Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Gyári értékeken 40% körül megy. Feljebb véve már valóban hangos, de ezt csak kézzel tudod beállítani. Magától addig nem fog felmenni. (Ha nem húzod nem is kell..)

[ Szerkesztve ]

(#5152) Devid_81 válasza Mr Bond 007 (#5151) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es azon a 40%-on megtartja az orajeleket?

...

(#5153) Mr Bond 007 válasza Devid_81 (#5152) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem tudom. De most komolyan! Kit érdekel vissza vesz-e ha bőven több fps van mint kell?! :D
Mantle-nél is meg lett mondva hogy vissza fog venni mindenkinek mert nem tudja maximális terhelés mellett tartani a tdp keretet. Tuning így már felejtős. El kell fogadni hogy itt már nem úgy van mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#5154) mcwolf79 válasza Devid_81 (#5152) üzenetére


mcwolf79
veterán

NEM :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5155) Asbee válasza Mr Bond 007 (#5153) üzenetére


Asbee
veterán

Kinek mi a "kell" fps? Milyen játék? Milyen felbontás? (Azért mert neked mindegy még másnak nem biztos) Mantle állítólagos órajel vissza esését nem venném ide, mert elvileg teljesítmény növekedés lesz elég szépen.
A X-nél pl már elég szépnek kivehető a throttling miatti teljesítmény vesztés. Én is amíg ref hűtővel voltam, inkább csináltam custom venti profilt és picit hagytam hogy hangosabb legyen.

(#5156) Mr Bond 007 válasza Asbee (#5155) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jelen állás szerint minden játékot elhajt fullon. Ref hűtővel semmivel se volt még gondom. (1920x1200)
És ezek még nem is mantle hanem dx-es játékok. Akkor meg hova már? Nvidia is itt tart. Elég mindenre 100-110k-ért. Nagyon régóta nem volt már ilyen hogy ekkora kakaót kapsz ennyiért. (Az hogy benne marad az az 5-10% a kártyában már nem oszt szoroz. De ha mégis kelleni fog, pár év múlva már hozzád vágják a jobbnál jobb custom hűtőket apró pénzért.) Ezért vicces nézni hogy sokan kivárnak hónapokat mikor nem maradnak le semmiről csak reffel kéne kicsit használniuk és aztán már válogathatnának a lehetőségek közül.

[ Szerkesztve ]

(#5157) Asbee válasza Mr Bond 007 (#5156) üzenetére


Asbee
veterán

Egy crysis 3-at nézzél meg max élsimítással. :) (Persze ez is sarkalatos) Egyre többen vannak már akik 1440p-ben vagy több monitorral játszanak. Ott bizony minimum fps-ben már jelentős az az 5-10%. Nem az órajel ugrálás miatt várnak sokan a refre, meg nem hiszem hogy bukni akarnak azért a pár hónapért, hogy addig refet használjanak. :U

(#5158) Mr Bond 007 válasza Asbee (#5157) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem simán jól futott élsimítással is. (azt nem tudom hogy az aa maxon volt-e mert azóta reinstall volt és nincs még vissza rakva, de akinek nem elég, vesz 290x-et. Aki 1440-ben játszik az nyúljon a zsebébe. Nagy igény nagy lé. :) )

De mit bukik? Vesz külön hűtőt és rá teszi. Pár hónap múlva tele lesz velük a piac. A custom hűtős úgyis drágább lesz mint a refes. És még a hiány is rá tesz szépen.

[ Szerkesztve ]

(#5159) Asbee válasza Mr Bond 007 (#5158) üzenetére


Asbee
veterán

Értem én, én is így tettem volna ha nem kapott volna vizet, de sokan vannak akik egy drivert nem tudnak feltenni, csak az kell nekik legyen ott a gépben és a játék fusson. Mondjuk ők azt sem veszik észre, hogy kicsit throttlingol, csak azt hogy hangos.

(#5160) Mr Bond 007 válasza Asbee (#5159) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hidd el! Ők magasról tesznek rá hogy elvész az az 5% a gyengébb hűtő miatt. :) Ezért is vicces néha itt nézni a fórumon amit levágnak egyesek hogy a ref így sz@r meg úgy trágya nehogy vegyél mert a sátántól való! :D
Csak ezért írom hogy nem rossz az.

(#5162) ChME


ChME
tag

Kicsit béna XFX 290X DD review

Mag hőfok nem rossz, a karcsú RAM és VRM hűtés kérdéses, de választ sem nagyon kapunk. Valakitől olvastam itt fórumon, hogy a 280X DD hűtője tényleg halk és jól végzi a dolgát, ezért várhatóan a 290X-é sem sokkal hangosabb (és pontosabb értékeket erről sem közölnek).

(#5163) Xirtam


Xirtam
veterán

Vicces, hogy mindenkit lebeszéltek a ref kártyáról. 60% ventivel használom. Nincs melege. Füles mellett egyáltalán nem hallom a hangját. Sőt eleve 1150 Mhz-n hajtom a GPU-ját. :U

(#5164) Asbee válasza Mr Bond 007 (#5160) üzenetére


Asbee
veterán

Persze, ők ilyenre nem figyelnek. Engem is inkább a hangja zavart.

(#5162) ChME: Egy vrm hőt tényleg nézhettek volna.

(#5163) Xirtam: Szerintem inkább az a vicces, hogy szerinted vicces, hogy amikor már tényleg mindjárt itt vannak a nem ref karik akkor azon kell pörögni miért nem ajánljuk velük szemben a refet... Nem mindenki játszik fülesben, (én pl fülesben játszom de nyitottban és rohadtul behallatszik), sokan vannak akiknél mást is zavar a hangja. A melegedés már más kérdés. 60% ventivel én pl. este már nem viseltem el. Kár is ezen vitázni, de szerintem abban semmi meglepő nincsen, hogy jelenleg lebeszélünk valakit a refről.

(#5165) SzlobiG válasza Xirtam (#5163) üzenetére


SzlobiG
félisten

Füles...szerinted mindenki fülesben ül a gép előtt? :U

(#5166) Televan74 válasza SzlobiG (#5165) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondjuk én azért várok egy csendesebb modellre , mert szeretek játék közben tévét hallgatni és közben néha oda is pillantani. Ezért várok a Sapphire R9 290 Tri-X -re.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5167) MPowerPH válasza Mr Bond 007 (#5156) üzenetére


MPowerPH
félisten

1920x1200 mai szinten mar nem nagy szo, meg szep, hogy ott nincs problema.(azt egy kozepes szintu vga-nak is tudnia kell gond nelkul, foleg latva, hogy az APU-k hogy fejlodnek) De ezeket a kartyakat nem arra a felbontasra terveztek, ezert a 4GB memoria, es ezert a nagyobb kraft. De boven keveske, mert 1440p -ben mar sok helyen keves, nem beszelve a 3 monitorrol, vagy ugye a 4k-rol, aminek meg 1 evet adok, es elerheto aron hozza lehet majd jutni(csak jelenleg nincs olyan VGA a piacon, ami rendes reszletesseggel meg is tudna hajtani). Szoval rohadtul nincs ez igy rendben...
Erre lesz megoldas a Mantle, es ezt is a Fusion vonalnak lehet koszonni, ez mar annak a gyumolcse lesz.

ChME: En irtam. Szerintem kellemes meglepetes lesz, jobbra szamitok, mint az MSi eseteben pl.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5168) Gilthanas válasza Xirtam (#5163) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Felrenezed a lenyeget. Itt arra is kell gondolnod, hogy a legtobb esetben lakik meg valaki a lakasban rajtad kivul aki nem suket :) masokra is tekintettel kell lenni :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5169) SzlobiG válasza Televan74 (#5166) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén meg én alapból is utálom a fülest.

(#5170) ChME válasza MPowerPH (#5167) üzenetére


ChME
tag

Messziről jött ember azt mond, amit akar, de ezek azért nem feltétlen jó előjelek:

"I've been benchmarking my non-x XFX 290 DD that just arrived today.

VRM Temps are getting up to 115C under full load! Insane! Memory is only mildly overclocked to 1350Mhz as well.

[...]

Core temps dont go above 78C, just like the fud review.

I've dropped the memory clock back to stock and the VRM temps seem to stay below 105C."

Abban nem kételkedem, hogy maga a GPU kellően hűvös, de az a tendencia elkeserít, amit a VRM hűtéssel művelnek.

[ Szerkesztve ]

(#5171) Sonja válasza ChME (#5170) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem ez a hozzászólás "tetszik" igazán. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5172) MPowerPH válasza ChME (#5170) üzenetére


MPowerPH
félisten

MSI Gaming se volt jobb... :N Mit gondolsz arrol miert felejtettek el az erzekelot? Egyebkent tovabbra is tul van lihegve a VRM ho.... Nehogy azt higyjetek, hogy az a 100+ fok annyira artalmas...

Don't Tread On Me

(#5173) Asbee válasza MPowerPH (#5172) üzenetére


Asbee
veterán

Én meg erre már írtam neked, hogy a nyák veszi át a hő nagy részét illetve vannak közvetlen közelében más alkatrészek is. Csak a vrm-et figyelembe véve engem sem zavarna igazán a 90-100 fok.

(#5174) ChME válasza MPowerPH (#5172) üzenetére


ChME
tag

MSI 290 Gaming felhasználói infó

Na most ez azért érdekes, mert itt meg hirtelen van VRM hőfok, ami nem is rossz, amennyiben hihetünk a képeknek.

Amúgy csak azért "zavar", mert meg lehetne oldani máshogy is (és van akik meg is teszik), de mégsem teszik. Ha nem lenne más megoldás és a 100-110 °C lenne az általános, könnyebben elfogadnám.

(#5175) Sonja válasza ChME (#5174) üzenetére


Sonja
veterán

Sőt, a hőmérséklet sem rossz! :C Már csak a hangja érdekelne így 2265rpm-en. :K

Lehet, hogy tényleg szarul volt rajta a hűtő az overclockon lévő emberkének.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5176) Jok3r1985 válasza ChME (#5174) üzenetére


Jok3r1985
tag

Mi az a vrm hőfok? :B

(#5177) SzlobiG válasza Jok3r1985 (#5176) üzenetére


SzlobiG
félisten

Feszultség szabályzó.

(#5178) Bossi


Bossi
őstag

Olvasgatom ezt ref. hangos/szar témát nekem is ref. 290 van több ventilátor nyom levegőt még a VGA-ra nekem is magas a hőmérséklet 90-93 fok de, 42-43% megy a hűtés és az még nem zavaró...
Persze biztosan jobb/halkabb a custom hűtős de, azért a ref. sem halált okozó porszívó :) mint egyesek írják...
Ja a vrm hőfok viszont jobb a ref. kártyákon általában...

[ Szerkesztve ]

(#5179) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

"Just tested a 290X MSI, I am extremely impressed, 1200MHz core and 6800Mhz RAM and it even benched at 7000MHz memory.
The cooler and backplate is stunning.

GPU Tweak with Asus BIOS flashed to the card.
Core: 1.41v vcore.
Power: +50
Fan: 100% surprisingly not loud, about same as reference at 45-50% "

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5180) Malibutomi válasza Malibutomi (#5179) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

és még: "Left it sat in Heaven on the OC Profile (1040core, default memory). Max temp 76c. VRM temps: 54 and 62c." [link]

(#5181) Sonja


Sonja
veterán

Olvastam én is. :K Ez nagyszerű hír, mert akkor lehet maradhatok az MSI-nél, ami biztos befér a házba. :DDD

Mondjuk az egy kicsit "zavar", hogy jól szellőző házakban tesztelték. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5182) mcwolf79


mcwolf79
veterán

[Új béta]
Semmi egetverő,csak a Kaveri APU-knak a támogatása lett legfőképp belepakolva.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5183) demyen


demyen
tag

nekem is ref hűtős van, de egyáltalán nem zavar. nem vészes. egy windforce3 hűtős vga-t (280x)próbáltam ki egyik nap, hát a hangja játék alatt majdnem ugyan az volt. igaz jobban lehűtötte, de az teljesen mindegy számomra. ezek a kariknak ez az üzemi jó hőfok. felőlem 140 fokos is lehetne.,

de ha tudom, én is lecserélem majd egy jobbfajta hűtősre...

[ Szerkesztve ]

(#5185) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Sziasztok,

referencia hűtéssel vennék kártyát magamnak, a kérdésem az hogy a referencia hűtős és a custom (gyári) hűtős nyáklapok között van-e eltérés, illetve melyik cégek kártyáit érdemes venni, le fogom vizezni így a hang nem zavar, inkább tuningolhatóság, stabilitás, memória típusok érdekelnének.

Szóval mit javasoltok 290 és 290x kártyákból?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#5186) Sonja válasza Jonahun79 (#5185) üzenetére


Sonja
veterán

Ha vizezve lesz, akkor csakis ref hűtős kártyát vegyél! Itt ami fontos szerintem, hogy melyik a legolcsóbb. :D Most Ipon-ban van Sapphire 290 (113589HUF), és Sapphire 290X (161850HUF) is.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5187) Motion_Blur válasza Sonja (#5186) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mekkora rablás már 160K-t kérni egy ref X-ért...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5188) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Melyik típust tudnám fel flashelni 290x-re a legjobb eséllyel?

(#5189) Asbee válasza Jonahun79 (#5188) üzenetére


Asbee
veterán

Nem nagyon lehet megmondani. Nemrég linkeltem egy nem hivatalos statisztikát overclok-ról ott nézd meg melyik típussal tudták a legtöbbet.

(#5190) Motion_Blur válasza Jonahun79 (#5188) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kezdetben még a Powercolor és a VTX3D kártyái voltak részben flashelhetőek, de az újabb rev-eknél már 0% az esélyed.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5191) Howkeddlee válasza Motion_Blur (#5187) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nos igen! De ha ez 160e akkor a customhűtős 290x-ek mennyirt fognak majd menni? 180e? :Y

(#5192) janos666 válasza Motion_Blur (#5190) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem decembe közepén 3 ASUS-ból 0 siker (nem csak meminfo, flashteszt).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5193) the_mad


the_mad
aktív tag

A Bluechipnél elvileg már kapható az R9 290x Windforce 185k-ért, de van BF4 edition is 194k-ért. Oszt lehet, hogy csak meghirdették, de teljesíteni nem fogják tudni

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#5195) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Vegul egy Gigabyte Radeon R9-290 WindForce 3X OC lett rendelve tegnap este.
Az ara majdnem annyi volt mint a ref hutos 290X...igy elegge nehez volt rakattintani... :)
A teszt az X-esrol van, de gondolom nagyon nem rontottak el a simat sem. :N

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.