Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) chab7 válasza r4z (#18099) üzenetére


chab7
addikt

UTF-8 (8-bit Unicode Transformation Format, 8 bites Unicode átalakítási formátum)
Tehát az utf8 az már eleve unicode, és tartalmazza a magyart is.

by wiki:
"Az UTF-8 kódolás lényege, hogy a 7 bites ASCII kódtábla karaktereit (angol kis- és nagybetűk, számok és gyakoribb írásjelek) az ASCII kódjukkal jelöli, egyéb karakterek kódját pedig „feldarabolja”, és a darabokat egy vezérlőjelet követő több egymás utáni bájtban helyezi el úgy, hogy a bájtok mindegyike 127 felett van"

Tehát emiatt nem fér bele egy karakterbe. De azt továbbra sem vágom a balra dőlő miért fér mégis :F ha meg lehet oldani hogy az egy karakter legyen akkor a jobbra dőlőt is meg lehetett volna.Én továbbra is disznóságot sejtek emögött :((

[szerk.: Inkább azt gyanítom, hogy az alap az csak a 7 bites lehet mert

"a 7 bites kódolás mellett lehetséges 8 bites vagy 16 bites kódolást is választani, így 140, illetve 70 karakter fér egy SMS-be."

és ekkor változik az elküldendő üzenet hossza, ha beillesztünk egy 8 vagy 16 bites karaktert.
(Na de ezzel még mindig nincs meg a "balra dőlő miért fér be mégis" megoldása.)]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18102) croli


croli
aktív tag

Üdv!
Engem olyan progi érdekele amivel be lehet állítani hogy csak bizonyos progik használhatják a netet (mobil)
Mit tom én pl: én nem akarom hogy frissüljenek az időjárás adatok (tehát ne legyen forgalom) de fel szeretnék menni marketre,
tehát mindent letilt de én beállítom hogy a market az használhatja a netet (mobil)

(#18103) TRob1 válasza chab7 (#18101) üzenetére


TRob1
veterán

GSM abc:
"Nem tartalmazza minden nyelv ékezetes betűit, többek közt a magyarét sem. Viszont található benne pár olyan (más nyelvben használatos) karakter, mely hasonlít a mi ékezetes betűinkhez. Ezekkel a balra dőlő ékezetes karakterekkel már jópár éve helyettesítjük a magyar abc-ben találhatóakat. GSM abc használata esetén 160 karakter fér egy SMS-be, egy karaktert 7 biten tárol. "

"Unicode:
Tartalmazza az összes magyar ékezetes betűt. Viszont, hogy olyan karaktereket is továbbítani lehessen SMS útján, melyekre eddig nem volt lehetőség, annak ára van. Az ilyen üzenetek továbbításához több adat átvitelére van szükség, emiatt egy SMS-be csak 70 karakter fér el! Tehát egy 160 karakteres magyar ékezeteket tartalmazó SMS elküldése 3 SMS árába kerül! Egy karaktert 16 biten tárol."

-----------------------------------------------

"Unicode, te drága

A hirtelen drágulás oka az, hogy az újabb készülékek a GSM-szabvány helyett az Unicode szabványt követik az SMS-ek küldésekor. Ez egyébként teljesen érthető, mivel a GSM-ábécéből néhány, Európa-szerte kevéssé használt betűt (ilyen például a magyar á, í, ó, ő, ú, ű karakterek) egyszerűen kihagytak, így valami arra emlékeztető betűt (konkrétan a rövid változatokat) kellett SMS-küldéskor használni.

Az új szabvány, az Unicode már minden karaktert tartalmaz, amit valahol is használnak, így a fent említett ékezetes betűkön kívül akár oroszul is küldhetünk vele SMS-t. Ennek azonban megvan az ára is. A 128 betűs GSM-ábécé egy jelét 7 bittel tudták azonosítani, míg a több tízezer karaktert tartalmazó Unicode-hoz már 16 bit, azaz kereken két bájt szükséges. Így könnyen kiszámolhatjuk, hogy a GSM-szabvány betűiből éppen 160 fér be a 140 bájtos SMS-üzenetbe, míg az Unicode-nál csak 70. Ez annyit tesz, hogy ha 140 karakternél hosszabb SMS-eket küldözgetünk, akár háromszor annyit kell fizetnünk a szolgáltatónak, mint az eredeti díjszabás."

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#18104) dokee78 válasza croli (#18102) üzenetére


dokee78
félisten

(#18105) gyuszmó válasza croli (#18102) üzenetére


gyuszmó
őstag

Megelőztek :)

Droidwall root-os a cucc

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#18106) chab7 válasza TRob1 (#18103) üzenetére


chab7
addikt

Akkor ezek szerint a gsm abc az 7 bites ASCII.
Bár magyar ékezeteket lehetne utf8-al is írni (8 biten) így 140 karakter lenne. De csak az utf16-ot alkalmazzák, hogy 70 karakter legyen , és több darab sms. Ügyeeees. Csak nem hagyok fel azzal, hogy ez direkt van ;) (Holott akkor lehetne utf8 és 140 karakter, ami még mindig elég ;) )

Na jó, beteszem én is off-ba, igazad van.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18107) draco31


draco31
veterán

Hali!
A haveromnak X8-asa van, és egy MW 600-al hallgatja a zenét róla. A telefon nem küldi át a fülesre a zene címét, és az órát, mint pl. az én K800-asom. Létezik ehhez valamiféle alkalmazás, ami ezt megoldja?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18108) r4z válasza draco31 (#18107) üzenetére


r4z
nagyúr

Az Android sajnos ilyen buta, nem lehet megoldani, hogy működjön. Desire-n is megpróbáltam mindent, de nem ment.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#18109) dokee78


dokee78
félisten

OTP-nél a Maetro kártyához lehet kérni valami kiegészítő kártyát amivel lehet a Marketen vásárolni?

(#18110) petipetya válasza DonMedve (#18079) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi az az XS? :F

"nincs rá lezsóidő"

(#18111) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Android 2.1-re (X8) kellene nekem hangrögzítő és valami jó videólejátszó (nem VitalPlayer Pro, nem vagyok megelégedve vele). Mit tudnátok ajánlani? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18112) dokee78 válasza dewil666 (#18111) üzenetére


dokee78
félisten

BSPlayer lite Lehet benne screenshotot csinálni amit berakhatsz háttérképnek is.

Hi-Q MP3 Recorder (Lite) Van fizetős változata is.

[ Szerkesztve ]

(#18113) atillaahun válasza porse (#18076) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, én is éppen ilyen megfontolásból nem tettem még fel ellene az Android Assistant-ot, amit feljebb javasoltak.

(#18114) dewil666 válasza dokee78 (#18112) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen!! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18115) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Vki tudna ajánlani vmi normális aksikímélő,gyors facebook klienst?

(#18116) dokee78 válasza droti25 (#18115) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom,hogy aksi kimélő-e,de azt mondják nem lassú.

FriendCaster for Facebook
FriendCaster Pro for Facebook

(#18117) chab7 válasza droti25 (#18115) üzenetére


chab7
addikt

"Hello szomszéd, hogy vagy?"

Ez akkukímélő ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18118) Nordik


Nordik
őstag

A Viber nevű alkalmazás 100%, hogy ingyenes? Mind az SMS része, mind pedig a hívások?
Kicsit félek tőle, hogy esetleg nem így van vagy korlátozott ideig, korlátozott számban engedélyezi csak a hívásokat, sms-eket mivel tel.szám alapján regisztrálsz... :U

(#18119) Kingfisher1 válasza chab7 (#18077) üzenetére


Kingfisher1
tag

a madarak figyelik a hívásaidat. pl ha valaki hív, akkor a játék automatikusan szünetel és fel tudod venni a hívást. a location (helyzetmeghatározás?) talán a reklámok miatt ..

vagy Ork módján meg akar tudni rólad mindent :P

[ Szerkesztve ]

(#18120) saca23


saca23
aktív tag

Sziasztok
lenne egy elég béna kérdésem mit csinàljak hogy lassa a lancser pro a letöltöt témát nem tudom mért nem engedi de râvalo ugy szettem le marketror.
egyszeruen csak ikonpak van a témabeàlitàsnàl mi lehet az ok?
kezdövagyok azért vann ilyen kérdésem.
amugy sg mini sense
lancherpro téma. köszi elöre is

(#18121) draco31 válasza r4z (#18108) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, azért köszönöm!
Azért gondoltam, hogy lehet, mert az MBW-150-es órához is csináltak progit OpenWatch néven.
Hátha majd később....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18122) atillaahun válasza Nordik (#18118) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem használtam ugyan, de amennyire itt olvastam ingyenes korlátozások nélkül. Bár arról nem tudok, hogy SMS-t ingyen küldene, szerintem inkább szimpla üzenetet kliensen belül.
De ha nagyon kételkedsz vedd ki a SIM-et, és próbáld ki úgy WiFi-n.
Viszont arra figyelj, hogy ha a kliensből normál hívást indítasz, tehát olyat hívsz, akinek nincs meg a program, akkor az normál fizetős hívásnak minősül.
Bocs ha túl hülyebiztosra sikerült a hozzászólás, csak nem derült ki egyértelműen mennyire vágod a témát.

[ Szerkesztve ]

(#18123) r4z válasza draco31 (#18121) üzenetére


r4z
nagyúr

Na igen, csak ezzel az a probléma, hogy a felirat továbbításához szükséges driverrel nem lehet a hívást továbbító drivert egyszerre használni. Tehát vagy zene (és felirat) vagy hívás.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#18124) Nordik válasza atillaahun (#18122) üzenetére


Nordik
őstag

Értem a program lényegét, csak mivel telefonszámmal kell regelni, ezért kételkedem kicsit... :U Meghát a sok ingyen hívás, "SMS" miatt gondoltam, hogy a szolgáltató korlátozhatja vagy felszámolhat valamit. Valahol nincs esetleg atombiztos leírás, tapasztalatok erről?

(#18125) chab7 válasza Nordik (#18118) üzenetére


chab7
addikt

Ahogy az előttem szóló mondja két viber alkalmazás között ingyenes neten keresztül. De ugyanúgy tud rendes hívást és sms-t is indítani, az meg a szolgáltatód tarifája. A lényege az lenne hogy legyen fent mindenkinek a viber, meg a net, és akkor egymás közt ingyen.

Azért telefonszámmal, mert az alapján látja kinek van, és ha már lenne a contactjaid közt viberes akkor tudná is. Ez csak egy könnyített regisztráció, ennyivel több mint a pl skype (meg hogy telefonként üzemelnek a hívások. De valójában meg ugyanolyanok mintha a pl a skype hívásai.

Olvasnivalók:
[link] - [link] - [link] - [link] ... stb, stb (by google: viber)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18126) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Az Android Assistantot használja valaki? Letölthető magyarul. :K

Emellett az Android Audio Profile (Free) és a Wi-Fi Finder került honosításra a napokban...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#18127) atillaahun válasza Nordik (#18124) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát ha nagyon keresel biztos találsz pár Viber témát is elszórtan, ahol konkrétabban kiokosodhatsz. De a biztosítékra írtam, hogy vedd ki a SIM-edet, és úgy csinálj pár hívást WiFi-n, mert ebből láthatod, hogy a szolgáltatódnak és a telefonszámodnak semmi köze a dologhoz. De mint említettük ez csak az olyan hívásokra vonatkozik, amik más Viber-est érintenek.

(#18128) Nordik válasza atillaahun (#18127) üzenetére


Nordik
őstag

Értem, köszönöm!

Barátnőmmel CsaládBaráttal ingyen beszélünk, de nem mindig megoldható a telefonhívás, ezért okoskodtuk ki ezt az SMS-es megoldást. Tudnánk beszélni más chat progival is, de ez annyira egyszerű, hogy észre se venni, hogy egy programról van szó. :)

Ahogy észrevettem, arra minden esetben figyelmeztet ha a szolgáltatót akarja használni akár hívásra, akár SMS-re.

(#18129) dokee78


dokee78
félisten

Offline Pokert tud valaki?

(#18130) Nordik válasza Nordik (#18128) üzenetére


Nordik
őstag

Még arról nem tud valaki aki használja, hogy ugye Contacts-ba rámegyek valakire, hogy Free Message, váltunk néhány üzenetet, ezeket összesíti. Ha innen írom a további üzeneteket akkor se küldheti hálózaton keresztül, vagy mindig ugyanugy rá kell menni a kontaktok között a free message opcióra?

Úgy gondolom minden esetben az adatkapcsolaton keresztüli dolgokat veszi elsődlegesnek, a többit pedig kiírja ha mégsem így lenne. Mit gondoltok?

(#18131) kerjani


kerjani
aktív tag

az Amazon Appsore mostantól már hivatalosan elérhető az USA-n kívül is :))

Próbálta már valaki magyar címmel? Ha átírom a fake amcsi címet, megmaradnak az eddigi app-jaim?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#18132) St3ven válasza Nordik (#18130) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, jól gondolod. Azt az "összesített" részt én szinte chat-ablakként használom.

Egyébként az ingyenes üzenetváltás-dolgot azt pont nem lehet eltéveszteni, hiszen ahhoz, hogy Te fizetős sms-t küldj a telódról, mindenképpen valami sms alkalmazás elindítására van szükség, szóval észrevennéd, ha erről lenne szó. (De egyébként erre is figyelmeztet, majd indítja az sms appot, most direkt kipróbáltam.)

Amúgy keress rá a "viber" szóra, az elmúlt hetekben elég sokat beszéltünk itt róla, ha valami nem világos, kérdezz bátran.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#18133) petipetya válasza kerjani (#18131) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót!

Erre már régebben regisztráltam, csak nem használtam. Vajon hol van hozzá az androidos kliens? Megvan, újra lekértem emailben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18134) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet a régi marketet visszatenni? Mert ez az új nem nagyon tetszik lassú és akadozik. :(((
Előre is köszönöm! :R

(#18135) aggleány válasza Keraa (#18134) üzenetére


aggleány
addikt

Véglegesen nem igazán lehet visszacsinálni, de félmegoldás van. :K Menj be a Beállítások, Alkalmazások, Alkalmazások kezelése menübe, ott válaszd ki a Market-et, és nyomd meg a Frissítések törlése gombot. Így visszaáll a régi, de csak egy alkalomra, minden Marketre fellépés előtt újra meg kell csinálni. Én is ezzel szenvedek egy ideje, nekem sem jön be az új verzió. :(

(#18136) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki használ itt bluetooth stereo headsetet?Melyik a legolcsóbb ami jó is? :R

(#18137) RexpecT válasza Keraa (#18134) üzenetére


RexpecT
addikt

Megnyitod a futó alkalmazásokat kikeresed a Marketet és ott a frissítés eltávolítása.

(#18138) Nordik válasza aggleány (#18135) üzenetére


Nordik
őstag

És ha én pont az ellenkezőjét szeretném? :) Magától nem igazán akar frissülni.

(#18139) r4z válasza RexpecT (#18136) üzenetére


r4z
nagyúr

Én egy SE MW600-ast használok, teljesen korrekt headset. :K

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#18140) Keraa válasza aggleány (#18135) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
Már buherálom is :))

(#18141) Nordik válasza St3ven (#18132) üzenetére


Nordik
őstag

Neked sose vett le pénzt az SMS-re se, ha chat szerűen használtad akkor se? :) Meg akkor fölösleges a Contact listából kiválasztani a free message opciót? Nyugodtan írjak vissza a chat ablakon belülről, onnan is ingyen lesz? :)

(#18142) porse válasza aggleány (#18135) üzenetére


porse
senior tag

Titanium mal fagyaszd le a market update t.

Nordik:

Te meg töltsd le az új marketet és tedd fel magad.

... szerintem.

(#18143) aggleány válasza Keraa (#18140) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. Lehet, hogy lesz más megoldás is. Ha igen, írok. :K

(#18144) dokee78 válasza aggleány (#18135) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem nem frissült a market,de ha ilyen fos,mint írják akkor ne is frissüljön.

Egyéni arcképed mikor lesz kész?

[ Szerkesztve ]

(#18145) aggleány válasza dokee78 (#18144) üzenetére


aggleány
addikt

Jó neked! Én nagyon irigykedek azokra a szerencsésekre, akiknek nem frissült. :K Tiszta WP7 fíling: nagy zöld kockák egymás alatt, egyik kisebb, másik nagyobb, szerintem szörnyű. Egyszerűen ronda, na. :W Ráadásul eszméletlenül lassan tölt be még az SGS II-n is, el tudom képzelni, hogy más telókkal mennyit kell várni. :Y Persze a csúnyaság szubjektív dolog, de nekem az.

Elvileg 23-a után lesz meg, ha addig is jó kislány leszek. :DDD

(#18146) croli válasza dokee78 (#18104) üzenetére


croli
aktív tag

Kösz
Majd probálom...

gyuszmó neked is

[ Szerkesztve ]

(#18147) kerjani


kerjani
aktív tag

Greedy Spiders

Nagyon fasza ez a játék :D Tegnap volt ingyenes az Amazon Appstore-on. hihetetlenül addiktív, cut the rope szintű minőségi app :)

Apropó: "magyarosította" már valaki az amazonos accountját? Megmaradtak az appok?

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#18148) St3ven válasza Nordik (#18141) üzenetére


St3ven
addikt

Pontosan, mehet az ablakban a duma. :)

Arra viszont figyeljetek, hogy mindig fusson a háttérben, csak így lesztek elérhetők Viberen.

És még egyre: leginkább 3G-vel az igazi a hangminőség, 2G-n kimondottan felejtős, a Wifi meg elég instabil egy dolog.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#18149) Adamis válasza saca23 (#18120) üzenetére


Adamis
őstag

A Launcher-t próbáltad már újraindítani? ;)

(#18150) croli


croli
aktív tag

Nem nagyon értem hogyan kéne használni mert white list (ugye amit itt bepipálok annak szabdna csak mennie) kiprobáltam a merket-en nem pipáltam be de pörgette a forgalmat!! Akkor itt most mit kéne csinálni a tűzfalat engedélyeztem meg a logot is...

Na úgynéz ki megoldottam átállítottam black listre ott ami ki van pipálva azt nem engedi ugyebár kipipáltam a marketot és csak tölt tölt de nem töltbe adatforgalmat meg nem néztem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.