Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) solfilo válasza Dhampir (#350) üzenetére


solfilo
veterán

Figyelgetem a kínálatot, csak befut valami normális árú vállalható modell. :)
Noti esetén a dVGA necces, ahhoz Polaris kell AMD oldalon, ilyennel szerelt laptop kb nincs is itthon.

solfilo

(#352) Dhampir válasza solfilo (#351) üzenetére


Dhampir
félisten

Attól tartok az eddigiek alapján, hogy erre még várhatunk. :)

(#353) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintetek mi lehet az erőssége a Carrizo-nak és mik a gyenge pontjai, melyik oldala hangsúlyosabb?

(#354) solfilo válasza Dhampir (#353) üzenetére


solfilo
veterán

Már mihez képest?
Egyébként az IGP-t mondanám, ha van alá téve két egyforma memória modul a dual channel miatt. De persze gyárilag nincs is ilyen notebook, a kedves gyártók csak egy modullal szokták szerelni. :W

solfilo

(#355) Dhampir válasza solfilo (#354) üzenetére


Dhampir
félisten

Úgy általában gondoltam. Egyébként nem nagyon tudom, hogy mivel vessem össze.
Például ilyen evolúcióban: mobil Kaveri FX-7500 -> mobil Carrizo FX-8800P -> mobil IntelSkylake i5-6300HQ, de utóbbi sem nyújtott többet számomra az adott felhasználási keretek között, FullHD felbontással terhelten.

Például pillanatnyilag egy mobil Intel Ivy Bridge I5-3230M fűt a kezem alatt, de valamennyire ez is birkózik, ha több feladatot kell futtatnia, hiába a 2*4 GB dual-channel.

[ Szerkesztve ]

(#356) solfilo válasza Dhampir (#355) üzenetére


solfilo
veterán

A csúcs APU-k olyan i3-i5 szint körül szoktak lenni, előbbihez közelebb. Sok magot használó dolgokban jobbak, kevés szálas alkalmazásoknál gyengébbek. Noti procikat nagyon visszafogják a gyártók a jellemzően 15W-20W-ra belőtt hűtéssel. Raven lesz a szintlépés remélhetőleg.

solfilo

(#357) Dhampir válasza solfilo (#356) üzenetére


Dhampir
félisten

A hűtésrendszer sok esetben nem megfelelő kialakítású ehhez, csak a munkaállomásokban, illetve egyes konzumer gamer gépekben.

(#358) Dhampir válasza solfilo (#351) üzenetére


Dhampir
félisten

Jelenleg kapható Acer Aspire 5 A515-41G-F8KM NX.GPYEU.035 laptop, FX-9800P procival és AMD Radeon RX 540-el.

AMD Radeon RX 540

Radeon™ RX 540 Graphics

(#359) solfilo válasza Dhampir (#358) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ez elég baba, főleg ennyiért. :)
Későn jött végül ez az Acer (hogy látom, november második felétől listázza ipon pl), vettünk már egy HP-t.
A10-9600P, 2x4GB DDR4, melléerőszakolva R7 M440 ócskavas, 1TB, jogtiszta Win10, 160k körül volt. A teljesítménye bőven elég a tulajnak, szóval öröm és boldogság van. :K

Btw vicces az Acer, most már inkább a Raven Ridge notikkal kéne jönni, nem RR start előtt egy hónappal Bristolos notikat piacra dobni. Bár lehet csak a magyar boltok nagykerek vannak nagy csúszásban. :)

solfilo

(#360) Dhampir válasza solfilo (#359) üzenetére


Dhampir
félisten

ProBook? Ilyesmin gondolkodtam, de a honi piacon nem volt mellette dVGA, aztán végleg kifutott a gép, de az ProBook volt előző genes procival.

[ Szerkesztve ]

(#361) Dhampir


Dhampir
félisten

Újabban egyre több probléma adódik az Intellel microcode terén. Nem tudom, hogy az AMD-nél mi újság e tekintetben?

(#362) solfilo válasza Dhampir (#360) üzenetére


solfilo
veterán

Ez a konkrét HP 15-ba010nt lett véve, hardveraprós emberke közbenjárásával. Végül a billentyűzet is magyar volt rajta. :)
Mindenképp Bristolt akartam, a youtube gyorsítás miatt, bár prociból is kinyomja az 1080p@60fps-t a youtube-on, szóval elég lesz a tulajnak még évekig. :K

solfilo

(#363) Dhampir válasza solfilo (#362) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább van rendes gyártói támogatás is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#364) solfilo válasza Dhampir (#363) üzenetére


solfilo
veterán

Te most vettél végül valamit?

solfilo

(#365) Dhampir válasza solfilo (#364) üzenetére


Dhampir
félisten

Eleddig nem találtam épkézláb gépet, legalábbis a "korszakzáró" Lenovo IdeaPad Y700-15ACZ minőségét elérőt, már ha egyfajta "etalonként" lehetett rá tekinteni.
Csak az eléggé drága Intel + Nvidia kombinációra épülő konfigurációk szirénhangja zeng-zúg, amiknek "akcióik" oly gyöngécskék, egyáltalán nem csábítóak, hogy még a füleimet sem kell betömködni miattuk.

Korábban a Dellre is rákérdeztem egy AMD-s konfiggal kapcsolatban, de Magyarországra azt nem hozzák be. Tehát léteznek jobbféle AMD variáns gépek is, csak nincs rá importőr, a nagyker, illetve aki forgalomba hozhatná hazánkban, ámde nem értek ehhez a részéhez, hogy kinek lehetne a feladata.

Meggyőzőbb összeszerelési minőségű, de használt munkaállomások meg kis-felhasználóként számomra nem érnek meg hozzávetőlegesen kétszázezer forint körüli összegek kiadását. Az új workstation árazások meg cégen kívüli kisemberként elborzasztóak.

[ Szerkesztve ]

(#366) solfilo válasza Dhampir (#365) üzenetére


solfilo
veterán

Neked akkor már érdemes Raven Ridgre épülő notiban gondolkodni, nagy ugrás IGP-ben, még nagyobb procierőben. Ryzen 2xxxG-vel szerelteket kell keresni, csak még Magyarországon nincs egy sem.

solfilo

(#367) Dhampir válasza solfilo (#366) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos még nincs, csak ne a gyenge anyagminőségű típusokat hozzák be.

(#368) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Létezik Ryzenes notebook topic?

Felbukkant egy ilyen fecske: HP EliteBook 755 G5; "RYSEN/7-2700U 8GB 512GB NOOPT AMD Radeon™ RX Vega 10 W10P", habár elég borsos áron.

(#369) solfilo válasza Dhampir (#368) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Nincs ilyen topic szerintem.

Ryzen 5 2500U-val szeretl gépek: [link]
2700U-val: [link]

Iponban volt a Ryzen 5 és 7-tel szerelt Acer Swift 3 noti, de elfogyott s egy ideje már nincs. 230 és 300k volt azt hiszem.

Jöhetnének olcsóbb modellek is. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#370) Dhampir válasza solfilo (#369) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

Remélhetőleg megjelennek. Várjuk őket. :)

(#371) Dhampir válasza solfilo (#369) üzenetére


Dhampir
félisten

Érkeznek, vagy csak ez az egy? :)
(A 3-as széria kevésbé tűnik masszívnak, mint az Aspire 5-ös, de alaposabban meg kellene nézni.)

Dedikált vga "nem ártana" még belé. :U

[ Szerkesztve ]

(#372) solfilo válasza Dhampir (#371) üzenetére


solfilo
veterán

Ryzen 3 2200U-val kb 40k-val olcsóbb. Nyilván ha játékra kell, akkor nem elég a 2/4 és Vega 3. :)
Egy Lenovo is befutott már, elég borsos áron. [link]

solfilo

(#373) Dhampir válasza solfilo (#372) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, a 13"-asok között. Bővül a választék. :)

(#374) solfilo válasza Dhampir (#373) üzenetére


solfilo
veterán

Csak kicsit (nagyon) lassan. :)

solfilo

(#375) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Lassan érkeznek a játékra is alkalmas Ryzenes laptopok, többek között az Acer Nitro 5 AN515-42 is, amelyről itt olvasható egy cikk az AMD Ryzen 7 2700U procis változatról.

A billentyűzet alaposan melegszik a hőcsövek helyénél. :-(

(#376) solfilo válasza Dhampir (#375) üzenetére


solfilo
veterán

Ja hát igen, van még benne egy RX 560 is, a kettő együtt már fűthet rendesen. :)
Közben a HP-t is lehet kapni már nálunk Ravennel, csak nem éppen olcsóak. :DDD

solfilo

(#377) Dhampir válasza solfilo (#376) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, hát az egy EliteBook, sokáig nem is lesz nagyon olcsó. :)
Viszont, ha ebbe is csúf kijelzőt szereltek...

A 755 G4 ára barátságosabb lett: [link]

(#378) solfilo válasza Dhampir (#377) üzenetére


solfilo
veterán

Tényleg barátibb így, de hiába, ha most kéne notit nézni ismerősnek, Bristolosat tuti nem ajánlanék már neki.
Mivel nem tudott várni, egy A10-9600P-s HP-t kapott. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#379) Dhampir válasza solfilo (#378) üzenetére


Dhampir
félisten

Néha tényleg "jobb, ma egy veréb, mint holnap egy túzok". :)

(#380) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Esetleg van információtok arról, hogy a Lenovo Legion Y520 egyik konfigurációjában lévő Radeon RX 560 vajon a butított verzió lehet? :F

Az alábbi cikkben írnak róla:

Visszafejlődik a Radeon RX 560 VGA

[ Szerkesztve ]

(#381) solfilo válasza Dhampir (#380) üzenetére


solfilo
veterán

Hát ezt a legjobb a Lenovotól megkérdezni, milyen TDP-re van konfigurálva, meg hogy hány CU aktív. Vagy esetleg egy olyan boltnak is lehet írni, akiknél kapható.

Az itteni írás szerint 16CU, 6000MHz VRAM. (RX 460 és full RX 560 esetében 7000MHz a VRAM)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#382) Dhampir válasza solfilo (#381) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo gondolod, hogy válaszolna? :)

A boltosok általában még az éppen beépített panellel sincsenek tisztában, ahhoz az aktuálisan kicsomagolt gépre rá kellene ereszteniük egy tesztprogramot.

Talán egy Y520 tulaj meg tudná nézni, ez ötlött fel bennem időközben, ha találok ilyen "boldogtalant". :D

Köszönöm a notebookcheck-es információt, ez választ adott a kérdésemre. :R
Eszerint butított verziót kapott. :O

(#383) solfilo válasza Dhampir (#382) üzenetére


solfilo
veterán

Lehetne még butítottabb, ha csak 14CU lenne aktív. :)

solfilo

(#384) Dhampir válasza solfilo (#383) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha legalább a GTX 1050 teljesítményét eléri, akkor ár-érték arányban túl rossz nem lehet a jelenlegi szegényes kínálatból.

Más:
Úgy néz ki, hogy csúszik a Ryzenes (5-2500U és 7-2700U konfigok) Acer Nitro 5 AN515-42 hazai megjelenése.

[ Szerkesztve ]

(#385) solfilo válasza Dhampir (#384) üzenetére


solfilo
veterán

16CU-val kb GTX 1050 szint lehet, ha a hűtés vagy a tdp nem korlátozza le nagyon.
Nem is értem a notigyártókat. Végre egy jó erős széria AMD-től, s ugyan úgy alig kapni néhány típust nálunk, mint az egy ideje már divat. Nagyon örülök a 300k+ gépeknek, de a "halandóknak" is kéne valami. :)

solfilo

(#386) Dhampir válasza solfilo (#385) üzenetére


Dhampir
félisten

Eleve vannak típusok, amik nálunk nem kerülnek forgalomba. Például a Dellnek vannak AMD-s konfigurációi, amiből évekkel ezelőtt mutatóban előfordult egy-egy, mostanában már nincsen, tudtommal.

Például a 7559 Inspironnak volt egy hasonló kinézetű AMD-s konfigurációja is, rákérdeztem a gyártótól, de ide nem hozták be.

(#387) Dhampir


Dhampir
félisten

Egyébként van olyan AMD-s fórum/fórumok, ami(k) ajánlott(ak) és érdemes olvasgatni? :F

Sajnos ezenkívül nem ismerek mást, hátha okosabbaktól tanulhatnék valamit és jobban képben lennék a jelenkori AMD technológiáról. :B

Más:

Csodák-csodájára, keresés közben akadtam rá, még kapható Carrizo-s Y700 típusú notebook. Ezek már rég kifutottak és nem is olcsó, habár a Windows is benne foglaltatik az árában.

[ Szerkesztve ]

(#388) solfilo válasza Dhampir (#387) üzenetére


solfilo
veterán

Ezeket szerintem most mind érdemes követni. :K

asztali Raven Ridge procik (2400G, 2200G): [link] (ezeknek a noti verziója a 2700U, 2500U, stb)
AMD proci mélyvíz, a még meg nem jelent dolgokról, ez inkább szakmai: [link]
AMD procik jövőjéről szintén, de kötetlenebb formában, itt több minden belefér: [link]
VGA-knak is van külön, AMD Radeon találgatós: [link]

De csinálhatsz egy külön noti Raven Ridge topikot, mint ezt a Carrizosat is csinálta valaki. Remélhetőleg több Raven tulaj lesz majd, mint Carrizos volt. Lehet nem ártana egy hely a notis tapasztalatoknak. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#389) Dhampir válasza solfilo (#388) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a linkeket! :R

Fú, szakértő vagy hozzám képest, javasolhatnám azt, hogy inkább Te hozz létre ilyen topikot? :B

Az utóbbi hónapokban már csak mi társalgunk itt a Kávézóban Carrizo-ban AMD-s notikról, ám jobbára én is csak kérdezgetek. :-(

[ Szerkesztve ]

(#390) solfilo válasza Dhampir (#389) üzenetére


solfilo
veterán

Létrehoztam. :)

solfilo

(#391) Dhampir válasza solfilo (#390) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper! :))

(#392) bossbob


bossbob
csendes tag

Sziasztok (Solfilo és Dhampir)!

Korábban volt egy AMD Carizzo-s HP laptopom, Pavilion 15z ab100 A10-8700p procival. Jelenleg Édesanyám használja. Azért aírok most ide, mivel lassan már két éve nem tudom feltelepíteni az aktuális (vagyis minden próbálkozás alkalmával a legfrissebb) Radeon illesztőprogramot.

Erről már topicot is nyitottam az AMD community oldalán:
LNIK

Sajnos azóta sincs semmi és a windows-os driverrel fut a gép ami 2015-ből vali és baromira optimalizálatlan és a HP drivere ugyanezen a verzión alapszik.

Kérdésem:
Ti tapasztaltatok bármi hasonlót? Lehet hogy csak azért van mert a HP nem enged custom driver-t telepíteni?

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#393) solfilo válasza bossbob (#392) üzenetére


solfilo
veterán

Passz, nincs Carrizos gépem. Írnék HP supportra és AMD supportra is, nem csak fórumtémát nyitnék. Egy levelet még megérne nekik. :K
Vagy már volt nekik levél? Választ kaptál?

AMD oldalán a kereső feladja az A10-8700P-hez való 18.8.1-et, fura ez az egész. :F

solfilo

(#394) Dhampir válasza bossbob (#392) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Habár már régen nincs Carrizo-s gépem, ám bennem is az ötlött fel, hogy a HP-támogatást kellene megkeresni.

Gyanítom, hogy a HP a saját maga által kibocsátott drivereket szereti felengedni a gépre, de ez nem biztos, hogy ebben az esetben is így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.