Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Csak 1 Wattot hoz platform szinten? Ez egy kicsit meglepett... bár nem tudni az órajelet még.

[OFF]"olcsóbb előállítási költséget jelent majd. Ennek eredményeképpen az új Pine Trail-M platformhoz olcsóbban lehet "

Nem lehetne inkább alacsonyabb előállítási költség? (szóismétlés, meg amúgy is, ez az olcsó ár dolog elég idegesítő, hiszen nem az árat akarom megvenni, hanem a terméket...)[/OFF]

(#2) Ste válasza Male (#1) üzenetére


Ste
addikt

ráadásul megint a gma950 marad benne mint graf mag
korábban arról meséltek, hogy újabb graf mag költözik bele

(#3) tlac válasza Male (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

a fogyasztást én sem értem, ezek szerint így hogy belekerült a grafika a prociba, akkor az jóval többet fog fogyasztani, mint a mostani atom

[ Szerkesztve ]

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Hú bazzeg, inkább a pizzám érkezne már meg. :D

Persze az új Atomot is várom, tetszenek az ilyenek köré épülő kicsi, alacsony fogyasztású gépek.

(#5) Abu85 válasza Male (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Átjavítottam.

A fogyasztás tényleg nem az igazi, de fontos, hogy nem tudjuk mekkora lesz az órajel. Nekem sokkal nagyobb probléma az Intel GMA950. :(

tlac: a TDP fogyasztás szempontjából az Intel 8 W-ot ad meg a mostani Atomnak és 7 W-ot az új platformnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) tcp válasza Abu85 (#5) üzenetére


tcp
tag

szerintem egyáltalán nem gáz a régi gma. persze, nem tud túl sokat, de a netbookok pici monitora amúgy sem sok mindenre alkalmas ami grafika, a vásárlókört is sokkal jobban érdekli az ár és a fogyasztás, akumulátoros használati idő, mint azoknak a funkcióknak a 99.9%-a amihez erősebb grafikus teljesítmény kellene.

(#7) Male válasza Ste (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Jöhetne tényleg... csak gondolom nem akarnak vele senkit átcsábítani a komolyabb (drágább) megoldásaiktól.

#5: :) /Bocs, OFF-nak akartam azt írni, csak elfelejtettem, hogy ha entert ütök közben, akkor nem lesz az./

8W komolyan? A 945GC-vel? Kicsit nehéz elhinni, hogy az a chipset 5.5W-tal megelégedne... vagy ez már a GN40-es adata lenne?

(#8) Abu85 válasza Male (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondom TDP fogyasztás. Nyilván ez az érték sokszor köszönőviszonyban sincs a valós fogyasztással. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9)



aktív tag

kiváncsi vagyok hogy mit hoznak ki belőle :DDD

Már 16 éve itt :)

(#10) shabbarulez


shabbarulez
őstag

"Bár a grafikus processzor már nagyon idős a mai rendszerek viszonylatában, az ultraalacsony fogyasztású és a MID rendszerekben még használható lesz."

Az biztos hogy ezekhez a rendszerekhez nem a Pineview platform fog készülni, hanem a Moorestown platform. Ez a szegmens(Menlow platform) eddig is 2 chipes felépítésű volt, 2W TDP-s Z5x0-as Atom proci és 2.3W TDP US15W chipset. Ennek az utódja a második generációban a “Lincroft” és “Langwell” munkanévvel ellátott cpu+chipset páros lesz, amelyek még tovább zsugorodnak és még kevesebbet fogyasztanak majd. Máskülönben nehéz lenne okos telefonokba, még kisebb méretű MID-ekbe pozícionálni őket. Ebben a szegmensben túl sok lenne a Pineview fogyasztása, nagy valószínűséggel a GPU rész is megmarad az Imagination Technologies-tól, ahogy most is ez van az US15W-ben.
Ezen a videon tavaly meg is mutatták a két új chipet: [link]

A Pineview a Diamondville platformot váltja majd ami netbook és nettop területet fedi le. Persze ahogy ezt már eddig is megszokhattunk ezek a besorolások csak Intel részről definiáltak, a gyártók úgyis átjárnak majd ezeken a határokon, ahogy eddig is tettél. Biztos lesz majd Moorestownos netbook is, ahogy most is van Menlow platformra épülő vagy ahogy van netbook párosra épülő desktop konfiguráció is.

Kíváncsi leszek erre a GMA950 dologra. Nem igazán lenne értelme kétféle Atom2 chipet tervezni eltérő GPU-val Moorestown és Pineview platforma, legalábbis szerintem ez nem túl racionális döntés lenne. Ez a 8W dolgot gondolom úgy értik hogy 2.5W TDP N270+ 6W TDP 945GSE északi híd. De a mellett még ott van a 3.5W TDP-s ICH7M déli híd is. Érdekes amikor a méretbeli 2/3-os csökkenésről írnak akkor mindhárom chippel számolnak. Az cpu-nál soknak tűnik ez a 7W, még akkor is ha növekszik a GPU órajel. A 945GSE elég régi legalább 90nm-es gyártástechnológiával készült, ha nem 130-cal. Ha ebből kidobálták azokat a funkciókat amik az Atom mellé feleslegesek és ezt lezsugorították 45nm-re akkor annak elég kis fogyasztásúnak kellene lennie, ha már a régi 6W volt.

Egyébként az Intel a 45nm gyártástechnológiából a SoC-hez készít egy olyan variánst, amit az alacsony fogyasztású és feszültségű chipekhez optimalizál.

[ Szerkesztve ]

(#11) tlac válasza Abu85 (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

a TDP fogyasztás szempontjából az Intel 8 W-ot ad meg a mostani Atomnak és 7 W-ot az új platformnak.

a cikkben ezt én úgy értettem, hogy az előző platformhoz hasonlítod:
(az atom alatt csak a procit értem)

A platform fogyasztása az előző generációhoz képest átlagosan 1 wattal fog csökkenni.

(#12) ulveczkii


ulveczkii
tag

Én itt azt találtam hogy az egymagos kevesebbet fog foyasztani mint 14W míg a 2 magos kevesebbet mint 17W (mármint az egész platform) ami kicsivel jobben (logikusabben is) hangzik. Eddig sem az atommal volt a baj, ö elláta azt a feladatot amire tervezték csakhát az a rohadt ezer éves 945GC.

[ Szerkesztve ]

(#13) Male válasza Abu85 (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Igaz :B

(#14) Metalfan


Metalfan
senior tag

Larrabee béta verzió :))

(#15) gV válasza shabbarulez (#10) üzenetére


gV
őstag

valoban butaság a GMA950-et beleképzelni a Pineviewbe, ez ugyanis nem tudná a fullhd-t (1 Atom mag, még ha erősebb is lesz a maiaknál kevés lesz, a régi gpu meg ugyanugy nem tudna hardveresen gyorsítani ahogy most sem) pedig az Intel ugy harangozta be még korábban h az menni fog vele
persze lehet okoskodni h csak a Moorestownra gondoltak

(#16) simonzé


simonzé
addikt

Ebből lesz majd a "200 USD-s laptop".

HAHHAHAHAHHAHAAA! HAAHHAHAHAAAAAHAHAAA!

I don't fit in. I fit out.

(#17) dchard


dchard
veterán

Én egyáltalán nem bánom a GMA 950-et, sőt: még az órajelét sem emelném. Internetezésre, flash videók lejátszására meg divx-re jó, a fogyasztása meg elég alacsony. Inkább át kéne ültetni itt is a gyártást 130-ról 80-85nm-re. Inkább tegyenek mellé egy kikapcsolható rendes VGA-t. Az Nvidia fusion-ja is azért vacak, mert abból meg kihagyják az ultra alcsony fogyasztású intel gma950-et, és raknak bele egy erősebb, de konstans többet fogyasztó grafikus magot, amire az esetek döntő többségében nincs szükség.

Én egy használható netbook-ban az Asus N10 elképzelését látnám szívesen, továbbvíve:

- Az új 09'-es kétmagos atom procival (2mag/4thread), így is alacsonyabb fogyasztás, mint a régi egy magos.
- GMA 950 grafika netezésre, word-özésre --> 8 órás aksis működés.
- Valami "erősebb" grafika (lásd: 9300GS) elsősorban fullhd-re, ez kikapcsolható.
- meg a szokásos 2 giga ram és egy normális 2,5"-os sata vinyó.
- Ja és HDMI kimenet :-)

Nem tudjátok N10-et hol lehet venni, illetve hogy két magos atommal szerelt netbook-ok mikorra jöhetnek?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#18) Axy88


Axy88
csendes tag

Már csak egy kicsit kell csiszolni a nevén... :D

(#19) rootkiller


rootkiller
őstag

Legalább a GMA 3100 illő lenne bele. A GMA 950 XP alatt se tud normálisan kihajtani egy 1440x900 felbontású lcd-t. Suliba ilyenek vannak, ráadásul 256mb rammal, és elég béna, amikor lerakok tálcára egy ablakot, és szépen csíkban rakja le, mintha egy plakátot leszabnál. Röhejes. :D

Artengo TR 990 Pro

(#20) syC


syC
addikt

Érdekes lesz... Szerintem nem lesz egy T-flop tanya...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.