Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Runner_fxr válasza Habugi (#36888) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, kipróbáltam. Működik, 60 fps fixen vsync-el is. :)
Viszont valamit elcsesztem, mert hiába resetelek az afterburnerben, nem áll vissza a gpu 300mhz-re.

[ Szerkesztve ]

(#36902) mlinus válasza Televan74 (#36896) üzenetére


mlinus
őstag

az absolution is jobban feküdt amdnek pedig az dx11 volt

(#36903) TTomax

Tudom, pont azért írom hogy ebből olyan messzemenő következtetéseket nem vonnék le, dx11 alatt is hasonló az erősorrend.

[ Szerkesztve ]

(#36903) TTomax válasza ricinus13 (#36900) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha mind igaz lenne a bevételük nagy része csak erre menne el...

(#36902) mlinus
AMD cim,nincs ezzel semmi gond...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36904) Habugi válasza LLKobe (#36890) üzenetére


Habugi
addikt

Tegnap úgy vetődtem rá a 16.3-ra mint gyöngytyúk arra a bizonyosra amikor olvastam hogy belekerült ez az opció. Kíváncsi voltam hogyan sikerült, szóval a tesztelése idejére ment a PP.

Ahogy írod is, sokkal kisebb mértékben, kevésbé dinamikusan szabályozza az órajelet de azért még piszkálja, ami pedig egyenesen zavaró, mint azt a PH-s cikk topicjában páran kitárgyaltuk az-az, hogy amennyiben a Power Efficiency ki van kapcsolva, addig oké hogy játékokban észrevehetően jobb, viszont asztalon/2D-ben, pl böngészés közben is nem ritkán 1Ghz-re tolja a GPU-t. :o

Szóval elkezdtek dolgozni rajta ami szuper de nálam egyelőre maradt bekapcsolva mert olyankor nem megy 300 fölé 2D-ben tök feleslegesen, játék esetén pedig lásd a tegnap linkelt videó..

(#36889) robertosz91:

(#36901) Runner_fxr:

Nem feltétlen a te sarad/user error, lásd fentebb, kvázi ha úgy tesztelted hogy 16.3 volt fent kikapcsolt power effel akkor simán elképzelhető hogy sikerült resetelned csak mivel ment mellette böngésző vagy egyéb, így nem állt vissza 2D-ben 300ra mert most már ezt is/ilyenkor dinamikusan kezeli.

Egyéb esetben lehet még Win10 ( ;] ) vagy softveres fétis eredménye is.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36905) pcsabat válasza Habugi (#36904) üzenetére


pcsabat
őstag

Én is ugyanígy jártam mint Runner_fxr kolléga. Valamiért hiába resetelek, csak a driver újratelepítése oldja meg, hogy visszaálljanak az órajelek - valami "beragad" -. Különben még reset után is maximum órajelen jár a gpu, még akkor is ha csak az asztal fut :D. Mindegy, hátha a köv. AB megoldja.

(#36906) LLKobe válasza Habugi (#36904) üzenetére


LLKobe
veterán

Nálam bekapcsolt PE-vel is feltolja 2D-ben az órajelet 3D-re alkalmanként. Pl YouTube videó, de bizonyos weboldalak esetében is, min a Facebook.

De filmnézés közben is. Aztán lassan visszamegy 300 Mhz-re.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36907) Habugi válasza pcsabat (#36905) üzenetére


Habugi
addikt

& ll-kobe

Nem tudom srácok, az a baj egy ponton túl megáll a tudományom, ennyire nem értek hozzá.. :(

Csinálhatok vele bármit a felsoroltak közül, bekapcsolt PowerEfficiency mellett teljesen jól érzi magát 300Mhz-en, egy pillanatra ugyan felugrott 533-ra de szerintem teljesen normális.

Az órajel egyáltalán nem ragad be, pedig a tegnapi teszt erejére létrehozott/mentett profillal még ki is húztam alóluk egy pillanatra a Powerplayt majd vissza..

A CPU az dolgozott rendesen, softveres felvétel 4szállal+4K video.., mindegy, betegszabadság szóval van időm marhulni ilyesmivel. :D

Szerk.:

FB ezen a gépen az életben nem fog megnyílni szóval az nem véletlenül maradt ki.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36908) Malibutomi válasza Habugi (#36907) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Fura ez, most direkt probaltam, facebook, YT, es nekem nem ugrik fel az orajel kikapcsolt PE mellett.
Facebook siman 300, YT lejatszas alatt 5-600.

Tudsz kuldeni nekem egy oldalt ahol neked felugrik az orajel? Megneznem nalam milyen. Nalam mondjuk FF van, es kikapcsolt HW acceleration.

(#36906) ll-kobe
Filmnezesre Media Player Classicot hasznalok, mert azzal 300MHz-en jatssza le a filmeket, a W10 beepitett lejatszoja meg valamiert max orajelen. :U

[ Szerkesztve ]

(#36909) Habugi válasza Malibutomi (#36908) üzenetére


Habugi
addikt

Nem véletlen használtam egyszerre két browsert a tesztben.. :N , HW accel Html5

Marha egyszerű mert speciel tegnap amikor kipróbáltam kikapcsolt PE-vel még a pH görgetésére is felhergelte magát 1Ghz fölé, nyilván nem tartósan..

Egyébként szerintem nem is az az érdekes hogy kinél milyen körülmények/terhelés hatására ugrik fel 2D-ben és hova, mert szerintem ez oprendszer/lejátszó stb függvénye is lehet, lásd esetedben W10 lejátszója kontra WMPC..

Amit nem értek, hogy egyeseknél miért ragad 2D-ben "fullon" az órajel mert emiatt nem tudják rendesen használni a kikapcsolt PP-s állapotot, számomra speciel a PE még mindig nem alternatíva, nem azért amit 2D-ben csinál, hanem mert 3D-ben is ugráltatja még egy kicsit az órajelet, egyelőre nem versenytárs a kikapcsolt PP féle 3mp-es műveletnek.. :N

Aztán lehet ez utóbbi is Win10 "sajátosság", csak hogy finoman fogalmazzak.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36910) Malibutomi válasza Habugi (#36909) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na most megneztem, ha osszevissza porgetek PH-n, akkor ugral az orajel, 450 volt a legmagasabb, szoval nalam marad kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#36911) Bibgr0 válasza szente (#36865) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszi, megpróbálom. Egyébként ettől nem fog töredezni a kép? vagy állítsak a vsynch helyett egy frame limitet? Azt hiszem kísérletezni fogok este.

(#36912) velizare válasza Malibutomi (#36910) üzenetére


velizare
nagyúr

csak nem a hardveresen gyorsított böngésző miatt?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36913) Malibutomi válasza velizare (#36912) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt nem tudom. Nalam nincs HW gyorsitas, es ez hogy 300-rol 450-re felmegy teljesen okes szerintem.
Ugyhogy nekem eddig bevalt a kikapcsolt energiagazdalkodas.

(#36914) Tomdriver válasza pcsabat (#36905) üzenetére


Tomdriver
őstag

AB-vel valami nem ok (4.2.0), nálam sosem jelentkezett korábban olyen random fagyás amire mások panaszkodtak, majd végleg megváltak miatta AB-től, de most igen.
Kitesztelt órajelen egyszer megy ua. game órák hosszat, másik alkalommal meg kétpercenként eldobja magát.

Azért gondolom, hogy AB, mert ilyenkor (most már másodszor), ha újrarakom megy egy darabig minden szépen és jól akár egy hétig is.

(#36915) Runner_fxr válasza Habugi (#36904) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És az jelent valami problémát ha mindig max órajelen megy a gpu? Egyébként még nincs fent a legújabb driver, az egyel előző van telepítve. Este lefrissítem az újabbra.

(#36916) Malibutomi válasza Habugi (#36909) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Olyan koppon soha nem fogja tartani szerintem mint kikapcsolt PP-el.
Az mindent kikapcsol rajta.

(#36917) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Kicsit idegesítő, és bosszantó problémám van. Adott egy Sapphire R9 290TriX-OC-s VGA.
Konfigom az aláírásomban. Win10x64-et használok. Játék közben soha, csak Windowsban\ Filmnézés , Netezés\Facebook\Youtube közben, néha fogja magát és random fekete képernyőt kapok(még ha nem is használom csak magára hagyom a gépet) Elsötétül, és nem jön többet vissza csak a Reset segít. Valamikor nem jön elő, valamikor Reggel 1x elmegy, és utána aznap már többször nem játsza el... Nem értem..
Biztos vagyok benne hogy VGA körül nem stimmel valami, Driver szinten...

Régebbi AMD-s konfigomon is ugyan ezt csinálta, XFX 650W-os táppal.... És az a legkülönlegesebb benne, hogy nem csak simán lefagy, ha pl filmnézés közben megy el a kép, 3 másodpercig még megy a hang. valami energiagazdálkodás vagy nem tudom mi lehet...
Van valakinek Ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#36918) Bratilla95 válasza Walter_White (#36917) üzenetére


Bratilla95
tag

Nekem olyan gondom volt, hogy bekapcsolásnál fekete képernyő és csak az egér látszott... viszont nem mindig csinálta csak néha. Nekem ezt megoldotta a 16.3-as hotfix. Szerintem szedd le a drivert és tedd fel a legújabbat. Ha akkor is csinálja, akkor nézz körül a beállításokban, illetve a biosban a ram beállításokra nézz rá.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#36919) Walter_White válasza Bratilla95 (#36918) üzenetére


Walter_White
senior tag

Most az Uninstall Utilityvel leszedtem a régi drivert és feltettem a Hotfixet, kiváncsi leszek, sajnos tesztelni nem tudom, mert elég random, de nem mondanám sűrűnek - kop..kop..kop :).
Memóriám alapon megy, 3000 helyett 2133 és 1.30V-ot adtam, tehát azzal nem lehet szerintem gond, illetve az előző gépemben is ezt csinálta... olyan mint mikor 2d-ről felveszi 3d-re az órajelet úgy hogy nem bírja...

(#36920) Bratilla95 válasza Walter_White (#36919) üzenetére


Bratilla95
tag

Szerintem a memória feszültséget hagyd alapon. Ha 3000-hez is 1.50 kell neki akkor 2133-hoz is adj neki annyit nyugodtan. Ha ténylegesen az órajel váltásnál vannak problémák, akkor ahhoz lehet a vga biosban kell majd mókolni. Abban én nem, de itt mások tudnak majd segíteni (a legjobb esetben a driver megoldja a gondodat) :)

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#36921) velizare válasza Walter_White (#36917) üzenetére


velizare
nagyúr

Blackscreen néven találsz róla leírást a fórumban. ha van rá garancia, gariztasd, ne szenvedj vele.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36922) Runner_fxr válasza Habugi (#36904) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Felraktam én is a 16.3-as drivert, azóta remekül működik az afterburner-el a kártya. Vissza is áll 300mhz-re amikor resetelem. Kipróbáltam alapból az új driver mennyit segített, valamivel talán magasabbak az fps-ek vsync alatt, de még messze van a jótól.

[ Szerkesztve ]

(#36923) Habugi válasza Runner_fxr (#36922) üzenetére


Habugi
addikt

"Messze", mondjuk engem a Vsync nem fenyeget, 72Hz-en megy a kijelző és szeretem ha van ~80FPS, a képtörés pedig vagy nem zavar már vagy valami történt az érzékelésemmel mert nem látom, illetve alig-alig, elvétve.

Az viszont zsivány hogy végre tudod Resetelni, abban Malibutominak egyébként igaza van, hogy driver szinten sosem lesz elvárható a kikapcsolt Powerplay mellett fellépő órajel stabilitás.

Mindentől függetlenül nálam marad ez a metotika, játék közben ne spóroljon hanem pörögjön csak.. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36924) Malibutomi válasza Habugi (#36923) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hablaty, ha megcsinaltam a custom resolutiont a radeon settingsben, akkor meg valamit kell csinalni hogy alkalmazzam, vagy verify utan mar azon is van? Mert a 72Hz nalam is mukodik elvileg, csak meg nem ismerem ki magam ezen az uj feluleten.

(#36925) Runner_fxr válasza oliba (#36876) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A monitort nem rég vettem az új géphez. Nagyon fasza, AMVA+ paneles. [link]
Ezt biztos, hogy nem fogom most rögtön lecserélni, majd talán pár év múlva. :) De azt sem szeretném megszokni, hogy szétesik a kép. :) Egyébként vsync-el nem csúszik szét a kép. És Habugi által javasolt megoldással, a kártya is max mhz-en pörög játékok alatt, szépen visz mindent bekapcsolt vsync-el is.

Habugi: Nekem sajnos csak 60Hz-es, lehet jobb lett volna magasabb Hz-en működő monitort vennem, bár erre nem gondoltam akkor, hogy ez ilyen problémákat okozhat. Ha jól értem, akkor egy 120Hz-es monitornak nem is kell vsync?
60fps-től, vsync-el nekem teljesen okés a kép, folyamatos, nem esik szét, 60 alatt viszont egyből észre veszem, hogy nem olyan folyamatos a játék.

[ Szerkesztve ]

(#36926) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Egy láma kérdés:
Létezik, hogy a 15:12 driverrel kisebb tuningot tudok elérni, mint a régebbiekkel?
(290 OC Vapor-X)

Üdv :R

(#36927) Walter_White válasza velizare (#36921) üzenetére


Walter_White
senior tag

Sajnos már nincs rá gari, 2 évet ad a Sapphire... Most úgy néz ki hogy a legfrissebb Driver megoldotta a Problémát,(bár nem tudom) de nem akarok semmit elkiabálni... Utilityvel leszedtem teljesen a régit és ment fel a Béta.
Meglátjuk, hogy jó lesz-e... de Olyan ritka, valamikor napokig nem jön elő, valamikor 1 nap 3x... vagy 1 nap 1x... ritka, de elég idegesítő..., De csak 2D-ben.
Ugyan igy a mostani Intelnél, és a régi AMD-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#36928) Milka 78 válasza Walter_White (#36927) üzenetére


Milka 78
nagyúr

2d-s BS memória hibára utal.Vagy csökkentsd a memória órajelet,vagy adj neki + feszt (+10-20mv-t).

(#36929) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Ma feltettem egy 120-as oldalventit szívóra a VRM hűtése miatt. Vagy 2 órát tököltem a plexi átfurkálásával, de megérte, mert elég szépre sikerült.

Ahogy sejtettem, csupán 3 fokot hozott VRM 1-2-n, de a GPU-n is. És ami meglepett: a kompakt vizes CPU hűtés majd 10 fokkal lett hűvösebb! :DDD
Ezek szerint csak megszorult a meleg a házban és az oldalventinek köszönhetően annak egy része már nem CPU hűtés radián keresztül távozik, hanem oldalra.

Most úgy néz ki a ház, hogy elől 2x140 tolja be a levegőt, hátul 1x140 szívja ki, felül a Liqmax 2x120-as ventije szívja ki, oldalt 1x120 úgyszintén.
Hát nem egy csendes jószág, de még elmegy kategória, engem mondjuk még egyáltalán nem zavar. :)

Max hőfokok 30 perc terhelést követően játékok alatt:
CPU: 52 - 58 fok
GPU: 64 fok
VRM1: 82 fok
VRM2: 74 fok

[ Szerkesztve ]

(#36930) CptAdamica válasza Runner_fxr (#36925) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szép monitor, nálam is egy ilyen teljesít szolgálatot. Minden téren kielégítő. :)

Megyen!

(#36931) Runner_fxr válasza CptAdamica (#36930) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is nagyon szeretem, jó cucc. :)

Nálatok, hogy megy a crysis 3? Nagy tereken nekem nagyon leesik az fps. Épületeken belül fix 60, de amint egy nagyobb területre érek, 25-30. Akkor is ha kikapcsolom a vsync-et, ha leveszem az élsimítást teljesen. Fullhd-ben very high beállítás. A gpu Mhz-et belőttem fixen 1100-ra. Az meg sem moccan, de a gpu használat elég szépen ugrál.
Amúgy nem vagyok elájulva ettől a játéktól, a wolfenstein például sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#36932) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Néztem youtube-on crysis 3 videókat, 390-es vga-n fullhd-ben meg se moccan az fps 60-ról, nekem meg csúnyán leesik.

[ Szerkesztve ]

(#36933) proci985 válasza Runner_fxr (#36932) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A játék elején (a második map emlékeim szerint a vonatokkal) a többi pályához képest nagyon rosszul fut. Lehet AA nélkül nézték.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36934) Tomdriver válasza Runner_fxr (#36931) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nálam 3 db van belőle, jók minden téren. :)

(#36935) Habugi válasza Malibutomi (#36924) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben ott hoztad létre és megvolt a verify restart után már elvileg működik is. :K

Privátban írok majd pár módszert hogyan tudod tesztelni hogy tényleg 72Hz-en megy-e, egyébként a desktopon/egér mozgáson is egyből észrevenni a 60 /-> 72re váltást.

(#36925) Runner_fxr:

Nekem is csak 60Hz-es alapból de gyártó/típustól függően lehet őket 72Hz-en is használni, a tiédet sajnos nem ismerem.

(#36931) Runner_fxr:

Crysis3 azon kevés játékok egyike, melyek FHD-ban erősebb VGA társaságában zokszó nélkül lekakukkoltatnak/CPU limitet csinálnak nonK de bizonyos pályarészeken, példának okáért WTTJ-n amit proci is említett, még húzott K-s i5-re is.

MSI AB-t amúgy is használod PP kikapcs okán, kapcsold be az OSD-t és állítsd be hogy látszódjon a CPU/4mag és a GPU Usage/terheltség is.
Amennyiben akkor, mikor azt tapasztalod hogy leesik az FPS azt látod hogy a 4mag 90% fölött teker, a GPU Usage pedig 99% alatt, abban az esetben bezony épp CPU limited van.

Ez az a bizonyos rész egyébként [link], elég régóta járok ide tesztelni, könnyen reprodukálható játék szinten iszonyat komoly terhelés..
Annál a résznél durvul el a történet ahol beérsz a vasúti kocsik közé/őrtorony, a "mini intro" után.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36936) Habugi válasza Runner_fxr (#36932) üzenetére


Habugi
addikt

Nem igazán graf beállítás függő, csináltam két képet (1080p VeryHigh MSAA):

Szóval.., a 4.7-es 6600K megrottyan ;] , elég keményen, egyszerűen elfogy a 4mag/szál ereje ebben a játékban/ezen a részen. A 390X pedig fuldoklik, GPU Usage folyamatosan ugrál le a béke feneke alá, PP ugyan ki van kapcsolva így az órajel stabil de ha nem így lenne azt is látható lenne, hogy az órajel folyamatosan szintén a béke segge alá esik..
Mivel ugye a proci folyamatosan el van foglalva azzal, hogy számolja a Germán tehenészlányok legvadabb álmait is megszégyenítő mennyiségű fű lengedezését, nincs "ideje" foglalkozni a kártyával, nincs meló, leesik az órajel/usage..

Olyan "trükkhöz" lehet folyamodni, miszerint a felbontást pl VSR-el 1440p-re emeled, emellett pedig egy-két beállítást leveszel VeryHigh-ról Highra.
FXAA-val így nálam fixen 70FPS fölött marad még ezen a részen is, CPU terhelés esik cirka ~10%-ot, a GPU pedig szépen marad kiakadva 100%-on, máris nem fuldoklik szerencsétlen.

Azért elmorzsoltam most pár könnycseppet, visszanézve hogy a 8szálas Vishera mennyivel jobban viselte ezt a környezetet, nyilván "csak" egy 280X-et kellett hajtania de akkor is.. :O ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36940) Runner_fxr válasza Habugi (#36936) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szóval akkor ez az a játék ahova 6700K proci kéne? :)
Én egyébként még itt nem tartok, a legelejétől kezdve már nem megy jól a game.

Az egy dolog, hogy véleményem szerint ez a játék unalmas, grafikalilag sem látom azt a csudát ami indokolná ezt a bődületes hardver igényt. Vannak ennél szebb, vagy legalább ilyen szép játékok alacsonyabb gépigénnyel. Nyilván nem ronda, de itt szándékos leterhelésről van szó, az majdnem biztos.
Anno a crysis 1-nél érthető volt, hogy minden akkori csúcs gépet megfogott, de itt nem igazán értem. Igazából nem annyira érdekel, mert nem tetszik a játék túlzottan. Ehhez biztos nem fogok venni 110k-ért i7-es procit. :)

Egyébként amikor elkezdtem a gépet építeni, az volt a cél, hogy olyan proci kerüljön bele, ami meg tud hajtani egy ilyen szintű vga-t, még a 6500-nál gyengébb procikra is ezt mondták, hogy okés lesz, de biztosra akartam menni. Ezek szerint nem optimális egy 6500-as 390x mellé?

[ Szerkesztve ]

(#36941) Runner_fxr válasza Habugi (#36936) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A crysis 3 mondjuk pont annyira nem érdekel, de ha ez a későbbiekben is probléma lesz, akkor lehet elgondolkozom egy proci cserén. Egyelőre csak proci csere, később meg kap új lapot meg ramokat is.

(#36942) Habugi válasza Runner_fxr (#36940) üzenetére


Habugi
addikt

A Crysis3 (annak is ez a pályrésze) nagyjából a kivétel erősíti a szabályt esete, messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni belőle. :N

Nem tudom i7-el hogyan szalad itt, mit produkál mellette a VGA, az elmúlt másfél évben cirka féltucat fórumtárs ígérte meg hogy felveszi, azóta is ezen dolgoznak.. :DDD
Az biztos hogy csak emiatt nem éri meg, GTA V tud még helyenként hasonlót produkálni, alkalmanként ("belvárosban") a Fallout 4.

Korábban már leírtam a véleményemet az ajánlós topicokról, nem feszegetném újra.
Teljesen jó a 6500as, CPU limitet vagy ahhoz közeli helyzetet magas(abb) órajeles RAM-okkal is lehet valamennyire kompenzálni. A legtöbb játékban szerintem csontra kihajtod a kártyát, DX12 is a kapuban, szóval no problemo.. :N

Aztán ahogy írtam is, próbáld ki 1440p-ben, mulatságosan hathat de ahol 1080p-ben CPU limited van ott 1440p-ben esélyesen nem lesz és mivel a kártya is ki tudja pörögni magát az FPS is megmarad, stabilabb lesz, egy-két beállítást visszaveszel és sokkal szebben fog futni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36943) Runner_fxr válasza Habugi (#36942) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a baj, hogy a monitorom max 1080p-t tud. Direkt nem vettem nagyobb felbontásút, mert nem akartam, hogy kevés legyen a hardver. :)

Így is kicsit magasabb az órajele a ramoknak 2400Mhz. De a b150-es lapban ez úgy is 2133-on megy, a 3000-es ram is, szóval ezt nem annyira értem, hogy miért lenne jobb. :)

Azért összességében nem érzem én se lassúnak ezt a procit, csak van néhány furcsa anomália egy-két játékban.

Az osd-t pontosan hol lehet bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#36944) TTomax válasza Habugi (#36942) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez a rész az?[link] 4790K igaz 1440p,de azért két ref TX.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36945) proci985 válasza Runner_fxr (#36941) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Szvsz hagyd a fenébe egyelőre.

Valami bottleneck mindig lesz a rendszerben. A kérdés, hogy van-e elég fpsed. Ha van, nincs miről beszélni. Ha nincs és az upgrade javíthatna, akkor attól függ:).

Pl a Supreme Commander: Forged Alliance volt ilyen. Talán még két generáció, és egy szénnéhúzott proci elég lesz neki nagyobb pályákra is, 10 évvel a megjelenése után:).

Crysis3 amikor kijött talán a nordicHW fogta az akkori legbikább húzott i7 + quad Titan kombo gépet, és azzal se volt meg a 60 fps. A 7850 OC CFem ami akkoriban elég jónak számított (értsd kb a csúcs 1GPUs rendszerek körül volt) tudott 30-35 fpst AA nélkül.

Ami a jó benne, hogy gyakorlatilag az alap egy serious game, a német hadsereg a Cryenginet kiképzési feladatokra is használja (legalábbis 2-3 éve ahogy hallottam biztosan). Emiatt pl az UI eszméletlenül jól működik pl többkijelzős setupokkal. Nem maga a látvány, az immerzió ami ütős, legalábbis három éve amikor kitoltam hatalmas élmény volt.

Na ehhez képest a 60 fps nagyon szép:). Főleg, hogy ahogy néztem az említett CFnél a 390X kb 60%al volt általában erősebb pure gpulimittel.

TTomax: szép. egyébként ez az a rész.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36946) Habugi válasza Runner_fxr (#36943) üzenetére


Habugi
addikt

Nekem is 1080p, feltételezvén hogy a tiéd is írtam hogy VSR-el állítsd magasabb felbontásra.

RAM órajel.., nyilván játék/motor/terhelésenként változó de néhol elég cudar difi mérhető ki olyan körülmények között amikor direkt a konstans CPU limit elérésére játszották rá.

OSD beállítása..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36947) Habugi válasza TTomax (#36944) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyjából igen de itt már nincs az-az eszetlen CPU terhelés ami az őrtornyos résznél, hátrébb vagy.

Kérnélek hogy nézd meg nekem 1080p-ben de tekintettel arra milyen szépen fut TX SLI-vel 1440p-ben is szerintem nem lenne sok apropója, számodra legalábbis.
1440p-ben egyébként már nálam is szépen ki van akadva a GPU Usage maxon.., 1080p-ben van botrány sajnos.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36948) TTomax válasza Habugi (#36947) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát meg most már nem a 4790K van a gépben hanem egy 4930K.De 1080pben sem volt gond ha jól emlékszek.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36949) Habugi válasza TTomax (#36948) üzenetére


Habugi
addikt

Igazából engem is csak a húzott Vishera mellett tapasztaltak apropójából érdekelt anno hogy mit megy ezen a részen egy durvább i7..

12szál mellé egyébként 720p dukálna..

Viccet félretéve, részemről oFF vége mert nagyon elkalandoztam..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36950) Runner_fxr válasza proci985 (#36945) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

60fps csak épületeken belül van meg, szabadban 25-30-ra is lemegy, amit már kevésnek érzek. Az a furcsa, hogy teljesen mindegy neki, hogy a legnagyobb élsimítást rátolom, vagy teljesen kikapcsolom, ugyan úgy leesik az fps a nagyobb területeken. Ebből józan paraszti ésszel arra következtetnék, hogy nem a vga a kevés neki hanem a proci.
De mint említetted, ezek a játékok meghaladják a korukat, bár grafikailag itt annyira nem érzem indokoltnak, de nyilván van még mit számolnia a programnak.
Az biztos, hogy ha vennék 110k-ért egy procit és nem lenne érdemi változás, elég ideges lennék. :) Egyelőre hagyom akkor a dolgot.

Habugi: Köszi, kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.