Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok.

Nem nagyon vágom a témát.

De.

Az 1600 ryzen mellé ugye kellene videókártya is.
A 2400G mellé meg nem muszáj.

Most ha nekem elég lenne a 2400G internal gpu-ja (azt hiszem, hogy elég, de ez sem biztos), akkor ez a proci mennyivel lenne rosszabb, mint az 1600?

Úgy is kérdezhetném.

Ha az 1600-at választom, akkor milyen gpu kellene mellé, hogy kb egálban legyenek?
Tudom, az nem ez a topik igazából. Szóval ez sakk-matt.

Első körben úgy érzem, nem lenne szükségem erős gpu-ra, mert nem játszom.
4k videó azért menne, a gpu gyorsítás is jó lenne videóknál, YT-on, böngészőben, stb.

1600 mellé egy külön videókártya, vagy egyben megoldva a 2400G-vel?

Biztos az első megoldás lenne a jobb, de drágább is lenne.

Ha mondjuk 2400G lenne és első körben nem lenne külön gpu, csak majd később, akkor az mennyivel lenne nekem rosszabb/lassabb?
Érezhetően?
Most 4 magos cpu-m van és a 2400G is az, bár utóbbi sokkal erősebb.
Itt egy picit úgy érzem, hogy jobb lenne a 6 mag, még ha nem is használnám ki most rögtön. :D
Tervben van, hogy majd 4k videókat vágok, most még csak raw képek feldolgozása van, exportálása lightroom-mal, böngészés, stb.

Köszi.

(#1052) Nimda válasza nfsu17 (#1051) üzenetére


Nimda
addikt

Első körben úgy érzem, nem lenne szükségem erős gpu-ra, mert nem játszom.
4k videó azért menne, a gpu gyorsítás is jó lenne videóknál, YT-on, böngészőben, stb.

Nekem 2400G van és erre tökéletes. Az IGP hozza a GT 1030 szintjét, a legtöbb játék minimum gépigényét, teljesen kielégíti. Ami még zavaró lehet jelenleg, a driver támogatás/frissítés lassúcska, de idővel biztosan kiforrja magát.

[ Szerkesztve ]

(#1053) S. Szabi válasza nfsu17 (#1051) üzenetére


S. Szabi
őstag

Helló!

CPU "erőben" elmarad az 1600-tól, tesztek alapján az 1400-1500 szintjén van.

Olyan alaplapot kell alá tenni, amiben biztos, hogy le lehet tiltani a GPU-t, és akkor később sem lehet semmi gond, ha külön VGA kerül mellé.

Ha egyelőre nem kell komolyabb GPU teljesítmény, na mintha a 2400G GPU-ja ne lenne elég akár játékra is, sokkal egyszerűbb egy APU, mert egyben van, hátránya annyi, hogy a RAM-ból kell neki adni memóriát ugye.

[ Szerkesztve ]

(#1054) Plague666 válasza S. Szabi (#1053) üzenetére


Plague666
tag

Ez nekem új. Van olyan alaplap, ami nem engedi letiltani?

(#1055) edari válasza S. Szabi (#1053) üzenetére


edari
őstag

Egyébként melyek ezek az alaplapok?

(#1056) S. Szabi válasza Plague666 (#1054) üzenetére


S. Szabi
őstag

Volt, az elején még, hogy most van e, nem tudom, de BIOS verziótól is függ. pl. enyémnél sem lehetett, az msi B350M Mortarnál, csak a 7A37v1D - Release Date 2018-03-12 BIOS-tól. Meg volt szó korábban valami Asrock lapról asszem, abban sem lehetett, de már nem emlékszem pontosan, keressétek vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#1057) S. Szabi válasza S. Szabi (#1056) üzenetére


S. Szabi
őstag

Meg is van, Asus volt, nem Asrock: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1058) Plague666 válasza S. Szabi (#1056) üzenetére


Plague666
tag

Köszi. Igazából mindegy is, mert én úgyis 400-as lapot veszek alá.

(#1059) OutSider17 válasza Erdei88 (#1042) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Kizárt dolog hogy annyira új bios lenne rajta. Frissítéssel kell kérni.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1060) OutSider17 válasza csemiubi (#1049) üzenetére


OutSider17
senior tag

2400Mhz-en megy? :D
Ha nem zavar hogy csak 2400Mhz-en mennek a ramok akkor nem kell.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1061) consono válasza OutSider17 (#1059) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy újabb lapot kell venni, amiben már gyárilag Raven Ridge kompatibilis BIOS van. A gigabyte amit én vettem már olyan volt, a gyári F1-es BIOS-sal is ment simán a proci.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1062) Erdei88 válasza consono (#1061) üzenetére


Erdei88
veterán

Újabbat? Ez vadi új :D

(#1063) OutSider17 válasza consono (#1061) üzenetére


OutSider17
senior tag

A B350/X370 gyárilag nem támogatta. Ezért jött rá a bios frissítés az új procikhoz. :D
Amik egyből támogatják azok csak sima bios updatelt lapok. Valószínűleg felbontották őket amíg frissítették a biost. :K

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1064) Komplikato válasza tomic (#1022) üzenetére


Komplikato
veterán

Egyenlőre nem lesz, lefelé mennek IGP ügyileg, lesznek 2/2 és 2/4 Athlon procik Vega3, Vega6 IGP-vel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1065) AxBattler


AxBattler
félisten

Ryzen 5 2400G teszt: a Zen és a Vega teljes fegyverzetben
Kafa teszt, ilyennek kellett volna lenni az elsőnek is! Köszi! :C :R

De miért nem lehet hozzászólni? :F+

(#1066) Z_A_P
Én is azt néztem, durva. A korábbi külföldi tesztekben nem húzott el ennyire... lehet azóta csiszoltak a driveren.

(#1068) shteer
Akkor írok!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1066) Z_A_P válasza AxBattler (#1065) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azok a DX12 eredmenyek, allva hagyja 1030-at :Y

OK

(#1067) solfilo válasza AxBattler (#1065) üzenetére


solfilo
veterán

új driver még mindig nincs hozzá, amint érkezik, lehet gyorsul még picit.
Ravenhez keresve drivert még mindig ez az oldal jön be: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1068) shteer válasza AxBattler (#1065) üzenetére


shteer
titán

Most már lehet, gondolom túl korai volt a publikálás, még szerkesztgettek rajta előtte

..szerintem jónak tűnik

(#1069) consono válasza OutSider17 (#1063) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogynem támogatja, direkt olyan lapot vettem, amit februárban adtak ki, hogy ne legyen problémám a BIOS-sal :) x370-es, ez e:

https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-AX370M-DS3H-rev-1x#kf

Gyári F1-es BIOS volt benne.
De az Asrocknak is van már ilyenje...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1070) palfitom válasza AxBattler (#1065) üzenetére


palfitom
félisten

Jó teszt!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1071) Erdei88 válasza consono (#1069) üzenetére


Erdei88
veterán

Users can enjoy the benefits brought by AMD Ryzen™ 2000 series processors by just simply downloading and upgrading the latest BIOS.

(#1072) consono válasza Erdei88 (#1071) üzenetére


consono
nagyúr

Ez gondolom ott maradt a template-ből, mert F1 BIOS volt a lapban és ment, megy benne a 2400G. Tudom, otthon van az asztal alatt én raktam össze :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1073) füles_


füles_
őstag

(#1075) paperboy válasza füles_ (#1073) üzenetére


paperboy
senior tag

Mert így kitolódik a TDP limit.

(#1076) consono válasza paperboy (#1075) üzenetére


consono
nagyúr

De miért? A probléma valós, meg a megoldás is jó lehet, de miért veszi vissza ilyen drasztikusan az órajelet a proci, amikor dolgoznia kellene?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1077) Bobyjack válasza füles_ (#1073) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Még csak hétfő óta van nálam a gép (2400G), és nem igazán tudtam tesztelni, viszont ezen rövid időszak alatt én is tapasztaltam ilyen fps eséseket. A hétvégén lenne időm szórakozni a rendszerrel, és jó lenne valami egyszerű módon kiküszöbölni ezt a problémát. Asrock X370 Fatal1ty Gaming X lapot vettem, és ahogy néztem ehhez is van ilyesmi tuning program. A gond az, hogy nem nagyon szeretek ilyenekbe belenyúlkálni, ezért érdekelne, hogy nincs-e esetleg valami olyan megoldás amivel a Windows tudná automatikusan kényszeríteni a processzort arra, hogy ne engedje leesni az órajelet? A legjobb lenne olyan megoldás, ami ezt a kényszerítést csak akkor alkalmazná automatikusan, ha erőforrásigényes feladatok, például játékok futnak. Valami hasonlóra gondolok, (bár az kézi megoldás) mint a laptopoknál elérhető energiagazdálkodási lehetőségek (teljesítménycentrikus beállítás).

[ Szerkesztve ]

(#1078) FalconKnight válasza consono (#1076) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Azért veszi vissza, mert meg van határozva, hogy hány W-ot vesz fel maximum a proci. Ha e fölé akarsz menni, hogy elmúljon a mikrolagging, akkor neked kell beállítani valami fix órajelet. Itt már nem fogja visszavenni, ha többet vesz fel, akkor sem. Cserébe pont ezért melegedik jobban a proci tuning/magasabb fix órajel alatt, mert túl nagy áramfelvétel -> túl nagy hőleadás esetén sem tesz ellene.
Ha nem olyan magas órajelet állítasz be (pl. 3,7 GHz 2400G-n), akkor nincs gond, még a gyári hűtő is simán elbír vele egy normál szellőzésű házban, feljebb már komolyabb hűtés kell(het) hozzá.

Falcon

(#1079) AxBattler válasza FalconKnight (#1078) üzenetére


AxBattler
félisten

Alapfeszen mekkora az a fix órajel, ami mellett még húzhatom az IGP-t?

Illetve ha egy alacsonyabb órajelen maximalizálom a frekvenciát, akkor megszűnhetnek ezek a droppok?
Pl. ha a max. Turbo olyan 3.600Mhz?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1080) consono válasza FalconKnight (#1078) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek szerint fixált órajellel nem veszi figyelembe a TDP limitet??? :Y Mert működni működik a megoldás, ugyan csak kicsit teszteltem, de a biosban befixáltam 36-ra szorzót és tényleg simább lett a Fortnite. Szombaton nem lesz otthon a kölök, majd még tesztelek :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1081) FalconKnight válasza consono (#1080) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Igen a 65W-os TDP limit ellenére akár ~90W-ot is képes felvenni így. Pont azért van a mikrolagging, mert a GPU+CPU egyszerre már a TDP-hez képest túl sokat kérne, és ezért be-be kapcsol a throtling, visszaveszi a teljesítményt, hogy beleférjen a limitbe.

AxBattler:
Ezt ki kell tesztelned, próbálkozással. A lényeg a fix órajel,szorzó, alacsonyabban fixálva is megszűnnek a hirtelen akadások.

Falcon

(#1082) consono


consono
nagyúr

Valaki próbálta már a sima Radeon driverek felrakását? Elvileg működik...

"Download 18.1.1 driver start the installer (this will extract the driver files to c:/AMD/... Go to system->device manager click on Radeon Vega 10 Mobile.... click update drivers choose "select from list" go to c:/AMD/..18.1.1../Package/Display/.. selectthe inf file there scroll through the list of GPU names select "Radeon RX Vega" //its near the end of the list ignore the warning and install enjoy"

Lehet, hogy ezt is kipróbálom a hétvégén, hátha meggyógyul a Minecraft!

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1083) Nimda válasza consono (#1082) üzenetére


Nimda
addikt

Na erre kíváncsi leszek :)

(#1084) paperboy válasza consono (#1082) üzenetére


paperboy
senior tag

Én megpróbáltam, de nem engedte frissíteni a drivert...

(#1085) consono válasza paperboy (#1084) üzenetére


consono
nagyúr

:(

Nálam most a Windows update-ről van fent driver, meglesem majd, hogy azt tudom e frissíteni...
Legrosszabb esetben megpróbálom csak az atioglxx.dll-t kicserélni, hátha teljesen elrontom a gyerek játékát :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1086) tomic


tomic
addikt

Első fecske. [link]

(#1087) zsoika válasza tomic (#1086) üzenetére


zsoika
addikt

"Egy fecske nem csinál nyarat" :N

(#1088) consono válasza paperboy (#1084) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos nálam sem működött :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#1089) Bobyjack válasza füles_ (#1073) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Köszi, ez nálam működött, stabil lett az FPS tőle! :R Arra van megoldás, hogy hogyan lehet egyszerűen visszaállítani dinamikus órajel beállításokra, ha épp befejeztem a játékot? Restarttal sikerül, de hátha van egyszerűbb megoldás ennél...

(#1090) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Mégiscsak kihagyták a bios frissítést a compkernél :))
Visszavittem megcsinálták végre.
Hiába kértem külön e-mailen de ezek simán összerakták a régi lappal cpu+alaplap összerakás és tesztelés.
Mind1 most végre működik tesztelem :)

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1091) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1090) üzenetére


OutSider17
senior tag

Gratulálok nekik! Azért ehhez már pofa kell hogy még csak figyelmeztettni sem figyelmeztettek hogy "amúgy nem fog menni a régi biossal ez a proci!"
De a lényeg hogy most már készen van. Használd sokáig egészséggel!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1092) TomX


TomX
tag

Hello!
Az új AMD-kről valaki tud mondani véleményelet hogy milyen nek játékre ilyesmik?Melyik a leghobb ár-érték arányú proci 40-50 ezres körzetben?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1093) nfsu17 válasza TomX (#1092) üzenetére


nfsu17
veterán

(#1094) BerserkGuts válasza OutSider17 (#1091) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát még mindig nincs siker :/ a vega11 nem megy játszani nem tudok.
Kihagyták a c jelü frissítést mert a legújabbat rakták csak rá f jelűt.
Mind1 legalább a procit felismeri én is megtudom csinálni
:)

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1095) Bobyjack válasza BerserkGuts (#1094) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Jól értem, hogy nincs dedikált videokártyád a gépben? Mert ha nincs, de Windows működik, akkor a Vega is működik, mert az csinálja a képet hozzá. Ha csak a játékok nem mennek akkor az driveres probléma lesz szerintem.

(#1096) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Hello,

Pár napja építettem egy dömpert:

MB GIGABYTE AB350 GAMING
CPU AMD Ryzen 5 2400G
CPU cooler Cooler Master Hyper 212 LED Turbo Red
RAM 8GB (2X4GB) HYPER X DDR4 3200MHz
PSU Seasonic G450 450W 80+ Gold
SSD Samsung 850 EVO 500 GB

Win10 Pro
[BIOS F22 (legújabb)]

nem húztam CPU-t
nem húztam iGPU-t
RAM 3200Mhz-en fut
Voltage AUTO

Minden pöpec, minden jó, egészen addig, amíg nem alt-tabozok játék közben és lépek vissza, vagy nem rakok ki full képernyőre videót, mert akkor ez van:

KATT

Tesztelve és nem müx:

- W10 frissítések letöltése/telepítése
- Radeon szoftver újratelepítése
- Lejjebb venni memória órajelét
- iGPU osztott memória állítgatása

Neten angolul találtam két ugyan ilyen esetet, az egyikük azt írta, hogy W10 frissítés megoldotta neki... Hát nekem nem, ötleteket várok, előre is köszönöm! :F

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#1097) BerserkGuts válasza Bobyjack (#1095) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Igen a drivert nem tudom feltenni.
Ahogy utánna jártam az a problémája hogy kimaradt az a bios update amiben a vega11 van.így meg nem ismeri fel a rendszer és általános képernyőillesztőprogramot használhatok csak hozzá :/.

Vagy volt már ilyen? Vkinek és tudja a megoldást?

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1098) OutSider17 válasza Cirkaloo (#1096) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Dedikált kártya akkor szokott ilyet produkálni amikor a memóri bga-k nem megfelelően érintkeznek. (Elengedi az óngolyó.) Másik memória slottot próbáltad már? Lehet annyi a baja csak hogy kontakt hibás a slott, vagy gyárilag hibás. Ahogy látom 2X4GB-ot használsz és a lapod 4 memória slottal rendelkezik.
Próbáld meg szerintem. Ha nem oldotta meg a problémát akkor nagyobb a gond. Esetleg mem teszt és ha az sem hozz hibát akkor lehet az igp-re gyanakodni hogy hibásan működik.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1099) OutSider17 válasza BerserkGuts (#1097) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát annak ettől függetlenül mennie kellene szerintem. Ezt a drivert próbáltad feltenni?
Milyen operációs rendszered van fent? :DDD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1100) BerserkGuts válasza OutSider17 (#1099) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD Köszi ez kellett
Amiket előzőleg letöltöttem nem működtek pedig az is amd oldaláról volt. Az egyik automatikusan kelett volna felismernie ebben nem is bíztam Auto detect
A másik Download AMD Drivers & Software for Radeon, FirePro, APU, CPU, desktops, and laptops
manuálisan kikerestem mint nv-nél.

De nem ismerem annyira az amd-t rég volt már nekem :)) De köszi mégegyszer

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.