Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) djzoy válasza siskad (#18145) üzenetére


djzoy
tag

Én is nagyon várom h megoldodjon Bagyusznak!! :R

(#18152) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Már egy jó ideje nem jártam itt,pár ezer hozzászólással le vagyok maradva.
Valaki megtudná mondani,hogy jelenleg melyik a legstabilabb/(újabb) ICS rom?

(Jelenleg a bagyusz féle ICS H1N1 5.8a van fent,abban viszont valamiért meghalt az egész Üzenetküldés rendszer.
Amint megnyitom az SMS programot (bármelyiket,már egy tucatot kipróbáltam),bezáródik "a folyamat leállt" hibaüzenettel"...nem is próbálom megoldani,inkább akkor már újrahúzom a romot,csak nemtudom,hogy melyikre kéne.)

(#18153) lumpika válasza lumpika (#18143) üzenetére


lumpika
tag

Visszatettem a gyári tmo-s gb mentést és mégsem tud regisztrálni a t-mo hr hálózaton.HELP ME PLEASE!!!!

(#18154) lumpika válasza lumpika (#18153) üzenetére


lumpika
tag

Telefonos recoverybõl fel tudom telepíteni a bagyusz cm 10.1-et újra? ÜDV

[ Szerkesztve ]

(#18155) #84490496 válasza B2man2 (#18149) üzenetére


#84490496
törölt tag

Én meg a loosht patchet is javasolnám,ha gyári gb van.. :)

Lumpika: gyári recoval nem,csak cwm-el.

[ Szerkesztve ]

(#18156) ->Raizen<- válasza Keeperv85 (#18127) üzenetére


->Raizen<-
veterán

szia cm ben a scroll cachet hogy kapcsoljam ki?

(#18157) Keeperv85 válasza ->Raizen<- (#18156) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A válasz bizonyára megdöbbentő: halvány fogalmam nincsen. Hogy miért? Mert nincs itthon olyan eszköz, ami képes volna CM10-est futtatni. Ám bagyusz szerint ez itt kevésnek is bizonyul sajnos... :(

(#18158) Raklap# válasza ->Raizen<- (#18156) üzenetére


Raklap#
tag

Build.prompba bemásolod ezt:
persist.sys.scrollingcache=4
Elmented restart

(#18159) B2man2 válasza ->Raizen<- (#18156) üzenetére


B2man2
aktív tag

Ilyesmit találtam:

Scrolling-Cache-Tweak

Talán segít vkinek aki ért is hozzá. Nem tudom mennyire lehet átültetni a mi romjainkhoz.

B2man

[ Szerkesztve ]

(#18160) Keeperv85 válasza Raklap# (#18158) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez a CM alatt nem fog menni vsz., mivel az egyedi kódúton kezeli a scroll cache-t. ráadásul itt teljesen kikapcsolni kéne, nem leszabályozni...

(#18161) Raklap# válasza Keeperv85 (#18160) üzenetére


Raklap#
tag

A 4 azt jelenti ki van kapcsolva gondolom a framework ban kéne kilöni de ezt már Batyusz próbálta és nem volt jó

(#18162) ->Raizen<- válasza B2man2 (#18159) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezt a rém idegesítő dolgot kellene megcsinálni és akkor tényleg tökéletes lenne a bagyusz féle cm rom! :R A fejlesztői menüben rengeteg dolgot lehet állítani nagyon durva. :K

[ Szerkesztve ]

(#18163) batai15 válasza Keeperv85 (#18127) üzenetére


batai15
félisten

Hát ez bizony nem az.. mert csak az alcatelen csinálta.. 4x hd, és nexuson sincs ilyen .

(#18164) Keeperv85 válasza batai15 (#18163) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze, mivel azokon nem kell scroll cache-t aktiválni. Miként itt sem kéne, ami meg kéne oldja a gumi hatás megszűnését. Sajnos ez itt a gyakorlatban úgy tűnik kevés....:(

(#18165) batai15 válasza Keeperv85 (#18164) üzenetére


batai15
félisten

de mire jó ez a scroll cache ? ez a project butterrel lenne kapcsolatban?

(#18166) Keeperv85 válasza batai15 (#18165) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy. :N Ez már a 2.1-es alatt is megvolt. Elmenti a memóriába a scroll állapotát, ezzel kíméli a GPU-t. Viszont a visszapattanó animáció egyik kulcs eleme, így egyben azt is be szokta aktiválni. A legtöbb telón hamar felismerték, hogy a memóriaművelet sokkal jobban lassítja a rendszert, mint ha a GPU renderel direktben, így ezt az opciót igen ritka esetben szokás aktiválni cusotm romok alatt. De pl. a gyári launcher oldalra húzva rajzol ICS alatt egy áttetsző téglalapot, amivel jelzi a túlhúzást. Ehhez nem árt némi plusz mem. Ugyan ez a glow effetc a CM7-CM9 listview nézetében... viszont a CM-ben a scroll cache-t ki-be tudja dinamikusan a framework egy ügyes kóddal, akkor is ha engedélyezve van...

(#18167) selender96


selender96
tag

Sziasztok mivel szervizbe nem tudtaka telefonommal semmit csinálni(nem hiszem hogy nagyon értettek hozzá) ezért gondoltam fel teszem ide a problémám mert láttam h elég sokat foglalkoztok az alcatel ot 995-el multkor fel akartam egy játékot a telefonomra tenni és láttam két mappát(más nem volt a telefonon) és gondoltam le törlöm és amiota le töröltem nem indul ela telefon ha jol emlékszem valami sandwich op volt rajta és a telefon villog kb 1 perci utána be jöna logo 2 percig mutaja és megint villog ? valaki ? valakinél elö fordult már ?

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18168) pucz válasza selender96 (#18167) üzenetére


pucz
senior tag

Szevasz!

Ha pontokat is használsz, vesszőt, akkor talán jobban megérti mindenki.
Amúgy egy harf reset megoldja, szerintem. Ha az nem, egy új rendszer mindenképp. Olvass utána. Összefoglaló, Fakirr1 blogja, stb..

(#18169) selender96 válasza pucz (#18168) üzenetére


selender96
tag

Hard resetet hogy tudom meg oldani ? :) amúgy köszönöm a gyors reagálást!

[ Szerkesztve ]

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18170) #84490496 válasza selender96 (#18169) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nevem alatt a blog linkre katt..

(#18171) selender96


selender96
tag

de a telefont ismeretlen eszközként jelzi ki a számitógép, és semmit nem tudok vele tenni még a recovery se meg semit nem tudok be hozni :S

[ Szerkesztve ]

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18172) bagyusz válasza selender96 (#18171) üzenetére


bagyusz
őstag

Teló kikapcsolt állapotában, Hangerő fel + bekapcs gomb egyszerre való nyomvatartás kb 10ms-ig.

(#18173) selender96 : Tedd fel a töltőre kb félórára, majd próbáld meg újból.

[ Szerkesztve ]

(#18173) selender96 válasza bagyusz (#18172) üzenetére


selender96
tag

vágom olvastam a két leirást a tiedét is meg a barátodét is de a telefon 1 percig villog egy kis jelző fény és utána a telefon behozza az alcatel logot de nem megy tovább meg semmi ott meg áll kb 2-3 percig és megint csaka jelző fény

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18174) kgymac válasza selender96 (#18171) üzenetére


kgymac
őstag

Emlékeim szerint (és az összefoglalóban is van olyan, hogy fastboot drivers). Ha ismeretlen, akkor azt nem is telepítetted. Igencsak javasolt elolvasni és megemészteni az összefoglalót, ha nem akarsz téglát gyártani.
Biztos velem van a baj, de nekem elsőre sikerült a telcsivel a hivatalos ics upgrade kivételével eddig minden. (Ott pedig az idő volt a megoldás, kivárni, amíg a tcl hajlandó megoldani a korábbi rom verziók frissítését is az OTU-val)
@bagyusz: az a megoldás csak flashelt cwm-mel megy csak, a gyári a felkő robotos kép, felkiáltójellel.

[ Szerkesztve ]

(#18175) selender96 válasza kgymac (#18174) üzenetére


selender96
tag

lent vana fastboot meg midnen bagyusz romját is leszedtem emg minden de a telefon enm akarja fel ismerni a gép se billentyű kombinációkat semmit azért irtam ide nekem a lényeg az lenne hogy a telefonba fel áljon az op rendszer

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18176) Keeperv85 válasza bagyusz (#18172) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Reménytelen eset... ebből többé nem lesz teló... :(

(#18177) selender96 válasza Keeperv85 (#18176) üzenetére


selender96
tag

csak lesz :) reménykedem benne az egyik forumon azt irtak hogy amig a telefonon bejön az alcatel logo addig még lehet vele mit kezdeni :)

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18178) kgymac válasza selender96 (#18177) üzenetére


kgymac
őstag

De hiába, ha nem vagy képes elolvasni az összefoglalót és az alapján elvégezni az újraindítását. Ha most nekiállsz custom romokat sütögetni (persze, ahhoz előbb be kéne tudni lépni a cwm recoverybe, amivel MOST nem boldogulsz), garantáltan igaza lesz Keeperv85-nek.

(#18179) selender96 válasza kgymac (#18178) üzenetére


selender96
tag

el olvastam az össze foglalot és amit lehet (ott leírtak alapján) midnent meg probáltam de semmi :S

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18180) bagyusz válasza kgymac (#18174) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha ezt valóban kijelentésnek szántad akkor ezt megcáfolnám, mert cwm és a gyári recoveryn is működik a bill kombós HR.

(#18173) selender96: Akkor viszont be kellene lépni a cwm-be, hogy újra rakd a romot de látom, hogy nem megy, feltelezem driver hibák miatt. OTU-t gyomláld le majd tedd vissza, majd a pc-n reboot, és nézd meg egy másik usb porton.

(#18181) selender96 válasza bagyusz (#18180) üzenetére


selender96
tag

oké meg probálom hátha modnjuk most h mondod erre nem gondoltam egyszer már volt usb port miatt gond ! köszi majd irok h jo lett e vagy nem

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18182) kgymac válasza selender96 (#18179) üzenetére


kgymac
őstag

OK, akkor pár egyszerű kérdés.
Oprendszer ?
Van -e rendszergazda jogod ? (ha már Bill-ék az NT3.51 óta bevezették a jogokat)
Aláírás nélkül telepíthetőek-e driverek ? (emlékeim szerint winme óta van)
Mi látszik az eszközkezelőben ? Van-e sárga felkiáltójeles elem a listán ?
A többi kérdésnek csak utána van értelme.

(#18183) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Erre válaszolna valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18184) selender96 válasza kgymac (#18182) üzenetére


selender96
tag

win xp sp 3 csak rendszergazdai jogokkal futtatok mindent! szovala gépnek egyböl fel kéne ismernie de midnjárt uj usb portot meg probálok

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18185) kgymac válasza bagyusz (#18180) üzenetére


kgymac
őstag

Igazad van, de az eddigi kérdései alapján szvsz nincs flash-elve cwm recovery-je. A HR-hez valóban csak tovább kell benyomva tartani a recovery eléréshez szükséges gombkombinációt.

(#18186) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Csak halkan megjegyezném, hogy ezeknek az "ezt még megpróbálom, hátha..." történeteknek szokott hard brick lenni a vége... Csakhogy nehogy az legyen, hogy nem szóltam. :U A Windows NAGYON nem szereti, ha össze-vissza van telepítve minden portra, minden driver...

(#18187) mrkatona


mrkatona
tag

Sziasztok,

Felraktam a telefonomra a bagyusz féle cm10.1-et és törlődött az imei számom.
Hogyan tudnám visszaállítani?
Illetve van egy cwm mentésem az eredeti állapotról, az lementette az imeit is?

(#18188) kgymac válasza mrkatona (#18187) üzenetére


kgymac
őstag

GB BL? pin kódot nem kér indításkor, ugye?

(#18189) Keeperv85 válasza mrkatona (#18187) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Véletlen nem GB bootloaderes? :U

szerk: Lemaradtam kissé... :B

[ Szerkesztve ]

(#18190) mrkatona válasza kgymac (#18188) üzenetére


mrkatona
tag

De GB bootloaderes.
Nem kér és *#06#-re nem ir ki imei számot, csak annyi, hogy imei és nagy üresség.
Hogy tudom helyrehozni?
Köszönöm a segitségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#18191) kgymac válasza mrkatona (#18190) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,

Az enyém csak úgy javult meg, hogy hivatalosan ics-re frissítettem OTU-val, majd CM10.1 rom (bagyusz 20130803). A másik megoldás loosht féle patch, de én ezt csak akkor alkalmaznám, ha nem járható a hivatalos ics frissítés útja. Megjegyezném, hogy bagyusz blogja alapján nekem nem derült ki, segítene ez új CM10.1 romok esetén, mert csak korábbi rom leírásban szerepelt a patch.

A hivatalos frissítés beszerzése kissé körülményes, elég sok biztonságot célzó lépés kell (usb-s háttértárak- pl. kártyaolvasó, stb eltávolítása, nálam a tiltása is elég volt), plusz OTU driver újratelepítés. Vírusvédelem sem az igazi ha fut, mert bekavarhat, sőt intézőben sem kísérletezünk az OTU alatt megjelent meghajtókon, file-okon (egyébként garantált a tégla,amss.mbn nagy ívben kerülni). Az sem árt, ha szünetmentesről táplált pc-n csinálod, bár ez a legtöbb rom égetésre igaz. Főleg kényes részek esetén, mint bl.

(#18192) pucz válasza mrkatona (#18190) üzenetére


pucz
senior tag

S3 fórumba is mindig harcolnak ezekkel. Avagy csak mostanság... :DDD Még jó, hogy le lehet menteni az EFS mappát.

(#18193) Keeperv85 válasza pucz (#18192) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Menteni lehet. Ám ha azt legyalulod, akkor én azért megnézem mivel teszed vissza utána. Jobb esetben persze bekapcsol még a teló. DE a jobb esetek ritkák... :Y

(#18194) selender96


selender96
tag

na meg probáltam hátha a port volt a gond de nem két gépen is véig probáltama portokat de semmi változás szoval enm tudom valakinek egyéb ötlete?

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#18195) pucz válasza selender96 (#18194) üzenetére


pucz
senior tag

Gyaluld le a gépről a létező összes droidos drivert, meg OTU-t. Újbolindítod a gépet, utána felteszed az OTU-t. VAGY, próbáld meg a motorola drivereit, Bagyusz linkelte (használd keresőt..). Nekem azzal volt jó...

Ha megvan, reboot megint, és a nyakamat rá, hogy a Fakirr1 blogjában lévő megoldással betudsz BOOTolni...

(#18193) Keeperv85:

Bekapcsol utána. Ezért is mondják mindig, hogy "mentés, mentés, mentés, soha nem tudni". Visszalehet lőni. Persze vannak érdekesebb esetek. De én pont ezért nem nyúlok bele... :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#18196) kgymac válasza selender96 (#18194) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Nem válaszoltál a 3. és a 4. kérdésemre. A megoldáshoz nem elég, ha rendszergazda vagy.
Ha nem látszik semmi hibás a 4. után sem, érdemes jobb gombbal kattintanod a sajátgépre (vagy gépnév, mint nálam. A legfelső elem a fán.), majd ballal a hardverváltozások keresésére. A telcsi közben legyen rádugva a gépre. Ha nincs sárga felkiáltójeles hw, mehet a fastboot -os cwm bootlolás (nem flash!). Javasolt a terminál használata, némi gépeléssel, a leírások szerint.

(#18197) tivcike


tivcike
tag

WWENIGMA GB-t hogyan tudom felrakni gb bootloaderes telóra?

(#18198) pucz válasza tivcike (#18197) üzenetére


pucz
senior tag

GB BL-re rakjál gyári GB-t. Szerintem Wwenigma ezt azoknak szánta, akik frissítettek hivatalos úton ICS-re, ezáltal megragadva az ICS BL-nél, de vissza szeretnének állni (majdnem..) gyári GB-re.

(#18199):
Nem. Nagyon nem...
De ha kigyomlált romot akarsz, akkor gyári GB, root, Hokins leírása, hogy mit lehet törlni biztonságosan, és van egy kigyomlált romod.

[ Szerkesztve ]

(#18199) tivcike válasza pucz (#18198) üzenetére


tivcike
tag

De ez nem egy kigyomlált rom?

(#18200) mrkatona válasza kgymac (#18191) üzenetére


mrkatona
tag

Visszaraktam a korábbi GB mentésemet és vele együtt visszajött az imei is.
Most hivatalosan frissitem ics-re, aztán visszarakom a bagyusz féle 4.2.2-öt.
Köszi a segitséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.