Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) solfilo válasza Dhampir (#97) üzenetére


solfilo
veterán

Hát szerintem a Lenovo Z50 és az Asus X akármi sorozatok elég gázosak. Nem vagyok egy noti guru, de ajánlós topikban ezekről folyamatosan lebeszélik az embereket a minőségük miatt. Teljesítményük elég lehet, de inkább maradnék Pavilion vonalon.

Legjobb lenne neked is egy HP Probook, csak azokban még nincs Carrizo (legalább is nálunk tuti nincs), csak Kaveri. Pl ha ezt kiadnák Carrizoval, nem is kéne tovább gondolkodni sztem.

solfilo

(#102) Huawei válasza solfilo (#101) üzenetére


Huawei
tag

Én meg mondjuk pont Paviliont nem vennék, pont azt kerülöm. Van elég bajom vele, de lehet belenyúltam egybe.

(#103) solfilo válasza Huawei (#102) üzenetére


solfilo
veterán

Minden szériában lehet rossz. :)
Igazából ezt egy nagy forgalmú bolt tudná megmondani, hogy melyik szériával mennyi a gond. Ajánlós topik tényleg szidja nagyon a Lenovo Z50-et és ASUS X sorozatot.
Lenovo szervízről nekem is csak negatív a tapasztalatom. :(

solfilo

(#104) Huawei válasza solfilo (#103) üzenetére


Huawei
tag

Minden szériából lehet rosszat kifogni, ha még alapvetően jó széria is. Teljesen egyetértek. :)

Ez kellene, csak friss adatokkal: [link]

(#105) Dhampir válasza solfilo (#101) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem az AMD-s Lenovo jól össze lett rakva, persze masszivitásban és szerviz tekintetében a ProBookkal összehasonlíthatatlan. A Lenovo fullHD kijelzője viszont gázos.

A Pavilionokat nem ismerem, de a legutóbbi két szériát a Laptopszalonban egy boltos dicsérte.

Ellennék egy Kaveris ProBookal is, de a kijelzőjétől félek.

[ Szerkesztve ]

(#106) solfilo válasza Huawei (#104) üzenetére


solfilo
veterán

Érdekes egy stat az biztos, megnéznék egyet friss adatokkal én is. :)

(#105) Dhampir: Kerestem és találtam egy A8-7100-al szerelt Probook 455 tesztet. Tényleg nem ír jókat a kijelzőről.

solfilo

(#107) Dhampir válasza solfilo (#106) üzenetére


Dhampir
félisten

Én már szinte minden fellelhető tesztet végigolvvastam róla.

Ami viszont érdekes, hogy a notebookcheck tesztjeiben a 455 G2 panelje sRGB színprofil összehasonlításban megverte a Fujitsu Lifebook A555g FHD IPS kijelzőjét, itt olvasható a hozzászólásomban található linkekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#108) Dhampir válasza bossbob (#82) üzenetére


Dhampir
félisten

Bocsánat, ha elkerülte a figyelmemet, de melyik Windows kiadás alatt készültek a tesztek?

(#109) stratova válasza Dhampir (#108) üzenetére


stratova
veterán

A képek alapján (GPU-Z) a GPU driver Win 10 64 bitre hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#110) Dhampir válasza stratova (#109) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megnézted! :R

(#111) solfilo


solfilo
veterán

(#112) stratova válasza solfilo (#111) üzenetére


stratova
veterán

Köszi. Eh.. sikerült árban elszállni :/ Attól tartok 40-nel feljebb az i7-6700HQ + GTX 960M szimplán agyon veri. No jó, legyünk optimisták a kérdés az elég lesz-e FX-8800P R9 M385X-hez (ami gyakorlatilag GPU-ban egy asztali HD 7790 OC-val egyenértékű "csak" 4 GB VRAM-mal).

[ Szerkesztve ]

(#113) Dhampir válasza solfilo (#111) üzenetére


Dhampir
félisten

Brutkó gép. :)

(#114) solfilo válasza stratova (#112) üzenetére


solfilo
veterán

Ára mehetne lejjebb valóban. A proci nagyjából elég lehet szerintem a kártyához, ha 35W TDP-re lövik be az FX-8800P-t.
Azt lehet tudni, hogy c2c hogy viszonyul egymáshoz a Carrizo és a Kaveri?

solfilo

(#115) stratova válasza solfilo (#114) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz ezt nehéz megmondani, sokkal agresszívebb elvileg Carrizo turbója, mint Kaverié volt.

The Stilt:
In Cinebench R15 which is pretty much the worst case workload for AMD, the FX-8800P at 35W matches i5-5200U in MT and loses around 24% in ST. FX-8800P (ST = 84, MT = 267), i5-5200U (ST = 111, MT = 260).

Teszt a notiról. (itt CB R15: S/M 84/282)

[ Szerkesztve ]

(#116) Dhampir


Dhampir
félisten

Vajon mikorra várható a Dell Inspiron 15 5555 Carizzoval és melyik procival forgalmazzák majd?

(#117) stratova válasza Dhampir (#116) üzenetére


stratova
veterán

A10-8700P (15 W) a plafon, jelenleg csak az emagnál listázza (lehet hogy ez még szürke), ott 167e.

[ Szerkesztve ]

(#118) Dhampir válasza stratova (#117) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos a Pavilionokba is ez a "plafon" került, bár az a proci sem rossz kisebb igényűeknek és spórolósoknak.

No meg a körítés is számít (milyen a garanciális háttér, a gép nem hullik-e széjjel 1 hét alatt stb. :D)

A 11. oldalon látom, hogy 10/100 Mbps Ethernet controller, a "Fast Ethernet" még mindig divat.

[ Szerkesztve ]

(#119) Ruuwa válasza Dhampir (#118) üzenetére


Ruuwa
tag

Komolyan, 10/100 helyett raknának rá inkább plusz egy USB3.x csatlakozót, aztán ha nagyon kell, mehet átalakítóval a vezetékes net.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#120) Dhampir válasza Ruuwa (#119) üzenetére


Dhampir
félisten

Mélységében nem értek hozzá, de a natív Ethernet adapter azért sokkal biztosabb, mint egy USB-s külső megoldás. Ha nem így van, akkor majd kiosztjátok a búrámat. :)

(#121) Dhampir válasza solfilo (#111) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyün a Lenovo Ideapad 500 is, például itt ~ € 799 körül listázzák.

(#122) solfilo válasza Dhampir (#121) üzenetére


solfilo
veterán

Elég húzós áron megy ez is ahogy nézem.

Ez a "Grafik: AMD Radeon R5 M330, 2GB, VGA, HDMI" remélem csak elírás. Kevesebb benne a shader, mint az FX-8800P-ben. (320 vs 512) :W
Ha nem elírás, akkor szándékosan elbaltázott és túlárazott konfiguráció szagot érzek. :(

solfilo

(#123) Dhampir válasza solfilo (#122) üzenetére


Dhampir
félisten

Gondolom, hogy nem akarták szétégetni a vékony gépet. :D

(#124) solfilo válasza Dhampir (#123) üzenetére


solfilo
veterán

Pont ez az, még jobb lett volna, ha kihagyják az IGP-nél gyengébb dVGA-t. Ezért gondolom, hogy ez szándékos elrontása a modellnek. :(

solfilo

(#125) Dhampir válasza solfilo (#124) üzenetére


Dhampir
félisten

A Toshiba is körülbelül ezt csinálta régebben.

(#126) Huawei válasza solfilo (#124) üzenetére


Huawei
tag

Mint ahogy a fentebb említett ASUS is. Én már letettem értelmes Carrizo-s konfigról. Sajnálom, hogy egy versenyképes terméket ennyire el tudnak rontani. Semmi nem kellene. Csak a proci dVGA nélkül és 2 memória modul, hogy tudjon dualba menni a RAM.

(#127) stratova válasza Dhampir (#125) üzenetére


stratova
veterán

Ez lassan "névjegye" az Ideapad/TP Edge notiknak... Z565-nél volt utoljára valamennyi értelme (HD 5470) mert Phenom II 840-ben még nem volt GPU. De azóta is rendre bekerül a kb legkisebb dGPU az APU-k mellét. Edge esetében ráadásul mindig a legerősebb IGP-s APU-hoz A8 mellé nem. "Logikus"...

(#128) stratova


stratova
veterán

Jó ez az nbc, új CPU/APU-val is mérnek régi teszteket, FX-8800P (35) az első APU ami eléri a korábbi csúcs Phenom II X2 X620-640 BE és X4 X920-940 BE procikat cinebenchben. Tény hogy azóta rengeteg dolog került a központi egységbe.

(#129) Dhampir válasza stratova (#128) üzenetére


Dhampir
félisten

Az említett Phenomokat annakidején mely notebookokba tették?

(#130) stratova válasza Dhampir (#129) üzenetére


stratova
veterán

(#131) Divi válasza Dhampir (#120) üzenetére


Divi
aktív tag

Én a múltban élek, de burst jellegű másolásokat leszámítva. (Backup pl.) én az 1 Gigás ethernetet sem nagyon hiányolom laptopról.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#132) Dhampir válasza Divi (#131) üzenetére


Dhampir
félisten

Amilyen vacak Internet felénk elérhető (valamint LAN-partyra nem járok, NAS sincsen), végül is elég a lassabb, valahol kompromisszumkötésre kényszerülhet az ember a szerény választék és ár-érték arányok együttese miatt.

[ Szerkesztve ]

(#133) Divi válasza Kroni1 (#50) üzenetére


Divi
aktív tag

Nekem most épp egy Trinity magos procim van a notimban, és az istennek sem jöttem rá, hogy hogyan tudnám telesen kikapcsolni a VGA-t, hogy csak a dVGA működjön.

Van erre valakinek valami linkje, vagy ötlete?
Valahol olvastam, hogy teljesen letiltani nem is lehet, mert a dVGA nincs is összedrótozva a fizikai monitor kimenetekkel.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#134) Dhampir válasza Divi (#133) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen géped van?

Elvileg Ubuntu Linux alatt egyszerű lenne a Linuxos Catalystból kiválasztva:

(Más: A Playonlinuxszal egyes Microsoftos játékok és programok is futtathatóak.)

[ Szerkesztve ]

(#135) BangoSkank


BangoSkank
tag

Lassan talán hozzánk is megérkezik egy-két 14 colos carrizo gépecske, Kínában már szállingóznak :)
[link]
Lenovo S41-75 A10-8700P APU + AMD Radeon R6 M340DX
Lenovo "Thinkpad" A8-8600P APU + AMD Radeon R6 M335DX

Továbbra is belepakolják a gyengébbnél gyengébb diszkrét gpu-kat az összesbe. Az R5 M330 teljesítményét már egy 15W-os 8700P is 10%-on belül közelíti, a 15W-os 8800P pedig szerintem megveri.

(#136) solfilo válasza BangoSkank (#135) üzenetére


solfilo
veterán

Még jobb lenne szerintem, ha a dGPU-t kihagynák a gépből, s megemelnék a TDP keretét 35W-ra az APU-nak. :)

solfilo

(#137) Dhampir válasza BangoSkank (#135) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne, ha 15 colosban is érkezne. :D

(#136) solfilo

Ne hagyják ki csak jó izmosat tegyenek bele, ne az APU-val egyenértékűt. :)

(#138) solfilo


solfilo
veterán

Akciós Dell laptop, A10-8700P-vel, 8GB RAM.
Egész vállalhatónak tűnik ennyiért, kár, hogy EMAG.
Dell Inspiron 5555 az kb HP Pavilion szerű, jól tudom?

solfilo

(#139) Dhampir válasza solfilo (#138) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg Magyarország nemcsak A8 procisat fog kapni. Talán valamivel jobb a burkolata egy HP Pavilion minőségénél, de szintén konzumer kategória, a Gigabites LAN ugyanúgy hiányzik belőle, a Pavilionnak nyilván az FHD IPS-kijelzője szebb.

(#140) Hurkaleves válasza stratova (#115) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nincs valami jó hírrel a tesztelő a melegedéssel kapcsolatban... nem tudom hol a hiba, de nem gondoltam volna... az Y700-nak a hűtése is komolyabbnak tűnik fotóról mint az Y50-nek. De ahogy olvasgattam tovább az intel verziók is előszeretettel throttlingolnak.

(#141) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#140) üzenetére


Hurkaleves
őstag

viszont a radium oldalán meg nagyon jókat írnak a hőmérséklettel kapcsolatban...(Y700)
egy két helyen azért van technikai baki, de pozitív az írás... már már nagyon is.
egy "igazi" tesztre volnék kíváncsi (mondjuk egy fórumozótól) aki már vett ilyet és "megnyúzta".
valamint az is érdekelne, hogy dual graphics-nál mennyit számít vagy egyáltalán számít e az 1600 helyett 2133MHz-es rendszermemória, természetesen dual CH-ben.

(#142) Dhampir válasza Hurkaleves (#141) üzenetére


Dhampir
félisten

Még ha netán gyengébb is az Intelesnél, akkor is az AMD-s konfigurációt választanám. :D

Például Linux alatt eddig még nem tudtam megoldani Intel alatt a színjavítást, AMD-s grafikus beállító viszont van Linuxra is (habár fapadosabb a Windowsos verziónál), ez akkor hasznos, ha csak az APU-ra van szükség és az energiatakarékos processzor van elsődlegesnek beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#143) Hurkaleves válasza Dhampir (#142) üzenetére


Hurkaleves
őstag

AMD-nél szól még a freesync is ami jó dolog lehet...
és ha jól optimalizált a dual gpu amit tán a windows 10 végez el (mivel ezen a területen a Windows 10 egységesítette a támogatást, így minden egyes IGP és dedikált GPU párosításnál a Microsoft Hybrid Graphics Framework csomagja dolgozik. Ennek az előnye, hogy a fejlesztők az efféle hibrid konfigurációkat mostantól szabványosan támogathatják, tehát a hardverek detektálásához és ezzel egyetemben a megfelelő működéshez elég egy szabványos programkódot írni, és ez Windows 10 alatt akármilyen gyártói párosítással tökéletes lesz) akkor a dual graphics már igen komoly erőt produkálhat! 896+512 shader nem hangzik rosszul... kérdés, hogy a proci elegendő lesz e és nem ütközik cpu limitbe!

[ Szerkesztve ]

(#144) Dhampir válasza Hurkaleves (#143) üzenetére


Dhampir
félisten

Ami kevésbé jó dolog, hogy az Y700-ban nincsen optikai meghajtó, szóval akinek ez fontos, kénytelen usb-re köthetőt vennie, mert a gyártó nem mellékel a géphez. :U

(#145) Hurkaleves válasza Dhampir (#144) üzenetére


Hurkaleves
őstag

részemről ez már szinte pozitívum! :)
évek óta nem használok optikait.
több hely marad fontosabb, jobb dolgoknak.

(#146) Dhampir válasza Hurkaleves (#145) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó neked, ez viszont nem oldja meg azok problémáját, akik még sok adatot tárolnak lemezeken is és a munkájukhoz néha szintén elengedhetetlen. Ezen túlmenően bánnám, ha a Jégkorszak-sorozatot és hasonlókat nem tudnám megnézni csak plusz beruházással. Ráadásul csak 3 USB-csatlakozó van rajta (és hasonló más "gamer" kategóriás gépeken is), amiből egyet így akár tartósan is lefoglalhat a külső meghajtó.

Éppen pont fontos dolgoknak nem jut több hely, hogy a gyártók így összepréselik a gépeket. Vastagabb házban talán jobb hűtőrendszert lehetne elhelyezni és jóval több portot kaphatna a gép. Például hasonló kategóriás Asus gépeken is csak 3 USB-csatlakozó található, de DisplayPort is van rajtuk a HDMI mellett.

(#147) Hurkaleves válasza Dhampir (#146) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen a véleményem elég szubjektív.
nekem tökéletesen megfelel ez a "felállás" minden téren elegendő. nem kell se több se kevesebb.
a kib@szott hűtésre fókuszáljanak, ennyi csak az extra kérésem.

(#148) Dhampir válasza Hurkaleves (#147) üzenetére


Dhampir
félisten

Meg az árképzésre is koncentrálhatnának, lehetne olcsóbb is. :D
Nem tudom, hogy jól látom-e, de manapság már majdnem drágább, vagy legalábbis nagyjából egy árban mozog az AMD, az Intel és Nvidia párossal.

(#149) Hurkaleves válasza Dhampir (#148) üzenetére


Hurkaleves
őstag

háttt..igen. de 245-ért már vihető 4GB rammal az AMD-s Y700 míg az i5-ös verzió 270-ért.
275-ért 8GB ram + 120GB SSD verziót veszel AMD-ből.. az úgy már egész baráti...
és ha jól működik a dual graphics akkor le is körözi bőven. nagyon csalogató.. de egy teszt előtt semmiképp.
azzal is tisztában vagyok, hogy a proci (multithread-ben erős) visszalépés lenne az i7 4710 után, de nem használom ki az erejét. plusz én nem is multizok neten. igazából semmit se játszok neten.
teszt kell! :)

(#150) Dhampir válasza Hurkaleves (#149) üzenetére


Dhampir
félisten

Vedd meg és teszteld nekünk pls! :D

Egyébként i5-ös Asus G551JW már 265000 körül van, a MM-nél év elején 255000 volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.