Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26451) orion1025

orion1025
(őstag)

Van itt pár érdekes felvetés, érdemes elolvasni: [link]

Ellenben az F1lájv kegyetlenül igénytelen oldal lett, a szerkesztőket arcon kéne rúgni.....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26452) Pompi válasza orion1025 (#26451) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

lett?! mikor nem volt az? :U

...

(#26453) orion1025 válasza Pompi (#26452) üzenetére

orion1025
(őstag)

Az új design előtt még tűrhetőbb volt a felállás.Viszont az, amikor valaki nekiáll egy unatkozós estéjén egy merengős blog szerű képződményt leközölni, na az már tényleg legalja.De az ilyen, és ehhez hasonló dolgok a kedvenceim:

"A The Crew 2014 tavaszán érkezik, csak next-gen konzolokra és PC-re, és akkor most már hivatalosan ki merem jelenteni: várós"

Ostoba kis PC buzik.....

(#26454) Malachi válasza orion1025 (#26453) üzenetére

Malachi
(addikt)

Ostoba kis PC buzik.....

:F

(#26455) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26453) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

No offense, de veled sincs minden rendben, ha csak ennyit tudsz felróni nekik szakmailag...

(#26456) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Wéber Gábor: Alonso és Räikkönen - Egy kifejezetten ideális felállás

"Egyébként én azt gondolom, hogy egy körön Alonso gyorsabb, versenytempóban pedig szerintem csak stílusbeli különbség van köztük, sebességben nincs."

VET-RIC téma:

"Ellentétben az otthonülő szakértőkkel, és a Vettelt fújolókkal, Ricciardo közelről fogja látni, hogy a német mire képes a pályán, és ne tévedjen senki, borzasztó demotiváló tud lenni, ha látja, a másik milyen pokolian gyorsan teljesít ugyanabban az autóban."

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26457) echterion válasza orion1025 (#26451) üzenetére

echterion
(veterán)

Ejha, jó kis szösszenet. Nem gondoltam volna erről az oldalról, hogy képes ilyen színvonalú írás közlésére. Sok igazság van benne.

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#26458) Motion_Blur válasza echterion (#26457) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Igen, meglepően jó írás, főleg ha a szerzőjét nézzük..

"ha valamelyiküket Montezemolo azon kapja, hogy ártott a csapatnak, vagyis a Ferrarinak, az onnét kezdve eltemetheti magát, és akkor tényleg gyengébb autót fog kapni, mint a másik."

Mondjuk az ilyenek nem kellettek volna bele..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26459) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26455) üzenetére

orion1025
(őstag)

Itt nem csak ezekkel van a baj, hanem azzal, hogy telefossák mindenféle videóval az egész oldalt.Értem én, hogy kell a töltelék, de azokból is lehet pozitívat alkotni....

(#26460)

(addikt)

Tudja valaki, hogy hol késik a görbe tükör?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26461) IreN!CuS válasza (#26460) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Már rég kint van.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26462) Pompi válasza (#26460) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Tegnapelőtt este már idézet is volt belőle itt a topikban. [link]

...

(#26463)

(addikt)

köszi, hmm fura, akkor lehet nincs betaggelve, mert nekem cimkére nem dobta ki és az RSS-en sem jelent meg.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26464) orion1025

orion1025
(őstag)

Újabb kulcsembert igazolt a Lotustól a Ferrari

Indul a Mercedes féle ember gyűjtés Ferrari módra.

(#26465) Pompi válasza orion1025 (#26464) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Lotus meg lejmenetben :(

...

(#26466) hermanyi válasza orion1025 (#26464) üzenetére

hermanyi
(őstag)

ennyi erővel megvehetnék az egész lotust és lenne fiókcsapat

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26467) orion1025 válasza Pompi (#26465) üzenetére

orion1025
(őstag)

De legalább tesz valamit a Ferrari az ügy érdekében.Bár én örülnék annak, ha ismét lenne gyári Renault csapat a Lotus helyett.

(#26468) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#26456) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nagy kíváncsisággal várom, hogy miként tudnak majd a pályán együttműködni és előnyt kovácsolni egymás jelenlétéből, ha éppen úgy hozza a helyzet.

(#26469) echterion válasza TESCO-Zsömle (#26468) üzenetére

echterion
(veterán)

Nem értem a sok fanyalgót. Raikkonenen nem fog múlni, Alonso meg picit szerintem kegyvesztett lett, ha nem bírja a nyomást, akkor le fog lépni, amit a Ferrarinál jelenleg annyira szerintem nem bánnának. Ha meg Kimi lesz hátrébb a kritikus pillanatokban, akkor ugyanaz lesz, mint 2008-ban. Ennyi, semmi extra nincs ebben.

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#26470) TESCO-Zsömle válasza echterion (#26469) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én ezt a kegyvesztettséget nem értem, mert a Ferrarinak semmi oka, hogy megsértődjön. 5 éve van ott Alonso. 5 éve nem rajta múlik, hogy sosem jön össze a VB. Nincs mire megsértődnie a csapatnak, mert ez az ő saruk. 2012 előtt éves szinten legalább 3 futamot dobtak el taktikával. Ehhez jöttek még a technikai hibák, és az autó amúgy sem épp acélos teljesítménye, valamint a szokásos 1-2 baleset.

Ha valakinek joga van megsértődni abban a csapatban, az Alonso...

[ Szerkesztve ]

(#26471) echterion válasza TESCO-Zsömle (#26470) üzenetére

echterion
(veterán)

A sok hiszti és beszólogatás nem tesz jót egy csapat moráljának és ott inkább ez számít, mint egy pilóta jó kedve. Ilyen szempontból nem lényeges, hogy ki miatt nem sikerült az egyéni VB-t behúzni. Felelős vezetőként nem szabad hagyni, hogy ilyen szinten a fejére nőjön valakire a beosztottja. Mert ott Alonso is csak egy "melós", aki ha nem áll be a sorba, akkor ugyanúgy járhat, mint bárki már. Én sem hagytam volne azt ki a helyükben, ennél jobb lehetőségük nem volt arra, hogy Alonso tudtára adják ezt. Ha nem tér észhez, Kimivel ugyanolyan esélyekkel indulnának, mint vele, szóval szerintem a lehető legjobb húzást tették meg ebben a helyzetben.

Mellesleg ez még csak a negyedik éve ott. :P

[ Szerkesztve ]

(#26472) BMW001 válasza TESCO-Zsömle (#26468) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Szerintem nem lesz ebből probléma. Kimi részéről legalábbis biztosan nem. Azt is jól viselte, mikor Massa elkalapálta egy teljes szezonon keresztül.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#26473) TESCO-Zsömle válasza echterion (#26471) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Itt nem Alonso jókedvéről van szó, hanem a 4 év alatt elért eredményekről. Az meg már önmagában elég, hogy a padlóra küldje a morált, ha a csapatban van egy szemernyi önkritika...

És nem csak az egyéni VB-ről van szó, mert a csapat-VB ugyanúgy nem Alonso sara, hanem a Massához való ragaszkodásé. Felelős vezetőként először is érteni kéne ahhoz, ami a feladata. Másodszor Massát, mint a csapat-VB-t elherdáló embert évekkel ezelőtt lapátra kellett volna tenni. Harmadszor, átcsábítani a kritikus pozíciókra a megfelelő embereket. Ezt kellett volna tenni felelős vezetőként, és ebből éveken át semmi nem történt meg. Ha Alonso nem lett volna ott, mit ért volna el a Ferrari Massával? Hamilton biztos nem hagyta volna ott a McLaren-t, ahogy Button se. Miben reménykedhettek volna? Schumacher-ben? Rosberg-ben? Perez-ben? Esetlen Hulkenbergben? Ki ment volna oda a Ferrarihoz Alonso helyett? Tartogatták volna Räikkönen-t? Nem hiszem, hogy Alonso volt az egyetlen oka, hogy megváltak tőle, hisz igazolhatták volna Massa helyére is...

Nem tudom miért hiszem folyton, hogy 2009-ben már ott volt... :F

[ Szerkesztve ]

(#26474) Motion_Blur válasza BMW001 (#26472) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"Massa elkalapálta egy teljes szezonon keresztül"

Melyik szezon is lenne ez? ;]

(#26475) BMW001 válasza Motion_Blur (#26474) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

2008.
Massa 10 dobogó, ebből 6 győzelem, 97 pont.
Kimi 9 dobogó, ebből 2 győzelem, 75 pont.

A régi pontrendszerben a 22-es difi hatalmas verést jelent egy csapattársnak. És akkor még le se merem írni, hogy Massa a Ferrari miatt bukta el a VB-t, amikor Szingapurban a sima futamgyőzelem helyett a boxban eltolták a versenyét. Meg azt, amikor a magyar nagydíjon 3 körrel a vége előtt motorhiba miatt ki kellett állnia az első helyről. Ez még 2db sima győzelem.
Egyetlen nagyon gyenge futama volt akkor, az is a GB.

Be kell ismerni, abban a szezonban Kimi nagyon el lett kalapálva. És ezt az érdemet Massa -tól senki nem tudja elvenni. :N

[ Szerkesztve ]

(#26476) Motion_Blur válasza BMW001 (#26475) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A hatalmas verés az amit Kimi mért tavaly és idén Grosjeanra, illetve amit Alonso Massa-ra.

Kimi többször volt lassabb mint Massa, ezt tény, de akkor se sokkal.
És voltak versenyek ahol egyértelműen Kimi volt jobb.

Massaé volt az az év, de szerintem nem kell túlmisztifikálni...

És hogy mennyit is jelent a stat: Magny-Cours:

1. Massa
2. Kimi +17.9 secs

Ennyit.

vagy Spa Massa 1. hely, aztán a verseny 90%-ban verve volt tempóban, nem kicsit

[ Szerkesztve ]

(#26477) echterion válasza TESCO-Zsömle (#26473) üzenetére

echterion
(veterán)

Azt nem mondtam, hogy eddig jól csinálta volna a dolgát, sőt. De én ennek örültem, mert 2009 óta finoman foglamazva sem szerettem ezt a csapatot. Alonso-t meg előtte se nagyon. Viszont úgy tűnik, ezt ők is kezdik belátni. Első lépésnek a jó irányba szerintem ez egy nagyon jó döntés volt részükről. Egy csapásra elküldték azt, akit már rég el kellett volna és sarokba szorították Alonso-t is. Zseniális húzás. Van benne kockázat, de zseniális. Szerintem.
És ha Kimi így visszament, akkor lehet, hogy nem is bántak vele annyira szarul, mint azt gondoltam, vagy valami nagyon nagy dolgot csináltak, hogy megbocsájtott nekik.

Ettől függetlenül Alonso megsértődhet, legfeljebb csapaton kívül találja magát. Ha volt elég vér a pucájukban Kimit odavinni, akkor innentől szerintem nem lesznek restek ezt is közölni vele. Illetve ugye a mérnöki gárdát is elkezdték erőíteni, így szerintem valami elindult náluk. És ha Alonso ragaszkodik a múltbeli viselkedéséhez, akkor annak csak ő ihatja meg a levét.

(#26478) giigz válasza BMW001 (#26475) üzenetére

giigz
(veterán)

Bárcsak meglett volna Massa-nak a VB :O :(

[ Szerkesztve ]

(#26479) BMW001 válasza Motion_Blur (#26476) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Nincs túlmisztifikálva, de kétségbe nem lehet vonni, hogy akkor Massa sokkal ütőképesebb volt. És ha minden versenyen nem is, a többségén gyorsabb volt. Nem rajta múlott, hogy nem lett VB, és az sem, hogy az a pontkülönbség nem lett még nagyobb.
Ki mondhatja el még magáról Kimi volt csapattársai közül, hogy bizony elég tetemes ponttal megelőzte az év végén?(már az érett Raikkonenre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#26480) TESCO-Zsömle válasza echterion (#26477) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Szóval szerinted zseniális dolog "sarokba szorítani" a csapatnak azt a tagját, aki évek óta teszi a dolgát, gyakran az elvárható felett teljesítve, megmentve a csapatot a totális beégéstől... Értem én...

Mondtam én, hogy szarul bántak vele? Csak annyit mondtam, hogy Alonso igazolásán kívül más oknak is kellet lennie az elküldése mellett. "Csak úgy" nem szokás VB pilótákat ráfizetéssel elküldeni, mikor lapátolhatták volna Massát is...

Nyilván nem. Ez a mostani Ferrari bármilyen gaztettre képes. Csak tudod a mondandóm lényege az volt, hogy a Ferrarinak kéne kicsit visszavennie az arcából az elmúlt években nyújtott teljesítményükért és viselkedésükért.

Nem döngetheted a melled a pilótáddal szemben, ha csapatként kvázi te hagytad cserben. És amíg az egyéni címeket jegyzik, addig el kell fogadni, hogy márpedig a pilótáknak az a prioritás. Senki sem azért lesz F1-es pilóta, hogy konstruktőri címeket nyerjen a csapatnak.

Alonsotól nincs mit számon kérni. Teljesítette a feladatát. 3 évnyi "vért pisálós" második-harmadik hely után, mikor csak nüanszokon múlik minden, míg mások simán dominálnak, neked is tele lenne a hócipőd...

BMW001: Ugyanazért, amiért most. Egy jobb pilótáért. 2010-ben Alonso kezdhetett volna az ő helyén is.

[ Szerkesztve ]

(#26481) BMW001 válasza TESCO-Zsömle (#26480) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Akkoriban(2008) miért dobták volna ki Massa-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#26482) hermanyi válasza Motion_Blur (#26476) üzenetére

hermanyi
(őstag)

"A hatalmas verés az amit Kimi mért tavaly és idén Grosjeanra, illetve amit Alonso Massa-ra."
Amikor Vettel nyer akkor agyonverte a mezőnyt lehet itt a fórumon olvasni.

"Kimi többször volt lassabb mint Massa, ezt tény, de akkor se sokkal."
De lassabb volt tehát elkalapálta.

"Massaé volt az az év, de szerintem nem kell túlmisztifikálni..."
Semmi misztifika egyszerűen abban az évben jobb volt . :)

"És hogy mennyit is jelent a stat: Magny-Cours:
1. Massa
2. Kimi +17.9 secs
Ennyit."

17.9 sec erre most annyit írnak ,hogy uralta a versenyt ,100% ig kézben tartva azt , vagy ha Vettel nyer ennyivel akkor megalázta a mezőnyt .

Nem kötekedésnek írtam csak észrevételnek.
Amúgy ideje volt megválni tőle a Ferrarinak , mert nagyon hullámzóan teljesített.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26483) cyberkind válasza BMW001 (#26481) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Nem, de 2010-től kéne a Kimi-Alonso párosnak lenni, nem 2014-től, csak hát az a fránya sajnálat !
2008-ra meg annyit, hogy az a Ferrari bármelyik középszerű pilótából, bajnokot csinált volna ! :K

(#26484) TESCO-Zsömle
Akkor még többen írnák hogy a Ferrari kedves anyját, sehogy se volt ez jó ! :U

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26484) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#26483) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

az a fránya sajnálat !

Meg a töketlen vezetés, ami nem vállalta be... :W

(#26485) .noxwill válasza orion1025 (#26464) üzenetére

.noxwill
(veterán)

A Ferrari nagyon felakarja szívni magát jövőre :D

All→M8

(#26486) Motion_Blur válasza hermanyi (#26482) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"17.9 sec erre most annyit írnak ,hogy uralta a versenyt ,100% ig kézben tartva azt"

Inkább azt, hogy Kimi magabiztosan vezetett amikor is kipufogó hiba (konkrétan kiszakadt az egyik kipufogó kivezetés) miatt lelassult és át kellett adnia a vezetést Massa-nak... :U szal igen, ennyit érnek a statok

Egyébként mind Massa, mind Kimi bizonyítottak már azóta, ki ezt, ki azt.

Vettelt meg nem értem hogy jön ide :Y :D

mod: Massa az elbukott VB címet legalább köszönheti annyira magának, mint az autónak. első két futam ugyebár..

[ Szerkesztve ]

(#26487) echterion válasza TESCO-Zsömle (#26480) üzenetére

echterion
(veterán)

Abból, ahogy Alonso megnyilvánul az újságírók előtt, leszűrhető, hogy házon belül ennél sokkal konkrétabban is megnyilvánul. Ezt pedig egy boss sem szereti, így aki elég erős vezető, az tesz ez ellen, aki nem, az úgy jár, mint a Ferrari.
Hiába teljesítesz jól, ha a főnök és az egész csapat fejére nősz, nyilvánosan és nem nyilvánosan beszólogatsz neki, akkor előbb - utóbb betelik a pohár, bármilyen jó is vagy. Mindenki pótolható, még ez sokak által zseninek kikiáltott Alonso is. Mint említettem, ő is csak egy alkalmazott a sok közül, csak ő reflektorfényben van. Nem tesz többet hozzá, mint az a csapat, aminek a közepébe sz*rik minden egyes nyafogós, csapatcseszegetős beszólásával.

A szarul bántakra nem kellett volna reagálnod, azt nem neked szántam, csak kívülről így tűnt nekem. Ennyi, semmit nem akartam azzal mondani neked.

Hogyne döngethetné. Ő a munkaadó. Ez nem arról szól, hogy ki mit tett a csapatért. Aki így viselkedik, az előbb - utóbb megjárja. Úgy tűnik, a Ferrari vezérek türelme eddig tartott.

Azt, hogy mit lehet számonkérni tőle, egyedül a főnökei tudják. Mi innen csak részleteket látunk. A belső dolgokra csak utalásokat látunk, meg azt, hogy ki hogyan és mit nyilatkozik, viselkedik.

(#26488) JJános válasza hermanyi (#26482) üzenetére

JJános
(addikt)

Vettel drukkerek nem írnak olyat, hogy Vettel alázta a mezőnyt. Az F1 nem az alázásról szól. Aki ilyet ír, az egyéb aljasságokra is képes.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#26489) orion1025 válasza JJános (#26488) üzenetére

orion1025
(őstag)

Igazából szerintem teljesen mindegy mi történik egy futam alatt, nem a statisztikákat kell nézni, hanem a futamokat kell külön-külön tekinteni.Lásd legutóbbi futam Hamilton részéről.Lassú defekt, de ha az nincs, akkor sokkal jobb helyen zárta volna a versenyt.Ergo statisztika terén csak egy szám lesz, ami ráadásul önhibán kívüli.Meg amúgy is, az számít ki hányadik helyen ér be, elvégre azért adják a pontokat.

Mellesleg múltkor volt linkelve egy magasság vs. súly kép, és elég durva a Fetül össztömeg.Nem ok nélkül nyilatkozta azt anno Newey, hogy ő a tökéletes pilóta tervezés szempontjából.Pláne ha azt nézzük, hogy itt minden kg számít, tehát még simán el is tudnám képzelni, hogy egy ilyen is közrejátszik a Fetül mezőny "alázásokhoz".

(#26490) BMW001 válasza cyberkind (#26483) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

És akkor Kimi minek számít? Nálam nem középszerű.

(#26491) cyberkind válasza BMW001 (#26490) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Massa-ra írtam, Kimi már évek óta top, vb esélyes pilóta volt, és még most is az !

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26492) BMW001 válasza cyberkind (#26491) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Értem én. Csak írtad, hogy az akkori Ferrari minden középszerű pilótából VB-t csinált volna. Ha Kimi már akkor is TOP pilóta volt(ez persze így is volt), akkor hogy lehet, hogy nem ő lett a VB, avagy legalább VB esélyes egy középszerű pilóta mellett?! :F Ha 2008-at nézzük, akkor Massa a TOP pilóta, Kimi pedig egy lelkes középszerű.(a szemszögedből természetesen)

[ Szerkesztve ]

(#26493) cyberkind válasza BMW001 (#26492) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Mint írtam, a drága Hami barátunk sokat tett a Belga nagy díjon azért hogy ne ő legyen az !
Mint ismeretes levágta a célegyenesnél a kanyart, és pont úgy engedte vissza Kimi-t, hogy a ő(Hami) gyorsított/jött ki jobban az egészből, és ezért kellett Kimi-nek nyomnia mint az állat, ami miatt pedig kipottyant !
Aztán ha jól emlékszem, de lehet hogy keverem, Kimi Szingapúrban odacsapta, így máris 2 nullázás 3 futam alatt !

(#26494) echterion válasza orion1025 (#26489) üzenetére

echterion
(veterán)

Bocs, de megkérdezhetem, hogy ez a szegény Vettel gyerek nálad miért konzisztensen "Fetül"? Vagy nem rá gondolsz ilyenkor?

(#26495) orion1025 válasza echterion (#26494) üzenetére

orion1025
(őstag)

Nem látom azt, miért is lenne ez probléma....Másnak is vannak ilyen "hóbortjai".

(#26496) BMW001 válasza cyberkind (#26493) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

És mind ismeretes, mindegyik vezetői hiba következménye. Még a belga is, mert ha ott Hamilton nem vág kanyart, akkor máshol ugyan úgy elmegy mellette.(pluszban így simán nyerte volna a futamot, nem kap büntit. Hamilton akkor nagy láma volt...) Hamilton egyébként ugyan úgy taposta, mint Kimi, ő nem csúszott ki. Már a kanyarvágás előtt is közvetlen Kimi mögött volt Ham, és valami 1s-el volt erősebb tempója.

Míg Massa -nál továbbra is itt lebeg 2, azaz kettő futam, ahol az élről kellett feladnia először a balfék csapata miatt, aztán az autója miatt.

(#26497) Motion_Blur válasza cyberkind (#26493) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

2008-ban se Massa, de Kimi nem érdemelte volna meg a címet igazán.

Massa két nullázással kezdett, egyértelműen a kipörgésgátló hiánya miatt. Ez már önmagában elég ahhoz hogy valaki ne legyen VB. Kimi pár futamtól eltekintve egész évben fásult volt, nem harapott.

Sok mindenen elment ott Massanak a cím. Pl: Fujiban amikor kipöcöklte Hamit és mehetett áthajtásosra, tök feleslegesen, mert Hamit is kiszedték pár kör után mivel az első kanyarban leszorította a pályáról Kimit..

(#26498) Malachi válasza Motion_Blur (#26497) üzenetére

Malachi
(addikt)

"2008-ban se Massa, de Kimi nem érdemelte volna meg a címet igazán."

azért ezt ne. pontosan annyira megérdemelte volna, mint akárki más, aki végighajtotta az évet. patikamérlegen talán ki lehetne mérni, hány százalékban a csapat, és hány százalékban volt Massa hibája, de minek. ott volt, végig, versenyben, élete legjobb formáját hozta. ott volt a csúcson. szemét dolog azt mondani, hogy nem érdemelte volna meg.

(#26499) Ba cy lus válasza hermanyi (#26482) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

17.9 sec erre most annyit írnak ,hogy uralta a versenyt ,100% ig kézben tartva azt , vagy ha Vettel nyer ennyivel akkor megalázta a mezőnyt .

Massa uralta? Kimi vezetett a versenyben, de kilazult a kipufogója, sőt le is szakadt, az a csoda, hogy beért azzal együtt második helyen. Te nézted azt a versenyt? :)

Mellesleg az alapján, amit Massa Kimi ellen mutatott, az volt várható, hogy Alonso életét is megkeseríti majd. Szerintem abszolút képes is lett volna rá az a Massa, aki még 2007-ben és 2008-ban vezetett a Ferrarinak.

[ Szerkesztve ]

(#26500) echterion válasza orion1025 (#26495) üzenetére

echterion
(veterán)

Talán titok? Vagy csak szimplán utálod a csávót? Tényleg érdekel.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.