Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) katona.peti


katona.peti
csendes tag

Szia.Van olyan problémám,hogy nincs megfelelő térerő,dobja a gps jelet,lefagy, lassú sza..........nehezen telepít fel programot és töröl is le persze.2.3.6 gb volt rajta,most hivatalos ics fotával frissítve.Nemtom mit csináljak vele.Tegnap rootoltam ki.gondoltam ráteszem a bagyusz H1N1-ét,de még T...... garis és nem akarok annyira bele piszkálni.Ha formázom a memkártyát és a telefonon csinálok egy gyári visszaállítást ,mi fog történi????root ugrik?vissza jön a gb 2.3.6-os rendszer?valahol olvastam ,hogy nem fogja kezelni a memkarit.

(#18602) siskad


siskad
őstag

szerintetek nem lenne abból gond, hogy ugye a telefonban a minimum cpu-frekvencia 245 mhz. a maximum 1401. szóval nem lenne abból gond ha a minimum cpu frekvenciát felvinném 768 mhz-re? azt tudom hogy gyorsabban fog merülni. amúgy csak azért kérdezem, mert elegem van a belassulásokból.

katona.peti: ha csinálsz egy gyári visszaállítást ugyanúgy rootolt lesz a telefonod és ics lesz rajta csak minden alkalmazás letörlődik és minden beállítás visszaugrik gyárira. a mem. kártyát ugyanúgy fogja kezelni mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18603) #84490496 válasza siskad (#18602) üzenetére


#84490496
törölt tag

Emeld 1400-ra ezen az elven.. :) Tök nem azért lassul be..

(#18604) siskad válasza #84490496 (#18603) üzenetére


siskad
őstag

tényleg? akkor miért?

Xiaomi 13

(#18605) Milestone2 válasza siskad (#18602) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem a belassulást nem a túl alacsony minimum freq okozza, hanem az okozhatja (sok más mellett), hogy milyen governort és I/O schedulert használsz (ha már a cpu körül keresed a megoldást) vannak olyan governorok amik igen nagy időkéséssel reagálnak a cpuban történő dolgokra, vannak olyanok, amik túl gyorsan, vannak amelyek akkor is lépcsőzetes freq váltást használnak, még ha nem kéne akkor is.

Nejem telefonján cfq-nál meg deadline-nál voltak k. nagy laggolások, fagyások....

Én ha csak lehet a hotplug / sio kombinációt használom...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18606) loosht válasza siskad (#18604) üzenetére


loosht
senior tag

Milyen ütemezőt használsz?

(#18607) siskad válasza loosht (#18606) üzenetére


siskad
őstag

cfq. erre gondolsz?

milestone2: akkoe már valamennyire kapisgálom

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18608) Milestone2 válasza loosht (#18606) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Siskadnak válaszolva:

Ahol csak lehet a hotplug / SIO kombinációt.

Sajnos, igazándiból kernel módosítás nélkül, és OT995-re nem érhetők el a teljesítményt megtartó, de akkukímélő beállítások: ondemand plus, scary, wrexy, dekadance, lagfree, nightmare, smoothass, skywalker, zenx, wheatley, zzmoove!!!

A Hyper még egy jó, de nem ismerem mert nem használom.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18609) katona.peti


katona.peti
csendes tag

aham.és mi okozhatja a telepítés lassúságát.azt se értem,hogy mindig 100 mb körül van a ram az alk kezelőbe,de az elixir nevezetű programban 40-50 mb

(#18610) loosht válasza Milestone2 (#18608) üzenetére


loosht
senior tag

Nem tőled kérdeztem. Szerintem nem nézted a nevet, csak az avatart. :D

(#18611) Milestone2 válasza loosht (#18610) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mindhárman ugyanolyan gyerkőcök vagytok, pedig nem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18612) siskad


siskad
őstag

na most már belegabajodtam az egészbe :DD :W . szóval ti milyen ütemezőt javasoltok?

loosth: most cfq van kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18613) loosht válasza siskad (#18612) üzenetére


loosht
senior tag

Smartassv2/row kombót használtam mindig.

(#18614) Milestone2: hotplug nincs, SIO-ra meg már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#18614) Milestone2 válasza siskad (#18612) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A lagfree-t és a wheatley-t ajánlanám, ha lenne OT995-re.

Mondom próbáld meg a hotplug / SIO kombinációt. Ha van ilyen opciód. Ez meghagyja a teljesítményt, de az akkura is gondol (egy kicsit).

Ha ezzel is fagy akkor máshol van a hiba.

Sze-rin-tem.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18615) Milestone2 válasza loosht (#18613) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát a row elég elavult scheduler.
Sorba állítja a feladatokat és nem enged rajta változtatni.
Ezért meg tud akadni, ha egy priority munka érkezik és nem tud előretörni.
A SIO már mérlegel.

A Smartass nagyon gyors, engedi a hatalmas freq ugrásokat, de ebből következőleg energiazabáló.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18616) siskad


siskad
őstag

egyik opció sincs. :( cm 10.1 06. 24. van fent. csak ezek vannak: noop, deadline, row, cfq, bfq, vr, sio

Xiaomi 13

(#18617) Milestone2 válasza siskad (#18616) üzenetére


Milestone2
nagyúr

ott a sio I/O schedulernek. most írod.
governor milyen van?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18618) siskad válasza Milestone2 (#18617) üzenetére


siskad
őstag

akkor szerinted ez a legjobb?

Xiaomi 13

(#18619) Milestone2 válasza siskad (#18618) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem?
Elolvastam/utánaolvastam melyiknek mi a tulajdonsága.
Azééééé írtam, hogy szerintem.

Majd este ha lesz időm leírom...melyik-milyen...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18620) siskad válasza Milestone2 (#18619) üzenetére


siskad
őstag

szerinted. :) oké, köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18621) Tomcsi1987 válasza kgymac (#18589) üzenetére


Tomcsi1987
csendes tag

Szerencsére csináltam a GB ről backupot és így feléledt.
Bootloop alatt sikerült CWM be belépni és úgy.
Sejtettem hogy bootloader nem stimm..
A h1n1 CM10.1 ről azt olvasom gb bootloaderel nem talál simet
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Alavy6VJmNgNdFVkc0ZiUjQ2ZUp3bDFWZ3ZLcTM3V3c#gid=0

De van GB bootloader sim patch de azt hogy rakom rá a telefonra,?
GB bootloader SIM patch https://docs.google.com/file/d/0B6Hxkga-UCyMWUQ5RFNmdXBaSzQ/edit?pli=1

+ ha nem tetszik a H1n1 Cm10.1 visszatudom rakni a gbt?

(#18622) nemo007


nemo007
tag

Hali lőttem egy szerintem elég jó fotót ot 995 el :) http://www.kepfeltoltes.hu/view/130828/976484_548051245258164_1183999270_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

lehet szakértők szerint nemolyanjó de szerintem vonalélesség is rendben van meg a színek :D

LG OPTIMUS 4X HD 4.1 :)))

(#18623) siskad válasza Tomcsi1987 (#18621) üzenetére


siskad
őstag

a gyári gb-t?

nemo007: egész jó fotó :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18624) Mentolka válasza Milestone2 (#18617) üzenetére


Mentolka
senior tag

CM 20130619 governorok: SavagedZen, InteractiveX, SmartassV2, Interactive, Conservative, Ondemand, UserSpace, Powersave, Performance

(#18625) helixP válasza nemo007 (#18622) üzenetére


helixP
nagyúr

És ezt a mélyvízbe... Kicsit topicot tévesztettél.

Tomcsi1987:
Ahogy a korábbiakban van említve:

Telepítés:
1. Felteszed a cm10.1-et
2. Gapps telepítése
3. Patch telepítése
4. Bebootolsz
5. Boot után azonnal egy reboot

[ Szerkesztve ]

(#18626) #84490496


#84490496
törölt tag

Ütemezésről,ilyesmiről már volt itt szó a fórumban,keressetek rá a keresővel... tweakeden nekem anno smartassv2 +deadline volt jó, cm-en meg az interactiveX +noop.. (nekem..)

[ Szerkesztve ]

(#18627) pucz válasza nemo007 (#18622) üzenetére


pucz
senior tag

Mobiltelefonnal való fényképezős topik: ITT

[ Szerkesztve ]

(#18628) Keeperv85 válasza emmerrich (#18598) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az a CTIS szabványnak megfelelő lábkiosztású, a másik az OMTP. Fordítva van bekötve az utolsó két gyűrű. Bővebb infókat a blogomban találsz...

(#18629) wwenigma válasza Milestone2 (#18608) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

teljesítményt megtartó, de akkukímélő beállítások

Ilyen nem létezik, valamit valamiert.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18630) Angelus(hun)


Angelus(hun)
tag

Kaptam egy visszautasíthatlan ajánlatot így egy P6-os örömteli tulajdonosa lettem. Ezennel én is búcsúzom ettől a jó kis készüléktől. További jó szoftverezést. :)

Xbox: tobozhun Ps: TobozHUN Nintendo: Toboz

(#18631) kgymac válasza Tomcsi1987 (#18621) üzenetére


kgymac
őstag

Loosth blogjában van a patch leírása.

(#18632) kgymac válasza kgymac (#18631) üzenetére


kgymac
őstag

Helyesen: loosht
Mobilról írtam, sajnos (homályos) emlékezetből könnyen lesz az ember keresztapa. Elnézést a nagy kernel patch-lőtől és másik nagy rom gyárosunktól. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#18633) bigman001 válasza #84490496 (#18626) üzenetére


bigman001
tag

Szia Fakir! Van itt egy link az ics telepítéséről [link] itt az áll hogy ha leformázom a telefont feltelepítem a backupot restore és amikor végzett kiírja, hogy sucessfull rom és reboot system!!!! ilyenkor ö csinál még egyszer egy formázást és csak akkor indítja újra a telefont én sose csináltam ezt így, és lehet ez volt a baj hogy a telefonom mindig rossz lett??? kikapcsolt lefagyott stb....ezt így kell csinálni az ics vel is meg a bagyusz romjával is ???

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18634) loosht


loosht
senior tag

Egy új téma a romomhoz: RRwR Forest Theme v0.9

(#18635) siskad válasza bigman001 (#18633) üzenetére


siskad
őstag

ő egy backupot állított vissza. bagyusz romját nem így kell feltenni, mert az nem backup. én nrm szoktam csinálni a telepítés után full wipeot csak előtte. ha ics romot szeretnél telepíteni attól függ, hogy backup-e vagy sem.

Xiaomi 13

(#18636) bigman001 válasza siskad (#18635) üzenetére


bigman001
tag

ics h1n1 v1.2 gb tettem fel a gyári ics ék közül az csak zip ként települnek akkor annak kell a végén ezt csinálni??? a másik ez eredeti rom ??? és miben külömbözik a h1n1 és a h1n1v1.1 között ez újabb??

[ Szerkesztve ]

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18637) siskad válasza bigman001 (#18636) üzenetére


siskad
őstag

nem kell a végén csinálni. nem eredeti rom. a kettő abban külömbözik, hogy az egyik frissebb mint a másik, és lehet, hogy azok a hibák ki vannak az újabban javítva, amelyek a régiben voltak.

Xiaomi 13

(#18638) bigman001 válasza bigman001 (#18636) üzenetére


bigman001
tag

És akkor minden visszaállított clockworkmodból vissza állított backup file ként telepített romokat amikor végzett full wipélni kell!!!

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18639) siskad válasza bigman001 (#18638) üzenetére


siskad
őstag

úgy tudom nem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#18640) bigman001 válasza siskad (#18637) üzenetére


bigman001
tag

azt hittem úgy kell felrakni sorban elöbb a h1n1 utánna a h1n1 v1.1 és a legvégén a h1n1 v1.2 a h1n1 v1.2 vel de én egyböl a h1n1 v1.2 vel kezdtem akkor ez nem baj

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18641) siskad válasza bigman001 (#18640) üzenetére


siskad
őstag

nem, nem kell sorban felrakni. :N

Xiaomi 13

(#18642) bigman001 válasza siskad (#18641) üzenetére


bigman001
tag

sokat köhögök evvel a v60 bootloaderral semmi nem megy fel rá sem a fota sem az otu bagyusz féle cm ek azt hittem jó lessz de egy kb egy hét mulva elkezdte a fagyást a kép remeg a térképen és a fényképezö szine szörnyü olyan mintha 1 megapixel lenne vagy még annyi sem ez a h1n1 v1.2 most minta ez lenne a legjobb a v60 as bootloaderes teloknak de még várjunk evvel nyilatkozni :D

[ Szerkesztve ]

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18643) siskad válasza bigman001 (#18642) üzenetére


siskad
őstag

biztos, hogy v60 as?

Xiaomi 13

(#18644) bigman001 válasza siskad (#18643) üzenetére


bigman001
tag

biztos megnéztem totalkommanderrel és notepad ++ szerkesztövel 995X-2CTBHU1 ..........600

[ Szerkesztve ]

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18645) siskad válasza bigman001 (#18644) üzenetére


siskad
őstag

akkor az szívás. nem tudod majd visszacsinálni teljesen gyárira.

Xiaomi 13

(#18646) Milestone2 válasza siskad (#18620) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elkezdtem.

Jó olvasást.

Majd még folytatom...

http://logout.hu/cikk/governorok_es_i_o_schedulerek/teljes.html

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#18647) bigman001 válasza siskad (#18645) üzenetére


bigman001
tag

föleg ugy hogy teljesen letöröltem mindent nem csináltam backupot és a cwm et is lecseréltem 5 röl hatosra mert rányomtam a flashre és átírta a gyárit de igy legalább indül a telóm kábel nélkül is !!! de visszatudom 2.3.6. ginerbierd tmobil v616 de ez az ics repül most úgy néz ki keresek de nem találok hibát benne :Y

[ Szerkesztve ]

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#18648) trebrona válasza Milestone2 (#18646) üzenetére


trebrona
nagyúr

404 - Not Found

Sajnos kérését nem sikerült teljesíteni, mivel a kért adat nem létezik.

Unfortunately your request could not be fulfilled, because the requested data does not exist.

http://logout.hu

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18649) siskad válasza bigman001 (#18647) üzenetére


siskad
őstag

Kár. Így nem sok esélyvan rá hogy vissza tudod állítani.

Milestone2: köszi, olvasnék csak nem jó a link. :(

Xiaomi 13

(#18650) Milestone2 válasza trebrona (#18648) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mi is a GOVERNOR?
Nem szakmaiag próbálom megközelíteni, inkább közérthetően, annak van értelme...A governor határozza meg, hogy a processzorod milyen MHz értékeket használ és milyen ugrásszélességekkel. Meghatározza mikor dolgozzon a CPU teljes kapacitással és mikor kerüljön minimálértékre. Ugye a teljesítményhez arra lenne szükség, hogy minél több időt töltsön maximálértéken, az akkumulátor pedig azt szeretné, hogy minél kevesebbet. A kettő közötti aktuális utat határozza meg a governor.

LEGINKÁBB HASZNÁLT GOVERNOROK:

ONDEMAND (újabban ONDEMANDX)

Ez a governor arra törekszik, hogy amikor feladat érkezik a lehető leggyorsabban elérje a felhasználó által beállított maximum MHz értéket és minél lassabban hagyja el azt. Ebből következőleg kiváló gyorsaságot biztosít, az akkumulátor időre viszont az egyik legrosszabb hatású. Azoknak ajánlott, akiknek nem számít az akku élettartam, de amikor használja a készüléket teljesítményben a maximumot akarja. Az OndemandX már egy kicsit módosított változat. Kikapcsolt képernyőnél nem engedi a maximum freqvenciát, csak max. 500MHz-et. És akkubarátabban ugrál a frekqvenciák között, mint az Ondemand. Mindkét governor a SIO I/O ütemezővel működik együtt leghatékonyabban.

PERFORMANCE

A nevében is benne van minden. Első a teljesítmény! Amikor csak teheti maximális freqvencián hagyja a processzort. Minden feladatot maximum üzemmódban végez, még ha arra nem is lenne szükség. Készítőja alapgondolata az volt, hogy ha maximális sebességgel engedi elvégezni a feladatot, akkor az hamarabb véget ér és hamarabb engedi vissza alacsony fogyasztású állapotba. (A magánvéleményem, hogy a mai készülékek igen ritkán vannak feladat nélkül) Akkugyilkos governor.

POWERSAVE

Ennek is a nevében van minden. A felhasználó által beállított minimum freqvencián tartja a processzort szinte állandóan. Végtelen hosszú akku időket lehetne elérni vele, ha működne vele akadásmentesen a készülék. Nos aki csak és kizárólag telefonálásra használja okostelefonját, annak tökéletes.

CONSERVATIVE

Az alapötlet az, hogy csak akkor engedélyezi a maximális teljesítményt, ha sok feladat fut be egyszerre. Azaz minél kevesebb a feladat annál kisebb freqvenciánt fut, minél több process érkezik, annál jobban megközelíti a beállított maximál értéket a CPU. Ebből következőleg elég szaggatott teljesítményre képes, de barátian bánik az akkumulátorral. Úgy is szokták csúfolni, hogy egy lassú Ondemand.

INTERACTIVE (újabban INTERACTIVEX)

Hasonlóan az Ondemandhoz az Interactive is dinamikusan lépked a freqvenciák között a felhasználó által küldött feladatokhoz mérten. Ennyi a hasonlóság. Az Interactive lényegesen rugalmasabb. Jobb a teljesítménye, mégsem fogyaszt több akkumulátort. Nem tartja állandóan maximumon az órajelet, csak akkor mikor feladat érkezik. Abból a feltételezésből indul ki, hogy ha bekapcsolod a képernyőt, feladatot is fogsz adni. Azonnal felnyomja a maximumra az órajelet, majd egy időzítő figyeli, hogy történik-e valami és ez alapján dönt, hogy fokozatosan leengedi a freqvenciát, vagy sem. Az InertactiveX-et Imoseyon fejlesztette, még jobb egyensúlyra törekedett az akkumulátor és a teljesítmény között. Kikapcsolt képernyőnél a lehető legalacsonyabban tartja a CPU órajelét.

SMARTASS (utána SMARTASSv2, újabban SMARTASSh3)

Az Interactive alapján készült. Teljesítmény képessége a régi MINMAX-hoz hasonlítható. Az Interactive governorból pedig a tétlenség alatti működési formát vette alapvetésnek. Az új ötlet, amit hozott pedig az volt, hogy bármekkorára is van állítva a minimum freqvencia, teljesen felesleges, hogy tétlen állapotban 325MHz-nél magasabb legyen. Mivel Smartasst már egyik telefon sem használ menjünk tovább a SmartassV2-re, amit Erasmux fejlesztett tovább. Az ő ötlete az "ideális freqvencia". Felfelé eléggé erősen ragaszkodik ezekhez az órajelekhez. Alapjáraton két fő freq-je van az ébrenléti (bekapcsolt képernyő) és az alvási (kikapcsolt képernyő). Célja gyorsan elérni az ideálisnak ítélt freqvenciákat. Mottója: a SmartassV2 governor egyensúly a teljesítmény és a jó akkumulátoridő között.
Immár ez is elavulttá vált, az új kernelekben elérhető a SmartassH3. SmartassV2 paraméterekkel hangolt H3ROS, hatékonyabban kezeli az órajelet, nem emeli túl magasra ha nincs rá szükség, így ez esetleg vezethet jobb akkumulátoros üzemidőhöz.

BAZILIANVAX

A SmartassV2 változata, agresszívebb órajel ugrásokkal, ettől jobb a teljesítménye, de akkumulátorzabáló.

LIONHEART (újabban LIONHEARTX)

Conservative-ből kiinduló governor. Tulajdonképpen csak a freq ugrások és a mintavételezési freq változott. Ettől jobb teljesítmény értek el, de gyengült az akkuhasználati idő. A LionheartX pedig a régi Smartass-ból kiinduló vezérlő. Ugyanúgy a freqvenciatáblákat változtatták meg, ettől gyorsabb lett és nem foglalkoztak az akkuidő rövidülésével.

INTELLIDEMAND

Intelligens Ondemand, amit egy Faux nevű fejlesztő készített....Ha készülékünk nagyon elfoglalt (játékok, GPS, benchmark) akkor Ondemandként viselkedik. Ha mérsékelten foglalt vagy üresjátaban van az Ondemandtól eltérő skálát használ, browsing módba kerül, ami azt jelenti, hogy az Ondemand aktuális értékénél egy lépéssel lejjebb veszi a frqvenciát, hogy kímélje az akksit.

HOTPLUG

Csak többmagos processzoroknál működik, ugyanis az az alapelve, hogy nincs mindig szükség két mag használatára, ezért minden feladatnál mérlegel és a segéd(másod)processzort csak akkor engedi bekapcsolódni, ha arra szükség van. Minden feladatnál meghatároz egy cél freqvenciát, majd az órajeltáblázatból az ehhez legközelebb esőt választja ki. Teljesítménye a közepesnél jobb, nyilván nem maximális, de az akkumulátorral nagyon jól bánik.

LUZACTIVE

Interactive kombinálva Smartass-sal. Megvariált freqvencialépcső jellemző rá. Samrtass-hoz hasonlóan az alvásprofil be van építve.

HYPER

Agresszív, okos, optimalizált, és smooth. OndemandX-ből gondolták tovább. A Deep Sleepből való visszatérésen fejlesztettek.

A KEVÉSBÉ HASZNÁLT (VAGY MÁR NEM LÉTEZŐ) GOVERNOROK:

USERSPACE

MINMAX

SCARY

LAGFREE

SMOOTHASS

SAVAGEDZEN

LAZY

WHEATLEY

ABYSSPLUG

BADASS

KTONNSERVATIVE

ASSWAX

SLEEPY

ZEN

SANJOSE

Mi is az I/O SCHEDULER (ÜTEMEZŐ)?

Multitasking operációs rendszereknél kötelező meghatározni, hogy a feladatok milyen sorrendben, milyen prioritások szerint legyenek végrehajtva. Az I/O ütemező határozza ezt meg, kiosztja, hogy melyik processz részesül előnyben, és ha több feladat fut egyszerre melyik mennyi "szeletet" foglalhat el a CPU-ból és a RAM-ból. Illetve ez határozza meg, hogy a nyitó és záró alkalmazások, milyen gyorsan és mennyi ideig tartsanak nyitva és zárjanak... Az I/O scheduler felelős még, hogy minél kevesebb legyen a keresési idő a lemezen.

Anticipatory
Simple
CFQ
Deadline
Noop
Row
VR
BFQ
Sio

...hát ezekről részletesen, majd később :-)

Nekem megjelenik, de lehet azért, mert még nem zártam le, nem fejezztem be, és csak nekem látható...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.