17002) tildy válasza Bubee82 (#16998) üzenetére


tildy
nagyúr

Experianra haragszom. Excellentben 918-on majd 959-en, es vegul 970-en voltam, de duplan voltak meg a bankszamlaim naluk, kertem legyenek helyesen az adatok, kitakaritottak, de toroltek "veletlen" a voter registrationom is, az osszeset, pont a karacsonyi idoszakban.

Emiatt par kamatmentes hitelt el is buktam, mitobb kb 150 pontot el is vesztettem a visszadobott keresek miatt. Nem tudom, hol tudnek panaszt tyenni, experian szerint igy jartam, holott ok basztak el. Roppant duhos vagyok, hiszen mint mint irtam 950-970-es pontjaim voltak, es az o torlesuk miatt ennek lottek is.

legiaap: ". Amúgy a forint tovább romlott. Most 376-on van." Dehogy romlott, most epp kicsit visszaerosodott, jo egy honapja volt 382 es 382 is.

valasztasra, a valasztas.hu-n lehet online regisztralni, erdemes minnel elobb, nekem 3 het utan igazoltak vissza. Egyszeru, online megteheto, ugyfelkapuval, vagy anelkul.

legiaap: ez ingyenes: [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17003) Bubee82 válasza Bubee82 (#17000) üzenetére


Bubee82
őstag

Nekem 1,8 millió a DH tartozásom. Az autót viszont letudtam, igaz inkább hitel kiváltással. De amit eladásra kerül, vissza is tudom fizetni. Még anyám felé van 1000 font, amiből itt vagyok.

Ma olvastam egy fórumon, hogy a DH-t, akkor el is lehetne felejteni visszafizetni. Átfutott az agyamon, de túl rendes csávó vagyok, hogy ilyenhez folyamodjak :)

Ezt amúgy a munkáltatóm tette lehetővé egy kamatmentes kölcsönnel :R

A tavalyi évben kvázi semmit sem tudtam spórolni, sőt el kellett gondolkodnom, hogy érdemes -e itt szarakodnom a családom nélkül...

@17002

Ez most karácsonykor volt? Ha valamit elb@sztak, akkor reklamálj. Vagy csinálnak valami, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#17004) Bubee82 válasza Bubee82 (#17003) üzenetére


Bubee82
őstag

Ezt amúgy a munkáltatóm tette lehetővé egy kamatmentes kölcsönnel

Mármint az autóhitel kiváltását.

(#17005) tildy válasza Bubee82 (#17003) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted?

Elbasztak a bankszamlaim , reklamaltam, aztan elbasztak a voter regem, reklamaltam, aztan szoltam, hogy emiatt par credit checkem visszapattant, egesz konkretan 970-es excellent ratingnel, erre szettartak a kezuket, igy jartam.
Nem kaptam 500 fontnyi 10 honapos kamatmentest 970-es excellent rattinggel, mikozben parom good ratinggel siman.
Utana, hiaba raktak vissza a voter reges dolgaim, a scoreom melyrepulesbe kezdett.

Most epithetem az egeszet ujbol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17006) engine88


engine88
aktív tag

Egyet ertetek-e ebben?
Ugye elegge gyenge most a forint, es jovoheten hazamegyek 2 hetre. Azt tervezem hogy hazaviszek 10.000 fontot bevaltom lehetoleg 370 korul. Utana jonnek a valasztasok es ha a multat nezzuk akkor a forint mindig javult valasztasok utan, ha uj kormany ha a regi maradt 0arton. Szoval ha javulna a forint 15-20forinttal a fonthoz kepest minusz leszamitva az arfolyam kulonbozetet akkor is szep kis osszeg kerekedne ki.

(#17007) Viszlát válasza engine88 (#17006) üzenetére


Viszlát
addikt

Bejohet, de rizikos. Meg arra keszulj fel, hogy ekkora osszegnel mar kerdezoskodni fognak. Szamlara semmikeppen ne tedd be.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17008) legiaap válasza Viszlát (#17007) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elvileg nem kérdezősködhetnének. Semmi közük hozzá. Mi múltkor küldtünk haza 3500-at mikor 365 volt a forint, de most is filózok, hogy haza kéne küldeni, mert szerintem is emelkedni fog választások után.
Apropó ti melyik országnak szavaztok? UK-nek vagy HUN-nak. Gondolkozok, hogy leadom ezt a levelet amit küldtek a counciltől és onnantól kezdve csak itt szavazhatok már. Ha csak nem cancelelem utána.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17009) engine88 válasza Viszlát (#17007) üzenetére


engine88
aktív tag

Ha nem mozdul a forint akkor lekotnem az egeszet pl egy evre mert szerintem nem fog ilyen magasan maradni a font huzamosabb ideig.
Mit kerdezoskodnenek?

(#17010) tildy válasza legiaap (#17008) üzenetére


tildy
nagyúr

De, kerdezoskodhetnek. 2 millio forint felett mintha lenne valami ilyen :U

En amugy nem aggodnek berakni fontszamlara. Szet kell nezni, tobb banknal van azonalli valtas, barmikor , amikor olyan az arfolyam, tudod oda-vissza valtani.

Amugy olyan alacosny mostanaban otthon a kamat, majdhogynem lekotni sem eri meg. Inkabb akkor itt Vantage-n.

"Apropó ti melyik országnak szavaztok? UK-nek vagy HUN-nak. Gondolkozok, hogy leadom ezt a levelet amit küldtek a counciltől és onnantól kezdve csak itt szavazhatok már. Ha csak nem cancelelem utána."

Az europai unios valasztasokrol van szo benne. Nem arrol, hogy utana csak itt vagy ott szavazhatsz. Hanem arrol, hogy az eu-s valasztason hol akarsz szavazni, es amig azt vissza nem mondod, EU-s parlamenti valasztosokon ezen adott orszag EU-s kepviseloirol szavazol.

Ez sem a magyar parlamentit, sem az itteni polgarmester stb. szavazast nem erinti.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17011) engine88 válasza tildy (#17010) üzenetére


engine88
aktív tag

Ha kerdeznek akkor viszek egy rakas heti payslipet.

Hova lenne erdemes berakni? Melyik bank milyen szamla? Pillanatnyilag nincs magyar banknal szamlam.

(#17012) tildy válasza engine88 (#17011) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem raiffeisennel van szamlam forint es font, ott szoktam valtani epp akkor, mikor olyan a helyzet. Ha leesik a forint, akkor kivarok.

XE arfolyam -4 forint kb.
Transferwiset ajanljak meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17013) legiaap válasza tildy (#17010) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor rosszul értelmeztem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17017) Viszlát válasza engine88 (#17009) üzenetére


Viszlát
addikt

Gondoltam szeretned majd ide visszahozni visszavaltas utan, ha a bank egyaltalan hajlando lesz ennyi cash-t befogadni, akkor utana hmrc-ra szamithatsz, szeretnenek majd megadoztatni belole.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17019) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Betegseg miatt nem rughatnak ki ugye? Nagyon ugy fest, hogy ujra gerincservem van:( Injekciot kapok, meg egy halom gyogyszert. Ma hivott a manager es ordibalt, hogy de menjek be dolgozni. Nagyon jopofa egy ember. Mennek en dehat nem birok:(

(#17026) kem válasza fojtviki (#17019) üzenetére


kem
addikt

Amikor az Ann Summers raktárjában dolgoztam, az egyik csaj munkatársamat kirúgták mert becsípődött az ideg a hátánál. Pedig neki már rendes szerződése volt, nem csak recruitment állományban volt. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a táppénzét rendesen kezelte, de az tuti, hogy a hiányzások miatt simán kirakták, pedig mindenki ismerte meg bírta. Hol dolgozol?

Köszi!

(#17027) tkesy válasza engine88 (#17006) üzenetére


tkesy
őstag

Pénzváltás esetében 500.000 ft -nál vagy fölötti összeg esetében már fényképes azonosító okmánnyal kell igazolnod magadat, gondolom rögzítik és jelentik a váltás tényét... Emelett 0,3% vagy max 6000 Ft a váltáskor a kezelési költség, (egy váltás esetén még nem gáz) igaz vannak olyan pénzváltó, ahol ezt "lenyelik", de ott meg rosszabb az árfolyam...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17028) Bubee82


Bubee82
őstag

Szombaton indítottam egy utalást a TransferWise-on. A szokásos 2-3 munkanapot írták.

Tegnap reggel jött a visszaigazolás, hogy ma de. 10-re a számlán lesz. Majdnem. Ugyanis még aznap délelőtt jóvá írták :D :R

373.8-on váltott amúgy. 1 fontba került a trenzeksön :N

(#17032) fojtviki válasza kem (#17026) üzenetére


fojtviki
senior tag

A The Bread Factory-nal dolgozom. Nekem is szerzodesem van, nem agency-s melo.

(#17033) kem válasza fojtviki (#17032) üzenetére


kem
addikt

Akkor mindenképp legyen hivatalos papírod ami igazolja a távolléted.

Köszi!

(#17034) Balinov


Balinov
félisten

24£/ut komp akcio, hatha valakinek jol jon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17036) legiaap


legiaap
nagyúr

Hátha valakit érdekel.
Azt hallottátok, hogy mostantól csak max. 2 gigát lehet megosztani three-s the one plan csomagban?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17037) eszgé100 válasza legiaap (#17036) üzenetére


eszgé100
őstag

érdekel, de nem hallottam még róla. és ha túlforgalmazol mi lesz?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17038) eszgé100 válasza Balinov (#17034) üzenetére


eszgé100
őstag

-5.80, köszi :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17039) Balinov válasza eszgé100 (#17038) üzenetére


Balinov
félisten

na, akkor kiralysag.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17040) legiaap válasza eszgé100 (#17037) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem jártam utána, meg a cikkben sem említik ahol olvastam.
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17041) Viszlát válasza Balinov (#17034) üzenetére


Viszlát
addikt

Vonatra nem tudsz valamit? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17042) Balinov válasza Viszlát (#17041) üzenetére


Balinov
félisten

sajna nem, anno kompoztunk, ezert jonnek a kompos hirlevelek (komp akartam lenni ,de nem komp lett, ugye :D )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17044) Ck.


Ck.
addikt

Akinek van tapasztalata készülékbiztositassal, csak telefont kap, vagy komplett dobozos packot?

(#17045) tildy válasza Viszlát (#17041) üzenetére


tildy
nagyúr

En igen. 33% kedvezmeny:
Two together railcard

[előzmény törölve]

[ Módosította: Barthezz2 ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17046) Viszlát válasza tildy (#17045) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez jo deal, de en a Csalagutra gondoltam. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17048) tildy válasza Viszlát (#17046) üzenetére


tildy
nagyúr

Csalagutra nem nagyon szoktak akciozni, szerencsen mulik, hogy ki tudsz-e fogni jo akanlatot.

Nem tudom itt mukodik-e a 20%-os discount : [link]

Quidco-n szinten kompra van, myferry linkre 7% : [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17050) #47053824 válasza tildy (#17045) üzenetére


#47053824
törölt tag

Nemregiben vittel haza uj mobiltelefonokat nehany forumtarsnak, ami utan jogdijat kell fizetni. Kerdesem az lenne, hogy megtetted e?
Biztos volt olyan is, hogy cigarettat hoztal ki valamelyik ismerosodnek. Befizetted e utanna az adod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.