Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Santses


Santses
aktív tag

Hi!
Remélem nem fognak leugatni, én nem találtam ilyen totyikot! Nos ha tévedtem sry és majd töröltetem a topikot de térjünk a lényegre:
Sokszor olyankor csörög a telefon, mikor senki sincs itthon, mert szülők dolgoznak. Igen de én a szombámban ált. becsukott ajtóval zenét hallgatok (legtöbbször).
És tudniillik 2x 5.1 em van összekötve tehát nem a halk zenéről vagyok ismert, de azért nem szoktak a szomszédok járkálni, mert erre azért ügyelek :)
Magyarul nemsok esélyem van arra hogy időben meghalljam. Ezért gondoltam arra hogy lehetne-e, hogy egy program segítségével akár a gép telefonként működjön. Egyáltalán megoldható-e, és mi kell hozzá?
Gondolom egy modem vagy valami ilyen cuccc tuti kell, egy belső 56k -s modem van is.
Viszont router -el megosztott ADLS -em van, nemtom ez mennyit kavar a dologban..

Ha most rosszat tettem kövezzetek meg:DD
De inkább segítsetek :)

(#2) Hani válasza Santses (#1) üzenetére


Hani
aktív tag

Helló.
Volt erre próbálkozás, aztán el is ment az egész VoiceOverIP irányba... de úgy emlékszem, régebben adtak is a modemekhez hasonlót (tán FaxTalk lehetett a neve, vagy ilyes).

Mi a helyzet a Felvillan-Egy-Bazi-Erős-Led-Mikor-Csörög-A-Telefon - megoldással?

(Mellesleg nem kövezünk meg... ''Senki nem kövez meg senkit, még akkor sem ha azt mondja, hogy Jehova!'' :) )

[Szerkesztve]

(#3) Szőrös  válasza Santses (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

És miért nem teszel be a szobádba 1 régebbi telót /körtárcsázóst/ ? Annak elég kretén és hangos a csörrenése. szvssz meghallanád.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) Santses válasza Hani (#2) üzenetére


Santses
aktív tag

Akkor úgy tűnik ez megoldhatatlan? :(


''Mi a helyzet a Felvillan-Egy-Bazi-Erős-Led-Mikor-Csörög-A-Telefon - megoldással?''

Ezt a célzást nem igazán értem, de a telen nincs semmilyen led és nemis esik látótávolságba! Még akkor se ha kinyitom az ajtót :)

(#5) Santses válasza Szőrös  (#3) üzenetére


Santses
aktív tag

Hát nemlenne hova tenni, max a földre de oda meg nem szeretném :)
Amúgy tom ez a legegyszerűbb megoldás, de én gépen szerettem volna megoldani..

(#6) Hani válasza Santses (#4) üzenetére


Hani
aktív tag

Megoldható, hogy beszerelsz egy ledet, ami villog, ha hívnak. Legutóbb az egyik ismerősnél láttam hasonlót, de úgy hiszem, volt róla szó valahol itt a fórumon is.
Megnézem mindjárt.

(#7) wnix válasza Santses (#1) üzenetére


wnix
senior tag

IP Telefon: Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#8) Hani válasza Hani (#6) üzenetére


Hani
aktív tag

Hát, MOD időn belül nem sikerült, ill. a fórumon belül sem (pedig végigböngésztem a hobby elektro rovatot), de pár link megoldja a problémádat, ha hardveresen szeretnéd:

http://www.aaroncake.net/circuits/pflash.htm :
Bővebben: link

http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/telephone_ringer.html :
Bővebben: link

Maga a kapcsolási rajz egyébként a következő:



itt az alkatrészek:

Szerk: Brrr, nem tudok táblázatot csinálni. Akkor marad a ''.'' szeparátor-karakter (szép magyarosan)

Neve ....... darabszám ............... leírás

C1 ................. 1 ..................... 0.47uF 250V kondi
R1,R2 ............ 2 ..................... 10K 1/4 W ellen.
R3 ..................1 ......................1K 1/4W ellenállás
D1,D2 .............2.......................20V 1/4W Z-dióda
D3 ..................1 ......................1N4148 Dióda
Q1 ..................1.......................2N3904 NPN Tranyó, (esetleg 2N2222)
U1 ..................1....................... 4N27 Opto Izolátor (leválasztó? mi a neve?)
RELAY ...........1 .......................''Solid State'' vagy ''Regular'' Relay
Misc..........................................egyebek, pl doboz, kábel, nyák.

Remélem, segítettem.
Progit meg valahol találsz tán - asszem, a Faxtalk vagy az IPtel tényleg jó irány.



[Szerkesztve]

(#9) Den válasza Santses (#1) üzenetére


Den
veterán

egy sima mezei voice modem kell, mikrofon, meg hangszóró, vagy mikrofonos fejhallgató

a voicemodemhez álltalában adnak egy progit ami a kihangoosítóként és üzenetrőgzítőként is műxik. ennyi

az adsl nem kavar be, az égvilágon semmi köüze ehhez

www.simson4t.hu

(#10) Santses válasza Den (#9) üzenetére


Santses
aktív tag

Őőő nem igazán értek hozzá, de milyen egy voicemodem?
Az 56k -s modem megfelel e célra?

(#11) Santses válasza Hani (#8) üzenetére


Santses
aktív tag

Köszi a fáradozást de azt a ledes bizbazt kihagyom. Vagy csörög nálam is vagy megszokják hogy nem veszem fel :)

(#12) Flashy


Flashy
veterán

legegyszerűbb: beraksz a gépbe egy modemet, meg valami kis progit ami híváskor kiírja hogy csörög. ha a modemen van mikrofon meg fejhallgató aljzat akkor egyből tudsz telefonálni is, ha nincs rajta, akkor olyan progit teszel fel ami hangkártyán keresztül intézi. pl advanced call center.

(#13) Santses válasza Flashy (#12) üzenetére


Santses
aktív tag

Köszi! Ezt majd kipróbálom :)

(#14) micro


micro
addikt

Ha jól emláxem, akkor a Cheyenne Bitware tud ilyet, csak egy modem kell alá.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) Den válasza Santses (#13) üzenetére


Den
veterán

a voice modemen van két 3,5-ös jack az audió ki- bemenetnek, a külsők gyakorlatilag jóideje mind ilyenek, de a belsők közül is sok
nem drágább a normál modemnél

www.simson4t.hu

(#16) efi99 válasza Santses (#1) üzenetére


efi99
senior tag

Ezt is érdemes kipróbálni, szerintem nem annyira bonyolult, mint az Adv.Call Center
http://www.imptec.com/phoneplus.htm

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#17) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Nekem a modemhez (lucent winmodem) adtak egy programot. Tud kezelni bejövő hívásokat. Tud üzenetrögzítőként működni. Ha bejövő hívás van akkor kiírja a képernyőre.

Ja egyébként létezik átirányítás. Amíg zenét halgacc a vonalast átirányítod a mobilodra, és azt csak meghallod. (ha a crt alá rakod akkor még látni is fogod.)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#18) Santses válasza Den (#15) üzenetére


Santses
aktív tag

Hello!
Megin későn reagálok, de:
Megtaláltam a modemem (minnyá keresem a dobozát is)
56k-s modem!
ki- bemenetek:
Line (telefonkábel dugesz)
Phone (telefonkábel dugesz)
Mic (jack)
Spk (jack)

Bocsi a sok értetlenkedésért de annyira rég hanszáltam ilyen hogy mindent elfelejtettem!

Amúgy a progi inkább bonyolult legyen, de mindent tudjon!
Köszi aki segít majd postázok csokit :D

(#19) Den válasza Santses (#18) üzenetére


Den
veterán

hát elég egyértelmű, a mic a mikrofon helye, az spk a hangszóróé :) a programot meg adták hozzá cd-n

www.simson4t.hu

(#20) Santses válasza Den (#19) üzenetére


Santses
aktív tag

Tom, de jobb lenne ha a hangokat hangkarin keresztül intézné! Progit meg nem adtak hozzá, ill lehet adtak, de már nincs meg! Csak a doboza, garipapírja és maga a modem lett meg!


[Szerkesztve]

(#21) Santses válasza efi99 (#16) üzenetére


Santses
aktív tag

Nah müxik!
Felismeri hogy hívnak ill jelzi de felvenni nemtom! Tovább én nemtok hívni, nem írja ki a számot és elég egyszerű kis progik!
Kéne az az adv call center még ha bonyolult is de legalább tudjon mindent :)

(#22) Den válasza Santses (#20) üzenetére


Den
veterán

ha a hangkarin akrod, akkor kell egy mindkét végén jack kábel, és a modem hangszóró kimenetét kösd a hangkártya line in bemenetére

programot nem tudok sajnos, a gyártó honlapján nézd meg

www.simson4t.hu

(#23) Santses válasza Den (#22) üzenetére


Santses
aktív tag

Sejtettem, és van is kábelem de a progi akkor se tudja felvenni mert nincs ilyen gomb :(
Ezért kéne valami komoly kis progi!
Úgyhogy program kerestetik! Úgy is jó ha valaki tud ajánlani 1 komoly progit + 1 boltot ahol meglehet venni!

Amúgy mért van az, hogy a 2-3 sec el előbb csörög a rendes vezetékes tel a nappaliban mint ahogy az én gépem jelez? :F
Annyira nem zavaró csak érdekelne a késés oka :

(#24) Den válasza Santses (#23) üzenetére


Den
veterán

innen le tudod tölteni sztem http://www.modemtools.com/

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.