Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) FalconKnight válasza Mercutio_ (#847) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Hát, elvileg javítja a teljesítményt... :DD Nem túl bőbeszédű a leírása, mindenesetre nem béta, mint az előző, arról mindenképpen megéri átállni. Német fórumon valaki örvendezett, hogy neki ez a frissítés után sikerült egy RAM-ot 3200-ra húznia, ami a korábbi BIOS-al nem ment. Mindjárt felrakom én is.

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#852) Nimda


Nimda
addikt

Aki gyári hűtőt használ 2400g-hez, tuning nélkül, silent módban, mekkora a max. proci hőmérséklete? Nálam 65-67 fok körüli, (aida stress) ez reális? Illetve mennyi lehet a max. amit a proci még elbír hosszútávon?

[ Szerkesztve ]

(#853) Gabesz128 válasza Damateo (#839) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Ma vettem MSI mortart ezzel (lap támogatott listáján is szerepel):
G.SKILL 8GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-8GVRB
iponban 35e Ft
Nem tervezem nagyon húzni a konfigot, ezért "csak" a hivatalosan támogatott 3000 Mhz-re állítottam gond nélkül (1,35 V-on, bár ezt se teszteltem alacsonyabb értéken).

(#854) FalconKnight válasza Nimda (#852) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Szia!
Szerintem ezek korrekt hőmérsékletek egy AIDA stress alatt. Ez szerintem hit kérdése ki hol húzza meg a biztonságos határt. Én arra törekszem, hogy egy tartós stress teszt mellett se menjen 70 fölé.

Falcon

(#855) Damateo válasza Gabesz128 (#853) üzenetére


Damateo
aktív tag

Én most ezt néztem ki. Sikerült viszonylag olcsón találni.
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz

(#856) Euromail


Euromail
aktív tag

Sziasztok

Segítsetek légyszi mert lehet rosszat rendeltem.

Gskill 3200 ramokat néztem egy msi b350 gaming pro laphoz de ez nem biztos menni fog 3200 vagy legalább 3000-en nincs támogatási listán se csak hasonló :/
Egész pontosan erről a ramról mi a vélemény mennyire fogtam mellé?
SKILL RipjawsV 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-8GVKB
32 670 Ft-tól

Visszta mondom inkább ha úgy van.
2400g prpci mellé lesznek és tuningolni szeretném.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#857) kecsawi válasza Euromail (#856) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nyugi, netes rendelésnél leteszteled, és ha nem a kívánságod szerint működik, akkor elállsz a vásárlástól.

(#858) Euromail válasza kecsawi (#857) üzenetére


Euromail
aktív tag

Az jo akkor majd kiderül ;)
Amugy compactkerből kértem úgy hogy az alaplapot teszteljék vagyis update legyen rajta a 2400et felismerje így kértem pluszpénzért meg nehogy hibás legyen remélem nem lesz baj a rammal se.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#859) kory24 válasza Euromail (#858) üzenetére


kory24
őstag

Ezzel kapcsolatban kérdés:

Ha AM4 lapot akarok venni, akkor azt lehet tudni milyen BIOS van épp rajta?
Hogy fogja tudni kezelni a 2x00G APU-t vagy kell-e neki BIOS frissítés?

(#860) Euromail válasza kory24 (#859) üzenetére


Euromail
aktív tag

Legtöbb régebbi lap azok meg szerintem becsomagolva 1.0 alap van csak rajta.
Van ahol nem kell külön se kérvényezni hogy frissítsék már ha egy 2xxx új proci mellé veszed de jobb megbeszélni előre szerintem mert volt már aki írt ilyen ügyben.
Én nálam meg majd kiderül jövőhéten sikerülte.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#861) Euromail


Euromail
aktív tag

Tuning szempontjából én a techspot-ra hallgatnék szvsz csak igpu-t huznam meg 1500-1600 között.
Akkor a cpu úgy is felboostol 3.9-ig alapon hagyva?
Meg mivel hogyan kell? Msi afterburner jó hozzá?

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#862) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Ryzen 2200-hoz szeretnék alaplapot, de nem tudom milyet. Igazából az MSI PCmate felé hajlok, meg az ATX fele. Elérhető még az Asus PRIME B350-PLUS, ezekkel jók a tapasztalataitok? A pc mate szimpatikusabb az ára miatt.

(#863) Nimda válasza csucsotke (#862) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, nagyon jó az Asus. Minden pöccre indult, stabil.

(#864) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha nem lenne más jelentkező ill. senkinek sem probléma, akkor a Summit Ridge mellett itt is szívesen lennék Topikgazda. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#865) Nimda válasza SyMbioTe (#864) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem nem probléma, ill. támogatom ;)

[ Szerkesztve ]

(#866) Vartanus válasza SyMbioTe (#864) üzenetére


Vartanus
őstag

Részemről is oké :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#867) solfilo válasza SyMbioTe (#864) üzenetére


solfilo
veterán

Legyen úgy. :)

solfilo

(#868) OutSider17 válasza SyMbioTe (#864) üzenetére


OutSider17
senior tag

Kicsit sok lesz az már! :DDD
Egyébként részemről rendben van. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#869) consono


consono
nagyúr

No, megrendeltem én is a kölöknek a 2400G-t, Giga x370-es lappal, remélem jövő hétvégén már azon tudja tolni a Minecraftot :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#870) bocali


bocali
csendes tag

Sziasztok, nem régtaláltam rá erre a CPU családra és érdekelne, hogy szerintetek érdemes-e váltani rá?

Jelenleg egy i5-2400 és egy gtx960 duruzsol és érdekelne, hogy a 2400G kiválthatja-e őket?

Kicsit utána néztem és úgy érzem nem hogy okosabb lettem, de még több kérdés támadt bennem.

1. Valahol láttam, hogy nem mindegy, hogy hogy pakolom a ramokat mellé. 1x8gb-tal jóval rosszabbul teljesített mint 2x4gb-vel. Nem igazán értem, hogy mi lehet ennek a hátterében és érdekelne, hogy lehet optimálisan összeállítani.

2. Elvileg még idén tavasszal kijön egy teljes 2000-es család. Érdemes lehet-e megvárni mert játékban is több FPS-t nyújthat vagy csak más feladatokban növekszik a teljesítmény?

Illetve ez kicsit off, de ismertek olyan ventit ami szív és képes játék közben is szinten tartani a CPU-t enyhén húzva?

(#871) füles_ válasza bocali (#870) üzenetére


füles_
őstag

Üdv!

Lenne előrelépés a 2400G-vel, +4 szál és sokkal újabb technológia, viszont ha nincs szükséged a benne lévő iGPU-ra akkor mindenképpen tegyél még hozzá 3-4e Ft-ot és válaszd az 1600-at. Mindkét CPU-val valószínűleg több fps-ed lenne, mint a mostani i5-ösöddel, CPU intenzív játékokban pedig a játékmenet sokkal folyékonyabb lenne, főleg a hatmagos Ryzennel (BF1 például).

Kérdéseidre válaszolva,
1.) Azért gyorsabb a 2x4, mert ha a megfelelő slotokba rakod a modulokat, akkor aktív lesz az úgynevezett dual channel mód, ilyenkor kétszer akkora sávszélesség áll rendelkezésre a CPU-nak. Ez főleg a Raven Ridge-nél fontos, ha az iGPU-t használod.
2.) Érdemes lehet megvárni, mert magasabb órajeleket és redukálódott memóriaelérést várunk tőlük, ezek a fejlődések a játékokban is megdobják majd a teljesítményt. De arra számíts, hogy egy ideig drágábbak lesznek, mint a jelenlegi generáció.

[ Szerkesztve ]

(#872) hokuszpk válasza bocali (#870) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a procit siman kivaltja, a gtx960 -at valoszinuleg nem. ugy kb. gtx 1030 szintet karcolja alulrol az integralt vega, annal meg a 960 talan combosabb joszag.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#873) Sunnam válasza bocali (#870) üzenetére


Sunnam
tag

Nehogy megzavarjon az érkező új család első száma, igaz hogy 2-el fog kezdődni,de abban nem lesz iGPU! Bocs ha ezt már tudtad.

[ Szerkesztve ]

(#874) Damateo


Damateo
aktív tag

Van aki Linux-al használja?

(#875) consono válasza Damateo (#874) üzenetére


consono
nagyúr

Úgy tudom megy linux alatt is a Raven Ridge, de az igpu-nak nincs még pl. OpenCl támogatása, ha ez esetleg érdekes nálad.

"In God we trust. All others must bring data"

(#876) Venyera7


Venyera7
senior tag

Ezek megérkeztek, a proci sajna még nem... kib@szott MPL :W

[ Szerkesztve ]

(#877) Nimda válasza Venyera7 (#876) üzenetére


Nimda
addikt

Nem egyszerre rendelted? Na ezért szoktam inkább postapontra kérni, már ha valahol adott.

(#878) Venyera7 válasza Nimda (#877) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem ezek ipontól érkeztek, a proci pedig innen az apróról.

(#879) tomic válasza Venyera7 (#876) üzenetére


tomic
addikt

Nem lett volna jobb még kb 2 hetet várni és az új chipsettes lapot rendelni?
Én is pont vásárlás előtt vagyok,de ha nehéz is de megpróbálom már kivárni.
Mini Itx lapot szeretnék venni de már hivatalos HDMI2 támogatással és bízom benne lesz is ilyen köztük.

(#880) Venyera7 válasza tomic (#879) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem szeretek várni :D Meg ennek a procinak jó ez a lap is.

(#881) zsolt320i válasza S_x96x_S (#226) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hmmm, ahogy látom nem lesz itt alacsony fogyasztású APU-val (pld: 2500U) mini itx lap.
mostanában szerettem volna egy htpc-t összepattintani, de esélyem sincs :(

(#882) Vartanus válasza zsolt320i (#881) üzenetére


Vartanus
őstag

nem is volt tervben AMD részről meg máshol sem ilyesmi, így nem tudom minden reménykedtél :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#883) consono válasza Venyera7 (#876) üzenetére


consono
nagyúr

Én meg még az alaplap beérkezésére várok :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#884) S_x96x_S válasza zsolt320i (#881) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>hmmm, ahogy látom nem lesz itt alacsony fogyasztású APU-val (pld: 2500U) mini itx lap.

Ha embed-re gondolsz, akkor más kóddal kell keresni pl. "v1605b" és az én becslésem ~ "nyár"

* https://www.amd.com/en/products/embedded-ryzen-v1000-series

*https://prohardver.hu/hir/amd_epyc_ryzen_embededd_3000_v1000_beagyazott.html

ha feltünik valami, akkor biztos itt is lesz róla hír: http://linuxgizmos.com/?s=ryzen

addig is egy IPARI + "Under development" példány
("95 x 95 mm (Com Express™ Compact Form factor, Type 6 pinout)"
* http://www.seco.com/prods/eu/come-b75-ct6.html

Ezekkel a procikkal lesz elérhető:

AMD Ryzen™ Embedded V1807B with AMD Radeon™ Vega 11 Graphics, Quad Core Dual Thread @ 3.35GHz (3.75 Boost), TDP 35-54W
AMD Ryzen™ Embedded V1756B with AMD Radeon™ Vega 8 Graphics, Quad Core Dual Thread @ 3.25GHz (3.6 Boost), TDP 35-54W
AMD Ryzen™ Embedded V1605B with AMD Radeon™ Vega 8 Graphics, Quad Core Dual Thread @ 2.0GHz (3.6 Boost), TDP 12-25W
AMD Ryzen™ Embedded V1202B with AMD Radeon™ Vega 3 Graphics, Dual Core Dual Thread @ 3.25GHz (3.6 Boost), TDP 12-25W
AMD Ryzen™ Embedded V1404I with AMD Radeon™ Vega 3 Graphics, Quad Core / Single Thread, TDP 15W ,Industrial Temperature range

vagy
https://www.congatec.com/en/products/com-express-type6/conga-tr4.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#885) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

redditen és az overclock.net -en már vannak tesztek az új ryzen 5 2600-al és 2700x-el.
(a reddites chilei ott árulták a procikat, de már a kezükre csaptak :D)

reddites eredmények ryzen 5 2600:
4GHz @ 1.3V on X370 Taichi

1384 CB R15
18.5K Firestrike CPU score
~63ns memory latency
(with awful subtimings)

overclock.net ryzen 5 2700x:

4,25 GHz 1,38V
1948 cinebench

[ Szerkesztve ]

(#886) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Ryzen 3 2200G vagy Ryzen 5 2400G az ajánlottabb ár/érték arányban ha a iGPU-t akarom addig használni amíg ilyen elszállós árak vannak dVGA terén? Megér 20eFt al többet a 2400?
Illetve kérdezném még, hogy FHD játékhoz mondjuk 1060 6GB meghajtásához elég e a 2200 vagy kell a 2400?

(#887) OutSider17 válasza zsoika (#886) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!

Én személy szerint jobban ajánlanám a 2400G-t! Több szál, meg az iGPU-ja is erősebb.
Egyébként meglepően erősre sikeredtek ezek az iGPU-k szerintem!
Én szoktam BF1-et játszani 2200G-vel és a 35-40 FPS-t tudja medium beállitásokkal. Amin nem kicsit lepődtem meg.
Később jól fog jönni még a 4/8!
Hát szerintem a 2200G is kihajtaná a GTX 1060-at. De azért szerintem megéri az a plussz 20ezer a 2400G-ért.
Annyi hogy gyors ramokat kell mellé rakni és akkor elég szépet tudd villantani. :)

Remélem tudtam segiteni.

Ui: A helyesirási hibákért ellnézést kérek, de új a billentyűzetem és még nem szoktam hozzá. Ráadásul még angol is amit annyira nem bánok MÉG. :DD

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#888) consono válasza OutSider17 (#887) üzenetére


consono
nagyúr

Majd fogod bánni az angol billentyűzetet - ha megszokod :D Én a mai napig alt gr+j-vel írom a hosszú í-t, magyar kioszáson is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#889) füles_ válasza zsoika (#886) üzenetére


füles_
őstag

Üdv!
Ár-érték arányban a 2200G verhetetlen. Az iGPU-ja tuninggal simán hozza a 2400G iGPU-ja szintjét, viszont GTX 1060 mellé azért már sok esetben elkél a 8 szál, szóval én a helyedben a 2400G-t venném.

(#890) OutSider17 válasza consono (#888) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R :)
Soha nem jöttem volna rá hogy így lehet a hosszú í betűt írni.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#891) OutSider17


OutSider17
senior tag

Van itt valaki aki tuninggal használja 2200G iGPU-ját? :D
Érdekelne a dolog ha már így feljött a dolog. Bár nekem már így is egy csoda hogy így megy vele minden! :K

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#892) zsoika válasza OutSider17 (#887) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi még agyalok egy I3 8100 és G5400 vagy G4560 is, de ugyebár azokhoz azonnal kell a dVGA.....mígy a Ryzen-ekhez elég akkor vennem ha normalizálódtak az árak.

(#891) OutSider17: És vajon oda már kell másik hűtő a CPU-ra?

fules:)): Köszi neked is ,de még nincs meg a 1060(vagyis megvan az Én gépembe,de ez a keresztlányomnak megy) ...szóval csak egy példa volt, így nincs kőbe vésve. És 1050Ti nal ? A 1050 Ti tudja a mai játékokkal a FHD-t 60fps?

[ Szerkesztve ]

(#893) zsoika válasza zsoika (#892) üzenetére


zsoika
addikt

Még annyi hogy az a dilemmám ,hogy egy Intel pentium proci + 1050Ti(apróról 50eFt garis) csak kicsit kerül többe mint a 2400G és kb 2,5x erősebb játékra. Vagy szóljatok ha tévedek.

Kérdés hogy mikor és mennyire fognak beesni az árak (ha egyáltalán kipukkan a bányalufi)?
Szóval Intel és akkor nem sokkal többért van egy 2-3x erősebb gépem ...vagy kicsit olcsóbban 2400G és spekuláljak a 1060 ra, de addig is elvan az iGPU val.

(#894) OutSider17 : Igen tudom ...kb. a 1030-al van partiban ha jól tudom. :U

[ Szerkesztve ]

(#894) OutSider17 válasza zsoika (#892) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát abban sajnos nem tudok segíteni!
Soha nem használtam a gyári hűtőt. Vagy egy DeepCool 200T volt a procin vagy a jelenlegi Fractal Design Celsius S24. :)
Főleg hogy minimális tuninggal használom a 2200G-t is (3.8Ghz) mint ahogy az R5 1400-ast is tuninggal használtam. (3.6Ghz)
Teljesen hibamentesen és végig 60fok alatt mentek.

így ebben sajnos tényleg nem tudok segíteni. De én nem bíznám rá a procimat személy szerint. :)

zsoika (#892) A GTX 1050Ti erősebb az iGPU-nál. De azért a procinál nem hinném hogy erősebb!

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#895) SyMbioTe válasza zsoika (#893) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Igen, az iGPU kb. GT 1030-al van egy szinten, ezt jól tudod.
A VGA árak pedig már használtpiacon kezdenek beesni, mostanában rengeted bányász rig került fel apróra. RX 570 már ~70k körül is van, csak hogy egy példa legyen.
Jelenlegi helyzetedet megértem, mivel jelenleg HD4850-em van ideiglenesen, én is a kártyák áresését várom.
Úgyhogy én személy szerint R5-öt venném, és iGPU-val kivárnék.

Ahogy Outsider mondja, Intelllel lenne erős VGa-d, de gyengébb procid, Ryzennel meg erős proci, egész jó iGPU, de 1050-nél jóval gyengébb.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#896) zsoika válasza SyMbioTe (#895) üzenetére


zsoika
addikt

"Intelllel lenne erős VGa-d, de gyengébb procid, Ryzennel meg erős proci, egész jó iGPU, de 1050-nél jóval gyengébb."
Pontosan erről van szó és szerintem ezt a kérdést a sógorom fogja eldönteni aki a lányának veszi ezt a gépet....Ő pedig új párti. Szóval valószínűleg a Ryzen lesz a befutó, mert a 1050Ti használtan 50eFt.
Csak tudnám melyik melyik 3 vagy 5 :F :U
Zavar ez a 20eFt különbség.....ennyivel jobb, tényleg?

Link
Az első játék az AC nál a CPU 100% ra is felmegy 1050Ti nal...szóval akkor a 1060-at nem tudná ez esetben kihajtani ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#897) OutSider17 válasza zsoika (#896) üzenetére


OutSider17
senior tag

Milyen játékokhoz kellene? :D
Esküszöm ránézek neked a gépemmel hogy mit muzsikál!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#898) OutSider17 válasza SyMbioTe (#895) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz SyMbioTe!
Neked pedig köszönöm a javítást! Elég félre érthetően fogalmaztam meg! :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#899) zsoika válasza OutSider17 (#897) üzenetére


zsoika
addikt

Mindenhez és bármihez! :DDD Amit egy 15éves gyerek játszik. Gondolom a legújabbak és amivel a barátok is tolják.
Konkrétabban a PUBG-t említette.
És köszi ha meglesed!

[ Szerkesztve ]

(#900) füles_ válasza zsoika (#892) üzenetére


füles_
őstag

Ez egy ördögi kör amúgy, mert ha megveszed a Pentiumot és mellé a GTX 1050Ti-t, akkor meg a procit kell viszonylag rövid időn belül lecserélned, ha CPU intenzív játékokkal tervezel játszani. :D Nem azt mondom, hogy rossz proci a 4 szálas Penya, de az új játékok bizony felzabálják akkor is, ha csak egy 1050Ti van mellette.

Nekem 1050Ti van, nem igazán játszom a legújabb játékokkal, de garantálom, ha nem is a legmagasabb beállításokon, de boldogulni fog a még ropogós címekkel is. Én mostanában BF4-ezek meg Fortniteozok legjobban, oda elég high vagy ultra beállításokhoz egy négymagos Haswell mellett.

Véleményem szerint egy mai natív négymagos processzor még pont elmegy egy 1050Ti mellé. Valahol biztos 100%-on fog tekerni, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a GPU ilyenkor lazsálni fog. Annyiban nyilvánulhat meg, hogy a minimumok kissé alacsonyabbak lesznek, és picit mikrolagosabb lesz a játékélmény.
Ha későbbiekben egy 1050Ti-t tervezel tenni a gépedbe, akkor szvsz most nyugodtan beruházhatsz a 2200G-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.