Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) LEON-T válasza Sárpac (#9882) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Nekem 240 van msibol es sajnos idegesito h nem megy rajta a fankontrol, igy 5v ra kellett raknom:P Neked mukodik a fancontroll?

(#9902) BullKoxa válasza kasa85 (#9898) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen akkor így lesz majd nekem is! :) .Ati 16x,GT 4x.És ilyenkor is rendesen számol az Nv?Te látom utána kérdeztél a lap topikjában.

Köszönöm mindenkinek aki reagált az írásaimra,nem vagyok valami nagy tudor.

(#9903) Sárpac válasza LEON-T (#9901) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fene se tudja majd kiderül.:)
Ha nem megy az se baj vannak nagyon faxa 6cm-es halk ventijeim majd megtámogatom azzal.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9904) kasa85 válasza BullKoxa (#9902) üzenetére


kasa85
őstag

Semi különbséget nem veszel észre mert csak fizikára használod a GT220 at.Adok pár oldal FFodi is tud sokat majd segíteni a mestertől lestem el a fogásokat énis adok 1-2linket amit érdemes megnézned tesztek+működésre hozni a fizikát.

http://logout.hu/cikk/ati_nvidia/bevezetes.html

http://logout.hu/cikk/radeon_graphcis_nvidia_physx/teljes.html

http://logout.hu/bejegyzes/janos666/radeon_graphics_nvidia_physx_frissitett_beuzemeles/hsz_1-50.html

http://logout.hu/bejegyzes/ffodi/ati_nvidia_hybrid_graphics_system_update_1/hsz_1-50.html#rel_msgs

Letöltések
http://physxinfo.com/news/942/hybrid-physx-mod-1-02-195-xx-drivers-and-win-xp-support/

http://prohardver.hu/tema/geforce_physx/hsz_1801-1850.html

http://logout.hu/tema/re_ati_nvidia_hybrid_graphics_system/friss.html

Kb enyi amivel tudok segíteni(Köszönöm mindenkinek aki reagált az írásaimra,nem vagyok valami nagy tudor.) majd úgyis belejössz türelem:)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9905) BullKoxa válasza kasa85 (#9904) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#9906) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.

Most készülök én is venni egy 5850et és arra lennék kíváncsi, hogy nálam is működne ez a hybrid megoldás ha meghagyom az NV 8600GT-met? Vagyis az alaplapon nem lenne szűk keresztmetszet?

(#9908) Sárpac válasza P00By (#9907) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hmm... nem rossz kb 110-115ks áron várható.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9909) Cyber01


Cyber01
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az alábbi konfig elegendő lenne e egy 5850 karihoz amit 3 monitorral szeretnék használni?
Ha nem elég akkor mit kellene fejleszteni hogy jó legyen?
Asus P5KC/ DDR2 4gb/ Core 2 Duo 6750/ Táp 450w!
Előre is köszönöm!

(#9910) CptMisi válasza Cyber01 (#9909) üzenetére


CptMisi
őstag

a táp márkája kérdéses, procit nem árt húzni, de szerintem 3monitornál nem lenne cpu limit :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9911) Gerisz válasza Cyber01 (#9909) üzenetére


Gerisz
addikt

Attól függ mit csinálsz 3 monitoron

(#9912) candyman83


candyman83
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék: Egy Sapphire 5850esen alapfeszen elértem a 850/1200at. Szerettem volna feszt emelni, de sehogy sem sikerül. Az afterburner több verziójával próbálom, a régebbi verziónál a "csúszka" aktív volt, de nem emelt semmit. A legújabb verziónál meg már nem is aktív. Valamit elrontok, vagy a sapphire félée kártya biosa nem engedi ezt a manővert?

Köszönöm előre is!

(#9913) Sárpac válasza candyman83 (#9912) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem ott bios korlát van azért nem megy..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9914) Robi BALBOA válasza candyman83 (#9912) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Egy Asus bioszt neki és irány az 1ghz-es gpu órajel! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9915) CptMisi válasza candyman83 (#9912) üzenetére


CptMisi
őstag

bios, amúgy engedélyezni kell a Voltage Controllt, de először bioscsere :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9916) Sárpac válasza CptMisi (#9915) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak ha nem egyedi nyákos a sapphire-ja!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9917) CptMisi válasza Sárpac (#9916) üzenetére


CptMisi
őstag

igazad van :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9918) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Ismét én,de mással most hogy láttam ezt az MSI Afterburnet-es írást én is gyorsan feldobtam és felraktam az eddigi 770Mhz helyet most 825Mhz-en van a Gpu (mem 1100Mhz).Csak akkor megy ezeken ha az MSI progi a Win-el indul?

(#9919) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na még 1 kérdés ha beállítom a 825Mhz-t akkor 2D-ben is a 3D órajeleket használja,mért?

(#9920) Giot válasza BullKoxa (#9919) üzenetére


Giot
addikt

Nem használtam az afterburnert de gondolom van külön 2D és 3D profil. Ezekkel kell bazseválni. De majd aki használja az megmondja a tutit!

[ Szerkesztve ]

(#9921) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Valaki ha tudja linkelje már be nekem a vrm részét a rev.2-es vapor-x-nek!
Én sehol sem találok róla normális képet!
THX!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9922) nagyszegi


nagyszegi
tag

Heló!
Most készülök egy karit venni és lenne ezzel kapcsolatban 2 kérdésem. Az egyik az lenne hogy az 5830 mennyivel tud kevesebbet az 5850-nél és hogy megér e ez a tudáskülömbség plusz 10 ezret? A másik pedig az hogy meik hűtés a jobb a vapor-x vagy a twin frozr II?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#9923) fsb1000 válasza nagyszegi (#9922) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, megér 10K-t a különbség 5850 javára.
A Vapor-X technólógia szempontjából jobb/korszerübb, de végeredmény tekintetében nehéz megmondani melyik lenne a halkabb. Mindkettő házon belülre is nyom meleget és terhelésnél a TF2 is tud hangoskodni a 2db 8cm-s ventijével. (most is ilyen van a gépemben...)
Én a vaporX-et választanám a kettő közül.

(#9924) candyman83 válasza Sárpac (#9916) üzenetére


candyman83
csendes tag

Nagyon köszönöm a tippeket, szerecsére csak az afterburner volt meghülyülve.

1.3V 1000/1200 -> atomstabil. Meglepően jól bírta, utánaolvastam fórumokan, de nem nagyon láttam 1000 MHz fölötti eredményt, legalábbis ritkán. Fáradtam már nem akartam tovább vacakolni így is volt egy szép hibám: Először az afterburnert állítottam alaphelyzetbe(kivettem alóla a +feszt), de a GPU maradt 1ghz-en :D Khm. Szép fagyi volt :))

60%-ra fel kellett nyomni a a ventit is, mert folyamatos 100%-os terhelés mellett így tudtam 68-70 fok körül tartani.

Jó lesz ez! :R

(#9925) CptMisi válasza candyman83 (#9924) üzenetére


CptMisi
őstag

megesik az ilyen :DD de szerintem húzhatod még a gpu-t, nekem utoljára gondnélkül ment 1050/1235ön :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9926) LEON-T válasza candyman83 (#9924) üzenetére


LEON-T
aktív tag

1.3V? :Y VRM hany fokos?

(#9927) candyman83 válasza LEON-T (#9926) üzenetére


candyman83
csendes tag

VRM? Erre most nem tudok válaszolni, de folyamatosan monitoroztam az afterburnerben, az mutatta a ~70 fokot.

1.25-ön(véletlenül apply-oltam itt) is stabilnak látszott, bár úgy csak pár percet ment, mert már félig aludtam, azt hagytam a répába.

Jaj még1 kérdés: a mem 1220-on már megmakkant. Annak hogy tudom a feszültségét állítani? Lehet egyáltalán? (Bocs, ha buta kérdés, de csak nagy vonalakban látom át a tuningot, még tanulom.)

[ Szerkesztve ]

(#9928) zolo96 válasza nagyszegi (#9922) üzenetére


zolo96
tag

Hello!

Én is ezt a két kártyát néztem ki magamnak. Az MSI felé hajlok a 3 év gari miatt.

(#9929) Robi BALBOA válasza candyman83 (#9927) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Még nincsen olyan progi amivel a memnek a feszét lehet állítani, de ha lenne is akkor sem ajánlanám, mert a memek nem szeretik ha piszkálgatják őket, lehet hogy nyernél vele pár mhz-et, de teljesítményben nem vennéd naggyon észre, úgyhogy nem érdemes vele játszani, mert az a pár % plusz nem ér annyit, hogy a kari kinyiffanjon. A teljesítmény inkább a gpu órajének emelésétől függ jobban, inkább azt próbáld 1ghz környékén kis feszel stabilizálni, a stabilitás tesztet (pl:Heaven) legalább fél órán át futtatni és akkor stabilnak mondható.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9930) Silex válasza Tody56 (#9550) üzenetére


Silex
aktív tag

Összeszereltem a végre a gépet víz alatt van az 5850 is. :DD Köszönet érte ezúton is, nagyon szépen muzsikál...

Íme:
(ahol GPU:1000, Mem: 5100, 1,175V-on. 37-38 foknál nem ment feljebb a GPU)

Monnyuk 10.3b driverrel.

(#9931) Silex


Silex
aktív tag

Eszembe jutott egy kérdés. Én is szeretnék egy gt220-at physx kártyának, de mivel vizezve van a gép passzívat szeretnék. Mit ajánlotok passzív változatban?

(#9932) candyman83 válasza Robi BALBOA (#9929) üzenetére


candyman83
csendes tag

Köszönöm a tippeket, jelentkezni fogok a tesztek után.

(#9933) CptMisi válasza Silex (#9931) üzenetére


CptMisi
őstag

zotac :U
vagy ez az érdekes MSI
kérdés, hogy hol lehet ilyet kapni, és mennyiért :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9934) zolo96 válasza CptMisi (#9933) üzenetére


zolo96
tag

Itt lehet kapni 18590 jó magyar forintért.

(#9935) CptMisi válasza zolo96 (#9934) üzenetére


CptMisi
őstag

nem egy best-buy :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9936) LEON-T válasza Robi BALBOA (#9929) üzenetére


LEON-T
aktív tag

RBE tudja 5870 es bios eseten, nem tudom muxik e, de en sem ajanlom a buherat:D

(#9937) CptMisi


CptMisi
őstag

valaki meg tudná mondani a gt220 méreteit? milyen hosszú és széles? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9938) LEON-T válasza candyman83 (#9927) üzenetére


LEON-T
aktív tag

:D gpu 70 fok meg oke(bar nyaron meg erdekes lehet), de a VRM homerseglet igen csak fontos tenyezo. en nem kockaztatnam meg ekkora feszkon:D GPU-z egyebkent kepes merni:D

(#9939) LEON-T válasza CptMisi (#9937) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Attol fugg szntem,. Low profile meret a tobbseg ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

(#9940) ffodi válasza CptMisi (#9937) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem a Palit olyan széles mint egy teljesértékű vga, viszont olyan hosszú, mint egy 16x-es pcie slot. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9941) CptMisi


CptMisi
őstag

:R a gyors válaszokat :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9942) LEON-T válasza CptMisi (#9941) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Merrefele vagy koltatozva, h a mereteket kerdezed?:D Nekem sajnos lefele iranyba akadtak gondjaim a gt240nel , de megoldottam:D 3. slot a lapon alsotapos mid atxnel nem mindig szerencses:D

(#9943) Robi BALBOA válasza LEON-T (#9936) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az RBE-nél nem voltam biztos abban, hogy a memória feszt lehet állítani, de a gpu feszt tuti lehet, de mem buherálását tényleg csak abban az esetben "érdemes" meg kockáztatni ha rekordokat akar valaki döntögetni, amúgy nem érdemes kockáztatni azért a 100-200mhz-ért. :N

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9944) CptMisi válasza LEON-T (#9942) üzenetére


CptMisi
őstag

csak azon gondolkodtam, hogy ha veszek egy gt-t, akkor mennyire lóg be az 5850 ventije alá, de csak nagyon kicsit, úgyhogy nem gond :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9945) LEON-T válasza CptMisi (#9944) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Jo lesz az:D Meg aztan a cel szentesiti az eszkozt:D Azt a fejet ne tud meg mikor stackerbol szereltem at haf ba es latom h hoppa a 240gt zalmannal nem fer be, Gyorsan gyari vissza kicsit maskepp. Most kb ugy el tudod kepzelni ezt a karit h az egesz hutto reszebol csak a borda meg a propeller van meg?:D Viccesen nez ki, de csak igy fert be. Arrol nem is beszelve hogy 5v-ra kellett kotnom mert hangos alapbol.

(#9946) CptMisi válasza LEON-T (#9945) üzenetére


CptMisi
őstag

érdekes lehet :DD ilyen kicsi a 922-es? :Y

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9947) LEON-T válasza CptMisi (#9946) üzenetére


LEON-T
aktív tag

:D utcso slot a lapon azert annyira nem kell csodalkozni:D Mondjuk egy pci-t kellett volna legalulra tolni. bar lehet sok a 2 slotos hang v scsi,raid , network kartya:D

(#9948) CptMisi válasza LEON-T (#9947) üzenetére


CptMisi
őstag

persze nem meglepő, nekem mondjuk a 2 legalsó slot pci :U

mi van? mindenki gt220at vett physx-re, nekem meg nem maradt? :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9949) LEON-T válasza CptMisi (#9948) üzenetére


LEON-T
aktív tag

De jo neked:D
:) engem ne piszkalj. Nekem 240 van:D

(#9950) radi8tor válasza CptMisi (#9948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Onnan biztos nem vettél ahonnan én, mert nekem egy spéci darab kellett. (Palit gyártmány DDR3)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.