Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kroni1


Kroni1
veterán

Oliverda korábban javasolta a Carrizo processzor topicban, hogy nyissunk egy saját topicot kifejezetten a Carrizo-val szerelt notebook-oknak. Itthon - ahogy azt AMD notik esetében már korábban is megszokhattuk - elég kevés ilyennel találkozhatunk, pedig többek közt én is terveztem egy ilyen vásárlását.

Amiket itthon (remélhetőleg) a közeljövőben kapni lehet majd azokat be is linkelem, ha tud bárki itthon már kapható tipusokról, az legyenszíves linkelje be, bővítse bátran listát! :R

HP Envy

Thinkpad E

Konzumer notik

[ Szerkesztve ]

(#2) Valdez válasza Kroni1 (#1) üzenetére


Valdez
őstag

A HP envy tudtommal nem ajánlott, mert állítólag 15w-ra van limitálva a cuccos, tehát tök értelmetlenül van benne a 8800p, throttlingol mint állat.

Viszont külföldön feltűntek az acerek is, csak tesztet nem találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) BangoSkank


BangoSkank
tag

Alakul a felhozatal, talán ez lehet az első 35W-ra belőtt Carrizo: [link], igaz meg is kérik az árát..
A hírben felsorolt többi modellben 45W-os intelek lesznek valószínűleg, tehát adja magát, hogy 35W-os carrizo-t használjanak és ne korlátozzák le a konzumer notebookokban szokásos 15W-ra az APU-t.

A közép és alsó kategóriában azt látom, hogy teret nyertek a 15W-os intel processzorok és a gyártók pénzügyi okokból (vagy lustaságból) nem hajlandóak ennél nagyobb hűtést vagy VRM-et belepakolni a laptopokba, vagy egyszerűen áttervezni a 15W cpu+gagyi 15-20W dGPU sablonjaikat, emiatt használják többségében 15W-ra korlátozva a carrizokat is. Egy FX 8800P-nél szerintem ez simán csak pazarlás és a vásárlók félrevezetése, szerintem hibás döntés volt a csúcsmodelnél meghagyni a 15W-os opciót.

(#4) Kroni1 válasza Valdez (#2) üzenetére


Kroni1
veterán

hát ez tényleg durva! nem is értem miért csinálnak ilyet, ez tényleg vásárlók megtévesztése...

(#5) BangoSkank válasza Kroni1 (#4) üzenetére


BangoSkank
tag

Az is igaz, hogy szép fejlődés volt fogyasztás/teljesítmény mutatóban az előző generációhoz képest (az eddigi egy-két teszt alapján). Egy 15W-os A10-8700P azért a legtöbb benchmarkban, ha nem is sokkal, de jobb, mint egy FX-7500 (19W).
FX-7500: [link]
A10-8700P: [link]

Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek, hogy ugyanzon típusnével 15-35W kategóriák futnak. Teljesítményben igen nagy különbségek lehetnek a két véglet között, és a gyártók szokás szerint nem erőltetik meg magukat, hogy kiírják melyiket teszik bele.

(#6) Valdez válasza BangoSkank (#3) üzenetére


Valdez
őstag

Ja alakul, csak mire kijön valami értelmes megoldás carrizora, addig intelnél 2 generáció lement.

(#7) solfilo válasza Valdez (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, 3 hónapja megjelent a Carrizo, nálunk meg még nem láttam ilyen notit. :(

solfilo

(#8) Kroni1 válasza solfilo (#7) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyébként ez tényleg gáz, AMD-nek ki kéne adnia egy saját referencia notit, (tudom ilyet nem csinál) de igy kb. teljesen felesleges is mobil APU-kat tervezniük, hogy nem épít rá szinte a kutya se gépeket. Szerintem pár hónap múlva se lesz sokkal jobb a helyzet, ha bemegyek bármelyik áruházba, vagy webshop oldalára, szinte mindenhol 90-95%-ban inteles gépek vannak, úgyhogy van egy olyan érzésem, hogy 2 intel generáció múlva sem lesz túl sok Carrizo a boltokban.

(#9) solfilo válasza Kroni1 (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Igen sajnos. Pl iponnál most van 1107 db noti, ebből 64 db AMD-s, azaz <6%. S ez a 64 db is gyanítom inkább Kabini, meg Beema, minthogy Richland vagy Kaveri lenne. Carrizo meg egy darab sem.

Ezért is "jó", hogy Carrizo-t nem adták ki asztalra, biztos nem tudnának eleget gyártani a notigyártók nagy mennyiségi rendelési miatt. :(

Most kíváncsiságból megnéztem, mennyi az AMD vs Nvidia állás.
AMD: 162 db (ha csak IGP van a notiban, azt is ide számolja az ipon kereső)
NVidia: 413

no comment

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#10) martonx


martonx
veterán

Szeretnék új notit venni, és fontos lenne az IGP teljesítménye is. Szóljatok, mihelyst megjelent a magyar piacon bármilyen Carrizo-s noti. A legjobb valami 2 in 1 gép lenne, bár tudom azoknál az intel az abszolút favorit, mivel eddig az AMD baromira nem tudott a 15W-s kategóriában értékelhető üzemidejű / erejű gépet letenni az asztalra.

Én kérek elnézést!

(#11) solfilo válasza martonx (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Erő az AMD sara, üzemidő a noti gyártóké. :)

solfilo

(#12) martonx válasza solfilo (#11) üzenetére


martonx
veterán

Azt nézem, hogy intel vonalon is az új ix-5x75-ös procik GT3-as IGP-vel lennének szerelve. De ilyet sem látok notikban, pedig nekem végülis az is bőven megfelelne, pláne, hogy jó eséllyel erősebb IGP, mint az AMD-s Kaveri óta gyakorlatilag változatlan teljesítmény szintű GPU-k.

Én kérek elnézést!

(#13) solfilo válasza martonx (#12) üzenetére


solfilo
veterán

Megnéznék már egy rendes, átfogó magyar nyelvű tesztet az említett GT3-as IGP vs Carrizo kapcsán. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14) Kroni1 válasza solfilo (#13) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem sokat fejlődött az Intel IGP-ben, de én még mindig erősebbnek érzem az AMD-t ezen a téren, és talán a support is jobb még náluk hosszútávon. Persze ha dedi VGA-s gépet akarnék akkor egyértelműen Intel, de nem akarok olyat.

(#15) martonx válasza solfilo (#13) üzenetére


martonx
veterán

Én is megnéznék, mert az azt jelentené, hogy van a magyar piacon legalább 2 olyan noti, amiben ilyenek vannak :D

Én kérek elnézést!

(#16) Kroni1 válasza martonx (#15) üzenetére


Kroni1
veterán

De nemcsak magyarországon van ez igy sajna.. Öcsém kint Norvégiában megnézte a helyi MM szerű áruházban, hát ott is Kaveri a legfrissebb AMD fronton..

(#17) solfilo válasza Kroni1 (#16) üzenetére


solfilo
veterán

Nem értem ezt komolyan, negyed éve megjelentek a Carrizo-k. :(

solfilo

(#18) martonx


martonx
veterán

Jelentem találtam GT3-as konfigú notit a magyar piacon. Az új Acer Aspire V3-asok I5-5257-tel vannak szerelve! És még az áruk is egészen jó.
Úgyhogy jó eséllyel ez lesz a befutó, ha már Carizzo-s gépet sehol nem lehet fellelni.

Én kérek elnézést!

(#19) Kroni1 válasza martonx (#18) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudsz linket ilyenről? Nincs bajom az acerrel, de gondolom nem világítós billenytűzetes.. :(

Hmm, közbe találtam: [link]

13.3" és egész jó akksi, tényleg nem is rossz ennyiért!

[ Szerkesztve ]

(#20) solfilo válasza Kroni1 (#19) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy látom itt is csak Acer Aspire V3 és Apple gépek vannak GT3-as procival szerelve. I3 és i7 egy sincs, mind i5-ös.

Hogy ON is legyen, szlovákoknál már van Carrizo-s Acer. Nem értem ott miért van, s nálunk miért nincs.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21) Kroni1 válasza solfilo (#20) üzenetére


Kroni1
veterán

Itthon vagy jobban meg tudja vásárolni a konkurencia az áruházaknál a beszerzésért felelősöket, vagy egyszerűen a szlovák piaccal nem foglalkoznak.. Ezt nem tudom, de hogy vannak nem túl korrekt és erkölcsös üzleti lépései a kékeknek azt biztos forrásból tudom, ismerős dolgozott egy hazai áruházláncnál és mesélt érdekes dolgokat, tehát nem véletlenül nem lehet nagyon sehol AMD notit kapni.

(#22) solfilo válasza Kroni1 (#21) üzenetére


solfilo
veterán

Szomorúan olvasom, amit írsz. Kicsit hasonlót hallottam én is, csak az ilyen "vigyük el egy jót vacsizni az eladókat" dolog volt a kékek részéről, végül is nem tilos. Gondolom az sem segít, hogy Intelnek van helyi képviselete, AMD-nek tudtommal nincsen.

solfilo

(#23) Kroni1 válasza solfilo (#22) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem véletlelül kaszálták el anno az Intelt 1 milliárd!!! Euróra, de azóta se változott nagyon semmi. Én a dolgozóknak csapatépítő bowligozásról meg vacsikról hallottam, a vezetőknek pedig külföldi nyaralásokról.. Hogy mi tilos azt nem tudom, de nekem ez végtelelnül unszimpatikus, főleg hogy nem igazán vannak rászorulva az ilyen módszerekre, így is sokkal nagyobb a nyereségük és az AMD-hez képest 10x akkora cégről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#24) solfilo válasza Kroni1 (#23) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem sem szimpatikus ez. A nyereségük kb egy súlycsoportban van az AMD teljes forgalmával.

Igen, a büntit megkapták még 2009-ben, de ha minden igaz ezt legalább 2014 nyárig ki sem fizették az AMD-nek. Nem tudom azóta megtörtént e.

mod: off
mod2: most nézem ugyan azt linkelted. :D
Szóval igen, 2009-ben megbüntették őket, 2014. nyárig tartott a fellebbezés, szóval legalább 5 évet ültek a pénzen, mire kifizették, ha kifizették már.
mod3: a linkelt szájbarágóban ott van, hogy a pénz nem az AMD-nek kell fizetni, hanem az EU ktsgvetést gazdagítja.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25) martonx válasza Kroni1 (#19) üzenetére


martonx
veterán

Igen, egyedül a világító billentyűzetet hiányolom én is belőle, de ennyi pénzért ilyen brutál procival, jó iGPU-val, normális akkus idővel, nem lehet kihagyni.

Én kérek elnézést!

(#26) Valdez válasza martonx (#25) üzenetére


Valdez
őstag

A nagy tesójával (5287u) meg sehol se kapni laptopot, gondolom az mind megy az apple-nak.
[link]

(#27) marcell991


marcell991
tag

Megjelent az új HP Elitebook Carrizo PRO APU-val, QHD kijelzővel, USB Type-C porttal [link]

EDIT: és a fedlapját lecserélték alumíniumra, ami nálam plusz pont (az előző szérián a fedlap nagyon gyűjti az ujjlenyomatot)

[ Szerkesztve ]

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#28) martonx válasza marcell991 (#27) üzenetére


martonx
veterán

Nekem már úton van a fentebb kitárgyalt Acer Aspire V3-asom. Ez a HP jónak tűnik, de a 300-400K-s árával van egy olyan érzésem, hogy nem lesz tömeg termék. Ha valóban boltban kapható is lesz.

Én kérek elnézést!

(#29) BangoSkank válasza martonx (#28) üzenetére


BangoSkank
tag

És arról itt sem esik szó, hogy hány wattos verzió kerül bele. Ha 15 W mindegyik, akkor erősen túlzó az ár a prémium alkatrészek ellenére.

(#30) solfilo válasza BangoSkank (#29) üzenetére


solfilo
veterán

Pontosabban hogy a HP milyen hűtést tervezett a gépekbe, mert aszerint fogja belőni a HP az APU-kat is a Biosban. Mert ugye mindegyik Carrizo tudja a 12-15-35 W-os TDP-t. :)
Ez alapján 15W a legvalószínűbb. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) solfilo válasza solfilo (#30) üzenetére


solfilo
veterán

Magyarul is van már hír róla. TDP-ről itt sincs szó.

solfilo

(#32) Kroni1 válasza solfilo (#31) üzenetére


Kroni1
veterán

Remélhetőleg az elitbookban jobb hűtés lesz mint az envyben, és a user dönthet majd h milyen tdp-t állit be a biosban. Ha a billentyűzet világitos lenne, akkor meg is lenne a gépem hosszabb távra.

(#33) Divi


Divi
aktív tag

Egy hajtogatóhatós, vagy lecsatolható billentyűzetes, , 2in1, Sim kártyás, subnotebook AMD alapokon.
...
Maga volna az álom. :(

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#34) solfilo válasza Divi (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Egy Magyarországon is kapható Carrizo alapú notebook is maga volna az álom. :(
Most kellett rokonnak laptopot venni. Végül Intel+Nvidia lett, nem tudott tovább várni. :W

solfilo

(#35) Huawei


Huawei
tag

Előkerült az első 8800p cpu-val szerelt noti a magyar piacon.
Lassan lehet szállingóznak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) solfilo válasza Huawei (#35) üzenetére


solfilo
veterán

Radium, akkor ez ilyen szlovák szürkeimportos cucc, ha jól sejtem. De első fecskének megteszi. :)

mod: Igen, ez a modell kapható már egy ideje Szlovákiában. Csak ott 30k-val olcsóbb, ha jól számolom. :U

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#37) Huawei válasza solfilo (#36) üzenetére


Huawei
tag

De gondolom magyar billentyűzetesek. Ugye?

(#38) solfilo válasza Huawei (#37) üzenetére


solfilo
veterán

Hát ha merik árulni, akkor gondolom igen. Még nem vettem tőlük semmit, mert nem igazán ajánlott. Kevésbé szűkített kereséssel több találat: katt

solfilo

(#39) Valdez válasza Huawei (#35) üzenetére


Valdez
őstag

Elég borsos. Nekem is most kellett venni, 8800p-re vártam de nem jött, aztán intel féle iris 6100 gpu-jut néztem (nem kellett volna dedikált), de gyakorlatilag nem létező megoldás az sem. (sok helyen fel van tüntetve, de vagy nincs is raktáron vagy ezek is szlovák cuccok).
Mondjuk a 8800p-ből meg a spécibb intel procis gépekből is látszik, hogy szlovákia mennyire előrébb van már nálunk. Hozzánk meg jönnek a tömeg(alap)procis gépek.

Végül vettem egy lenovo z51-70-et (i7 5500u, r9 375), amivel sajnos több probléma is van, amire rájöhettem volna kis utánanézéssel, de nem volt már türelmem rá, mostmeg már leszarom.

[ Szerkesztve ]

(#40) bossbob


bossbob
csendes tag

Igen mi valóban sokad rangú ország vagyunk.

Persze nem a legjobb összehasonlítási alap de az amerikai Hp Store-ban saját magadnak rakhatod össze hogy miket szeretnél a Paviliomodba.....

Még Full HD IPS Panel is van és miegymás.

Hatalmas szerencsém volt, hogy egy rokonom kint van látogatóban és a múlt héten leárazás volt a HP US-nél így sikerült ezt megvenni 650 dollárért (kb. 180 ezer HUF) AC-s wifivel meg Full HD IPS kijelzővel, WIN10-el, 8 giga memóriával...

Gyanítom itthon soha nem látunk majd ilyen notit, mivel kb. az alap model kerül ennyibe, pedig szerintem fogyna rendesen mert ár/érték arányban jó kis választás, még akár 220-ért is IPS kijelzővel!

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#41) solfilo válasza bossbob (#40) üzenetére


solfilo
veterán

Sokad rangú ország vagyunk, az lehet. De akkor Szlovákiát előbbre sorolják nálunk. :(

Amúgy grat a géphez, írhatnál majd róla pár sort. :)

solfilo

(#42) bossbob válasza solfilo (#41) üzenetére


bossbob
csendes tag

Köszi!
November közepén jön haza az illető aki intézte nekem a vásárlást. Amint rátehet a kezeimet készítek egy-két benchmarkot mielőtt és miután kapott egy ssd-t!

Apropó szerintetek melyik játékokat/teszt programokat érdemes kipróbálni rajta?

Egyébként gondolkodom azon hogy belerakok két 2133 mhz-es memóriát, csak hogy jobban hasítson, de nem vagyok benne biztos van-e értelme. Azért mert a Kaverinél is a FX-7500 csak 1600 mhz-es memóriákat kezel és az ebben a Notiban lévő 15 wattra korlátolt A10-8700p lehet csak 1600 mhz-en tud memórákat kezelni. (igaz erre utaló infókat még sehol sem találtam csak egy fórumhozzászólásban olvastam hogy csak 35 watt-on megy a 2133 mhz.)

Olvastam is Notebookcheck-en (Performance bekezdés) hogy a HP így is egy valószínűleg BIOS bug-ból kifolyólag 1333 mhz-en futtatja a memóriát bizonyos carrizós gépekben.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#43) Divi


Divi
aktív tag

Tompa kérdés, de szerintetek egy Trinity magos notebookban lehet procit cserélni?
Notebookoknál nem annyira egyértelmű a helyzet mint asztali konfigurációknál...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#44) solfilo válasza Divi (#43) üzenetére


solfilo
veterán

Itt biztos tudják a választ a kérdésedre: notebook alkatrész csere topik

solfilo

(#45) solfilo


solfilo
veterán

Megjelent rendes hazai webshopban is Carrizo-val szerelt gép most már. HP Pavilion, FX-8700P-vel.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46) bossbob válasza solfilo (#45) üzenetére


bossbob
csendes tag

Na végre!

Ipon nem tesz rá utalást hogy milyen kijelző van benne, de a HP hivatalos honlapon az áll, hogy elvileg IPS. Remélem valóban, mert akkor ennyi pénzért ez kb. verhetetlen konfig.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#47) Huawei válasza solfilo (#45) üzenetére


Huawei
tag

Ha lenne 8800p-vel szerelt változata akkor talán elgondolkodnék rajta. Nekem most is Pavilion van, de sajnos nagyon nem vagyok megelégedve vele :(

(#48) Kroni1 válasza Huawei (#47) üzenetére


Kroni1
veterán

Mi a baj a pavilionnal amiért nem tetszik?

Nekem ez egyébként bejön, látom még táccsszkríín is van benne.. Ja nem, csak a kép megtévesztett. De vajon ez 15W TDP-s vagy lehet rendesen hajtani? Amugy láttam MM-ban nemrég egy inteles HP paviliont kék szinű hátlappal, matt burkolattal és tök jól nézett ki..

[ Szerkesztve ]

(#49) BangoSkank válasza Kroni1 (#48) üzenetére


BangoSkank
tag

15W-os, ennek a testvére: [link].
Valószínű kevés gyártó lesz, aki bevállalja a 35W-os példányt.

(#50) Kroni1 válasza BangoSkank (#49) üzenetére


Kroni1
veterán

Mondjuk egyébként egész jó kis gépnek tűnik, és ha van mellette dedikált R7 360 VGA, akkor talán az integrált se veszi el a TDP keret nagy részét, tehát annyira nem is nagy gond a 15W, szerintem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.