Hirdetés

Sempron LE-1200 és hybrid SLI

Bevezetés, linux tesztek

Bevezetés

A 920 után egy Sempron LE-1200 került a kezeim közé. A teljesítménye egy A64 3000+ vagy 3GHz-es Prescott körül van. Kiváncsi voltam, hogy mire képes egy mag és az IGP. Mivel egy 8400GS is akadt a környéken, ezért kipróbáltam a Hybrid SLI-t is. Sikerült néhány hihetelen eredményt produkálnom, de többszöri ismétlésnél is a hibahatáron belül szórtak a végeredmények. Tervezek egy másik tesztet, hogy kiderítsem az okokat, de ne rohanjunk előre. Két táblázatban foglaltam össze, hogy a közel tucatnyi különböző beállításnál milyen CPU és GPU órajeleket használtam.

A kis egymagos processzor nagyon szépen muzsikált. Alap órajelen 1V is elég volt neki és tuninghoz sem kért túlságosan sokat. A maximum, amit kisajtoltam belőle 290MHz-es base clock és 1.45V mellett 3.05GHz volt, de sajnos csak erős hűtéssel és külső videokártyával volt stabil. 275MHz-hez nem volt szükség extra hűtésre, a Phenom 920 gyári megoldása bőven elegendőnek bizonyult.

CPU table

CPU bállítások

Az IGP órajelét durván harmadával tudtam növelni. A tuningot az Nvidia system programjával végeztem, ami IGP memória sebességként néha a CPU mem frekvencáját, néha 0MHz-et adott vissza. Az egészben az a vicc, hogy a HT-t használja a memória elérésére, ergó egyik sem volt igaz. A 8400GS nagyon kitett magáért a közel 50%-os tuninggal, sőt shaderben 60%-ig sikerült elmenni. Tuningnál egy visszafogott 12-es Scythe segített, hogy hűvös fejjel számolhassanak a GPUk.

GPU_table

GPU beállítások

A rendszer egy része megegyezett az előző tesztemben használttal:

RAM: 2x2GB CL5 800MHz CSX
CPU: Sempron LE-1200
Alaplap: Asrock K10N78M
GPU: IGP, Galaxy 8400GS, MSI 3850OC 256Mb
HDD: WD800 sata, 80GB
OS: Ubuntu linux 9.04 server edition-WIN7 x64 pre release
Driver: NV 8.16.11.9062, ATI 8.14.10.0697
Hűtő: Phenom 920 boxed

Linux tesztek

A linux kernel fordítása jó sok időt elrabolt. Emékszik valaki, hogy anno mennyi idő alatt fordult le a kernel a 386-os gépeken? Sajnos nagyon meglátszik a L3 cache hiánya. Az UV még így is a gyorsabb memóriának hála a kb. 2%-os órajel hátrányát 1% előnnyé változtatta. Persze ez már a mérési hiba kategóriába esik bele. 2.88GHz-en már majdnem sikerült megfutni az egy órás fájdalomküszöböt.

kernel

Kernel fordítás [hh:mm]

Az ffmpegnél is csak a tuning segített a Sempronon. A lassabb UV 3 azaz három másodperccel végzett a 3. helyen az alaphoz képest.

ffmpeg

HD konvertálás [mm:ss]

Az apache memóriaigényes. Az eredményen szépen látszik, hogy az UV majdnem befogta a sokkal gyorsabb tuning beállítást.

apache

Apache webszerver [tranzakció/sec]

Titkosításnál is elsősorban a nyers erő számít. A memória sávszélesség azért kicsit segített az UV-nek.

gpg

GPG titkosítás [sec]

SuperPI eredménye az előző teszt ismétlésének is tekinthető. Pár évvel ezelőtt nem lett volna rossz eredmény, ma már az ez már a belépő kategóriába sem nagy durranás.

gpg

superPI [sec]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt