Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:57:37

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) sb


sb
veterán

Ez a venti téma megoldásfüggő teljesen. Méretből, számból ritkán lehet eltalálni melyik lesz a halkabb megoldás.

Hőmennyiség: A GTX460-am Windforce-al teljesen halk, bár hallható. Pedig jóval több hőt termel az a kártya kártya. A 7770 annyira jó fogyasztásban, hogy szinte bármivel le lehet hűteni.

Fordulatszám: Innentől pedig attól függ mit rak rá a gyártó és hogy hajtja.
Az Asus DirectCU is brutál hangos, amikor felpörög bootnál, aztán meg alig hallani, mert idle 10%, terhelve meg 20-25% között láttam eddig. De az említett GTX460-ra is volt olyan bios, amivel jobban hajtotta és cserébe "feleslegesen" hűvös volt.

Motorzaj: A Windforce-nak csak szélzaja van, nekem ez sokkal komfortosabb, mintha a motor búgna, stb... ezen is sok múlik. Ennek a Diretcu-nak pl. nagy fordulaton a motorhangja is durva. Csak attól hangtalan, hogy nincs hajtva, nem a profi ventitől vagy mástól. Mégis hangtalan.

Elég halk gépben van:
Van 3-4 12cm-es házventi, de 600rpm körül járnak csak, táp extra halk, cpu hűtő fix 8-900rpm körül megy terhelésen is. Hdd-k gumiszalggal felfogatva. :)

[ Szerkesztve ]

(#602) fi:zi'k válasza andrasko (#598) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, hogy rengeteg tapasztalatod van, de hallottad(!) GB hűtését vagy továbbra is csak találgatsz?

Csak hogy tisztán lásd: nem a bordák vagy ventik alkotta rendszer hatékonyságáról van szó, hanem, hogy a GB megoldása mennyire halk vagy hangos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#603) andrasko válasza fi:zi'k (#602) üzenetére


andrasko
senior tag

Nem a GB érdeme, hanem a Cape Verde-jé.
Egyébként a (#568) DeadMeat kolléga elég részletességgel leírta a GB "csendességét".
De félre ne érts, ... hajrá Cape Verde!
Csak így tovább AMD, bizonyíts hasonlóval, vagy jobbal nVidia! :C

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#604) fi:zi'k válasza andrasko (#603) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Folyamatosan elbeszélsz mellettem. Itt befejeztem.

Egyébként DeadMeatről pedig kiderült, hogy egy extra halk vizes(!) rendszere van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#605) Guseppe válasza andrasko (#571) üzenetére


Guseppe
tag

Vantage (tuning nélkül)
GPU score: 13317
CPU score: 5919
Össz: 10147

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#606) DeadMeat válasza andrasko (#580) üzenetére


DeadMeat
veterán

vga

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#607) andrasko válasza Guseppe (#605) üzenetére


andrasko
senior tag

(#605) Guseppe & (#606) DeadMeat
Akkor egy nem reprezentatív Vantage GPU összehasonlítás:
- Sapphire 7750 (800/1125): 10032
- Asus DC 7770 (1020/1150): 13317
- GByte OC 7770 (1100/1250):14082
Zsír! :C :R
Ha lesznek tuningos eredmények, akkor dobjuk össze majd azt is! :K

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#608) andrasko válasza DeadMeat (#568) üzenetére


andrasko
senior tag

Akkor mindketten jó vásárt csináltunk! :C
Egy kis matek:
......... 7750 / 7770 OC
Ár: ..... 21k / 30k ... -> +42,9%
Telj: 10032 / 14082 -> +40,4%
:R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#609) Findzs válasza andrasko (#598) üzenetére


Findzs
addikt

mint írtam is nem akarok vitát, értelmes emberekhez méltóan beszélgetünk a dologról és elfogadom a véleményedet

de egyvalamit továbbra sem értek, hogy lenne tapasztalat ha nem halottad még működés közben az adott kártyát ?
az egy másik dolog, hogy sok kártyád volt már és tapasztaltad őket de az nem jelenti azt hogy erről is lehetne véleményed hiszen biztos nem kell neked magyarázni, hogy egy ventinek mennyi mindentől függ a hangereje
egy ember rámondta, hogy hangos majd utána hozzátette, hogy vizes rendszere van és még a vinyók is dobozban vannak és te innentől kezdve ráálltál a témára, hogy szar a gigabyte 7770 oc hűtése
attól hogy nem hőcsöves még lehet halk
minek drágították volna feleslegesen hőcsövekkel ha egyszer egy sima rézmagos alu borda is megfelelően lehűti az adott ventivel ? teljesen felesleges erre a kártyára a hőcső
30% ventivel 25 fokos szobában 50-55 fok körül van max, ha ráraktak volna egy bitang nagy hőcsöves hűtőt akkor lenne 40-45 fok kb. (vagy annyi se lenne a különbség), semmi értelme, így se úgy se lesz baja a kártyának

15 éve dolgozom számtech boltban elhiheted, hogy volt már a kezemben pár videokártya (ma is eladtam pl egy gtx560 -at) mégse jelenteném ki egy olyan kártyáról amit nem próbáltam saját magam, hogy hangos vagy halk, és azt is tudom milyen egy hangos vga, és ez nem az

továbbra is peace

vantage minden alapon a gépemen:

gpu 14302
cpu 13519
össz 13123

jöhetne már egy 5 -ös driver eddig mindkettővel volt valami bugom 12.3 és 12.4 :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#610) Guseppe válasza andrasko (#607) üzenetére


Guseppe
tag

Mellesleg Én is Gigabyte 7770OC-t vettem, de hibás volt, Asus-ratudták cserélni. Nem nagyon bírta a gyári tuningot 1-2perc után fagyott minden+ alvó állapotból sem ébredt fel stb. Úgyhogy nem bánom a cserét.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#611) Findzs válasza Findzs (#609) üzenetére


Findzs
addikt

egész véletlenül találtam egy tesztet amiben az msi 7770 és a gigabyte 7770 oc -t tesztelik idézet:

"A GIGABYTE üdvöskéje még az MSI hűtésénél is egy fokkal hatékonyabban dolgozott. Terheletlen állapotban mindössze 31 fokos volt a GPU, terhelés alatt pedig 51 fokig melegedett, itt mondjuk mindössze egy fokot tudott ráverni a konkurensre, de ezt egy darab ventilátorral érte, mely 40-47 % között pörgött. Sajnos ennél a kártyánál az MSI Afterburner RPM értéket nem tudott kiolvasni, de egészen biztosan lényegesen kevesebbet forgott ez a hatalmas venti, amely a hangot is tekintve és némileg kevesebb zajszintet eredményezett. Összességében mindkét hűtés produkciójával meg voltunk elégedve. "

[link]

ráadásul a gigabyte oc-s volt tehát emelt órajeles a msi sima és az msi drágább is volt 6 ezer ft -al (mondjuk az árak állandóan változnak)
innentől kezdve nincs miről beszélni :B

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#612) andrasko válasza Findzs (#609) üzenetére


andrasko
senior tag

Semmi bajom a GB-vel, sem a 7770-nel, sőt!
Hagyjuk a venti kérdést...
Erről már nemhogy nem vitatkozom, hanem már nem is beszélgetek veled.
Nem szeretem, amikor valaki sarkítva idéz, picit hozzátesz-elvesz, illetve felcseréli a kronológiai sorrendet! Te mindezeket megtetted!
Szóval Én már elengedtem ezt a dolgot, kérlek tedd Te is ezt!
Ha nem megy, akkor marad a jól ismert reklám szlogen:
"keresse fel kezelőorvosát, gyógyszerészét!"

Inkább beszéljünk az eredményről!
A 14302 gpu több, mint szép! :R
GB 7770-esed (1000/1125) van, gyári OC és szoftveres tuning nélküli az eredmény!?
Hogy kapott több gpu pontot, mint a GB 7770OC (1100/1250)? :F

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#613) Tomix24


Tomix24
addikt

Teljes megdöbbenésemre a Powercolor TUL HD7750-es karimmal tegnap a szememnek folymatosnak tűnő játékot kaptam(30FPs biztos megvolt) a Battlefield3 játékban, Ultra beállítás mellett.... :Y Azt hittem azért gyengébbek ezek a karik. Csak az árnyékokat vettem le közepesre, a többihez nem nyúltam. 1080/60p-n ment TV-re kötve. Király kártya ez na :R

(#614) Guseppe válasza Tomix24 (#613) üzenetére


Guseppe
tag

Rakd fel a gépedre [innen] a fraps-ot és pontosan fogod látni a pillanatnyi FPS-t.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#615) Tomix24 válasza Guseppe (#614) üzenetére


Tomix24
addikt

Megnéztem most. 25Fps volt. Ezután az árnyékot Ultrára tettem, az élsimítást Off-ra, és 30Fps-re felment, nem akadozott. Jó ez, elég nekem bőven. Főleg hogy a cikkek arra készítettek fel hogy közepes beállításokon fogok játszani ;)

(#616) Guseppe válasza Tomix24 (#615) üzenetére


Guseppe
tag

Igen, Én is úgy vettem észre, hogy picit eltúlozzák a dolgokat. Szerintem full HD-ra simán jó a 7750-es karesz. Nem mindent kell maxra rakni és tökéletesen elvisz minden játékot és a fogyasztása best!

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#617) Tomix24 válasza Guseppe (#616) üzenetére


Tomix24
addikt

Így igaz. Mondjuk kicsit túlbuzgó is a fogyasztásban. Ha megy a Pc, és lekapcsolom a TV-t, majd vissza, akkor le van tíltva a hang, és csak újraindítás után lesz ismét hang :D

(#618) Guseppe válasza Tomix24 (#617) üzenetére


Guseppe
tag

...érdekes, ez nem lehet valami szoftver bug? Én még TV-re nem raktam, de majd ma kipróbálom. Lehet majd egy újabb ati driver megoldja ezt.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#619) Tomix24 válasza Guseppe (#618) üzenetére


Tomix24
addikt

Remélem :)

(#620) Guseppe válasza Tomix24 (#619) üzenetére


Guseppe
tag

Én tegnap a Maffia2 raktam fel. Bazzeee nagyon szép, pedig nem mai játék. :) Minden fullon 1920x1080-ban 40-60FPS körül mozog a játék egy G530 celeronnal. A benne lévő benchmark, minden fullon átlag 50FPS-t adott legvégül. Szerintem nem semmi...

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#621) Findzs válasza andrasko (#612) üzenetére


Findzs
addikt

7770 oc -van csak már nem fér több karakter :)
át fogom dolgozni, hogy beférjen az a 2 karakter mert lényeges infó

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#622) andrasko válasza Findzs (#621) üzenetére


andrasko
senior tag

Értem!
Gyanítottam az OC-t, ennyit az egyéb hardver eltérések (pl: alaplapi chipset) nem dobhat.
Habár kíváncsi lennék egy PCI-E3-as deszkában mennyivel többet hozna?
(vagy épp pont ennyit...) :F
Ehhez 2 valós adatot kellene tudnunk:
- kártyánként a mp-ként komm. MB-ok mennyisége?
- mennyi a valós sebessége a PCI-E3.0-nak az elméleti 1000MB/s-mal szemben?

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#623) ZetorGumi válasza andrasko (#622) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ugyanennyit hozna. a 7970-ek sem használják ki a PCIe gen3 maximális átviteli sebességét. Még a gen2-ét sem.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#624) zohen


zohen
csendes tag

Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy hogyan frissítsek biost a Gigabyte 7770OC-mon?

12.4-es driverrel ha kikapcsolja a monitort lefagy a rendszer.
12.3 assal nem fagy ki, de kérdés, hogy mi lesz az újabb driverrel.

Jelenleg F2 van rajta, de win 7 alatt az easyboost progival lefagyott a rendszer.
(Szerencsére nem lett baja a kártyának)

Illetve olyan problémám lenne, hogy a venti alig hallható,de zavaró cicergő/sípoló hangot ad.
Ha leveszem a fordulatot minimumra vagy kézzel megállítom ill ha lehúzom a kártyáról abbahagyja.

Más is tapasztalt ilyet?

A zerocore funkció a ventit is ki kellene hogy kapcsolja?

(#625) sb válasza zohen (#624) üzenetére


sb
veterán

Ki kéne, de nekem asuson a 12.4 nem kapcsolta ki a 12.3 meg kikapcsolja és 2mp múlva újra felpörög.

Még nem tudom, hogy miért. Annyit olvastam a témában, hogy kikapcsolt monitor mellett is érzékeny lehet, ha van vmi futó alkalmazás, ami esetleg terheli a vga-t,akár csak frissíteni akar vmit a képernyőn. Most úgy próbálom majd ki, hogy lecsukok minden progit a taskbarra, de remélem elindul. Ha ennél is érzékenyebb akkor ez elég használhatatlan feature...

(#626) fi:zi'k válasza zohen (#624) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Illetve olyan problémám lenne, hogy a venti alig hallható,de zavaró cicergő/sípoló hangot ad."

Nálam is csinált ilyet 40-60% fordulat között. De mivel 60% fölött már hallható volt és 40% alatt is elegendő teljesítményt nyújtott, így 30-35%-on használtam.
Egyébként eddig minden ventinél tapasztaltam már ilyet ami nálam volt/van.
Az okát nem tudom, mivel nem állandó és független a használati időtől is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#627) zohen válasza fi:zi'k (#626) üzenetére


zohen
csendes tag

Akkor gondolom felesleges gariztatni.
A bios ra valami ötlet?

(#628) fi:zi'k válasza zohen (#627) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha a 12.3-mal nincs gond, akkor mi a problémád?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#629) zohen válasza fi:zi'k (#628) üzenetére


zohen
csendes tag

Más gond nincs, csak ha későbbi drivereknél is le fog fagyni a win7 az elég kellemetlen lesz.
Ezért szeretném frissíteni a bios át.

(#630) fi:zi'k válasza zohen (#629) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az Easyboost-ban van egy olyan opció, hogy Bios settings, azon belül pedig Autoflash.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#631) DeadMeat válasza zohen (#627) üzenetére


DeadMeat
veterán

Letöltöd a giga honlapról, kicsomagolod és az exe fájlt elindítod.Ennyi nagyvonalakban és gyakorlatban is ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#632) Guseppe válasza zohen (#624) üzenetére


Guseppe
tag

Komolyan minden Gigabyte 7770OC-val ugyan ez a helyzet? Komolyan nagyon mérges vagyok a gyártóra. Kedvező árú kártya 3év garral, azért vettem én is de, hogy mindegyiknél sorozatos hiba legyen az, hogy alvó állapotból nem ad vissza képet. Komolyan felháborít! Egy átlagos vevőnek, aki bemegy a boltba vásárolni miért kellene értenie a vga bios frissítéshez??? Többek között nálam is jelen volt ue a hiba, most már örülök neki, hogy mást kellett választanom.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#633) fi:zi'k válasza Guseppe (#632) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az tény, hogy nem szerencsés helyzet, de az átlag vevő beviszi a boltba ahol vette, flashelik rá az új biost és kész.
Aki meg hardver szinten épít gépet az remélhetőleg ért annyit hozzá, hogy egy pár egyszerű lépésből álló dolgot meg tudjon csinálni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#634) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Cseréltem a gépem E8400-ről i5-2450-re, de maradt a HD4850-es VGA-m. Kinéztem magamnak ezt a 7750-et passzív változatban, nekem nagyon szimpi. Gondoltam utánaolvasgatok, és a prohardveres tesztjéhez kapcsolódó fórumban épp feltette valaki a kérdést, hogy a 7750 hol helyezkedik el egy 4850-hez képest, mire azt a választ kapta, hogy kb +10%. Én ezzel nagyon nem értek egyet, látva a 6850-el összehasonlított teszteket, ezért gondoltam megkérdem ott, ahol olyanok vannak, akiknek van. Így két kérdésem lenne:
Mennyivel jobb egy 7750 egy 4850-nél, érdemes e váltani rá, vagy válasszak valami 256-bites karit? Nem játszom szét magam estéről estére, örülök, ha néha van időm, de jó lenne, ha akor menne a game, amit hajlandó vagyok kompromisszumos beállításokkal is nyomni (nem full hd, hanem 1280*720, vagy visszavett beállítások), tekintve, hogy ezekhez borsosabb árú vga kell (szerintem).

(#635) Guseppe válasza fi:zi'k (#633) üzenetére


Guseppe
tag

Szerintem finoman szólva sem szerencsés. Az egy dolog, hogy Mi itt értünk hozzá és nyilván csak emiatt nem visszük vissza, de nem fér a fejembe, hogy egy ilyen blőd sorozathibát hogyan nem vesznek észre a gyártást követően? Nem hiszem el, hogy Win7 alatt nem tesztelnek eleget tucatszám minden kártyából. Azt már nem is mondom, ha épp bios frissítés közben beüt valami, áramszünet, lefagyás stb, akkor is él a garancia? De már az is gáz, ha plusz egy utam van vissza a boltba, mert mindez az átlag embernek idő+pénz+idegeskedés. Vagy a hozzá nem értő család megveszi a gyereknek aki minden suspend-et követően resetelhet. :( Mind1, csak magamban puffogok, hogy miért nem figyel oda jobban a gyártó. A Gigabyte név régen tényleg egyet jelentett a minőséggel, mostanában sok helyről csak a panaszkodást hallom rá. Remélem ez csak a véletlen, kár volna ilyen apró hibákkal elszúrni a hírnevet... A magyar piac egyébként is kiemelten árérzékeny, azaz nem mindenki és nem mindennapi, hogy 30-40 ezreket adnának ki vga-ra.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#636) Guseppe válasza melan (#634) üzenetére


Guseppe
tag

Nekem ugyan nem 7750-em van, ellenben az általam látott tesztek szerint 6770-es vga szintjét üti meg. 6770-es kártyám pedig már volt és az szerintem messze jobb, mint egy 4850-es ati.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#637) DeadMeat válasza Guseppe (#636) üzenetére


DeadMeat
veterán

:K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#638) alejandri válasza melan (#634) üzenetére


alejandri
tag

Nos, az általam olvasott tesztek szerint, a 7750-es kártya, csak hajszálhiány lassabb a 6770-nél. Csak lényeges kevesebbet fogyaszt.
A 6770/5770 kártyák szintjei pedig a 4870 környékén vannak. :K

(#639) fi:zi'k válasza alejandri (#638) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

hajszálhiány - kopaszodik a kártya?! ;]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#640) andrasko válasza melan (#634) üzenetére


andrasko
senior tag

(#634) melan
Igen megéri váltani! (és nem csak a teljesítményért) :C
A Sapphire HD7750 (800/1125) pont ugyanolyan teljesítményű, mint a Sapphire HD4870 Toxic Vapor-X (780/1000). (persze tesztenként ez eltérhet)
Én ezt a váltást csináltam +3k-ért, nem bántam meg!!!!! :B
A 4850-es ennél jóval gyengébb! :K
Ha ennél több teljesítményt akarsz, plusz pénzért, akkor 7770.

(#624) zohen
Igen, teljesen leállítja a ventilátort.
Sapphire 7750-en venti cicergést eddig nem tapasztaltam...
léghang van, ha manuálisan felveszem a venti %-os működését.
(auto állásban még nem zúgott)

(#625) sb
A Sapphire 7750-en tökéletesen működik a ZeroCore funkció, 12.4 driverrel.
- Kikapcsolja a vga a monitort,
- Monitoron megjelenik a "power kikapcs" szöveg
- vga venti megáll (nem pörög fel, egyszerűen megáll)
- bármilyen mozgásra, éled, monitor bekapcs.
- vga venti indul.
Annyit veszek észre, hogy ez a buborék jelenik meg:

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#641) melan válasza andrasko (#640) üzenetére


melan
senior tag

Értem. Én a 7750 passzív változatát néztem ki magamnak - szeretem, hogy csendes a házam belseje, a mostani 4850-en is egy Mushashi van.
Ez 35 körül lenne, míg egy 6850 (persze ventis) 40 körül. Melyiket érné meg jobban?

(#642) alejandri válasza fi:zi'k (#639) üzenetére


alejandri
tag

:B Upsz. A Word megtréfált. De legalább egy jót röhögtünk! :D

(#643) zohen válasza alejandri (#642) üzenetére


zohen
csendes tag

Köszönöm a tippet sikerült a frissítés, a cicergést meg kénytelen leszek megszokni. :F

A gigabyte-ban én is csalódtam ezzel a kártyával.
Összehasonlítva a 6850oc val (dupla ventis, hőcsöves hűtés) olyan mint egy "kínai" utánzat.

(#644) Zsocó válasza Guseppe (#632) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nekem SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 van, de 12.4-es driver-rel többször nem éledt a monitor, viszont csak ritkán csinálta. Most 12.3-van fent, ezzel okés minden, annyi, hogy 3 hét alatt 2x összeomlott a driver a monitor visszakapcsolásakor, de helyre is állt.

(#645) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv guruk!
Az ok amiért billentyűzetet ragadok az, hogy a közeljövőben - 3-6 hónap - VGA vásárlását tervezem. Azért a tág határ, mert még össze is kellene szedni az árát, jelenleg sajnos nem vagyok túlzottan eleresztve.

A konfiguráció amiben lakna a majdani kártya:
-Gigabyte GA-MA790GP-UD4H (rev. 1.0)
-AMD Phenom-II X4 945 BE (3 GHz-es alapórajelen hajtva)
-Kingston DDR2 2x2 GB HyperX RAM
-Chieftec 500 W táp
-Hanns-G Hi-221 TFT LCD (1680x1050)

Jelenleg az alaplapi integrált HD3300-t használom, ami bár szépen ellépked a W7 Aero-jával, office-ra, net-re nem is kellene jobb, de játszani max. 1280x1024-ben tudok rajt lényegében minimumra vett grafikával, mert élvezhetetlen diavetítés lesz a végeredmény.
A kártya mindenképp AMD lesz, az ok az azért, a mert és a csak szavakkal írható le leginkább. Nameg nem teszek "vacak" Nvidia-t AMD cuccba. :)
Már csak a típus a kérdéses. Jelenleg a 6770 és a 7770 az ami szimpatikus. Előbbi az árával, utóbbi a teljesítményével fogott meg.
Nem vagyok hardcore játékos, a 30+ évemmel talán már kinőttem ebből, inkább vasárnapi játékosnak mondanám magam. Így nekem fontosabb a jobb fogyasztás, mint a nyers erő. Bár a CPU nem épp szerény étvágyú... :D A kártyának elsősorban 3-4 illetve 1-2 éves játékokkal kellene megbírkóznia. (pl. Sniper Elite 1-2, Silent Hunter 4 (esetleg 5) stb...) Miután a monitor nem HD, ha lehet a natív felbontáson szeretném majd hajtani.
Elsősorban azok válaszára lennék kíváncsi akik a fenti kártyákat ismerik és/vagy használják, VGA-val évek óta nem foglalkoztam így olyan vagyok, mint az újszülött, akinek minden vicc új.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#646) andrasko válasza vadkörte (#645) üzenetére


andrasko
senior tag

Ha 6770-ben gondolkodsz, akkor inkább a 7750 legyen! :K
Hasonló teljesítmény mellett alacsonyabb a fogyasztása, kevésbé is melegszik.
Ha ennél erősebbet akarsz, akkor 7770. Az előnyei megegyeznek a 7750-ével.

A végleges döntést vétel előtt hozd majd meg, hogy akkor megnézed, hogy alakulnak az árak... illetve mennyi fog összegyűlni? :F

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#647) Löncsi válasza vadkörte (#645) üzenetére


Löncsi
őstag

Nameg nem teszek "vacak" Nvidia-t AMD cuccba

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#648) SylverR válasza Löncsi (#647) üzenetére


SylverR
senior tag

Hiába nyomsz be egy nemiséget megkérdőjelező képet, igaza van. :DDD :DDD :P

Nem!

(#649) Löncsi válasza SylverR (#648) üzenetére


Löncsi
őstag

Heteroszexuálisnak vallom magam egyébként. De, a 647-es hsz. 0 szakmai tapasztalaton alapul, azért nem semmi, csak érdekes ezeket olvasgatni. Főleg ha valaki 30 esztendős.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#650) fi:zi'k válasza Löncsi (#649) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ennek semmi köze az életkorhoz, a szakmaisághoz meg pláne.
Ez színtiszta emocionális döntés. Tudnék példákat hozni, de teljesen felesleges.
Szíve joga így dönteni, amíg nem trollkodik. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.