Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wlandroid


wlandroid
tag

Na ez jöjjön teljes képernyővel, képernyőbe épített/motoros kamerával, normális képaránnyal és 855-tel :))

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ez majdnem pont akkora, mint egy S10, csak némileg keskenyebb. Az S10e kisebb is.
Nem ez lesz a megoldás azoknak, akik kisméretű telefont szeretnének.
Bár valószínűleg olcsóbb lesz azoknál, ha egyszer eljut errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

A kistelefon hívőknek 140 mm a Szent Grál, szóval ez a méret kilőve nekik.

XXX

(#4) Nimda válasza Freiherr (#3) üzenetére


Nimda
addikt

Valahogy úgy, a maximum. Mondjuk ha ilyen keskeny, talán még jó is lehet.

(#5) Drughi


Drughi
addikt

Ha az árazás korrekt lesz, a kamera meg nem gyatra még kapós is lehet...

(#6) paatrick


paatrick
őstag

Pfff, ez 3 mm-rel keskenyebb mint egy S8, magasság ugyanaz. Kicsinek nem nevezném, igazából baromira idegesít hogy vezetés közben nem tudom kivenni a zsebemből mert olyan hosszú, és van olyan farmerom amiből szintén kilóg az egyik csücske.

Csináljon már valaki egy normális 13 centis telefont :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#7) sfefe


sfefe
őstag

140x 72-3cm lehetne, ne csak ilyen távirányító kinézetű legyen mar minden sony...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#8) joey04


joey04
titán

Remélem ez csak valami vicc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) borand


borand
aktív tag

Semmi értelme a 21:9nek, még a 18:9-ben már egész jó lehetne, de így ennek mi értelme...

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Nem akarok 150mm-es telefont, 120mm-eset szeretnék. Ez megint az béna kapálódzás. 21:9 :P
Igen kellenének nagyon kisebb telefonok is, de sonynál nem értik az igazi problémát.
ZX1 Compactom van, az jó lenne úgy ahogy van, ha ordas kávák helyett lenne még kijelző azon belül, és az android gombok is elférnének a maradék káván az előlapon alul. (+picivel kerekebb sarkak kellenének, ahogy az újakon, mert a farmerek mennek már tönkre...)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) INGJOKE válasza paatrick (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Miért tartod vezetés közben a telefont a zsebedben? :o

még ha azt le is számítom, hogy vezetés közben gyakorlatilag a kezedbe se vehetnéd akkor is igen fúra...:D

(#12) hitchins


hitchins
őstag

Nem teljesen vilagos hogy a 21/9 es keparany miert van?
Ez most filmezes miatt kell elvileg vagy valami (mas) haszna is van?

(#13) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az iPhone 20 után szabadon:

Samsung Galaxy A54

(#14) Fred23 válasza borand (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

+1
Kíváncsi leszek az eladási számaikra! Biztos olyan ez is, mint a kicsi telefon, akad majd néhány vevő, de a 21:9-re alapozni a jövőt...

(#15) elfelejtette válasza ALBY (#10) üzenetére


elfelejtette
veterán

Valamennyire értik a problémát, mivel az egy kezes használat egyik feltétele a 70mm-nél keskenyebb méret, pont az ideális 65mm-t próbálják tartani, csak tényleg ez a 21:9 erőltetett. Még 18:9-ben is határeset lenne. Mert hát jó, hogy szélességben átéred, de attól még nem ártana az sem, ha az éretsítési sávot is elérnéd fogásváltás nélkül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16) paatrick válasza INGJOKE (#11) üzenetére


paatrick
őstag

Mert városon belül nem kell gps, és amúgy se hívnak sokan, meg nem vagyok nagy telefonozós. Nyilván nem menet közben próbálom kivenni hanem félreállok vagy piros lámpánál megnézem ki hívott.

Amúgy előtte 5 évig Xperia Arc S-volt, mert egyszerűen nem tudtam lecserélni mert senki nem gyárt kicsit. Így rászántam magam egy S8-ra ami kb a legelfogadhatóbb csúcsmodell volt méretet tekintve. De ha valaki képes lenne összerakni egy jó kicsit akkor cserélném.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#17) Celtis válasza Freiherr (#3) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább 135.
Nem azt várom, hogy ez a méret legyen a trend. De legalább egy vagy két új új modellel kijöhetne valaki az 5628. péklapát helyett.

(#18) Enci1983 válasza hitchins (#12) üzenetére


Enci1983
senior tag

Multimédia miatt is és a Multi Window feature sem utolsó. Kettő helyett három részre osztja a kijelzőt. Magyarán mehet a YouTube, Facebook és akár kommentelhetsz is anélkül hogy valamelyiket bezárd a felugró billentyűzet miatt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#19) #96302336


#96302336
törölt tag

Az a nagy helyzet, hogy ezzel gyakorlatilag kinyírták a kompakt méretet. Már az XZ2C is kicsivel nagyobb, mint amit kompaktnak lehet hívni, de az még szódával elmegy. Na de ez.... Az I-re a pontot pedig feltette, hogy nem csúcshardvert kap. Nem tanultak ezek szerint a pár évvel ezelőtti X Compact sikertelenségéből. Ott is legfőbb hátrányként a középkategóriás HW volt emlegetve, megfejelve, hogy az hivatalosan még csak nem is vízálló.
Erre bejön egy kistepsi, amire ráfogják, hogy kompakt. Ja. a 7" kijelző mellett az, de nem az 5" mellett. 5" az abszolút határ szerintem, de ott is már full kijelzővel csak. És erre az amúgy is határon lévő méretre rátettek 2 centit.

Erre csak egy idézet van:

(#20) janeszgol válasza #96302336 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

+1.

Az XZ2C nekem még kényelmes, ennek kellene egy maximum határnak lenni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) nji


nji
aktív tag

Nekem is xz2c van kB megjelenés óta, de még "magasabb" telefon biztosan nem kell. Ezért megtartom ezt, amíg bírja az akku, addig meg hátha valaki kitalál egy igazi kis telefont, ami androidos. A csúcs hardver még nem is olyan fontos nekem, mint a mérete. Remélem két év múlva lesz valami, tőlem kínai is lehet, az sem baj, ha nem vízálló, de napi használatra nekem nem kell xz2c -nél nagyobb, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22) kutkut válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


kutkut
addikt

Nekem is ez jutott eszembe. :C Szomorú, hogy ez akkor egy jó vicc volt, mára meg valóság lett... :U

(#12) hitchins: Ezeknek a hosszúkás kijelzőknek egy helyen látom értelmét: chatelésnél, hogy több üzenetet láss egyszerre. Figyelembe véve a mai társadalmat, elhiszem, hogy erre van igény, de ez a 21:9 már szerintem is túlzás. Nekem eddig a legtökéletesebb képarányt (és méretet) a Meizu MX2 nyújtotta, nagyon imádtam.

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#23) 7Heads Drago válasza #96302336 (#19) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A csúcs hardver sokat eszik. Jó lenne ez, csak értelmes kamera legyen hozzá, 4gb ram-mal 3300-3500-as akkuval. Viszont nem vágom én se ezt a 21-9-et ... max a 18:9. Nép telefon lehetne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) elfelejtette válasza kutkut (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Meizu MX2-be simán beférne a gyári 4,4"-os helyett a Sony XZ2C 5"-os 16:9-es kijelzője, tehát megkapnád az XZ2C-t 1cm-rel kisebb méretben. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25) troviko


troviko
senior tag

Tehát csináltak egy kicsi telefont, ami nem kicsi. Gratulálok. Amúgy nem értem, miért nem lehet egy Z1 Compact méretű telefont csinálni kicsi kávákkal. Mindenki elégedett lenne.
De nyilván el kell baxni a dolgot. No meg a Jack csati elhagyása... Pffff...

https://www.oldtech.hu/

(#26) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, nekem nagyon bejön ez úgy ahogy van az sd710 meg a méret is :K Csak az a baj, hogy ez így is 200 ezer felett nyit majd, ha jön, szóval nem lesz reális annyira, hogy vegyek.

Akinek meg mikroméretű telefon kell, annak ott van ez.

(#27) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez valami egészen hihetetlen!
Ezek tényleg ennyire nem érzik mire vágyik az, aki mobil (értsd: kompakt) telefonra vágyik? Vagy lesz@rják? Ugyanis ne mondja már nekem senki, hogy van ember a földön aki a Sony 21:9-es óriásnyalókáját meglátva felsóhajtott, és azt mondta, "bárcsak lenne kisebb méretbe". Nem hiszem! Ilyen egyszerűen nincs!

(#28) #96302336 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


#96302336
törölt tag

Dehogy eszik sokat. Sok telefon megirigyelné a mostani XZ2C üzemidejét. Normál használat mellett laza 2 nap.
És, ha igaz a pletyka az SD855 még energiatakarékosabb.

(#29) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Te mond, hogy kicsi a mobil, mert neked mélyebb a hangod! :DDD :DDD

A Sony megint tökönlövi magát ezzel...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#30) #96302336 válasza Polarstar (#29) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kompenzálnak szerintem.... ;] :D

(#31) Polarstar válasza #96302336 (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja......

Lehet úgy is lassan haladni, hogy a motor üveghangon pörög, a féket meg adagolom. Ez a gond: ez már trükkölgetés.

Szerintem az lepné meg a piacot, hogy ha a Sony hallatlan és döbbenetes módon egyszerűen csak felújítaná a Z1 Compaktot...
Azt nem merem ezek után mondani, hogy a k700-as első szériás akkori "nagy" kijelzős mobilt adná ki modern verzióban.

Majd ők megmagyarázzák, hogy az új kicsi a NAGY! Hát, én ezt nem veszem be!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) JanR válasza troviko (#25) üzenetére


JanR
addikt

Ugyan ezzel a mentalitással adják a fizetéseket is :D "Nagy fizetés".

(#33) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Én kicsit több mint egy éve hajtok egy XZ1 Compactot, én pl addig nem veszek másikat míg méretben ilyen nem lesz porondon. Teljesen meg vagyok vele elégedve mint anno a z3c-vel :) ha tönkremenne meg lennék lőve rendesen.

- Mindenki hazudik! -

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezen a területen ne szidjuk a Sonyt, mert ő az egyetlen gyártó, aki a legközelebb van az igényekhez a Compact szériájával. És a cikkben említett teló az nem kompakt nevezetű.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Polarstar válasza lecsokolbi (#33) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem kezdhetsz pánikba esni. :D

Addig is gyakorolj...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) cinemazealot válasza janeszgol (#34) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én azért bízom még a Sharpban is. Hátha lesz abból az Aquos R2 Compactból valami... nálunk is.

[ Szerkesztve ]

(#37) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

149mm csak a mai mérethez viszonyítva kompact, de valóban nem kompact :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#38) erahurka


erahurka
félisten

Kiégek a Sony-n :DDD Csinálnak egy kompakt mobilt, figyelembe veszik a szélességet... Erre beletesznek egy 5,7"-os kijelzőt a szélességhez passzoló képaránnyal :C

(#39) hitchins válasza Enci1983 (#18) üzenetére


hitchins
őstag

Hat erre nem gondoltam. Bar szamomra ez nem fontos azt hiszem.
En egy sony z3 vagy xz1 format szeretnek faltol falig kijelzovel, normalis kameraval de asszem ilyen nem lesz... :)

(#40) judas13


judas13
addikt

Túltolták a szakét odaát.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#41) Celtis válasza hitchins (#39) üzenetére


Celtis
veterán

De létezik. Nézd meg a #36-os hsz-brn a linket.

(#42) 7Heads Drago válasza Celtis (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azt se sikerült értelmes formára faragniuk. Ennyire nehéz épkézláb telot összeraknia bárkinek? Kész röhej.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) Vegha


Vegha
senior tag

Crowdfunding kampany kell ide. A gyartokra hiaba varunk.

(#44) Celtis válasza 7Heads Drago (#42) üzenetére


Celtis
veterán

Mi baja? Szappantartó forma faltól falig kijelzővel. A kis méret ára a két nocs.
Nem is értem a fanyalgókat. Egy mai telefon az egy kijelző minél keskenyebb kerettel körülvéve.

(#45) Vegha válasza Celtis (#44) üzenetére


Vegha
senior tag

Én is felfigyeltem erre a Sharp telefonra. Simán bevállalnám akár 2 notch-ot is ha minden más oké. Márpedig a mérete gyakorlatilag tökéletesnek mondható számomra.
Csak hát abból a fránya januári release-ből nem lett semmi... : (

(#46) 7Heads Drago válasza Celtis (#44) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Alul felül noch, bumszli nagy kávákkal.... Aquos r2 compacttot mondom amúgy. :)
Gondolom az MTK chippel.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) cinemazealot válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére


cinemazealot
addikt

MTK? Olvastad az MA cikket vagy nézted a linkelt videót? :D

(#48) Crafter32


Crafter32
őstag

Sony mobil szándékosan csődbe akar jutni, de túl sok háttérben a tőke. Azért jól haladnak. Kicsit minden évben rosszabb telefonokat csinálnak, aztán hátha végül bejön nekik, hogy senkinek nem kell.

(#49) pit stop


pit stop
addikt

Ez megint egy sz.r ötlet...
Néha megjelenik náluk a fény az alagút végén, de ők inkább megfordulnak és elindulnak a másik irányba. Pedig szurkolna nekik az ember.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#50) 7Heads Drago válasza cinemazealot (#47) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs nem. Igazad van. Snapi 845.. 2500-as akku. Hajrá vegyétek csak. Egyszerűbb lenne ha ceruza elemes lenne...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.