Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabeee

    tag

    Egy új gépet szeretnék összerak(at)ni, nagyjából körvonalazódtak az alkatrészek, még a házon gondolkodom.

    A probléma az, hogy olyan számítógépasztalom van, ahol a számítógép tartó polc mögött van egy hátlap (az ad tartást a polcnak), és pár éve dekopírral ki lett vágatva hátul a jobb szellőzés miatt. A lyuk egy felső tápos házhoz passzol kizárólag, úgyhogy ezen a vonalon kell keresgélni, és nem akarok vagyonokat rákölteni.

    A főbb alkatrészek: ATX alaplap (Asus Z87-K), Intel Core i5 4570, Corsair 8GB Vengeance 1600Mhz CL9 kit, Gigabyte GTX760 VGA, 2 db HDD (később +1 SSD), ODD, FSP 500W táp.

    A jelöltek (mind felső tápos, fekete, nem túl csicsás, és könnyen szerelhető):

    1. Cooler Master FOR-500-KKN1 Force 500 (kb. 13e Ft, ez tetszik a legjobban, tartozék 1x120 venti)
    2. Xigmatek Asgard (kb. 12e Ft, van 1x120 venti)
    3. Modecom GC2 (12,5e Ft körül, 1x120 ledes venti, ezzel kicsit elfogult vagyok, mert most is Modecom házam van, és bejön)
    4. Gigabyte GZ-X3, X5, X8 (11-12e körül, ugyanaz a kaptafa mindhárom, csak a dizájn más, venti nélkül mind)
    5. Chieftec LG-01B (10,5e Ft, futottak még kategória, elég fapadosnak tűnik).

    Ezeket a házakat egy nagy webshop kínálatából választottam, nyilván van még több száz, de napokat nem szeretnék a keresgéléssel tölteni.

    Melyiket ajánlanátok?

    "Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

  • Gabeee

    tag

    válasz drunkyboy #38425 üzenetére

    A baj az, hogy lejjebb már nem lehet vágni az asztal hátlapját, mert ott a csavarok vannak.

    Értem én, hogy egy alsó tápos ház sokkal jobban szellőzik, de eddig is csak felső tápos házam volt, és nem voltak hőmérsékleti problémáim. Nem akarom húzni, és pár házventi is sokat segíthet a dolgon. És nem kell nagyon csendesnek lennie, nem jár éjjel-nappal.

    A CM Force 500 pl. tiszta lyuk elöl-hátul-kétoldalt, 6 ventinek van hely.

    A Xigmatek Asgard sem lehet sokkal rosszabb az Asgard Pro-nál... Vagy rosszul gondolom? :F

    "Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

  • Gabeee

    tag

    válasz drunkyboy #38427 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ, átgondoltam a dolgot. Méricskéltem egy kicsit, és úgy tűnik, ha valahogy megemelem a házat (kb. 8-10 cm-rel), akkor már nem lesz gond hátrafelé a szellőzéssel, tehát elfér egy alsó tápos ház is. Magasságban kb. 55 cm van a polc és az asztallap között, és egy ATX ház kb. 40-45 cm magas, szóval belefér ennyi emelés. Faanyag van, amiből össze lehet rakni, vagy ideiglenesen alá rakom az angol-magyar, magyar-angol kéziszótárat. :)

    Pl. a Xigmatek Asgard Pro így már esélyes, és tetszik is, nem is túl drága.

    Köszi Neked is, meg mindenkinek aki foglalkozott a témával!

    "Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés