Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) #35434496 válasza Milka 78 (#36598) üzenetére


#35434496
törölt tag

Esetleg ez :F

(#36602) pcsabat válasza Habugi (#36566) üzenetére


pcsabat
őstag

jól van, köszi az infót! Úgyis kijött az új driver, úgyhogy nem probléma fel akartam egyébként is rakni. Ez megoldotta.

(#36603) ricinus13


ricinus13
senior tag

Házból tudom ajánlani az Aerocool strike-x-et. Ronda is gagyi is olcsó is de össz vissz 3 ventivel amiből az egyik a proci kompakt vizét hűti játék alatt a sapphire megáll 67 fokon. Persze csak vicc ilyet ne vegyél de nekem az segített hogy a táp mellől alulról közvetlen kap egy adag friss levegőt és így van meg a 67 fok.

[ Szerkesztve ]

(#36604) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Szerintem ne add el az MSI R9 390X-et, inkább egy két olcsóbb ventillátor, az másnak is hasznos.
Nekem egy CM N200 házam van és az MSI nonX verzió, de 70 fok fölé még nem ment a kártya, pedig az egy sokkal kisebb ház. Két hátsó venti kiviszi a meleget és boldogság van.

(#36605) valenc válasza Speed® (#36584) üzenetére


valenc
tag

És igazad volt :D Ht off plusz 150Mhz és máris sokkal jobb. így is leesik de már csak max 50 körülre amit túlélek. Esetleg veszek olcsón x5650-et(jóval olcsóbb lenne mint egy 6600k plusz lap) amit megtudok húzni 4ghz fölé főleg kikapcsolt ht-val.

(#36606) Venyera7


Venyera7
senior tag

Megérkezett nekem is a kari, most hozta a futár. Viszont ami feltünt nincs a karin fólia, meg a cd mellett a matrica.
Akciósan vettem 100kért. Remélem nem szívat meg :U

(#36607) mackosajt válasza Runner_fxr (#36594) üzenetére


mackosajt
addikt

Ne haragudj meg, de nem működik?
Ad képet?
Lekapcsolt esetleg a teszt alatt?

Csak meleg, ami a házad miatt van.
Ezeknek a 90 fok nudli.

Szóval működik.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36608) Tomdriver válasza Venyera7 (#36606) üzenetére


Tomdriver
őstag

Backplate-s?
Az enyémen sem volt fólia. :) Szerintem újabban már lehagyják Sapphirról, a régebbieken volt.

[ Szerkesztve ]

(#36609) blu79 válasza mackosajt (#36607) üzenetére


blu79
addikt

Lehet hogy úgy gondolod 90C nudli a karinak, de ha nudli is lenne a karinak, mi van a többi komponensel? Én nem nézném jó semmel ha egy 90 fokos valami házon belül termeli a hőt, ráadásul nem szellőzik eléggé a ház belseje..... füti a többi hw-t is....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36610) Venyera7 válasza Tomdriver (#36608) üzenetére


Venyera7
senior tag

Igen, de a Sapphire matrica sincs, azt is kihagyták?

(#36611) mackosajt válasza blu79 (#36609) üzenetére


mackosajt
addikt

Arról nem a vga tehet, hogy rosszul szellőző háza van.
A vga nélkül is baj lehet ott a szellozessel.

Én csak a működik vagy sem dologra utaltam.

Nekem ref290x van. 2 hete van vízre téve. A ház legcsereje eddig sem volt kicsi, viszont most sokat csendesedett.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36612) Tomdriver válasza blu79 (#36609) üzenetére


Tomdriver
őstag

+1, én sem örülnék 90 foknak, főleg tartósan nem.

Amit megfigyeltem, hogy a fesz emelés itt jobban érezhető hőben mint pl a 290X-nél volt.
Ha 1175 MHz-en használom +88 mV-al, úgy a VRM-ek 82-84 fokra mennek fel.
1150 Mhz-en +56 mV-al viszont pont 10 fokkal hűvösebbek maradnak, vagyis a minimális órajel emelés és a 32 mV-nyi különbség ennyit hoz hőben. Hozzáteszem ezek az értékek 1750 MHz-re húzott memóriáknál jelentkeznek.
GPU esetében viszont csak 1-2 fok a különbség.

(#36610) gollo91: Nincs Bocs, nem jól emlékezetem, egy kicsi matrica van a CD tokban.

[ Szerkesztve ]

(#36613) Omli85 válasza Tomdriver (#36612) üzenetére


Omli85
őstag

A GDDR5 elég éhes jószág így a vrm-et elég durván elkezdi fűteni ha húzod a memóriát :/. Nálam is észrevehető az ugrás pedig vizezve van :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#36614) Malibutomi válasza Runner_fxr (#36594) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a baj a kartya hutese hiaba jo, ha a meleg bent marad a hazban, mert nincs venti ami kivigye. Az autok sem mukodnek a hutoradiator nelkul.

Kicsi a haz, es ha csak a gyari venti van az keves.
Kellene elore, es az aljaba beszivo - felulre hatra meg kifele fyjo venti (mivel az oldallap ugye kiesett). Ennyit kellene megtenni es maris jo hofokokat kapnal.

(#36615) Runner_fxr válasza mackosajt (#36607) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Te se haragudj meg, de nem óhajtok egy porszívót csinálni a házamból, hogy talán akkor jó lesz. :)
Az ismerősömnek zárt házban sem ment még 80 fokig se, az is elképzelhető, hogy a kártya sem úgy hűt ahogy kéne.

Köszi a választ mindenkinek! Még átgondolom, meg ez a pcx is kérdéses, hogy mit szól ehhez az egészhez. Mert bár forrón, de valóban működik és így nehéz lesz a gariztatás.

(#36616) ricinus13 válasza Runner_fxr (#36615) üzenetére


ricinus13
senior tag

Élsz a 14 napos elállási jogoddal, kérdés nélkül vissza kell hogy vegyék.

(#36617) Raggie válasza Runner_fxr (#36615) üzenetére


Raggie
őstag

Nem kell gariztatni, mert a magyar törvények szerint az online rendelt terméket a vásárlást követő 14 napon belül indoklás nélkül is visszaviheted és vissza kell venniük! FYI ;)

szerk: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36618) CptAdamica válasza mackosajt (#36607) üzenetére


CptAdamica
veterán

Legalább ne adnál neki rossz tanácsokat, mi az, hogy ház miatt rossz a hűtése? 90 fok az rettentően sok. Mindenki agyon dicsérte itt az MSI R9 390-et, akkor legyen már rendben mindenféle házban, ha akkora nagy király a hűtése. Az én Asus R9 390 DC2-m zárt házban (NZXT Noctis 450) teljesen normális hőfokokat produkál, 3 ventilátorral, 2 elől, 1 hátul. Nem értem én a topikot, úgy látszik, akik az MSI-t ajánlják, azoknak minimum van egy jól szellőző házuk 5-6 ventilátorral...

Megyen!

(#36619) SpongyaBob válasza CptAdamica (#36618) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Először is 390X(!)-ről van szó ami nem egyenlő a 390-el. Másodszor a jó ház és a szellőzés pedig igenis fontos, ettől függetlenül nem biztos, hogy teljesen rendben van az a hűtés. Azonban ha nem jár rendesen a házban a levegő olyan lesz mint egy szauna, egyértelmű hogy jobban melegszik a kártya.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36620) LLKobe válasza CptAdamica (#36618) üzenetére


LLKobe
veterán

"akkor legyen már rendben mindenféle házban, ha akkora nagy király a hűtése."

Ez nettó hülyeség. (Szerelj be egy VGA-t amin egy 1 kilós AC Extreme hűtő van egy zárt dobozba, és nézd meg mi lesz. Megfő.) Lehet akármekkora egy borda a VGA-n, és lehet rajta akármennyi akármekkora venti, ha a termelt hő nem tud rendesen távozni a házból, és nem kap elég hűvös levegőt, akkor b*hatod.

Az én mATX házamnak 2db ventilátora van, egy 18cm-es befelé, egy 12cm-es kifelé, és sokkal jobbak a hőfokaim mint neki. Ő is írta hogy levett oldallappal rendben van. Tisztán látszik hogy a házhűtés a szar.

Nem szerencsés egy 120K-s, 275W-ot fogyasztó high end VGA-t betenni egy 12k-s low budget házba, aminek rossz a hűtése. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36621) Malibutomi válasza Runner_fxr (#36615) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Porszivot nem kell, csak legyen egy kis legmozgas, mert most a sajat leveben fo a kartya. Nekem a hazban minden venti minimumra van tekerve, ahol meg nem is hallhato, es jatekok alatt 70 korul van a vga.
A levett oldallappal 80 fok furmark azt mutatja hogy a kartya hutese okes. Egy rendes hazban, ventikkel lenne mondjuk 76 furmark alatt/74-75 jatek alatt.

Ha gariba adnad kiprobaljak egy tesztpadones visszakapod hogy jo.
Vagy elallsz a veteltol, vagy veszel kb. 3000ft-ert ket ventit, meg elrendezed a kabeleket valamennyire a hazban es akkor lesz legmozgas.

[ Szerkesztve ]

(#36622) CptAdamica válasza SpongyaBob (#36619) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azért az X nem különbözik sokban a sima verziótól, teljesítményben is ha jól tudom 5%-10% maximum, szóval nem kéne ennyire drasztikus legyen a melegedése a simához képest. A jól szellőző ház pedig mindenhová elkél, de ez alapvető egy ilyen kártyánál.

Megyen!

(#36623) velizare válasza CptAdamica (#36622) üzenetére


velizare
nagyúr

de. tpu mérések szerint az msi 390x 424wot eszik fumark alatt, a pcs és a sapphire 390 nonx 323 és 365wot. tehát 390 és 390x között akár 100w fogyasztáskülönbség is kimérhető fumark közben.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36624) Malibutomi válasza velizare (#36623) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez nem az X non-X miatt van, inkabb az MSI magasabb power limitje miatt szerintem

(#36625) Runner_fxr válasza ricinus13 (#36616) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Legrosszabb esetben ez lesz, ha semmiféle kompromisszumra nem hajlandóak. De ezt még átgondolom.

Malibutomi: Levett oldallappal is az a 80 fok is összejött 5 perc alatt és max 20 percig ment a teszt.. Ha tovább hajtanám lehet melegebb is lenne, bár eléggé beállt erre a hőfokra.
Viszont a vrm 1-es hőmérséklet ekkor is 95 fok körül van. Az nagyon soknak tűnik még így is. Annak mennyinek kéne lennie?
Zárt házban 105 fokos is volt.

Jelenleg 2 db venti van a házban, amit gyárilag adtak hozzá, szerintem 120-as. Egy elöl fúj, egy hátul szív.
Veszek 2db-ot felülre, úgy emlékszem oda is 120-as megy. De akkor már lehet az oldallapon a plexibe is kéne lukakat furkálni még egy ventinek.
Szívem szerint inkább kicserélném a vga-t egy másikra, de épp erre gondoltam, hogy tesztpadon nyilván nem fog kritikusan melegedni aztán kapom is vissza hogy jó. Ha meg elállok a vásárlástól vagy veszek másikat, csak jóval drágábban van alternatíva. 980ti biztos nagyon jó, de több mint 200k, annyit biztos nem adok vga-ért, már ez is húzós összeg volt akciósan is. Még átgondolom mi legyen, 2 ventin nem múlik, megnézem mit mutat úgy.

cain69: 424W? Ajjaj. :) Akkor a táppal is gondom lehet majd, egy G550M-es Cooler master hajtja. Bár idáig vitte gond nélkül. Abba már bele sem merek gondolni, hogy mi lenne ha tuningolnám kicsit. Hát ezekkel a fogyasztásokkal én tényleg nem számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#36626) Venyera7


Venyera7
senior tag

Ocnál mit kavar be a crimson?

(#36627) velizare válasza Runner_fxr (#36625) üzenetére


velizare
nagyúr

ez csúcsérték, nem átlag. játékok alatt nézted? metro 2033 last light jó lesz csúcsterhelésnek, jellemzőnek meg ilyen gta 5, witcher 3.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36628) LLKobe válasza Runner_fxr (#36625) üzenetére


LLKobe
veterán

Az a 80 fok is összejött 5 perc alatt és max 20 percig ment a teszt..

Hidd már el hogy a furmark-nak semmi értelme. Azt arra találták ki, hogy minden komponensét egyszerre 100%-on hajtsa a VGA-nak, ilyen terhelést játék alatt sose fog kapni. Így egyszerűen semmire nem jó, max másik furmarkhoz viszonyításnak, de real life tapasztalatot nem tudsz levonni belőle.

Kapd elő a Witcher 3-at, és azzal tesztelj vsync nélkül.

Jelenleg 2 db venti van a házban, amit gyárilag adtak hozzá, szerintem 120-as. Egy elöl fúj, egy hátul szív.

Az elég baj :U Ezzel a hűtéssel egy közepes VGA-t még le tudsz hűteni, de ezt tuti nem, ahogy a példa is mutatja. Ha teszel még bele ventit, figyelj a fordulatszámra és a légszállításra, hogy ne a leggyengébbet vedd.

Még átgondolom mi legyen, 2 ventin nem múlik, megnézem mit mutat úgy.

Ha rendes ventikkel béleled ki valszeg nem lesz utána gondod, de ezzel a házzal nincs tapasztalatom.
A legjobb megoldás még mindig egy rendes ház lenne...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36629) CptAdamica válasza Runner_fxr (#36625) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha mindenképpen megtartod, akkor szerintem inkább cserélj házat. Összekókányolva tudnád megcsinálni. 2 darab ventilátor fentre szerintem nem sokat érne. Szóval a Zalman Z9 például jó árban van és jól szellőzik, szerintem érdemes lehet elgondolkodni a cserén.

Megyen!

(#36630) Malibutomi válasza Runner_fxr (#36625) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Furmark szeru terhelest jatek alatt sosem fog kapni a VGA. Szoval meg tuninggal sem fog annyit fogyasztani normal hasznalat mellett.
Ha teszel ventit en ugy raknam hogy egyet alulra a tap melle, hogy befele hozza a friss levegot, egyet meg a haz tetejebe hogy kivigye. De ki kell probalni hogy jobb, minden haz mas.

Elallni el tudnal a vasarlastol, de akkor meg 30 napjuk van hogy visszaadjaka penzed, addig se penz se kartya sajnos.

(#36631) colossal89


colossal89
tag

Ötletet kérnék tőletek. Milyen VRM hűtő padot érdemes venni? Vagy esetleg meglehet e oldani, hogy óvatosan MX pasztát teszek a VRM-ek tetejére és úgy rá a bordát? Jelenleg OC-val full load alatt # 97C a vrm1 # a vrm2 az 76C # a gpu 73C #

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#36632) mackosajt válasza CptAdamica (#36618) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem tudom, hogy mi a rossz tanács azon, hogy javítson a ház hűtésén/szellőzésén?

Az sokkal rosszabb tanács lenne, hogy ne csináljon semmit, ami mondjuk max. 5-10k összegbe kerülne, és vigye vissza, cserélje le egy drágább kártyára, ami sokkal több ráfizetés lenne, vagy cserélje egy 970-re, ami jelen helyzetben nem lenne ésszerű döntés, tekintve a memória mennyiségét és a teljesítménybeli eltérést.

2 venti nem egy ökör ára. Alacsony fordulaton 4 ventivel (a házában lévő 2 eredeti), már igen szép huzatot lehet csinálni, porszívó hang nélkül. Ez max. 5k. De inkább 3k.

Ha ez nem jön be, még mindig ott a kuckó csere opció, amit apróról vadászva kicsivel többért megtehet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36633) CptAdamica válasza mackosajt (#36632) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jól szellőző ház mindig jól jön, de akkor elmondhatjuk, legyen az bármilyen fajta kártya, mindig kell alá egy jó szellőzés és ha ez megvan, akkor valószínűleg nem lesz gond velük.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#36634) szente


szente
addikt

Ha nekem terhelést kap a kártyám, akkor 7 házventi dolgozik a gépemben. Így tudom a VGA-t max 74 fokon tartani. Kell neki a jó házhűtés, különben megfő.

(#36635) ricinus13 válasza szente (#36634) üzenetére


ricinus13
senior tag

Azért ennyire szerintem nem kell extrém hűtés alá, elég ha kap normálisan friss levegőt és a meleget elszívja valami vagy ki tud szökni. Ezt 1-2 ventivel simán meg lehet oldani. Nálam legalábbis egy fújja közvetlenül alulról és van mellette sok ementáli ahol elmegy a meleg. Így 67 fok 49% ventivel játék alatt a 390 nitro.

[ Szerkesztve ]

(#36636) Tomdriver válasza Malibutomi (#36630) üzenetére


Tomdriver
őstag

"Elallni el tudnal a vasarlastol, de akkor meg 30 napjuk van hogy visszaadjaka penzed, addig se penz se kartya sajnos."

Már csak 14, ez változott a szabályozásban. :)

(#36637) Runner_fxr válasza velizare (#36627) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Direkt azért teszteltem, hogy megnézzem mi a max. Játékokból még csak a wolfenstein new ordert próbáltam, fullhd ultra garfika. kb 10-15 perc játék után itt valóban nem melegedett annyira levett oldallappal.
Viszont 25-30fps volt egy i5 6500-as proci mellett, amit kissé keveseltem, bár gondolom nem túl jól optimalizált a játék.
Ma este lesz időm megnézem még pár játékkal.

ll-kobe: Persze, érthető, hogy az egy 100%-os terhelés a vga-nak, ami játékok alatt nem igazán jön össze, de épp ezért tesztprogram, hogy megfingassa a hardvert. Procit is úgy szokás tesztelni, hogy valami tesztprogrammal megpörgeted 100%-on, nem? Persze játékokkal játszunk nem tesztprogramokkal, de ha a teszten elhasal, az nem túl jó.
Engem az nem vigasztal, hogy 60-70%-on okés, legyen okés 100%-on is. Bár lehet csak az én elvárásaim túl nagyok. :U

san01: Ezt a házat itt ajánlották a gépajánlós topikban, tesztet is olvastam róla, a jobban szellőző házak közé tartozik. valószínű nem 2 ventivel, az lehet, de az tuti, hogy nem fogom most emiatt lecserélni. Nem egy olyan rossz ház ez, meg nem szeretnék egy hatalmas nagy házat. Ennél kisebb házakba is raknak komoly hardvereket. Kap még pár ventit, aztán meglátjuk.

(#36638) pcsabat válasza CptAdamica (#36633) üzenetére


pcsabat
őstag

jól szellőző ház az alap ezekhez a kártyákhoz. De eléggé differenciálnak a kártyák márkán belül is. Van akinél melegszenek az ajánlott brandek is, van akinél a nem ajánlott kártyák is jól muzsikálnak. Nálam pl. a Gigabyte még emelt órajelen sem szokott benézni 70 fok fölé 50%-os ventifordulat mellett - Witcher 3, GTA 5, épp megjött a Far Cry Primal is, hamarosan ezt is ráengedem stb. - (ez még hangosnak sem mondható), ahogy olvastam Te is meg vagy elégedve az ASUS-al. Ennek ellenére nem kell védeni ezt a két gyártót, mert sokan kínlódnak a megoldásaikkal, arról nem is beszélve hogy a VRM hűtésük nem vagy csak részben megoldott.

(#36639) Runner_fxr válasza pcsabat (#36638) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A VRM-nek milyen hőmérséklet az optimális a fent tárgyalt 390x esetében? Úgy vettem észre az mindig melegebb egy 15-20 fokkal mint a gpu.

(#36640) mackosajt válasza Runner_fxr (#36637) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez alapján én nem mondanám nagyon ajánlottnak.
Idézet a cikkből:
"a 100-as listámon az N300 egy erős középmezőnyben elhelyezkedő 59. helyett fogott. Ez becsülendő és azt kell mondjam, akit nem érdekel a kábel menedzsment, nem zavarja hogy itt ott zörög a házikó, soha nem néz bele a ház belsejébe, webshop-ban rakatja összes a szomszédnak, aki nem ért hozzá, még jó is lehet. Sajnos nekünk, azoknak akik értenek hozzá és igényesnek valljuk magunkat, nekünk akik szeretnénk a lehető legjobb házban tudni a szuper jó kedves alkatrészeinket, mi kérem szépen jobb, minőségibb, szellősebb, nagyobb tudású, tágasabb, könnyebben szerelhetőbb, vastagabb anyagból elkészített, stabilabb, több szolgáltatással rendelkező, halkabb, rezonancia csillapításokkal rendelkező, nem utolsó sorban még megfizethető és jó ár / értékű házat keresünk."

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#36641) ricinus13 válasza Runner_fxr (#36637) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nem nagyon ismerem ezt a házat de ahogy látom alulra is be tudsz rakni egy ventit. Próbáld meg hogy onnan fújjon a kártyára.

(#36642) Runner_fxr válasza mackosajt (#36640) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez alapján valóban nem túl biztató, de a szellőzést itt sem írják olyan rossznak.

(#36643) pcsabat válasza Runner_fxr (#36639) üzenetére


pcsabat
őstag

90-95 fokos VRM-el nyugodtan játszhatsz még, nem lesz baja a kártyának. 100+ elvileg már nem olyan egészséges hosszú távon, de ezt is bírnia kellene ideig-óráig.

Ventiket meg tegyél oda ahova tudsz még, hidd el, nagyon-nagyon sokat számít. Pár ezer forintos beruházás, meglepően jobb hőmérsékleteket eredményezhet. Nálam az egyik leggyengébb hűtésűnek mondott Gigabyte fut és nagyon szépen megy jó házhűtéssel - de van is 7 db házhűtő betuszkolva a pantheon-ba. -

[ Szerkesztve ]

(#36644) LLKobe válasza Runner_fxr (#36637) üzenetére


LLKobe
veterán

Engem az nem vigasztal, hogy 60-70%-on okés, legyen okés 100%-on is.

Hát ez az, hogy amit a furmark csinál 100% címszóval, meg amikor játék közben látod hogy 100%-on megy a GPU, az marhára nem ugyanaz.
Furmark alatt a memória vezérlő, a GPU, és minden részegység is maximális terhelést kap, ami nem életszerű.

Én nem is tolom rá a furmarkot, mert a kis mATX házamnak elolvadna az oldala. Az előző VGA-mra rátoltam (GTX670) és belenyalt a 90 fokba is. Játék alatt viszont a 75-öt sem érte el soha, pedig 3 évig hajtottam.

Procira se azért tolod a linx-et hogy megnézd mennyire lehet felfűteni max., hanem hogy megnézd stabil-e a tuning, mert sokkal egyszerűbb így, mint keríteni egy real life alkalmazást ami nagyon prociigényes.

Summárum: én a helyedben vagy vennék még legalább 3db 12 centis jó ventit, (2 elöl tolja be, egy a táp mellé beszívóra, egy hátra, és egy a tetejébe) vagy egy új házat vennék. Az utóbbi nyilván költségesebb, de hosszú távon jobb megoldás.

Nekem pl úgy van a házamban, hogy csináltam SK 3k-ból egy kétállású ventiszabályzót, 5 vagy 12v-ra kapcsol.
2D-ben 5v-on mennek a házventik, nincs hangja a gépnek, VGA-n meg állnak a ventik. 3D-ben átklikkelem 12v-ra, úgy már van szélzaj szépen, de tolják is a levegőt keményen.
Így kaptam egy alapon csendes gépet, ami viszont terhelés alatt sem forr fel. És mint mondtam nekem 2db házventim van összesen, ennyi fér bele.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36645) Bratilla95 válasza Runner_fxr (#36637) üzenetére


Bratilla95
tag

Az a baj, hogy nekem igaz egy codegen q3340-es házban ha fent volt a oldala a gtx 960 is lekapcsolt játék alatt néha fél óra után is igaz nyáron, levettem az oldalát nem volt gond a tuningal sem. Szóval váltottam házat ás most az MSI 390 nonX nem megy 70 fok fölé egy Kolink Aviator házban csak ha megfogom a plexit érzem, hogy meleg. Ezen kívül semmi, furmark is megáll 83-4 fok körül oldallappal. de ha kikapcsolom a ventiket és csak a hátsó megy akkor itt is vannak gondok, tehát kell a jó szellőzés, viszont ha megvan, szerintem nem lehet gond! Bár nem lehet minden kártya egyforma, plusz a tied X-es. :R :)

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#36646) korcsi válasza colossal89 (#36631) üzenetére


korcsi
veterán

Például alphacool vagy más márkájú hővezető padok 7W/mK-től felfele ár a csillagos égig.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36647) colossal89 válasza korcsi (#36646) üzenetére


colossal89
tag

Ahol ezeket meglehet venni olcsón tudsz mondani? És ha hűtő pasztát kennék a vrm-re és úgy rakom rá a csavar felfogatású bordát?

Próbálta már valaki pasztázva a vrm áramkört?

(Adatlapomon van a gépem)

(#36648) GeneraL_XTX válasza Runner_fxr (#36585) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem mindenki, nagyon nem mindenki...... :U csak nem túl észrevehető, mert az ember inkább nem ír semmi negatívat ide, mert rögtön kapja az ívet.

De nekem is ez volt vele a problémám (jóval acélosabb házban) és még nem egy kollégának. Ha rajtam múlna az MSi 390 már rég nem lenne a nagyon ajánlott márkák között, inkább csak a "házhűtéstől függ, nagyon kényes" kategóriába sorolnám az Asus-ok mellé. :K

[ Szerkesztve ]

(#36649) Runner_fxr válasza ricinus13 (#36641) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én úgy emlékszem, hogy alulra nem, de majd utána nézek.

pcsabat: Köszi. Igyekszem pár ventit betenni. Egyébként az nem lehet, hogy valami mégsem okés teljesen a vga hűtésével? Nem illeszkedik jól a hűtő vagy valami gyártási hiba a chip-ben?

ll-kobe: Köszi a tanácsokat, igyekszem valamit tenni a hűtés érdekében. :) Egyébként nem tudom, hogy a hd4850 mennyire számít melegedősnek, de abból egy gagyi referencia 1 slotos megoldásom volt. Furmark alatt 75-80 fok volt maximum, ha nagyon beporosodott a hűtő akkor felment 100 fokra is, de kiporszívóztam időnként és ismét 75 körülire beállt. Nyilván nem lehet egy 390-es hez hasonlítani, de úgy emlékszem a hd4850 is melegedős fajta volt, pláne a gagyi hűtéssel.

Bratilla95: Köszi, megpróbálok javítani a hűtésen. Aztán meglátjuk. Egyébként melyik crimson drivert érdemes feltenni? Csak azért tettem fel egyel régebbit mert a legújabb non whql valami telepítési hibával kilépett.

GeneraL_XTX: Gondolkodtam az asus-on is, de msi-t többen ajánlották. Egyébként házventiből mik az ajánlott típusok?

[ Szerkesztve ]

(#36650) GeneraL_XTX válasza Runner_fxr (#36649) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én nem mennék bele ilyenekbe, én is vettem hozzá plusz ventit, már a gyári feszt is lejjebb vittem, nem segített. Összesen volt a házamban 4db 14cm-es és egy 12cm-es venti és xart se ért.... (MSI 390)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.