Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

ez szuper ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) gabor72


gabor72
aktív tag

Hát hajrá. Az ilyen erőből és rohadtsok pénzből induló projektek szoktak sikeresek lenni?

(#3) Hopkins95


Hopkins95
addikt

A Microsoft Storet elnézve inkább ne... :(

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Windows Phone. :C

(#5) FattyDove válasza ForRedGlory (#4) üzenetére


FattyDove
őstag

A valaha készült egyik legjobb Microsoft termék volt a Windows Phone. Az más kérdés, hogy rossz volt a marketing.

Ez amúgy akkor egy WeChat akarna lenni? Szociális kreditrendszer is lesz? :DDD

(#6) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sajnos a guglinak azért nincs ellenfele, mert még mindig az adja a legtöbb releváns találatot bármire is keres az ember. Ha lenne más egyéb, akkor már az lenne a legnépszerűbb.
A szuperappjukkal meg kitörölheti, fel nem fogom telepíteni és szerencsére nem nagy sanszot látok arra, hogy az Apple előtelepítse bármelyiket ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#7) cog777 válasza FattyDove (#5) üzenetére


cog777
senior tag

Hardverileg es egyes keszulekeik lehet, de felbehagyott es ujrakezdett OS verziokra emlekszem ahol bizonyos keszulekeken dobtak a tamogatast.
Szerintem azert mert soha nem vittek vegig az elkepzeleseiket, amolyan nagyvallalati modon hagytak felbe es kezdtek el uj dolgokat hogy aztan senki nem vette oket komolyan.
Vegul elhalt az egesz.
Erre emlekszem az akkori mediabol es sajtobol.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#8) adlersson válasza FattyDove (#5) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem kell semmilyen tekintélyelvű rendszert sejteni egy ilyen app mögött. LINE vagy KakaoTalk rég tudja az itt felsorolt funkciókat.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#9) btprg


btprg
senior tag

"Ami mindenre jó, az igazából semmire nem jó."

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#10) totron válasza gabor72 (#2) üzenetére


totron
őstag

Legalábbis kevésbé szánalmas, mint a modern kori aranyásás - egyéniben induló, zsenge korú startupperek - ami a totális lutri abszolút szinonímája. Egy gigaszereplő meg ha bukik, maximum az addigi ellenlábasok - üzleti és nép körében egyaránt - mosolyognak kárörvendően egy felet, de érdemben nem sérül senki.

(#7) cog777, jól emlékszel. A marketingre kenni az egész életutat és hozzáállást igen gyenge duma.

(#11) FattyDove, elképzelhetőnek tartod, hogy nem a marketing milyensége, hatékonysága miatt nem volt elég user? Hogy netalántán akkor a piac már megfordíthatatlan volt? Látványosan ragaszkodsz ehhez az 1 magyarázathoz, pedig ez ennél komplexebb.

[ Szerkesztve ]

(#11) FattyDove válasza cog777 (#7) üzenetére


FattyDove
őstag

Én meg használtam a 8, 8.1 és a 10-et is és nem erre emlékszem. Egyszerűen annyi történt, hogy retardáltak voltak a marketingesek, ami miatt nem volt elég user, ami miatt nem érte meg appot fejleszteni, mert nem volt kinek.

Maga a rendszer istenkirály volt. Főleg a 10.

[ Szerkesztve ]

(#12) ttt


ttt
senior tag

Na felszabadult az egyetemről egy újabb garnitúra, akik még a tegnapra sem emlékeznek vissza?
És meddig fog menni, mint az eddigi összes világváltó szoftver, hardver kísérleteik? Vagy míg majdnem eléri a béta 0,00001-s verziót?

(#13) #54625216 válasza FattyDove (#11) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valójában a WP ötvözte az androidból és az iOS-ből mindazt, ami rossz, az előnyeik nélkül.
Egy zárt rendszer volt, de legalább optimalizálatlan. Mindezt évekkel lemaradva konkurencia mögött.
Nincs az a marketing, ami egy már telített piacon képes egy versenyképtelen terméket sikerre vinni.

(#14) FattyDove válasza #54625216 (#13) üzenetére


FattyDove
őstag

Erdekesen irtad le, hogy sosem hasznaltad.

(#15) Ammonita6 válasza #54625216 (#13) üzenetére


Ammonita6
csendes tag

Rohadtul nem volt optimalizálatlan, a legkisebb hardverigénye volt. Villámgyorsan hasított egy nyomorult Prestigión, 2-3 napot bírt egy feltöltéssel. Ha tudnék ráhegeszteni appokat, máig használnám.

[ Szerkesztve ]

(#16) Salamander válasza Ammonita6 (#15) üzenetére


Salamander
junior tag

Pont ugyanezt gondolom. Ha lenne normális támogatás, meg appok, akkor máig W10M, vagy az utódja lenne.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#17) spect80 válasza adlersson (#8) üzenetére


spect80
senior tag

jajj a kakaotalk, emlékek. itthon Samsungosok tizenéve nyomják, mert dél-koreai fejlesztés. azt hiszem annál sokkalltam be először a túltolt emoji, matrica anime világon :)

(#18) Crucio válasza FattyDove (#5) üzenetére


Crucio
aktív tag

A Windows 10 Mobile a létező legrosszabb telefonos operációs rendszer volt, amivel dolgom akadt, pedig még WinXP SP1-et is használtam.

[ Szerkesztve ]

(#19) #86564352 válasza FattyDove (#11) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt Nokia Lumia készülékem, kedveltem. Viszont emlékek helyett maradjunk a tényeknél: 2011 karácsonyára, 2012 során vásárolt Nokia Lumia 800-as WP7 készüléket nem tudtad frissíteni 2012 végén megjelent WP8-ra. 2015-ben több 8-as készüléket 2015-ben nem tudtad frissíteni 10-re.
Tehát 3-4 éven belül a Microsoft kétszer húzta ki a szőnyeget a vevők és fejlesztők alól.

Valamint hiába a hardver és rendszer sebességben és stabilitásban hiába verte az akkori Android telefonokat szinte minden árszegmensben, olyan funkciók amelyeket az iOS csak évekkel később hozott, és pl. Olaszországban már 10-20% piaci részesedés, de a Google elintézte a platformot azzal, hogy nem jelentek meg hivatalosan az appok. A Microsoft hiába csinálta meg a legjobb YouTube appot, ha a Google leszedette. A remek WP ötletet, hogy People Hub ahol egy helyen, egységes felületen láttál XY kontakt email, SMS, Skype, Facebook falat , Twitter stb. azt elvágták a 3rd party cégek, hiszen a Facebook és Twitter érdeke az volt, hogy telepítsd az appokat.
A garázsfejlesztők pedig ugye 2x megjárták a rendszerverziókkal és az üres áruházért a Microsoft ugyanannyit kért, mint a bejáratott App Store és Play Store. Amikor Ballmer-Nadella váltás megtörtént, és tudni lehetett beszántják pár éven belül az egészet, akkor már csak mazochista fejlesztők programoztak rá.

(#20) Alaaf Pi válasza FattyDove (#11) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Én olyanra emlékszem, hogy HTC telefonnál volt gyorsan anyázás, mikor kijött a 8.1 és hirtelen az már nem kapta meg, mert nem volt benne valami elég az új rendszerhez. De lehet még csak valamelyik frissítés volt 8-nál, s úgy ment az anyázás, az addig megjelent három telefon közül eggyel legalább.

(#21) moleculez válasza btprg (#9) üzenetére


moleculez
veterán

:K Bizony :K Kedvenc példám a "4 évszakos gumi".

A DUREXen kívül másnak még nem sikerült ;] .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) -Skylake-


-Skylake-
addikt

kezdjuk ott, hogy miota van M1 teljesen egyertelmu lett, hogy semminek nincs igazi jovoje ami x86. eddig is lehetett tudni, csak az M1 konkretan meg is mutatta. a tobbirol majd raer utana is beszelni, addig csak siman lol ok.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) nubreed


nubreed
veterán

amely segít a vásárlásban, üzenetküldésben, webes keresésben, hírolvasásban és még sok egyéb dologban

Édes istenem... úgy látszik mindenkinél kezd egyre jobban elgurulni a gyógyszer.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) Ammonita6 válasza -Skylake- (#22) üzenetére


Ammonita6
csendes tag

Mióta az Alpha processzor megjelent 30 éve, azóta lehetett tudni, hogy nincs jövője az x86-nak. Aztán valahogy mégis itt van. Csak már nem lesz svájcibicska (sosem kellett volna annak lennie, ez a MS bűne).

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Amúgy én nem szeretem a mindenes appokat. Ha valami tul sokat tud, akkor az valójában több app egy ikon alatt, és nem vagyok hatékony azzal. Cél eszközöket szeretem. Nammost different appok different designt igényelnek, akár teljesen más Interactionokkel, más typográfia, color psychology etc, úgy hogy közben jelen legyen egy brand identity is. Szóval ha belerakják az időt, erőforrást komoly kutatásba, akkor meg lehet ezt jól csinálni, csak sajnos az MS nem erről híres. ... (jelen pillanatban egy Human Computer Interaction beadandót írok😀, bocs egy kicsit elkapott a hév.)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) bear_ válasza moleculez (#21) üzenetére


bear_
aktív tag

Az rossz példa, mert a modern prémium 4 évszakos gumik már nagyon jók.

(#27) snemeth


snemeth
aktív tag

segít a vásárlásban, üzenetküldésben, webes keresésben, hírolvasásban és még sok egyéb dologban

Böngésző? :)

(#28) moleculez válasza snemeth (#27) üzenetére


moleculez
veterán

Nos, valóban nem kizárt hogy feltalálják a chromeOS-t :DDD
Amúgy (üzleti szempontból) okos dolog, és meg is kerülik vele az Apple app tracking büntijét. Egyetlen appban generálnának borzalmas mennyiségű adatot, ami igen értékes lenne. Ha az embereket érdekelné. Nem hiszem hogy ezt végigviszik, nincs hozzá befektetői türelem. :N

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) MaCS_70 válasza Alaaf Pi (#20) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kicseszés ott indult, hogy bejelentették, hogy a HTC HD2 frissíthető lesz WinMo-ról a még meg sem jelent WinPhone-ra. Én ennek reményében vettem meg a HD2-t, amit ugyan nem bántam meg, de nem lett frissíthető. Lett botrány, amely kb. azzal lett rendezve, hogy senkit nem ért kár, mert a Hd2 WinMo-val is remek telefon -- ami akkor igaz is volt, de akkor is... (Aztán hekkeltek rá androidot, és a mai napig azzal használom a 13 éves telefont...)

Aztán egy ideig egy Nokia 620-ast használtunk a családban, munkahelyi kényszerből. Az mondjuk igaz, hogy jól volt optimalizálva, de az Androidhoz, illetve az SPB Launcherrel működő WinMo-hoz képest is hihetetlenül fapados rendszer volt, amelyen sokkal több nyomással-érintéssel érhettem el a napi rutinadataimat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) MaCS_70 válasza bear_ (#26) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Mi családilag most váltunk négyévszakosra. Alaposan körbejártam a témát (mondjuk a munkámhoz kapcsolódik, úgyhogy nem volt nehéz hiteles forrásokat találni), és ha nem köszönt be a nukleáris tél, akkor a magyar éghajlati viszonyokra normál vezetési stílushoz pont kiválóan megfelelnek a nem alső polcos négyévszakos gumik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) Döglött Róka válasza FattyDove (#11) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A marketinggel semmi baj nem volt. A google es a Facebook tett be neki. Instagram app nem volt, a google meg egyszeruen nem engedett semmilyen szolgaltatast ra evekig (nem emlekszel a youtibe app koruli mizeriara?). Spotify is hasznalhatatlan volt.

A 3rd party szolgaltatasok nelkul halalra volt itelve a platform. Aztan a W10el teljesen szetesett.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) Juhaszatti válasza FattyDove (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Egyszerűen annyi történt, hogy retardáltak voltak a marketingesek, ami miatt nem volt elég user, ami miatt nem érte meg appot fejleszteni, mert nem volt kinek."

Meg azért nem volt elég user, mert nem volt igazán jó. Nekünk is volt a családban, de több nem kellett volna belőle, mert nem vált be, így el is veszítettek.

(#33) buxiex


buxiex
tag

Jó ötlet lenne a felhasználót is fejleszteni, nem csak az alkalmazást :)

george carlin education

(#34) tatararpad


tatararpad
őstag

Csináljunk egy appot ami mindent is tud hogy aztán rájöjjünk hogy egy bszottnagy bloatware az egész és elkezdjük külön appokba fejleszteni a funkciókat - egymilliomodik felvonás. A Google is eljátszotta már ezt a Play Store-ral, Microsoft is a WMP-ből külön zene és videó app majd újfent csak simán Media Player, lapozzunk már. ha egy szolgáltatás/app jó, akkor használni fogják, ha rossz, akkor nem. Nem azért népszerűtlen a Bing mert nem lehet rajta chatelni, és nem azért nem chatelnek skypeon mert nem lehet benne keresni a paprikás krumpli receptet.

[ Szerkesztve ]

(#35) moleculez válasza tatararpad (#34) üzenetére


moleculez
veterán

Valahogy így... :K
Ellenpélda pl Apple rendszereken a Spotlight ami egy nagyon jól átgondolt valami. Egy search bar az egész, de simán alap számológép, lexikon, file kereső, webes kereső. És platformonkent igazodik, mert tanulja a felhasználásom. És csak egy text field. De siri kisegíti hogy épp ott akkor mire lehet szükségem. Pl ha az egyetemen lerántom iOS-n Spotlight-t az ajánlásokban azok a fileok vannak amiket ott gyakran használok. (órarend, aktuális jegyzetek). Tudom kicsit távoli példa, de lehet sokoldalú egy alkalmazás.

Egy közelebbi példa az opera böngésző beépített "widgetjei" nem tudom mi a nevük, legyen most widget. Szóval van Whatsapp, Gmail, YT meg miegymás ezek catchelnek maguknak meg önállóan működnek. Na ez pl teljesen jó irány, de mobil appként önmagában nem állná meg a helyét. Mert minek? Van dedikált app jobb UX-el. Nem tudom miért várják hogy a Teams az mainstream chat app legyen, a Messenger vagy a Whatsapp vetélytársa?! Most egy appban rá lennének keszeritve a userek?! Nem tudom, várom hogy legyen valami, de nem jososlok nekik nagy jövőt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36) #86564352 válasza moleculez (#35) üzenetére


#86564352
törölt tag

Apple-nél legalább tudom, hogy a hosszú évek óta létező imessage, facetime, notes, reminders, apple music, apple pay hosszú évek múlva is ott lesznek. Microsoft és Google összevissza kaszálnak el projekteket, újrakezdik, rosszabb lesz...

Ha a Microsoft csinálna egy ilyen wechat "all in one" féleséget, hogyan gondolják rávenni az embereket a használatára? Apple és Google már felszívták az embereket iphone-nal és androiddal. Facebook meg a social, chat app birodalmukkal. (instagram, whatsapp, messenger)

Feküdjenek rá a vállalati, oktatási dolgokra, mindig is abban erősebb a Microsoft, de ők nagyon akarják a mainstream otthoni usereket is, hogy magánéletben is az ő szolgáltatásaikat használják. Viszont ahhoz gyenge a kínálatuk. Sokan már office-t se raknak fel otthon, mert elég a gdocs vagy iwork pötyögni. USA-ban fiatalok 80-90% Apple, suliban Chromebook, őket otthon a Microsofttól csak az Xbox érdekli. Macbookot kérnek karácsonyra, nem Surface-t.
A skype, teams, linkedin kb. csak azok használják akiknek muszáj. ;]
A cortana asszisztens már kaszálva. A bing semmit nem fejlődött hány év alatt, USA-n kívül pláne. Aztán néznek a licitben, hogy az Apple a Google ajánlatát fogadja el default safari keresőmotornak.

Volt már ilyen mániájuk, hogy ők lesznek a trendi cég, valamennyire régen működött is egy darabig: hotmail email cím, sok fiatal okostelefon előtti időkben live messenger chatet használt, zune/xbox music (előbb volt globális streaming joguk kiadókkal mint a most piacvezető spotify-nak), fitnesz karperec, színes lumia mobilok.
Volt lumiám, van outlook.com emailem, onedrive tárhelyem, onenote és to do (jobb lenne megtartották volna a wunderlist nevet), edge se rossz (bár folyamatosan több benne a bloatware), mégis egyik se hiányozna annyira, ha holnap megszűnne. Almás gyári appok már kényelmesebbek számomra, ha iphone és mac párosról van szó. Pl. az ios outlook már reklámos lett ha nem fizetsz, webes felület változik, lassú bloatware lett, onenote összevissza verziók windows-on, office 365 bejáratott márkanévől microsoft 365. Szóval mi is lenne szuper a szuper appban? Izzadtság szag az egész. Még ha felvásárolták volna a twittert, tiktokot talán lenne userbase... de a messenger és skype tábor elszórakozása nem azt a példát mutatja. A messenger szó régóta már zuckerberg szarját jelenti, a régen videochat szinonima skype eltűnt a süllyesztőben. Microsoft szuper app...Vásárolni benne? Mit, honnan? Amazon uralja azt. Keresni? Binggel? Google uralja azt.

Megcsinálnák, X számú ember használná, aztán mivel nem hozza X időn belül a cég által elvárt eredményt, X éven belül kaszálnák.

[ Szerkesztve ]

(#37) moleculez válasza #86564352 (#36) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy érdekes hogy a környezetemben a videochat szinonimája a Zoom lett (a korábbi Skype helyett). Nem tudom mit vergődnek. Csapat kommunikációra ott a Slack ami megeszi reggelire a Teamset. Leginkább azért mert a Teamset csak nyűgnek tartják. Amúgy egyetemen jól működik a Teams meg az Office csomag integráltsága, ez sokszor hasznos amúgy. De ezt civil életben alkalmazni... Valami szerveződés van, az az első hogy csinálnak egy Whatsapp groupot. Pár tapp és kész. Míg egy Teams csoport?! Egyáltalán mindenki néz az emberre hogy azmi a bánat?! :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#38) joey04 válasza #54625216 (#13) üzenetére


joey04
titán

A rendszer alapjai jók voltak, mert pl a scroll olyan sima volt, mint ios-en. Szarrá verné ebben még a mostani csillió hz-es droidokat is. Csak hiába volt jó az alap, minden más fosch lett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) -Skylake- válasza moleculez (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azzal termeszetesen egyetertek, hogy a teams egy kegyetlen nagy rakas szar. De itt : " Míg egy Teams csoport?! Egyáltalán mindenki néz az emberre hogy azmi a bánat?! :DDD" azert felmerulnek kerdesek. Mmint ha ez tenyleg elhangzik egy egyetemi kepzes alatt, hat ott vannak gondok. Vagy ez valami szabadbolcsesz bufeszak ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40) moleculez válasza -Skylake- (#39) üzenetére


moleculez
veterán

Azt úgy értettem hogy "civilben" nem igazán működik. Egyetemen/munkahelyen nem probléma azt a pár email címet összesszedni nyilván.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) hunluki válasza Döglött Róka (#31) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem két ismerősöm használt lumiát, mindkettő nagyon szerette, igazából koncepció szinten nekem is tetszett, könnyen lehet hogy alma helyett WP-re váltottam volna de mire odaértem addigra földbe állt szegény. Amúgy nem csak a google/fb kombó miatt volt kuka a rendszer. T-nél egy időben volt pilot program hogy blackberryket WP-re cserélik de ironikus módon az exchange/AD-vel való kompatibilitása botrány volt, ezért kukázták az ötletet.

Consumer fronton pedig többszörös arcon köpés volt, WP7-et nem lehetett 8-ra frissíteni ígéretek ellenére, 10-es is jóformán csak hackelős hobbiprojektként működött.

Én nagyon sajnálom hogy ez lett a vége, jól jött volna egy harmadik szereplő MS méretű háttérrel. Csak ugye ekkortájt az MS is harcolt saját magával, gondolták hogy ha az asztalra csempéket raknak akkor majd a telefonokon is rákapnak az emberek. Na ezzel elérték azt hogy az asztali gépen is mindenki utálta a csempéket, de legalább a telefonos vonal kuka lett.

(#42) Alaaf Pi válasza moleculez (#37) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Az a teamsbe oltott office annyira elbaszott valami lett, hogy minden alkalommal a hajam tépem tőle.
Ha csak megnézek valamit, akkor is szerkesztésre akarja megnyitni mindig, egy csomó desktop funkció nem működik rendesen, nem ott van, ahol desktopon stb.

(#43) UnA válasza hunluki (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem volt rossz szerintem sem, de túlságosan mohók voltak a Microsoftnál, és nem voltak képesek kívárni, hogy a növekvő felhasználói bázis alapján folytassák - csak azért, mert az Egyesült Államokban képtelenek voltak terjeszkedni.

A világban több régióban is (pl. Dél-Európa, Kelet-Európa, Latin-Amerika) simán 10% felett volt a részesedés, és növekedésben volt, amikor elkaszálták az egészet. Rövidlátó döntés volt.

(#44) moleculez válasza UnA (#43) üzenetére


moleculez
veterán

Akkoriban én is bátran ajánlottam Lumiát budget kategóriában az ismerősi körben, érdekes mód kb mind ios-n kötött ki.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.