Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) swagina válasza palfitom (#1149) üzenetére


swagina
újonc

Szia, köszi a választ!
Amit kihagytam, hogy 5.1-es fülesem van, így kell az 5.1-es integrált hangkártya, ami a prime b350-ben nincs meg, így az kiesik. Az Asrock x370 killer-ről önmagában tudna valaki véleményt mondani?
Megerősítettél a ryzen 5 mellett, jobb lesz az hosszútávon!
Ramból akkor minimum 2x8gb 3000mhz-t keressek?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1152) Nimda válasza Mákosmetélt (#1144) üzenetére


Nimda
addikt

Hali!

Ha ez neked segít, korábban a gyári hűtőt használtam, wraith stealth, igaz 2400G de nem lehet messze a 2200G-től. Felírtam a legutolsó hőfok adatot, mikor teszteltem a gépet (OC nélkül):

Biosban cpu fan profil standard -> Prime95 -> blend kb. 45 perc, cpu 67°C, alaplap 34°C (a ház venti cpu q-fan source, így azt figyelte) HwInfo-val mérve. A jelenlegi hűtővel nyertem kb. -11°C fokot.

Szvsz, főleg nyáron érdemes cserélni a gyárit valami hatékonyabbra.

[ Szerkesztve ]

(#1153) OutSider17 válasza swagina (#1146) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz4
Ha rám hallgatsz akkor ASRock X370 Killer SLi! (35ezer környékén már kapsz!) Az egyik legolcsóbb X370-es lap és nagyon jó is! Majdnem az Asus B350-F áráért már megkapod. Én biztosan azt venném ahelyett.
Prociból biztosan 2400G-t vennék. Később nagyon jól fog jönni az a +4 thread!
Ramból pedig minél magasabb frekist vennék! Ajánlott a G.Skill akár FlerX-et is.

Majd rá kérdezek neked hogy ismerősöm milyen memóriával használta ő a Killer SLi-jét. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1154) apa111 válasza swagina (#1151) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Nálam 5.1 hangfal szett van rákötve az asus prime b350 plus lapra és tökéletesen megy vele.Van asrok killer lapom is egy r7 1700 mellett teljesít szolgálatot ,előtte az 1700 a prime lapban volt benne ,mind kettő tuning téren egyformán 4ghz nél stabilan üzemelteti az 1700-t.Igazából sok különbséget nem tapasztaltam talán a prime lappal hamarább butolt a rendszer ,ha ez számit.A prime lapban 7 hónapig volt benne az 1700 ,és január óta vagyis lassan négy hónapja van az asrock killer lapban ,egyik lapban sem tapasztaltam furcsaságokat .
ssd ről bútól a rendszer és két winyó van mellette.Nem melegszik eggyik lap sem /persze ez ház függő is/.Teszek fel képet az asus hang beállításáról .

(#1155) Mákosmetélt válasza Nimda (#1152) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia, köszönöm szépen!
Nem mondod, hogy a 2400G-hez is azt a kis gyengusz wraith stealth-et adják??? LoL :DD
Játékkal nem próbáltad, hogy mit alkot, ha az IGP-t is izzasztod?

Éljenek a nyulak!

(#1156) Nimda válasza Mákosmetélt (#1155) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos de. Eleinte én is naiv voltam, hogy elég lesz az, de látva a hőfokokat, nem maradhatott így. Szerintem az ilyen, ennyit tud, kész. Nem beszélve a morgó hangjáról ami idegesített, mikor váltakozik az rpm. A led-es wraith spire-től meg el voltam ájulva, tetszetős darab, és rézmagja van, talán egy pár fokkal hatékonyabb lett volna, ha hozzájutok. Persze egy torony hűtő mindent visz.

Játék közben nem mértem, de az aida64 gpu stresst használva, nem volt magasabb a hőfok. Hogy ez most mennyire valós, nem tudom. Jelenleg meg olyan gyorsan visszahűl, hogy nem is méregetek semmit.

A pasztázásról még annyit, hogy hagyományos bordáknál érdemes a procira keresztben vékonyan felvinni a réteget. A hőcsöves megoldásoknál meg nem a procit pasztázzuk, hanem a borda alján lévő megmunkált rézcsőre visszük fel merőlegesen. Mindkettőre igaz, hogy a rögzítő csavarokat érdemes keresztben meghúzni, hogy egyenletesebb legyen a paszta terülése.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ezzel a problémával találkozott más is?

A10-9700 után váltottam 2200G-re, addig nem volt semmi baja a gépnek, onnantól az alvás mód nem megy, vagyis "felkelthetetlen". Már mindent állítottam, de akkor se.
Sokfelé olvasható a Ryzen Sleep bug, és jelzi is a lap, hogy CPU-nál akad el, de semmi nem javít.
MSI B350 PC MATE a lap, egyelőre kifogytam az ötletekből.

Tiszta Windows rendes ház

(#1158) gabi123 válasza csucsotke (#1145) üzenetére


gabi123
senior tag

Sajnos van ilyen, nem értett hozzá. Nem kell közé semmi, jobbra-ballra kell mozgatni a hűtést, mielőtt felfelé húznád, és akkor elengedi szépen a kupak a bordát. De vannak olyan "köcsög" hűtők, amiknél ezt az oldalra mozgatást nem nagyon lehet megoldani a felfogatási mód miatt, ilyenkor kicuppan a CPU, bármit csinálsz. Ettől még semmi baja nem lesz. Persze ha a lábak elhajlanak, az már más tészta, de azt is meg lehet oldani.

Ha meg úgy veszi ki, hogy látható nyom lesz, akkor jegyzőkönyvet vetetsz fel, stb.

Forza Ferrari!

(#1159) BerserkGuts válasza OutSider17 (#1108) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ok köszi most tudom csak kipróbálni meló miatt :D

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1160) Mákosmetélt válasza Gyok2 (#1157) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Milyen drivereket tettél fel a proci csere után?

Éljenek a nyulak!

(#1161) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1159) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1162) BerserkGuts válasza OutSider17 (#1161) üzenetére


BerserkGuts
őstag

2667 amit bírnak a ramok sajna :O
amúgy ezeket próbálgattam előtte is de nem akartam elhinni hogy ilyen gagyik vagy a lap túl olcsó

Olvastam róla hogy másnak is hasonló bajok voltak mert nem samsung rammmal szereltek ezek hanem biztos olcsóbb verzió bár kinek mi mert így is 32.000 volt számomra drága.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1163) paperboy válasza BerserkGuts (#1162) üzenetére


paperboy
senior tag

Emelj neki egy kis feszt, menni fognak azok 3200-on.

(#1164) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1162) üzenetére


OutSider17
senior tag

Azoknak menni-e kellene. Nekem a 2400Mhz-esek képesek a 3200Mhz-re. :U
Bár... én nem merem hosszú távon akkorra feszen hajtani őket.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1165) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztok egy gyors tesztet egy budget hűtőről, hátha valakinek segít.

Konfig:

MB: GIGABYTE AB350 GAMING
CPU: AMD Ryzen 5 2400G
CPU hűtő: Cooler Master Hyper 212 LED Turbo (RR-212T)
RAM: 8GB (2X4GB) HYPER X DDR4 3200MHz Kit (HX432C16PB3K2/8)
HÁZ: NZXT S340 Black/Red
PSU: Seasonic G450 450W 80+ Gold
SSD: Samsung 850 EVO 500 GB

A proci egy szolid 3.8Ghz-n fut.

TIME SPY 1.0 teszt

Hőfokok és venti-görbe:

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#1166) BerserkGuts válasza paperboy (#1163) üzenetére


BerserkGuts
őstag

próbáltam 1.4-en is a gyárija 1.36
Nem tudom akkor mi a baja vagy lehet még több kell?

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1167) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1166) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nehogy többet addja neki! :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1168) Gyok2 válasza Mákosmetélt (#1160) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Leginkább az egyetlent, ami letölthető volt, de a Windows sajátja se, meg a legutóbbi se.

Tiszta Windows rendes ház

(#1169) csucsotke válasza gabi123 (#1158) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszi! Remélem én is hogy nem lesz baja, nem volt látható nyoma.

(#1170) Gabesz128


Gabesz128
csendes tag

Hűtéshez annyi hozzászólásom van, hogy a 2200G AIDA rendszer stabilitástesztben (CPU és GPU is terhelve van elvileg) gyári órajeleken 68-72°C-ot produkált. A hűtést cseréltem ezen videón felbuzdulva:
[link]
GAMMAXX 200T-re. Itt alegolcsóbb:
[link]

Sajnos csak arra volt elég, hogy a feszültségemelések, és a tuning után ugyanezt a hőmérsékletet produkálja.
CPU 3800; GPU 1300; Memória 3200 Mhz
Persze játékok közben feltehetően nem melegszik ennyire (videón is csak 55°C), de ezt még nem teszteltem.
Szóval aki nem akar tuningolni, annak szerintem felesleges cserélni a hűtőt GAMMAXX 200T-nél drágábbra, de aki szeretne, annak igazán hűvös rendszerhez lehet, hogy mélyebben kell a zsebébe nyúlnia. Azt nem gondolnám, hogy a tuningot egy még jobb hűtő pozitívan befolyásolja, de még az is lehet.
Én nem aggódom túl a 70°C-ot (játékok közben feltehetően némileg kevesebb), így egyelőre marad.

Másik tuning videó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1171) paperboy válasza BerserkGuts (#1166) üzenetére


paperboy
senior tag

ÁÁÁ 1.4-nél többet ne. 1.4-gyel se megy stabilan? 1.375-1.380 körül azért illene már stabilan mennie, ha 1.35-ön nem is, ha nem akkor más a baj...

Esetleg CPU NB voltege-t állítsd 1.1 vagy 1.2-re ezzel is próbálkozhatsz ettől is stabilizálódhat, ha ez segít próbáld a memfeszt 1.35 közelébe állítani...

[ Szerkesztve ]

(#1172) OutSider17 válasza Gabesz128 (#1170) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nekem anno az R5 1400-as megállt 50fok körül játékok alatt a Gammaxx 200T-vel.
Stressz teszt az álltalában irreálisan megterheli a processzort így az annyira nem mérvadó érték, de jó ha 70-75fok körül meg áll!
Ha meg lenne még ki próbálnám én is, de sajnos már le cseréltem. Amit nem bántam meg.
Mekkora feszt adsz a procinak 3,8Ghz-hez?
Illetve mekkora az NB fesz?

Nekem proci 1,28volttal stabil és 1,1 volt NB fesszel.

Az viszont érdekes hogy az R5 1400-as elment 1,25 volttal stabilan 3,8Ghz-et. Ez nem igazán szereti. De majd még próbálgatom. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1173) gabi123 válasza Gabesz128 (#1170) üzenetére


gabi123
senior tag

Ezzel a Gammaxx-szal óvatosan, pont ez szokta kikapni a CPU-t a foglalatból...

Forza Ferrari!

(#1174) consono válasza OutSider17 (#1172) üzenetére


consono
nagyúr

Azért van némi különbség a két proci között, ebben azért csak ott van a grafikus mag is, ami fűt... Van valami ideális hőfok ajánlás a procikra? Notebookhoz vagyok szokva, ott a 70 fok igazából teljesen jó, itt sem érzem problémának, de lehet, hogy velem van a baj :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1175) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Melyik program mért adatainak lehet most hinni? Ryzen Master teljesen más feszültség adatokat ír mint az alaplap. Belőttem fix 3.6GHz-re a processzort, hogy ne vegyen vissza az órajelből játék alatt, erre a Ryzen Master azt írja 1.45V a CPU feszültség, miközben az alaplap 1.36V-ot ír. Kinek lehet hinni? A barátom Gigabyte B350 Gaming 3 lapjáról van szó.

Másrészt az rendben van, hogy a Ryzen master szerint default beállításokkal 0.9V és 1.41V között állítgatja a feszültséget az alaplap? Nem sok neki az 1.4V? Ezt a saját gépemnél is tapasztaltam (Asrock X370 Fatal1ty Gaming X)

[ Szerkesztve ]

(#1176) Mákosmetélt válasza consono (#1174) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

A Ryzen 3 2200G (IGP kikapcsolva) + Radeon 7750 játék alatt nálam 45-47 fokot produkált gyári hűtővel.
Ugyenez a proci bekapcsolt IGP-vel (7750-et kiszedtem a gépből) 55-58 fok között mozgott.
Viszont a prime95 úgy leterhelte procit, hogy 80 fokra is felkúszott a hőmérséklet, gyorsan ki is lőttem a prime95-öt :D

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#1177) Z.É.T. válasza Mákosmetélt (#1176) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Még nincs nálam a gépem, de cimborám nemrég jelentette, hogy Prime95 -tel 65°C lett a teteje a Ryzen 3 2200G igp ON - Msi B350 Mortar, Corsair V 3200MHz, Ben Nevis Advanced, Zalman Z9 Neo-ban, elöl egy 140mm-es BQ! Pure Wings2, hátul ugyanez 120mm-es, Silent beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#1178) Nimda válasza Z.É.T. (#1177) üzenetére


Nimda
addikt

Az kicsit sok, a gyári hűtő produkál kb. ennyit.

(#1179) Mákosmetélt válasza Nimda (#1178) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hát nem tudom, nekem a gyári hűtővel 80 fokra felment prime95 alatt a proci kb 5 perc alatt, igaz 24,5 volt a szobahőmérséklet.
Kemény, hogy neked csak 67 volt gyári hűtővel 45 perc után. IGP on vagy off volt?

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#1180) paperboy válasza Nimda (#1178) üzenetére


paperboy
senior tag

Prime95-tel? Azt megnézném, nekem 2400G FPU stressz teszttel 80 fölé is ment gyárival...

Persze függ a háztól meg, proci hogy volt állítva.

Nekem Prime alatt 70re is felmegy egy Thermalright hűtő és Thermal Grizzly Kryonaut paszta mellett is, pedig jól be van kenve és jól rá van rakva, igaz nekem 2400G 3800 fixen megy 1.375 volttal...

[ Szerkesztve ]

(#1181) Z.É.T. válasza paperboy (#1180) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én nem értek hozzá, a haver azt mondta, hogy ez így kiváló. Még annyi plusz infó, hogy 26.5-27°C volt a szobában és előtte pár játékkal fűtötte. MX-4 a paszta. És újra hangsúlyozom, hogy silent-re kértem a beállítást, mert kb multimédia és idle használat lesz csak.

(#1182) Mákosmetélt válasza Z.É.T. (#1181) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Az szerintem jó érték :) Köszi az infót!

Éljenek a nyulak!

(#1183) paperboy válasza Z.É.T. (#1181) üzenetére


paperboy
senior tag

Hozzátenném nekem egy Fractal Mini R2 házban van, és a ventik 5V-on mennek, szóval egyben ultrahalk is a gép.

(#1184) Nimda válasza Mákosmetélt (#1179) üzenetére


Nimda
addikt

Blend teszt volt, ezt írtam is. Most lehet én vagyok a figyelmetlen, de olyan opciót, hogy IGP on/off nem találok a prime95-ben.

+ paperboy Mivel mértétek a hőfokokat? Ha van, kérhetek screenshotot?

[ Szerkesztve ]

(#1185) Nimda válasza Nimda (#1184) üzenetére


Nimda
addikt

Az új eredmények az Arctic Penta + Akasa hűtővel, Prime95:

Tdie 70°C fok biza így, de ez már Small/FPU, szóval az előző gyári hűtős kommentem, alaplapi érzékelős értékek, nem Tdie. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#1186) Mákosmetélt válasza Nimda (#1185) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

No problem, így már érthető :)
Én csak egy olcsó 3000 Forintos hűtőre (Alpine 64 PLUS) váltottam most, ennek kb 2x akkora a bordája, mint a gyárinak, de csak 2-3 fok javulást hozott prime95 alatt (tuning nélkül) , játék alatt viszont már jóval többet.

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#1187) paperboy válasza Nimda (#1185) üzenetére


paperboy
senior tag

Na így már okés... :D

Proci alapon megy?

(#1188) Nimda válasza Mákosmetélt (#1186) üzenetére


Nimda
addikt

Igen az az alpine nem túl acélos, de a gyárinál jobb az is :) Amúgy nem értem hogy gondolták, hogy egy ilyen nyúlfarknyi alulemez elég lesz ennek az apu-nak? Minimum egy WSpire kellett volna hozzá csomizni.

paperboy minden alapon, a ram xmp, de ez tekinthető gyári értékeknek.

[ Szerkesztve ]

(#1189) füles_ válasza Nimda (#1188) üzenetére


füles_
őstag

Elvileg azért kapta a Stealth hűtőt mindkét APU, hogy beférjenek apró ITX kuckókba. Ha leveszed a műanyag keretet a hűtőről, akkor simán befér egy InWin Chopin-ba is.

(#1190) solfilo válasza Mákosmetélt (#1186) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem hasonló Alpine 64 Pro van az A8-7600-hoz, meglepő, hogy ilyen pici gyárit adnak.
Kíváncsi lennék a Ryzen 5 1400-hoz adott Wraith Stealth mekkora ezekhez képest, valaki mondta, hogy nagyobb, mint a G-sekhez csomagolt.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1191) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Amióta felraktam a drivert ilyen mákos kép jön be pár másodpercig minden win10 betöltésénél és ha a world of tanks-al játszom.
Ez miért van? Ez normális nektek is ilyen?

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1192) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1191) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz.
Mekkora a képfrissítési időzítéssel használod a monitorod?
Könnyen lehet hogy csak annyi a baja hogy magas a freki amin használod.

Ha esetleg ez nem oldja meg a problémát akkor viszont csökkentsd a ramok frekijét. Ezek jutottak hirtelen eszembe.

Hátha segít valamelyik.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1193) OutSider17 válasza solfilo (#1190) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nagyon minimálisan nagyobb az R5 1400-as hűtője.
De azt sem ajánlanám senkinek. Nyáron meg pláne nem. Főleg ha jól átmelegszik a szoba ahol a gép van.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1194) solfilo válasza OutSider17 (#1193) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Reméltem, hogy kicsit komolyabbak, vagy tudnak a Stealth hűtők annyit, mint ezek az olcsó Alpine 64-esek, de akkor sztem kerítek valami hűtőt majd a gyári helyett. :)

más:


link a tweethez

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1195) Nimda válasza solfilo (#1194) üzenetére


Nimda
addikt

Na erre kíváncsi leszek, javítja e az új bios ezeknek a játékoknak a bugjait.

(#1196) consono válasza solfilo (#1194) üzenetére


consono
nagyúr

Zsír! Mindig jó a frissítés, de a driver update is jöhetne... Mondjuk nálunk az Adrenaline úgy tűnik megoldotta a Minecraft baját, tegnap egy több mint egy órás etap alatt egyszer sem zöldült ki a kép.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1197) OutSider17 válasza solfilo (#1194) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1198) dfg54


dfg54
csendes tag

Sziasztok!

Még a 754-es korszakban volt AMD-m, most megint váltanék rá. Átlagos felhasználási igények, néha egy kis CS:GO. Véleményeznétek az alábbi tervezett konfigot?

Alaplap: MSI B350 PC Mate
APU: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: G.Skill Ripjaws 4 2x4GB DDR4 3200MHz

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lap-proci-ram párosítással?
És milyen hűtőt javasoltok? Mert ahogy elnézem komolytalan a gyári hűtő.
A legolcsóbb kellene ami már megfelelő lesz a nyári melegben is egy közepesen szellőző házban.

Előre is köszi a választ!

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#1199) OutSider17 válasza dfg54 (#1198) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!

Szerintem ez egy jó össze állítás.
Hát a hűtés az mindig egy olyan pont hogy kinek mi az igénye.
Én személy szerint 60 fokig szeretem maximum engedni a procit és mivel a házam elég keskeny így ezt jó formán csak kompakt vízhűtéssel tudtam megoldani.

De ha neked elfér egy 155mm-er magas BE QUIET! Pure Rock akkor az elég jó hűtés lesz szerintem nyáron is.
Hát árban nem minden esetben éri meg pont a hűtésen sporólni, mert rengeteget számítanak hardver teljesítményben is és élettartamban is. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1200) Nimda válasza OutSider17 (#1199) üzenetére


Nimda
addikt

A Pure Rock-ot csak úgy tudja feltenni AM4-re, hogy a vga felől szívja a levegőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.