Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hurkaleves válasza Dhampir (#150) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aha, oké.. :)
várjunk egy PH! vagy más tesztet, ők úgyis megkapják kölcsibe. ;)

(#152) Dhampir válasza Hurkaleves (#149) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként 245-ért már nincsen, kifogyott, most csak 243.650-ért kapható másutt. :)

Találtam egy tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#153) Hurkaleves válasza Dhampir (#152) üzenetére


Hurkaleves
őstag

afenébe... olcsóbb... kutyafáját..

a tesztet elolvasom.. ha majd tudok olvasni.. a tegnap után. :)

(#154) BangoSkank válasza Hurkaleves (#149) üzenetére


BangoSkank
tag

Ebben a kategóriában már nem működik a dual graphics, túl nagy a különbség a két GPU között. Talán m360-ig használható.
Szerintem egyébként a dual graphics működési elve problémás. Ha terhelve van a iGPU, akkor a közös CPU+iGPU TDP keret miatt throttlingolni fog a CPU rész is. Notebookcheck tesztek alapján a 15W-os példányoknál kb 1,2-1,5 Ghz környékére, ezzel nincs is gond, minden APU ezt csinálja. Viszont ha az igphez még hozzáteszük mondjuk egy Radeon M360 teljesítményét, akkor előfordulhat, hogy cpu limit alakul ki a throttling miatt. Lehet, hogy emiatt nem tud látványosan elhúzni a tesztekben a dual graphics, sőt néha még rosszabbul is teljesít.

Ebben a tesztben a Gaming Performance résznél a Crysis 3-at alacsony, közepes és magas minőségen futtatva szerintem pont ez a CPU limit látszik. Low presetben gyengébb a dual, gyengébb még az iGPU-nál is (CPU limit), és jobb minőség felé haladva zárkózik fel (GPU limites környezetben).

(#155) Hurkaleves válasza BangoSkank (#154) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha a mérnökök végre valahára egy picit is adnának a jobb hűtésre, senkinek sem fájna a feje. ott vérzik el minden lapos. rakhatnak bele atom brutál cuccokat ami specifikációkban tök jól mutat aztán negyed óra játék után lehal minden.
a procit is a dVGA melegedése "húzza le" mert ugye egy körön vannak. ez sem túl okos lépés. külön hűtés már régóta létezik itt sem kellett volna másképp tenni.
az Y50-emnél azt figyeltem meg, hogy a vga stressz alatt sem esik 1050Mhz-alá ami pozitív. ha a proci bethrottlingol alap órajelre az 2.5Ghz ami egy i7-es procinál ehhez a vga-hoz még mindig bőven elég!
viszont AMD-nél lemegy ez akár 1.4Ghz-ig is ami viszont qrvára gáz és olyan cpu limitet tol oda hogy élvezhetetlen a játék. egyelőre meg vagyok elégedve a jelenlegi laposommal főleg, hogy raktam bele IPS panelt, egy darabig nem cserélem, de ha fogom akkor ismét intel+nv lesz, pedig szeretem AMD-éket, de ha töketlenkednek... mondjuk itt a lenovo hűtése a ludas inkább...

és ez a hibrid VGA rendszer sem kell mert évek óta sehol sem működik normálisan. az optimus szimpi. váltogat, igénytől függően. annyi.

[ Szerkesztve ]

(#156) Dhampir válasza Hurkaleves (#155) üzenetére


Dhampir
félisten

Trottyling ide vagy oda, a "második hullámban" kijött Y700-akat is elkapkodták.

(#157) LurkerSheik válasza Dhampir (#120) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Benéztem ide is ;)

Nekem szemelyszerint nem hianyzik az Ethernet, valoban jo lenne lecserelni mondjuk egy USb-re
Konzumer notikban nem hallottam embert aki vezetekes netet hasznal, Wifi helyett.
Business vonalon persze megertem.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#158) letepem válasza LurkerSheik (#157) üzenetére


letepem
aktív tag

Ott is általában dokkolóval :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#159) Dhampir válasza LurkerSheik (#157) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor most hallasz ilyet is. :DDD

(#160) LurkerSheik válasza Dhampir (#159) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Kivetel erositi... ;]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#161) solfilo válasza Dhampir (#156) üzenetére


solfilo
veterán

Az nem fér a fejembe, hogy ha így elkapkodják a Carrizo-s notikat, miért épít rá ilyen kevés gyártó. AMD meg lassan a tönk szélén.

solfilo

(#162) Dhampir válasza solfilo (#161) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne tudni. :K

(#160) LurkerSheik

Ha wifi kell, akkor laptopról megosztás vagy nyilvános Hotspot játszik, ennyi a titka. A városokban sokszor már így is túltelítettek a wifi csatornák, szórja boldog-boldogtalan (ami persze netvadász szakiknak kapóra jön). :)

(#163) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Megjelent az Y700 AMD német tesztje.

(#164) stratova válasza Dhampir (#163) üzenetére


stratova
veterán

Köszi, csak azt az akkuidőt tudnám feledni :/ Az nem újdonság, hogy valamivel i7-5500U felett teljesít több szálon Carrizo, de mintha a dVGA-t nem tudnák elküldeni pihenni, ha nincs rá szükség.
Itt az a gond, hogy egy i7-6700HQ + GTX960M sokkal szebb akkuidőt produkál, a teljesítménybeli eltérést pedig szerintem nem vitatjuk.
Az a fő kérdés kinek ér meg 30e ft-ot ez a hátrány.

249.990 Ft- Y700 FX-8800P + R9 M385, 4 GB RAM1 TB HDD
279.990 Ft - Y700 i5-6300HQ + GTX 960M, 4 GB RAM 1 TB HDD
319.990 Ft - Y700 i7-6700HQ + GTX 960M, 4 GB RAM 1 TB HDD + 128 GB SSD
329.990 Ft - Y700 i7-6700HQ + GTX 960M, 8 GB RAM 1 TB HDD

[ Szerkesztve ]

(#165) Dhampir válasza stratova (#164) üzenetére


Dhampir
félisten

Lásd e fórumot is.

A YouTube-on "RedHead Vapes" teszteli játékokkal.

Throttling ellen a notebookreview fórumon ezt a megoldást ajánlja valaki az "AmdMsrTweaker" eszköz használatával.

Nem tudom, hogy jól értem-e, de az akkumulátor veszít a töltéséből nagy terhelés hatására.

(#166) solfilo válasza Dhampir (#165) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a linket az AmdMsrtTweaker használatáról, lehet játszok kicsit a Kaverimmel. :)
Eddig lövésem nem volt, hogy lehet változtatni a Px statekhez tartozó feszültséget.

solfilo

(#167) Dhampir válasza solfilo (#166) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen, csak óvatosan. :)

(#168) stratova válasza Dhampir (#167) üzenetére


stratova
veterán

Igen AmdMsrTweaker az APU barátja, Godavarin is meglepő fogyasztáscsökkentésre volt képes overclock.net fóruma szerint. Mobil apunál pedig ha nem feszeli túl (és miért tenné) ártani nem tud vele. Llano óta csak egy toollal nem lehet tuningolni, ahhoz komolyabban kell trükközni (bar edites msr mókolás kézzel...). De fogyasztáscsökkentésre jó. Ezzel csak az a gond, hogy miért feszelik ennyire túl gyárilag... Mert egy tesztoldal ezt fogja lehozni, nem pedig, hogy milyen finomhangolva :(

[ Szerkesztve ]

(#169) solfilo válasza Dhampir (#167) üzenetére


solfilo
veterán

Csak csökkenteném a feszt kicsit, mert az én A8-7600-am elég sokat kap valamiért alapból. Ha hibázik, visszaállítom és kész. :)

(#168) stratova: turbó nálam most ki van kapcsolva. Lehet megnézem, hogy mennyire lehet csökkenteni a turbó P-statekhez a feszt, ha jelentősen, akkor visszakapcsolom. De az is lehet, hogy hagyom a fenébe. :DDD

alapból ilyen:

jah igen, P0-P2 a turbó, P3 már az alapórajel.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#170) solfilo válasza solfilo (#169) üzenetére


solfilo
veterán

Na, megcsináltam a P3-P7 szintekre az undervoltot. Turbót nem kapcsoltam vissza.

A prohardver A8-7600 tesztben lévő értékeket állítottam be, ennyit csak tud a proci. Aztán persze majd kiderül.

P3= -0,0625V
P4= -0,0625V
P5= -0,0625V
P6= -0,0625V
P7= -0,0375V

Lejjebb nem merek menni.

solfilo

(#171) Dhampir válasza solfilo (#170) üzenetére


Dhampir
félisten

Ügyes vagy. :D

Egyébként az rmclock nem használható AMD esetében ilyen célra?

[ Szerkesztve ]

(#172) solfilo válasza Dhampir (#171) üzenetére


solfilo
veterán

Ez az RMClock elég réginek tűnik már, szerintem nem támogatja az újabb szériákat. Esetleg még a PSCheck, csak az nem megy Kaverivel.

A gép egyelőre nem hibázik, úgyhogy szerintem marad ez a picivel alacsonyabb fesz. Azt sikerült beállítani, hogy induljon a géppel együtt az undervolt, de az UAC bejön és okézni kell a Win betöltődésekor, kivételt nem tudom hogy lehet hozzáadni a felhasználói fiók felügyelethez. Kikapcsolni nem akarnám. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#173) stratova válasza Dhampir (#171) üzenetére


stratova
veterán

Úgy tudom RMClock már c2d korszaktól nem használatos.
solfilo nem rossz, ha akarsz mehetsz alacsonyabbra is. Ártani nem tudsz vele, max.kifagy a gép és megy neki egy reset. A notinálam RMClock + 5perc wprime kombóval lett beállítva a feszültség p-state-enként, az azóta eltelt 5 év alatt 1x futottam bele, hogy ez túl kevés akkor kapott minden szint +1 lépcső fesz.emelést.
Ez segíthet?

[ Szerkesztve ]

(#174) solfilo válasza stratova (#173) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi az infókat! :R
Lehet jövő héten nekifutok akkor megint.
A linken írtakat megpróbálom, első ránézésre jónak tűnik. Jövő héten megnézem ezt is. :)

solfilo

(#175) solfilo


solfilo
veterán

Bővült a Carrizoval szerelt HP Pavilion kínálat iponnál. :)
A10-8700P után A10-8780P is van már.

solfilo

(#176) Dhampir válasza solfilo (#175) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, hogy jelezted. Egyébként már több boltban és webshopban is feltűnt. Egy FX-8800P konfigurációval is előrukkolhattak volna, a Lenovo nem sajnálta és belerakta az Y700-ba.

(#177) solfilo válasza Dhampir (#176) üzenetére


solfilo
veterán

HP nem nagyon épített az FX-ekre már Kaverinél sem, ha jól rémlik. Legalább is ami Magyarországon megfordult tőlük. Probook szériát hiányolom itthon.

Azért iponnál szoktam nézni, mert elég jó a keresőjük. :)

solfilo

(#178) stratova válasza Dhampir (#176) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz A10-8780P-vel az A10 és FX közötti eltérés szinte minimális. Ha hozzáveszem, hogy a 15 W TDP-t csak a CPU vagy GPU egymaga is ki tudná használni, akkor nevezhetjük akár jelentéktelennek is (100 MHz eltérés van a CPU alapórajelben és a GPU mindkét APU-nál 8 CU-s)

solfilo: Az Elitebookokba azért szereltek 15 W-os FX-nek megfelelő A10 Pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#179) solfilo válasza stratova (#178) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, tényleg volt néhány, most is lehet 300k felett kapni.

Minden esetre generációról generációra gyengül az AMD-s notik választéka. Egyre kevesebb típusba szerelik őket. Vagy lehet csak bemagyarázom magamnak.
Elég elkeserítő a Carrizo és Carrizo-L kínálat a magyar piacon, több mint fél évvel a Carrizo bemutatkozása után, és kevesebb mint fél évvel a Bristol Ridge előtt. :(

solfilo

(#180) stratova


stratova
veterán

Volt 745 G2 1600x900-as panellel 250-ért is, hát.. akkor kellett volna megvenni.. ez van.

FélOFF: a találgatós topik után már a főoldalon is szerepelnek az érkező Bristol Ridge APU-k az FX-9800P elég kemény vállalás 15 W TDP-re (még úgy is, hogy ez egy átlagos fogyasztás szvsz és hőmérséklet, idő függvényében átmenetileg meghaladhatja ezt).

[ Szerkesztve ]

(#181) Kroni1 válasza solfilo (#175) üzenetére


Kroni1
veterán

Még mindig kicsit drágák, de nem rossz gépek ezek! :R

(#182) solfilo válasza stratova (#180) üzenetére


solfilo
veterán

Elég komoly ugrás órajelben a Bristol Ridge Carrizohoz képest, jól sikerült szériának tűnik. :C

(#181) Kroni1: elfogadnám kb bármelyik Carrizos Paviliont, de közben maradok desktopon. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#183) Dhampir válasza solfilo (#177) üzenetére


Dhampir
félisten

Probook szériát hiányolom itthon.

Pont a múltkor jeleztem egy másik topikban (amit úgy látszik, hogy senki sem olvas már) ezt a HP ProBook 645 akciót A10-5750M procival. Még nem Carrizo, de legalább AMD. :)

[ Szerkesztve ]

(#184) Hurkaleves válasza Dhampir (#183) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor már inkább ez...
bele kell pattintani 2db DDR3 2133MHz-es ramot és egész szép eredmények érhetőek el az integrált grafikával.
amit továbbra sem értek, hogy rakhatnak bele egy ilyen dVGA-t hogy: AMD Radeon R8 M350DX Crossfire 2GB DDR3?!! hoogy? minek? inkább hagyták volna ki és tegyenek bele 2x4GB 2133-at.
vagy benézek valamit? ezek a vga elnevezések összezavarnak..

[ Szerkesztve ]

(#185) solfilo válasza Hurkaleves (#184) üzenetére


solfilo
veterán

Az AMD Radeon R8 M350DX a TPU szerint ez egy 384 shaderes valami, de ebben csak 384 shader van, azaz 6 CU. Míg ugye az FX-8800P-ben 8 CU van.

Valóban több értelme lenne a 2*2133MHz RAM-nak, ez a 350DX csak plusz egy alkatrész, ami kb nem gyorsabb az IGP-nél, de cserébe fűti a kasznit és drágítja a gépet. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#186) Hurkaleves válasza solfilo (#185) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én is a tpu-t néztem és mondom, tök fasza, hogy egy az iGPU-tól gyengébb dVGA-t raknak bele... mia francnak????? no logika. össze tudnak legalább dolgozni?

(#187) solfilo válasza Hurkaleves (#186) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom össze tudnak dolgozni, de ebben jellemzően nem sok köszönet van. Csomó játékban nem megy, vagy bugos, stb, legalább is nem nagyon hallottam még senkit, akinél öröm és boldogság lenne az ilyen dual graphics. Szándékos elrontásnak tűnik a dolog.

Lehet AMD ingyé vagy olcsóbban adja ezeket az APU-k vásárlásakor, csomagban, csak a gyártók nem Inteles gépbe rakják, hanem AMD-sbe valamiért. Persze lehet nem, csak már nem tudok mire gondolni, hogy mi az oka az ilyen csodás APU+VGA párosításoknak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#188) Hurkaleves válasza solfilo (#187) üzenetére


Hurkaleves
őstag

agyamentség... 1db APU kell és kész. normális hűtés lehűti azt a max 35 wattot, no trottying, tartani tudná a turbó órajeleket és öröm van. pofon egyszerű lenne. nem?

(#189) solfilo válasza Hurkaleves (#188) üzenetére


solfilo
veterán

Engem nem kell meggyőzni. :)
Valamiért az OEM-ek gyakran nem azt csinálják, aminek volna értelme. :F

solfilo

(#190) Dhampir válasza Hurkaleves (#184) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem mérhető össze egy kategóriában a két gép.

Teljesítményben biztosan jobb az általad linkelt Asus, ám minőségben és felszereltségben van egy kis különbség az X-szériás Asus konzumer és egy üzleti HP ProBook között.

Azt a boltot valamiért nem szokták ajánlani, te mennyire ismered?

Ha jól látom, akkor a X555DG-XO053D jelzés alapján ez külföldi forgalmazásból származó gép.

[ Szerkesztve ]

(#191) solfilo válasza Dhampir (#190) üzenetére


solfilo
veterán

Én úgy hallottam, ők szeretik a szürkeimportos gépeket árulni. :)

mod: pl ilyeneket olvasni. Radium szóra keresve a témában elég sok a találat.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#192) Hurkaleves válasza Dhampir (#190) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen, biztos jobb a hp probook. csak ez akadt a kezem ügyébe.. egész jó áron van.
nem ismerem a boltot egyébként.

mod: de ahogy solfilo kolega linkelte, ezek szerint nem megbízhatóak...

[ Szerkesztve ]

(#193) Dhampir válasza Hurkaleves (#192) üzenetére


Dhampir
félisten

Játékra viszont valóban jobb az Asus. :D

(#194) Hurkaleves válasza Dhampir (#193) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen. és ami játékra jó az szinte minden másra is.

mod: most olvasom az asus oldalán: DDR3L 1600 MHz SDRAM, OnBoard Memory 4 GB , 1x DIMM socket, DIMM Up to 8 G
magyarul szopóka a 2133-ra való upgrade mivel az egyik 4GB-os 1600-as modul az alaplapra van forrasztva... ezt a sz@rságot...

[ Szerkesztve ]

(#195) solfilo válasza Hurkaleves (#194) üzenetére


solfilo
veterán

"Csodásan" állnak az AMD-s gépekhez az OEM-ek. Amiben tudna virítani AMD, azt is elrontják. Llano óta single RAM-ot raknak a gépbe, jó lassút, hogy még véletlenül se legyen elég játszogatni az IGP... :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#196) Hurkaleves válasza solfilo (#195) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nemértek én sokmindent...
csak azt látom, hogy valami nagy káosz és eszetlenség van.

(#197) Huawei válasza Hurkaleves (#194) üzenetére


Huawei
tag

Várható volt, hogy ennél is ráforrasztanak az alaplapra egy lassú memóriamodult, hogy még véletlenül se tudj cserélni gyorsabbra. Kiköpött X550ZE...

(#198) Dhampir válasza Hurkaleves (#194) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezzel egyetértek, de ebből az X sorozatból én nem kérnék. Ami jó nagyjából - viszont nem AMD-s- az a ROG G551JW, de az is csak egy konzumer laptop, viszont bika gpu-teljesítménnyel egy átlagos laptophoz képest.

(#199) solfilo


solfilo
veterán

Ha valakit érdekel, Emagnál most elég olcsó a Dell Inspiron 5555, A10-8700P-vel.

solfilo

(#200) Dhampir válasza solfilo (#199) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz ár, ha nem jelent bajt az itt-ott megmutatkozó "költséghatékonyság" és a nemzetközi billentyűzet. :D

(#201) solfilo

Sokkal szebb IPS-kijelzővel, akciósan már 144.990 Ft-ért kapható HP gép, csak sajnos nem a Carrizo procis, hanem az Inteles változata. No meg a Dellre alapból 3 év garancia jár. Viszont a szemünket nem szabadna büntetni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.