Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Pocee #10269 üzenetére

    Nem feltétlen kevés. Nekem a 250liter felett van 144W ez visszaosztva 0,57W/liter ami kevésnek tűnnik ez alapján viszont lumenbe ez 11000 ami már nem is olyan kevés. Volt ez miatt pontalgám rendesen az elején ,de megoldottam és már az sincs.
    Szóval nem minden a Watt és sztem jó lesz az.
    Nyugodtan kivehetsz 2fénycsövet még úgy is jó vagy, de járj után a lumennek.
    Az viszont szinte biztos ha most kikapcsolsz két fénycsövet beborít az alga. Szóval csökkenteni kellene a világítás időtartamát, majd kivenni egy csövet aztán kivenni mégegyet mindezt több hónapon keresztül elhúzni. Biztos hogy lesz így is algád de így majd tudod kezelni kis törölgetéssel, vízcserével.

    A mágnesszelep annyit csinál hogy zár és nyit helyetted akkor mikor áramot kap. A rendszer ettől még működik csak te zársz és nyitsz.
    A legtöbb algaprobléma ahogy én megfigyeltem a nem egyenletes CO2 beoldástól van. Ha kihagysz napokat tuti katasztrófa sztem a vége sőt ha naponta össze vissza megy akkor is. A CO2 nem játék ezt vagy csinája az ember fia vagy nem. Annál még az is jobb ha nincs mint hogy össze vissza megy.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés