Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:57:37

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#892) Re-Tech válasza Kal-El (#887) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Hát szerintem az én gépem is elég csendes, konfigom megtalálod az adataimnál, összesen 3 venti van a gépben ehhez. 1 tápban (hangtalan), 1 12es hátul szívja ki a levegőt és 1 a videokártyán. A proci elpöfög passzív hűtéssel, a winyo meg mint mondtam dobozban van, bár így ránézésre a Sychte az még jobban halkíthatja, mint az én Logisys megoldásom (viszont mivel egy csendes 5900-at pörgő egységem van, ezt sem hallani).

Nappal, csukott ablaknál sem nagyon hallom a gépet játék közben, filmnézésnél teljesen hangtalan. Este amikor lenyugszik a város akkor ha nagyon hegyezem a fülem meghallom a gépet, de be kellett kötnöm az állapotjelző ledet a házban, hogy megbizonyodhassak erről könnyen.

Mivel nem elérhető még gyári passzív 7770, ezért ha veszel is ventiset fogsz venni, de elősször nézd meg hogy mennyire halk, ne vedd meg egyből az AC passzív bordát, mert lehet hogy nem fogja megérni egészen egyszerűen a befektetést. Nekem a Sapphire kártya bevált csendesség szempontjából, Gigabyte lehet kicsivel hangosabb, mivel ott maga a hűtőborda elég soványka, ASUS 1 venti és komoly borda (jónak tűnik), MSI 2 ventis (felesleges és minek ha 1 ventivel is megoldható), VTX hangos. Ha szemezgetsz akkor szerintem Sapphire vagy ASUS legyen.

A dB pedig csak egy szám amit ráírnak a dobozra, a füled lesz a végső döntőbíró egyébként is. 6850 pedig jóval többet fogyaszt, ergo több hűt kell elvezetni. Maradj a 7770-nél ha veszel karit, vagy 7750, ha nem full HDban akarod veretni a legújabb gammákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.