Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21251) Atimester válasza shteer (#21250) üzenetére


Atimester
aktív tag

Elvileg azt tettem fel. A www.sapphiretech.com oldaláról szedtem le.
Előtte az előző kártya régi driverét töröltem, és a Driver Sweeper-rel meg még le is takarítottam a maradványokat.
Megpróbálom újra. :R

[ Szerkesztve ]

Attila

(#21252) shteer válasza Atimester (#21251) üzenetére


shteer
titán

nem tudom zafír frissíti e azonnal... amd.com-ról szedd le

milyen oprendszer?

..szerintem jónak tűnik

(#21253) Santiagain válasza Atimester (#21249) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nekem is csinált ilyet valamelyik driver verzióval. Próbál egy uninstallt a legújabb telepítése előtt.

Az én problémám is megoldódott. Fölraktam a legújabb ATT-t. Azóta nincs 2D gondom. Viszont csak 2 fajta feszültség közül tudok választani.

Akinek ASUS-os kártyája van, megírhatná, mivel tuningolja.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21254) DroiDMester válasza Santiagain (#21253) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS karikhoz (ha feszt is akarsz emelni) akkor ASUS Smart Doctor v5.80 az ajánlott prigi! :K

Látom megjavult már a problémád (bár az ATT -t én hanyagolnám a helyedbe) inkább MSi AfterBurner!

De ha csak húzni akarod a kártyát bőven elég a Smart Doctor is!

Akkor várom az ALAPFESZES tesztet :R Hameg a fesz emelésbe is bele merülsz akkor nézhetnél egy 1,200.v os GPU fesz el is egy max OC-t mit bír annyival a GPU! :R

[ Szerkesztve ]

(#21255) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy 5850 Sapphire Xtreme-t.Nagyon jó a kártya hatalmas tuning van benne viszont BC2 vel kb 10-perc után teljesen megfagy a gép.3d mark 11,Heaven Benchmark tesztek hiba nélkül lefutnak,illetve más játéknál nem csinálja.Ötleteljetek Uraim légyszi !!! :)

[ Szerkesztve ]

Kórrhhááázzz????

(#21256) sYs


sYs
tag

Hali,

En is futattam egy 3Dmark2006ot az adatlapomon talalhato configal es 16194 pontig jutott 1680*1050ben, nehany helyen en is lattam hogy a vga 60-70%on jar csak, de a proci se volt 60% felett, ez fordul elo neha Witcher 2ben is, ez mennyire normalis? Kosz elore is!

(#21257) sYs válasza Mr.Knight (#21255) üzenetére


sYs
tag

BC2ben van boven bug, nem a hangbeakados fagyast tapasztalod esetleg? Nekem manapsag csak siman kilep desktopra:D

(#21258) Mr.Knight válasza sYs (#21257) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Azaz.Megáll az egész és csak a reset...
Szóval máshol is gond van vele.Kicsit megnyugodtam,de azért iparkodhatnának a hiba elhárításán.

Kórrhhááázzz????

(#21259) Zolás válasza Mr.Knight (#21255) üzenetére


Zolás
addikt

Multiba fagy meg? Ha igen akkor a PB összeakad a monitorozó programmal. Lődd le a Fraps-Trixx-MSI Afterburnert, és próbáld ki úgy.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21260) sYs válasza Mr.Knight (#21258) üzenetére


sYs
tag

Elharitasra nem nagyon szamitanek, evek ota igy van, ha realtek hangkartyad van akkor lehetseges hogy az okozza, esetleg probald meg egy masikkal.

(#21261) Mr.Knight válasza Zolás (#21259) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

De ha kilövöm a trixxet oda az órajel nem?

Kórrhhááázzz????

(#21262) sYs válasza Mr.Knight (#21261) üzenetére


sYs
tag

Nem, eleg ha egyszer beallitod windows boot utan, utana mar nem kell futnia

(#21263) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

áhááá.Máris próbálom :)

Kórrhhááázzz????

(#21264) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Nagyon úgy néz ki,hogy megoldódott a Trixx kikapcsolásával a dolog.
Köszönöm szépen :))

Kórrhhááázzz????

(#21265) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok ! 5870-hez melyik legoptimálisabb driver ?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#21266) Atimester válasza shteer (#21252) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszönöm! A driver újra telepítése megoldotta a problémát.
A következő újra indításnál már eltűnt a hiba üzenet. (Bár az újra telepítés után még kiírta, hogy a hardver nem biztos, hogy megfelelően fog működni… De most már jó.)
:R

Attila

(#21267) dangerzone válasza lanw (#21265) üzenetére


dangerzone
addikt

Jó arra még bőven a legújabbakból való. :)

(#21268) Santiagain válasza DroiDMester (#21254) üzenetére


Santiagain
senior tag

A Smart Doctort ismerem. Rajta van a utility CD-n is. De annál a maximálisan beállítható GPU freki 900 volt. Az AfterBurner rendesen fut ASUS-os kártyákkal is?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21269) Sandrew válasza Santiagain (#21268) üzenetére


Sandrew
őstag

Igen fut.

(#21270) Santiagain


Santiagain
senior tag

A Vantage lefutott 910/1200-on alapfeszültségen. GPU Score: 18426. Egy 30k-s kártyától nem rossz. Majd kipróbálom, hogy hol a vége, de nem hiszem, hogy tovább emelnék a feszültségen. Így kb 50%-on pörög a venti. Abszolút nem nevezhető hangosnak. Idle meg szinte nincs is hangja.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21271) Atimester


Atimester
aktív tag

Helló!

Egy ATI Radeon HD 5850 1GB kártyám van. Szeretnék a számítógépről egy plazma TV-t is meghajtani (HD film nézés). De a TV-nek csak komponens bemenete van. Ez a korábbi kártyámmal nem volt gond (HD4890), mert annak volt S-videó csatlakozója, amin keresztül kapcsolódó komponens kimenete is. De az 5850-nek csak HDMI van.

Szerintetek milyen kártyát vegyek mellé, hogy crossfire-be kötve a másik kártyára a TV-t is rátudjam kötni?
Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Attila

(#21272) Santiagain válasza Atimester (#21271) üzenetére


Santiagain
senior tag

Azért akarsz CF-et, hogy analóg jelet küldj egy plazmára? Szerintem inkább a TV-t cseréld le olyanra, amin van HDMI bemenet. Többet dob az élményen, mint a CF.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21273) Sandrew válasza Atimester (#21271) üzenetére


Sandrew
őstag

A tv-t csereld le mivel HD5***-en nincs svideo.

(#21274) Atimester válasza Sandrew (#21273) üzenetére


Atimester
aktív tag

Ez valóban jó ötlet! Egy több száz ezer forintos TV-t lecserélek, mert az új VGA-khoz nincs Komponens csatlakozó. :C
Azért ennél értelmesebb megoldás is. TV-t 10 évente vesz az ember, számító gépet meg 2-3 évente fejleszt!!!
Valakinek más ötlete, amivel nem bukok százezreket?

Attila

(#21275) Alastair' válasza Atimester (#21274) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Veszel egy baromi olcsó pc-t, amiben olyan vga van, amivel össze tudod kötni a tv-det. 25-30-ból megvan.
minden esetre nekem elég fura, hogy egy több százezres plazma tv-n nincs HDMI :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21276) Chaser


Chaser
titán

5770 vs 5830 viszonylatban mennyi a különbség? Tételezzük fel, hogy mind2 kártya alapon van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21277) kisza25 válasza Atimester (#21274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

DVI->Dsub átalakító, majd Dsub->komponens, de nem biztos,hogy így is működni fog,de egy próbát megér :)
Chaser:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21278) Atimester válasza Alastair' (#21275) üzenetére


Atimester
aktív tag

Sajnos 3-4 éve még az ötszáz ezres Plazmákon nem volt HDMI. (Panasonic Viera)
Azóta az LCD is nagyot fejlődött. De még mindig szebb képe van, mint sok újnak. A haverom most vett 200 ezerért egy LG LCD-t. Szép-szép, és 4 HDMI bemenete is van, de egy film még mindig érezhetően szebb a Plazmámon.

Attila

(#21279) Dark KillerX válasza Chaser (#21276) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Kb ennyi [link] , + hozzávesszük hogy az 5830 sokkal jobban húzható(általában!) akkor ez a különbség még tovább nőhet!

(#21280) Chaser válasza kisza25 (#21277) üzenetére


Chaser
titán

:R

Dark KillerX: A ph teszt 15%-ot dobott ki, akkor kb reális. Kemény az avatárod:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21281) Dark KillerX válasza Chaser (#21280) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Igen kb. annyi különbség,de van amikor jóval több is!Ja és köszi! ;]

(#21282) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

kipróbáltam egy kis OC-t az ASUS 5850 DirectCU-mal. Alapfeszen 850/1200-ra húztam és lefuttattam egy 3dmark11-et, és játszottam 20 percig a Crysis 2-vel. Szerintetek ha ezek lefutottak stabilan elég neki a fesz hosszú távon is? jah és 58-59 fok volt a gpu maximum ;]

Üdv: Zsolti

(#21283) dangerzone válasza Bloodaxe (#21282) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezek után elégnek tűnik.
De teljesen biztos akkor lehetsz benne, ha nem csak 20 percet játszol. :)

(#21284) moonguru válasza Atimester (#21271) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem a DVI analóg kimenetre kilehet küldeni a komponens jelet is!

Legalábbis erre utal a kártya leírásában ez:

"Hibajelenség:

Zöld kép a CRT monitoron!

Megoldás:

A Videokártya komponens output módban van, a számítógépet indítsa újra úgy, hogy csak a CRT monitor legyen csatlakoztatva!" :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#21285) Santiagain válasza Atimester (#21278) üzenetére


Santiagain
senior tag

El kell keserítselek. Egy 3-4 éves plazma nem ér több százezret. Nekem is Pana plazmám van, és jelentős különbség van, még DVD forrás esetén is, az analóg illetve a digitális jel minősége között.

A cserét úgy értettem, hogy használtat használtra, ésszerű ráfordítás mellett.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21286) Chaser válasza Santiagain (#21285) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván ő még annyiért vette, az hogy most mit ér egy másik történet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21287) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Ma mentem volna elvileg megvenni az 5830-as jószágot, amikor is szembesültem a ténnyel, hogy milyen hosszú. Kétségek támadtak bennem, mert kicsi házam van, s hogy befog-e férni? Mennyi hely kell neki mélységbe? Megmértem, olyan 30,5 cm-nyi helyem van mélységbe kb.

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#21288) Motion_Blur válasza szekto (#21287) üzenetére


Motion_Blur
félisten

27 cm, már ha a Sapphire Xtreme változata érdekel.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21289) szekto válasza Motion_Blur (#21288) üzenetére


szekto
aktív tag

Az, jah. :)

Akkor befér, köszi a gyors választ! :R

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#21290) dilipok válasza Chaser (#21286) üzenetére


dilipok
veterán

ezen lehet vitatkozi, de attol meg neki nem fog mukodni ;)

Atimester - milyen bemetek vannak akkor a tv-n?

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#21291) Santiagain válasza Chaser (#21286) üzenetére


Santiagain
senior tag

Azt írta, hogy nem cserél le egy több százezres plazmát, de ne menjünk bele értelmezési vitákba. A legolcsóbban úgy jönne ki, már amennyiben ragaszkodik a komponens "minőséghez", hogy vesz egy olyan média lejátszót, amin van komponens kimenet. Nem vagyok annyira otthon a témában, de szerintem ezt a 20k HUF-osok is tudják. Fogyasztással is jobban jár.

Már nagyon OFF vagyunk.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21292) Sandrew válasza Atimester (#21278) üzenetére


Sandrew
őstag

Ennyi erővel 11éve vettünk egy Sony Projektoros tévét. Jó nagy, alul van a hangszorója. 1.5M forint volt ami nem kis pénz volt akkor. Mégis csak 4Scart van rajta meg RCA csatik. De hiába került akkor annyiba, mikor most egy 150k-s LG Full HD-s tévé-nek 10x szebb képe van.

Ha meg nem akarod lecserélni veszel egy Olcsó gagyi P3-as gépet amin van Svideo berakod mellé és kész. Apróban néha vannak medion htpc-k azok tökéletesen megfelelnek neked.
Pl

[ Szerkesztve ]

(#21293) Atimester válasza Santiagain (#21285) üzenetére


Atimester
aktív tag

Nem is állítom, hogy most több száz ezret érne. De anno 500 ezer volt. És nem azért vettem, hogy négy év múlva eladjam 100 ezerért. Még tíz évig használni akarom. És ha akkor majd kidobom, akkor épp megérte az árát.
HDMI és Komponens összehasonlításáról már olvastam egy pár cikket. És nem jelentették ki, hogy a HDMI jobb minőségű képet adna. Sőt, meglehetősen készülék függő, hogy mi mivel passzol össze.

De visszatérve az alap kérdéshez:

Egy ATI Radeon HD 5850 1GB kártyám van. Szeretnék a számítógépről egy plazma TV-t is meghajtani (HD film nézés). De a TV-nek csak komponens bemenete van. Ez a korábbi kártyámmal nem volt gond (HD4890), mert annak volt S-videó csatlakozója, amin keresztül kapcsolódó komponens kimenete is. De az 5850-nek csak HDMI van.
Szerintetek milyen kártyát vegyek mellé, hogy crossfire-be kötve a másik kártyára a TV-t is rá tudjam kötni?

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Megoldásokra vagyok kíváncsi, nem pedig ostoba hozzászólásokra, mint pl: cseréld le a TV-d.

Köszönet a hasznos ötletekért:

(#21275) Lord Vader válasza
(#21277) kisza25 válasza
(#21284) moonguru válasza

Attila

(#21294) Atimester


Atimester
aktív tag

Van egy 82 cm-es Samsung LCD TV-m is.
Azt használom monitorként. Meg egy 106 cm-es Plazmám. Időnként azon is néztem filmet, mert a számítógép arra is rá volt kötve. És gyönyörű képe van. Főleg a kisebb felbontású DVD vagy DivX filmeknél szebb a kép, mint a FullHD-s LCD TV-n.

Attila

(#21295) Bloodaxe válasza dangerzone (#21283) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

köszike a választ. esetleg ha kevés a fesz károsodhat a vga, vagy csak kikapcsol, vagy mi történik? nem akarom egyből alb@szarintani a kártyát :)

Üdv: Zsolti

(#21296) dilipok válasza Atimester (#21293) üzenetére


dilipok
veterán

nem hiszem, hogy van megoldas (azon kivul, hogy csereld le a tv-t)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#21297) Atimester válasza Santiagain (#21291) üzenetére


Atimester
aktív tag

Santiagain!

A média lejátszó beszerzése, amin van minden féle (HDMI, komponens, S-Video, kompozit…) kimenet, jó ötlet. Már gondoltam arra is! :R
Lehet, hogy ez lesz a vége...

Akkor más kérdés:

A HD 5850 milyen más típusú ATI kártyákkal köthető crossfire-ba?

Erre van valamilyen korlát?
A teljesítmény hogy adódik össze?
Korlátozza egymást egy erősebb és egy gyengébb kárta? :F

[ Szerkesztve ]

Attila

(#21298) Alastair' válasza Atimester (#21293) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Esetleg ezt tudnám ajánlani neked, ezen van kompozit videó kimenet, pont neked való: Asus O!Play Van ott teszt is róla, olvasd el. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás a problémádra.

DroiDMester: de nem hiszek én az ilyenekben, szerintem hatalmas nagy sz@r tákolmányok. Elképzelhetetlen mennyiségű problémát látok ezekben. Megveszi, kb 2 hétig szenved vele, mert valami szarság mindig előjön, míg végül mégiscsak megveszi a média lejátszót, amivel kezdeni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21299) DroiDMester válasza Atimester (#21293) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Létezik AKTÍV VGA to RCA+S-Video átalakító! olyat kell venned nem a 1000.Ft-os passzív verziót mert az nem megy DVi on keresztül!

Nem olcsó de nem olyan vészes mind ha új TV-t kéne venned! PL: itt 7000.Ft Vagy árul egy kolléga itt az apróban is!

************************************************************************************

HD5850.el csak HD58xx szériát (5830, 5850, 5870) lehet CFX -be kötni! Vagy tehetsz be mellé akár egy HD2400XT karit (azon még van S-Videó meg kompozit is) de nem CFX -be csak simán másodlagos VGA-nak ugyan kicsit bonyolult lesz film lejátszásnál beállítani hogy melyik VGA -ra küldje ki a jelet! inkább a 7.e res aktív átalakítót javasolom! :K

[ Szerkesztve ]

(#21300) DroiDMester válasza Alastair' (#21298) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tökéletesen működik a kütyü ismerősöm használja HD5770 el is szépen probléma mentesen és GTX460.al is próbálta azzal is megy ahogy kell! ez nem a 500.FT os tákolmány komoly elektronika van benne! :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.