Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) inf3rno válasza spammer (#23700) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á én inkább külön scriptet írok, ha valami olyan van. Az alias nekem túl fapados. :-) Egyébként egy kicsit eltúloztam, konkrétan valami ilyesmi volt, hogy `ssh root@192.168.0.213 -i ~/.ssh/bla`, aztán ebből lett valami olyasmi, hogy `ssh server`, amitől egy pillanatra nagyon királynak éreztem magam. :D

Na ez is megérne egy misét, hogy egy ilyen belső hálós címről hogyan fogok külső hálósra váltani automatizáltan, mert nyilván ha helyben vagyok, akkor nem járatom meg a neten az infot. Bonyolult ez az egész. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23702) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Ubuntu szerverre szeretnék tenni valamilyen jukebox alkalmazást, amivel leginkább mp3-ak, és internetrádiók lejátszását szeretném eszközölni, a szerver saját hangkártyáján. Streaming-et nem kell tudjon, viszont egy webes interface kellene hozzá, amin működtetni lehet. (lejátszás indítása, megállítása, playlist-ek kezelése)
Keresgélek egy ideje, de igazán jó megoldást nem sikerült találnom.
Nem ismer esetleg valaki megoldást a problémára?
A szerveren web, php, mysql szerver fut.... (állt. ennyi kell hozzájuk)

(#23703) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Lehet triviális, de feltétlen szükség van swap partícióra még 16GB memória esetén is?
Sima desktop célra használt Arch linuxról van szó.

(#23704) CPT.Pirk válasza kagzer (#23703) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem 4 GB ram mellett se volt. :N

Talán egyszer futottam ki a ramból, mikor valami batár nagy cuccot fordítottam forrásból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23705) spammer válasza kagzer (#23703) üzenetére


spammer
veterán

Ha nem hibernálsz, akkor nem valószínű.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23706) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A naillel, másnéven mailxszel küldöm az infókat (logok stb) 15 percenként a gmail smtp szerverével. Tök zsírul működik, egyetlen gondom, hogyha a tárgyhoz ékezetet írok, akkor ? lesz helyette. Gondolom a karaktertáblát kéne átteni, de hogyan?

Illetve, ha ékezetek/unicode karakterek vannak a szövegben, akkor egy üres e-mailt kapok, aminek van egy noname nevű csatolmánya. Ha viszont simán futtatom le és nem az shból, akkor el tudja rendesen küldeni... :F

Mi lehet a gond?

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23707) lionhearted válasza Mr Dini (#23706) üzenetére


lionhearted
őstag

http://ncona.com/2011/06/using-utf-8-characters-on-an-e-mail-subject/

Tegnap még működött...

(#23708) Jim Tonic válasza CPT.Pirk (#23704) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is 4 GB-tal tolom, swap nélkül. Hibernálás nincs.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23709) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Valaki meg tudna dobni működőképes leírással Win 10 + Linux mint összebarátkoztatásáról? Angol is jöhet. Sokat kipróbáltam, de nem nagyon akar sikerülni. Egy darab 250-es SSD-t szeretnék használni 150-100 GB felosztásban a két OS-nek.

Előre is köszönöm a segítséget!

UI: bocsánat, ez a haladó topic, de már nem törölném ki a hozzászólást. :U :R

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#23710) CPT.Pirk válasza ToMmY_hun (#23709) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a bios / uefi-ben secure boot meg ilyen hülyeségek le vannak kapcsolva, akkor nem nagyon van mit állítgatni, csak felrakod először a win10-et, majd a Mintet és menni fog, a Mint csinál egy boot menüt mindkét rendszerhez.

Jim Tonic: a hibernálásnak nem láttam eddig még sok értelmét. Simán elég volt nekem letenni sleep-be a cuccot. Sleepben merült 10%-ot a laptop egy nap alatt, nagy dolog. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23711) sonar válasza Jim Tonic (#23697) üzenetére


sonar
addikt

OpenVPN -nél ajánlom a linux akadémiás videókat (fizetős, de cserébe magyar és jól működik) vagy vedd meg az openvpn cookbook-ot. A net tele van szemetebbnél szemetebb és hibás leirásokkal. Kb egy éve kisérletezgettem vele én is és rengeteget szivtam a hibás blog bejegyzések miatt (amúgy szerintem nagyon nagy része csak agyatlan Ctrl+C Ctrl+V)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23712) ToMmY_hun válasza CPT.Pirk (#23710) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Igen, elvileg így megy. A gondok viszont ott kezdődnek, hogy a 17.1-es telepítő nem is látja a Windows 10 install-t, ezáltal nem választható ki az "Install alongside.." opció. Manuális partícionálással próbálkoztam, de az nem vezetett sikerre. Egyébként elvileg hogy kellene mennie? MRB-t állítom be linuxos boot partíciónak, avagy létrehozok egy külön partíciót erre a célra? :U

C programmers never die, they are just cast into void.

(#23713) CPT.Pirk válasza ToMmY_hun (#23712) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ugyanarra az eszközre telepítesz? Mert az MBR/GPT az eszköz szinten van, nem partíció szinten.

Őszintén szólva ilyen "install alongside" opciót sosem használtam, egyik disztrónál sem. Amikor kézzel csináltad, akkor megadtál egy partíciót "/" -nek, meg esetleg egy swap-ot és felraktad? Ekkor mi lett az eredmény? Csak a Mint indult el?
Ha ez a helyzet, akkor próbálkoztál sudo update-grub parancs futtatásával? Valamint most a 17.3-nál tartanak, azt kellene felraknod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23714) Jim Tonic válasza sonar (#23711) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Uhh, ez a tipp jól jött köszi. :R
" A net tele van szemetebbnél szemetebb és hibás leirásokkal." Igen, azt hiszem így jártam. Anno azért is írtam ide, hogy ki csinált ilyet, milyen útmutató alapján, mert volt egy ilyen félelmem. És szerintem bele is futottam egybe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23715) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, a gnome log-ot ki lehet valahogyan kapcsolni? Ezt floodolja:

Feb 24 12:10:13 Home gnome-session[1663]: (gnome-shell:1725): Gjs-WARNING **: JS ERROR: TypeError: this._date.set_label is not a function
Feb 24 12:10:13 Home gnome-session[1663]: calendar_update_clock@/home/user/.local/share/gnome-shell/extensions/format-clock@eternal-sorrow.github.com/extension.js:35

(#23716) Speeedfire válasza #38742016 (#23715) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Inkább add le bug-ban a fejlesztőnek. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23717) ToMmY_hun válasza CPT.Pirk (#23713) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ugyanazon SSD -re szeretném a két rendszert felrakni. Linux telepítésnek hagytam 100 GB helyet, azt csatoltam fel /-ként és a Linux boot helyének az MBR-t adtam meg. Ezután grub config, de csak a Windows Recovery Boot opciót találja. Ez alapvetően jó módszer, vagy már alapjaiban hibáztam el? Swap nem kell, van RAM bőven és nem hibernálok soha.

Megpróbálom majd a 17.3-mal is, hátha az meg tudja oldani.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#23718) CPT.Pirk válasza ToMmY_hun (#23717) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Win10-et recovery izé néven hívja a grub, de attól még a Win10 indul el nem pedig a helyreállító környezet, szóval jól csináltad. :) 17.3-at rakd fel, aztán minden frankó lesz. Vagy nem. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23719) inf3rno válasza #38742016 (#23715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nekem nem tűnik gnome bug-nak. Ránézésre feltettél egy calendar extension-t, ami nem működik rendesen. Nem a log-ot kéne kikapcsolni, hanem az extension-t törölni.

Buliban hasznos! =]

(#23720) Mr Dini válasza lionhearted (#23707) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Köszi! De ezt ennél a kódnál hogyan tudnám használni? Nekem nem sikerült a headert beállítani... :B

:R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23721) ToMmY_hun válasza CPT.Pirk (#23718) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Sikerült, bár nekem a 17.3 se ajánlotta fel a mellé telepítés opciót. :D Köszi a segítséget!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#23722) Lenry


Lenry
félisten

kellene nekem egy olyan kelet-ázsiai fontpack, ami eléggé alap ahhoz, hogy benne legyen a Debian alap repójaiban, és van benne kínai, japán és koreai betűkészlet.

minél általánosabb és szélesebb körben elterjedtre volna szükségem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23723) Rimuru


Rimuru
veterán

Van egy RPI, raktam ra webszervert (LAMP) teszt celbol, a terheltseget szeretnem monitorozni, mivel erdemes?

Vigyázat, csalok!

(#23724) meone


meone
tag

Sziasztok egy másik hálózatos topikból irányítottak át ide a problémámmal.

2016-02-09-raspbian-jessie disztrót használok.
Adott egy raspberryPpi2 megoldottam azt, hogy Wifi adapter segítségével az Ethernet csatlakozóján keresztül ha rá dugok egy pc-t akkor azon van internet. Tehát a Pi mint bridge funkcionál. Magában a Pi-ben látom mind a két oldal ip címét.
Azt szeretném megoldani, hogy mondjuk én rá csatlakozok a Pi-re wifin keresztül akkor eltudjam érni az eszközre hálókábellel rá csatlakoztatott eszközt IP cím alapján.
Ez a rendszer ad-hoc alkalmi lenne és szigetszerű.
Valakinek valamilyen ötlete, hogy hogyan tudnám ezt egyszerűen kivitelezni.
Minden ötletet szívesen veszek.
Valami szoftveres megoldás esetleg?

Köszönöm.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#23725) PumpkinSeed válasza meone (#23724) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hogyan szeretnéd elérni? Mert ahogy én értelmezem SSH-n rácsatlakozol. Ezt meg tudod úgy tenni, hogy benne vagy a Pi-ben és SSH-n csatlakozol az adott IP-n keresztül az eszközre.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23726) inf3rno válasza sonar (#23711) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát én is ilyen ne kelljen gondolkodni típusút próbáltam, mert úgy gondoltam, hogy sok idő elolvasni a manualt meg megérteni, hogy mi mit csinál. Nem jött össze. Odáig jutottam, hogy a VPN kliens felcsatlakozik, felülírja a hálózatot, de nem elérhetőek a belső hálós gépek VPN-en keresztül. Azazhogy nem tudom megítélni. Smb ugyanúgy elérhető belső hálóról, de a http szerver viszont nem. Nehéz megmondani, hogy pontosan mi történt, mert ugyanúgy itthoni netet használok, illetve ugyanazon a gépen van mindkét szerver.

Buliban hasznos! =]

(#23727) olivera88


olivera88
veterán

Bekattant a systemd Debianon. Van 8 timerem ami minden nap lefut ad adott időpontokban. Ebből 4 timer amik a letöltést kezelik úgymond tönkrementek ok nélkül. :F Amikor lekérdezem a statust kiírja hogy 8 hónap múlva fognak lefutni Decemberben. :W Próbáltam újra aktiválni az egyiket, adtam neki disable timert, aztán stopot, majd enable és start. De nem javult meg. Van valakinek ötlete h mi lehet a gond és h lehet helyrehozni? Érdekes h 8 timer közül csak 4 nek lett bajaa többinek nem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#23728) bambano


bambano
titán

vettem egy ubiquity mfi power pro(eu)-t. ez egy 230-as elosztó, ami képes mérni a fogyasztást és azt naplózni.
van hozzá egy naplózó szoftver, ami nem tetszik, lecserélném.

ha rájelentkezek böngészőben, akkor kér usernevet, jelszót, de nem a webes módszerrel, hanem bele van programozva egy login oldal. amikor bejelentkeztem, akkor egy belső scriptjének a meghívásával json-ben lejönnek az adatok, ami kell.

tehát a kérdés: hogy tudom linuxon shell scriptben szimulálni, hogy bejelentkezek, és letöltöm? a wget paraméterként megadott usernév és jelszó nem működik a fentiek miatt. amit eddig találtam a neten, hogy mentsem wget-tel a session cookie-kat, szintén nem működik, bár itt lehet, hogy az elv jó, csak a módszer rossz.

ötlet? jó lenne, ha nem kellene az egészet kibogarásznom :) kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23729) ToMmY_hun válasza bambano (#23728) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem értem teljesen a problémát. Mit jelent, hogy nem webes módszer, hanem bele van programozva egy login oldal?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#23730) instantwater válasza Istv@n (#23702) üzenetére


instantwater
addikt

Ezen én is gondolkodtam már :)

Az a lényeg, hogy a szerveren fusson egy lejátszó, és weben keresztül kapja az utasításokat.

Én node.js környékén néznék körül, mert nagyon rövid és elegáns megoldásokat szoktak készíteni benne.

Vess egy pillantást erre.
Nem próbáltam mi, de úgy tűnik olyami mint amit te akarsz, legalábbis mp3 fileval.

(#23731) vargalex válasza bambano (#23728) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha böngészőben jelenik meg, akkor az webes. Hacsak nem valami ActiveX, de akkor nem menne csak windowson (esetleg csak IE alatt). A cookie-kkal jó irányba mész, de szerintem curl-al könnyebben megoldható és többre is képes, mint a wget. Nincs valami demo oldal, mert az oldal ismerete nélkül nehéz bármit is mondani (én nezegetném a böngésző developer tool-jában/firebug-ban a hálózati forgalmat, abból minden kiderül).

Alex

(#23732) vargalex válasza Istv@n (#23702) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az mpd pont erre való. Van külön parancssoros / webes / androidos, stb. kliens, amivel vezérelhető.

Alex

(#23733) inf3rno válasza bambano (#23728) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"ha rájelentkezek böngészőben, akkor kér usernevet, jelszót, de nem a webes módszerrel, hanem bele van programozva egy login oldal" - Tehát webes. Nem lehet, hogy auth header-re vagy ilyesmire gondolsz? [link] Miért nem nézed meg developer tools-ban, hogy konkrétan mi utazik egy-egy kérésben?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23734) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy hova rakjam a kérdésem. A radius topik amit találtam itt ~10 éves, RPi topikba nem mertem feltenni a kérdésem mert mondom lehet OFF, hálózatosba ugyancsak nem igazán, Ubuntu/Debian topikban megint nem, mert igazából mindegyikhez tartozik kicsit a kérdés, mégsem rakható egy kimondott kategóriába. Remélem itt jó helyen vagyok. :)

Foglalkozott itt már valaki közületek RADIUS-szal esetleg?

A következő a felállás. Van egy modemem, abba csatlakozik egy router, ezen lógnak kábelen és wifin eszközök + egy switch amiben újabb eszközök vannak.

Mindenkinek fix IP-t osztok belső hálóra a DHCP szerverrel.
A switch-be be van kötve egy Raspberry Pi 1st gen (256MB ha jól rémlik), erre tervezek egy radius servert rakni. Gondolom ennek a 10/100-as Ethernete nem számít, mert nem minden másodpercben hitelesít a kliensekkel, arra meg elég ez is bőven, igaz?

Az OS Raspbian

Az megvan, hogy felpakolom a freeradiust csomagból, de hogyan tovább? Egy épkézláb howtot nem találtam eddig ami - még ha nem is annyira szájbarágósan de értelmesen elmagyarázta volna, hogy mit kell tennem.

Köszönöm! :R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#23735) bambano válasza Neil Watts (#23734) üzenetére


bambano
titán

foglalkozott.

mit akarsz radiuson keresztül autentikálni és minek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23736) Neil Watts válasza bambano (#23735) üzenetére


Neil Watts
veterán

Valóban, a lényeg kimaradt, elnézést. :)

Wifin kapcsolódó eszközöket szeretnék autentikálni és főként a hálózatbiztonság (vagy annak illúziója :D) növelése érdekében.

Adott egy ASUS soho router, s annak a konfigurációja közben a WIFI hálózat titkosításának beállításánál szembesültem a WPA2-Enterprise lehetőséggel. Amikor beállítom, felhívja a figyelmemet, hogy egy RADIUS szerverre lesz szüksége, (ip, port jelszó). Ezért gondoltam hadrendbe állítani a Raspberrymet, az talán megfelel kiszolgálónak. :)

Üdv. core2

(#23737) bambano válasza Neil Watts (#23736) üzenetére


bambano
titán

engedélyezni kell az alapértelmezett virtual radius szervert, utána a clients.conf-ban be kell állítani az asus router paramétereit, majd be kell írni az users.conf-ba a wifi klienseket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23738) Neil Watts válasza bambano (#23737) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm válaszod! :R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#23739) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok!
Egy szervert üzemeltetnék be, eddig van rajta DHCP, Bind DNS, Samba, létre van hozva egy domain, kész vannak a felhasználók, csoportok, van rajta Kerberos és most jönne az SSSD, de az istennek se akar működni, elindul, csak nem szedi át a felhasználókat AD-ből Linuxba, ezt a hibát dobja, mi lehet a probléma:

(Mon Mar 7 00:14:32:851044 2016) [sssd] [check_file] (0x0400): lstat for [/var/run/nscd/socket] failed: [2][No such file or directory].
(Mon Mar 7 00:14:32:862503 2016) [sssd] [ldb] (0x0400): server_sort:Unable to register control with rootdse!

Egy pár konfig:
Kerberos
[libdefaults]
default_realm = xxxxx.lan
dns_lookup_realm = true
dns_lookup_kdc = true
[realms]
xxxxx.lan = {
kdc = server.xxxxx.lan
default_domain = xxxxx.lan
}

[domain_realm]
.xxxxx.lan = xxxxx.lan
xxxxx.lan = xxxxx.lan

SSSD
[sssd]
config_file_version = 2
services = nss, pam
domains = xxxxx.lan
debug_level = 9

[nss]

[pam]

[domain/xxxxx.lan]
id_provider = ad
access_provider = ad
krb5_keytab=/etc/krb5.keytab
krb5_realm = xxxxx.lan
ldap_id_mapping = true
default_shell = /bin/bash
enumerate = true

Ja, Debian 8-as szerver

[ Szerkesztve ]

(#23740) Mr Dini válasza Neil Watts (#23734) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Én is csináltam már ilyet szintén RPi-n. Javaslom hozzá a daloradius-t. Picit hosszabb a beállítása, de szerintem hosszútávon megéri, pláne, ha a router tud accountingot(bár esetedben szerintem nem).

Itt találsz egy nagyon jó leírást a daloradius és a freeradius beállításáról: [link].

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23741) Neil Watts válasza Mr Dini (#23740) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszönöm, tanulmányozom szintén :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#23742) bambano válasza Neil Watts (#23741) üzenetére


bambano
titán

én nem tennék fel egy 256 megás málnára komplett lampot, de mindenki a maga szerencséjének a pogácsa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23743) Mr Dini válasza bambano (#23742) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Jaaa. Nekem rpi2-m van 1 gb rammal. :B Azon nagyon kajakul fut.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23744) emvy


emvy
nagyúr

Mindekozben: MS SQL Server Linuxon.

while (!sleep) sheep++;

(#23745) meone válasza PumpkinSeed (#23725) üzenetére


meone
tag

Az a baj, hogy nem SSH-n keresztül akarom elérni, hanem van a kamerának egy speckós programja ami adott porton keresztül csatlakozik a kamerához.
Ezt szeretném megvalósítani egy szigetszerű rendszerrel még az se baj ha nincsen titkosítva.
Ami fontos lenne, hogy vezeték nélküli kapcsolat legyen az adó és a vevő között. Ez nem oldható meg egy routerrel (alapesetben így nagyon jól működik) mert most kifejezetten fontos a kis áramfelvétel.
Az a lényeg ha felcsatlakozok a Pi-re vezeték nélkül akkor szeretném elérni a a kamerát (ami vezetékesen van csatlakozva a Pi-hez) ezzel a sepciális programmal.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#23746) Jester01 válasza meone (#23745) üzenetére


Jester01
veterán

De hol a probléma? Állításod szerint a Pi már működik mint bridge akkor meg látnod kellene a kamerát :F

Jester

(#23747) Mr Dini válasza meone (#23745) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Azt akarod elérni, h van egy program a málnán, amit kívülről el tudsz érni?

Mert akkor a legkézenfekvőbb a remote desktop kapcsolat (távoli asztal). Én a málnán az xrdp-t (ha a kliensgép windows), illetve a vnc-t szoktam használni/ajánlani. Mert ezek a legegyszerűbbek.

Telepíteni az xrdp-t így tudod:

sudo apt-get install xrdp -y

Ezután már léphetsz is be az alap távoli asztali kapcsolattal.

De szerintem nem csak ezzel a programmal lehet elérni a kamerád, hanem biztos van hozzá jó driver. Érdemes a v4l csomagban is körülnézni, mert ott rengeteg kameradriver megtalálható. Ha pedig van drivered, akkor én feltennék egy motiont.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23748) Jester01 válasza Mr Dini (#23747) üzenetére


Jester01
veterán

Kamera képét remote desktopon nézegetni nem egy élmény :N
Ahogy én értettem a kamera programja a kliens gépen fog futni és csak a hálózati forgalmat kell átterelni, az meg állítása szerint már megvan. Ezért nem értem most akkor mi nem megy.

Jester

(#23749) Mr Dini válasza Jester01 (#23748) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Jaaa. Akkor ok.

De a motion akkor is jobb szerintem.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23750) meone válasza Jester01 (#23748) üzenetére


meone
tag

Pontosan jól értelemezed a problémámat.
Csak egy a bibi fel csatlakozok a hálózatra a kliens géppel, és mégse látom a Pire csatlakoztatott kamerát.
Nem érzékeli a program.
Lehet vagy a NAT-olás nem jó vagy a Port Forwarding.
Ezt nem tudom.
Valami ötlet miket írjak be hogy ezt tudjam diagnosztizálni, hogy ti is lássátok, hogy hol lehet a gubanc.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.