Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:57:37

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) banánocska


banánocska
aktív tag

A HD 7000 sorozatban debütáló PCI Express 3.0 komoly előrelépést jelent az adatkapcsolatok terén, hiszen megduplázza a PCI Express 2.0 sávszélességét, jobb alapot biztosítva az új grafikus kártyák számára, a nagyobb teljesítmény kihasználásához. A PCI Express 3.0 tökéletesen kompatibilis visszamenőleg az összes PCI Express 2.0-ás eszközzel és a kártyahely fizikai mérete is pontosan ugyanakkora, garantálva az együttműködést a meglévő alkatrészekkel. A 28 nanométeres technológia megnövekedett teljesítményének köszönhetően a HD 7700 kártyák az AMD Eyefinity™ kijelzők sokkal nagyobb felbontásának, lenyűgözőbb megjelenítésének vonzerejét kínálják – fantasztikus megoldást kínálva a grafikával foglalkozó szakemberek, tervezők és művészek számára.

A 28 nm-es csíkszélességgel készülő Cape Verde GPU és a Radeon HD 7770 fontos mérföldkövet ért el, hiszen ez az első olyan grafikus vezérlő, amely gyárilag 1 GHz-es üzemi frekvenciát kínál. A kártya 128 bites memóriavezérlőn keresztül kapcsolódik az effektív 4600 MHz-es memóriákhoz.

AMD Radeon™ HD 7750

GPU kódneve: Cape Verde
Tranzisztorok száma: 1,5 milliárd tranzisztor
Gyártástechnológia: 28 nm (TSMC)
GPU órajele: 800MHz
Shaderek száma: 512 stream processzor
Textúrázók száma: 32 darab Gather4-kompatibilis textúrázó csatorna
ROP-egységek száma: 16
Támogatott DirectX® verzió: 11.1
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 4.1
Matematikai számítás: 819 GFLOPS
Memóriavezérlő: 128bit hub-vezérelt
Memória órajele: 4,6 GHz-es effektív memória-órajel
Memória típusa: GDDR5
Memória mérete: 1GB
CrossFireX™ támogatás: Van
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD 3.0)
Induló ár: 109 dollár

AMD Radeon™ HD 7770

GPU kódneve: Cape Verde
Tranzisztorok száma: 1,5 milliárd tranzisztor
Gyártástechnológia: 28 nm (TSMC)
GPU órajele: 1GHz
Shaderek száma: 640 stream processzor
Textúrázók száma: 40 textúrázó csatorna
ROP-egységek száma: 16
Támogatott DirectX® verzió: 11.1
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 4.1
Matematikai számítás: 1,28 TFLOPS
Memóriavezérlő: 128bit hub-vezérelt
Memória órajele: 4,6 GHz-es effektív memória-órajel
Memória típusa: GDDR5
Memória mérete: 1GB
CrossFireX™ támogatás: Van
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD 3.0)
Induló ár: 159 dollár

(#2) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Nem is olyan rosszak ezek a kártyák, találtam tesztet:

[link]

A HD7770 a HD6790-et is elveri, kevesebb shader, kevesebb mem.sávszéll és még is... Nem is gondoltam volna. Mindezt 80W-os fogyasztással. Remekül is húzható.

Ha azt nézzük a 7750 sem rossz. 55W fogyasztás ilyen teljesítménnyel nagyon jónak mondható.

Tesztek még: [link]

Crossfire-ben is szépen mennek: [link]

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#3) banánocska válasza Sanyi19 (#2) üzenetére


banánocska
aktív tag

Valóban jól eltalálták a kártyákat de az áruk irreálisan magas egyenlőre.

(#4) Sanyi19 válasza banánocska (#3) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ha majd csökken az ára, lehet kipróbálok egy 7750-et.(Ami kedvez a 350-es FSP-émnek :) ) Most 28 000 a legolcsóbb. Az még sok érte, mert a HD6770 olcsóbb és gyorsabb (Igaz a 7750-nek nem kell tápcsati :) ) . A 7770 még reálisabb áron is van olyan 36-40e. 31-34-ért vannak 6790-ek, a tesztek szerint 5%-al gyorsabb ez. Szóval annyira nincs felárazva, igaz ennyi pénzért már lehet kapni 6850-et ami azért sokkal gyorsabb.

Úgy lesz ez is mint a 6570/6670, az elején magas volt az ára a belépőszinthez képest, mára már elérhető.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#5) banánocska válasza Sanyi19 (#4) üzenetére


banánocska
aktív tag

Persze. A fejlesztés költségeit próbálják kivetíteni a vásárlókra. 28nm gyártás nem lehetett 2Ft. Egy kérdés: nanométer gyártás után milyen mértékegység jön?

(#6) 04ahgy válasza banánocska (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pikométer. Vagy tized nanométer, mint ahogy most is van értelme azt leírni: 0,25m, tehát nulla egész huszonöt század méter.

De kifejezhetik a megfelelő színű fénysugár (mondjuk az 1s1 ---> 2s1 gerjesztésű hidrogénatom alapállapotba ugrásakor kisugárzott UV fény) hullámhosszának egész számú többszörösével is.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Van már valakinek 7770 1 gb kártyája itt a ph-n? :DDD Érdekelne milyen gyors személyes tapasztalatok kellenének. Nem guru3d és társai. :DDD

(#8) banánocska válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


banánocska
aktív tag

Kevés ember van aki ilyen áron megveszi. De gondoltam a Topic-ot megcsinálom egyszer még fialni fog:D

(#9) Simid válasza 04ahgy (#6) üzenetére


Simid
senior tag

Csak a pontosság kedvéért, egy 1pm = 0,001nm. Szóval az ezred része, nem pedig a tizede.

Arról lehet valamit tudni, hogy a 7750-es kártya működik-e valamilyen mostani vagy jövőbeni IGPvel crossfireban?

(#10) 7 válasza Simid (#9) üzenetére


7
addikt

Itt felvetettem egy hasonló kérdést. Azt a választ kaptam, hogy ha valamilyen APU-val együtt fog dolgozni, akkor az jó eséllyel a Kaveri lesz. Egyéb IGP-k tekintetében viszont nincs infóm. :N

(#11) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mellik lehet a gyorsabb egy tuningolt HD7750 vagy a Llano-ban lévő HD6550D + HD6670 Dual Graphics-ban? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) 7 válasza zoltanz (#11) üzenetére


7
addikt

Ahogy utánanéztem, mindkettő variáció nagyjából egy HD4850 teljesítményét hozza. A Hybrid Crossfire viszont még kiforratlan (pl. nem minden alkalmazás tudja kihasználni, és van, aminél bugos), és fogyasztásban is rosszabbul jössz ki vele. Én mindent egybevetve a 7750-et látom jobb megoldásnak, pláne ha vársz egy kis áresésre is.

[ Szerkesztve ]

(#13) 04ahgy válasza Simid (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak a pontosság kedvéért, tisztában vagyok azzal, hogy 1pm = 0,001nm, de nem ezt írtam le. Nem azt írtam le, hogy a pikométer "szinonimája", vagy vele megegyező a tized nanométer.

A kérdés ez volt: "Egy kérdés: nanométer gyártás után milyen mértékegység jön?"

Tehát a válaszom értelmében jelölhetik százas formában megadott pm-ben (tehát 800pm), vagy ugyanazt megadva tized nm-ben (azaz 0,8nm). Így ugyanaz a kettő. A vagylagosság a jelölésmódra vonatkozott, ami kitűnően látható, ha a hozzászólásom végigolvasod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) akb48b


akb48b
csendes tag

HD 4770-est cserélnék le HD 7750-re - érdemes váltani? Vagy válasszam a HD 7770-est (ha jobb lesz az ára) Leginkább a fogyasztás, ami tuti jobb lenne 80w-ról 55w-re csökkenne (a HD7750 -nél).

[ Szerkesztve ]

古人の跡を求めず、古人の求めたる所を求めよ

(#15) 7 válasza akb48b (#14) üzenetére


7
addikt

Attól függ, mire akarod használni, és mik a legfontosabb szempontok.

(#16) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#17) 7 válasza DeckardCain (#16) üzenetére


7
addikt

Fincsi. Kíváncsi lennék egy részletesebb tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#18) vizcsap


vizcsap
tag

Csak én gondolom úgy, hogy nem éri meg 6850-et venni a 7770 helyett? Lehet, hogy kicsit drágább, de ez mérséklődni fog, a teljesítménye meg javulni az újabb driverekkel. Csak idő kérdése.
És még kevesebbet is fogyaszt.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#19) akb48b válasza 7 (#15) üzenetére


akb48b
csendes tag

Leginkább minecraft játékra lenne, és majd egy i3 vagy i5 (árfüggő lesz) Ivy proci mellé.

古人の跡を求めず、古人の求めたる所を求めよ

(#20) 04ahgy válasza 7 (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Főleg, ha azt is hozzávesszük az egyenlethez, hogy mennyi az idle fogyasztás, ami hát... Khmmm... A HD4850 esetén nem a legkedvezőbb, már amennyiben a HD7700 szériához viszonyítjuk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) 7 válasza akb48b (#19) üzenetére


7
addikt

Minecraftra bőven elég az i3 vagy i5 integrált grafikus magja. Annak inkább RAMot adjál. :)

(#22) akb48b válasza 7 (#21) üzenetére


akb48b
csendes tag

OK. Mivel olcsó a Ram, akkor teszek bele 8GB-ot (gondolom az már elég lesz neki).

古人の跡を求めず、古人の求めたる所を求めよ

(#24) Draxos33


Draxos33
csendes tag

Hello mindenki volna 1 kérdésem lehet baromságnak fog hangzani.Van egy gigabyte alaplapom egy GA-H61M-D2H lapom és gondolkoztam hogy egy 7770-es vga-t kellene bele venni viszont ebben az alaplap-ban nincs PCI Express 3.0 ami a vga-nak kell.Az volna a kérdésem hogy a vga-t tudja használni az alaplapom vagy másik vga után kellene néznem?

(#25) kovsol válasza Draxos33 (#24) üzenetére


kovsol
titán

menni fog benne

"all PCIe 3.0 cards will plug into PCIe 1.x- and PCIe 2.x-capable slots and operate at the highest performance levels supported by those configurations."
forrás

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26) sutyi^


sutyi^
senior tag

Nos vettem egy GigaByte HD 7770-et. Aki felfedezi a hibát kap egy kocka cukrot. :C

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#27) kovsol válasza sutyi^ (#26) üzenetére


kovsol
titán

640 stream processzor kellene bele nem ?

May the Force be with you!

(#28) sutyi^ válasza kovsol (#27) üzenetére


sutyi^
senior tag

Így van. :DD

Lehet GPU-Z database hiba is, vagy szimpla masking error BIOS-ban. Írtam mind a két illetékes félnek az ügy érdekében. Majd kiderül mi lesz a sorsa.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#29) kovsol válasza sutyi^ (#28) üzenetére


kovsol
titán

remélhetőleg a hardverben ténylegesen azért megfelelő mennyiség van

May the Force be with you!

(#30) Sanyi19 válasza sutyi^ (#26) üzenetére


Sanyi19
őstag

Teszteket csinálsz? Kíváncsi lennék rá meg szerintem sokan mások is.
Pl.: AVP3 DX11, 3DMark-ok

Hűtése hangos? Hány fokon megy a kártya?
Várjuk a tapasztalatokat. :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#31) sutyi^ válasza Sanyi19 (#30) üzenetére


sutyi^
senior tag

BF3-at tudok nektek méricskélni aktuális címek közül, meg Skyrim-et. De kb. ennyi.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#32) 7 válasza sutyi^ (#31) üzenetére


7
addikt

Az is több, mint a semmi :K

(#33) Sanyi19 válasza sutyi^ (#31) üzenetére


Sanyi19
őstag

Az is jó. AVP-nél erre gondoltam: [link]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#34) sutyi^


sutyi^
senior tag

Intel Core i3 2120 3.3GHz
4GB Kingston DDR3-1600
GigaByte Z68AP-DS3
GigaByte HD7770 1GB GDDR5

Catalyst 12.3RC 8.95

AvP D3D11 Benchmark Report
==========================

**************************************************
* Report Created: 2012-02-29 @ 19:06:02
**************************************************
* Executable Build: V1.03, Apr 19 2010
**************************************************

*DX11 Hardware Detected*

Using Default Video Settings:

Resolution: 1440 x 900
Texture Quality: 2
Shadow Quality: 3
Anisotropic Filtering: 16
SSAO: ON
Vertical Sync: OFF
DX11 Tessellation: ON
DX11 Advanced Shadows: ON
DX11 MSAA Samples: 1

Benchmark Summary:

Number of frames: 4744
Average Frame Time: 22.1ms
Average FPS: 45.2

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#35) sutyi^


sutyi^
senior tag

Engem ugyan hidegen hagy, de imhol az áhított 3DMák11.
http://3dmark.com/3dm11/2866075

3DMark Score
P3045

Graphics Score
2897

Physics Score
4040

Combined Score
3090

GraphicsTest1
12.17 FPS

GraphicsTest2
13.47 FPS

GraphicsTest3
18.09 FPS

GraphicsTest4
9.46 FPS

PhysicsTest
12.83 FPS

CombinedTest
14.37 FPS

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#36) Sanyi19 válasza sutyi^ (#34) üzenetére


Sanyi19
őstag

nálam 6570@6670 28 fps
gts450-el 35 fps

Nem rossz.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#37) sutyi^


sutyi^
senior tag

Ha akartok még valamit méricskéltetni velem, akkor azt még úgy 45 percig meg tehetitek aztán megyek vissza BF3.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#38) sysrq válasza sutyi^ (#37) üzenetére


sysrq
őstag

Hangja?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#39) sutyi^ válasza sysrq (#38) üzenetére


sutyi^
senior tag

Effektíve nincs. A 10cm-es venti elég unottan pörög rajt.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#41) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Be tudná nekem linkelni valaki a ph.-s tesztek ezekről a kártyákrol? Keresem már vagy fél órája de nem találom. Tudom,hogy kb 2 hete olvastam de nincs meg.... :(((

(#42) kovsol válasza Silentfrog (#41) üzenetére


kovsol
titán

mivel teszt még nincs, csak hír volt róluk
[link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#43) Silentfrog válasza kovsol (#42) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor az iponon olvastam? :B
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44) 04ahgy válasza Silentfrog (#43) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem ott sem volt még teszt. TPU-n tuti van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) kovsol válasza 04ahgy (#44) üzenetére


kovsol
titán

iponon volt már teszt [link]

May the Force be with you!

(#46) 04ahgy válasza kovsol (#45) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pfff, tényleg. Rá is kerestem, ott volt az orrom előtt, csak nem azt az oszlopot (jobb oldalit) néztem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) a_tesz válasza Silentfrog (#41) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ph-n csak egy előzetes elemzés volt az érkező kártyákról: [link]

techpowerup.com oldalon van sok teszt már, a legérdekesebb közülük a CrossFire teszt, párosával 1920-ban még megmutatják a 6970-nek is, fele fogyasztás mellett

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#48) sutyi^


sutyi^
senior tag

Megoldottam a kérdést.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#49) sutyi^


sutyi^
senior tag

AVP DX11 bench és 3DMark11 újra mérve immár egy teljesértékű HD 7770-el.

Intel Core i3 2120 @ 3.3GHz
4GB DDR3-1600 Kingston
GigaByte Z68AP-DS3
Sapphire HD7770 1GB GDDR5

AvP D3D11 Benchmark Report
==========================

**************************************************
* Report Created: 2012-03-01 @ 20:17:59
**************************************************
* Executable Build: V1.03, Apr 19 2010
**************************************************

*DX11 Hardware Detected*

Using Default Video Settings:

Resolution: 1440 x 900
Texture Quality: 2
Shadow Quality: 3
Anisotropic Filtering: 16
SSAO: ON
Vertical Sync: OFF
DX11 Tessellation: ON
DX11 Advanced Shadows: ON
DX11 MSAA Samples: 1

Benchmark Summary:

Number of frames: 5376
Average Frame Time: 19.5ms
Average FPS: 51.3

3DMark11 - [link]

3DMark Score
P3300

Graphics Score
3176
Physics Score
4219
Combined Score
3199
GraphicsTest1
13.81 FPS
GraphicsTest2
15.02 FPS
GraphicsTest3
19.2 FPS
GraphicsTest4
10.15 FPS
PhysicsTest
13.39 FPS
CombinedTest
14.88 FPS

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#50) kovsol válasza sutyi^ (#49) üzenetére


kovsol
titán

mi volt a gond ?

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.